Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 758 — Слава Україні! Героям слава!
 azonnali.hu/cikk/20200910_en-ezt-a-rendszert-szolgalom-es-erre-buszke-vagyok-bayer-zsolt-az-azonnalinak
r.baggio
Csapó 2

 azonnali.hu/cikk/20200911_az-azonnali-interjuja-utan-kivizsgaltatja-az-i-keruleti-polgarmester-bayer-lakasugyet

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Miért ne lehetne (amerikai) üzletemberekért rajongani? És rajongok Buffettért v Peter Lynchért pl, akik valóban megérdemlik 😛

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Szóval jól tudom - éppen azért, mert az utóbbi időben ez érdekel talán a leginkább a világból -, hogy Musk kicsoda. Történetesen szerintem Jobs a bokájáig se ért. Utóbbi "csak" (hehe, "csak", mintha tényleg csak "csak" lenne 😊 ) egy marketing zseni volt, Musk viszont egy vizionárius. Megáldva azzal a tehetséggel is, hogy keresztül is verje a vízióit. Ez teljesen egyedi. Előfordulnak vízionáriusok is, és a terveiket keresztül verni tudók is, de a kettő ötvözete nagyon ritka. De éppen azért, mert komolyabb (lesz) a hatása a világra sokkal, mint Jobsnak volt, utána több "takarítandó" is fog maradni, mint Jobs után, akitől az okostelefóniáért cserébe "csak" egy Apple-t kaptunk.
peterk2005
Ez érdekes, hogy igy látod.. és bár kissé offtopic itt, de kifejthetnéd h miért vizionárius. Szerintem inkább csak vizio-árus 😛

Szerintem Jobs tudta miben jó, és ugyanúgy meg volt áldva azzal a tehetséggel h keresztül verje a vizióit. Lehet hogy kisebb volt a scope (marketing, és Apple-termékek)... de pont ezért mukodott a dolog.

Musk pedig.. nem is tudom, talán egy hiperaktiv kreativ gyerek, aki beleugrik abba ami megtetszik neki?
Csak az a baj, h igazából egy one-trick pony (Tesla) az üzleti életben, a rengeteg vizió és ötlet ellenére... nyilván ez egy elég jól sikerült vállalkozás volt, h ebből 20 évig / élete hátralevő részében kb azt csinál amit akar (pláne h a lufit tovább fújják a piacon)

Ebben a cikkben van egy idézet, amit talán egy picit erősnek érzek, de rátapint arra amit én is gondolok - én sem látom nála ezt a hosszutavu viziot, őszintén szólva.
 www.businessinsider.com/elon-musk-is-not-acting-like-a-visionary-2018-5?r=US&IR=T

"This raises a troubling question: Is Musk truly a long-term thinker? Or he is a short-term thinker who has the crucial skill of changing his story on a dime to suit his audience, thereby generating the illusion of long-term thought?"
Igor
Senkiért nem rajongok (kv. Anna Kendrick), főleg nem amerikai üzletemberekért, ezt le szeretném szögezni rögtön az elején.

De annyira a public image alapján akarsz/akartok megítélni két embert, hogy az már fájdalmas.

Kezdjük Jobs-szal, ő a volt korábban. Nem volt ő vizionárius, ő egy maximalista, mániás zsarnok volt (nem véletlenül rúgták ki a saját cégétől egyszer), aki jól olvasott a piacból, és többször ráérzett arra, hogy mit lehet eladni, mint a többi szereplő. Megértette, hogy az embereknek miért tetszik az MP3 a CD-vel szemben, kiadta a iPod-ot, megértette, hogy már elég jó mobilinternet, hogy mobiltelefonon is lehessen használni, kijött a iPhone-nal. Nem tudta ő előre a piacokat évekkel vagy ilyesmi. Jobs egy olyan cég élén ült, ahol már akkor is volt bőven cash és a kis túlzással bármennyit elkölthetett kutatásra. Ami a legfontosabb: létező, méretes piacokon hozott újat, azokat "disztruptálta", de az innováció nem a technológiában volt: design, marketing és sales, összefoglalva üzleti innovációban volt hatalmas.

