Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 758 — Cowboys fan
 444.hu/2022/03/19/titkos-megallapodasrol-ukrajna-felosztasarol-irnak-lengyelorszagban

Mondjuk ez tényleg sok mindent megmagyarázna..
Szesze
”A terv szerint Ukrajna nyugati felébe, a menekültáradattól tartva, a lengyel illetve a magyar hadsereg vonult volna be, békefenntartóként.” - segítek, ez az a rész, ahol hangosan fel kell nevetni.
vpi
ettől még kurva gáz, hogy ez a konteó elhihető rólunk
Amadeus
Miért gáz? Szerinted a románoknak nincs egy fiókban egy terv Románia határainak kitolásáról a Tiszáig? Mondjuk a szlovákok meg szerbek részvételével? Vagy a szerbeknek a jugoszláv területek újbóli megszerzéséről? És a példák a végtelenségig sorolhatóak, főleg - főleg ebben a régióban. És igen, a lengyelekben abszolút megvan - mondjuk “megvolt” ma már inkább - ugyanaz a romantikus elképzelés Lviv és környéke kapcsán, hogy az bizony lengyel föld, mint nekünk Kárpátalja.

Az a baj, hogy ez a fene nagy globalizmus elaltatta az embereket, mintha megszűnt volna emiatt a nacionalizmus, a revans-politika, az etnikai feszültségek és az ezeket meglovagló politikusi réteg. És ilyenkor csodálkozunk, hogy a politikusok azt adják ami több ezer éve a lényegük, füstös szobákban osztogatják fel egymás között a világot 😊 ezt csinálták az elmúlt évezredekben és ezt fogják csinálni amíg világ a világ.
MC12
Biztos van, aki ilyen terveket gyárt, és persze az utóbbi pár év külpolitikája sem szerzett túl sok barátot... de azért szerintem több okból sem reális.
Egyrészt azért, mert a román meg a szlovák sereg az ugyanolyan fing az éjszakában, mint a mienk, másrészt mert a szerbek túl sok erőt nem tudnának ellenünk irányítani, amikor a határaik mellett csupa-csupa barátságos ország figyel.
Harmadrészt nem tudom, hogy mennyi befektetése van a németeknek náluk, de nagyon nem örülnének semmi ilyen fejleménynek.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 829
 444.hu/2022/03/19/titkos-megallapodasrol-ukrajna-felosztasarol-irnak-lengyelorszagban

Mondjuk ez tényleg sok mindent megmagyarázna..
Szesze
”A terv szerint Ukrajna nyugati felébe, a menekültáradattól tartva, a lengyel illetve a magyar hadsereg vonult volna be, békefenntartóként.” - segítek, ez az a rész, ahol hangosan fel kell nevetni.
vpi
ettől még kurva gáz, hogy ez a konteó elhihető rólunk
Amadeus
Miért gáz? Szerinted a románoknak nincs egy fiókban egy terv Románia határainak kitolásáról a Tiszáig? Mondjuk a szlovákok meg szerbek részvételével? Vagy a szerbeknek a jugoszláv területek újbóli megszerzéséről? És a példák a végtelenségig sorolhatóak, főleg - főleg ebben a régióban. És igen, a lengyelekben abszolút megvan - mondjuk “megvolt” ma már inkább - ugyanaz a romantikus elképzelés Lviv és környéke kapcsán, hogy az bizony lengyel föld, mint nekünk Kárpátalja.

Az a baj, hogy ez a fene nagy globalizmus elaltatta az embereket, mintha megszűnt volna emiatt a nacionalizmus, a revans-politika, az etnikai feszültségek és az ezeket meglovagló politikusi réteg. És ilyenkor csodálkozunk, hogy a politikusok azt adják ami több ezer éve a lényegük, füstös szobákban osztogatják fel egymás között a világot 😊 ezt csinálták az elmúlt évezredekben és ezt fogják csinálni amíg világ a világ.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
 444.hu/2022/03/19/titkos-megallapodasrol-ukrajna-felosztasarol-irnak-lengyelorszagban

Mondjuk ez tényleg sok mindent megmagyarázna..
Szesze
”A terv szerint Ukrajna nyugati felébe, a menekültáradattól tartva, a lengyel illetve a magyar hadsereg vonult volna be, békefenntartóként.” - segítek, ez az a rész, ahol hangosan fel kell nevetni.
vpi
ettől még kurva gáz, hogy ez a konteó elhihető rólunk
Amadeus
Nem, ez egyáltalán nem hihető. Ez pont annyira hihető, mint a sumér-magyar őstörténet. Egymás mellé téve összevissza dolgokat egy sajátos logika szerint. Felületesen nézve van benne logika, de az egész egy nagy belemagyarázás.
vpi
Engem egy kicsit megijeszt, hogy elsősorban a lengyelek miatt nem hiszem el a sztorit.
peterk2005
igen az egészben ez a hihetetlenül lehangoló hogy a magyar kormányról simán hihető még egy ekkora baromság is
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 011 — beers & Packers
Orbán szerint ez a háború a legrosszabbkor jött (szerinte minden kurva faszán ment eddig. Gondolom itt nem ránk, az ország egyszerű lakóira gondolt)

Mikor tudott volna "jobbkor jönni" egy ilyen háború?

Azt nem tette hozzá, hogy ezt a háborút mellékesen a gazdája indította.
Vrij6
Van háború?
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 635 — Egyéb témák lakó
Csak így, itt hagyom:  telex.hu/kulfold/2022/03/17/orizetbe-vettek-bojko-boriszov-bolgar-ex-kormanyfot
Gyurma Pappa
Szabadon engedtek mindenkit és az ügyészség senki ellen nem emel vadat mert elégtelenek a bizonyítékok. Business as usual.
MC12
Persze, amíg a legfőbb ügyész a haverod. De ez korántsem business as usual.

De most a megpróbálom leírni a feleségem megöl mert családi hétvége van. Győr egész szép.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
 444.hu/2022/03/19/titkos-megallapodasrol-ukrajna-felosztasarol-irnak-lengyelorszagban

Mondjuk ez tényleg sok mindent megmagyarázna..
Szesze
”A terv szerint Ukrajna nyugati felébe, a menekültáradattól tartva, a lengyel illetve a magyar hadsereg vonult volna be, békefenntartóként.” - segítek, ez az a rész, ahol hangosan fel kell nevetni.
vpi
ettől még kurva gáz, hogy ez a konteó elhihető rólunk
Amadeus
Nem, ez egyáltalán nem hihető. Ez pont annyira hihető, mint a sumér-magyar őstörténet. Egymás mellé téve összevissza dolgokat egy sajátos logika szerint. Felületesen nézve van benne logika, de az egész egy nagy belemagyarázás.
vpi
Engem egy kicsit megijeszt, hogy elsősorban a lengyelek miatt nem hiszem el a sztorit.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 829
Csak így, itt hagyom:  telex.hu/kulfold/2022/03/17/orizetbe-vettek-bojko-boriszov-bolgar-ex-kormanyfot
Gyurma Pappa
Szabadon engedtek mindenkit és az ügyészség senki ellen nem emel vadat mert elégtelenek a bizonyítékok. Business as usual.
MC12
Gyanítom, hogy nem ilyen egyszerű lesz ennek a sztorinak a vége.
peterk2005
Ó szerintem sem. Csak délebbre ilyenkor szokott robbani néhány autó, meghalni pár újságíró, ügyész, meg koronatanú. Szóval ennyivel biztosan nem lesz vége a sztorinak.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Csak így, itt hagyom:  telex.hu/kulfold/2022/03/17/orizetbe-vettek-bojko-boriszov-bolgar-ex-kormanyfot
Gyurma Pappa
Szabadon engedtek mindenkit és az ügyészség senki ellen nem emel vadat mert elégtelenek a bizonyítékok. Business as usual.
MC12
Gyanítom, hogy nem ilyen egyszerű lesz ennek a sztorinak a vége.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 036 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
 444.hu/2022/03/19/nepszava-mar-harom-kisbenzinkut-uzemelteteset-atadta-a-kormany-a-molnak
A Mol nem adott nekik benzint, ezért be kellett zárniuk, utána a Mol átveszi, akkor már nyilván lesz benzin. Várom Sobri gratulációját ezért a pragmatikus hozzáállásért 😊

Szerkesztette: ender1112
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 899 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Csak így, itt hagyom:  telex.hu/kulfold/2022/03/17/orizetbe-vettek-bojko-boriszov-bolgar-ex-kormanyfot
Gyurma Pappa
Szabadon engedtek mindenkit és az ügyészség senki ellen nem emel vadat mert elégtelenek a bizonyítékok. Business as usual.
MC12
Háromra egyszerre lepődjünk meg 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 829
Csak így, itt hagyom:  telex.hu/kulfold/2022/03/17/orizetbe-vettek-bojko-boriszov-bolgar-ex-kormanyfot
Gyurma Pappa
Szabadon engedtek mindenkit és az ügyészség senki ellen nem emel vadat mert elégtelenek a bizonyítékok. Business as usual.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 899 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 444.hu/2022/03/19/titkos-megallapodasrol-ukrajna-felosztasarol-irnak-lengyelorszagban

Mondjuk ez tényleg sok mindent megmagyarázna..
Szesze
”A terv szerint Ukrajna nyugati felébe, a menekültáradattól tartva, a lengyel illetve a magyar hadsereg vonult volna be, békefenntartóként.” - segítek, ez az a rész, ahol hangosan fel kell nevetni.
vpi
ettől még kurva gáz, hogy ez a konteó elhihető rólunk
Amadeus
Az lehet, de azt bárki komolyan gondolja, hogy a polákok együttműködnének bármiben a ruszkikkal? Főleg hogy a lekötelezettjeik lennének? Nonszensz.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 587 — Patriot
 444.hu/2022/03/19/titkos-megallapodasrol-ukrajna-felosztasarol-irnak-lengyelorszagban

Mondjuk ez tényleg sok mindent megmagyarázna..
Szesze
”A terv szerint Ukrajna nyugati felébe, a menekültáradattól tartva, a lengyel illetve a magyar hadsereg vonult volna be, békefenntartóként.” - segítek, ez az a rész, ahol hangosan fel kell nevetni.
vpi
ettől még kurva gáz, hogy ez a konteó elhihető rólunk
Amadeus
Nem, ez egyáltalán nem hihető. Ez pont annyira hihető, mint a sumér-magyar őstörténet. Egymás mellé téve összevissza dolgokat egy sajátos logika szerint. Felületesen nézve van benne logika, de az egész egy nagy belemagyarázás.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!
Orbán szerint ez a háború a legrosszabbkor jött (szerinte minden kurva faszán ment eddig. Gondolom itt nem ránk, az ország egyszerű lakóira gondolt)

Mikor tudott volna "jobbkor jönni" egy ilyen háború?

Azt nem tette hozzá, hogy ezt a háborút mellékesen a gazdája indította.

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
 444.hu/2022/03/19/titkos-megallapodasrol-ukrajna-felosztasarol-irnak-lengyelorszagban

Mondjuk ez tényleg sok mindent megmagyarázna..
Szesze
”A terv szerint Ukrajna nyugati felébe, a menekültáradattól tartva, a lengyel illetve a magyar hadsereg vonult volna be, békefenntartóként.” - segítek, ez az a rész, ahol hangosan fel kell nevetni.
vpi
ettől még kurva gáz, hogy ez a konteó elhihető rólunk

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 412
 444.hu/2022/03/19/titkos-megallapodasrol-ukrajna-felosztasarol-irnak-lengyelorszagban

Mondjuk ez tényleg sok mindent megmagyarázna..
Szesze
”A terv szerint Ukrajna nyugati felébe, a menekültáradattól tartva, a lengyel illetve a magyar hadsereg vonult volna be, békefenntartóként.” - segítek, ez az a rész, ahol hangosan fel kell nevetni.
vpi
Nem tudom ki szív többet aki ezt kitalálta vagy aki elhiszi ? 😀
Toca
Az első része az szerintem is nagyon merész, de a vége, amikor a 2014-es tusványosi beszédet idézik, abban azért benne van, hogy ha arról lenne szó, nem mondana nemet egy ilyen lehetőségre.
Bár szerintem ez minden államra igaz, akinek lehet vmilyen területi igénye egy másik országgal szemben.

Ebből inkább az látszik, hogy Putyin valóban komolyan gondolta a szovjet érdekszféra visszaállítását, aztán biztos megkérte Viktort, hogy döntse el, hova akar állni...Persze, bármikor elintézi Putyin, hogy leváltsák vagy esetleg kapjon egy kis Novicsokot, ne adj isten baleset éri a repülőjét valamelyik szakadár terület felett vagy csak szimplán "műszaki hiba" miatt lezuhan...
Sajnos előfordul az ilyen.

több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
 444.hu/2022/03/19/titkos-megallapodasrol-ukrajna-felosztasarol-irnak-lengyelorszagban

