Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Ha valaki bepillantast szeretne a fidesz jobboldali gondolkodasmodjaba (akkor is ha sokak szerint ez csak alarc). Orban Balazs felemelkedese is jo pelda arra, hogy a Fidesz egy modernebb szellemi hatorszagra valt/valtott/probal valtani, egyben Orbanrol is sokat elmond, hogy ilyen dogmatikusokat emel fel.

Ertelmes ember amugy a Balazs, erdemes elolvasni, habar itt sokan ellenkezo pontrol szemlelik a vilagot:

 index.hu/belfold/2021/11/12/orban-balazs-a-fidesz-nem-vezerelvu-az-erveknek-igenis-sulya-van/
undisputedly
amikor nem próbálja átemelni a külföldi témákat és magyar viszonylatban gondolkodik, még én is csak elismerően tudok gondolni rá...

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
Ha valaki bepillantast szeretne a fidesz jobboldali gondolkodasmodjaba (akkor is ha sokak szerint ez csak alarc). Orban Balazs felemelkedese is jo pelda arra, hogy a Fidesz egy modernebb szellemi hatorszagra valt/valtott/probal valtani, egyben Orbanrol is sokat elmond, hogy ilyen dogmatikusokat emel fel.

Ertelmes ember amugy a Balazs, erdemes elolvasni, habar itt sokan ellenkezo pontrol szemlelik a vilagot:

 index.hu/belfold/2021/11/12/orban-balazs-a-fidesz-nem-vezerelvu-az-erveknek-igenis-sulya-van/
undisputedly
igen, egyike a gondolkodo embereknek a fideszen belul bar, nem is politikusnak keszult es ez latszik is rajta, a vitakulturajan is (siman lemossa az ellenzeki politikusokat, de pl ha mar masik gondolkodo emberrel vitatkozik akkor azert o is izzad ld Vig Daviddal torteno vita).
bar mostanaban azert volt egy-ket meresz elszolasa (hogy a jobboldali media lett a tenyalapu ujsagiras alapja Magyarorszagon -mikozben sorra veszitik el a sajtopereket).

nem lepodnek meg ha 22ben nyer a fidesz akkor o vinne a miniszterelnokseget, es jobb kezekben lenne sztem. raadasul nekem szakma miatt nagyon sok ismerosom ismeri, es senki sem mondott ra rosszat sem szemelyes sem szakmai elmenyek kapcsan.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 581 — Apu ökölbeszorított keze
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.
Janek
F...szt. Téged köteleznek, hogy a kisker ár 480. A nagyker ár marad annyi, amennyi.
Lecsó
Es mit mond erre a lukoil? Vagy a shell? Azert ez nem igy megy gondolom a hatterben megy a kompenzacio
Janek
ki kompenzalna? Tiborcz? 😊
csebi
megoldják....

Ha az M6-on lévő egy két kút bezár akkor érdekes lesz.

több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 723 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ha valaki bepillantast szeretne a fidesz jobboldali gondolkodasmodjaba (akkor is ha sokak szerint ez csak alarc). Orban Balazs felemelkedese is jo pelda arra, hogy a Fidesz egy modernebb szellemi hatorszagra valt/valtott/probal valtani, egyben Orbanrol is sokat elmond, hogy ilyen dogmatikusokat emel fel.

Ertelmes ember amugy a Balazs, erdemes elolvasni, habar itt sokan ellenkezo pontrol szemlelik a vilagot:

 index.hu/belfold/2021/11/12/orban-balazs-a-fidesz-nem-vezerelvu-az-erveknek-igenis-sulya-van/
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Mindenesetre akk én azért megvárom a kővetkező tankolással a hétfőt, nem láttam a héten olyan kutat ahol nem 500 fölött volt a benya ára.
empty taxi
Én OMW-nél tankolok általában, főként 14-16 kerületben mert ott lakom/arra járok leginkább, de itt szinte minenhol 495 volt a benzin
kapitnono
én két hete Sümegen, de nem hiszem, hogy mondjuk az Osztyapenkónál olcsóbb lenne, autópálya mellett ritkán az. Sümegen meg 507 volt a 95-ös.
slowmotion
Autopalyan +35 de akar +50forint az ar mindig.
YoungZeeZee
Tehát akkor mostantól az autópálya mellett is 480 lehet max? Mert akkor megvannak azok a kutak, melyek elsőként zárnak be


