Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 100 — The Mathematician
Ha arra a töltőre ott a házatok előtt biztonságosan számíthatsz, akkor - ha más aggodalmad / kifogásod nincs (túl csendes, nem "autós" tudomisén), akkor szerintem nyugodtan.
peterk2005
a tesla nem olyan mint az apple hogy csak a "saját" töltőjét lehet használni?
vmi ilyesmi rémlik hogy nekik kell "hitelesíteni" 1-1 töltő állomást vagy nem tölt

a többi márkánál asszem ilyen nincs, de minden töltő kicsit más
kb mint a 2000es években a telefonok hogy ahány cég annyi különböző dugó

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát ja. Az early adopter problémák. Inkább egy pestit kérdezz meg erről, ő tudja megmondani, hogy saját töltő nélkül mire számíts.
peterk2005
A házunk elé raktak egy kétkiállásos töltőhelyet, illetve a garázsban is van konnektor, nem az éjszakai/napi töltés a lényeg, városban amikor sokat autóztam se mentem napi 60 km-nél többet, szóval városi autónak ideális.
És most nyilván nem utazom sehova, se vidékre, se külföldre, de 10 éves viszonylatban még mennék. 😊
És ezügyben frusztrál, hogy nem lehet egyben letolni mondjuk 6-800 km-t. De ennek majd úgyis utánaolvasok részletesen ha aktuális lesz.
Winkler kicsit elvette a kedvem, de végülis te visszaegalizáltad, így nem vetem el az elektromos autó ötletét. (Hibridet nem akarok, abban van motor, olaj, váltó, a sok szirszar, ami miatt váltanék.)
Sobri Jóska
Ha arra a töltőre ott a házatok előtt biztonságosan számíthatsz, akkor - ha más aggodalmad / kifogásod nincs (túl csendes, nem "autós" tudomisén), akkor szerintem nyugodtan. Nem tudom a kilométer adagaidat - a napi 60km azért ha tényleg napi rendszerességű - covidon kívüli időkben értve -, akkor évi huszonpárezer kilométer belekerül majd. Az tíz év alatt 250 ezer körüli, ami a mai kis köbcentis autóknál azt jelenti, hogy kuttyogós autónál számolni kell a szokásos olajcsere fékcserén kívül néhány vezérműszíj cserével, kettős tömegű lendkerék cserével és hasonlókkal is. Ez tíz év alatt - a fogyasztáskülönbséggel együtt - szerintem bőven lesz annyi, amennyi a kezdeti magasabb árat túl is kompenzálja annyira, hogy ha alkalmanként hosszabb útra kell menned, 6-800km-es etapokra, akkor bérelsz pár napra egy 8-as audit / korrektebb lexust oszt segged is ki lesz nyalva. 😊 (És ilyen távlatban szerintem a tőtikézés egyszerűsödését is nyugodtan be lehet azért kalkulálni. 1-2 évre előre még gond lehet, de nem hiszem, hogy 5 év múlva azon fog múlni egy utazás, hogy találsz-e könnyedén töltőt. Találni fogsz. Inkább az lehet a gond, hogy a most megvett autód nem tölt olyan gyorsan, mint az 5 év múlva kaphatók, és lassúnak fogod akkor majd érezni. Vagy nem.)

(Én egyébként ezért nem vettem még elektronyost én is. A kilométer frász miatt. Igaz, nekem elég rendszeres utam a Pozsony-Zurich vagy Győr-Zurich etap, ami cca. ezer kilométer. És ha mennem kell, akkor elég gyakran tényleg mennem kell, olyankor "egy seggel" letolom, nem piknikezek közben. Erre ezek a mostani elektromos modellek még nem valók. a maguk 200-300km-es lőtávjaival. A Tesla talán már az lenne, azzal talán 1 pihenővel meg lehetne oldani, de az meg drága lenne. Nem is kicsit, mert nekem csak az S tetszik, a 3 és az Y cockpit nélküli enteiőrje nem az én világom. Szóval egyelőre én is bort iszom és vizet prédikálok. 😊 De ahogy eljutunk ahhoz az 500 - inkább 600 - körüli lőtávhoz, azonnal csábítani fog a dolog, és valószínűleg el is csábulok.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 628 — Egyéb témák lakó
Nem Winklernél, arról peterk2005 meggyőzött, majd idővel a sok infóból úgyis kikristályosodik egy döntés. Idő nem sürget. 😊
Sobri Jóska
Tessék, Karotta ellentmond kebelbarátjának.

