Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
Összefoglaló:

 www.youtube.com/watch?v=PajAd2Lr3CM
Vrij6
A hányinger kerülget MZP-től.

Ha ő nyeri az előválasztást, akkor a Fideszre szavazok.
Amadeus
Orbántól nem kerülget a hányinger? Vagy pedig már el is hánytad magad, és ez olyan komfortos érzetet biztosít, ami a megszokás varázsát nyújtja?
nagylaza
De.

Viszont Orbán csak egy geci, amíg vele szemben MZP az elszabadult - old school - jakubinus.

Előbbit rühellem, az utóbbi meg a fejemet veszi, ha az útjába kerülök. Elég könnyű a racionális döntés.
Amadeus
jesszus máriám, racionalitást emlegetni mikor valaki egy jakobinus forradalom lázálmát vizionálja 2022-ben EU-s országként, 12 évnyi kétharmados kormányzást követően, nagyjából minden valamirevaló jogalkotói eszköz nélkül
r.baggio
Nézd már meg MZP testbeszédét, mimikáját akkor amikor beszél és fenyegetőzik. A faszi egy jakubinus, abból is az önelégült nárcisztikus fajta.

Amúgy meg Budapest kicsi város és azért most már hallani, hogy Karácsony hogyan lett "beállítva a sorba" MZP mögé.

Úgyhogy kurva nagy vétó MZP ellen. Egy gátlástalan szarházi.
Amadeus
Nem értem a konklúziót, hogy akkor jövőre Fidesz.
Nem csak feltétlenül neked, hanem a többi MZP ellenző felé is szól a kérdésem, hogy igazából mi az amit ti elvárnátok/elvártatok volna? Egyáltalán mit szeretnétek? Kormányt váltani, rendszert (politikai kultúrát) váltani, vagy csak szimplán megnyerni 4 év erejéig a kultúrharcot? Akartatok összefogást, ha igen, milyen formában?
A többiek közül kormányt váltani szerintem egyik jelölt sem képes, se Jakab, se Fegyőr, se Gyurcsány, talán KG az lett volna.

De Karácsony Gergely - akit most sajnálnunk kéne, mert életében először nem ő döfött, hanem őt döfték - tökéletes lózungokkal teli, balosnak és zöldnek hazudott populista, akinél a balos kultúrharcos máz mögött egy Fidesz/NER közeli, a szoci maffiába nyakig beágyazott politikus van, aki az elmúlt 15 évében mindenkit hátba döfött a politikai karrierjének felfuttatása érdekében. Vele se rendszert, se politikai kultúrát nem lehet váltani, maximum a kultúrharcot lehet megnyerni. Utóbbi miatt a KG melletti kiállást érteni vélném.

Ami a rendszerváltás illeti, ha jól értem, nálad az is megbukott, mivel az állításod alapján MZP egy hét erejéig eltanulta Molnár Zsolt, Gyurcsány és Geri módszereit, így a rendszerváltás vele sem valósulhat meg, a NER magához rontotta, vele is a NER-re szavazunk. A "csak ne Viktor" tengelyen így akár lehetne is MZP, mivel igazzá volt, hogy Dobrev = KG = MZP, de mivel utóbbinak még elképzelése is van a világról, az meg veszélyessé/kockázatossá teszi, ráadásul vele sem újulhat meg itthon a politikai kultúra, így mégis off?

Ha utóbbi lett volna a cél, akkor viszont miért Viktor a konklúzió? Miért nem a kutyák? A vicceskedés mellett ők komoly munkát tettek a korrupció feltárására az önkormányzatokban, a náluk lévő összegek egy részét pedig különböző önkéntes akciókra fordítják. Miért nem ők?

Összegezve a kultúrharc elveszett, rendszerváltás nem is volt, mert MZP eltanulta az összefogás módszereit, a kutyák meg bohócok, tehát Viktor, mert ő legalább már jól bevált?
Foldesi26
Az alapvető elvárás az lenne, hogy nem csak közjogi értelemben, hanem gondolkodás szintjén is meghaladjuk a NER-t. Nyilván kiindulva abból, hogy a NER több, mint a Fidesz - ld. korábbi témába vágó kommentjeim -, sőt egyenesen a magyar néplélek része, ezért egy sokkal mélyebb, a társadalom részéről érkező megújulásra lenne ahhoz szükség, hogy ténylegesen változásról beszélhessünk.