Musk a PayPal-lal megcsinálta a vagyonát (ő volt a legnagyobb részvényes az eBay felvásárlás előtt), de az már a 2. sikeres exitje volt (!). Musk született startupper, és mint ilyen, ha egy piacot kiaknázhatónak gondol, akkor belevág. 2002-ben ott állt, egy szakajtó pénzzel, és úgy döntött, hogy akkor most kipróbálja a piacokat, amikben ő a jövő látja. Nem létező piacokról van szó, hanem olyan piacokról, amik vagy nagyon kicsit (e-autók) vagy nem is léteztek (magán űrhajózás). A SolarCiyt, a Hyperloop, a The Boring Company, mint melléktermékek, ahova kiszerveztek folyamatok ilyen-olyan okokból. Most csak a Tesláról beszélve: a vevőknek azt kínálja, hogy kapnak egy szép e-autót, amit korábban nem lehetett, az elektromos kocsik nagy része ocsmány volt. A fő értékajánlat a befektetők felé (és ezért annyira kelendő a cég), hogy ahogy növekedni fognak, a gyártási költség (főleg az aksiké) folyamatosan, monoton módon csökken. Ez Musk hosszútávú terve a Teslával. A cég ma is rekord olcsón ad el autókat (nem a vevőknek olcsón), mivel nincsenek közvetítők (ugye a middle-man mindenhol, aki leszedi a profit jelentős részét), és ezért képesek viszonylag nagy árrést csinálni. A Tesla sem egy újdonság (az elektromos autó 19. század végén is létezett), de a gyártás technológiában nagyon komoly újítások vannak, és amellett hogy egy létező piacot (autók) zavart meg, technológiai innovációt is hozott.

Az, hogy nem tesz lakatot a szájára és írogat hülyeségeket, az ténylegesen abból fakad, hogy egy bunkó. De nem "egy hiperaktiv kreativ gyerek, aki beleugrik abba ami megtetszik neki", nagyon is tudatos üzletember.

Nem szabad hinni a public image-nak...

több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Szóval jól tudom - éppen azért, mert az utóbbi időben ez érdekel talán a leginkább a világból -, hogy Musk kicsoda. Történetesen szerintem Jobs a bokájáig se ért. Utóbbi "csak" (hehe, "csak", mintha tényleg csak "csak" lenne 😊 ) egy marketing zseni volt, Musk viszont egy vizionárius. Megáldva azzal a tehetséggel is, hogy keresztül is verje a vízióit. Ez teljesen egyedi. Előfordulnak vízionáriusok is, és a terveiket keresztül verni tudók is, de a kettő ötvözete nagyon ritka. De éppen azért, mert komolyabb (lesz) a hatása a világra sokkal, mint Jobsnak volt, utána több "takarítandó" is fog maradni, mint Jobs után, akitől az okostelefóniáért cserébe "csak" egy Apple-t kaptunk.
peterk2005
Ez érdekes, hogy igy látod.. és bár kissé offtopic itt, de kifejthetnéd h miért vizionárius. Szerintem inkább csak vizio-árus 😛

Szerintem Jobs tudta miben jó, és ugyanúgy meg volt áldva azzal a tehetséggel h keresztül verje a vizióit. Lehet hogy kisebb volt a scope (marketing, és Apple-termékek)... de pont ezért mukodott a dolog.

Musk pedig.. nem is tudom, talán egy hiperaktiv kreativ gyerek, aki beleugrik abba ami megtetszik neki?
Csak az a baj, h igazából egy one-trick pony (Tesla) az üzleti életben, a rengeteg vizió és ötlet ellenére... nyilván ez egy elég jól sikerült vállalkozás volt, h ebből 20 évig / élete hátralevő részében kb azt csinál amit akar (pláne h a lufit tovább fújják a piacon)

Ebben a cikkben van egy idézet, amit talán egy picit erősnek érzek, de rátapint arra amit én is gondolok - én sem látom nála ezt a hosszutavu viziot, őszintén szólva.
 www.businessinsider.com/elon-musk-is-not-acting-like-a-visionary-2018-5?r=US&IR=T

"This raises a troubling question: Is Musk truly a long-term thinker? Or he is a short-term thinker who has the crucial skill of changing his story on a dime to suit his audience, thereby generating the illusion of long-term thought?"

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 230
breaking
A Médiatanács döntése értelmében a Klubrádió médiaszolgáltatási jogosultsága 2021. február 14-én lejár, és pályázat lesz a 92,9 MHz-re.  media1.hu/2020/09/11/breking-nem-kap-hosszabbitast-a-klubradio

/?fbclid=IwAR0RFqHT3xc6vtIlio_uj2d5IG78uyWA9oHPGdge6YXOqlVIKGBXUE54NMc
ozibozi
= tovább nő a baloldali médiatúlsúly
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 408
breaking
A Médiatanács döntése értelmében a Klubrádió médiaszolgáltatási jogosultsága 2021. február 14-én lejár, és pályázat lesz a 92,9 MHz-re.  media1.hu/2020/09/11/breking-nem-kap-hosszabbitast-a-klubradio