Elektromos autó témában, az autóiparhoz való kapcsolatban a legrelevánsabb és legrealistább megmondó csatorna Karotta Elektromos Evangéliuma:  www.youtube.com/playlist?list=PLZfYpv5H7QSD8d_gSIulGAukSXY15MInM

A 6. részt nézd meg először, ha nem vagy meggyőzve a hozzáértéséről, akkor ezt érdemes megnézni. De az összes részben nagyon jól körbejárja a témát, nem elvakult Musk fan, a hazugságairól is beszél.

több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 414
Az irány jó, a megvalósítása falusi😉
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 939 — nabege2@yahoo.com
Hát ja. Az early adopter problémák. Inkább egy pestit kérdezz meg erről, ő tudja megmondani, hogy saját töltő nélkül mire számíts.
peterk2005
A házunk elé raktak egy kétkiállásos töltőhelyet, illetve a garázsban is van konnektor, nem az éjszakai/napi töltés a lényeg, városban amikor sokat autóztam se mentem napi 60 km-nél többet, szóval városi autónak ideális.
És most nyilván nem utazom sehova, se vidékre, se külföldre, de 10 éves viszonylatban még mennék. 😊
És ezügyben frusztrál, hogy nem lehet egyben letolni mondjuk 6-800 km-t. De ennek majd úgyis utánaolvasok részletesen ha aktuális lesz.
Winkler kicsit elvette a kedvem, de végülis te visszaegalizáltad, így nem vetem el az elektromos autó ötletét. (Hibridet nem akarok, abban van motor, olaj, váltó, a sok szirszar, ami miatt váltanék.)
Sobri Jóska
Legyen egy autód hidegre és vegyél egy elektromos robogót. Kiveheted az aksiját és töltheted otthon, nem kell az egész autót cipelned, nem kell ragaszkodni fix helyhez.
NB2
Én Pesten fel nem ülök bringára, robogóra.
Annyi az agyhalott, vezetni nem tudó, felelőtlen autós, hogy azt túlzottan és indokolatlanul kockázatosnak tartom. Amikor az Oktogonnál laktam többször is láttam bringást, robogóst felöklelni, felborítani, és bár régen sokat bringáztam, robogóztam, de már tuti nem. Ahova a robogó elvisz, oda a taxi is, ha nincs pandémia. Ha meg van, úgyse megyek. 😊
Én az autómat fogom lecserélni autóra, és tetszik az elektromos autó “egyszerűsége”, de sok hátrányát látom, és azoknak járok utána. Nem Winklernél, arról peterk2005 meggyőzött, majd idővel a sok infóból úgyis kikristályosodik egy döntés. Idő nem sürget. 😊
Sobri Jóska
jah most már beugrott, tényleg mondtad már...
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 344 — #NoStress
Hát ja. Az early adopter problémák. Inkább egy pestit kérdezz meg erről, ő tudja megmondani, hogy saját töltő nélkül mire számíts.
peterk2005
A házunk elé raktak egy kétkiállásos töltőhelyet, illetve a garázsban is van konnektor, nem az éjszakai/napi töltés a lényeg, városban amikor sokat autóztam se mentem napi 60 km-nél többet, szóval városi autónak ideális.
És most nyilván nem utazom sehova, se vidékre, se külföldre, de 10 éves viszonylatban még mennék. 😊
És ezügyben frusztrál, hogy nem lehet egyben letolni mondjuk 6-800 km-t. De ennek majd úgyis utánaolvasok részletesen ha aktuális lesz.
Winkler kicsit elvette a kedvem, de végülis te visszaegalizáltad, így nem vetem el az elektromos autó ötletét. (Hibridet nem akarok, abban van motor, olaj, váltó, a sok szirszar, ami miatt váltanék.)
Sobri Jóska
Legyen egy autód hidegre és vegyél egy elektromos robogót. Kiveheted az aksiját és töltheted otthon, nem kell az egész autót cipelned, nem kell ragaszkodni fix helyhez.
NB2
Én Pesten fel nem ülök bringára, robogóra.
Annyi az agyhalott, vezetni nem tudó, felelőtlen autós, hogy azt túlzottan és indokolatlanul kockázatosnak tartom. Amikor az Oktogonnál laktam többször is láttam bringást, robogóst felöklelni, felborítani, és bár régen sokat bringáztam, robogóztam, de már tuti nem. Ahova a robogó elvisz, oda a taxi is, ha nincs pandémia. Ha meg van, úgyse megyek. 😊
Én az autómat fogom lecserélni autóra, és tetszik az elektromos autó “egyszerűsége”, de sok hátrányát látom, és azoknak járok utána. Nem Winklernél, arról peterk2005 meggyőzött, majd idővel a sok infóból úgyis kikristályosodik egy döntés. Idő nem sürget. 😊

több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 939 — nabege2@yahoo.com
Hát ja. Az early adopter problémák. Inkább egy pestit kérdezz meg erről, ő tudja megmondani, hogy saját töltő nélkül mire számíts.
peterk2005
A házunk elé raktak egy kétkiállásos töltőhelyet, illetve a garázsban is van konnektor, nem az éjszakai/napi töltés a lényeg, városban amikor sokat autóztam se mentem napi 60 km-nél többet, szóval városi autónak ideális.
És most nyilván nem utazom sehova, se vidékre, se külföldre, de 10 éves viszonylatban még mennék. 😊
És ezügyben frusztrál, hogy nem lehet egyben letolni mondjuk 6-800 km-t. De ennek majd úgyis utánaolvasok részletesen ha aktuális lesz.
Winkler kicsit elvette a kedvem, de végülis te visszaegalizáltad, így nem vetem el az elektromos autó ötletét. (Hibridet nem akarok, abban van motor, olaj, váltó, a sok szirszar, ami miatt váltanék.)
Sobri Jóska
Legyen egy autód hidegre és vegyél egy elektromos robogót. Kiveheted az aksiját és töltheted otthon, nem kell az egész autót cipelned, nem kell ragaszkodni fix helyhez.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 344 — #NoStress
nem tudom mi a bajotok: inkább hallgatom a despacitot választások után, mint a listen to your heart-ot ...
csebi
Nem ez a fő probléma, dilemma, gáz.
Hanem az, hogy miért Despacito, és miért nem J-LO?!

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 344 — #NoStress
Hát ja. Az early adopter problémák. Inkább egy pestit kérdezz meg erről, ő tudja megmondani, hogy saját töltő nélkül mire számíts.
peterk2005
A házunk elé raktak egy kétkiállásos töltőhelyet, illetve a garázsban is van konnektor, nem az éjszakai/napi töltés a lényeg, városban amikor sokat autóztam se mentem napi 60 km-nél többet, szóval városi autónak ideális.
És most nyilván nem utazom sehova, se vidékre, se külföldre, de 10 éves viszonylatban még mennék. 😊
És ezügyben frusztrál, hogy nem lehet egyben letolni mondjuk 6-800 km-t. De ennek majd úgyis utánaolvasok részletesen ha aktuális lesz.
Winkler kicsit elvette a kedvem, de végülis te visszaegalizáltad, így nem vetem el az elektromos autó ötletét. (Hibridet nem akarok, abban van motor, olaj, váltó, a sok szirszar, ami miatt váltanék.)

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
nem tudom mi a bajotok: inkább hallgatom a despacitot választások után, mint a listen to your heart-ot ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Neked is elhiszem ezeket.
De ezek nem mondanak ellent annak, amiket Winkler mondott.
Hisz amiben 20KW/H-as aksi van az tényleg csak keveset tud menni, és nem írtad, hogy amire Musk 4 évet mondott/hazudott az ne 10 lenne.
Sobri Jóska
Dehogynem mondanak, mind a hat pontról féligazságot mondott, vagy nem is volt igaz. (A kamionon kiakadást nem is említettem - több értelme van a kamionnak, mint a személyautónak, ha már itt tartunk -, szóval ez is mellé ment, de mindegy.) A Musk 4 évet nem figyeltem, mit mondott? Hogy Musk megígéri, hogy 4 év múlva lesz X és 10 év lesz belőle? Ha erről van szó, akkor ebben gondolom igaza van Winklernek. Ez ráadásul nem csak a Tesla-ra igaz, az összes autógyártó négyszer annyit ígér egyelőre, mint amiből lesz is valami.

A probléma az, hogy ha az ígérgetésen problémázik egy "mit vegyél a héten" című autópiac-elemző video-ban, akkor oké. De ha az elektromos autózásról, trendekről, technológiáról, karbonegyenlegről, akkumulátorról és hasonlókról elmélkedik, akkor az a fontos, amit erről mond, nem az, hogy egy gyártó mennyit késik egy bejelentett termékével. És ne mondjon már olyan marhaságot, hogy ha a Földet akarjuk megmenteni, akkor mégis miért akarunk a Marsra menni. 😊

(A második rész egyébként sokkal jobb, pl. a hőszigeteléssel kapcsolatos mondantója pontos. Igaz, a legyünk vegánoknál megint elszaladt - ismét a szén-dioxid, valamiért erre van ráfixálva mindenki, holott ez egy apró - messze nem a legfontosabb - szelete a környezetszennyezés problémájának. Hőszigetelni se ezért kellene elsősorban. De mindegy, a második fele már elmegy egy random mondom ami eszembe jut videóban.)

Egyébként azért kezdett el érdekelni, mert elgondolkoztam egy elektromos autó vásárláson, a Mazdáé megtetszett, ha olyan belül, mint az X5, azt próbáltam, kényelmes, én főként városban mozgok, pont a házunk elé raktak egy elektromos töltőpontot, utálok szervízbe járni, az autóval szarakodni, mindig basztatni rajta valamit, (ezért lettem mac-es 15 éve), és bár a mostani kocsimnak semmi baja, de 16 éves, szóval egyszer eljön a vége, csak egyszerűen az a tény idegesít, hogy ha kifogy az üzemanyag, akkor nem 2 perc újra maxra tolni, illetve az, hogy mi van ha ez is olyan, mint a zenehallgatásban a MiniDisc, amihez amikor bejött nagy lelkesen vettem lejátszót, meg disceket, aztán kb 1 év után nem adtak ki rá semmit, es el is tűnt a gyíkba az egész.
Sobri Jóska
Hát ja. Az early adopter problémák. Inkább egy pestit kérdezz meg erről, ő tudja megmondani, hogy saját töltő nélkül mire számíts.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 344 — #NoStress
...
peterk2005
Pont passzol a Musk, elektromos autó témához.
Aki Winkler szerint “karizmatikus hazudozó”.
Én elhiszem neki.
Sobri Jóska
Rosszul teszed, mert ez a video nyugodtan odarakható Gödény úr videói mellé. Nem viccelek, körülbelül ugyanannyira hemzseg a féligazságoktól, mint a covid szkeptikus fő "doktor". Jópár tényként megemlített állítása szabályosan fáj... Winkler legalább egyenesen bevallja, hogy bölcsész, és egy elektromos autóból papol marhaságokat. Godény is kevésbé lenne káros, ha maszkban a pofáján térítene. 😊
peterk2005
Melyik a féligazság a tényállításai közül, és nem a véleményei közt?
Mivel én sem értek az autókhoz.
Nem a videó második felében lévő fejtegetés a házak hőszigeteléséről, meg a kormányzati munkáról érdekel, hanem az, amit az elején mond.
Hogy 10 év az, amire Musk 4-t hazudik?
Hogy a litiumionos aksik előállítása se fenntartható?
Hogy egy feltöltéssel csak kb. 200 km-t lehet autózni?
Nem vitázni akarok, elég ha leírod, hogy mi az, ami nem igaz abban, amit mond és az autókra vonatkozik a videó első feléből.
Sobri Jóska
Persze. Néhányat gyorsan:
1. Az elektromos autózás nem a szén-dioxid kibocsátásról szól. Még csak nem is a karbon mérlegről. (Az elektromos autózással kapcsolatos bulvár-vita egyik alapvető félrecsúszása, hogy erről vitázik.)
2. A líthiumos akksik az akkumulátor gyártás egy fázisa. Nem ez lesz a jövő, már a közeljövő sem. (És líthiumos akksiból is sokféle van, az se mindegy melyikről beszélünk.)
3. Egy feltöltéssel annyit lehet autózni, amekkora az akksi kapacitása. Ha nem 20KW/h-s akksit raknak bele, hanem 60KW/h-st akkor 400-500Km-t lehet autózni. (Amire városi autó esetén egyébként semmi szükség nincs.)
4. A "ha nem támogatnák, olyan drága lenne, hogy senki se venné" sem igaz. Egyrészt minden új termék drága, mert eleinte magasabbak a gyártási költségek, szóval ezzel eleve fölösleges egy új generációs terméknél érvelni. Persze, hogy drágább, hiszen a fejlesztéseket kisebb példányszámon kell behozni, és a gyártási költségek is fajlagosan magasabbak kis sorozatszámon mint nagyban. Nyilván ha ötvenszer ennyit fognak eladni, az árak is lemennek majd. Másrészt az USA-ban már lejárt a Tesla támogatása (tavaly év elején ha jól emlékszem), már piaci áron megy jó ideje, és jobban veszik mint bármikor korábban. A két év múlva majd elkészülő Tesla pickupra közel 1 millió előrendelés van, pedig formailag or egy megosztó autó. Szóval még ha drágább is, jelenleg a kereslet a többszöröse a kínálatnak. Még nálunk is. Ha nem lenne kedvezmény, akkor is el lehetne adni 4-5-10-szer annyit elektromos autót, mint amennyi van. Világszerte ez a helyzet.
5. A zöld energia tárolására van nem környezetszennyező módszer (egy víztározó feltöltése majd abból újra elektromos energia előállítás például fajlagosan minimális energiapazarlással / szennyezéssel jár).
6. Az autógyártóknak abszolút semmi gondot nem jelentene az elhasznált líthiumos akkumulátorok újrafelhasználása, mert a mai autókban az akkumulátor használódik el tipikusan utoljára. Egy átlag autó 2-3-400 ezernél több km-t nem tesz meg életében, aminél már a néhány éve gyártott autók akksijai is "többre vannak kalibrálva" (jellemzően minimum duplája). A mai / új akksik pedig ennek 4-6-8-10-szeresére lesznek kalibrálva. Így az elhasznált akksik valójában 20-30%-ban használódnak csak el az autó élete folyamán, ami után még 20-30 évig használhatóak lehetnek ipari akkumulátor telepeken. Az újrahasznosítási költségek így nem 10-12 évre és egy autóra, hanem 30 évre és többszörös felhasználásra ösztódnak majd vissza. (A Tesla egyébként _pénzért_ vásárolja vissza a kivont tesla-k akksijait, úgyhogy nemhogy terhelnék ezek a költségek, hanem még fizet is a használt akksikért, hogy visszavigyék. Jelenleg persze még kevés a kivont Tesla, de részben ezért kevés a Solar akkumulátor telep is. A kivont akksik oda fognak menni majd.)

Szívesen folytatom, érdekes a téma, de inkább este akkor van rá több időm.
peterk2005
Neked is elhiszem ezeket.
De ezek nem mondanak ellent annak, amiket Winkler mondott.
Hisz amiben 20KW/H-as aksi van az tényleg csak keveset tud menni, és nem írtad, hogy amire Musk 4 évet mondott/hazudott az ne 10 lenne.

Egyébként azért kezdett el érdekelni, mert elgondolkoztam egy elektromos autó vásárláson, a Mazdáé megtetszett, ha olyan belül, mint az X5, azt próbáltam, kényelmes, én főként városban mozgok, pont a házunk elé raktak egy elektromos töltőpontot, utálok szervízbe járni, az autóval szarakodni, mindig basztatni rajta valamit, (ezért lettem mac-es 15 éve), és bár a mostani kocsimnak semmi baja, de 16 éves, szóval egyszer eljön a vége, csak egyszerűen az a tény idegesít, hogy ha kifogy az üzemanyag, akkor nem 2 perc újra maxra tolni, illetve az, hogy mi van ha ez is olyan, mint a zenehallgatásban a MiniDisc, amihez amikor bejött nagy lelkesen vettem lejátszót, meg disceket, aztán kb 1 év után nem adtak ki rá semmit, es el is tűnt a gyíkba az egész.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
...
peterk2005
Pont passzol a Musk, elektromos autó témához.
Aki Winkler szerint “karizmatikus hazudozó”.
Én elhiszem neki.
Sobri Jóska
Rosszul teszed, mert ez a video nyugodtan odarakható Gödény úr videói mellé. Nem viccelek, körülbelül ugyanannyira hemzseg a féligazságoktól, mint a covid szkeptikus fő "doktor". Jópár tényként megemlített állítása szabályosan fáj... Winkler legalább egyenesen bevallja, hogy bölcsész, és egy elektromos autóból papol marhaságokat. Godény is kevésbé lenne káros, ha maszkban a pofáján térítene. 😊
peterk2005
Melyik a féligazság a tényállításai közül, és nem a véleményei közt?
Mivel én sem értek az autókhoz.
Nem a videó második felében lévő fejtegetés a házak hőszigeteléséről, meg a kormányzati munkáról érdekel, hanem az, amit az elején mond.
Hogy 10 év az, amire Musk 4-t hazudik?
Hogy a litiumionos aksik előállítása se fenntartható?
Hogy egy feltöltéssel csak kb. 200 km-t lehet autózni?
Nem vitázni akarok, elég ha leírod, hogy mi az, ami nem igaz abban, amit mond és az autókra vonatkozik a videó első feléből.
Sobri Jóska
Persze. Néhányat gyorsan:
1. Az elektromos autózás nem a szén-dioxid kibocsátásról szól. Még csak nem is a karbon mérlegről. (Az elektromos autózással kapcsolatos bulvár-vita egyik alapvető félrecsúszása, hogy erről vitázik.)
2. A líthiumos akksik az akkumulátor gyártás egy fázisa. Nem ez lesz a jövő, már a közeljövő sem. (És líthiumos akksiból is sokféle van, az se mindegy melyikről beszélünk.)
3. Egy feltöltéssel annyit lehet autózni, amekkora az akksi kapacitása. Ha nem 20KW/h-s akksit raknak bele, hanem 60KW/h-st akkor 400-500Km-t lehet autózni. (Amire városi autó esetén egyébként semmi szükség nincs.)
4. A "ha nem támogatnák, olyan drága lenne, hogy senki se venné" sem igaz. Egyrészt minden új termék drága, mert eleinte magasabbak a gyártási költségek, szóval ezzel eleve fölösleges egy új generációs terméknél érvelni. Persze, hogy drágább, hiszen a fejlesztéseket kisebb példányszámon kell behozni, és a gyártási költségek is fajlagosan magasabbak kis sorozatszámon mint nagyban. Nyilván ha ötvenszer ennyit fognak eladni, az árak is lemennek majd. Másrészt az USA-ban már lejárt a Tesla támogatása (tavaly év elején ha jól emlékszem), már piaci áron megy jó ideje, és jobban veszik mint bármikor korábban. A két év múlva majd elkészülő Tesla pickupra közel 1 millió előrendelés van, pedig formailag or egy megosztó autó. Szóval még ha drágább is, jelenleg a kereslet a többszöröse a kínálatnak. Még nálunk is. Ha nem lenne kedvezmény, akkor is el lehetne adni 4-5-10-szer annyit elektromos autót, mint amennyi van. Világszerte ez a helyzet.
5. A zöld energia tárolására van nem környezetszennyező módszer (egy víztározó feltöltése majd abból újra elektromos energia előállítás például fajlagosan minimális energiapazarlással / szennyezéssel jár).
6. Az autógyártóknak abszolút semmi gondot nem jelentene az elhasznált líthiumos akkumulátorok újrafelhasználása, mert a mai autókban az akkumulátor használódik el tipikusan utoljára. Egy átlag autó 2-3-400 ezernél több km-t nem tesz meg életében, aminél már a néhány éve gyártott autók akksijai is "többre vannak kalibrálva" (jellemzően minimum duplája). A mai / új akksik pedig ennek 4-6-8-10-szeresére lesznek kalibrálva. Így az elhasznált akksik valójában 20-30%-ban használódnak csak el az autó élete folyamán, ami után még 20-30 évig használhatóak lehetnek ipari akkumulátor telepeken. Az újrahasznosítási költségek így nem 10-12 évre és egy autóra, hanem 30 évre és többszörös felhasználásra ösztódnak majd vissza. (A Tesla egyébként _pénzért_ vásárolja vissza a kivont tesla-k akksijait, úgyhogy nemhogy terhelnék ezek a költségek, hanem még fizet is a használt akksikért, hogy visszavigyék. Jelenleg persze még kevés a kivont Tesla, de részben ezért kevés a Solar akkumulátor telep is. A kivont akksik oda fognak menni majd.)

Szívesen folytatom, érdekes a téma, de inkább este akkor van rá több időm.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
rokaur 864
Sztem a demokraták nem is akarják, hogy ők adják az elnököt ha ez az ember ebben az állapotban komoly lehetőséget kap, másra nehéz gondolni innen messziről, làtva ezeket (tudom, még van ezer ok csak valóban hihetetlen) .... ha meg mégis megnyeri, úgyis kell az USAnak.
dande
Nem is a tutiba fog beulni a kovetkezo elnok, plane ha demokrata (kepzeld el ha lelonek egy feketet ugy, hat kit fognak majd tudni hibaztatni?!). Kina marad vetelytars, COVID is ott lesz... Lehet en is azt mondanam, hogy maradjon Trump a helyukben, jol mar ugyis latszik nem fogja lemenedzselni es 4 ev mulva lehet nagyot nyerni.

Szerkesztette: rokaur
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 716 — SuperBowl Champions 2013/2014
Csodalkozom, hogy itt meg nem volt...

 youtu.be/zZJkBS1FF0E
dankodavid
Kabare 😀 Jo eg 😀 Mi ez? A 2020 kampany eddigi legjobb mozzanata.

Mondjuk az is erdekes, hogy nemreg mind Harris, mind Biden elszolta magat es "Biden-Harris" adminisztracio helyett Harris adminisztraciot emlegettek 😀 100-ig biztos vagyok benne, hogy ha nyer, beiktatas masnapjan lemond Harris javara. Tenyleg csak a celvonalon akarjak atrugdosni, kb. mint egy haldoklo lovat.

Mondjuk nem is csoda, ha ket ertelmes, koherens mondatot nem tud osszehozni mar:


Trump meg most azzal bukott le, hogy anno amikor Matthis kilepett, kiszivarogtatta, hogy a vegyofegyvereket hasznalo Asszadot Trump meg kaarta oletni, de o nem "engedte". Akkor Trump azt mondta ilyen nem is tortent, kamu. Most meg evekkel kesobb arrol nyilatkozott, hogy Asszadnak nagy szerencseje, hogy akkor futni hagytak, mert mar benne volt a celkeresztben 😀
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 524 — Így remélem megfelelek nektek.....
Sztem a demokraták nem is akarják, hogy ők adják az elnököt ha ez az ember ebben az állapotban komoly lehetőséget kap, másra nehéz gondolni innen messziről, làtva ezeket (tudom, még van ezer ok csak valóban hihetetlen) .... ha meg mégis megnyeri, úgyis kell az USAnak.
dande
igazából a szavazatok leginkább trump vs no trump vonalon mennek nem pedig a trump v biden
Negritis
Ok csak ennél a no trump vonalnál még trump vonal is klasszisokkal jobb...szvsz
dande
Hallgass bele Trump hangfelvételes interjúiba, aztán utána mondjál ilyent... Az egyik a demencia egyértelmű jeleit mutatja, a másik egy mentálisan sérült pszichopata / szociopata. Egészen abszurd, hogy a világ legerősebb hatalmának - jogkörökben is kifejezetten erős - első embere a kettő közül lesz az egyik. Ha ez nem húzza alá, hogy a támogatói pénzből élő establishment politikai elit megérett a vérfrissítésre, akkor semmi.
peterk2005
Akkor passz, legyen Orbán Vitya vagy Gyurcsány Ferkó 😛 😉
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Sztem a demokraták nem is akarják, hogy ők adják az elnököt ha ez az ember ebben az állapotban komoly lehetőséget kap, másra nehéz gondolni innen messziről, làtva ezeket (tudom, még van ezer ok csak valóban hihetetlen) .... ha meg mégis megnyeri, úgyis kell az USAnak.
dande
igazából a szavazatok leginkább trump vs no trump vonalon mennek nem pedig a trump v biden
Negritis
Ok csak ennél a no trump vonalnál még trump vonal is klasszisokkal jobb...szvsz
dande
Hallgass bele Trump hangfelvételes interjúiba, aztán utána mondjál ilyent... Az egyik a demencia egyértelmű jeleit mutatja, a másik egy mentálisan sérült pszichopata / szociopata. Egészen abszurd, hogy a világ legerősebb hatalmának - jogkörökben is kifejezetten erős - első embere a kettő közül lesz az egyik. Ha ez nem húzza alá, hogy a támogatói pénzből élő establishment politikai elit megérett a vérfrissítésre, akkor semmi.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 753 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Sztem a demokraták nem is akarják, hogy ők adják az elnököt ha ez az ember ebben az állapotban komoly lehetőséget kap, másra nehéz gondolni innen messziről, làtva ezeket (tudom, még van ezer ok csak valóban hihetetlen) .... ha meg mégis megnyeri, úgyis kell az USAnak.
dande
igazából a szavazatok leginkább trump vs no trump vonalon mennek nem pedig a trump v biden
Negritis
Ok csak ennél a no trump vonalnál még trump vonal is klasszisokkal jobb...szvsz
S nem hiszem, hogy a jó néhány demokrata politikus között ne találtak volna vkit, aki valóban alkalmasabb, ha nagyon akarnak. Ez számomra elképzelhetetlen... igen előválsztás volt stb, de akkor is...(itt most természetesen pártvezetésről beszélek nem az egyszerű szavazóról)
dande
Tegnap a Hungárián láttam egy autón Dump Trump matricát, egy harmincas nő vezette 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 344 — #NoStress
...
peterk2005
Pont passzol a Musk, elektromos autó témához.
Aki Winkler szerint “karizmatikus hazudozó”.
Én elhiszem neki.
Sobri Jóska
Rosszul teszed, mert ez a video nyugodtan odarakható Gödény úr videói mellé. Nem viccelek, körülbelül ugyanannyira hemzseg a féligazságoktól, mint a covid szkeptikus fő "doktor". Jópár tényként megemlített állítása szabályosan fáj... Winkler legalább egyenesen bevallja, hogy bölcsész, és egy elektromos autóból papol marhaságokat. Godény is kevésbé lenne káros, ha maszkban a pofáján térítene. 😊
peterk2005
Melyik a féligazság a tényállításai közül, és nem a véleményei közt?
Mivel én sem értek az autókhoz.
Nem a videó második felében lévő fejtegetés a házak hőszigeteléséről, meg a kormányzati munkáról érdekel, hanem az, amit az elején mond.
Hogy 10 év az, amire Musk 4-t hazudik?
Hogy a litiumionos aksik előállítása se fenntartható?
Hogy egy feltöltéssel csak kb. 200 km-t lehet autózni?
Nem vitázni akarok, elég ha leírod, hogy mi az, ami nem igaz abban, amit mond és az autókra vonatkozik a videó első feléből.

több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 524 — Így remélem megfelelek nektek.....
Sztem a demokraták nem is akarják, hogy ők adják az elnököt ha ez az ember ebben az állapotban komoly lehetőséget kap, másra nehéz gondolni innen messziről, làtva ezeket (tudom, még van ezer ok csak valóban hihetetlen) .... ha meg mégis megnyeri, úgyis kell az USAnak.
dande
igazából a szavazatok leginkább trump vs no trump vonalon mennek nem pedig a trump v biden
Negritis
Ok csak ennél a no trump vonalnál még trump vonal is klasszisokkal jobb...szvsz
S nem hiszem, hogy a jó néhány demokrata politikus között ne találtak volna vkit, aki valóban alkalmasabb, ha nagyon akarnak. Ez számomra elképzelhetetlen... igen előválsztás volt stb, de akkor is...(itt most természetesen pártvezetésről beszélek nem az egyszerű szavazóról)

Szerkesztette: dande2
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 100 — The Mathematician
Sztem a demokraták nem is akarják, hogy ők adják az elnököt ha ez az ember ebben az állapotban komoly lehetőséget kap, másra nehéz gondolni innen messziről, làtva ezeket (tudom, még van ezer ok csak valóban hihetetlen) .... ha meg mégis megnyeri, úgyis kell az USAnak.
dande
igazából a szavazatok leginkább trump vs no trump vonalon mennek nem pedig a trump v biden

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 524 — Így remélem megfelelek nektek.....
Sztem a demokraták nem is akarják, hogy ők adják az elnököt ha ez az ember ebben az állapotban komoly lehetőséget kap, másra nehéz gondolni innen messziről, làtva ezeket (tudom, még van ezer ok csak valóban hihetetlen) .... ha meg mégis megnyeri, úgyis kell az USAnak.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 100 — The Mathematician
Csodalkozom, hogy itt meg nem volt...

 youtu.be/zZJkBS1FF0E
dankodavid
nem akarom megnézni de nekem ez is szánalmas volt
 www.theverge.com/2020/9/1/21409727/biden-harris-animal-crossing-campaign-new-horizons-yard-signs-election

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 157
Csodalkozom, hogy itt meg nem volt...


Pulvis et umbra sumus.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
...
peterk2005
Pont passzol a Musk, elektromos autó témához.
Aki Winkler szerint “karizmatikus hazudozó”.
Én elhiszem neki.
Sobri Jóska
Rosszul teszed, mert ez a video nyugodtan odarakható Gödény úr videói mellé. Nem viccelek, körülbelül ugyanannyira hemzseg a féligazságoktól, mint a covid szkeptikus fő "doktor". Jópár tényként megemlített állítása szabályosan fáj... Winkler legalább egyenesen bevallja, hogy bölcsész, és egy elektromos autóból papol marhaságokat. Godény is kevésbé lenne káros, ha maszkban a pofáján térítene. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)