Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Közben csendben világsiker a vadászkiállítás.
A Louvre nagy nehezen összehoz 10 milliót 1 év alatt, ezek meg 1 hét alatt megcsinálták a tizedét!
Respect!
 www.origo.hu/gazdasag/20211007-1-millio-latogato-vilagkiallitas-sajtotajekoztato.html
Lecsó
Egyébként aki ott volt ismerősöm az mind dicsérte. De ugye ízlések....
dande
Persze, a Kőröshegyi völgyhíd esetén is elmondható, hogy egyedülálló mérnöki alkotás, nem is értem miért támadták anno.
bobi0092
Pont úgy mint az M6 földkupacok Pécs felé 😉
clbass
Csodálatos alkotások, legalább éjszaka nem annyira unalmas, ha már autóval nem találkozik az ember.

Ébren tart, na.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Végre a közszolgálati M1 kiderítette, mi áll a háttérben. Nagyon helyes, azért tartjuk fenn az adófizetők pénzéből, hogy részlehajlás nélkül, a tényekhez szigorúan ragaszkodva felnyissa a szemünket:
Karácsony bukása után: „Gyurcsány áll a háttérben, aki leszalámizza az ellenzéket”
 hirado.hu/belfold/cikk/2021/10/08/karacsony-bukasa-utan-gyurcsany-all-a-hatterben-aki-leszalamizza-az-ellenzeket
Minden politikai szereplő úgy mozog a baloldalon, ahogy Gyurcsány Ferenc szeretné, továbbra is ő osztja a lapokat – fogalmazott az M1-nek Deák Dániel.
nagylaza
Pedig ez még csak az alapjárat, ezt még turbózn is fogják jövő tavaszig. 😊 (Az "ezt"-en három dolgot értek, mert nyilvánvaló, hogy erre a háromra építik fel a kampányt: buzi ügy, gyurcsány és az osztogatás. Nekem eddig utóbbi tetszik a leginkább. Nem csak úgy adják ám a pénz, hanem harcolnak érte. Megküzdenek azért, hogy adhassák. Még Orbán is harcol. Hogy kivel - hiszen ő adja - az nem számít. Az a fontos, hogy keményen, hátát a falnak vetve, nemesen küzd, mint egy magyar telivér csataló. 😀 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
andree Arizona Cardinals 1 665
A fülébe tetszetőseket sugdosva fél évszázada leszavaztatják a neoliberalizmus valamilyen hajtványára vagy csökevényére, amit a fülébe suttogott szavaktól kábán örömmel meg is tesz.)
peterk2005
Na ebben pl tökéletesen egyetértünk, de asszem ez a szál messze visz Magyarországról.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amit írtam, azt egy esetleges ellenzéki összefogás által megnyert választás utáni kormány működésére írtam. Nekem személy szerint ez fontosabb tényező, mint a választás. Én nem azért vettem rá magam, hogy elmenjek előválasztani, mert a Fidesz legyőzése utáni diadalmámorra vágyom, hanem mert látok némi esélyt, hogy egy számomra kicsit élhetőbb országban élhetek. Nagyjából Karácsony és MZP az akire hajlandó lettem volna szavazni jövő tavasszal, de utóbbi esetében nagyobb garanciát látok arra, hogy meg tudja oldani a felmerülő problémákat, és nem bezuhanni 2026-ra, hanem növelni a támogatottságát. Pár hónapja írtam is, hogy én attól tartok, hogy minden most összefogásban szereplő párt arra játszik majd, hogy 2026-ra ő legyen a nagy betűs párt akire szavazni kell. MZP esetében legalább annyi elmondható, hogy miatta nem fog lejteni senkinek a pálya.
andree
Világos. Az én fókuszomban is ez van. Csak annyi a különbség, hogy én a "javulást" nem attól várom, hogy az ellenzéki jelöltek közül ki lesz a ME, ha esetleg nyer. Szerintem tök mindegy. És még az sem érdekel, hogy "mennyi a garancia, hogy megoldja a gondokat", mert szerintem nulla. Pontosabban fogalmazva nem a garancia nulla, hanem az esély rá nulla. Meggyőződésem, hogy az ellenzék nem fogja megoldani a felmerülő gondokat. De én nem is ezt várom - majd legfeljebb kellemesen csalódom, ha mégis -, hanem csak annyit, hogy kevésbé tetézze. Ezt pedig bárkivel elérik, mert a NER-nél jelenleg nem tudok ártalmasabbat. Ez a rabló-kapitalista, elitista, de eközben bolsevik és dzsentri mix egy halálos méreg.

