Politika

44 feliratkozó

több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Dzsingisz kan pszichopata volt? Erdekelne hogy miert, milyen tulajdonsagaibol, tetteibol vezeted ezt le... foleg azok utan, hogy az egyik legnagyobb tette pont a szamtalan mongol torzs egyesitese volt (amihez nemcsak katonai ero, hanem kifejezetten sok ugyeskedes/egyensulyozas is kellett.)
Igor
A pszichopaták nem kifejezetten jók szoktak lenni ebben? 😀
Kampman
Nem vagyok pszichologus, de szerintem nem feltetlen.. azert van kulonbseg a machiavellizmus/talleyrandizmus es a pszichopatia kozott.

PS: amugy szerintem Trump sem pszichopata, hanem inkabb narcisztikus ember (ami onmagaban meg nem kizaro ok, bar semmikepp sem elony... plane ekkora mennyisegben)
 psychopathsandlove.com/narcissist-or-psychopath/

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 240
Dzsingisz kan pszichopata volt? Erdekelne hogy miert, milyen tulajdonsagaibol, tetteibol vezeted ezt le... foleg azok utan, hogy az egyik legnagyobb tette pont a szamtalan mongol torzs egyesitese volt (amihez nemcsak katonai ero, hanem kifejezetten sok ugyeskedes/egyensulyozas is kellett.)
Igor
A pszichopaták nem kifejezetten jók szoktak lenni ebben? 😀
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Attól, hogy megalomán pszichopata, még lehet hasznos és vezetett sok jóra.
Sobri Jóska
Mondasz nekem egyetlen egy peldat arra, amikor egy megaloman pszichopata hasznos politikai szerepet/rangot toltott be valaha is, barhol, barmikor a vilagtortenelemben?
Igor
Persze.
Akik vitán felül állnak: Churchill, Napoleon, Lincoln, Dzsingisz kán, Nagy Sándor.
Tulajdonképpen az összes proaktív vezető alapvetően (mértéken felesleges polemizálni) megalomán pszichopata volt.
Sobri Jóska
Ebbol 3 katonai geniusz, akikre talan felig-meddig rahuzhato... bar itt is eleg konnyen sutod rajuk a cimket.

Dzsingisz kan pszichopata volt? Erdekelne hogy miert, milyen tulajdonsagaibol, tetteibol vezeted ezt le... foleg azok utan, hogy az egyik legnagyobb tette pont a szamtalan mongol torzs egyesitese volt (amihez nemcsak katonai ero, hanem kifejezetten sok ugyeskedes/egyensulyozas is kellett.) Szinten ironikus amugy az is, hogy a mongolok pl. mar a XIII. szazadban elfogadtak a vallasszabadsagot, beengedtek a misszionariusokat Karakorumba, stb... 😀 (bar ez mar inkabb Ogodei idoszaka, teny)
Na mindegy, vesd ossze a 700+ evnyi felvilagosultsaggal rendelkezo Mr. Trumppal 😛 De amugy azt sem hiszem, hogy 2016-ban az USA elen egy katonai geniuszra lenne szukseg.

Churchill es Lincoln meg nagyon messze van a pszichopatatol... oh boy.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Attól, hogy megalomán pszichopata, még lehet hasznos és vezetett sok jóra.
Sobri Jóska
Mondasz nekem egyetlen egy peldat arra, amikor egy megaloman pszichopata hasznos politikai szerepet/rangot toltott be valaha is, barhol, barmikor a vilagtortenelemben?
Igor
Sokan nagyra tartják Sztálint, amiért győzelemre vezette a szovjeteket a II. világháborúban (és csak ezért, a többi dolgát elítélik)
Kampman
Reszben jogos.. bar ha nem likvidalja a teljes vezerkart, es marad kompetens tabornoka... illetve, 2 hetre nem tunik el Moszkva ostroma idejen, az oroszok lehet hogy 45-nel joval hamarabb lerendezik a haborut.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
Attól, hogy megalomán pszichopata, még lehet hasznos és vezetett sok jóra.
Sobri Jóska
Mondasz nekem egyetlen egy peldat arra, amikor egy megaloman pszichopata hasznos politikai szerepet/rangot toltott be valaha is, barhol, barmikor a vilagtortenelemben?
Igor
Persze.
Akik vitán felül állnak: Churchill, Napoleon, Lincoln, Dzsingisz kán, Nagy Sándor.
Tulajdonképpen az összes proaktív vezető alapvetően (mértéken felesleges polemizálni) megalomán pszichopata volt.

