Politika
63 feliratkozó
1 hónapja
Takács is megkapta a maga osztását szépen. 😀 "Ön az egészségügy Menczer Tamása!"
1 hónapja
Kifejezetten szánalmas, ahogy Budai meg a töbiek próbálják ezt a lovat hajtani, ráadásul az ő szempontjukbók kontraproduktív.(kipontoztam a piramis építés elkerülésére, aki akarja görgessen le)
Hogy miért vele íratták alá, az világos persze. De hogy nem tehetett mást...na azért na 😊 ...
De ez az egész ügy azért döglött ló a mostani politikában ...
MC12
Én csak a narratíváról beszélek, nem arról, hogy valójában mit tehetett. Nyilván nem volt kötelező ott ülni.
Annyi megjegyzésem van, hogy ugye én is vettem a kezembe nem egy, nem kettő Lounge-s szerződést rendezvényekre, hirdetésekre stb. belső ellenőrzések során. És mindig ott volt mellett néhány lényegesen kisebb számla, hasonló tartalmakkal, mert abban az időpont nem ért rá teljesíteni Gyuszi... csak ugye muszáj volt szerződni velük. Nem védeni akarom Magyart, főleg nem az egész rendszert.
Viszont.
Költség-haszon elemzés mentén nézve a dolgot, egészen lehetetlennek tartom, hogy az összes kishalat elvigyék. Sokkal hatékonyabb, ha az lesz a narratíva, hogy Rogán és Orbán a fő köcsögök, és a többieknek meghagyják a lehetőséget, hogy tovább lépjenek. Én nem látom azt, hogy tömegével fogják lecsukni a NER-es középvezetőket (ott lesz elég baj, hogy nem lesz állami megrendelés, lásd tv2, Mediaworks stb.).
A másik részével pedig egyetértek. A 0. perctől kezdve egyértelmű volt, hogy MP NER-es múltja nem hátrány, hanem előny. Ezt talán itt is írtam: közkeletű tévedés a liberális értelmiségiek között, hogy MP-t annak ellenére választották meg, hogy a NER-ből jött, hanem pont azért tudott nyerni. Óriási különbség.

1 hónapja
Tudom, hogy már régi hír... Tudom, hogy már volt róla szó, de muszáj írnom róla. Sulyok reakciója mégis mi a tököm volt, miközben rommá alázták? Az ember úgy bologatott és mosolygott, mintha épp a királyi koronát tették volna a fejére. 😀
Kész vagyok az embertől. És közben még le lehet olvasni a szájáról, hogy "köszönöm"
😀
1 hónapja
Na, de mit vártunk mi budaigyulától?en oszinten azt, hogy lovagoljon ha mar annyira imadja a lovakat. magassagra ugyis zsoke alkat.
resistance is futile
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Na, de mit vártunk mi budaigyulától?Budai Gyuszi azt nem érti, hogy nem arról szól, hogy MP mit írt alá a DHK vezetőjeként, mert mellékes. Hanem, hogy MIÉRT vele írta alá, és MIÉRT nem tehetett mást.Kifejezetten szánalmas, ahogy Budai meg a töbiek próbálják ezt a lovat hajtani, ráadásul az ő szempontjukbók kontraproduktív.
Szokásosan, amit nem értenek meg (és pl. a MH sem érti látványosan), hogy minden ilyen akció MP narratíváját erősíti. És ennek egy igazán egyszerű és kézenfekvő oka van: jelenleg MP narratívája nagyon sok helyen egybeesik a valósággal. Nem az emberek érzékelésével, nem a megélésével, hanem a VALÓSÁGGAL. Lehet itt mondani, hogy NER 2.0 meg akármi, és persze, lehet belőle az. De azt hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy mielőtt NER lett Orbánék kegyetlenül szembesítették az országot a Gyurcsány-Bajna kormány elbaszásaival - és jogosan.