(2026 meg nem érdekel, mert remélem, hogy addigra egy NER-telenített fideszre szavazhatok majd vissza. 😊 Mert jelenleg csak a váltogatós játszmát látom némi kis megoldásnak addig, amíg a társadalom elég sok tagja rá nem jön, hogy itt a piros, hol a pirost játszanak vele. A fülébe tetszetőseket sugdosva fél évszázada leszavaztatják a neoliberalizmus valamilyen hajtványára vagy csökevényére, amit a fülébe suttogott szavaktól kábán örömmel meg is tesz.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 351
M1 és a többi agyhalott faszság.
Belegondolni abba, hogy nem akarja vlk hogy ez/ek/ megszűnjenek.
Hihetetlen basszus.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 954 — beers & Packers
Végre a közszolgálati M1 kiderítette, mi áll a háttérben. Nagyon helyes, azért tartjuk fenn az adófizetők pénzéből, hogy részrehajlás nélkül, a tényekhez szigorúan ragaszkodva felnyissa a szemünket:
Karácsony bukása után: „Gyurcsány áll a háttérben, aki leszalámizza az ellenzéket”
 hirado.hu/belfold/cikk/2021/10/08/karacsony-bukasa-utan-gyurcsany-all-a-hatterben-aki-leszalamizza-az-ellenzeket
Minden politikai szereplő úgy mozog a baloldalon, ahogy Gyurcsány Ferenc szeretné, továbbra is ő osztja a lapokat – fogalmazott az M1-nek Deák Dániel.

Szerkesztette: nagylaza, főpohárnok
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 795
MZP egy érdekes figura, olvastam vele interjúkat többször is, újra meg kell néznem, hogy ki-ez-mi ez, de kb. tényleg ő az az ember, akivel a kiábrándult vagy ahhoz közel álló Fideszesek azonosulni tudnak, ezzel szavazókat is el tud szipkázni és valószínűleg ez lehet az ő ütőkártyája a politikai játszmákban.
Solymi
Így van, MZP egy alapvetően a felszínen a "jó" fideszes, olyan, mintha Orbán vállalati struktúrában szocializálódott volna és nem akarná még a legeldugottabb kis falut is a sajátjának tudni, de neki is megvan a küldetéstudata, az ellentmondástnemtűrősége, a hatékony (vagy annak tűnő) autoritása, a céltudatossága, a nyílt, egyenes kommunikációja (ha kell buzizik, persze nem úgy, ha kell cigányozik, persze nem azért), beszéli az egyszerű emberek (szavazók) nyelvét, és nem gyurcsányozódott össze az ellenzéki oldalon.
Így ha rá szavaz egy "kiábrándult" fideszes, akkor végülis kap egy píszíbb, antiestablishment Orbánt, és remélheti, hogy az ő törzsének feje (MZP) majd jól kipicsázza más törzsek fejét. (Ez az élmény Karácsonynál sose volt és sose lehetett meg. Indentitáspolitika über alles.)
Sobri Jóska
És ezzel nincs is semmi baj, mert az amit ő vall, alapvetően nem rossz, nem elítélnivaló, viszont ahogy a Fidesz csinálja és pumpálja a pénzt a saját haverjainak és a fattyainak/fattyaiknak az a hányinger.

Lehet itt normális nemzeti és keresztény kormány, csak ha nem tetszik, akkor legyen leváltható és emellett az embereket tartsa a szem előtt, ne a saját gazdagodását lopás és rablás által.