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 923 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.
Janek
F...szt. Téged köteleznek, hogy a kisker ár 480. A nagyker ár marad annyi, amennyi.
Lecsó
Es mit mond erre a lukoil? Vagy a shell? Azert ez nem igy megy gondolom a hatterben megy a kompenzacio
Janek
ki kompenzalna? Tiborcz? 😊
csebi
Pintér 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.
Janek
F...szt. Téged köteleznek, hogy a kisker ár 480. A nagyker ár marad annyi, amennyi.
Lecsó
Es mit mond erre a lukoil? Vagy a shell? Azert ez nem igy megy gondolom a hatterben megy a kompenzacio
Janek
ki kompenzalna? Tiborcz? 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
Az 51-es ENSZ menekültügyi egyezmény a mérvadó, gyaklag mindent rendez.
Gaius
Csak erre reagálok inkább. Ez tényszerűen nem igaz. Lehet Afrika egy részén igaz lehetne de az EUban ez nem.
csebi
erre kíváncsi vagyok - tényleg - hogy melyik EU-s menekültügyet érintő jogszabály írná felül az ENSZ menekültügyi egyezményt? OK, 67-ben volt egy kiegészítő egyezmény....de az anno vala legott bel- és igazságügyi (harmadik pilléres) politikai területek nem sem a direktívák territóriuma az EP, vagy az EB részéről.......már csak azért sem, mert direktívát sem adhatnak ki.....ha jól tudom....ajánlást, megmiegymást persze, de az nem kötelező érvényű.....az ENSZ-egyezmény kötelező érvényű a részes államok részéről....de szólj, ha tévedek.....
Gaius
en nem irtam, hogy felulirja hanem az nem igaz, hogy a GC mindent rendez itt az Unioban.
mert ha megnezned a relevans EUs jogszabalyokat (APD, QD, RCD stb.) akkor lathatod, hogy szted hiaba rendez mindent a GC, elkepesztoen sok plusz dolog van ahhoz kepest az EUs joganyagban. ha csak egy dolgot kellene kiemelnem pl a 'subsidiary protection' ami egy uj nemzetkozi vedelem intezmenyet vezette be tehat itt az EUban olyan emberek szamara is kell biztositani a nemzetkozi vedelmet, akiknek a GC szerint nem. raadasul ferdites, hogy nem kotelezo ervenyu, mert ezek iranyelvek, amiket KOTELEZO volt atultetni a nemzeti jogba kiveve nehany 'may' paragrafust, amik a tagallamokra voltak bizva, hogy megteszik vagy nem.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 455
Majd jól Megemelik a
Kóla meg a rágó árát, hogy kijöjjön a
fizu legalább. 😊 😊
Bár a
Kóla
Már így is az egekben jár. 😉
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 581 — Apu ökölbeszorított keze
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.
Janek
F...szt. Téged köteleznek, hogy a kisker ár 480. A nagyker ár marad annyi, amennyi.
Lecsó
Es mit mond erre a lukoil? Vagy a shell? Azert ez nem igy megy gondolom a hatterben megy a kompenzacio

