Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
Összefoglaló:

 www.youtube.com/watch?v=PajAd2Lr3CM
Vrij6
A hányinger kerülget MZP-től.

Ha ő nyeri az előválasztást, akkor a Fideszre szavazok.
Amadeus
Orbántól nem kerülget a hányinger? Vagy pedig már el is hánytad magad, és ez olyan komfortos érzetet biztosít, ami a megszokás varázsát nyújtja?
nagylaza
De.

Viszont Orbán csak egy geci, amíg vele szemben MZP az elszabadult - old school - jakubinus.

Előbbit rühellem, az utóbbi meg a fejemet veszi, ha az útjába kerülök. Elég könnyű a racionális döntés.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 011 — beers & Packers
Összefoglaló:

 www.youtube.com/watch?v=PajAd2Lr3CM
Vrij6
A hányinger kerülget MZP-től.

Ha ő nyeri az előválasztást, akkor a Fideszre szavazok.
Amadeus
Orbántól nem kerülget a hányinger? Vagy pedig már el is hánytad magad, és ez olyan komfortos érzetet biztosít, ami a megszokás varázsát nyújtja?
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 548 — Így remélem megfelelek nektek.....
Összefoglaló:

 www.youtube.com/watch?v=PajAd2Lr3CM
Vrij6
A hányinger kerülget MZP-től.

Ha ő nyeri az előválasztást, akkor a Fideszre szavazok.
Amadeus
Engem Dobrevtől inkább 😛 de MZPn is látszik, hogy nagyon akarja (persze ez szükséges is egy fokig de nem árt ha jól palástolja) s bizony benne van, hogy orbánabb lesz Orbánnàl
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 21 977 — nabege2@yahoo.com
Összefoglaló:

 www.youtube.com/watch?v=PajAd2Lr3CM
Vrij6
A hányinger kerülget MZP-től.

Ha ő nyeri az előválasztást, akkor a Fideszre szavazok.
Amadeus
És Sobri pezsgőt bont 😊
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
Összefoglaló:

 www.youtube.com/watch?v=PajAd2Lr3CM
Vrij6
A hányinger kerülget MZP-től.

Ha ő nyeri az előválasztást, akkor a Fideszre szavazok.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
balintbaba Detroit Lions Florida Gators 3 499 — James Baldberry - he BALD!
Azt hiszem ez eldőlt, MZP mehet a levesbe.

 www.blikk.hu/aktualis/politika/alekosz-dobrev-klara-ellenzek-elovalasztas-szavazas/gyj5dt4


Sobri Jóska
egyébként múltkor néztem egy interjút és MZP beszéd stílusa és manírjai engem élből Alekoszra emlékeztettek
nem volt kedvem beírni akkor, de most azért bedobom ha már a mester előkerült
Negritis
Mehet az új kampány: Márki-Zay 100%-ban Alekosz.

https://preview.redd.it/z5qmlvsup1881.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=0e28b674dcfbb87f51fc461e1c6844401608920c
több mint 2 éve
csipkelli 3 288
Azért ha bejön 150 ezer új szavazó egy Gyurcsány-show 2. körre, akkor nem lesz boldog a Párt.
Közben Tóth Bertalan szomorítja Ferit.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 181 — The Mathematician
Azt hiszem ez eldőlt, MZP mehet a levesbe.

 www.blikk.hu/aktualis/politika/alekosz-dobrev-klara-ellenzek-elovalasztas-szavazas/gyj5dt4


Sobri Jóska
egyébként múltkor néztem egy interjút és MZP beszéd stílusa és manírjai engem élből Alekoszra emlékeztettek
nem volt kedvem beírni akkor, de most azért bedobom ha már a mester előkerült

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
Azt hiszem ez eldőlt, MZP mehet a levesbe.

 www.blikk.hu/aktualis/politika/alekosz-dobrev-klara-ellenzek-elovalasztas-szavazas/gyj5dt4


Sobri Jóska
Azt a csoze óraszíjat anyámborogass.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!
Összefoglaló:


"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
az első fordulós Karácsony - Jobbik szavazóbázis nem nagyon aktivizálta magát eddig
MC12
surprise. nyilván még sok van áprilisig (bár már annyira nem, novembertől már elvileg meglesznek a fideszes jelöltek is az egyénikben és indulhat a kampány), de nem lepődnék meg, ha jó pár Karácsony szavazó szimplán nem megy el majd.
csebi
Cserebe joval tobb olyan mehet el, aki amugy nem ment volna (már ha MZP fut be és nem klárikám)