Ráadásul a komcsibajszos Kövér László megszólalásai elég keményen idézik a vérkommunista urakat akik ellen állítólag annyira ágált...
Solymi
Teljesen igazad van. Nagy szerencse, hogy feles többséggel alkotmányozni régi demokratikus hagyomány.
MC12
Van az úgy, hogy valakit vagy valakinek a szutykát nem lehet demokratikus úton el/feltakarítani...
Solymi
Ez legalább őszinte beszéd 😊 respect.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
andree Arizona Cardinals 1 665
Kérdés, hogy ki tudja ezt hitelesen kommunikálni nekik. Klárikát max azok hallgatják meg akik ezeket nélküle is tudják majd, Karácsony már telesírt mindent BP forráselvonásai miatt(hozzáteszem teljesen jogosan), és csak tovább épülne a tehetetlen szerencsétlen image-e, amit a fideszmédiával közösen épített fel. MZP ezzel szemben rendelkezik azokkal a kommunikációs képességekkel, hogy ezt hatásosan előadja a tömegeknek. Ráadásul sokkal több közös pontja van ezekkel az emberekkel, mint a másik két jelöltnek.andree
Ennél azért bonyolultabb a helyzet szerintem. Csak az ellenzéki tábort tekintve - a szivárvány minden színét beleértve az ellenzékbe - továbbra is azt gondolom, hogy Karigeri tudott volna a legtöbb szavazót elvinni a fülkébe. Ő is veszítene szavazót az ellenzéki táborból, ahogy minden ellenzéki jelölt. Egyik innen, másik onnan, egyik jobbról, másik balról, de veszítene. Összességében szerintem Karigeri vesztette volna a legkevesebbet, mert rá nagyobb százaléka szavazna le a jobbik/momentum szavazói közül, mint ahányan MZP-re leszavaznának a DK/MSZP szavazók közül. Az előválasztási átszavazósdi is ezt jelezte, pedig a DK át se szavazott még.

MZP esélye az lehet, hogy a szavazótáborba nem tartozó, semleges, apolitikus, vacilláló, bizonytalan, stb. táborban jóval nagyobb lehet a legitimitása Karigerinél. És ez egy elég nagy tábor ahhoz, hogy ha eleget meg tud szólítani, akkor ne csak kompenzálja az ellenzéken belüli hátrányát, de akár összességében az országos szavazáson több voksot is gyűjtsön, mint KG. Majd kiderül. Egy hónapja még azt mondtam volna, hogy esélytelen, de most már nem mondom. Ha ügyesen lavírozik, jókat mond, akkor megcsinálható.
peterk2005
Amit írtam, azt egy esetleges ellenzéki összefogás által megnyert választás utáni kormány működésére írtam. Nekem személy szerint ez fontosabb tényező, mint a választás. Én nem azért vettem rá magam, hogy elmenjek előválasztani, mert a Fidesz legyőzése utáni diadalmámorra vágyom, hanem mert látok némi esélyt, hogy egy számomra kicsit élhetőbb országban élhetek. Nagyjából Karácsony és MZP az akire hajlandó lettem volna szavazni jövő tavasszal, de utóbbi esetében nagyobb garanciát látok arra, hogy meg tudja oldani a felmerülő problémákat, és nem bezuhanni 2026-ra, hanem növelni a támogatottságát. Pár hónapja írtam is, hogy én attól tartok, hogy minden most összefogásban szereplő párt arra játszik majd, hogy 2026-ra ő legyen a nagy betűs párt akire szavazni kell. MZP esetében legalább annyi elmondható, hogy miatta nem fog lejteni senkinek a pálya.
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
MZP egy érdekes figura, olvastam vele interjúkat többször is, újra meg kell néznem, hogy ki-ez-mi ez, de kb. tényleg ő az az ember, akivel a kiábrándult vagy ahhoz közel álló Fideszesek azonosulni tudnak, ezzel szavazókat is el tud szipkázni és valószínűleg ez lehet az ő ütőkártyája a politikai játszmákban.
Solymi
Így van, MZP egy alapvetően a felszínen a "jó" fideszes, olyan, mintha Orbán vállalati struktúrában szocializálódott volna és nem akarná még a legeldugottabb kis falut is a sajátjának tudni, de neki is megvan a küldetéstudata, az ellentmondástnemtűrősége, a hatékony (vagy annak tűnő) autoritása, a céltudatossága, a nyílt, egyenes kommunikációja (ha kell buzizik, persze nem úgy, ha kell cigányozik, persze nem azért), beszéli az egyszerű emberek (szavazók) nyelvét, és nem gyurcsányozódott össze az ellenzéki oldalon.
Így ha rá szavaz egy "kiábrándult" fideszes, akkor végülis kap egy píszíbb, antiestablishment Orbánt, és remélheti, hogy az ő törzsének feje (MZP) majd jól kipicsázza más törzsek fejét. (Ez az élmény Karácsonynál sose volt és sose lehetett meg. Indentitáspolitika über alles.)
Sobri Jóska
És ezzel nincs is semmi baj, mert az amit ő vall, alapvetően nem rossz, nem elítélnivaló, viszont ahogy a Fidesz csinálja és pumpálja a pénzt a saját haverjainak és a fattyainak/fattyaiknak az a hányinger.