több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 240
Attól, hogy megalomán pszichopata, még lehet hasznos és vezetett sok jóra.
Sobri Jóska
Mondasz nekem egyetlen egy peldat arra, amikor egy megaloman pszichopata hasznos politikai szerepet/rangot toltott be valaha is, barhol, barmikor a vilagtortenelemben?
Igor
Sokan nagyra tartják Sztálint, amiért győzelemre vezette a szovjeteket a II. világháborúban (és csak ezért, a többi dolgát elítélik)
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Attól, hogy megalomán pszichopata, még lehet hasznos és vezetett sok jóra.
Sobri Jóska
Mondasz nekem egyetlen egy peldat arra, amikor egy megaloman pszichopata hasznos politikai szerepet/rangot toltott be valaha is, barhol, barmikor a vilagtortenelemben?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
A szenátor és korábbi elnökjelölt Marco Rubio is kubai bevándorlók gyermeke és mégis republikánus, szóval nem olyan egyszerű történet ez. A házak előtti táblákból kiindulva tényleg szoros verseny várható, és meglepően sok helyen látni Gary Johnson for President-eseket is, szerintem legalább 5 százalékot el fog érni utóbbi is, ami a demokratáknak nem valami jó hír.

Én inkább nem is tippelnék, mert még mindig nem vagyok képes felfogni és elfogadni, hogy Trump vagy Clintonné hamarosan az USA elnökének mondhatja majd magát...
baggio
Olvasd el a Trump könyvet.
Másként fogod értékelni, ha ő nyer.
Én őszintén drukkolok neki.
Már így is minden trollok királya, de ha még nyerne is....
Sobri Jóska
Ha igazi troll lenne, akkor a beiktatási beszéde során majd lemondana, de félek tőle, hogy csak egy megalomán pszichopatáról van szó az ő esetében, az meg sok jóra nem vezetett soha.
baggio
Háááát...
Azért pl. a saját története is azt mutatja, hogy van kivétel.
Attól, hogy megalomán pszichopata, még lehet hasznos és vezetett sok jóra.
Erről a könyvről beszélek.
Nem szimpatizánsa írta és szerintem elég hihető, koherens képet fest Trumpról.


 www.triviumkiado.hu/images/könyvbor%C3%ADtók/trump-soha-nem-eleg.jpg

több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 852
A szenátor és korábbi elnökjelölt Marco Rubio is kubai bevándorlók gyermeke és mégis republikánus, szóval nem olyan egyszerű történet ez. A házak előtti táblákból kiindulva tényleg szoros verseny várható, és meglepően sok helyen látni Gary Johnson for President-eseket is, szerintem legalább 5 százalékot el fog érni utóbbi is, ami a demokratáknak nem valami jó hír.

Én inkább nem is tippelnék, mert még mindig nem vagyok képes felfogni és elfogadni, hogy Trump vagy Clintonné hamarosan az USA elnökének mondhatja majd magát...
baggio
Olvasd el a Trump könyvet.
Másként fogod értékelni, ha ő nyer.
Én őszintén drukkolok neki.
Már így is minden trollok királya, de ha még nyerne is....
Sobri Jóska
Annyira abszurd az egész története a faszinak, hogy simán benne van, hogy behúzza. Nem mellesleg a South Parknak is jót tenne, ha Mr. Garrison elnök lehetne.

