Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 628 — Egyéb témák lakó
Nem gondoltam volna, hogy egy Pumped Gabo interjúból is ki tud hozni Marci egy pontos közéleti kórképet, de sikerült neki.

 www.youtube.com/watch?v=ES59chHYdkI&t=0s
Sobri Jóska
A tehetség öröklődik, most munkaközben megnéztem az elmúlt hetek termését. Ha Marci nem politizálna, akkor minden bizonnyal az egyik legünnepeltebb dokumentarista lenne itthon (ugye relatív, hogy mennyire ünnepelt bárhol is egy dokumentum filmes). De szerencsér politikzál, mert így sokkal érdekesebb témákat tud megtalálni.

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 628 — Egyéb témák lakó
Tessék: Alexander Nix Cambridge Analytica CEO "jól megkapta". Vagy 15 országban bizonyíthatóan belepiszkáltak a választásokba, és nem úgy, hogy jó kampányokat csináltak a FB-on, hanem korrupciót segítettek eltitkolni, titkosan adatokat gyűjtöttek, stb. 7 évre eltiltották, hogy céget vezessen. Keményen odavertek neki a brit hatóságok.

 techcrunch.com/2020/09/25/cambridge-analyticas-former-boss-gets-7-year-ban-on-being-a-business-director/
Gyurma Pappa
Tanácsadóként dolgozhat azért egy CEO mellett?
A magánvagyona 8 számjegyű fontban számolva?
Sobri Jóska
Nem tudom a UK jogot, csak arra akartam rámutatni, hogy mennyire végtelenül tehetetlen is az ÁLLAM (fn.)

Nagyon nem érdekel Nix sorsa, gondolom, hogy GBP-ban is milliós vagyona van, innentől meg aztán tök mindegy mitől tiltják el, szvsz.

Napi cinikus hírértelmezés akart lenni 😀

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 345 — #NoStress
Tessék: Alexander Nix Cambridge Analytica CEO "jól megkapta". Vagy 15 országban bizonyíthatóan belepiszkáltak a választásokba, és nem úgy, hogy jó kampányokat csináltak a FB-on, hanem korrupciót segítettek eltitkolni, titkosan adatokat gyűjtöttek, stb. 7 évre eltiltották, hogy céget vezessen. Keményen odavertek neki a brit hatóságok.

 techcrunch.com/2020/09/25/cambridge-analyticas-former-boss-gets-7-year-ban-on-being-a-business-director/
Gyurma Pappa
Tanácsadóként dolgozhat azért egy CEO mellett?
A magánvagyona 8 számjegyű fontban számolva?

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 628 — Egyéb témák lakó
Tessék: Alexander Nix Cambridge Analytica CEO "jól megkapta". Vagy 15 országban bizonyíthatóan belepiszkáltak a választásokba, és nem úgy, hogy jó kampányokat csináltak a FB-on, hanem korrupciót segítettek eltitkolni, titkosan adatokat gyűjtöttek, stb. 7 évre eltiltották, hogy céget vezessen. Keményen odavertek neki a brit hatóságok.

 techcrunch.com/2020/09/25/cambridge-analyticas-former-boss-gets-7-year-ban-on-being-a-business-director/

több mint 3 éve
Gorro Carolina Panthers 1 409 — Törzsvendég
Nem hazai. Engem kicsit meglepett.

NFL owners have donated millions this election cycle to Republicans who disapprove of ongoing protests by athletes, including @realDonaldTrump himself.

 www.opensecrets.org/news/2020/09/nfl-owners-2020/?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=twitt_nfl-owners-092520

