Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

1 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 567 — Chiefs GM
Takács is megkapta a maga osztását szépen. 😀 "Ön az egészségügy Menczer Tamása!"

1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Kifejezetten szánalmas, ahogy Budai meg a töbiek próbálják ezt a lovat hajtani, ráadásul az ő szempontjukbók kontraproduktív.

Hogy miért vele íratták alá, az világos persze. De hogy nem tehetett mást...na azért na 😊 ...

De ez az egész ügy azért döglött ló a mostani politikában ...
MC12
(kipontoztam a piramis építés elkerülésére, aki akarja görgessen le)

Én csak a narratíváról beszélek, nem arról, hogy valójában mit tehetett. Nyilván nem volt kötelező ott ülni.

Annyi megjegyzésem van, hogy ugye én is vettem a kezembe nem egy, nem kettő Lounge-s szerződést rendezvényekre, hirdetésekre stb. belső ellenőrzések során. És mindig ott volt mellett néhány lényegesen kisebb számla, hasonló tartalmakkal, mert abban az időpont nem ért rá teljesíteni Gyuszi... csak ugye muszáj volt szerződni velük. Nem védeni akarom Magyart, főleg nem az egész rendszert.

Viszont.

Költség-haszon elemzés mentén nézve a dolgot, egészen lehetetlennek tartom, hogy az összes kishalat elvigyék. Sokkal hatékonyabb, ha az lesz a narratíva, hogy Rogán és Orbán a fő köcsögök, és a többieknek meghagyják a lehetőséget, hogy tovább lépjenek. Én nem látom azt, hogy tömegével fogják lecsukni a NER-es középvezetőket (ott lesz elég baj, hogy nem lesz állami megrendelés, lásd tv2, Mediaworks stb.).

A másik részével pedig egyetértek. A 0. perctől kezdve egyértelmű volt, hogy MP NER-es múltja nem hátrány, hanem előny. Ezt talán itt is írtam: közkeletű tévedés a liberális értelmiségiek között, hogy MP-t annak ellenére választották meg, hogy a NER-ből jött, hanem pont azért tudott nyerni. Óriási különbség.

1 hónapja
dugo93 Indianapolis Colts 4 720
Tudom, hogy már régi hír... Tudom, hogy már volt róla szó, de muszáj írnom róla.

Sulyok reakciója mégis mi a tököm volt, miközben rommá alázták? Az ember úgy bologatott és mosolygott, mintha épp a királyi koronát tették volna a fejére. 😀

Kész vagyok az embertől. És közben még le lehet olvasni a szájáról, hogy "köszönöm"
😀

1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
Na, de mit vártunk mi budaigyulától?
resistance is futile
en oszinten azt, hogy lovagoljon ha mar annyira imadja a lovakat. magassagra ugyis zsoke alkat.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Budai Gyuszi azt nem érti, hogy nem arról szól, hogy MP mit írt alá a DHK vezetőjeként, mert mellékes. Hanem, hogy MIÉRT vele írta alá, és MIÉRT nem tehetett mást.

Szokásosan, amit nem értenek meg (és pl. a MH sem érti látványosan), hogy minden ilyen akció MP narratíváját erősíti. És ennek egy igazán egyszerű és kézenfekvő oka van: jelenleg MP narratívája nagyon sok helyen egybeesik a valósággal. Nem az emberek érzékelésével, nem a megélésével, hanem a VALÓSÁGGAL. Lehet itt mondani, hogy NER 2.0 meg akármi, és persze, lehet belőle az. De azt hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy mielőtt NER lett Orbánék kegyetlenül szembesítették az országot a Gyurcsány-Bajna kormány elbaszásaival - és jogosan.
Gyurma Pappa
Kifejezetten szánalmas, ahogy Budai meg a töbiek próbálják ezt a lovat hajtani, ráadásul az ő szempontjukbók kontraproduktív.