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Mr.Breaker 1 870
Úgy néz ki Vitya se nagyon akar MZP-vel megmérkőzni. Már Toroczkai-t is ráállították az ügyre. 😅
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
az első fordulós Karácsony - Jobbik szavazóbázis nem nagyon aktivizálta magát eddig
MC12
surprise. nyilván még sok van áprilisig (bár már annyira nem, novembertől már elvileg meglesznek a fideszes jelöltek is az egyénikben és indulhat a kampány), de nem lepődnék meg, ha jó pár Karácsony szavazó szimplán nem megy el majd.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
De ha nyer az ember, aki már oly sok alkalommal "megcsinálta a csodát", akkor azok, akik őt most nagyon nem szeretik, mert zsigerileg Klárára rezonálnak, akkor szerintetek tutti elmennek szavazni 22-ben MZP-re?Helmut Zimmer
A "zsigerileg"-es DK-sok nem. A DK szavazók többsége szerintem igen. Nem véletlenül vannak az előválasztások hónapokkal az országos választások előtt. USA-ban is ugye. A "szünet" - többek között - arra is jó, hogy az előválasztások során felkorbácsolódó indulatok lejjebb hagyjanak. Aki most fel van bőszülve, hogy ha nem Klára, akkor jöjjön inkább a zivatar és Orbán, mert az ellenzék nem érdemli meg a jobbat, annak lesz 4-5 hónapja, hogy lehiggadjon. Áprilisban már nagyon messze lesz október. Ha az ellenzék nem bassza el (nem esnek _amatőr_ módon egymásnak), akkor a téma áprilisban a NER vs nem NER lesz, és lehiggadva arra kijöhet egy teljesen más válasz is a most Dobrevezőkből is. A többségükből ki is fog szerintem.

peterk2005
Pontosan a fentiek miatt nem érzem alaptalannak a pletykát h Áder már februárban kiírja a választásokat, hogy ne legyen idő lehiggadni.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 831
Tegnap kisebb csökkenés volt a részvételi számokban, nyilván jónéhányan megvárták a vitát. 85k - 67-18 tehát ismét 80/20 a személyes/online arány. Érdekes, hogy minden egyes nap ugyanennyi körül volt ez az arany, ha nőtt ha csökkent a részvétel.

Összesen 100k az új szavazó, viszont az már jó közelítéssel mondható, hogy az első fordulós Karácsony - Jobbik szavazóbázis nem nagyon aktivizálta magát eddig, mert ha az új szavazókat leveszem, mindjárt sokkal rosszabbul nézne ki a részvétel - MzP szempontjából teszem hozzá 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
Nyilván. De az interjunal fel szakadt a szemoldokom h a hazaárulózást ennyiben hagytak és a nyilvánvaló kérdést senki nem teszi fel neki h aki elárulja a hazáját az micsoda?
csebi
Jajj már.

Posztigazság korszakában ezeken már fenn sem akadok. Holnap majd mondanak valami még nagyobb faszságot. Ma épp GYF SMS-ben fenyegeti KGY-t.

Én élvezem a show-t, tök felesleges idegeskedni rajta. Végre valami olyan történik, ami politikára hasonlít.

Mondom: egy sima szerda Kaliforniában erősebb, mint az egész előválasztás egyben. Csak el vagyunk szokva tőle.
Gyurma Pappa
Jó neked. Nalam még bőven gyász munka van.
Btw: az igaz h cimbid tényleg esélyes a MoMo élére?
csebi
UP heti hírlevel:

"60.3. Ébresztő! (Az endorszment a falra ment)

Nagy a nyüzsgés, előválaszt az ország, kígyók, kígyók kígyóznak, a Závecz Riszörcs legfrissebb anyámkínja szerint Dobrev Klára tudja megszólítani a vidékieket, az Inkontinencia Intézet viszont azt mérte, hogy Márki-Zay ellenállhatatlanul vonzza a meztelen fiatal határválasztókat és viszont.

Én a magam és a saját nevemben némi (jelentős) szkepszissel figyelem a heves tüsténkedést, hogy miért, azt az 57. hírlevélben (A kereszténydemokratúrautokratisztán bukásáról) megírtam, szóval én nem nagyon látom a lelépési szándékot Orbánék oldalán, és ha ez egy autokrácinyavalya, márpedig az, akkor kevés lesz a laza szavazgatás az Orbán-zavaráshoz. És erről azért nem sok szó esik. Nyilván senkinek nem érdeke, hogy essen. És látok ebben némi (jelentős) veszélyt.