Szerkesztette: Gorro

#KeepPounding
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
viszont az én (és még pár "szélsőbalos") nézőpont szerint a posta nem baj ha veszteséges mer ez egy alapszolgáltatás
Negritis
Bajnak nem baj, de ezen logika mentén fenntarthatatlan.
A gmail se azért ingyenes, mert alapszolgáltatás, hanem mert egy nagy, óriási profittal működő cég "belépőterméke".
Kialakulhatott volna úgy is, hogy egy emailszolgáltatás havidíjas, csak ugye a google kitalálta, hogy miként konvertálja haszonná a rengeteg adatot, így nem pénzzel fizetünk a szolgáltatásért.
Ha a google nem lenne nyereséges, akkor a gmail is simán megszűnne. Nem tudod kötelezni, hogy veszteségesen működjön.
Az állami posta is képes veszteséges lenni, mint minden állami intézmény, csak az állam dönthet úgy, hogy a fenntarthatatlan intézményeitől megszabadul, és pláne nem tudod kötelezni azok továbbműködtetésére.
Sobri Jóska
A dolog bonyolultabb ennél, mert nem egy nyalókagyárról van szó, és nem is egy olyan piaci terület, ahol számtalan alternatíva lenne. Az email azért nem jó példa, mert email szolgáltatást rengetegen nyújtanak a google mellett, így egyrészt van alternatíva, másrészt nem a google végzi az olyan email-ek kezelését, mint pl. állami levelezés (titkosszolgálatok, hadsereg, rendőrség, egészségügy, stb.), hanem ezekre mind van google-től független működő szolgáltatás, amit az intézmények tartanak fenn ... jellemzően veszteségesen. (a pentagon levelezése is veszteségesen működik, hiszen bevétele nincs, csak költségei. A kiemelt biztonság miatt nem is alacsony költségei, amit a pentagon finanszíroz).

A posta azért nem könnyű eset, mert végez egy csomó sima piaci tevékenységet is - pl. karácsonyi képeslapok -, amit fölösleges állami kézben veszteségesen üzemeltetni, de közben végez egy rakat olyan szolgáltatást is - pl. ott úgy tudom általános, hogy a gyógyszereket ők szállítják ki, illetve itt van a példa, hogy a választásokon is ők vannak megbízva a mail-in szavazatok kezelésével -, amik meg olyan szolgáltatások, amiket fenn kell tartani, és ez utóbbiaknál - ahogy a pentagon emailezésénél is - nem az a primér szempont, hogy nyereséges legyen.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 100 — The Mathematician
nagyon érdekes amit Phelan mond a mai magyar oktatásról, nekem is óriási vesszőparipám ez az életképtelen porosz módszer

 youtu.be/1Gbb-A-r7fQ?t=1707
r.baggio
addig még sajnos nem jutottam el, én sajnos kezdek belefáradni Zoly hülyeségébe

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 847 — No es importante
nagyon érdekes amit Phelan mond a mai magyar oktatásról, nekem is óriási vesszőparipám ez az életképtelen porosz módszer

 youtu.be/1Gbb-A-r7fQ?t=1707


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 345 — #NoStress
Nem elfogultan jobboldali az index, hanem kevésbbé harsányan kormányellenes.
Amiről írnak, arról úgy írnak, ahogy eddig.
Azt meg nem tudjuk miről nem írnak.

több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 524 — Így remélem megfelelek nektek.....
 index.hu/belfold/2020/09/25/meg_tobb_hataskorrel_marad_a_kispesti_vagyonkezelo_elen_a_korrupciogyanus_ugyeirol_ismert_kranitz_krisztian/

 index.hu/belfold/2020/09/25/folultek_a_vadaszhazas_botrany_hullamjara/

Csak az két cikk így egymás után nem kell nagyon kommentálni miért tartunk ahol.

Egyik kutya, másik eb.

