Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 922 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/belfold/2022/02/26/lmp-mediatanacs-kozmedia-orosz-propaganda


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/25/magyar-ketfarku-kutyapart-orszagos-lista
warr_b
Végre egy jó hír.
Ráadásul az én körzetemben is lesz jelöltjük.
Kampman
Ha az ellenzéknek szurkolsz ez akár brutálisan rossz hír is lehet.
davemayer
Ez inkább a Fidesznek lehet szar.
Egyéni jrlelöltek nem kapnak majd annyi szavazatot, hogy éreldemben befolyásolják a választást, de ha adott esetben meg lenne az 5%, akkor plusz 5 ember a parlamentben a fidesz ellen.
Ezt egyébként le is nyilatkozták, hogy inkább listás szavazatokra számítanak, mintsem az egyéni jelöltjeik támogatására.
gabokocka
A kutyapárt már nem az 5%ért harcol, hanem az állami támogatás 1%ért. Tippre 1-3% között lesznek. A háborús helyzet nagyon rosszul jött mind a kutyáknak mind a mi hazánknak mert a rájuk szavazók nagy része a biztos tömb felé fog szavazni, így működik a szavazói magatartás félelem, veszélyérzet stb. esetén.

Hogy a két tömb közül kinek lesz jó ez a válság az még nem tiszta, ha egyáltalán hoz bárkinek bármit. Emlékeztetőül, amikor a koronavírus miatt 2020 márciusában a kormányok elkezdtek döntéseket hozni meg szózat a néphez stb, akkor a német, a lengyel a francia meg a többi európai országban a kormányzó erők támogatottsága kilőtt, és 70-80% is volt, nálunk lószar, a Fidesz 5-8%ot erősödött össze vissza és azt is hamar elbukta. Viszont amikor a járványügyi intézkedések már terhesek voltak a népnek, sok volt a halott, akkor a nyugati kormányok támogatottsága bedőlt és az ellenzék lőtt ki, nálunk? Lószar 😊 a Fidesz támogatottsága stagnált a legnagyobb halálozások idején is és az ellenzéké is.

Egyszerűen szélsőségesen polarizàlt a magyar társadalom szóval simán lehet, hogy ha egy, az emberek mindennapjait súlyosan érintő kérdés, mint a koronavirus, nem mozgatta meg a pártprefernciákat akkor egy másik országban zajló háború - mèg ha mellettünk is van - sem fogja, ami azért politikatörténeti kuriózum lenne.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 794 — Keep pounding
 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/25/magyar-ketfarku-kutyapart-orszagos-lista
warr_b
Végre egy jó hír.
Ráadásul az én körzetemben is lesz jelöltjük.
Kampman
Ha az ellenzéknek szurkolsz ez akár brutálisan rossz hír is lehet.
davemayer
Ez inkább a Fidesznek lehet szar.
Egyéni jrlelöltek nem kapnak majd annyi szavazatot, hogy éreldemben befolyásolják a választást, de ha adott esetben meg lenne az 5%, akkor plusz 5 ember a parlamentben a fidesz ellen.
Ezt egyébként le is nyilatkozták, hogy inkább listás szavazatokra számítanak, mintsem az egyéni jelöltjeik támogatására.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/25/magyar-ketfarku-kutyapart-orszagos-lista
warr_b
Végre egy jó hír.
Ráadásul az én körzetemben is lesz jelöltjük.
Kampman
Ha az ellenzéknek szurkolsz ez akár brutálisan rossz hír is lehet.
davemayer
A lista nem. Az akár jó hír is lehet. Az egyéni indulás lehet probléma .... attól függően, hogy hol indulnak, és ki indul. Úgy tűnik a kutyák is tudják ezt, mert a minap azt mondták, hogy ha a lista megengedi, akkor szoros körzetekben visszalép a jelöltjük.
peterk2005
Ne legyél benne biztos. A tagság nagyon megosztott és a tömeg inkább nem lépne vissza inkább. Kovács Gergő az aki megtenne