Hogy miért vele íratták alá, az világos persze. De hogy nem tehetett mást...na azért na 😊 Te az elmúlt 16 évben hány dologra mondtad, hogy kösz, ezt kösz nem? De nekem is volt több olyan lehetőségem, ahol nagyobb pénz, nagyobb hatalom, több minden (kevesebb semmi) lett volna és én is tudtam nemet mondani. MP nem tudott, nem is akart és szépen aláírta a túlárazott szerződéseket. Ha nála kinyitjuk azt a narratívát, hogy "nem tehetett mást" akkor Jóskának lesz igaza, és igen gyorsan az elszámoltatás végére jutunk, hiszen mindent OV akart, meg maximum Rogán, nem tehetett itt senki semmit. Pedig MP is tehetett volna, például nem írja alá az első ilyen szerződést sem, hanem otthagyja a picsába, semmi baja nem lett volna, ahogy nem is lett, miután lelépett mehetett mindenféle FB-kbe üdülni.

De ez az egész ügy azért döglött ló a mostani politikában, mert a választók ezzel tisztában voltak és ezzel együtt választották meg, történelmi analógiával élve, ahogy Nagy Imre is egy büdös, padlássöprő komcsi VOLT október 23-ig, ahol kiegyenlítette a számlát, úgy MP is egy kegyenc nerenc VOLT április 12-ig, ahol megbuktatta OV-t, ezzel pedig bármilyen kormányzása is lesz, benne lesz 100 év múlva is a történelemkönyvekben ezzel, a diákhiteles meg egyéb ügyei pedig ugyanolyan anekdotikusak lesznek, mint a bármely hasonló történelmi szereplő ügyei.
MC12
Na, de mit vártunk mi budaigyulától?

Azért ez legalább annyira kemény, mint amikor Szekeres Imrével a soraiban újult meg az MSZP.
1 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 552
Budai Gyuszi azt nem érti, hogy nem arról szól, hogy MP mit írt alá a DHK vezetőjeként, mert mellékes. Hanem, hogy MIÉRT vele írta alá, és MIÉRT nem tehetett mást.

Szokásosan, amit nem értenek meg (és pl. a MH sem érti látványosan), hogy minden ilyen akció MP narratíváját erősíti. És ennek egy igazán egyszerű és kézenfekvő oka van: jelenleg MP narratívája nagyon sok helyen egybeesik a valósággal. Nem az emberek érzékelésével, nem a megélésével, hanem a VALÓSÁGGAL. Lehet itt mondani, hogy NER 2.0 meg akármi, és persze, lehet belőle az. De azt hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy mielőtt NER lett Orbánék kegyetlenül szembesítették az országot a Gyurcsány-Bajna kormány elbaszásaival - és jogosan.
Gyurma Pappa
Kifejezetten szánalmas, ahogy Budai meg a töbiek próbálják ezt a lovat hajtani, ráadásul az ő szempontjukbók kontraproduktív.

Hogy miért vele íratták alá, az világos persze. De hogy nem tehetett mást...na azért na 😊 Te az elmúlt 16 évben hány dologra mondtad, hogy kösz, ezt kösz nem? De nekem is volt több olyan lehetőségem, ahol nagyobb pénz, nagyobb hatalom, több minden (kevesebb semmi) lett volna és én is tudtam nemet mondani. MP nem tudott, nem is akart és szépen aláírta a túlárazott szerződéseket. Ha nála kinyitjuk azt a narratívát, hogy "nem tehetett mást" akkor Jóskának lesz igaza, és igen gyorsan az elszámoltatás végére jutunk, hiszen mindent OV akart, meg maximum Rogán, nem tehetett itt senki semmit. Pedig MP is tehetett volna, például nem írja alá az első ilyen szerződést sem, hanem otthagyja a picsába, semmi baja nem lett volna, ahogy nem is lett, miután lelépett mehetett mindenféle FB-kbe üdülni.

De ez az egész ügy azért döglött ló a mostani politikában, mert a választók ezzel tisztában voltak és ezzel együtt választották meg, történelmi analógiával élve, ahogy Nagy Imre is egy büdös, padlássöprő komcsi VOLT október 23-ig, ahol kiegyenlítette a számlát, úgy MP is egy kegyenc nerenc VOLT április 12-ig, ahol megbuktatta OV-t, ezzel pedig bármilyen kormányzása is lesz, benne lesz 100 év múlva is a történelemkönyvekben ezzel, a diákhiteles meg egyéb ügyei pedig ugyanolyan anekdotikusak lesznek, mint a bármely hasonló történelmi szereplő ügyei.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
 444.hu/2026/05/10/az-orszag-egyik-legnevesebb-romai-jogasza-polt-peter-es-varga-zs-andras-lemondasat-is-keri-amiert-a-megbukott-rezsim-fenntartasahoz-es-tovabbelesehez-asszisztaltak