Lehet itt normális nemzeti és keresztény kormány, csak ha nem tetszik, akkor legyen leváltható és emellett az embereket tartsa a szem előtt, ne a saját gazdagodását lopás és rablás által.

Ráadásul a komcsibajszos Kövér László megszólalásai elég keményen idézik a vérkommunista urakat akik ellen állítólag annyira ágált...
Solymi
Teljesen igazad van. Nagy szerencse, hogy feles többséggel alkotmányozni régi demokratikus hagyomány.
MC12
Van az úgy, hogy valakit vagy valakinek a szutykát nem lehet demokratikus úton el/feltakarítani...
Solymi
jogállami keretek között, természetesen....vagy az nem számít? ööööööö.....bocsánat, hogy szóltam
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
MZP egy érdekes figura, olvastam vele interjúkat többször is, újra meg kell néznem, hogy ki-ez-mi ez, de kb. tényleg ő az az ember, akivel a kiábrándult vagy ahhoz közel álló Fideszesek azonosulni tudnak, ezzel szavazókat is el tud szipkázni és valószínűleg ez lehet az ő ütőkártyája a politikai játszmákban.
Solymi
Így van, MZP egy alapvetően a felszínen a "jó" fideszes, olyan, mintha Orbán vállalati struktúrában szocializálódott volna és nem akarná még a legeldugottabb kis falut is a sajátjának tudni, de neki is megvan a küldetéstudata, az ellentmondástnemtűrősége, a hatékony (vagy annak tűnő) autoritása, a céltudatossága, a nyílt, egyenes kommunikációja (ha kell buzizik, persze nem úgy, ha kell cigányozik, persze nem azért), beszéli az egyszerű emberek (szavazók) nyelvét, és nem gyurcsányozódott össze az ellenzéki oldalon.
Így ha rá szavaz egy "kiábrándult" fideszes, akkor végülis kap egy píszíbb, antiestablishment Orbánt, és remélheti, hogy az ő törzsének feje (MZP) majd jól kipicsázza más törzsek fejét. (Ez az élmény Karácsonynál sose volt és sose lehetett meg. Indentitáspolitika über alles.)
Sobri Jóska
És ezzel nincs is semmi baj, mert az amit ő vall, alapvetően nem rossz, nem elítélnivaló, viszont ahogy a Fidesz csinálja és pumpálja a pénzt a saját haverjainak és a fattyainak/fattyaiknak az a hányinger.

Lehet itt normális nemzeti és keresztény kormány, csak ha nem tetszik, akkor legyen leváltható és emellett az embereket tartsa a szem előtt, ne a saját gazdagodását lopás és rablás által.

Ráadásul a komcsibajszos Kövér László megszólalásai elég keményen idézik a vérkommunista urakat akik ellen állítólag annyira ágált...
Solymi
Teljesen igazad van. Nagy szerencse, hogy feles többséggel alkotmányozni régi demokratikus hagyomány.
MC12
Van az úgy, hogy valakit vagy valakinek a szutykát nem lehet demokratikus úton el/feltakarítani...

több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Ezen töprenghetnek a feles többséggel alkotmányozni akaró ellenzékiek, Dévényi István mondta a Kötöttfogásban, találó.
Ha lehet, akkor mindenkinek lehet...

"Remélem, hogyha a Fidesz csak sima többséggel nyer tavasszal, azonnal elkezd alkotmányozni."
Sobri Jóska
pontosan ezt magyarázom, hogy miért kurvára veszélyes ezt hangoztatni sőt akár meg is válósítani.
csebi
Tudom, te töprengsz ezen. Ezzel szerinted az ellenzékben a többséghez, vagy a kisebbséghez tartozol?
Sobri Jóska
lassan úgy gondolom, hogy egyedül maradtam ezzel. ebben a témában nagy harcostársam Gergő éppen ma jelentette be, hogy nem foglalkozik ezzel többet.
csebi
Ha számít, továbbra is azt gondolom, hogy ez kampány 🐎🍆, és baromság. Ettől még az ellenzékre szavazok 🤷‍♂️
Gyurma Pappa
pontosan, ellenberger van még nagyjából 7 hónap a kampányból.
Itt a bowl.hu-n alapvetően tök mindegy ki kire/mire szavaz. Politikai szimpátia az nem billog. Sem itt, sem ott.
Én nagyjából úgy summáztam ma egy IRL beszélgetésnél a heti történteket, hogy amit az ún. Összefogás el lehetett baxxon, azt el is baxta. Lennek diszkrét bájai az "előszavazás" utóéletének is még sztem.
Mindenesetre van 600k+ elkötelezett Orbán-váltó, aki nevével, címével, de facto nyílt szavazáson vállalja a véleményét. Egy biztos, a jakobinus mentalitású mozgósítás ennyire tellett. KariGeri érezte és értette ennek a hátrányát, sztem átvedlett 1-2 napra vissza politikai elemzővé, s belátta a helyzetet. Így próbál még arcmentési akcióba menni. Nem hülye ő, csak nem politikus.
több mint 2 éve
clbass New Orleans Saints 3 091 — Saints fan
Közben csendben világsiker a vadászkiállítás.
A Louvre nagy nehezen összehoz 10 milliót 1 év alatt, ezek meg 1 hét alatt megcsinálták a tizedét!
Respect!
 www.origo.hu/gazdasag/20211007-1-millio-latogato-vilagkiallitas-sajtotajekoztato.html
Lecsó
Egyébként aki ott volt ismerősöm az mind dicsérte. De ugye ízlések....
dande
Persze, a Kőröshegyi völgyhíd esetén is elmondható, hogy egyedülálló mérnöki alkotás, nem is értem miért támadták anno.
bobi0092
Pont úgy mint az M6 földkupacok Pécs felé 😉
clbass
Az legalább grátisznak még szellemautópálya is. 😀
bobi0092
Útdíjakban meg még a fiam fia is fizeti 😉 PPOP rulez!
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kérdés, hogy ki tudja ezt hitelesen kommunikálni nekik. Klárikát max azok hallgatják meg akik ezeket nélküle is tudják majd, Karácsony már telesírt mindent BP forráselvonásai miatt(hozzáteszem teljesen jogosan), és csak tovább épülne a tehetetlen szerencsétlen image-e, amit a fideszmédiával közösen épített fel. MZP ezzel szemben rendelkezik azokkal a kommunikációs képességekkel, hogy ezt hatásosan előadja a tömegeknek. Ráadásul sokkal több közös pontja van ezekkel az emberekkel, mint a másik két jelöltnek.andree
Ennél azért bonyolultabb a helyzet szerintem. Csak az ellenzéki tábort tekintve - a szivárvány minden színét beleértve az ellenzékbe - továbbra is azt gondolom, hogy Karigeri tudott volna a legtöbb szavazót elvinni a fülkébe. Ő is veszítene szavazót az ellenzéki táborból, ahogy minden ellenzéki jelölt. Egyik innen, másik onnan, egyik jobbról, másik balról, de veszítene. Összességében szerintem Karigeri vesztette volna a legkevesebbet, mert rá nagyobb százaléka szavazna le a jobbik/momentum szavazói közül, mint ahányan MZP-re leszavaznának a DK/MSZP szavazók közül. Az előválasztási átszavazósdi is ezt jelezte, pedig a DK át se szavazott még.

MZP esélye az lehet, hogy a szavazótáborba nem tartozó, semleges, apolitikus, vacilláló, bizonytalan, stb. táborban jóval nagyobb lehet a legitimitása Karigerinél. És ez egy elég nagy tábor ahhoz, hogy ha eleget meg tud szólítani, akkor ne csak kompenzálja az ellenzéken belüli hátrányát, de akár összességében az országos szavazáson több voksot is gyűjtsön, mint KG. Majd kiderül. Egy hónapja még azt mondtam volna, hogy esélytelen, de most már nem mondom. Ha ügyesen lavírozik, jókat mond, akkor megcsinálható.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
Ha tippelnem kéne akkor: 400 ezres részvétel alatt sima Dobrev győzelem, 500ig szűk Dobrev felette MzP. Mit gondolsz?
MC12
én meglepődnék 500ezres részvételen. tippem nekem az, hogy Dobrev behúzza, sztem még 216ezer fölé is fog menni.
csebi
Egy szavazásnál sose az a lényeg, hogy ki szavaz és kire.
Hanem az, hogy ki számolja.

De most őszintén, szerintetek Gyurcsány ezt a véletlenre, meg belelkesült, felhevült outsiderekre bízza, akiknek a jelöltje őt is el akarja számoltatni?

Van egy Orbánnal, Gyurcsánnyal 99 százalékban átitatott közéletünk, amelyben mindkettő kurva jól el van, az övéik által istenítve, körberajongva, és majd ölbe tett kézzel nézik, hogy egy antiestablishment outsider az 1 százalékból mindenféle puccs, forradalom, milliós tüntetések, stb. nélkül beleköpjön a levesükbe, akár kétszer, demokratikus módon?!

Mert ha ezt akár csak a lehetőség szintjén elhiszitek, hogy lehetséges, akkor lófasz van itt nem diktatúra, meg nyomor meg politikai elit meg mélyállam, ha ezt lehetségesnek tartjátok, akkor kb. Magyarország a világ legdemokratikusabban működő, legszabadabb sajtójával rendelkező, legélhetőbb, legnyitottabb hiperjóléti állama.
Sobri Jóska
Akkor én vagyok nagyon naiv, hogy elhiszem, hogy nem csalják el a választásokat. Ahogy értelmezem, szerinted egy olyan országban, mint Mo. ha nem csalják el a választásokat, akkor az az ország már demokratikus és jóléti? Végletekben beszélsz, kurva demagóg módon.
balintbaba
Ha nem arra reflektálsz, amit írok, akkor tűnhet így, persze.
Olvass nyugodtan figyelmesebben, mindkettőnknek csomó karaktert megspórolsz. 😉

Nem csaltak el választást, mert alapvetően egy brancs.
De azt nem fogják engedni, hogy egy full outsider (MZP) megfirkálja őket. Ezt írtam, ha túl cizelláltnak találtad, az nem az én hibám.
Sobri Jóska
Magadnak is megspórolhatsz egy csomó karaktert, ha egyből azt írod, mint amit nekem a válaszodban. Hidd el, elég jó az értelmező képességem, csak mikor a hozzászólásod elején belengetsz egy ilyet, hogy az a lényeg, hogy ki számolja a szavazatokat, akkor azt igen nehéz máshogy értelmezni. Neked is felelősséged van abban, hogy az olvasó jól értelmezze azt, amit írsz, nem csak az olvasónak. 😊
balintbaba
Magyar Györgyék szerinted inkább Gyurcsányék vagy inkább Márki-Zayék felé hajlanak?
Sobri Jóska
Magyar Györgyöt is el kellene már felejteni.
Amadeus
Konkurencia? 😀
empty taxi
Számomra nem.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
bobi0092 Indianapolis Colts 4 252
Közben csendben világsiker a vadászkiállítás.
A Louvre nagy nehezen összehoz 10 milliót 1 év alatt, ezek meg 1 hét alatt megcsinálták a tizedét!
Respect!
 www.origo.hu/gazdasag/20211007-1-millio-latogato-vilagkiallitas-sajtotajekoztato.html
Lecsó
Egyébként aki ott volt ismerősöm az mind dicsérte. De ugye ízlések....
dande
Persze, a Kőröshegyi völgyhíd esetén is elmondható, hogy egyedülálló mérnöki alkotás, nem is értem miért támadták anno.
bobi0092
Pont úgy mint az M6 földkupacok Pécs felé 😉
clbass
Az legalább grátisznak még szellemautópálya is. 😀

Nekünk nem tetszik a szemed, nekünk nem tetszik a szád, nekünk nem tetszik a hangod, nekünk nem tetszik, hogy várni kell rád.
több mint 2 éve
clbass New Orleans Saints 3 091 — Saints fan
Közben csendben világsiker a vadászkiállítás.
A Louvre nagy nehezen összehoz 10 milliót 1 év alatt, ezek meg 1 hét alatt megcsinálták a tizedét!
Respect!
 www.origo.hu/gazdasag/20211007-1-millio-latogato-vilagkiallitas-sajtotajekoztato.html
Lecsó
Egyébként aki ott volt ismerősöm az mind dicsérte. De ugye ízlések....
dande
Persze, a Kőröshegyi völgyhíd esetén is elmondható, hogy egyedülálló mérnöki alkotás, nem is értem miért támadták anno.
bobi0092
Pont úgy mint az M6 földkupacok Pécs felé 😉
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Igen, nekem is ez az összbenyomásom a képződményről, ezért is érdekel, hogy mi az amit nyújtani tudnak még így 7-8 év után? Az, hogy itt-ott van egy önkormányzati képviselőjük aki járdára rajzoláson kívül esetleg mást, valódi ügyeket is visz, az alapvető helyzetet nem befolyásolja, ettől nem lesznek más fajta párt. Egyszer, jelzésként, middle fingerként tök jók, de másodszorra az ember már valamit dönteni akar, mert a Monthy Python az esti szórakozás a nappali gondokon, de nappal szar ügyfelekkel is működtetni kell a céget.
peterk2005
mert a mai magyar politika nem lépten nyomon Monthy Python remake? örülök a pragmatikus gondolkodással tízmillárdokból létrehozott übergagyi vadászkiállításnak vagy hogy 12 évnyi fidesz uralom után sikerül majd gyurcsány feleségét harcba küldeni o1g ellen

éljen a demokrácia!
r.baggio
És most hogy érzed? Most, hogy MZP lesz gyurcsányné ellenfele, és remélhetőleg legyőzi, most kevésbé Monthy Python remake a magyar politika? És ha netán legyőzi gyurcsánynét és utána még Orbánt is, akkor annyira más lesz, hogy akkor már érdemes nem a kutyákra szavazni? Ennyit jelent MZP?

Nem "számonkérni akarom" a döntésedet, félre ne érts. Ha kutyák, akkor kutyák. Egyszerűen csak érteni akarom, hogy te / ti miben látjátok máshogy a helyzetet, mint én? Mert én úgy látom, hogy bokáig állunk a szarban, és csak egy öt centis sámlit illetve egy tíz centis sámlit nyújtanak be. A kettő közül egyik sem elég magas, hogy teljesen ki tudjunk jönni a szarból, de mindegyik valamennyit emel. Ilyen helyzetben ha a tíz centis sámlit visszahúzzák, akkor nem elveszem az öt centist, nem pedig ugrok egy méterest a szarban, hogy fröccsenjen egy nagyot. A kutyák az ugrás és fröccsenés. Úgyhogy nyilván a helyzetet érzékeljük máshogy. Vagy a szar nem olyan mély szerinted, vagy a sámlik magassága más, vagy valami más, de valami eltérés van. Valamiben mást látunk a helyzetbe.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 351
Ha lenne akkor Szétcseszné a fain kis horgász tavat alatta, ahol olyan a pázsit mint egy golf pálya.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
bobi0092 Indianapolis Colts 4 252
Közben csendben világsiker a vadászkiállítás.
A Louvre nagy nehezen összehoz 10 milliót 1 év alatt, ezek meg 1 hét alatt megcsinálták a tizedét!
Respect!
 www.origo.hu/gazdasag/20211007-1-millio-latogato-vilagkiallitas-sajtotajekoztato.html
Lecsó
Egyébként aki ott volt ismerősöm az mind dicsérte. De ugye ízlések....
dande
Persze, a Kőröshegyi völgyhíd esetén is elmondható, hogy egyedülálló mérnöki alkotás, nem is értem miért támadták anno.

Nekünk nem tetszik a szemed, nekünk nem tetszik a szád, nekünk nem tetszik a hangod, nekünk nem tetszik, hogy várni kell rád.
több mint 2 éve
andree Arizona Cardinals 1 665
Alapvetően van egy nagy érv MZP mellett, ami kb sehol nem került szóba. Ha nem lépik meg ezt az alkotmányozásos baromságot, akkor lesz egy nagy kommunikációs feladata az esetleges kormánynak.

Tegyük fel a Fidesz tényleg felhasználja a maradék hatalmát, és ellehetetleníti a költségvetés elfogadását, elgáncsol mindent amit a kihelyezett hatalmi outpostjaiból el lehet, akkor tételesen be kell mutatni az embereknek mit művelnek, miket akadályoznak meg. Azok a fidesz szavazók akiket ismerek tuti nem szavaznának egy országot működésképtelenné tevő pártra, mert pont ennek az ellenkezője miatt fidesz szavazók most. Addigra bőven lesz már szélesebb tömegeket elérő csatornája a kormánynak.