Mondjuk ez tényleg sok mindent megmagyarázna..
Szesze
”A terv szerint Ukrajna nyugati felébe, a menekültáradattól tartva, a lengyel illetve a magyar hadsereg vonult volna be, békefenntartóként.” - segítek, ez az a rész, ahol hangosan fel kell nevetni.
vpi
Nem tudom ki szív többet aki ezt kitalálta vagy aki elhiszi ? 😀
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 587 — Patriot
 444.hu/2022/03/19/titkos-megallapodasrol-ukrajna-felosztasarol-irnak-lengyelorszagban

Mondjuk ez tényleg sok mindent megmagyarázna..
Szesze
”A terv szerint Ukrajna nyugati felébe, a menekültáradattól tartva, a lengyel illetve a magyar hadsereg vonult volna be, békefenntartóként.” - segítek, ez az a rész, ahol hangosan fel kell nevetni.
több mint 2 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
 444.hu/2022/03/19/titkos-megallapodasrol-ukrajna-felosztasarol-irnak-lengyelorszagban

Mondjuk ez tényleg sok mindent megmagyarázna..
Szesze
Újabb mélypont lenne ebben a különösen undorító, elvtelen külpolitikába.
több mint 2 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
 444.hu/2022/03/19/titkos-megallapodasrol-ukrajna-felosztasarol-irnak-lengyelorszagban

Mondjuk ez tényleg sok mindent megmagyarázna..
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!
Vuciccal talalkozott Orban.
- Veled beszél még?
- Már csak néha.
- Hiányzik.
- Nekem is.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 011 — beers & Packers
Mind vidéken, mint Bp-n 10-ből 10 plakát a kormányé, nagyon kell keresni ha látni akarjuk az ellenzéket is. Nem vagyok képben az az igazság ennek a hátterével, valaki felvilágosítana hogy ennek mi a lótúró az oka? 😀
esanders10
Ha komoly a kérdés: a Fidesz már régen lenyúlta a hirdetési felületeket (is).
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 21 976 — nabege2@yahoo.com
Mind vidéken, mint Bp-n 10-ből 10 plakát a kormányé, nagyon kell keresni ha látni akarjuk az ellenzéket is. Nem vagyok képben az az igazság ennek a hátterével, valaki felvilágosítana hogy ennek mi a lótúró az oka? 😀
esanders10
Itt Debrecenben fele-fele. Fura is mert amióta emlékszem rá elvetve láttam ellenzéki plakátot, azt is csak kicsiben a villanyoszlopon. Most viszont tényleg mindenhol. Nagy plakáton is szemezik a kereszteződés két oldalán Kósa meg Varga.
Jó kint vannak Orbán maradjunk ki plakátjai is. Ha azt is kampány plakatnak vesszük 60-40
samu09
Pécsen is fele-fele.
Kampman
mit keresel te Pécsen? 😊
NB2
Lakok.
Kampman
hát ezt nem is tudtam 😊
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 414
Mind vidéken, mint Bp-n 10-ből 10 plakát a kormányé, nagyon kell keresni ha látni akarjuk az ellenzéket is. Nem vagyok képben az az igazság ennek a hátterével, valaki felvilágosítana hogy ennek mi a lótúró az oka? 😀
esanders10
Itt Debrecenben fele-fele. Fura is mert amióta emlékszem rá elvetve láttam ellenzéki plakátot, azt is csak kicsiben a villanyoszlopon. Most viszont tényleg mindenhol. Nagy plakáton is szemezik a kereszteződés két oldalán Kósa meg Varga.
Jó kint vannak Orbán maradjunk ki plakátjai is. Ha azt is kampány plakatnak vesszük 60-40
samu09
Pécsen is fele-fele.
Kampman
mit keresel te Pécsen? 😊
NB2
Lakok.
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 21 976 — nabege2@yahoo.com
Mind vidéken, mint Bp-n 10-ből 10 plakát a kormányé, nagyon kell keresni ha látni akarjuk az ellenzéket is. Nem vagyok képben az az igazság ennek a hátterével, valaki felvilágosítana hogy ennek mi a lótúró az oka? 😀
esanders10
Itt Debrecenben fele-fele. Fura is mert amióta emlékszem rá elvetve láttam ellenzéki plakátot, azt is csak kicsiben a villanyoszlopon. Most viszont tényleg mindenhol. Nagy plakáton is szemezik a kereszteződés két oldalán Kósa meg Varga.
Jó kint vannak Orbán maradjunk ki plakátjai is. Ha azt is kampány plakatnak vesszük 60-40
samu09
Pécsen is fele-fele.
Kampman
mit keresel te Pécsen? 😊