Mindegy, most megy, ami megy, ennek is lehet örülni, valami azért mozog, megmozdult, és ha ez az ellenzék még mindig elég messze van attól, hogy veszélyes kihívója (RENDSZERVÁLTÓJA avagy váltó rendszere) legyen az autokráciának, legalább elindult valamerre valahogy.

Ebben a helyzetben a jellemzően ballibszerűségnek tekinthető értelmiség (a jobblibről nem beszélve) vadul elkezdett publicisztikázni a szerinte helyes szavazási taktikáról, és egyébként meglehetősen logikusnak tűnő érvelés után rendre arra jut, hogy Márki-Zay a jobb megoldás. A többségük azt is hangsúlyozza, hogy egyébként nem vonzódik a vásárhelyi polgármester nézeteihez. De most nem az ízlésünknek legmegfelelőbb jelöltek keressük – magyarázzák –, hanem azt, aki képes áttörni az autokrácia izéját.

A 444-hez két-három nap alatt öt ilyen publicisztika zuhant be, és közölgettük is ezeket, ahogyan egyébként közölni szoktuk a hozzánk küldött, jól megírt/érdekes cikkeket. Dobrevest nem kaptunk egyet sem, fyi.

Na erre aztán a megfelelően izgatott (idegállapotba került) illetve – egyébként érthető módon – gyanakvó ellenzéki szavazók/olvasók egy része rögtön valami összeesküvést sejtett, vagy legalábbis azt, hogy mi endorszolnánk MZP-t vadul.

Dehát nem endorszoljuk. A legkevésbé sem. Én a magam részéről meg aztán legkevésbébbebsem-sem.

Szerintem mindkét jelöltnek pont ugyanannyi esélye van leváltani Orbánt. (Lásd: 57.)
"

Gyurma Pappa
Nemcsak nekem tűnt ez fel vszeg ha ezzel így külön foglalkoznak 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Nyilván. De az interjunal fel szakadt a szemoldokom h a hazaárulózást ennyiben hagytak és a nyilvánvaló kérdést senki nem teszi fel neki h aki elárulja a hazáját az micsoda?
csebi
Jajj már.

Posztigazság korszakában ezeken már fenn sem akadok. Holnap majd mondanak valami még nagyobb faszságot. Ma épp GYF SMS-ben fenyegeti KGY-t.

Én élvezem a show-t, tök felesleges idegeskedni rajta. Végre valami olyan történik, ami politikára hasonlít.

Mondom: egy sima szerda Kaliforniában erősebb, mint az egész előválasztás egyben. Csak el vagyunk szokva tőle.
Gyurma Pappa
Jó neked. Nalam még bőven gyász munka van.
Btw: az igaz h cimbid tényleg esélyes a MoMo élére?
csebi
UP heti hírlevel:

"60.3. Ébresztő! (Az endorszment a falra ment)

Nagy a nyüzsgés, előválaszt az ország, kígyók, kígyók kígyóznak, a Závecz Riszörcs legfrissebb anyámkínja szerint Dobrev Klára tudja megszólítani a vidékieket, az Inkontinencia Intézet viszont azt mérte, hogy Márki-Zay ellenállhatatlanul vonzza a meztelen fiatal határválasztókat és viszont.

Én a magam és a saját nevemben némi (jelentős) szkepszissel figyelem a heves tüsténkedést, hogy miért, azt az 57. hírlevélben (A kereszténydemokratúrautokratisztán bukásáról) megírtam, szóval én nem nagyon látom a lelépési szándékot Orbánék oldalán, és ha ez egy autokrácinyavalya, márpedig az, akkor kevés lesz a laza szavazgatás az Orbán-zavaráshoz. És erről azért nem sok szó esik. Nyilván senkinek nem érdeke, hogy essen. És látok ebben némi (jelentős) veszélyt.

Mindegy, most megy, ami megy, ennek is lehet örülni, valami azért mozog, megmozdult, és ha ez az ellenzék még mindig elég messze van attól, hogy veszélyes kihívója (RENDSZERVÁLTÓJA avagy váltó rendszere) legyen az autokráciának, legalább elindult valamerre valahogy.