több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.
Janek
F...szt. Téged köteleznek, hogy a kisker ár 480. A nagyker ár marad annyi, amennyi.
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 942
Mindenesetre akk én azért megvárom a kővetkező tankolással a hétfőt, nem láttam a héten olyan kutat ahol nem 500 fölött volt a benya ára.
empty taxi
Én OMW-nél tankolok általában, főként 14-16 kerületben mert ott lakom/arra járok leginkább, de itt szinte minenhol 495 volt a benzin
kapitnono
én két hete Sümegen, de nem hiszem, hogy mondjuk az Osztyapenkónál olcsóbb lenne, autópálya mellett ritkán az. Sümegen meg 507 volt a 95-ös.
slowmotion
Autopalyan +35 de akar +50forint az ar mindig.
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 581 — Apu ökölbeszorított keze
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Azért az kemény, hogy csak a kisker áron fogják ezt a pénzt, vagyis sem az adótartalom, sem a nagykereskedelmi ár nem változik.
Vajon hány benzinkút mondja majd azt, hogy köszönöm, de bezárok egy időre?
Közben a dollár 318...kemény világ

Közben Hernádi Zs két napja eladott 200 millió Ft-ért Hol részvényt...ma 4,4%-ot zuhant...200 millió nem nagy pénz az ő szintükön, de mindenképp érdekes
Klaci79
Az az igazság, hogy a Hernádi fizetése és juttastásai melllett ez aprópénz. Tökmindegy. Hétfőn egy másik molos igazgató adott el 100 millió körül részvényt, ennek nincs köze ehhez a helyzethez, egyszerűen ha nekem lenne akkora pakettem amekkora nekik van, akkor rohadtul dobálnám én is ki 2800 körül - ha kell kess.
MC12
Szerintem sincs köze, de azért a kozmetikája nem a legszebb 😀

Hadházy tőzsdeszakértőként már tolja a FB-on.

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 840
Azért az kemény, hogy csak a kisker áron fogják ezt a pénzt, vagyis sem az adótartalom, sem a nagykereskedelmi ár nem változik.
Vajon hány benzinkút mondja majd azt, hogy köszönöm, de bezárok egy időre?
Közben a dollár 318...kemény világ

Közben Hernádi Zs két napja eladott 200 millió Ft-ért Hol részvényt...ma 4,4%-ot zuhant...200 millió nem nagy pénz az ő szintükön, de mindenképp érdekes
Klaci79
Az az igazság, hogy a Hernádi fizetése és juttastásai melllett ez aprópénz. Tökmindegy. Hétfőn egy másik molos igazgató adott el 100 millió körül részvényt, ennek nincs köze ehhez a helyzethez, egyszerűen ha nekem lenne akkora pakettem amekkora nekik van, akkor rohadtul dobálnám én is ki 2800 körül - ha kell kess.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
clbass New Orleans Saints 3 092 — Saints fan
Nincs kocsim, teljesen vak vagyok a témában, de úgy számolgatom, hogy egy tankolással legfeljebb egy ezrest lehet spórolni. Nagy butaságot mondok?
nagylaza
A tank méretétől függ. Egy pici városi autóval igen. Akinek kocsija van, az tudja, hogy a fenntartási költségekhez képest ennyivel olcsóbb benzin a tizedesjegy mögötti összeg.
peterk2005
Bárki komolyan gondolja, hogy ez a mezei autósról/felhasználóról szól? Mekkora a faxod autód és ennyi?
Ez egy kései, gagyi próbálkozás volt az infláció letörésére, ami mostanra már részben beépült a fogyasztói árba.
több mint 2 éve
- JC6 Denver Broncos 6 337
125 forint a benzin jövedéki adója, hagyjuk már. A többiről nem is beszélek..
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Az 51-es ENSZ menekültügyi egyezmény a mérvadó, gyaklag mindent rendez.
Gaius
Csak erre reagálok inkább. Ez tényszerűen nem igaz. Lehet Afrika egy részén igaz lehetne de az EUban ez nem.
csebi
erre kíváncsi vagyok - tényleg - hogy melyik EU-s menekültügyet érintő jogszabály írná felül az ENSZ menekültügyi egyezményt? OK, 67-ben volt egy kiegészítő egyezmény....de az anno vala legott bel- és igazságügyi (harmadik pilléres) politikai területek nem sem a direktívák territóriuma az EP, vagy az EB részéről.......már csak azért sem, mert direktívát sem adhatnak ki.....ha jól tudom....ajánlást, megmiegymást persze, de az nem kötelező érvényű.....az ENSZ-egyezmény kötelező érvényű a részes államok részéről....de szólj, ha tévedek.....
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Ez a más faszával a csalánt tipikus esete.
Lecsó
Ez mottóként simán mehetne a Parlament vagy akár a lendvai utcai székház homlokzatára is