#wienersout

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 757 — No es importante
A szenátor és korábbi elnökjelölt Marco Rubio is kubai bevándorlók gyermeke és mégis republikánus, szóval nem olyan egyszerű történet ez. A házak előtti táblákból kiindulva tényleg szoros verseny várható, és meglepően sok helyen látni Gary Johnson for President-eseket is, szerintem legalább 5 százalékot el fog érni utóbbi is, ami a demokratáknak nem valami jó hír.

Én inkább nem is tippelnék, mert még mindig nem vagyok képes felfogni és elfogadni, hogy Trump vagy Clintonné hamarosan az USA elnökének mondhatja majd magát...
baggio
Olvasd el a Trump könyvet.
Másként fogod értékelni, ha ő nyer.
Én őszintén drukkolok neki.
Már így is minden trollok királya, de ha még nyerne is....
Sobri Jóska
Ha igazi troll lenne, akkor a beiktatási beszéde során majd lemondana, de félek tőle, hogy csak egy megalomán pszichopatáról van szó az ő esetében, az meg sok jóra nem vezetett soha.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
A szenátor és korábbi elnökjelölt Marco Rubio is kubai bevándorlók gyermeke és mégis republikánus, szóval nem olyan egyszerű történet ez. A házak előtti táblákból kiindulva tényleg szoros verseny várható, és meglepően sok helyen látni Gary Johnson for President-eseket is, szerintem legalább 5 százalékot el fog érni utóbbi is, ami a demokratáknak nem valami jó hír.

Én inkább nem is tippelnék, mert még mindig nem vagyok képes felfogni és elfogadni, hogy Trump vagy Clintonné hamarosan az USA elnökének mondhatja majd magát...
baggio
Olvasd el a Trump könyvet.
Másként fogod értékelni, ha ő nyer.
Én őszintén drukkolok neki.
Már így is minden trollok királya, de ha még nyerne is....

több mint 7 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 810 — Deion Sanders for president!
Én inkább nem is tippelnék, mert még mindig nem vagyok képes felfogni és elfogadni, hogy Trump vagy Clintonné hamarosan az USA elnökének mondhatja majd magát...
baggio
Ez itt a lényeg!
Nem igazán van hova süllyednie az elnökválasztási rendszernek. Szerintem több ezer alkalmasabb jelöltet ki lehetne állítani ennél a két díszpintynél, viszont ennek történelmileg semmi jelentősége. Talán úgy elcsesznek valamit, hogy átértékeli a dolgokat a valódi vezetés a háttérben!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ebben nem értünk egyet. Ausztriából Haider nem tudott más országot csinálni. A nagypolitikában volt némi rugdalózás, de a mikroviszonyokat megkarcolni se tudta. És ez a lényeg. Franciaországból, Hollandiából se tudna egy radikális párt, egy gátlástalan üzletember, vagy egy tökkelütött hülye másik országot csinálni.

Igaz, ilyenkor mindig előjön ellenérvként, hogy de Hitler tudott. Igen, tudott, éppen azért, amiért - a fenti példákkal ellentétben - ma Oroszországból lehet, Törökországból lehet, Magyaroszágon lehet más mikroviszonyokat is teremteni. Mert a politika itt még képes lehatolni a mikrocsoportok szintjéig.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 240
nem az a kérdés, ki nyeri meg a választást, hanem hogy ki veszti el?
az én tippem az USA.
slowmotion
Morálisan már most veszítettek. A gyakorlatban meg szvsz tök mindegy. Az amerikai külpolitikára jó ideje alig van hatással az, ha egy műveletlen volt színész, vagy egy politikus família sokadig leszármazottja az elnök. Mindkettő kb. ugyanazt csinálja, és kb. annyit is hibázik. Még a belső viszonyokra sem komoly a hatás. A lobby-k működnek, az elit jól jár, a társadalmi problémákat meg mindkettő akkor oldja meg, ha már körmükre ég (feltáve ha egyáltalán meg lehet).