Az összefogásban induló jelöltekkel kapcsolatban kettő alapvető probléma van: inkompetensek és nem jelentenek erkölcsi értelembe véve megújulást a NER-hez képest. Ezek közül Dobrev annyiban jelent kivételt, hogy nem inkompetens és fel tud mutatni egy komoly diplomáciai és politikai életpályát. Azt is mondhatnám, hogy a vakok között a félszemű. A többiek alapvetően lesújtó alternatívák, akik a húsos fazék megszerzésén ügyködnek és nem azon, hogy jobb hely legyen ez az ország.

Márki-Zayval az a baj, hogy - ahogy írod, eltanulta a többiek módszerét -, hogy nem csak hogy eltanulta azt, de valami egészen megdöbbentő gátlástalansággal és elvtelenséggel alkalmazza őket a színfalak mögött, amivel kapcsolatban szikla szilárd meggyőződésem, hogy egy ilyen ember, egy ennyire gátlástalan, fékezhetetlen - igen, jakubinus - ember nem kaphat közhatalmat a kezébe. Egy ilyen ember nem diszponálhat a magyar állampolgárok sorsa felett, ugyanis annak, pont az MZP személyiségéből eredő problémák miatt beláthatatlan következményei lehetnek.

Viktor azért konklúzió, mert MZP hatalomra jutása előtt ő az utolsó bástya. Ha nem tudja most a DK megállítani ezt az elszabadult hajóágyút, akkor tényleg a Fidesz és OV lesz az utolsó, aki ezt megteheti, mielőtt tényleges hatalmat kap a kezébe.

A kultúrharc humbug, rendszerváltás nem volt, csak vagyonátrendezés. Orbán egy kiszámítható geci, míg MZP egy küldetéstudattal sújtott, kiszámíthatatlan őrült.

És akkor már inkább a kiszámítható gecit választom.


ui: 2010-ben így lett 2/3-a a fidesznek, agy nélkül szavazott mindenki azért, hogy ne az MSZP legyen. Nem kellene még egyszer elkövetni ugyanazt a hibát.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
csipkelli 3 287
 telex.hu/belfold/2021/10/14/sms-marki-zay-mozgosit-a-fidesz-demokratikus-koalicio

Ha az egész előválasztást tényleg Feri irányítja, akkor azonnal meg kell választani miniszterelnöknek. Hatalmas a buli.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
 telex.hu/belfold/2021/10/14/mszp-marky-zay-peter-miniszterelnok-jelolt-ellenzeki-elovalasztas

Az enttanács döntött.
csipkelli
Még nem tudom, hogy ez árt vagy használ MzP kampányának 😆
MC12
használni biztosan nem 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 830
 telex.hu/belfold/2021/10/14/mszp-marky-zay-peter-miniszterelnok-jelolt-ellenzeki-elovalasztas

Az enttanács döntött.
csipkelli
Még nem tudom, hogy ez árt vagy használ MzP kampányának 😆

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Foldesi26 New England Patriots 277
Összefoglaló:

 www.youtube.com/watch?v=PajAd2Lr3CM
Vrij6
A hányinger kerülget MZP-től.

Ha ő nyeri az előválasztást, akkor a Fideszre szavazok.
Amadeus
Orbántól nem kerülget a hányinger? Vagy pedig már el is hánytad magad, és ez olyan komfortos érzetet biztosít, ami a megszokás varázsát nyújtja?
nagylaza
De.

Viszont Orbán csak egy geci, amíg vele szemben MZP az elszabadult - old school - jakubinus.

Előbbit rühellem, az utóbbi meg a fejemet veszi, ha az útjába kerülök. Elég könnyű a racionális döntés.
Amadeus
jesszus máriám, racionalitást emlegetni mikor valaki egy jakobinus forradalom lázálmát vizionálja 2022-ben EU-s országként, 12 évnyi kétharmados kormányzást követően, nagyjából minden valamirevaló jogalkotói eszköz nélkül
r.baggio
Nézd már meg MZP testbeszédét, mimikáját akkor amikor beszél és fenyegetőzik. A faszi egy jakubinus, abból is az önelégült nárcisztikus fajta.

Amúgy meg Budapest kicsi város és azért most már hallani, hogy Karácsony hogyan lett "beállítva a sorba" MZP mögé.