Kicsit simogatja az ember lelket, hogy az altala limitalt szamban kedvelt-tisztelt korabbi tanarai egyike all bele a maga
kifinomult, ugyanakkor kerlelhetetlen kemenysegevel ebbe a sopredek rendszerbe. Mielott meg barki; nyilvan a faszi a rossz napjan egy rosszul hangsulyozott kifejezesert ki tudott baszni vizsgarol, de a kovetelmenyeit mindig pontosan definialta es tartotta magat hozza, raadasul a kedvenc szemelyes elmenyem is hozza, valamint q roma2 szeminariumahoz kapcsolodik. Jo latni, hogy nem lett mindenki Sonne meg Navra, na.
dankodavid
ezekkel olyan szempontbol van bajom, hogy most mar konnyu azert ezt megcsinalni ...
csebi
Földi megcsinálta ezt 10 évvel ezelőtt is. Abszolút élén járt az ELTE-n a NER-rel szembeni civil szervezkedésnek.

Csak Fleck Zolit kapta fel a média.
resistance is futile
akkor arrol lemaradtam, my bad.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 444.hu/2026/05/10/az-orszag-egyik-legnevesebb-romai-jogasza-polt-peter-es-varga-zs-andras-lemondasat-is-keri-amiert-a-megbukott-rezsim-fenntartasahoz-es-tovabbelesehez-asszisztaltak

Kicsit simogatja az ember lelket, hogy az altala limitalt szamban kedvelt-tisztelt korabbi tanarai egyike all bele a maga
kifinomult, ugyanakkor kerlelhetetlen kemenysegevel ebbe a sopredek rendszerbe. Mielott meg barki; nyilvan a faszi a rossz napjan egy rosszul hangsulyozott kifejezesert ki tudott baszni vizsgarol, de a kovetelmenyeit mindig pontosan definialta es tartotta magat hozza, raadasul a kedvenc szemelyes elmenyem is hozza, valamint q roma2 szeminariumahoz kapcsolodik. Jo latni, hogy nem lett mindenki Sonne meg Navra, na.
dankodavid
Az hagyján, hogy Sonne, meg Navra (utóbbi szerepe, hovatartozása mindig világos volt), na de mindenki kedvenc Varga Istvánja most visszamegy ugrálni a balettbe az MCC-ből? Menyhárd Attila újra dolgozni fog? Nagypál Szabi újra főállású jogbölcsész lesz? Mernyei Ákos - aki szerintem több, mint 10 éve nem volt terepen - visszamegy az ügyvédi szcénába?

Amúgy meg respect Földinek, én mindig bírtam az öreget, de ebben szerepet játszott az is, hogy életemben nem vizsgáztam nála.
1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 444.hu/2026/05/10/az-orszag-egyik-legnevesebb-romai-jogasza-polt-peter-es-varga-zs-andras-lemondasat-is-keri-amiert-a-megbukott-rezsim-fenntartasahoz-es-tovabbelesehez-asszisztaltak

Kicsit simogatja az ember lelket, hogy az altala limitalt szamban kedvelt-tisztelt korabbi tanarai egyike all bele a maga
kifinomult, ugyanakkor kerlelhetetlen kemenysegevel ebbe a sopredek rendszerbe. Mielott meg barki; nyilvan a faszi a rossz napjan egy rosszul hangsulyozott kifejezesert ki tudott baszni vizsgarol, de a kovetelmenyeit mindig pontosan definialta es tartotta magat hozza, raadasul a kedvenc szemelyes elmenyem is hozza, valamint q roma2 szeminariumahoz kapcsolodik. Jo latni, hogy nem lett mindenki Sonne meg Navra, na.
dankodavid
ezekkel olyan szempontbol van bajom, hogy most mar konnyu azert ezt megcsinalni ...
csebi
Földi megcsinálta ezt 10 évvel ezelőtt is. Abszolút élén járt az ELTE-n a NER-rel szembeni civil szervezkedésnek.

Csak Fleck Zolit kapta fel a média.
1 hónapja
bogjosi New England Patriots 2 296


...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
 444.hu/2026/05/10/az-orszag-egyik-legnevesebb-romai-jogasza-polt-peter-es-varga-zs-andras-lemondasat-is-keri-amiert-a-megbukott-rezsim-fenntartasahoz-es-tovabbelesehez-asszisztaltak

Kicsit simogatja az ember lelket, hogy az altala limitalt szamban kedvelt-tisztelt korabbi tanarai egyike all bele a maga
kifinomult, ugyanakkor kerlelhetetlen kemenysegevel ebbe a sopredek rendszerbe. Mielott meg barki; nyilvan a faszi a rossz napjan egy rosszul hangsulyozott kifejezesert ki tudott baszni vizsgarol, de a kovetelmenyeit mindig pontosan definialta es tartotta magat hozza, raadasul a kedvenc szemelyes elmenyem is hozza, valamint q roma2 szeminariumahoz kapcsolodik. Jo latni, hogy nem lett mindenki Sonne meg Navra, na.
dankodavid
ezekkel olyan szempontbol van bajom, hogy most mar konnyu azert ezt megcsinalni ...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 825
egy több tízezres tömegben sokan nem fognak kiballagni a kukához
NB2
Jo esetben 25-50 metert kellene megtenni ha jol helyezik el es megfelelo meretu.

Plusz ez igenyesseg es kultura kerdese is.

Ulok a rakparton a padon, elottem kupakok, csikkek, mikozben a kuka itt van 6 meterre.

Nemtom, engem ugy neveltek h nem szemetelek. Ha nincs korulottem kuka, akkor addig tartom a poharat a kezemben, amig nem talalok egy kukat.

Koncerten ugyanez, nem dobom el, bele a tomegbe.
Lúdas Solymi
Igen, kb. erre utaltam. Amit igazán utálok, hogy a dohányosok túlnyomó többsége zsigerből dobja el a csikket, bárhol is van.
szaba
Egy gondolat, ha már dohányosok. Azok is elmehetnek a francba, akik autóból kidobják a csikket, az meg még parázslik nyilván, amikor nekimegyek autóval, ahogy pattog előttem...

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
1 hónapja
dugo93 Indianapolis Colts 4 720
Kedves fórumtársaim! Meglehetősen fel vagyok háborodva, hogy egyikőtök sem említette, hogy az M1 fiatal helyszíni tudósítóját Pálfi Csikónak hívják (eskü! így írták ki, így is szólították)!!

Nem igazán szoktam M1-et nézni, senki nem készített fel erre........
😊
csi77
 cntf.mcc.hu/person/csiko-balint-palfai
szaba
Gondolom az egész család Colts szurkoló. Mi más magyarázat lehet erre? 😊
Jan
Apropó: láttam ma a Kossuth téren egy tiszás férfit Packers-sapkában, odaböktem neki, hogy Go Pack Go! Semmi reakció... Ja, bocsánat - mondtam -, azt hittem, tisztában van vele, milyen sapkát visel. Erre ő: igen, elsőre nem kapcsolt, de tudja, hogy Green Bay, mert elég sok Packers-szurkoló van, aki szólt neki. Igazából azért hordja ezt a sapkát, mert mindkét gyerekének G-vel kezdődik a keresztneve.
nagylaza, főpohárnok
Gulyás és Gergely?

1 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 638 — Kinek mit intézett a kormánya
Nem is tudtam, hogy Zacknorbék ma fellépnek a Parlamentben.
Sixo
Bazzeg ezt most olvastam
Zseniális, 10/10 komment

Én a képen szereplő srác voltam

Poloska vagyok.
1 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 953
Ezek egymást fogják felzabálni. Eskü ilyen "Barátok közt" sitcom mellett a francot érdekli mit csinál az új kormány, csak hadd lássam, ahogy egymást ölik ezek a gyökerek. 😀

 24.hu/belfold/2026/05/11/menczer-tamas-bencsik-andras-valasz/
1 hónapja
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 2 095
...éééés Karikó Katalin eü miniszteri tanácsadó lett! 😊
bogjosi
Nekem az a érzésem, hogy most olyan All-Stars csapat kerülhet oda, akik, ha nem lett volna az elmúlt 16 év és az egészségügy normális ütemben fejlődött volna, akkor nem politizálták volna össze magukat.

Ha valamit, akkor ezt igazán megköszönhetjük a Fidesznek.

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
1 hónapja
dankodavid San Francisco 49ers 2 636
 444.hu/2026/05/10/az-orszag-egyik-legnevesebb-romai-jogasza-polt-peter-es-varga-zs-andras-lemondasat-is-keri-amiert-a-megbukott-rezsim-fenntartasahoz-es-tovabbelesehez-asszisztaltak

Kicsit simogatja az ember lelket, hogy az altala limitalt szamban kedvelt-tisztelt korabbi tanarai egyike all bele a maga
kifinomult, ugyanakkor kerlelhetetlen kemenysegevel ebbe a sopredek rendszerbe. Mielott meg barki; nyilvan a faszi a rossz napjan egy rosszul hangsulyozott kifejezesert ki tudott baszni vizsgarol, de a kovetelmenyeit mindig pontosan definialta es tartotta magat hozza, raadasul a kedvenc szemelyes elmenyem is hozza, valamint q roma2 szeminariumahoz kapcsolodik. Jo latni, hogy nem lett mindenki Sonne meg Navra, na.

Pulvis et umbra sumus.
1 hónapja
bogjosi New England Patriots 2 296
...éééés Karikó Katalin eü miniszteri tanácsadó lett! 😊

Szerkesztette: bogjosi

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Balásy beszélgetéshez:



Budai Gyuszi azt nem érti, hogy nem arról szól, hogy MP mit írt alá a DHK vezetőjeként, mert mellékes. Hanem, hogy MIÉRT vele írta alá, és MIÉRT nem tehetett mást.

Szokásosan, amit nem értenek meg (és pl. a MH sem érti látványosan), hogy minden ilyen akció MP narratíváját erősíti. És ennek egy igazán egyszerű és kézenfekvő oka van: jelenleg MP narratívája nagyon sok helyen egybeesik a valósággal. Nem az emberek érzékelésével, nem a megélésével, hanem a VALÓSÁGGAL. Lehet itt mondani, hogy NER 2.0 meg akármi, és persze, lehet belőle az. De azt hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy mielőtt NER lett Orbánék kegyetlenül szembesítették az országot a Gyurcsány-Bajna kormány elbaszásaival - és jogosan.

1 hónapja
bogjosi New England Patriots 2 296
9 óráig semmi poszt? Tényleg más világ lett, vagy csak afterezett mindenki még tegnap 😀
(+ még a gyűlölködjünk-be se volt lassan 24 órája)

Szerkesztette: bogjosi

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
1 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 638 — Kinek mit intézett a kormánya
Bolond MP kajakra a tegnapi bulivideót a Project X zenével tette ki 😀
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/695352196_1620673502349976_2638390157044368000_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=vwN21fPUg9YQ7kNvwH1CZp0&_nc_oc=AdqFnwguuZfMfBvDn1IIofcEyITP7K8-NmJufuJ1w1iCzJ0q9yvW7rdlMn8Y0CMojdI&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=axjMgJqqA_9rEnNd_bQW1A&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af_m-dbdTvJ0YTExzHXYRqrDtq5blO9TLrUI9UBMnASDVw&oe=6A420030
3,6 Mio. Aufrufe · 205.247 Reaktionen | Az éjjel soha nem érhet véget… Az első miniszterelnöki aktus, aztán rendszerváltó népünnepély. Köszönjük, hogy velünk voltatok ezen az emlékezetes napon (is)! | Péter Magyar
Az éjjel soha nem érhet véget… Az első miniszterelnöki aktus, aztán rendszerváltó népünnepély. Köszönjük, hogy velünk voltatok ezen az emlékezetes napon (is)!