Ja és lehet velem van a baj, de én nem érzékelem, hogy azindex olyan elfogultan jobboldalivá vált volna. Egyelőre 😊
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 345 — #NoStress
viszont az én (és még pár "szélsőbalos") nézőpont szerint a posta nem baj ha veszteséges mer ez egy alapszolgáltatás
Negritis
Bajnak nem baj, de ezen logika mentén fenntarthatatlan.
A gmail se azért ingyenes, mert alapszolgáltatás, hanem mert egy nagy, óriási profittal működő cég "belépőterméke".
Kialakulhatott volna úgy is, hogy egy emailszolgáltatás havidíjas, csak ugye a google kitalálta, hogy miként konvertálja haszonná a rengeteg adatot, így nem pénzzel fizetünk a szolgáltatásért.
Ha a google nem lenne nyereséges, akkor a gmail is simán megszűnne. Nem tudod kötelezni, hogy veszteségesen működjön.
Az állami posta is képes veszteséges lenni, mint minden állami intézmény, csak az állam dönthet úgy, hogy a fenntarthatatlan intézményeitől megszabadul, és pláne nem tudod kötelezni azok továbbműködtetésére.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
mondjuk az is szép történet hogy a maszkok ott voltak a postánál hogy mindenkinek küldjenek X darabot, de trump aszonta h neeem
Negritis
Jó hely lehet az a posta. A posta "generálist" (vagy valami hasonlónak híjják, gondolom a "vezérigazgató" postás elnevezése) szintén vizsgálgatják, mert állítólag megtiltotta (egy vagy több helyen azt nem tudom), hogy visszaállítsanak nemrég leszerelt, még működő feldolgozósorokat ott, ahol az új gépek még nem érkeztek meg, emiatt túl van terhelve a rendszer. Ja, és a cikkben hozzátették, hogy a fazon komoly kampánytámogatója (pénzzel) Trumpnak. Csak, hogy a politika innen se hiányozzon. 😀
peterk2005
elvileg a bíróság kötelezte őket hogy állítsák vissza az eszközöket
Negritis
Csak fél füllel hallottam a hírt, nem tudom a részleteket. Csak azért ragadt meg, mert itt van ugye ez a covid ügy, és pár héten belül országos választások lesznek, ahol levélben fog leszavazni egy 330 milliós ország lakosainak jelentős része. (Illetve nem csak fog, már most szavaz.) Értelemszerűen, hiszen rengetegen nem akarnak birkaként órákat sorbanállni a fülkéknél ilyen körülmények között. Erre ahelyett, hogy közös erővel rendbe kapnák a postát, hogy meg tudja oldani a feladatot, úgy tűnik ott tesznek keresztbe neki ahol tudnak. 😊
peterk2005
ugye van egy alapvető hozzáállásbeli kérdés, a posta legyen-e nyereséges vagy sem
a trump által odaültetett ceo nullásra akarja kihozni, amit elég nehéz mer még bush-ék a fő bevételi forrás lehetőségeket elvették
viszont az én (és még pár "szélsőbalos") nézőpont szerint a posta nem baj ha veszteséges mer ez egy alapszolgáltatás
Negritis
Ez sok helyen vita tárgya, de pont nem a választások kapcsán kéne elővenni, mert a szavazatok szállításában a posta az egyedüli szereplő. Mondjon olyan összeget egy ballot elszállításáért, ami pozitív szaldós és kész. Az államok vs szövetségi büdzsé meg focizza le, hogy ki mennyit fizet belőle.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 100 — The Mathematician
mondjuk az is szép történet hogy a maszkok ott voltak a postánál hogy mindenkinek küldjenek X darabot, de trump aszonta h neeem
Negritis
Jó hely lehet az a posta. A posta "generálist" (vagy valami hasonlónak híjják, gondolom a "vezérigazgató" postás elnevezése) szintén vizsgálgatják, mert állítólag megtiltotta (egy vagy több helyen azt nem tudom), hogy visszaállítsanak nemrég leszerelt, még működő feldolgozósorokat ott, ahol az új gépek még nem érkeztek meg, emiatt túl van terhelve a rendszer. Ja, és a cikkben hozzátették, hogy a fazon komoly kampánytámogatója (pénzzel) Trumpnak. Csak, hogy a politika innen se hiányozzon. 😀
peterk2005
elvileg a bíróság kötelezte őket hogy állítsák vissza az eszközöket
Negritis
Csak fél füllel hallottam a hírt, nem tudom a részleteket. Csak azért ragadt meg, mert itt van ugye ez a covid ügy, és pár héten belül országos választások lesznek, ahol levélben fog leszavazni egy 330 milliós ország lakosainak jelentős része. (Illetve nem csak fog, már most szavaz.) Értelemszerűen, hiszen rengetegen nem akarnak birkaként órákat sorbanállni a fülkéknél ilyen körülmények között. Erre ahelyett, hogy közös erővel rendbe kapnák a postát, hogy meg tudja oldani a feladatot, úgy tűnik ott tesznek keresztbe neki ahol tudnak. 😊
peterk2005
ugye van egy alapvető hozzáállásbeli kérdés, a posta legyen-e nyereséges vagy sem
a trump által odaültetett ceo nullásra akarja kihozni, amit elég nehéz mer még bush-ék a fő bevételi forrás lehetőségeket elvették
viszont az én (és még pár "szélsőbalos") nézőpont szerint a posta nem baj ha veszteséges mer ez egy alapszolgáltatás