Úgyhogy kurva nagy vétó MZP ellen. Egy gátlástalan szarházi.
Amadeus
Nem értem a konklúziót, hogy akkor jövőre Fidesz.
Nem csak feltétlenül neked, hanem a többi MZP ellenző felé is szól a kérdésem, hogy igazából mi az amit ti elvárnátok/elvártatok volna? Egyáltalán mit szeretnétek? Kormányt váltani, rendszert (politikai kultúrát) váltani, vagy csak szimplán megnyerni 4 év erejéig a kultúrharcot? Akartatok összefogást, ha igen, milyen formában?
A többiek közül kormányt váltani szerintem egyik jelölt sem képes, se Jakab, se Fegyőr, se Gyurcsány, talán KG az lett volna.

De Karácsony Gergely - akit most sajnálnunk kéne, mert életében először nem ő döfött, hanem őt döfték - tökéletes lózungokkal teli, balosnak és zöldnek hazudott populista, akinél a balos kultúrharcos máz mögött egy Fidesz/NER közeli, a szoci maffiába nyakig beágyazott politikus van, aki az elmúlt 15 évében mindenkit hátba döfött a politikai karrierjének felfuttatása érdekében. Vele se rendszert, se politikai kultúrát nem lehet váltani, maximum a kultúrharcot lehet megnyerni. Utóbbi miatt a KG melletti kiállást érteni vélném.

Ami a rendszerváltás illeti, ha jól értem, nálad az is megbukott, mivel az állításod alapján MZP egy hét erejéig eltanulta Molnár Zsolt, Gyurcsány és Geri módszereit, így a rendszerváltás vele sem valósulhat meg, a NER magához rontotta, vele is a NER-re szavazunk. A "csak ne Viktor" tengelyen így akár lehetne is MZP, mivel igazzá volt, hogy Dobrev = KG = MZP, de mivel utóbbinak még elképzelése is van a világról, az meg veszélyessé/kockázatossá teszi, ráadásul vele sem újulhat meg itthon a politikai kultúra, így mégis off?

Ha utóbbi lett volna a cél, akkor viszont miért Viktor a konklúzió? Miért nem a kutyák? A vicceskedés mellett ők komoly munkát tettek a korrupció feltárására az önkormányzatokban, a náluk lévő összegek egy részét pedig különböző önkéntes akciókra fordítják. Miért nem ők?

Összegezve a kultúrharc elveszett, rendszerváltás nem is volt, mert MZP eltanulta az összefogás módszereit, a kutyák meg bohócok, tehát Viktor, mert ő legalább már jól bevált?
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 110 — capitaine du château de Vienne 1487
 telex.hu/belfold/2021/10/14/mszp-marky-zay-peter-miniszterelnok-jelolt-ellenzeki-elovalasztas

Az enttanács döntött.
csipkelli
ez is ojan orbános
Belemarkolunk a gatyeszbe, azt kicsit várunk mit szólnának hozzá, ha nagyon csillog a szemük, akkor előránjuk a répát. Ha meg majrévan, akkor csak kinyomunk egy galambot, ....ugyammá csaknemgondoltátok, hogy előveszem.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
csipkelli 3 287
 telex.hu/belfold/2021/10/14/mszp-marky-zay-peter-miniszterelnok-jelolt-ellenzeki-elovalasztas

Az enttanács döntött.
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 584 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Amúgy meg Budapest kicsi város és azért most már hallani, hogy Karácsony hogyan lett "beállítva a sorba" MZP mögé.
Amadeus
Hogyan?
nagylaza
ez engem is érdekelne btw, esetleg pm?
csebi
majd PM-ben/egyéb csatornán leírom.
Amadeus
Jó, akkor én sem írom meg, hogy mit hallottam.😊
nagylaza
Biztos forrásból tudom, faterom unokatesójának a szomszédjának a piacos standi szomszédjának az unokája mesélte, hogy mindenki 100%ban Gyurcsány klónja.

Imádom ezeket a belengetett én akkora de akkora infót tudok, hogy leesne a haja itt mindenkinek kommenteket. Aztán engem meg megöl a kíváncsiság, hogy éppen mi az aktuális underground bulvár pletyi.
több mint 2 éve
nando89 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 3 622
na akkor meg is jöttek a jogi lépések:

 telex.hu/belfold/2021/10/14/greczy-szerint-beperelik-popovics-juditot
csebi
Azt azért sajnálom h ezeket a jogi lépéseket az offshoros Raczneval szemben vagy éppen Tocsaval szemben nem indítják meg … 😕
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
na akkor meg is jöttek a jogi lépések:

 telex.hu/belfold/2021/10/14/greczy-szerint-beperelik-popovics-juditot

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Ez még nem volt? 😊

„Van egy nyugdíjprémium, amit fognak kapni, Feri bátyám. Novemberben egy nyolcvanast, és a következő évben pedig február közepén szerintem meg fog kapni egyhavit. Még azért küzdenem kell kicsit, mert ne kétheti legyen, hanem egyhavi, de rajta vagyunk a szeren. Ott loholok a pénzügyminiszter nyakán.”