Gyurma Pappa
Hogy miért vele íratták alá, az világos persze. De hogy nem tehetett mást...na azért na 😊 Te az elmúlt 16 évben hány dologra mondtad, hogy kösz, ezt kösz nem? De nekem is volt több olyan lehetőségem, ahol nagyobb pénz, nagyobb hatalom, több minden (kevesebb semmi) lett volna és én is tudtam nemet mondani. MP nem tudott, nem is akart és szépen aláírta a túlárazott szerződéseket. Ha nála kinyitjuk azt a narratívát, hogy "nem tehetett mást" akkor Jóskának lesz igaza, és igen gyorsan az elszámoltatás végére jutunk, hiszen mindent OV akart, meg maximum Rogán, nem tehetett itt senki semmit. Pedig MP is tehetett volna, például nem írja alá az első ilyen szerződést sem, hanem otthagyja a picsába, semmi baja nem lett volna, ahogy nem is lett, miután lelépett mehetett mindenféle FB-kbe üdülni.
De ez az egész ügy azért döglött ló a mostani politikában, mert a választók ezzel tisztában voltak és ezzel együtt választották meg, történelmi analógiával élve, ahogy Nagy Imre is egy büdös, padlássöprő komcsi VOLT október 23-ig, ahol kiegyenlítette a számlát, úgy MP is egy kegyenc nerenc VOLT április 12-ig, ahol megbuktatta OV-t, ezzel pedig bármilyen kormányzása is lesz, benne lesz 100 év múlva is a történelemkönyvekben ezzel, a diákhiteles meg egyéb ügyei pedig ugyanolyan anekdotikusak lesznek, mint a bármely hasonló történelmi szereplő ügyei.
MC12
Azért ez legalább annyira kemény, mint amikor Szekeres Imrével a soraiban újult meg az MSZP.
1 hónapja
Budai Gyuszi azt nem érti, hogy nem arról szól, hogy MP mit írt alá a DHK vezetőjeként, mert mellékes. Hanem, hogy MIÉRT vele írta alá, és MIÉRT nem tehetett mást.Kifejezetten szánalmas, ahogy Budai meg a töbiek próbálják ezt a lovat hajtani, ráadásul az ő szempontjukbók kontraproduktív.
Szokásosan, amit nem értenek meg (és pl. a MH sem érti látványosan), hogy minden ilyen akció MP narratíváját erősíti. És ennek egy igazán egyszerű és kézenfekvő oka van: jelenleg MP narratívája nagyon sok helyen egybeesik a valósággal. Nem az emberek érzékelésével, nem a megélésével, hanem a VALÓSÁGGAL. Lehet itt mondani, hogy NER 2.0 meg akármi, és persze, lehet belőle az. De azt hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy mielőtt NER lett Orbánék kegyetlenül szembesítették az országot a Gyurcsány-Bajna kormány elbaszásaival - és jogosan.
Gyurma Pappa
Hogy miért vele íratták alá, az világos persze. De hogy nem tehetett mást...na azért na 😊 Te az elmúlt 16 évben hány dologra mondtad, hogy kösz, ezt kösz nem? De nekem is volt több olyan lehetőségem, ahol nagyobb pénz, nagyobb hatalom, több minden (kevesebb semmi) lett volna és én is tudtam nemet mondani. MP nem tudott, nem is akart és szépen aláírta a túlárazott szerződéseket. Ha nála kinyitjuk azt a narratívát, hogy "nem tehetett mást" akkor Jóskának lesz igaza, és igen gyorsan az elszámoltatás végére jutunk, hiszen mindent OV akart, meg maximum Rogán, nem tehetett itt senki semmit. Pedig MP is tehetett volna, például nem írja alá az első ilyen szerződést sem, hanem otthagyja a picsába, semmi baja nem lett volna, ahogy nem is lett, miután lelépett mehetett mindenféle FB-kbe üdülni.
De ez az egész ügy azért döglött ló a mostani politikában, mert a választók ezzel tisztában voltak és ezzel együtt választották meg, történelmi analógiával élve, ahogy Nagy Imre is egy büdös, padlássöprő komcsi VOLT október 23-ig, ahol kiegyenlítette a számlát, úgy MP is egy kegyenc nerenc VOLT április 12-ig, ahol megbuktatta OV-t, ezzel pedig bármilyen kormányzása is lesz, benne lesz 100 év múlva is a történelemkönyvekben ezzel, a diákhiteles meg egyéb ügyei pedig ugyanolyan anekdotikusak lesznek, mint a bármely hasonló történelmi szereplő ügyei.
“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 hónapja
akkor arrol lemaradtam, my bad.Földi megcsinálta ezt 10 évvel ezelőtt is. Abszolút élén járt az ELTE-n a NER-rel szembeni civil szervezkedésnek.444.hu/2026/05/10/az-orszag-egyik-legnevesebb-romai-jogasza-polt-peter-es-varga-zs-andras-lemondasat-is-keri-amiert-a-megbukott-rezsim-fenntartasahoz-es-tovabbelesehez-asszisztaltakezekkel olyan szempontbol van bajom, hogy most mar konnyu azert ezt megcsinalni ...
Kicsit simogatja az ember lelket, hogy az altala limitalt szamban kedvelt-tisztelt korabbi tanarai egyike all bele a maga
kifinomult, ugyanakkor kerlelhetetlen kemenysegevel ebbe a sopredek rendszerbe. Mielott meg barki; nyilvan a faszi a rossz napjan egy rosszul hangsulyozott kifejezesert ki tudott baszni vizsgarol, de a kovetelmenyeit mindig pontosan definialta es tartotta magat hozza, raadasul a kedvenc szemelyes elmenyem is hozza, valamint q roma2 szeminariumahoz kapcsolodik. Jo latni, hogy nem lett mindenki Sonne meg Navra, na.
dankodavid
csebi
Csak Fleck Zolit kapta fel a média.
resistance is futile
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
444.hu/2026/05/10/az-orszag-egyik-legnevesebb-romai-jogasza-polt-peter-es-varga-zs-andras-lemondasat-is-keri-amiert-a-megbukott-rezsim-fenntartasahoz-es-tovabbelesehez-asszisztaltakAz hagyján, hogy Sonne, meg Navra (utóbbi szerepe, hovatartozása mindig világos volt), na de mindenki kedvenc Varga Istvánja most visszamegy ugrálni a balettbe az MCC-ből? Menyhárd Attila újra dolgozni fog? Nagypál Szabi újra főállású jogbölcsész lesz? Mernyei Ákos - aki szerintem több, mint 10 éve nem volt terepen - visszamegy az ügyvédi szcénába?
Kicsit simogatja az ember lelket, hogy az altala limitalt szamban kedvelt-tisztelt korabbi tanarai egyike all bele a maga
kifinomult, ugyanakkor kerlelhetetlen kemenysegevel ebbe a sopredek rendszerbe. Mielott meg barki; nyilvan a faszi a rossz napjan egy rosszul hangsulyozott kifejezesert ki tudott baszni vizsgarol, de a kovetelmenyeit mindig pontosan definialta es tartotta magat hozza, raadasul a kedvenc szemelyes elmenyem is hozza, valamint q roma2 szeminariumahoz kapcsolodik. Jo latni, hogy nem lett mindenki Sonne meg Navra, na.
dankodavid
Amúgy meg respect Földinek, én mindig bírtam az öreget, de ebben szerepet játszott az is, hogy életemben nem vizsgáztam nála.
1 hónapja
Földi megcsinálta ezt 10 évvel ezelőtt is. Abszolút élén járt az ELTE-n a NER-rel szembeni civil szervezkedésnek.444.hu/2026/05/10/az-orszag-egyik-legnevesebb-romai-jogasza-polt-peter-es-varga-zs-andras-lemondasat-is-keri-amiert-a-megbukott-rezsim-fenntartasahoz-es-tovabbelesehez-asszisztaltakezekkel olyan szempontbol van bajom, hogy most mar konnyu azert ezt megcsinalni ...