Ebben a helyzetben a jellemzően ballibszerűségnek tekinthető értelmiség (a jobblibről nem beszélve) vadul elkezdett publicisztikázni a szerinte helyes szavazási taktikáról, és egyébként meglehetősen logikusnak tűnő érvelés után rendre arra jut, hogy Márki-Zay a jobb megoldás. A többségük azt is hangsúlyozza, hogy egyébként nem vonzódik a vásárhelyi polgármester nézeteihez. De most nem az ízlésünknek legmegfelelőbb jelöltek keressük – magyarázzák –, hanem azt, aki képes áttörni az autokrácia izéját.

A 444-hez két-három nap alatt öt ilyen publicisztika zuhant be, és közölgettük is ezeket, ahogyan egyébként közölni szoktuk a hozzánk küldött, jól megírt/érdekes cikkeket. Dobrevest nem kaptunk egyet sem, fyi.

Na erre aztán a megfelelően izgatott (idegállapotba került) illetve – egyébként érthető módon – gyanakvó ellenzéki szavazók/olvasók egy része rögtön valami összeesküvést sejtett, vagy legalábbis azt, hogy mi endorszolnánk MZP-t vadul.

Dehát nem endorszoljuk. A legkevésbé sem. Én a magam részéről meg aztán legkevésbébbebsem-sem.

Szerintem mindkét jelöltnek pont ugyanannyi esélye van leváltani Orbánt. (Lásd: 57.)
"

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Elég sok az olyan szavazó, aki nem ment el az első körben.
Nekem a szűkebb környezetemben legalább 5 ilyen ember van, mind MZP-re szavazott most.
Arra lennék kivancsi masnal mik a tapasztalatok ezen a teren?
gabokocka
Same

több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Elég sok az olyan szavazó, aki nem ment el az első körben.
Nekem a szűkebb környezetemben legalább 5 ilyen ember van, mind MZP-re szavazott most.
Arra lennék kivancsi masnal mik a tapasztalatok ezen a teren?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Azt hiszem ez eldőlt, MZP mehet a levesbe.

 www.blikk.hu/aktualis/politika/alekosz-dobrev-klara-ellenzek-elovalasztas-szavazas/gyj5dt4


több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Sok fog múlni MZP kampányán persze .... feltéve, ha ő nyer most. Ha Dobrev, akkor szerintem "22-ben marad Orbán. Ő csinálhat bármit - bármilyen jót is -, nem tudom elképzelni, hogy megverheti Orbánt.
peterk2005
Miért?
Sobri Jóska
Gyurcsányné
Toca
Pontosan
peterk2005
Gyurcsány is meg tudta verni, és eszerint a videó szerint is ez már keveseket érdekel, pláne a bemerevedett táborokon kívül.

 youtu.be/EqR8R9w5YGY

Valami egzaktabb érv, valami konkrétum?
Sobri Jóska
Nekem ennyi az érvem.
Eltudok képzelni olyan csillagállást, hogy beüt valami gazdasági krach vagy valami iszonyat nagy gebasz és emiatt Dobrev letudná győzni, de mondjuk 0.01 % nálam az eselye az meg 0-ra van kerekítve.

Nem tudok ennél egzaktabb érvet én, mert nekem ez a véleményem és érvem.
Pl. én és az asszony se megyünk el szavazni ha Dobrev lesz a jelölt és rengeteg ilyen embert ismerek.
Emellett két politikus döntései határozzák meg leginkább, hogy Vitya ott van ahol most. Az egyik Vitya a másik Gyurcsány.
És ez amíg ő a legnagyobb kihívója ígyis marad.

Dobrevre amúgy még a kommunista gyökerei miatt is repülne még a bomba. Ami a megfelelő korosztályban még mindig arat. Bár ez tényleg csak részletkérdés.
Toca
HA bármi valami nagyon nagy (külső válság) bebaxna, előjönne a társadalmi bizalom kérdése is. Zsigerből.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Sok fog múlni MZP kampányán persze .... feltéve, ha ő nyer most. Ha Dobrev, akkor szerintem "22-ben marad Orbán. Ő csinálhat bármit - bármilyen jót is -, nem tudom elképzelni, hogy megverheti Orbánt.
peterk2005
Miért?
Sobri Jóska
Gyurcsányné
Toca
Pontosan
peterk2005
Gyurcsány is meg tudta verni, és eszerint a videó szerint is ez már keveseket érdekel, pláne a bemerevedett táborokon kívül.

 youtu.be/EqR8R9w5YGY

Valami egzaktabb érv, valami konkrétum?
Sobri Jóska
Nekem ennyi az érvem.
Eltudok képzelni olyan csillagállást, hogy beüt valami gazdasági krach vagy valami iszonyat nagy gebasz és emiatt Dobrev letudná győzni, de mondjuk 0.01 % nálam az eselye az meg 0-ra van kerekítve.

Nem tudok ennél egzaktabb érvet én, mert nekem ez a véleményem és érvem.
Pl. én és az asszony se megyünk el szavazni ha Dobrev lesz a jelölt és rengeteg ilyen embert ismerek.
Emellett két politikus döntései határozzák meg leginkább, hogy Vitya ott van ahol most. Az egyik Vitya a másik Gyurcsány.
És ez amíg ő a legnagyobb kihívója ígyis marad.

Dobrevre amúgy még a kommunista gyökerei miatt is repülne még a bomba. Ami a megfelelő korosztályban még mindig arat. Bár ez tényleg csak részletkérdés.

Szerkesztette: Toca
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Sok fog múlni MZP kampányán persze .... feltéve, ha ő nyer most. Ha Dobrev, akkor szerintem "22-ben marad Orbán. Ő csinálhat bármit - bármilyen jót is -, nem tudom elképzelni, hogy megverheti Orbánt.
peterk2005
Miért?
Sobri Jóska
Gyurcsányné
Toca
Pontosan
peterk2005
Gyurcsány is meg tudta verni, és eszerint a videó szerint is ez már keveseket érdekel, pláne a bemerevedett táborokon kívül. Valami egzaktabb érv, valami konkrétum?Sobri Jóska
Én több konkrét érvet írtam abban az eredeti postban, amire rákérdeztél, mint ez a videó. Ha neked ez a videó elég volt, akkor nem az én konkrétumaim hiányoznak a másik oldalról.
peterk2005
Egyszerűen se te se más nem tud olyan érvet, szempontot, meglátást mondani, de legalábbis nem mondott még, ami igazolná, hogy miért tény, hogy a Dobrev vezette összellenzék egy full kormányváltó, protest hangulat esetén se tudna nyerni.Sobri Jóska
Ne légy rest, nyisd le a hozzászólás előzményeit, és nézd meg, hogy mit írtam, mire kérdeztél rá. Ki is emelted.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 011 — beers & Packers
Závecz felmérés: Dobrev nyerte a vitát
 hirklikk.hu/kozelet/zavecz-felmeres-dobrev-nyerte-a-vitat/388219/
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Sok fog múlni MZP kampányán persze .... feltéve, ha ő nyer most. Ha Dobrev, akkor szerintem "22-ben marad Orbán. Ő csinálhat bármit - bármilyen jót is -, nem tudom elképzelni, hogy megverheti Orbánt.
peterk2005
Miért?
Sobri Jóska
Gyurcsányné
Toca
Pontosan
peterk2005
Gyurcsány is meg tudta verni, és eszerint a videó szerint is ez már keveseket érdekel, pláne a bemerevedett táborokon kívül. Valami egzaktabb érv, valami konkrétum?Sobri Jóska
Én több konkrét érvet írtam abban az eredeti postban, amire rákérdeztél, mint ez a videó. Ha neked ez a videó elég volt, akkor nem az én konkrétumaim hiányoznak a másik oldalról.
peterk2005
Egyszerűen se te se más nem tud olyan érvet, szempontot, meglátást mondani, de legalábbis nem mondott még, ami igazolná, hogy miért tény, hogy a Dobrev vezette összellenzék egy full kormányváltó, protest hangulat esetén se tudna nyerni.
És neked nem kell részletesen kifejtenem, hogy mekkora óriási különbség van a "biztosan nem" és a "nem valószínű" között.

Egyszerűen nem a miniszterelnökjelölt személyén múlik, mivel arra egyrészt nem szavazunk, másrészt a mandátumtöbbség az egyéni vk-kban dől el, és ha abból nyer eleget az ellenzék, akkor lesz elég képviselője az ogy-ben, ha nem nyer, akkor nem lesz.
Irreleváns az összellenzéki lista első helyére írt ember neve. Pláne úgy, hogy ha Dobrev is lesz az első, a második MZP lesz.
Ez nem az USA, hogy aki a második az előválasztáson az kvázi hátralép pár sorral.