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/25/magyar-ketfarku-kutyapart-orszagos-lista
warr_b
Végre egy jó hír.
Ráadásul az én körzetemben is lesz jelöltjük.
Kampman
Ha az ellenzéknek szurkolsz ez akár brutálisan rossz hír is lehet.
davemayer
A lista nem. Az akár jó hír is lehet. Az egyéni indulás lehet probléma .... attól függően, hogy hol indulnak, és ki indul. Úgy tűnik a kutyák is tudják ezt, mert a minap azt mondták, hogy ha a lista megengedi, akkor szoros körzetekben visszalép a jelöltjük.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 436
 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/25/magyar-ketfarku-kutyapart-orszagos-lista
warr_b
Végre egy jó hír.
Ráadásul az én körzetemben is lesz jelöltjük.
Kampman
Ha az ellenzéknek szurkolsz ez akár brutálisan rossz hír is lehet.
davemayer
Nem szurkolok én senkinek.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 337 — "Grammar maci"
 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/25/magyar-ketfarku-kutyapart-orszagos-lista
warr_b
Végre egy jó hír.
Ráadásul az én körzetemben is lesz jelöltjük.
Kampman
Ha az ellenzéknek szurkolsz ez akár brutálisan rossz hír is lehet.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 436
 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/25/magyar-ketfarku-kutyapart-orszagos-lista
warr_b
Végre egy jó hír.
Ráadásul az én körzetemben is lesz jelöltjük.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 922 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/25/magyar-ketfarku-kutyapart-orszagos-lista


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 794 — Keep pounding
Az megvan hogy Áder nyomott egy olyan beszédet amit egy normális ország normális köztarsasagi elnöke adhat ilyen szituációban?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
Nincs itt látnivaló....

 m.eduline.hu/felsooktatas/20220225_pecsi_egyetem_Schadlugy_lezartak_a_vizsgalatot
dande
Még pár nap van minden ilyen szart kiszórni, addig nem érdekel senkit semmilyen belpol ügy. És ki is szórják.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 556 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nincs itt látnivaló....

 m.eduline.hu/felsooktatas/20220225_pecsi_egyetem_Schadlugy_lezartak_a_vizsgalatot
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 767 — 49ers GM
Ez a cikk is szépen öregedett... 😊 Mondjuk sok ideje pedig nem volt rá, szerda délutáni iromány.

 magyarnemzet.hu/fricz-tamas-blogja-all/2022/02/szijjarto-peter-nem-alkuszik?fbclid=IwAR2fP6nwekjvAM05-vUJLrNj4nahMCfsUw4OR9wcaDWClkbtihM9UWsJSn4

Pont akkora fake news, hogy Orbán el akarja csalni a választásokat, mint hogy Oroszország meg akarja támadni Ukrajnát...

Szerkesztette: somoskovig

több mint 2 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 076
Akkor ez az MZP beszéd most odabaszott?
Szokol
A kormányunk szerint felelőtlen, katonákat akar küldeni a háborúba. Ezt osztotta meg velem ma reggel - 3 példányban - kormányunk "tájékoztatója", amit most már szinte napi rendszerességgel kapok a postaládámba azért, mert tavaly neten regisztráltam covid oltásra, és azóta se tudok lemondani.

És még csodálkozunk, hogy annyi a vakcina ellenes van az országban. 😀
peterk2005
Amióta nem járványügyi célokra használják, mindig válaszolok egy a kurva anyátokat üzenettel. Tudom hogy nem olvassa senki, de azért jól esik.
Mikey
De, olvassák, rögzítik, és majd egyszer egy napon, ami lehet soha el se jön, akkor reagálnak is rá.
Sobri Jóska
2031: "Köszönjük, viszont kívánjuk Önnek is."

több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 687 — Vikings fan
 444.hu/2022/02/24/orban-eliteljuk-oroszorszagot-de-tovabbra-is-uzletelunk-vele

A golyó Teleky fejében mit sem ért.
Amadeus
Mondjuk Paks2 visszamondása azért elég durván odabaszna nekünk.
Azt se látom, hogy Orosz gáz nélkül, hogy oldja meg Európa az ellátást. De mondjuk ott még azt mondom, ok szopassuk be magunkat az EUval együtt.
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 767 — 49ers GM
 telex.hu/belfold/2022/02/25/toth-csaba-mentelmi-joganak-felfuggeszteset-inditvanyozza-a-legfobb-ugyesz

Kit fog így elásni?
csipkelli
Annyira reméltem, hogy ő a másik HCS mellett. 😊

több mint 2 éve
csipkelli 3 293
 telex.hu/belfold/2022/02/25/toth-csaba-mentelmi-joganak-felfuggeszteset-inditvanyozza-a-legfobb-ugyesz

Kit fog így elásni?
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Akkor ez az MZP beszéd most odabaszott?
Szokol
A kormányunk szerint felelőtlen, katonákat akar küldeni a háborúba. Ezt osztotta meg velem ma reggel - 3 példányban - kormányunk "tájékoztatója", amit most már szinte napi rendszerességgel kapok a postaládámba azért, mert tavaly neten regisztráltam covid oltásra, és azóta se tudok lemondani.