/?fbclid=IwAR0RFqHT3xc6vtIlio_uj2d5IG78uyWA9oHPGdge6YXOqlVIKGBXUE54NMc
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 832 — farkas.l.zoltan@gmail.com
 azonnali.hu/cikk/20200910_en-ezt-a-rendszert-szolgalom-es-erre-buszke-vagyok-bayer-zsolt-az-azonnalinak
r.baggio
10/10
Amadeus
Na, neki van töke és kimondja! Végre. Könnyű lesz majd, ha egyszer el kell vinni valakit, akkor kit lehet odadobni.
Gyurma Pappa
Tele van az orszag olyan szervilis lelkuletu emberekkel, mint o. Egy masik korban hslalba kuldtek a honfitarsaikat, most csak publicisztakent artanak. Az emberi fejlodes megkerdojelezhetetlen.
undisputedly
Bayert személyesen ismerem, már 10 éve is nyíltan beszélt arról, hogy "csak a pénzért csinálja". Most ezt árnyalta.
Gyurma Pappa
Amúgy milyen érdekes h azon part komoly szellemi vezetoje amire vidéki emberek szavaznak ezerrel ő meg már az Astorián túl is szarul érzi magát ...
csebi
Ugyanez volt az első gondolatom, hogy megy itt a duma a nagykörúti, kinyúlt pulcsis libsikről, ez meg már szarul érzi magát, ha meglátja a kiskrt-t az Astorián (!).

Bayerben az a tragikus, hogy valóban egy művelt és intelligens ember.
Amadeus
Elég lesz az szellemi földművelőnek is

több mint 3 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 317 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Az a gond, hogy a gombhoz varrod a kabátot, és elhiszed, amit látsz, miközben az egész trumpi politika a megtévesztésről, átbaszásról szól.
Ha elhiszed, akkor te egy antiredneck vagy. A redneck az, aki szintén elhiszi, amit lát, csak neki tetszik, neked meg nem. De csak ennyi a különbség.
Sobri Jóska
Te így gondolod. Én meg úgy, hogy én látom az ember annak, ami. Te pedig olyant látsz bele - trollkodás, megtévesztés, manőverezés, átbaszás - ami nincs. Sose volt.
peterk2005
Ha nem lett volna Trumpnak a politizálás előtt uszkve 50 felnőtt éve, akkor valóban sima patthelyzet lenne. Te így, én úgy látom.
De volt, és az alapján el lehet dönteni, hogy melyik “énje” a valódi, a humánus, morális, korrekt, nem szociopata nempolitikusi, vagy a posztmodern, immorális, kommunikációs szociopátiás politikusi.
Sobri Jóska
A szociopátiát nem lehet eljátszani. És nem hetven évesen alakul ki, ha kialakul. Aki hetven évesen az, az egész felnőtt életében az volt, csak legfeljebb a szűkebb nyilvánosság miatt nem látszott. (Szerintem egyébként látszott. De ezt kár ragoznunk, eltérően látjuk.)
peterk2005
Így van.
Trump sosem a szűk nyilvánosságban volt, tehát látszódnia kellett volna.
De ez pszichológiai, pszichiátriai kérdés, egyikünk se az, én inkább a moralitásáról, a “csak én” attitűdről állítom, hogy nem igaz, előtte 50 évig korrekt, nagyvonalú, erkölcsi értékekkel bíró nagyvilági csóka volt, millió példa van rá.
De persze 2016 őszén megbomolhatott az elméje...
Sobri Jóska
Ma meglesz a húszezer 😊
Hogyan tudunk méltó módon megünnepelni? 😀

Szerkesztette: bcsarli, Udvari Főkóstoló

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 332 — #NoStress
Az a gond, hogy a gombhoz varrod a kabátot, és elhiszed, amit látsz, miközben az egész trumpi politika a megtévesztésről, átbaszásról szól.
Ha elhiszed, akkor te egy antiredneck vagy. A redneck az, aki szintén elhiszi, amit lát, csak neki tetszik, neked meg nem. De csak ennyi a különbség.
Sobri Jóska
Te így gondolod. Én meg úgy, hogy én látom az ember annak, ami. Te pedig olyant látsz bele - trollkodás, megtévesztés, manőverezés, átbaszás - ami nincs. Sose volt.
peterk2005
Ha nem lett volna Trumpnak a politizálás előtt uszkve 50 felnőtt éve, akkor valóban sima patthelyzet lenne. Te így, én úgy látom.
De volt, és az alapján el lehet dönteni, hogy melyik “énje” a valódi, a humánus, morális, korrekt, nem szociopata nempolitikusi, vagy a posztmodern, immorális, kommunikációs szociopátiás politikusi.
Sobri Jóska
A szociopátiát nem lehet eljátszani. És nem hetven évesen alakul ki, ha kialakul. Aki hetven évesen az, az egész felnőtt életében az volt, csak legfeljebb a szűkebb nyilvánosság miatt nem látszott. (Szerintem egyébként látszott. De ezt kár ragoznunk, eltérően látjuk.)
peterk2005
Így van.
Trump sosem a szűk nyilvánosságban volt, tehát látszódnia kellett volna.
De ez pszichológiai, pszichiátriai kérdés, egyikünk se az, én inkább a moralitásáról, a “csak én” attitűdről állítom, hogy nem igaz, előtte 50 évig korrekt, nagyvonalú, erkölcsi értékekkel bíró nagyvilági csóka volt, millió példa van rá.
De persze 2016 őszén megbomolhatott az elméje...