Kérdés, hogy ki tudja ezt hitelesen kommunikálni nekik. Klárikát max azok hallgatják meg akik ezeket nélküle is tudják majd, Karácsony már telesírt mindent BP forráselvonásai miatt(hozzáteszem teljesen jogosan), és csak tovább épülne a tehetetlen szerencsétlen image-e, amit a fideszmédiával közösen épített fel. MZP ezzel szemben rendelkezik azokkal a kommunikációs képességekkel, hogy ezt hatásosan előadja a tömegeknek. Ráadásul sokkal több közös pontja van ezekkel az emberekkel, mint a másik két jelöltnek. Ha sikerülne ezt rendesen átadni, akkor a Fidesz dönthetne, hogy visszavonulót fúj, vagy visszaesik 30-40% közötti pártra, ami ebben a rendszerben simán elég a 2/3-ra. Na itt már meg lehetne valósítani a rendszerváltást, és sokkal elegánsabb művelet lenne, mint ez a jogi bohóckodás.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 954 — beers & Packers
Azert nagyon mas a helyi jeloltre szavazni aki melle odaallt a masik, mint Dobrevre.
rokaur
Így igaz. Egyelőre baromira nem lehet tudni, mi lesz, már csak azért sem, mert még az ellenzéki szavazók is próbálják emésztgetni, hogy mi történt az elmúlt napokban.
Ez már a PO, az alapszakasz eredményei mehetnek a kukába.😊

Szerkesztette: nagylaza, főpohárnok
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 351
Ki a túrót érdekelnek azok a lózungok a mezei plebszen kívűl, hogy itt alkotmányozni akarnak feles többséggel?
Max azt aki elhiszi az elszámoltatási biztos eredményességét.
C’mon Man!

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 396 — Így remélem megfelelek nektek.....
Közben csendben világsiker a vadászkiállítás.
A Louvre nagy nehezen összehoz 10 milliót 1 év alatt, ezek meg 1 hét alatt megcsinálták a tizedét!
Respect!
 www.origo.hu/gazdasag/20211007-1-millio-latogato-vilagkiallitas-sajtotajekoztato.html
Lecsó
Egyébként aki ott volt ismerősöm az mind dicsérte. De ugye ízlések....
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 217
MZP egy érdekes figura, olvastam vele interjúkat többször is, újra meg kell néznem, hogy ki-ez-mi ez, de kb. tényleg ő az az ember, akivel a kiábrándult vagy ahhoz közel álló Fideszesek azonosulni tudnak, ezzel szavazókat is el tud szipkázni és valószínűleg ez lehet az ő ütőkártyája a politikai játszmákban.
Solymi
Így van, MZP egy alapvetően a felszínen a "jó" fideszes, olyan, mintha Orbán vállalati struktúrában szocializálódott volna és nem akarná még a legeldugottabb kis falut is a sajátjának tudni, de neki is megvan a küldetéstudata, az ellentmondástnemtűrősége, a hatékony (vagy annak tűnő) autoritása, a céltudatossága, a nyílt, egyenes kommunikációja (ha kell buzizik, persze nem úgy, ha kell cigányozik, persze nem azért), beszéli az egyszerű emberek (szavazók) nyelvét, és nem gyurcsányozódott össze az ellenzéki oldalon.
Így ha rá szavaz egy "kiábrándult" fideszes, akkor végülis kap egy píszíbb, antiestablishment Orbánt, és remélheti, hogy az ő törzsének feje (MZP) majd jól kipicsázza más törzsek fejét. (Ez az élmény Karácsonynál sose volt és sose lehetett meg. Indentitáspolitika über alles.)
Sobri Jóska
És ezzel nincs is semmi baj, mert az amit ő vall, alapvetően nem rossz, nem elítélnivaló, viszont ahogy a Fidesz csinálja és pumpálja a pénzt a saját haverjainak és a fattyainak/fattyaiknak az a hányinger.

Lehet itt normális nemzeti és keresztény kormány, csak ha nem tetszik, akkor legyen leváltható és emellett az embereket tartsa a szem előtt, ne a saját gazdagodását lopás és rablás által.

Ráadásul a komcsibajszos Kövér László megszólalásai elég keményen idézik a vérkommunista urakat akik ellen állítólag annyira ágált...
Solymi
Teljesen igazad van. Nagy szerencse, hogy feles többséggel alkotmányozni régi demokratikus hagyomány.
MC12
Azért ezzel várjunk kicsit. Egy aprócska köpcös államférfi egyszer azt mondta, “ne arra figyeljetek amit mondok, hanem amit csinálok”!
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Közben csendben világsiker a vadászkiállítás.
A Louvre nagy nehezen összehoz 10 milliót 1 év alatt, ezek meg 1 hét alatt megcsinálták a tizedét!
Respect!
 www.origo.hu/gazdasag/20211007-1-millio-latogato-vilagkiallitas-sajtotajekoztato.html