És még csodálkozunk, hogy annyi a vakcina ellenes van az országban. 😀
peterk2005
Amióta nem járványügyi célokra használják, mindig válaszolok egy a kurva anyátokat üzenettel. Tudom hogy nem olvassa senki, de azért jól esik.
Mikey
De, olvassák, rögzítik, és majd egyszer egy napon, ami lehet soha el se jön, akkor reagálnak is rá.

több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 613
Akkor ez az MZP beszéd most odabaszott?
Szokol
A kormányunk szerint felelőtlen, katonákat akar küldeni a háborúba. Ezt osztotta meg velem ma reggel - 3 példányban - kormányunk "tájékoztatója", amit most már szinte napi rendszerességgel kapok a postaládámba azért, mert tavaly neten regisztráltam covid oltásra, és azóta se tudok lemondani.

És még csodálkozunk, hogy annyi a vakcina ellenes van az országban. 😀
peterk2005
Amióta nem járványügyi célokra használják, mindig válaszolok egy a kurva anyátokat üzenettel. Tudom hogy nem olvassa senki, de azért jól esik.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Akkor ez az MZP beszéd most odabaszott?
Szokol
A kormányunk szerint felelőtlen, katonákat akar küldeni a háborúba. Ezt osztotta meg velem ma reggel - 3 példányban - kormányunk "tájékoztatója", amit most már szinte napi rendszerességgel kapok a postaládámba azért, mert tavaly neten regisztráltam covid oltásra, és azóta se tudok lemondani.

És még csodálkozunk, hogy annyi a vakcina ellenes van az országban. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 436
 444.hu/2022/02/24/orban-eliteljuk-oroszorszagot-de-tovabbra-is-uzletelunk-vele

A golyó Teleky fejében mit sem ért.
Amadeus
Idézzük is be már akkor:

Főméltóságú Úr!

Szószegők lettünk – gyávaságból – a mohácsi beszéden (*) alapuló örökbéke szerződéssel szemben. A nemzet érzi, és mi odadobtuk becsületét.

A gazemberek oldalára álltunk – mert a mondvacsinált atrocitásokból egy szó sem igaz! Sem a magyarok ellen, de még a németek ellen sem! Hullarablók leszünk! a legpocsékabb nemzet.

Nem tartottalak vissza.

Bűnös vagyok.

Teleki Pál

1941. ápr. 3.
Vrij6
Kérdés, hogy most kik a gazemberek.
Nyilván, majd utólag a vesztes lesz annak minősítve, mint mindig.

Egyébként irónia nélkül, tényleg nagy hatású levél, Teleki az egyik utolsó magyar államférfi volt.
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 873 — Steelers fan
Akkor ez az MZP beszéd most odabaszott?
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 556 — Így remélem megfelelek nektek.....


33. Perctől zseniális helyzetèrtèkelès, csodálom hogy mèg nem szedtèk le... Sajtóklub Bayer Zsóti ès tsi
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Jó arc ez a Putyin is. Ők indítanak támadást és ezért az ukránok a felelősek. 😃
Biden elítéli, Johnson megdöbbent, Scholz szolidaritásról biztosít!!!!
Látom magam előtt ahogy Putyin elszegyelli magát mikor ezeket olvassa.
Az oroszok kirakták a brét az asztalra, a többiek meg rájöttek ez akkora, hogy felkeményen vegigb@szná Európát, úgyhogy nem próbálnak meg keménykedni a kis koktél virslijükkel, hanem inkább a fotelből morgolódnak és úgy tesznek, mintha tehetnének bármit is.
Gyáva banda. Nem gondolnám, hogy Putyin tovább menne, ha a NATO felsorakozna az ukrán határnál, a Baltikumban és Finnországban. Ugyanugy lehetne bombázni az oroszokat hogy azt kommunikálják, azok a hibásak.
samu09
Ezért mondom egy ideje: Európa, mint kontinens, mint gazdasági, katonai, kulturális hatalom elveszett. Egy roncs, önmaga árnyéka.
Amadeus
Most komolyan?
Van NATO meg USA meg EU.
Oroszország most bevonult két olyan területre, amit sztem még az ukránok is feladnának, ha ennyi lenne.
Ha meg tovább megy, az meg már más dolog, de akkor mi legyen?
Üzenjünk hadat Oroszországnak? Ki konkrétan? Legyen az USA, NATO vagy csak EU országok?
Küldjünk katonákat Ukrajnába?
Úgy gondolod Putyin majd ott marad és az lesz a küzdőtér és nem lesz megtorlás?