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az a gond, hogy a gombhoz varrod a kabátot, és elhiszed, amit látsz, miközben az egész trumpi politika a megtévesztésről, átbaszásról szól.
Ha elhiszed, akkor te egy antiredneck vagy. A redneck az, aki szintén elhiszi, amit lát, csak neki tetszik, neked meg nem. De csak ennyi a különbség.
Sobri Jóska
Te így gondolod. Én meg úgy, hogy én látom az ember annak, ami. Te pedig olyant látsz bele - trollkodás, megtévesztés, manőverezés, átbaszás - ami nincs. Sose volt.
peterk2005
Ha nem lett volna Trumpnak a politizálás előtt uszkve 50 felnőtt éve, akkor valóban sima patthelyzet lenne. Te így, én úgy látom.
De volt, és az alapján el lehet dönteni, hogy melyik “énje” a valódi, a humánus, morális, korrekt, nem szociopata nempolitikusi, vagy a posztmodern, immorális, kommunikációs szociopátiás politikusi.
Sobri Jóska
A szociopátiát nem lehet eljátszani. És nem hetven évesen alakul ki, ha kialakul. Aki hetven évesen az, az egész felnőtt életében az volt, csak legfeljebb a szűkebb nyilvánosság miatt nem látszott. (Szerintem egyébként látszott. De ezt kár ragoznunk, eltérően látjuk.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 332 — #NoStress
Az a gond, hogy a gombhoz varrod a kabátot, és elhiszed, amit látsz, miközben az egész trumpi politika a megtévesztésről, átbaszásról szól.
Ha elhiszed, akkor te egy antiredneck vagy. A redneck az, aki szintén elhiszi, amit lát, csak neki tetszik, neked meg nem. De csak ennyi a különbség.
Sobri Jóska
Te így gondolod. Én meg úgy, hogy én látom az ember annak, ami. Te pedig olyant látsz bele - trollkodás, megtévesztés, manőverezés, átbaszás - ami nincs. Sose volt.
peterk2005
Ha nem lett volna Trumpnak a politizálás előtt uszkve 50 felnőtt éve, akkor valóban sima patthelyzet lenne. Te így, én úgy látom.
De volt, és az alapján el lehet dönteni, hogy melyik “énje” a valódi, a humánus, morális, korrekt, nem szociopata nempolitikusi, vagy a posztmodern, immorális, kommunikációs szociopátiás politikusi.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az a gond, hogy a gombhoz varrod a kabátot, és elhiszed, amit látsz, miközben az egész trumpi politika a megtévesztésről, átbaszásról szól.
Ha elhiszed, akkor te egy antiredneck vagy. A redneck az, aki szintén elhiszi, amit lát, csak neki tetszik, neked meg nem. De csak ennyi a különbség.
Sobri Jóska
Te így gondolod. Én meg úgy, hogy én látom az ember annak, ami. Te pedig olyant látsz bele - trollkodás, megtévesztés, manőverezés, átbaszás - ami nincs. Sose volt.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 332 — #NoStress
lenne ilyen morális kompassz nélküli szociopata, őt is eltüntetném a balfenékre azonnal, akár zseni és potív influenszer, akár nem.
Csak néha pedofilozza a vele egyet nem értő mentési szakembereket, még jó, hogy ilyen erőteljes az erkölcsi iránytűje, mi történne, ha nem ilyen gránitszilárdságú lenne?
VanillaSky
Ne keverjük a kettőt. Trumpnál sem érdekelne, ha megcsalná a feleségét, ha szar apa lenne, vagy egyéb emberi hibái lennének. Nem hétköznapi értelemben vett morális kompassról beszéltem. Az érdekel csak, hogy ne legyen klinikai esetes nárcisztikus szociopata, aki nem is érti, hogy mi az, hogy nem "én". Ha megkérdezed Trumpot, hogy az újraválasztása miatt miért dobta oda a covid ügyet, akkor bárgyún néz rád. Nem is érti, hogy ezzel mi a probléma. Akinek van kompassa, az érti, hogy mi a gond, legfeljebb ennek ellenére is megcsinálja. De utóbbit lehet befolyásolni. Aki nem is érti, azt viszont nem. Sajnos volt szerencsém ilyen(ek)hez a privát / üzleti életben is. Kilométerről felismerem a szagukat is.

Muskra visszatérve Negritisnek: ne keverj össze a hétköznapi fannal. 😊 Pontosan tudom, hogy amit Musk csinál, az hol nagyon necces, hol súrolja a teljesen elfogadhatatlant is. Még a Tesla is, amire írtad, hogy "elfogadom, előremutató dolgok" olyan, hogy most szólok előre, hogy lehet felkészülni, hogy az autóból is "tech cucc" - ha úgy tetszik Iphone - lesz. A right to repair (right to own) elv lényegében minden szempontbóli teljes, vérlázító megsértésével. Már most, előre utálom. De az a probléma, hogy az autóipar az utóbbi 40 évben bebizonyította a teljes alkalmatlanságát a platform váltásra. Kell egy "trigger", amelyik úgy közéjük lő, hogy felük elpusztul, hogy a másik fele újratervezva magát túlélje és elfogadja a szükséges jövőt. Musk ez a trigger. Szükség van rá, de ettől még én 40 év múlva is majd elektromos Passat-ot akarok venni, nem Tesla-t. 😊

(Az energetika - solar - terület hasonló. Szerintem annak még nagyobb hatása is lesz, mint az elektromos autónak, mert az energetika még kevésbé mutat jeleket a generációváltásra való képességre / hajlandóságra, mint az autóipar mutatott. Muszáj közéjük lőni, különben örökre megmaradunk a centralizált, gigaléptékű termelés és nehézkes elosztás mellett, ami amellett, hogy rendkívül környezetszennyező is a technológiai teknőctempó miatt, rendkívül sérülékeny, érzékeny a krízisekre. Az elosztott rendszerkhez jó ideje minden technológia készen áll, még akkutelepek sem kellenének, mert a termelési többlet-hiány kiegyenlítéséhez a teljes kapacitás tíz százaléka se kell, amit akár víztározóval is meg lehetne oldani. Az akku csak megkönnyíti. Szóval a solarban én több "influence"-t érzek, mert a teljes energia-termelési és fogyasztási rendszer fog átalakulni és más alapokra helyeződni. Remélhetőleg Musk csak a szükséges golyó lesz, aztán eltűnik emzéperixet nevelgetni. 😊

Szóval jól tudom - éppen azért, mert az utóbbi időben ez érdekel talán a leginkább a világból -, hogy Musk kicsoda. Történetesen szerintem Jobs a bokájáig se ért. Utóbbi "csak" (hehe, "csak", mintha tényleg csak "csak" lenne 😊 ) egy marketing zseni volt, Musk viszont egy vizionárius. Megáldva azzal a tehetséggel is, hogy keresztül is verje a vízióit. Ez teljesen egyedi. Előfordulnak vízionáriusok is, és a terveiket keresztül verni tudók is, de a kettő ötvözete nagyon ritka. De éppen azért, mert komolyabb (lesz) a hatása a világra sokkal, mint Jobsnak volt, utána több "takarítandó" is fog maradni, mint Jobs után, akitől az okostelefóniáért cserébe "csak" egy Apple-t kaptunk.

De mindennek semmi köze az eredeti kontextushoz amivel kapcsolatban felhoztam a nevét. Musk olyan amilyen, ahogy Jobs is olyan volt amilyen. De egyik sem szociopata, és csak mérsékelten nárcisztikusak. A lényeg, hogy - ha nem is hétköznapi értelemben, de üzleti/társadalmi értelemben - mindkettőnek van morális kompassa. Vannak határok amiket nem lépnek át semmiképpen. Ez azért fontos, mert így az általuk okozott károk nem haladják meg azt a hasznot amit nyújtanak. Ezért írtam, hogy ha bármelyik szociopata lenne, mint Trump, akkor azonnal "lelövetném" Muskot (Jobsot) is, mert akkor már a károk meghaladnák a hasznot.
peterk2005
Az a gond, hogy a gombhoz varrod a kabátot, és elhiszed, amit látsz, miközben az egész trumpi politika a megtévesztésről, átbaszásról szól.
Ha elhiszed, akkor te egy antiredneck vagy. A redneck az, aki szintén elhiszi, amit lát, csak neki tetszik, neked meg nem. De csak ennyi a különbség.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
lenne ilyen morális kompassz nélküli szociopata, őt is eltüntetném a balfenékre azonnal, akár zseni és potív influenszer, akár nem.
Csak néha pedofilozza a vele egyet nem értő mentési szakembereket, még jó, hogy ilyen erőteljes az erkölcsi iránytűje, mi történne, ha nem ilyen gránitszilárdságú lenne?
VanillaSky
Ne keverjük a kettőt. Trumpnál sem érdekelne, ha megcsalná a feleségét, ha szar apa lenne, vagy egyéb emberi hibái lennének. Nem hétköznapi értelemben vett morális kompassról beszéltem. Az érdekel csak, hogy ne legyen klinikai esetes nárcisztikus szociopata, aki nem is érti, hogy mi az, hogy nem "én". Ha megkérdezed Trumpot, hogy az újraválasztása miatt miért dobta oda a covid ügyet, akkor bárgyún néz rád. Nem is érti, hogy ezzel mi a probléma. Akinek van kompassa, az érti, hogy mi a gond, legfeljebb ennek ellenére is megcsinálja. De utóbbit lehet befolyásolni. Aki nem is érti, azt viszont nem. Sajnos volt szerencsém ilyen(ek)hez a privát / üzleti életben is. Kilométerről felismerem a szagukat is.

Muskra visszatérve Negritisnek: ne keverj össze a hétköznapi fannal. 😊 Pontosan tudom, hogy amit Musk csinál, az hol nagyon necces, hol súrolja a teljesen elfogadhatatlant is. Még a Tesla is, amire írtad, hogy "elfogadom, előremutató dolgok" olyan, hogy most szólok előre, hogy lehet felkészülni, hogy az autóból is "tech cucc" - ha úgy tetszik Iphone - lesz. A right to repair (right to own) elv lényegében minden szempontbóli teljes, vérlázító megsértésével. Már most, előre utálom. De az a probléma, hogy az autóipar az utóbbi 40 évben bebizonyította a teljes alkalmatlanságát a platform váltásra. Kell egy "trigger", amelyik úgy közéjük lő, hogy felük elpusztul, hogy a másik fele újratervezva magát túlélje és elfogadja a szükséges jövőt. Musk ez a trigger. Szükség van rá, de ettől még én 40 év múlva is majd elektromos Passat-ot akarok venni, nem Tesla-t. 😊

(Az energetika - solar - terület hasonló. Szerintem annak még nagyobb hatása is lesz, mint az elektromos autónak, mert az energetika még kevésbé mutat jeleket a generációváltásra való képességre / hajlandóságra, mint az autóipar mutatott. Muszáj közéjük lőni, különben örökre megmaradunk a centralizált, gigaléptékű termelés és nehézkes elosztás mellett, ami amellett, hogy rendkívül környezetszennyező is a technológiai teknőctempó miatt, rendkívül sérülékeny, érzékeny a krízisekre. Az elosztott rendszerkhez jó ideje minden technológia készen áll, még akkutelepek sem kellenének, mert a termelési többlet-hiány kiegyenlítéséhez a teljes kapacitás tíz százaléka se kell, amit akár víztározóval is meg lehetne oldani. Az akku csak megkönnyíti. Szóval a solarban én több "influence"-t érzek, mert a teljes energia-termelési és fogyasztási rendszer fog átalakulni és más alapokra helyeződni. Remélhetőleg Musk csak a szükséges golyó lesz, aztán eltűnik emzéperixet nevelgetni. 😊

Szóval jól tudom - éppen azért, mert az utóbbi időben ez érdekel talán a leginkább a világból -, hogy Musk kicsoda. Történetesen szerintem Jobs a bokájáig se ért. Utóbbi "csak" (hehe, "csak", mintha tényleg csak "csak" lenne 😊 ) egy marketing zseni volt, Musk viszont egy vizionárius. Megáldva azzal a tehetséggel is, hogy keresztül is verje a vízióit. Ez teljesen egyedi. Előfordulnak vízionáriusok is, és a terveiket keresztül verni tudók is, de a kettő ötvözete nagyon ritka. De éppen azért, mert komolyabb (lesz) a hatása a világra sokkal, mint Jobsnak volt, utána több "takarítandó" is fog maradni, mint Jobs után, akitől az okostelefóniáért cserébe "csak" egy Apple-t kaptunk.

De mindennek semmi köze az eredeti kontextushoz amivel kapcsolatban felhoztam a nevét. Musk olyan amilyen, ahogy Jobs is olyan volt amilyen. De egyik sem szociopata, és csak mérsékelten nárcisztikusak. A lényeg, hogy - ha nem is hétköznapi értelemben, de üzleti/társadalmi értelemben - mindkettőnek van morális kompassa. Vannak határok amiket nem lépnek át semmiképpen. Ez azért fontos, mert így az általuk okozott károk nem haladják meg azt a hasznot amit nyújtanak. Ezért írtam, hogy ha bármelyik szociopata lenne, mint Trump, akkor azonnal "lelövetném" Muskot (Jobsot) is, mert akkor már a károk meghaladnák a hasznot.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 332 — #NoStress
Trump, Bayer, a sok látszólagos ellentmondás, moralitáshiány mind mind a 21.századi posztmodern kommunikációs világ, kommunikációs politika, kommunikációs társadalom terméke es fundamentuma egyben.
Lassan az a hülye, aki a régi, idejétmúlt értékeket, logikát keresi ott, ahol nincs és nem is lehet.

több mint 3 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 955
 azonnali.hu/cikk/20200910_en-ezt-a-rendszert-szolgalom-es-erre-buszke-vagyok-bayer-zsolt-az-azonnalinak
r.baggio
10/10
Amadeus
Na, neki van töke és kimondja! Végre. Könnyű lesz majd, ha egyszer el kell vinni valakit, akkor kit lehet odadobni.
Gyurma Pappa
Tele van az orszag olyan szervilis lelkuletu emberekkel, mint o. Egy masik korban hslalba kuldtek a honfitarsaikat, most csak publicisztakent artanak. Az emberi fejlodes megkerdojelezhetetlen.
undisputedly
Bayert személyesen ismerem, már 10 éve is nyíltan beszélt arról, hogy "csak a pénzért csinálja". Most ezt árnyalta.
Gyurma Pappa
Amúgy milyen érdekes h azon part komoly szellemi vezetoje amire vidéki emberek szavaznak ezerrel ő meg már az Astorián túl is szarul érzi magát ...
csebi
Ugyanez volt az első gondolatom, hogy megy itt a duma a nagykörúti, kinyúlt pulcsis libsikről, ez meg már szarul érzi magát, ha meglátja a kiskrt-t az Astorián (!).

Bayerben az a tragikus, hogy valóban egy művelt és intelligens ember.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 000 — Lucas Scott
 azonnali.hu/cikk/20200910_en-ezt-a-rendszert-szolgalom-es-erre-buszke-vagyok-bayer-zsolt-az-azonnalinak
r.baggio
10/10
Amadeus
Na, neki van töke és kimondja! Végre. Könnyű lesz majd, ha egyszer el kell vinni valakit, akkor kit lehet odadobni.
Gyurma Pappa
Tele van az orszag olyan szervilis lelkuletu emberekkel, mint o. Egy masik korban hslalba kuldtek a honfitarsaikat, most csak publicisztakent artanak. Az emberi fejlodes megkerdojelezhetetlen.
undisputedly
Bayert személyesen ismerem, már 10 éve is nyíltan beszélt arról, hogy "csak a pénzért csinálja". Most ezt árnyalta.
Gyurma Pappa
Amúgy milyen érdekes h azon part komoly szellemi vezetoje amire vidéki emberek szavaznak ezerrel ő meg már az Astorián túl is szarul érzi magát ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Na, Musk meg a másik, aki nagyon tud triggerelni... inkább kerülöm ezt a topicot.

Jobs-ot se szerettem néhány okból, pl amilyen ember volt, de rá lehet mondani hogy bizonyos területeken zseniális volt. Musk a cipőjét se köthetné be...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
VanillaSky 1 499
lenne ilyen morális kompassz nélküli szociopata, őt is eltüntetném a balfenékre azonnal, akár zseni és potív influenszer, akár nem.
Csak néha pedofilozza a vele egyet nem értő mentési szakembereket, még jó, hogy ilyen erőteljes az erkölcsi iránytűje, mi történne, ha nem ilyen gránitszilárdságú lenne?

Szerkesztette: VanillaSky

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 003 — The Mathematician
Ha Elon Musk - akit én egy zseninek tartok, és jelenlegi az első számú, jó értelemben vett "influenszernek" a világ jövőjére nézve - lenne ilyen morális kompassz nélküli szociopata, őt is eltüntetném a balfenékre azonnal, akár zseni és potív influenszer, akár nem. Mert összességében hiszem, hogy előbbi több kárt okoz a társadalomban, mint amennyit az utóbbival kimaxolva is nyerni lehet. Az egyenlege ennek mindig negatív, nincs olyan, hogy pozitív.
peterk2005
háát, Musk nekem nagyon sok dolog miatt van a "begyemben" amúgy
minden "jó" ötletére jut 1 legalább akkor faszság, és nagyon sokszor csak nyúl másokat majd előadja mint a saját zsenialitása
a paypal is elég ködösen indult, és nem teljesen tiszta hogy ki kivel mit csinált (mondjuk ez igaz amúgy elég sok tech giantra)

a tesla és a spacex elfogadom hogy jó és előremutató dolgok
viszont a másik oldalon meg ugye ott van a hyperloop meg az alagút ásás ami meg nem kicsit átbaszás
a solar is jól hangzik, csak ugye az is nagyrészt felvásárlások és ráadásul fel is gyulladt több Wallmart tetején

és akkor nem is beszélek a tweetjeiről meg egyéb dolgairól amiket betépve csinál

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
 azonnali.hu/cikk/20200910_en-ezt-a-rendszert-szolgalom-es-erre-buszke-vagyok-bayer-zsolt-az-azonnalinak
r.baggio
10/10
Amadeus
Na, neki van töke és kimondja! Végre. Könnyű lesz majd, ha egyszer el kell vinni valakit, akkor kit lehet odadobni.
Gyurma Pappa
Tele van az orszag olyan szervilis lelkuletu emberekkel, mint o. Egy masik korban hslalba kuldtek a honfitarsaikat, most csak publicisztakent artanak. Az emberi fejlodes megkerdojelezhetetlen.
undisputedly
Bayert személyesen ismerem, már 10 éve is nyíltan beszélt arról, hogy "csak a pénzért csinálja". Most ezt árnyalta.