 444.hu/2021/10/14/orban-viktor-fognak-kapni-feri-batyam-novemberben-egy-nyolcvanast

Tökéletes minden pillanata a videónak.
MC12
Imadom. Kedvenc short-video temam a "politikus talalkozik a kisemberrel" mufaj.
undisputedly
2018ból mikor az egri szemétszedőkkel beszél, akik már túl voltak pár körön meló előtt. na az a legjobb videó.
csebi
+ Gyurcsány az avason 😊
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
Ez még nem volt? 😊

„Van egy nyugdíjprémium, amit fognak kapni, Feri bátyám. Novemberben egy nyolcvanast, és a következő évben pedig február közepén szerintem meg fog kapni egyhavit. Még azért küzdenem kell kicsit, mert ne kétheti legyen, hanem egyhavi, de rajta vagyunk a szeren. Ott loholok a pénzügyminiszter nyakán.”

 444.hu/2021/10/14/orban-viktor-fognak-kapni-feri-batyam-novemberben-egy-nyolcvanast

Tökéletes minden pillanata a videónak.
MC12
Imadom. Kedvenc short-video temam a "politikus talalkozik a kisemberrel" mufaj.
undisputedly
2018ból mikor az egri szemétszedőkkel beszél, akik már túl voltak pár körön meló előtt. na az a legjobb videó.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 110 — capitaine du château de Vienne 1487
Ez még nem volt? 😊

„Van egy nyugdíjprémium, amit fognak kapni, Feri bátyám. Novemberben egy nyolcvanast, és a következő évben pedig február közepén szerintem meg fog kapni egyhavit. Még azért küzdenem kell kicsit, mert ne kétheti legyen, hanem egyhavi, de rajta vagyunk a szeren. Ott loholok a pénzügyminiszter nyakán.”

 444.hu/2021/10/14/orban-viktor-fognak-kapni-feri-batyam-novemberben-egy-nyolcvanast

Tökéletes minden pillanata a videónak.
MC12
Imadom. Kedvenc short-video temam a "politikus talalkozik a kisemberrel" mufaj.
undisputedly
Kesztölc?
tapétaragasztót itattak vele?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 720 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ez még nem volt? 😊

„Van egy nyugdíjprémium, amit fognak kapni, Feri bátyám. Novemberben egy nyolcvanast, és a következő évben pedig február közepén szerintem meg fog kapni egyhavit. Még azért küzdenem kell kicsit, mert ne kétheti legyen, hanem egyhavi, de rajta vagyunk a szeren. Ott loholok a pénzügyminiszter nyakán.”

 444.hu/2021/10/14/orban-viktor-fognak-kapni-feri-batyam-novemberben-egy-nyolcvanast

Tökéletes minden pillanata a videónak.
MC12
Imadom. Kedvenc short-video temam a "politikus talalkozik a kisemberrel" mufaj.
több mint 2 éve
thebeke Pittsburgh Steelers 488 — Steelers fan
Összefoglaló:

 www.youtube.com/watch?v=PajAd2Lr3CM
Vrij6
A hányinger kerülget MZP-től.

Ha ő nyeri az előválasztást, akkor a Fideszre szavazok.
Amadeus
Aki ilyen érvek mentén szavaz a fideszre annak csak gratulálni lehet. Hajrá tedd azt!!

Vagyunk jó páran akik gyurcsány győzelem esetén nem megyünk el, vagy a kutyákra húzzuk. A fideszre szavazni viszont akkor sem tudnék, ha csak annyi gerincem lenne, mint az ilyesmikkel hergelőknek.
több mint 2 éve
mayet Purdue Boilermakers 155
Ez még nem volt? 😊

„Van egy nyugdíjprémium, amit fognak kapni, Feri bátyám. Novemberben egy nyolcvanast, és a következő évben pedig február közepén szerintem meg fog kapni egyhavit. Még azért küzdenem kell kicsit, mert ne kétheti legyen, hanem egyhavi, de rajta vagyunk a szeren. Ott loholok a pénzügyminiszter nyakán.”