Ha ennyire okos vagy, írd már le légyszíves, te szerinted mit kellene csinálni, mik lennének a következmények és hogyan lehetne egy komolyabb háborút elkerülni....
Solymi
Komolyabb háborút csak akkor lehet elkerülni, ha azt mindenki akarja. Ha valaki nem akarja, akkor a többieknek bele kell állni, tetszik vagy sem.
ender1112
Ez igaz. Csak hogy sem az EU-t, sem a NATO-t, sem USA-t nem érte jelenleg támadás, így katonai értelemben nincs mibe beleállni. Ha bármelyik országot (balti, Lo, stb) basztatnák, az természetesen más helyzet lenne, de azon kívül, hogy mindenki sajnálja Ukrajnát, meg az ukránokat, egyelőre ennyi amit leginkább tehetünk. Meg a szankciók, az embargo, stb. Aztán meglátjuk mi lesz. A legnagyobb hülyeség lenne ebbe "beleállni"
Lecsó
Pontosan. Mit kéne tenni a NATO-nak, bevonulnia nem tagországba, és utána?

Az atomot egyenesen Moszkvára dobják a franciák, vagy elég a határmentét megszórni?

Leírtam az külpol topikban is: Putyin pontosan tudja, hogy Ukrajna miatt nem fognak 3. vh-t kirobbantani ezek a puhapöcsök, mit nekik pár tízmillió halott, mondjuk pl. ebből 2-3 millió magyar. Gyengék, puhák, nyámnyilák.

Ez nem Koszovó, ahol max pár tengerészgyalogos kap bíborszívet, hanem itt a világ egyik atomhatalma játssza a nagyfiút - mert ez az egyetlen ütőkártyája. Oroszország nem az Arab-öböl, ahol a GDP-nek már "csak" 20-on pár %-a az olaj, hanem itt tényleg a GDP nagy része a nyersanyagokból jön, ő nem tud azzal fenyegetni, hogy elzárja a csapokat (tud, csak nem érdemes), mert akkor ők is éhen halnak. Nincs valódi pénzügyi szektor, nem birtokolnak érdemi erőforrások, gyártókapacitásokat (mint mondjuk Kína vagy az afrikai katonai rezsimek a lítiummal stb.). Ő neki annyi ereje van, hogy a hadseregével tud vonulgatni, mert mutogatni magát.
Gyurma Pappa
Most már mindegy, a dec-jan orosz csapatmozgásokat kellett volna látványos hadgyakorlatokkal letükrözni pl a Baltikumban, h a fehérorosz hadosztályt sakkban tartsa, Ny-Ukrajnában - hiszen már társulási megállapodással volt ilyen korábban is - , h a fősodort visszatartsa a két megyén túli területtől, meg mondjuk a déli tengerek vmelyikén, hogy blokkolja a kikötők megtámadását.

Putyin nem vállalt vna nyílt konfliktust a Nato-val, csak az amerikaiaknak ez nem volt érdekük, a britek nem hitték el, a németek tutyimutyik, talán Macron volt az egyetlen jelentős vezető, aki átlátta az orosz törekvést nagypolitikai szinten.
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 556 — Így remélem megfelelek nektek.....
 444.hu/2022/02/24/orban-eliteljuk-oroszorszagot-de-tovabbra-is-uzletelunk-vele

A golyó Teleky fejében mit sem ért.
Amadeus
Idézzük is be már akkor:

Főméltóságú Úr!

Szószegők lettünk – gyávaságból – a mohácsi beszéden (*) alapuló örökbéke szerződéssel szemben. A nemzet érzi, és mi odadobtuk becsületét.

A gazemberek oldalára álltunk – mert a mondvacsinált atrocitásokból egy szó sem igaz! Sem a magyarok ellen, de még a németek ellen sem! Hullarablók leszünk! a legpocsékabb nemzet.

Nem tartottalak vissza.

Bűnös vagyok.

Teleki Pál

1941. ápr. 3.
Vrij6
Annak idején (lassan húsz éve) a Sátújhelyi kórházban, kórházmisszióban látogattam Séra Dániel bácsit, aki azokban az időkben épp a Telekyeknél szolgált. Ő bizony azt mondta nem öngyilkosság volt az, a németek ölték meg....persze a bácsi akkor volt már 80 fölött, de elég hitelesnek tűnt az öreg...

Szerkesztette: dande2