Kicsit simogatja az ember lelket, hogy az altala limitalt szamban kedvelt-tisztelt korabbi tanarai egyike all bele a maga
kifinomult, ugyanakkor kerlelhetetlen kemenysegevel ebbe a sopredek rendszerbe. Mielott meg barki; nyilvan a faszi a rossz napjan egy rosszul hangsulyozott kifejezesert ki tudott baszni vizsgarol, de a kovetelmenyeit mindig pontosan definialta es tartotta magat hozza, raadasul a kedvenc szemelyes elmenyem is hozza, valamint q roma2 szeminariumahoz kapcsolodik. Jo latni, hogy nem lett mindenki Sonne meg Navra, na.
dankodavid
csebi
Csak Fleck Zolit kapta fel a média.
1 hónapja
...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
1 hónapja
444.hu/2026/05/10/az-orszag-egyik-legnevesebb-romai-jogasza-polt-peter-es-varga-zs-andras-lemondasat-is-keri-amiert-a-megbukott-rezsim-fenntartasahoz-es-tovabbelesehez-asszisztaltakezekkel olyan szempontbol van bajom, hogy most mar konnyu azert ezt megcsinalni ...
Kicsit simogatja az ember lelket, hogy az altala limitalt szamban kedvelt-tisztelt korabbi tanarai egyike all bele a maga
kifinomult, ugyanakkor kerlelhetetlen kemenysegevel ebbe a sopredek rendszerbe. Mielott meg barki; nyilvan a faszi a rossz napjan egy rosszul hangsulyozott kifejezesert ki tudott baszni vizsgarol, de a kovetelmenyeit mindig pontosan definialta es tartotta magat hozza, raadasul a kedvenc szemelyes elmenyem is hozza, valamint q roma2 szeminariumahoz kapcsolodik. Jo latni, hogy nem lett mindenki Sonne meg Navra, na.
dankodavid
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Egy gondolat, ha már dohányosok. Azok is elmehetnek a francba, akik autóból kidobják a csikket, az meg még parázslik nyilván, amikor nekimegyek autóval, ahogy pattog előttem...Igen, kb. erre utaltam. Amit igazán utálok, hogy a dohányosok túlnyomó többsége zsigerből dobja el a csikket, bárhol is van.egy több tízezres tömegben sokan nem fognak kiballagni a kukáhozJo esetben 25-50 metert kellene megtenni ha jol helyezik el es megfelelo meretu.
NB2
Plusz ez igenyesseg es kultura kerdese is.
Ulok a rakparton a padon, elottem kupakok, csikkek, mikozben a kuka itt van 6 meterre.
Nemtom, engem ugy neveltek h nem szemetelek. Ha nincs korulottem kuka, akkor addig tartom a poharat a kezemben, amig nem talalok egy kukat.
Koncerten ugyanez, nem dobom el, bele a tomegbe.
Lúdas Solymi
szaba
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
1 hónapja
Gulyás és Gergely?Apropó: láttam ma a Kossuth téren egy tiszás férfit Packers-sapkában, odaböktem neki, hogy Go Pack Go! Semmi reakció... Ja, bocsánat - mondtam -, azt hittem, tisztában van vele, milyen sapkát visel. Erre ő: igen, elsőre nem kapcsolt, de tudja, hogy Green Bay, mert elég sok Packers-szurkoló van, aki szólt neki. Igazából azért hordja ezt a sapkát, mert mindkét gyerekének G-vel kezdődik a keresztneve.Gondolom az egész család Colts szurkoló. Mi más magyarázat lehet erre? 😊Kedves fórumtársaim! Meglehetősen fel vagyok háborodva, hogy egyikőtök sem említette, hogy az M1 fiatal helyszíni tudósítóját Pálfi Csikónak hívják (eskü! így írták ki, így is szólították)!!cntf.mcc.hu/person/csiko-balint-palfai
Nem igazán szoktam M1-et nézni, senki nem készített fel erre........
😊
csi77
szaba
Jan
nagylaza, főpohárnok
1 hónapja
Nem is tudtam, hogy Zacknorbék ma fellépnek a Parlamentben.Bazzeg ezt most olvastam
Sixo
Zseniális, 10/10 komment
Én a képen szereplő srác voltam
Poloska vagyok.
1 hónapja
Ezek egymást fogják felzabálni. Eskü ilyen "Barátok közt" sitcom mellett a francot érdekli mit csinál az új kormány, csak hadd lássam, ahogy egymást ölik ezek a gyökerek. 😀24.hu/belfold/2026/05/11/menczer-tamas-bencsik-andras-valasz/
1 hónapja
...éééés Karikó Katalin eü miniszteri tanácsadó lett! 😊Nekem az a érzésem, hogy most olyan All-Stars csapat kerülhet oda, akik, ha nem lett volna az elmúlt 16 év és az egészségügy normális ütemben fejlődött volna, akkor nem politizálták volna össze magukat.
bogjosi
Ha valamit, akkor ezt igazán megköszönhetjük a Fidesznek.
"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
1 hónapja
444.hu/2026/05/10/az-orszag-egyik-legnevesebb-romai-jogasza-polt-peter-es-varga-zs-andras-lemondasat-is-keri-amiert-a-megbukott-rezsim-fenntartasahoz-es-tovabbelesehez-asszisztaltakKicsit simogatja az ember lelket, hogy az altala limitalt szamban kedvelt-tisztelt korabbi tanarai egyike all bele a maga
kifinomult, ugyanakkor kerlelhetetlen kemenysegevel ebbe a sopredek rendszerbe. Mielott meg barki; nyilvan a faszi a rossz napjan egy rosszul hangsulyozott kifejezesert ki tudott baszni vizsgarol, de a kovetelmenyeit mindig pontosan definialta es tartotta magat hozza, raadasul a kedvenc szemelyes elmenyem is hozza, valamint q roma2 szeminariumahoz kapcsolodik. Jo latni, hogy nem lett mindenki Sonne meg Navra, na.
Pulvis et umbra sumus.
1 hónapja
Balásy beszélgetéshez: Budai Gyuszi azt nem érti, hogy nem arról szól, hogy MP mit írt alá a DHK vezetőjeként, mert mellékes. Hanem, hogy MIÉRT vele írta alá, és MIÉRT nem tehetett mást.
Szokásosan, amit nem értenek meg (és pl. a MH sem érti látványosan), hogy minden ilyen akció MP narratíváját erősíti. És ennek egy igazán egyszerű és kézenfekvő oka van: jelenleg MP narratívája nagyon sok helyen egybeesik a valósággal. Nem az emberek érzékelésével, nem a megélésével, hanem a VALÓSÁGGAL. Lehet itt mondani, hogy NER 2.0 meg akármi, és persze, lehet belőle az. De azt hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy mielőtt NER lett Orbánék kegyetlenül szembesítették az országot a Gyurcsány-Bajna kormány elbaszásaival - és jogosan.

1 hónapja
Dehat most epp magadnak mondasz ellent.Ha elindulnak "Fidesz irányba" (gondolom a NER-t érted ez alatt) azzal nyilván aláírnák a saját halálos ítéletüket. De miért tennék? Kinézel belőlük ekkora politikai hibát? Én nem. A politikai programon lehet vitázni, hogy mit fognak csinálni, de egy dolog szerintem már biztos: nem tudtak volna ennyire sikeresek lenni - lásd éppen az általad is említett óellenzéket -, ha a NER nem lenne számukra is zsigerileg elfogadhatatlan. Mutyi nyilván lesz valamilyen mértékben, de azt a nép elnézi. Sőt, sajnos azt gondolom, hogy még egy ideig igényli is. De egészen más a "népi mutyi" és a NER, a mutyinak az intézményesített, csúcsra járatott verziója. Utóbbi biztosan nem lesz. És onnantól kezdve szerintem a populáris demagógia (sajnos) elég tud lenni jóval tovább is, mint 1-2 év.De ez azt feltetelezi h minden marad a regiben es nem lesz megujulas sem kormanyoldalon, sem az emberek fejeben.Kivételek persze lehetnek, de ehhez az kell, hogy az emberek általános közérzete és anyagi helyzete nagymértékben javuljon, akkor átcsúszhat a dolog a következő ciklusra.Az általános jó közérzettel egyetértek. Az anyagi helyzet javulásával nem. Főleg nem nagymértékű javulással. Egy társadalmat évtizedekig lehet manipulálni úgy, hogy az általános közérzete nem romlik, miközben a konkrét anyagi helyzete igen.