Szerkesztette: zacknorb

Poloska vagyok.
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
LOL 😀

https://scontent.cdninstagram.com/v/t51.82787-15/681207888_17960845002130195_4025218678214805293_n.jpg?stp=cmp1_dst-jpg_e35_s640x640_tt6&_nc_cat=103&ccb=7-5&_nc_sid=18de74&efg=eyJlZmdfdGFnIjoiQ0xJUFMuYmVzdF9pbWFnZV91cmxnZW4uQzMifQ%3D%3D&_nc_ohc=reiCrwRdzAYQ7kNvwEAFh0L&_nc_oc=Adr4EgkAcnWyk8Qj_aULpDtEGm_CvxKR2T5M0GJq19jhETnyP8lEOTp4THyancxDJsE&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.cdninstagram.com&_nc_gid=blgPSVoMdA7xkCEfLbz05g&_nc_ss=7b60f&oh=00_Af9OWruf9FsW3F81nlUuxuTGU51IARgTkCs6Srcaz-L9uw&oe=6A3A8EC5
Alexandrosz Bekárisz on Instagram: "Család Guy (Family Guy) egy animált sitcom, amely a diszfunkcionális Griffin család életét követi nyomon a kitalált Quahog városában, Rhode Island államban. A család tagjai: Peter, a kissé buta, de jó szándékú apa; Lois, a türelmes és józan anya; Meg, a gyakran figyelmen kívül hagyott tinédzser lány; Chris, a kínos tinédzser fiú; Stewie, a rendkívül intelligens és gonosz baba; valamint Brian, a család beszélő kutyája, aki emberi tulajdonságokkal rendelkezik. A sorozat ismert a váratlan bejátszásairól (cutaway gag-ek), sötét humoráról, szatírájáról és popkulturális utalásairól. Az epizódok általában hétköznapi családi helyzetek köré épülnek, amelyek abszurd és kiszámíthatatlan irányba fordulnak. Vélemény / Értékelés A Family Guy kiemelkedik merész, szókimondó humorával és éles társadalmi szatírájával. Bár a humora néha megosztó lehet, a sorozat világszerte erős rajongótábort épített ki kreativitásának, emlékezetes karaktereinek és bátor történetmesélési stílusának köszönhetően. Leginkább azoknak szól, akik kedvelik a felnőtteknek szóló animációkat, az iróniát és a túlzó humort. Hashtagek #FamilyGuy #AnimáltSorozat #FelnőttAnimáció #VígjátékSorozat #TVSitcom PopKultúra RajzfilmHumor"
12K likes, 171 comments - gan_dalf21 on April 29, 2026: "Család Guy (Family Guy) egy animált sitcom, amely a diszfunkcionális Griffin család életét követi nyomon a kitalált Quahog városában, Rhode Island államban. A család tagjai: Peter, a kissé buta, de jó szándékú apa; Lois, a türelmes és józan anya; Meg, a gyakran figyelmen kívül hagyott tinédzser lány; Chris, a kínos tinédzser fiú; Stewie, a rendkívül intelligens és gonosz baba; valamint Brian, a család beszélő kutyája, aki emberi tulajdonságokkal rendelkezik. A sorozat ismert a váratlan bejátszásairól (cutaway gag-ek), sötét humoráról, szatírájáról és popkulturális utalásairól. Az epizódok általában hétköznapi családi helyzetek köré épülnek, amelyek abszurd és kiszámíthatatlan irányba fordulnak. Vélemény / Értékelés A Family Guy kiemelkedik merész, szókimondó humorával és éles társadalmi szatírájával. Bár a humora néha megosztó lehet, a sorozat világszerte erős rajongótábort épített ki kreativitásának, emlékezetes karaktereinek és bátor történetmesélési stílusának köszönhetően. Leginkább azoknak szól, akik kedvelik a felnőtteknek szóló animációkat, az iróniát és a túlzó humort. Hashtagek #FamilyGuy #AnimáltSorozat #FelnőttAnimáció #VígjátékSorozat #TVSitcom PopKultúra RajzfilmHumor".
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
Kivételek persze lehetnek, de ehhez az kell, hogy az emberek általános közérzete és anyagi helyzete nagymértékben javuljon, akkor átcsúszhat a dolog a következő ciklusra.
Lúdas Solymi
Az általános jó közérzettel egyetértek. Az anyagi helyzet javulásával nem. Főleg nem nagymértékű javulással. Egy társadalmat évtizedekig lehet manipulálni úgy, hogy az általános közérzete nem romlik, miközben a konkrét anyagi helyzete igen.