 444.hu/2021/10/14/orban-viktor-fognak-kapni-feri-batyam-novemberben-egy-nyolcvanast

Tökéletes minden pillanata a videónak.
MC12
szegeny feriba meg mar elore elverte azt a penzt lakomara ezeknek 😀
de legalabb orul a kisnyugdijas, mert a hetkoznapokra meg szalonnazsir jut csak 😀
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 830
Ez még nem volt? 😊

„Van egy nyugdíjprémium, amit fognak kapni, Feri bátyám. Novemberben egy nyolcvanast, és a következő évben pedig február közepén szerintem meg fog kapni egyhavit. Még azért küzdenem kell kicsit, mert ne kétheti legyen, hanem egyhavi, de rajta vagyunk a szeren. Ott loholok a pénzügyminiszter nyakán.”

 444.hu/2021/10/14/orban-viktor-fognak-kapni-feri-batyam-novemberben-egy-nyolcvanast

Tökéletes minden pillanata a videónak.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 311
Csak úgy itt hagyom, Magyarország 66MRD forint hitelt vett fel az ázsiai infrastrukturális beruházási banktól, egészségügyi beruházásokra. Ez a bank nem szokott Ázsián kívül finanszírozni, eddig meg Egyiptomban tette meg. 🤣
több mint 2 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Amúgy meg Budapest kicsi város és azért most már hallani, hogy Karácsony hogyan lett "beállítva a sorba" MZP mögé.
Amadeus
Hogyan?
nagylaza
ez engem is érdekelne btw, esetleg pm?
csebi
majd PM-ben/egyéb csatornán leírom.
Amadeus
Jó, akkor én sem írom meg, hogy mit hallottam.😊
nagylaza
Ó, kapjátok be. 😊
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
az első fordulós Karácsony - Jobbik szavazóbázis nem nagyon aktivizálta magát eddig
MC12
surprise. nyilván még sok van áprilisig (bár már annyira nem, novembertől már elvileg meglesznek a fideszes jelöltek is az egyénikben és indulhat a kampány), de nem lepődnék meg, ha jó pár Karácsony szavazó szimplán nem megy el majd.
csebi
Cserebe joval tobb olyan mehet el, aki amugy nem ment volna (már ha MZP fut be és nem klárikám)
gabokocka
Ezt így nem tudjuk. Azt tudjuk, hogy az első körben, ha a dátumokkal korrigáljuk az adatokat, tehát az első kört is 7 napra osztjuk vissza, akkor a részvétel kb. ugyanakkora. De mivel most jött 100k új szavazó, ezért azt is tudjuk, hogy ugyanennyi kb. otthon is maradt, mivel a létszám nem nőtt 100k -val az első fordulóhoz képest 😊. Tehát egyelőre valószínűleg MzP annyit hozott, amennyi miatta otthon maradt. (Ez egyébkénbt rohadtul fájhat Dobrevnek, hogy mégsem annyira erős a másodlagos preferencia érzés vele kapcsolatban, hogy el is menjenek leszavazni rá)

Az egy teljesen más kérdés, hogy aki most otthon maradt, az tavasszal elmenne-e MzP-re szavazni és ez mekkora tábor a 2.5 milliós stabil ellenzéki szavazók között. A 90%-a egyébként szerintem igen. Kérdés, hogy mekkora az a bázis, aki egyébként:

- nem menne el senkire szavazni
- elmenne de befogott orral a fideszre szavazna /kiábrándult fideszes

Tehát akiket MzP be tud húzni a kieső balosok helyett, és hogy ez a tábor tudja-e azt pótolni számosságban. Ezt most még szintén nem tudjuk.
MC12
+ protestként MKKP. ismerősi körben több ilyen ember is van.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 830
az első fordulós Karácsony - Jobbik szavazóbázis nem nagyon aktivizálta magát eddig
MC12
surprise. nyilván még sok van áprilisig (bár már annyira nem, novembertől már elvileg meglesznek a fideszes jelöltek is az egyénikben és indulhat a kampány), de nem lepődnék meg, ha jó pár Karácsony szavazó szimplán nem megy el majd.
csebi
Cserebe joval tobb olyan mehet el, aki amugy nem ment volna (már ha MZP fut be és nem klárikám)
gabokocka
Ezt így nem tudjuk. Azt tudjuk, hogy az első körben, ha a dátumokkal korrigáljuk az adatokat, tehát az első kört is 7 napra osztjuk vissza, akkor a részvétel kb. ugyanakkora. De mivel most jött 100k új szavazó, ezért azt is tudjuk, hogy ugyanennyi kb. otthon is maradt, mivel a létszám nem nőtt 100k -val az első fordulóhoz képest 😊. Tehát egyelőre valószínűleg MzP annyit hozott, amennyi miatta otthon maradt. (Ez egyébkénbt rohadtul fájhat Dobrevnek, hogy mégsem annyira erős a másodlagos preferencia érzés vele kapcsolatban, hogy el is menjenek leszavazni rá)