Lúdas Solymi
Én most azt látom, hogy a Tiszát és MP-t simán az is kormányon tarthatja - akár hosszabb ideig is mint 4 év -, hogy nem esnek szét / nem vesznek össze és közben hitelesen el tudják játszani a "közületek jöttünk" szerepet. Elég csak a jól megkomponált populáris demagógia, teljesítmény nem is igazán kell majd hozzá.
Tudom, hogy ezzel most nem vagyok népszerű, és én is bízom benne, hogy ennél azért többet elérünk majd, de tisztán helyzet-elemzés szempontjából szerintem igazam van.
peterk2005 udvari bolond
Sztem nem veletlen az amit mondtak es kertek h legyen meg a polgarok es szabad media altali kontroll.
Tovabba ha elindulnak egy Fidesz iranyba, akkor nagyon sok ember veszti el a hitelet kozuluk es nem gondolom h ez a celjuk.
Meg popularis demagogiaval nem feltetlenul fogjak tudni megnyerni ezt a szavazotabort.
Azert itt lattuk azt h az oellenzeki reaztvevok is mekkorakat buktak kulon-kulon vagy egyuttveve, csak azert mert nem hallgattak a szavazoikra.
Sot, en azt varom h itt a mezeshetek utan boven lesznek felkerdezesek nem szimpatikus intezkedesek miatt, mar csak a tabor altalaons osszetettseget is nezve.
Lúdas Solymi
peterk2005 udvari bolond
Elobb azt allitod h amitas megy majd a Tisza reszerol is, most meg azt h ezt nem tehetik meg ha valoban maradni akarnak.
Persze, ertem en h elobb valoban latnunk kell azt h milyen intezkedeseket tesznek, de en hiszem azt, az eddigi megnyilvanulasaikbol es a szavazokbol is h ezt most tenyleg mas lesz es nem veletlenul hivtak ezt rendszervaltasnak.
De ehhez kellunk majd mi is h megtartsuk a kontrollt.
1 hónapja
😄Szerencsére tegnap végre őt is lecseréltük egy sokkal szimpatikusabb személyre.
Dr. Kövér László az országgyűlés szellemiségéhez nem méltó viselkedés miatt Hegedűs Zsoltot 4 700 000 ft, a Sükösdi Tamburazenekar tagjait a házszabályban nem engedélyezett önkifejezési eszközök használata miatt fejenként 400 000 ft, Hadházy Ákost pedig megszokásból 1 900 000 ft büntetés megfizetésére kötelezte.
JéBé
1 hónapja
A tegnapi sokaknak volt nagy elégtétel.A beiktatása másnapján már Churchillt próbál belőle faragni a saját pártja. Fel nem foghatom, hogy ez hogy a fenébe nem cringe a fiatalok szemében, de hát ez van. Átélem én is kölkökön keresztül a gen Z-t, de megérteni teljesen már valószínűleg sose fogom. 😀 😀
Nagyon sok embertol hallottam aki velem egyidos, hogy o menne kulfoldre.
— Zs.🇭🇺 (@hun_darlin) May 10, 2026
En viszont sose szerettem volna. Mindig azt gondoltam, ha en nem maradok a hazamert, ha en nem maradok hogy valtoztassunk, ki fog? Erdemes volt maradni. Nyertunk😊 https://t.co/IeqLGhEbIb
iktriad


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)