Én most azt látom, hogy a Tiszát és MP-t simán az is kormányon tarthatja - akár hosszabb ideig is mint 4 év -, hogy nem esnek szét / nem vesznek össze és közben hitelesen el tudják játszani a "közületek jöttünk" szerepet. Elég csak a jól megkomponált populáris demagógia, teljesítmény nem is igazán kell majd hozzá.

Tudom, hogy ezzel most nem vagyok népszerű, és én is bízom benne, hogy ennél azért többet elérünk majd, de tisztán helyzet-elemzés szempontjából szerintem igazam van.
peterk2005 udvari bolond
De ez azt feltetelezi h minden marad a regiben es nem lesz megujulas sem kormanyoldalon, sem az emberek fejeben.

Sztem nem veletlen az amit mondtak es kertek h legyen meg a polgarok es szabad media altali kontroll.

Tovabba ha elindulnak egy Fidesz iranyba, akkor nagyon sok ember veszti el a hitelet kozuluk es nem gondolom h ez a celjuk.

Meg popularis demagogiaval nem feltetlenul fogjak tudni megnyerni ezt a szavazotabort.

Azert itt lattuk azt h az oellenzeki reaztvevok is mekkorakat buktak kulon-kulon vagy egyuttveve, csak azert mert nem hallgattak a szavazoikra.

Sot, en azt varom h itt a mezeshetek utan boven lesznek felkerdezesek nem szimpatikus intezkedesek miatt, mar csak a tabor altalaons osszetettseget is nezve.
Lúdas Solymi
Ha elindulnak "Fidesz irányba" (gondolom a NER-t érted ez alatt) azzal nyilván aláírnák a saját halálos ítéletüket. De miért tennék? Kinézel belőlük ekkora politikai hibát? Én nem. A politikai programon lehet vitázni, hogy mit fognak csinálni, de egy dolog szerintem már biztos: nem tudtak volna ennyire sikeresek lenni - lásd éppen az általad is említett óellenzéket -, ha a NER nem lenne számukra is zsigerileg elfogadhatatlan. Mutyi nyilván lesz valamilyen mértékben, de azt a nép elnézi. Sőt, sajnos azt gondolom, hogy még egy ideig igényli is. De egészen más a "népi mutyi" és a NER, a mutyinak az intézményesített, csúcsra járatott verziója. Utóbbi biztosan nem lesz. És onnantól kezdve szerintem a populáris demagógia (sajnos) elég tud lenni jóval tovább is, mint 1-2 év.
peterk2005 udvari bolond
Dehat most epp magadnak mondasz ellent.

Elobb azt allitod h amitas megy majd a Tisza reszerol is, most meg azt h ezt nem tehetik meg ha valoban maradni akarnak.

Persze, ertem en h elobb valoban latnunk kell azt h milyen intezkedeseket tesznek, de en hiszem azt, az eddigi megnyilvanulasaikbol es a szavazokbol is h ezt most tenyleg mas lesz es nem veletlenul hivtak ezt rendszervaltasnak.

De ehhez kellunk majd mi is h megtartsuk a kontrollt.
1 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 86 015 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
😄
Dr. Kövér László az országgyűlés szellemiségéhez nem méltó viselkedés miatt Hegedűs Zsoltot 4 700 000 ft, a Sükösdi Tamburazenekar tagjait a házszabályban nem engedélyezett önkifejezési eszközök használata miatt fejenként 400 000 ft, Hadházy Ákost pedig megszokásból 1 900 000 ft büntetés megfizetésére kötelezte.
JéBé
Szerencsére tegnap végre őt is lecseréltük egy sokkal szimpatikusabb személyre.
1 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 957 — The only discipline that lasts, is self discipline
A tegnapi sokaknak volt nagy elégtétel.


iktriad
A beiktatása másnapján már Churchillt próbál belőle faragni a saját pártja. Fel nem foghatom, hogy ez hogy a fenébe nem cringe a fiatalok szemében, de hát ez van. Átélem én is kölkökön keresztül a gen Z-t, de megérteni teljesen már valószínűleg sose fogom. 😀 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)