Az egy teljesen más kérdés, hogy aki most otthon maradt, az tavasszal elmenne-e MzP-re szavazni és ez mekkora tábor a 2.5 milliós stabil ellenzéki szavazók között. A 90%-a egyébként szerintem igen. Kérdés, hogy mekkora az a bázis, aki egyébként:

- nem menne el senkire szavazni
- elmenne de befogott orral a fideszre szavazna /kiábrándult fideszes

Tehát akiket MzP be tud húzni a kieső balosok helyett, és hogy ez a tábor tudja-e azt pótolni számosságban. Ezt most még szintén nem tudjuk.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 011 — beers & Packers
Amúgy meg Budapest kicsi város és azért most már hallani, hogy Karácsony hogyan lett "beállítva a sorba" MZP mögé.
Amadeus
Hogyan?
nagylaza
ez engem is érdekelne btw, esetleg pm?
csebi
majd PM-ben/egyéb csatornán leírom.
Amadeus
Jó, akkor én sem írom meg, hogy mit hallottam.😊
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
Amúgy meg Budapest kicsi város és azért most már hallani, hogy Karácsony hogyan lett "beállítva a sorba" MZP mögé.
Amadeus
Hogyan?
nagylaza
ez engem is érdekelne btw, esetleg pm?
csebi
majd PM-ben/egyéb csatornán leírom.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
Bizonyos tarsadalmi es vagyoni szint felett (ha jol emlekszem par eve diplomaztal a jogon, szoval bizonyos tekintetben mar atlepted ezt a szintet) nem szavazol balra, mert a baoldali ellensegkep konkretan te vagy. Ertve itt a gazdasag es csaladpolitikat foleg, de amilyen iranyba megyunk, a tarsadalmi ellensegkep is te leszel.
undisputedly
ja. kivéve az olyan hülyék, mint én pl, akik hinnének a Rawlsi igazságosságban, és hogy afelé kellene haladni.
csebi
Pont lehagytad a kovetkezo mondatomat a kommentben,

Az ebbe a csoportba esokent is szavazhatsz balra, ha magadon kivulrol szemleled a dolgot es ugy dontesz, hogy habar neked negativ kovetkezmenyeket hozna egy bizonyos politikai garnitura hatalomra kerulese, de mondjuk a tarsadalom mas reszenek javulast, es azt tobbre ertekeled.

Ahogyan az is lehet, hogy ebbe a csoportba esokent szavaztal balra, aztan rajottel, hogy inkabb csak a csaladod es sajat magad erdekeit nezed stb.

PErsze ezek szubjektiv ertekiteletek, amik individum szinten dolnek el.
undisputedly
ok-ok. egyetértek ebben amúgy.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 720 — SuperBowl Champions 2013/2014
Bizonyos tarsadalmi es vagyoni szint felett (ha jol emlekszem par eve diplomaztal a jogon, szoval bizonyos tekintetben mar atlepted ezt a szintet) nem szavazol balra, mert a baoldali ellensegkep konkretan te vagy. Ertve itt a gazdasag es csaladpolitikat foleg, de amilyen iranyba megyunk, a tarsadalmi ellensegkep is te leszel.
undisputedly
ja. kivéve az olyan hülyék, mint én pl, akik hinnének a Rawlsi igazságosságban, és hogy afelé kellene haladni.
csebi
Pont lehagytad a kovetkezo mondatomat a kommentben,

Az ebbe a csoportba esokent is szavazhatsz balra, ha magadon kivulrol szemleled a dolgot es ugy dontesz, hogy habar neked negativ kovetkezmenyeket hozna egy bizonyos politikai garnitura hatalomra kerulese, de mondjuk a tarsadalom mas reszenek javulast, es azt tobbre ertekeled.

Ahogyan az is lehet, hogy ebbe a csoportba esokent szavaztal balra, aztan rajottel, hogy inkabb csak a csaladod es sajat magad erdekeit nezed stb.

PErsze ezek szubjektiv ertekiteletek, amik individum szinten dolnek el.

Szerkesztette: undisputedly