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
mondjuk az is szép történet hogy a maszkok ott voltak a postánál hogy mindenkinek küldjenek X darabot, de trump aszonta h neeem
Negritis
Jó hely lehet az a posta. A posta "generálist" (vagy valami hasonlónak híjják, gondolom a "vezérigazgató" postás elnevezése) szintén vizsgálgatják, mert állítólag megtiltotta (egy vagy több helyen azt nem tudom), hogy visszaállítsanak nemrég leszerelt, még működő feldolgozósorokat ott, ahol az új gépek még nem érkeztek meg, emiatt túl van terhelve a rendszer. Ja, és a cikkben hozzátették, hogy a fazon komoly kampánytámogatója (pénzzel) Trumpnak. Csak, hogy a politika innen se hiányozzon. 😀
peterk2005
elvileg a bíróság kötelezte őket hogy állítsák vissza az eszközöket
Negritis
Csak fél füllel hallottam a hírt, nem tudom a részleteket. Csak azért ragadt meg, mert itt van ugye ez a covid ügy, és pár héten belül országos választások lesznek, ahol levélben fog leszavazni egy 330 milliós ország lakosainak jelentős része. (Illetve nem csak fog, már most szavaz.) Értelemszerűen, hiszen rengetegen nem akarnak birkaként órákat sorbanállni a fülkéknél ilyen körülmények között. Erre ahelyett, hogy közös erővel rendbe kapnák a postát, hogy meg tudja oldani a feladatot, úgy tűnik ott tesznek keresztbe neki ahol tudnak. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 100 — The Mathematician
mondjuk az is szép történet hogy a maszkok ott voltak a postánál hogy mindenkinek küldjenek X darabot, de trump aszonta h neeem
Negritis
Jó hely lehet az a posta. A posta "generálist" (vagy valami hasonlónak híjják, gondolom a "vezérigazgató" postás elnevezése) szintén vizsgálgatják, mert állítólag megtiltotta (egy vagy több helyen azt nem tudom), hogy visszaállítsanak nemrég leszerelt, még működő feldolgozósorokat ott, ahol az új gépek még nem érkeztek meg, emiatt túl van terhelve a rendszer. Ja, és a cikkben hozzátették, hogy a fazon komoly kampánytámogatója (pénzzel) Trumpnak. Csak, hogy a politika innen se hiányozzon. 😀
peterk2005
elvileg a bíróság kötelezte őket hogy állítsák vissza az eszközöket

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
mondjuk az is szép történet hogy a maszkok ott voltak a postánál hogy mindenkinek küldjenek X darabot, de trump aszonta h neeem
Negritis
Jó hely lehet az a posta. A posta "generálist" (vagy valami hasonlónak híjják, gondolom a "vezérigazgató" postás elnevezése) szintén vizsgálgatják, mert állítólag megtiltotta (egy vagy több helyen azt nem tudom), hogy visszaállítsanak nemrég leszerelt, még működő feldolgozósorokat ott, ahol az új gépek még nem érkeztek meg, emiatt túl van terhelve a rendszer. Ja, és a cikkben hozzátették, hogy a fazon komoly kampánytámogatója (pénzzel) Trumpnak. Csak, hogy a politika innen se hiányozzon. 😀

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 100 — The Mathematician
mondjuk az is szép történet hogy a maszkok ott voltak a postánál hogy mindenkinek küldjenek X darabot, de trump aszonta h neeem

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 716 — SuperBowl Champions 2013/2014
Par erdekes hir az USA-bol:

1. Biden fia, Hunter 3,5 millio dollart (cirka egy millard forintot) kapott a befektetesi cegen keresztul egy orosz oligarchatol, Moszkva volt polgarmesterenek felesegetol 😊

 nypost.com/2020/09/23/hunter-biden-received-3-5m-from-russian-billionaire-report/

2. Postas szavazas: az "igazsagugyminiszterium" nyomozast rendelt el, mert bizonyos katonak mar most leadott szavazatait (amik Trumpra voksoltak) kukakban talaltak meg:
 www.militarytimes.com/2020/09/24/doj-alleges-local-pennsylvania-officials-opened-9-discarded-military-mail-in-ballots/

3. A Trump elleni nyomozas legjelentosebb kiindulopontjanak szamito "moszkvai vizeletes" videorol is szolo Stelee-dosszierol, amit McCain (is) adott tovabb az FBI-nak es amit Hillary Clinton stabja fizetett... nos, kiderult, hogy a forras egy olyan szemely volt akit az FBI es a CIA orosz kemkent es nemzetbiztonsagi fenyegeteskent tartott szamon... MAR AKKOR.