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 455
Önkorik iparűzési adójának ellopása pl. Sokkal durvább
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Nincs kocsim, teljesen vak vagyok a témában, de úgy számolgatom, hogy egy tankolással legfeljebb egy ezrest lehet spórolni. Nagy butaságot mondok?
nagylaza
A tank méretétől függ. Egy pici városi autóval igen. Akinek kocsija van, az tudja, hogy a fenntartási költségekhez képest ennyivel olcsóbb benzin a tizedesjegy mögötti összeg.
peterk2005
de ezek a jelenlegi árak, ha felmegy még 10-15%ot az ár akkor nagyobb lesz a difi
Negritis
Akkor sokkal nagyobb, mert nem nagyon fog nyitva maradni benzinkút, mivel se az adót nem csökkentik, se a nagyker árat nem fagyasztjak be, így a kutaknál kellene kigazdálkodni a különbözetet, ha jól értem. 20-25%-ot kevesen fognak benyelni szerintem.
somoskovig
Ez a más faszával a csalánt tipikus esete.
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 563 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ez mind szèp de pèldául az adalèk anyag E5/E10megváltoztatása miatt èn ugyan nem merek 95s benzint tankolni egy kocsiba se csak 100st. Az meg persze a legdrágább ès nem feltétlenül a 95s árához mèrik...
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 767 — 49ers GM
Nincs kocsim, teljesen vak vagyok a témában, de úgy számolgatom, hogy egy tankolással legfeljebb egy ezrest lehet spórolni. Nagy butaságot mondok?
nagylaza
A tank méretétől függ. Egy pici városi autóval igen. Akinek kocsija van, az tudja, hogy a fenntartási költségekhez képest ennyivel olcsóbb benzin a tizedesjegy mögötti összeg.
peterk2005
de ezek a jelenlegi árak, ha felmegy még 10-15%ot az ár akkor nagyobb lesz a difi
Negritis
Akkor sokkal nagyobb, mert nem nagyon fog nyitva maradni benzinkút, mivel se az adót nem csökkentik, se a nagyker árat nem fagyasztjak be, így a kutaknál kellene kigazdálkodni a különbözetet, ha jól értem. 20-25%-ot kevesen fognak benyelni szerintem.

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 231 — The Mathematician
Nincs kocsim, teljesen vak vagyok a témában, de úgy számolgatom, hogy egy tankolással legfeljebb egy ezrest lehet spórolni. Nagy butaságot mondok?
nagylaza
A tank méretétől függ. Egy pici városi autóval igen. Akinek kocsija van, az tudja, hogy a fenntartási költségekhez képest ennyivel olcsóbb benzin a tizedesjegy mögötti összeg.
peterk2005
de ezek a jelenlegi árak, ha felmegy még 10-15%ot az ár akkor nagyobb lesz a difi

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nincs kocsim, teljesen vak vagyok a témában, de úgy számolgatom, hogy egy tankolással legfeljebb egy ezrest lehet spórolni. Nagy butaságot mondok?
nagylaza
A tank méretétől függ. Egy pici városi autóval igen. Akinek kocsija van, az tudja, hogy a fenntartási költségekhez képest ennyivel olcsóbb benzin a tizedesjegy mögötti összeg.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)