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 714 — SuperBowl Champions 2013/2014
 azonnali.hu/cikk/20200910_en-ezt-a-rendszert-szolgalom-es-erre-buszke-vagyok-bayer-zsolt-az-azonnalinak
r.baggio
10/10
Amadeus
Na, neki van töke és kimondja! Végre. Könnyű lesz majd, ha egyszer el kell vinni valakit, akkor kit lehet odadobni.
Gyurma Pappa
Tele van az orszag olyan szervilis lelkuletu emberekkel, mint o. Egy masik korban hslalba kuldtek a honfitarsaikat, most csak publicisztakent artanak. Az emberi fejlodes megkerdojelezhetetlen.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 714 — SuperBowl Champions 2013/2014
Meg maga John Bolton, aki ugye ruhelli Trumpot es akkor nemzetbiztonsagi tanacsadoja volt, de azota mar irt rola egy konyvet amiben minden "titkrol" lehuzta a leplet es elkuldte Trumpot a francba, o is cafolja a konyveben (teljesen mashogy irja le):

Nem kellene mindent elhinni, foleg igy nem a valasztasok elott, amikor Trump utolso beszelgetese is kikerul a nyilvanossag ele, meg meghallgatasok vannak belole, de ez a 2 eves sztori edig senkinek nem jutott eszebe?
undisputedly
Az a probléma, hogy egyrészt ezek már választási "papír nélkül foglalkoztatott cselédet" ügyek, azaz minden sz*r fel van kavarva, nehéz kiigazodni (nem is feltétlenül érdemes megpróbálni), másrészt ez is a sztorinak csak egy verziója. A CNN úgy hozta például, hogy Trump akkor lúzerezett, amikor kiderült, hogy helikopterrel nem lehet menni, és autózni kéne. A küldöttsége nagy része elment autóval is, ő meg állítólag akkor mondta, hogy autózni nem akar lúzerek miatt.
peterk2005
Teljesen mindegy mit irt a cnn, mert az csak szarmazekos sztori. A "forrasok" amik velhetoen nemletezoek, az Atlanticnak nyilatkoztak, es tobb a bizonyithato lyuk a sztoriban, mint egy francia sajtremekben.

A CNN narrativa, ha igaz, hogy ezt irtak, szinten meg van cafolva a sztori elott irt Bolton konyvvel, amirol a demokratak par honapja meg eskudoztek, hogy minden sora igaz. Leirja benne, linkeltem is itt, hogy egy 2 oras utra, autoval, a z USA elnoket nem lehet vinni idegen kornyezetben. Logisztikailag es protocol szempomtbol megoldhatatlan ugy biztositani a testi epseget.

Ket honap van a valasztasokig. Hetente jonni fog most mar egy kamu sztori. Ezen a videon eppen Pelosi magyarazza hogyan kell ezeket a fake sztorikat megcsinalni. Kitalalsz valami legbolkapottat, a barati media megjelenteti, elkezded azokat a media termekeket linkelgetni es kesz is van a validalas:

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
 azonnali.hu/cikk/20200910_en-ezt-a-rendszert-szolgalom-es-erre-buszke-vagyok-bayer-zsolt-az-azonnalinak
r.baggio
10/10
Amadeus
A szavai alapján lényegében a status quo megtartása érdekében beletörődött, hogy ez a sorsa. A bizniszben is láttam ilyeneket, akik a mozgástér hiánya, ötlettelenség, elfogyó lendület, vagy egyszerűen a belefáradás/idő hatásása kvázi bedobták a gyeplőt, hogy elég volt ennyi erőlködés, már nincs kedvem tovább. Inkább menjenek a lovak amerre mennek. A bizniszben általában a pénz miatt maradnak és hasonulnak meg, azt nem akarják beáldozni. Bayer a pénz helyett (vagy mellett) a politikai kötődése okán dobta be a szavai alapján a gyeplőt. Az eredményt látjuk. Bedobott gyeplőre rámegy a gerinc is előbb vagy utóbb.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
 azonnali.hu/cikk/20200910_en-ezt-a-rendszert-szolgalom-es-erre-buszke-vagyok-bayer-zsolt-az-azonnalinak
r.baggio
10/10
Amadeus
Na, neki van töke és kimondja! Végre. Könnyű lesz majd, ha egyszer el kell vinni valakit, akkor kit lehet odadobni.