Ennek ellenere valos infokent kiszivarogtattak a medianak es belefoglaltak Trump napi titkosszolgalati osszefoglalojaba, ami bekerul az archivumba.

Semmi mas nem volt ez tenlyeg, mint egy soft coup.

 www.politico.com/news/2020/09/24/steele-dossier-russia-doj-421536
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
 m.hvg.hu/itthon/20200923_migracios_paktum_europai_bizottsag_menekultvalsag

Azért itt felmerülnek érdekes kérdések 🙄😊
warr_b
Azért elég érdekes h mi szakértők még mindig értelmezzük és messze vagyunk attól h álláspontunk legyen de a HVG vagy akármelyik újság már ír egy ilyet ...
csebi
Csodálkozol? Milyen témában lehet manapság a médiában valódi szakértői véleményeket olvasni? 😊
peterk2005
Az origon csak azokat 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
 m.hvg.hu/itthon/20200923_migracios_paktum_europai_bizottsag_menekultvalsag

Azért itt felmerülnek érdekes kérdések 🙄😊
warr_b
Azért elég érdekes h mi szakértők még mindig értelmezzük és messze vagyunk attól h álláspontunk legyen de a HVG vagy akármelyik újság már ír egy ilyet ...
csebi
Csodálkozol? Milyen témában lehet manapság a médiában valódi szakértői véleményeket olvasni? 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 753 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 m.hvg.hu/itthon/20200923_migracios_paktum_europai_bizottsag_menekultvalsag

Azért itt felmerülnek érdekes kérdések 🙄😊
warr_b
Azért elég érdekes h mi szakértők még mindig értelmezzük és messze vagyunk attól h álláspontunk legyen de a HVG vagy akármelyik újság már ír egy ilyet ...
csebi
Tudod hogy itt mindenki ért mindenhez IS!


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
 m.hvg.hu/itthon/20200923_migracios_paktum_europai_bizottsag_menekultvalsag

Azért itt felmerülnek érdekes kérdések 🙄😊
warr_b
Azért elég érdekes h mi szakértők még mindig értelmezzük és messze vagyunk attól h álláspontunk legyen de a HVG vagy akármelyik újság már ír egy ilyet ...
csebi
épp akartam mondani hogy x y mennyivel jobban ért hozzá, de nem vállalta a nevét
ami nálam legalja
Negritis
Bár az jelzésértékű h tegnap a Fradi meccs szünetében az egy perc Soran az M1 tényszerűen annyit mondott h nincs kötelező kvóta az új javaslatban. Azt hittem h álmodom.
Szerk. Vszeg itt a HVG csinált egy fordítást vmeik angol nyelvű összefoglalóbol picit atultetve a magyar Kozegre

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 100 — The Mathematician
 m.hvg.hu/itthon/20200923_migracios_paktum_europai_bizottsag_menekultvalsag

Azért itt felmerülnek érdekes kérdések 🙄😊
warr_b
Azért elég érdekes h mi szakértők még mindig értelmezzük és messze vagyunk attól h álláspontunk legyen de a HVG vagy akármelyik újság már ír egy ilyet ...
csebi
épp akartam mondani hogy x y mennyivel jobban ért hozzá, de nem vállalta a nevét
ami nálam legalja

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
 m.hvg.hu/itthon/20200923_migracios_paktum_europai_bizottsag_menekultvalsag

Azért itt felmerülnek érdekes kérdések 🙄😊
warr_b
Azért elég érdekes h mi szakértők még mindig értelmezzük és messze vagyunk attól h álláspontunk legyen de a HVG vagy akármelyik újság már ír egy ilyet ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 753 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 m.hvg.hu/itthon/20200923_migracios_paktum_europai_bizottsag_menekultvalsag

Azért itt felmerülnek érdekes kérdések 🙄😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta