Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
egy - szerintem - remek cikk a térdelős - tiltakozós sztoriról

 zonecoverage.com/2017/featured/hasan-sticking-to-sports/

bocs ha itt off, szerintem ide fér be legjobban.
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Egyszerűen csak nem kellene etetni.
Gogo
tehát szóljunk jj-nek, hogy lője le a fórumot?
slowmotion
Nem ezt írtam, de ha te úgy érzed...
Gogo
lépjünk hátra egy lépést, és onnan szemléljük a dolgokat.
senki nem őt keresi témázni, hanem ő magától szól bele a témákba. csak akkor nem fog belekötni dolgokba, ha nincs is mibe. márpedig csak akkor nem lesz mibe, ha nem lesz fórum.
Q.E.D.
slowmotion
Lépjünk.
Növelné vagy csökkentené a trollkodás szintjét, ha nem érkezne reakció (értsd: etetés) a mindenbe belekötésbe?
Nincs bizonyítva, csak kérdés.
Gogo
attól még bele-beleszólna a dolgokba.
Neked ezek szerint az számít, hogy második hozzászólásra ne adjanak neki terepet, másoknak meg már az is sok, ha egyáltalán valamibe beletrollkodik. mindenkinek más az ingerküszöbe, ez van.
slowmotion
Ennyire ne legyetek szigorúak.
Sobri amúgy is nagy mestere a mások valóságába történő belehelyezkedésnek. Ez a trollok ösztönös tulajdonsága. Szóval bármikor talál magának élelmet... Bármit csinálsz, nem fog éhen halni. 😊
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Engem még mindig az zavar, hogy nem képes, nem akar? senki valódi alternatívával fellépni, úgy, hogy ne csak az legyen a célja, hogy felhívja magára a figyelmet, vagy valahogy majd beevickéljen a Parlamentbe. Lám süket Botka is csak ennyit mért fel, illetve kínált fel. ez legyen a hívó szó: gyertek beviszlek titeket a parlamentbe, megkapjuk a pínzt, hogy ott csücsülünk oszt jónapot.

A Momentum is annyira jó volt, hogy "szétverjen" egy olimpiai álmot, ezt a lovat jól meglovagolták, de többet nem nagyon tudnak (akarnak) felmutatni ők sem. Azzal együtt, hogy, mint kiderült, van egyébként is jó néhány dolog amiben velük nem értek egyet.

Még mindig reménykedek, de fogy az idő.
dande
Az ilyen féldemokráciák arra a logikára épülnek, hogy nincs is alternatíva. Ha van a szabad rabláson kívül bármi más amit a Fideszt 100%-os vehemenciával csinált meg az elmúlt 8 évben, akkor az az, hogy minden más alternatíva elől teljesen elszívja a levegőt. Kérdezed, hogy mit csinál a Momentum? Miért, mit csinálhatna? Médiafelületük nincs, a hírekbe nem kerülnek be csak akkor, ha betörnek egy újságszerkesztőségbe, amit aztán kiforgatva tálalnak. Az egyéb eseményeikről nem ad hírt a sajtó. Ha a pénzt egy mecénás adja nekik akkor az a hír, hogy befeküdtek Simicska XY mecénás alá, ha összekalapozzák akkor Sorosbérencek, ha leülnek tárgyalni az ellenzékkel akkor komcsik, ha a jobbikkal akkor fasiszták, ha senkivel, akkor meg alkalmatlanok.

Ebből a rendszerből nem fogunk úgy kijutni, hogy jön majd egy tökéletes próféta, aki kettéválasztja a politika szent tavának vizét és Orbán majd lepottyan a fenekére. Nincs meg az a felület, ahol az ilyen próféta (értsd elfogadható, jónak tűnő alternatíva) megszülethetne. Itt csak rossz alternatívák lehetnek. Az is rossznak néz ki aki valóban az meg az is, aki valójában nem az, de nem tud másnak látszani.

Ebből úgy fogunk tudni kimozdulni, ha a népnek annyira elege lesz, hogy már nem érdekli, hogy ki minek látszik, csak ki akar kerülni a 22-es csapdájából. Ilyesmit a nép nehezen vállal be, úgyhogy nincs tippem, hogy ez mikor következhetne be. Tőlem már holnap, én hajlandó lennék bárkire (tényleg bárkire) rászavazni, csak, hogy megtörjön a status quo, mert nekem már eljött az, hogy ennyire elegem van. Nem érdekel, hogy ki jön utánuk, mert ha nagyon hülye jön, akkor azt is könnyebb lesz elzavarni, mint most Orbánt. De nem én vagyok a többség, és fogalmam sincs, hogy mikor leszek az. Egyszer biztosan. Kb. mint a kommunizmus bukása. Megjósolhatatlan, lehet, hogy holnap, lehet, hogy 30 év múlva. Én mindenesetre ott leszek. Feltéve, hogy még itt leszek. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez egy jó példa, megragadnám. Pláne, hogy mérnök vagy, és tudod, hogy mennyire fontos, hogy a fogalmakat ugyanúgy definiáljuk, ugyanazokkal a feltételekkel mérjünk, stb. Tehát: Minden háromszög belső szögeinek összege 180 fok. Ha felrajzolsz egy szép nagy háromszöget mondjuk a Hősök terére, melynek minden oldala 40 méter, és szögmérővel megméred a belső szögeinek összegét, akkor az 180 fok lesz. Holott -Bólyai óta- tudjuk, hogy ez csak a síkon működik. Tehát, ha pontosan 180 fokot mérsz, akkor a Hősök tere sík. Ergo a sík definíciójából kifolyólag a planéta is sík, amin elhelyezkedik. Ergo lapos. Tehát nem lehet geoid.
Namost ha egy laposföldhívővel beszélgetsz, akkor hiába érvelsz a szögmérő pontatlanságáról, ami lehet századmilliméternyi, de nagyban ez a kis eltérés azt eredményezi, hogy a föld mégse lapos. Hiába érvelsz azzal, hogy ne szögmérővel mérjünk, hanem egy olyan berendezéssel, amit ő nem lát át, nem érti a működését, és amikor kiméred vele a máromszöget és kijön az, hogy 180'00001 fok a belső szögek összege, akkor szerinte meg ez a pontatlan,Sobri Jóska
Ez egy hülye példa volt Jóska. Több okból is. Először is, ha meg akarlak győzni arról, hogy a föld nem lapos, akkor normális bizonyítékot keresek, nem pedig a Hősök terére rajzolgatok háromszögeket, ami a rőf-méter-mérőszalag keretrendszerben nem használható bizonyíték. A relativitás-elmélet igazát se fogom neked elkezdeni egy biciklivel és stopperórával bizoinygatni. A földdel kapcsolatban, ha van bennem egy kis showman beütés, és nem egy olyannak akarok bizonyítani, aki még az ujjával számol, annak felállítok egy Foucault ingát. Az nem csak azt bizonyítja, hogy a föld nem lapos, de azt is, hogy még ráadásul forog is. (A lapos föld ha forogna az inga más utat járna be.) Aki pedig még az ujjával számol, azt meg mondjuk megragadnám a grabancánál és kivinném a tengerparta egy szép tiszta napos délelőttön és megnéznénk egy tengerjáró hajót, ahogy elhagyja a kikötőt és ahogy távolodik, úgy tűnik el az alsó fele. Ennyi. Aki még ezt sem érti meg, azzal meg egyszerűen nem is fogok leállni vitázni.

Másrészt pedig azért a konklúzióért, hogy a hivőt bizonyítékokkal és érvekkel nem lehet meggyőzni, kár volt ennyit írni. Tudjuk. Igen, van meggyőződés és van a hit. És van a tudatlanság. De ezzel ne érveljünk már állandóan, mint alternatív nézőponttal, mert akkor oda lyukadunk ki, hogy csináljuk választókerületet a marslakóknak is, mert milyenmá, hogy itt vannak és nem szavazhatnak. A TB meg finanszírozza az asztrológusokat is a kórházak mellett. Szóval hit ide, nézőpont oda, a világ úgy működik - hogy kétdé-háromdé kompatibilis maradjak -, hogy vannak a valóság-univerzumnak olyan metszetei, amiket egy társadalom, közösség alkalmazni tud és általa fent marad. És vannak olyan metszetek, amit ha magára erőltet, akkor kipusztul, lemarad a picsába. Úgyhogy a magam részéről mások valóság-metszetét csak addig tudom tolerálni, amíg annak nem valami hülyeség a kifutása.

Egészen konkrét példánál maradva: ha Trump végigbohóckodja a 4 évét, majd elköszön és viszlát, ennyi volt, a tweetjein kívül nem okozott más kárt, akkor túllépek rajta, másnap már nem érdekel az egész. De ha kirobbanja az atomháborút Észak-Koreával, akkor viszont ott akarok lenni a nyilvános kivégzésén. És ez ügyben bele se kezdek semmi vitába, bizonyítgatásba. Egyszerűen nem érdekel, hogy Te vagy más mit gondol az ügyről. Én, ha háborút robbant ki, akkor holtan akarom látni és pont. Sőt, én magam lövöm fejbe, ha megtehetem. (Nem fogom és nem is tehetem, de érted a lényeget.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 788 — Cowboys fan
Egyszerűen csak nem kellene etetni.
Gogo
tehát szóljunk jj-nek, hogy lője le a fórumot?
slowmotion
Nem ezt írtam, de ha te úgy érzed...
Gogo
lépjünk hátra egy lépést, és onnan szemléljük a dolgokat.
senki nem őt keresi témázni, hanem ő magától szól bele a témákba. csak akkor nem fog belekötni dolgokba, ha nincs is mibe. márpedig csak akkor nem lesz mibe, ha nem lesz fórum.
Q.E.D.
slowmotion
Lépjünk.
Növelné vagy csökkentené a trollkodás szintjét, ha nem érkezne reakció (értsd: etetés) a mindenbe belekötésbe?
Nincs bizonyítva, csak kérdés.
Gogo
attól még bele-beleszólna a dolgokba.
Neked ezek szerint az számít, hogy második hozzászólásra ne adjanak neki terepet, másoknak meg már az is sok, ha egyáltalán valamibe beletrollkodik. mindenkinek más az ingerküszöbe, ez van.
több mint 6 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Egyszerűen csak nem kellene etetni.
Gogo
tehát szóljunk jj-nek, hogy lője le a fórumot?
slowmotion
Nem ezt írtam, de ha te úgy érzed...
Gogo
lépjünk hátra egy lépést, és onnan szemléljük a dolgokat.
senki nem őt keresi témázni, hanem ő magától szól bele a témákba. csak akkor nem fog belekötni dolgokba, ha nincs is mibe. márpedig csak akkor nem lesz mibe, ha nem lesz fórum.
Q.E.D.
slowmotion
Lépjünk.
Növelné vagy csökkentené a trollkodás szintjét, ha nem érkezne reakció (értsd: etetés) a mindenbe belekötésbe?
Nincs bizonyítva, csak kérdés.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 788 — Cowboys fan
Egyszerűen csak nem kellene etetni.
Gogo
tehát szóljunk jj-nek, hogy lője le a fórumot?
slowmotion
Nem ezt írtam, de ha te úgy érzed...
Gogo
lépjünk hátra egy lépést, és onnan szemléljük a dolgokat.
senki nem őt keresi témázni, hanem ő magától szól bele a témákba. csak akkor nem fog belekötni dolgokba, ha nincs is mibe. márpedig csak akkor nem lesz mibe, ha nem lesz fórum.
Q.E.D.
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 438
Engem még mindig az zavar, hogy nem képes, nem akar? senki valódi alternatívával fellépni, úgy, hogy ne csak az legyen a célja, hogy felhívja magára a figyelmet, vagy valahogy majd beevickéljen a Parlamentbe.
dande
Politikusoknak úgy általában ez a célja, főleg ha megélhetésből csinálják, ez úgy a mai garnitúra 99%-ára igaz. (Mert már elfelejtettük, hogy milyen autófényezőnek lenni.)

Ha arra vársz, hogy itt majd Széchenyihez hasonló államférfiak szívükben a haza felemelésének szent buzgalmával fognak politizálni, akkor csak csalódni fogsz.
több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 563 — Így remélem megfelelek nektek.....
Bocsánat, sajnálom, hogy a spoileres rész kevésbé lett figyelembe véve 😉

De, hogy on is legyek:

Engem még mindig az zavar, hogy nem képes, nem akar? senki valódi alternatívával fellépni, úgy, hogy ne csak az legyen a célja, hogy felhívja magára a figyelmet, vagy valahogy majd beevickéljen a Parlamentbe. Lám süket Botka is csak ennyit mért fel, illetve kínált fel. ez legyen a hívó szó: gyertek beviszlek titeket a parlamentbe, megkapjuk a pínzt, hogy ott csücsülünk oszt jónapot.

A Momentum is annyira jó volt, hogy "szétverjen" egy olimpiai álmot, ezt a lovat jól meglovagolták, de többet nem nagyon tudnak (akarnak) felmutatni ők sem. Azzal együtt, hogy, mint kiderült, van egyébként is jó néhány dolog amiben velük nem értek egyet.

Még mindig reménykedek, de fogy az idő.
több mint 6 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Egyszerűen csak nem kellene etetni.
Gogo
tehát szóljunk jj-nek, hogy lője le a fórumot?
slowmotion
Nem ezt írtam, de ha te úgy érzed...

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 788 — Cowboys fan
Off

Sobrit nem lehetne kicsit pihire tenni, vagy mire visszajön még pihentebb lesz? 😉 😛 | nyugi nem komolyan írom |

On
dande
Még valamikor a dicsőséges nfl.hu-s időkben próbálkoztak vele, de mint azt már ezerszer megbeszéltük, Sobri valójában Deutsch Tamás, ha innen kitiltod, csak Strasbourgban lesz még aktívabb.
Kampman
Egyszerűen csak nem kellene etetni.
Gogo
tehát szóljunk jj-nek, hogy lője le a fórumot?
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Off

Sobrit nem lehetne kicsit pihire tenni, vagy mire visszajön még pihentebb lesz? 😉 😛 | nyugi nem komolyan írom |

On
dande
Még valamikor a dicsőséges nfl.hu-s időkben próbálkoztak vele, de mint azt már ezerszer megbeszéltük, Sobri valójában Deutsch Tamás, ha innen kitiltod, csak Strasbourgban lesz még aktívabb.
Kampman
Egyszerűen csak nem kellene etetni.
Gogo
vagy válaszolni valami akkora faszságot, amire már tényleg nincsenek szavak 😊

több mint 6 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Off

Sobrit nem lehetne kicsit pihire tenni, vagy mire visszajön még pihentebb lesz? 😉 😛 | nyugi nem komolyan írom |

On
dande
Még valamikor a dicsőséges nfl.hu-s időkben próbálkoztak vele, de mint azt már ezerszer megbeszéltük, Sobri valójában Deutsch Tamás, ha innen kitiltod, csak Strasbourgban lesz még aktívabb.
Kampman
Egyszerűen csak nem kellene etetni.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 6 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Sokszor szórakoztat, de szintén mérnök lètemre, ehhez már (megint) nyugágy kell!
😀




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 438
Off

Sobrit nem lehetne kicsit pihire tenni, vagy mire visszajön még pihentebb lesz? 😉 😛 | nyugi nem komolyan írom |

On
dande
Még valamikor a dicsőséges nfl.hu-s időkben próbálkoztak vele, de mint azt már ezerszer megbeszéltük, Sobri valójában Deutsch Tamás, ha innen kitiltod, csak Strasbourgban lesz még aktívabb.
több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 563 — Így remélem megfelelek nektek.....
Off

Sobrit nem lehetne kicsit pihire tenni, vagy mire visszajön még pihentebb lesz? 😉 😛 | nyugi nem komolyan írom |

On
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Ha valaki azzal jön nekem, hogy könnyezik Mária, vagy lapos a föld, akkor azt mondom, ok barátom, higgyél benne, lelked rajta. De ha beszélgetni akarunk a lapos vs geoid földről, akkor legyél szíves érvelni, vagy bizonyítsd valamivel, ne azzal gyere nekem, hogy fogadjam be, és kész.
Lecsó
Ez egy jó példa, megragadnám.
Pláne, hogy mérnök vagy, és tudod, hogy mennyire fontos, hogy a fogalmakat ugyanúgy definiáljuk, ugyanazokkal a feltételekkel mérjünk, stb.
Tehát:
Minden háromszög belső szögeinek összege 180 fok.
Ha felrajzolsz egy szép nagy háromszöget mondjuk a Hősök terére, melynek minden oldala 40 méter, és szögmérővel megméred a belső szögeinek összegét, akkor az 180 fok lesz.
Holott -Bólyai óta- tudjuk, hogy ez csak a síkon működik.
Tehát, ha pontosan 180 fokot mérsz, akkor a Hősök tere sík.
Ergo a sík definíciójából kifolyólag a planéta is sík, amin elhelyezkedik.
Ergo lapos.
Tehát nem lehet geoid.
Namost ha egy laposföldhívővel beszélgetsz, akkor hiába érvelsz a szögmérő pontatlanságáról, ami lehet századmilliméternyi, de nagyban ez a kis eltérés azt eredményezi, hogy a föld mégse lapos. Hiába érvelsz azzal, hogy ne szögmérővel mérjünk, hanem egy olyan berendezéssel, amit ő nem lát át, nem érti a működését, és amikor kiméred vele a máromszöget és kijön az, hogy 180'00001 fok a belső szögek összege, akkor szerinte meg ez a pontatlan, hiába érvelsz azzal, hogy te repülőből láttad, hogy nem lapos, mivel ő meg a saját szemével látja, hogy lapos pl. a focipálya, mert ha nem lenne lapos, akkor a labda elgurulna valamerre,hiába érvelsz azzal, hogy egy geoidon is lehetnek véges sík felületek, és egy síkon is lehetnek görbületek, és még azzal is hiába érvelsz, hogy a fenti mondatokban csúsztatások, nem egyértelmű következtetések, logikai bukfencek szerepelnek, stb., és sorolhatnám a végtelenségig, hogy egy hívővel miért lehetetlenség észérvekkel vitázni.
Még a Zénon paradoxont is nehéz értelmesen és meggyőzően elmagyarázni annak, akinek fingja nincs a határértékről és egy csomó matematikai fogalomról. Vagy a közlegelők-tragédiája elméletet.
És ezek mind kurva egyszerűek és sterilek a valódi valósághoz képest, amiben élünk.
Röviden tehát az a fő probléma, hogy eleve egy másik ember más axiómákból indul ki.
Márpedig egy hamis axiómából bármit le lehet vezetni. (Lásd. Smullyan könyveinek a fele.)

Szerinted 2+2=4?
Biztos vagy benne?
És ha én azt mondom, hogy 2+2=10?
Az én világomban, | a négyes számrendszerben, | bizony 2+2=10.
Vagy akkor azt is tudod, hogy egy sorozat akárhány eleme még nem határozza meg biztosan a következőt.
Hogy folytatnád ezt a sort: 1-2-3-4-5-6-7-8-?
9? Logikus, ha az a szabály, hogy az előző elemhez adjunk hozzá egyet.
120-al, ha az a szabály, hogy hétszer 1-et adunk hozzá, aztán 111-t, aztán megint hétszer 1-t, aztán megint 111-t.
De jöhet a 23 is, hiszen 1998 november 5-én így ált fel az FC Sion svájci focicsapata egy kupameccsen, így követték egymást a mezszámok. Ésatöbbi ésatöbbi.

Rengeteg párhuzamos valóság van.
Ezek közül sok nem akad össze, sok csak nagyon kicsit tér el, és sok nagyon eltér, és össze is akad.
Pl. annak a valósága, aki hisz a Soros-terv létezésében, és azé, aki tagadja.
1 éve még senki nem hallott 'a terv'-ről, most meg egyetemet végzett politológusok elemzik milliók által fogható tévékben.
Nincs Soros-terv? Persze, hogy nincs, úgy, ahogy a kormányzat használja kampánycélra.
De van Soros-terv, belekerült egy csomó ember fejébe, feltöltődött tartalommal, érzelmileg viszonyul hozzá, beszél róla, mások ehhez való viszonyát értékeli, megítéli.

Gondolj bele.
Ha van egy saját összeesküvéselméletem, ami arról szól, hogy van egy óriási hatalmú, láthatatlan, megbúvó, álcázott hatlábú zsiráfember, aki minden mögött ott lapul, és galád terveket sző, és mindig más nevében beszél, viszályt szít, egyenlőtlenséget okoz a Földön, akkor millió érvem lehet a létezése mellett (viszály, egyenlőtlenség van, nem fedi fel magát, Orbán, Trump és Merkel szájával beszél, stb.), számomra minden beleillik a létezését igazolandó, míg te nem tudod bebizonyítani, hogy nem létezik.
Legjobb esetben is csak azt, hogy kurva jól álcázza magát.
Amit én is tudok, hiszen ezzel kezdtem. 😊

Ez az egész egy arra szolgáló analógiakupac, hogy észérvekkel meggyőzzelek arról, hogy más nézőpontból miért lehet másnak más a fontos/helyes/igaz/logikus, és onnantól a globális valóságnak az ő valóságérzékelése is miért válig a részévé.

több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 438
Vegyük a rasszizmust. Származott belőle valami jó össztársadalmi szinten?
Lecsó
Dél-Afrikában az apartheid alatt jobb volt a közbiztonság, mint utána.

Persze tudom, ez ilyen Hitler autópályákat épített-szerű érv, de ami tény, az tény.
Kampman
Mert egy feketének törvény tiltotta, hogy visszaüssön? Visszaüssön. Érted?
Ízlelgesd egy kicsit, aztán folytatjuk...
Lecsó
Vannak országok, ahol ma egy fehérnek nem ajánlatos 😊
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Vegyük a rasszizmust. Származott belőle valami jó össztársadalmi szinten?
Lecsó
Dél-Afrikában az apartheid alatt jobb volt a közbiztonság, mint utána.

Persze tudom, ez ilyen Hitler autópályákat épített-szerű érv, de ami tény, az tény.
Kampman
Mert egy feketének törvény tiltotta, hogy visszaüssön? Visszaüssön. Érted?
Ízlelgesd egy kicsit, aztán folytatjuk...
több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 563 — Így remélem megfelelek nektek.....
 index.hu/belfold/2017/09/27/tuzoltok_panasz_katasztrofavedelem_okf_bakondi/
Amadeus
1 hónapot voltam szakmai gyakorlaton egy KvK-n. Plusz egy 40 órás önkéntes tűzoltó tanfolyamon. A cikkben leírtak döntő többségét saját bőrömön vagy mások elmeséléséből tapasztaltam. Kész csoda, h csak most bukott ki. Elkeserítő látni, ahogy ma Magyarországon bánnak akár a vonulós tűzoltókkal, vagy a hatósági osztályon dolgozó tűzvédelmi mérnökökkel. 😕
dawyd728
Ez nem most bukott ki, ez már a kezdet kezdete óta így van (értsd: Fidesz kormány indulása után nem sokkal), már akkor előkerült, h mi zajlik, amikor kezdték átszervezni az egészet. Pusztán politikailag azért is nettó hülyeség ez (a szakmairól nem is beszélve) mert, ha ezeket normálisan intézné a Fidesz még kevésbé kéne aggódnia a 2/3d-n. Mondjuk úgy látom sajnos így se nagyon kell.
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 438
Vegyük a rasszizmust. Származott belőle valami jó össztársadalmi szinten?
Lecsó
Dél-Afrikában az apartheid alatt jobb volt a közbiztonság, mint utána.

Persze tudom, ez ilyen Hitler autópályákat épített-szerű érv, de ami tény, az tény.
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Inkább úgy mondanám, hogyha egy nemzeti intézményben vagy munkavállaló, akkor az nem az a közeg, ahol a nemzetellenes (és indiferens, hogy jogos, jogosnak vélt, jogtalan) véleménynyilvánításodat ki kéne fejezned.
Sobri Jóska
Az NFL annyira nemzeti, mint nálunk a dohányboltok. Vagy bármi más. Egy magáncég...
Lecsó
Így igaz.
Onnan nézve, ahonnan te nézed.
Ahonnan meg azok, akik felé Trump beszél egy nemzeti intézmény.
National Football League.
Újra és újra bebizonyítod, hogy csak a saját valóságodat (ami akár lehet az objektív is) bírod befogni, arra bírsz reagálni, és egyszerűen azt a valóságot ami (a te valódi valóságodban nem, de) milliók fejében annál inkább létezik, ahol Soros ármánykodik, ahol működik az asztrológia, vért könnyezik a Mária-szobor, fajban, rasszban relativizálásban gondolkodnak, Orbán elintézi, hogy Dániában dolgozhass, stb., és mindez számukra "a" valóság - meg nem.
Sobri Jóska
Miért is kellene nekem befogadnom a hülyeséget?
Mérnöknek tanultam, abban hiszek, hogy F=m*a
Ha valaki azzal jön nekem, hogy könnyezik Mária, vagy lapos a föld, akkor azt mondom, ok barátom, higgyél benne, lelked rajta. De ha beszélgetni akarunk a lapos vs geoid földről, akkor legyél szíves érvelni, vagy bizonyítsd valamivel, ne azzal gyere nekem, hogy fogadjam be, és kész.
Vegyük a rasszizmust. Származott belőle valami jó össztársadalmi szinten? Van akinek jól jön egy darabig, persze. Hitler is elég jól megélt belőle 10-12 évig. Csak közben meghalt 60 millió ember. Akkor mi szól mellette?
Szóval ez az én hitvallásom. Ilyen egyszerűen gondolkodom.
több mint 6 éve
dawyd728 3 704
 index.hu/belfold/2017/09/27/tuzoltok_panasz_katasztrofavedelem_okf_bakondi/
Amadeus
1 hónapot voltam szakmai gyakorlaton egy KvK-n. Plusz egy 40 órás önkéntes tűzoltó tanfolyamon. A cikkben leírtak döntő többségét saját bőrömön vagy mások elmeséléséből tapasztaltam. Kész csoda, h csak most bukott ki. Elkeserítő látni, ahogy ma Magyarországon bánnak akár a vonulós tűzoltókkal, vagy a hatósági osztályon dolgozó tűzvédelmi mérnökökkel. 😕
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 007
 index.hu/belfold/2017/09/27/tuzoltok_panasz_katasztrofavedelem_okf_bakondi/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Mer mi van a himusszal, egy tizennyolcadik századi katona- vagy kocsmadal, tényleg az a nemzet legnagyobb önkifejezése?
sutianap
XIX. századi.
Egy, a függetlenségi háborúban született vers, a Defence of Fort M'Henry megzenésítve. Szóval egy kicsit több, mint kocsmadal...
Lecsó
A himnusz dallama John Stafford Smith egy 1800 körül népszerű angol bordalából (To Anacreon in Heaven – „Anakreónnak a mennybe”) származik,,,
naugye
sutianap
Off
Elsősorban a szövegről beszéltem, mert ugye egy himnusznak mégis csak az a lényege. Bár tudom, a Stars spangled banner nem irodalmi értelemben vett himnusz, hisz nem könyörgés vagy fohász Istenhez, a God bless America inkább az lenne, sőt van olyan himnusz is, aminek nincs hivatalos szövege, lásd a spanyolt pl... De ettől még egy nemzet himnusza inkább szól a szövegről, mint a dallamról, mivel egy irodalmi műfaj. Mint a bordal is, ami ritkán születik kocsmákban. Az más kérdés, hogy utána ott hangzik el legtöbbször. 😊
On