Ezt valahol irigylem is. Nálunk 2 ilyen elnökjelölt esetén már hirdtetném a házamat, hogy meneküljek, mert itt tuti tönkretennének mindent. Ott azért nehezebb....
peterk2005
Amit leírtál, az Magyarországra vagy akár Európára nem vonatkozik ugyanúgy? Mindegy, hogy ki van hatalmon, külpolitikailag így is-úgy is súlytalanok vagyunk, a lobby korrupció ugyanúgy meghatározza a mindennapokat, az elit meg leszarja a társadalmi problémákat, legfeljebb kampánycélra használják fel őket.

Kicsit vicces, amikor lenézik ezt a két jelöltet, nálunk (Európában) is ugyanez megy, csak mi még szuperhatalom se vagyunk. De magyar szinten maradva, a 2006-os Gyurcsány-Orbán deathmatch legalább ugyanannyira gáz volt, mint a Trump-Clinton.
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
nem az a kérdés, ki nyeri meg a választást, hanem hogy ki veszti el?
az én tippem az USA.
slowmotion
Morálisan már most veszítettek. A gyakorlatban meg szvsz tök mindegy. Az amerikai külpolitikára jó ideje alig van hatással az, ha egy műveletlen volt színész, vagy egy politikus família sokadig leszármazottja az elnök. Mindkettő kb. ugyanazt csinálja, és kb. annyit is hibázik. Még a belső viszonyokra sem komoly a hatás. A lobby-k működnek, az elit jól jár, a társadalmi problémákat meg mindkettő akkor oldja meg, ha már körmükre ég (feltáve ha egyáltalán meg lehet).

Ezt valahol irigylem is. Nálunk 2 ilyen elnökjelölt esetén már hirdtetném a házamat, hogy meneküljek, mert itt tuti tönkretennének mindent. Ott azért nehezebb....


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 232 — a new hope (again)
Én csak a +1-re tippelek, a többihez semmi háttéranyagom nincs.
TRUMP

 drrichswier.com/wp-content/uploads/trump-make-america-great-again.jpg
Sobri Jóska
+1



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 794 — nabege2@yahoo.com
Nem szavazták meg az alaptörvény módosítást. Jobbik is bekeményített! (kérdés meddig)
(mondjuk az origón kb 2 hete folyamatosan Jobbik lejárató cikkek jelennek meg)
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 794 — nabege2@yahoo.com
nem az a kérdés, ki nyeri meg a választást, hanem hogy ki veszti el?
az én tippem az USA.
slowmotion
és ha hitleri clintonné kirobbant egy 3. vh-t, akkor meg a világ veszít...
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
nem az a kérdés, ki nyeri meg a választást, hanem hogy ki veszti el?
az én tippem az USA.
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
1) Ki nyeri North Carolinat? Trump
2) Mi lesz a szavazatok aranya North Carolina-ban? 50.4% - 49.4%
3) Ki nyeri New Hampshiret? Clinton
4) Mi lesz a szavazatok aranya New Hampshire-ben? 46.3% - 45.7%
5) Ki nyeri Ohiot? Trump
6) Mi lesz a szavazatok aranya Ohioban? 48.2% - 44.7%
7) Ki nyeri Floridat? Trump
8) Mi lesz a szavazatok aranya Florida-ban? 48.1% - 48.0 %
9) Hany szazalekot szerez Evan McMullin Utah allamban? 26.7%
10) Hany szazalekot kap Clinton a legdemokratabb allamban (ahol a szavazatok legnagyobb szazalekat kapja), es melyik lesz az? (ne DC-t irjatok) Maryland 68.0%
11) Hany szazalekot kap Trump a legrepublikanusabb allamban (ahol a szavazatok legnagyobb szazalekat kapja), es melyik lesz az? Kansas 62.0%
12) Hany elektori szavazatot kap Clinton? 303
13) Hany elektori szavazatot kap Trump? 235
+1 ki nyeri a valasztast? Clinton


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Amador Los Angeles Rams 273
1) Ki nyeri North Carolinat? Clinton
2) Mi lesz a szavazatok aranya North Carolina-ban? Clinton 47.0%-Trump 45.5%
3) Ki nyeri New Hampshiret? Clinton
4) Mi lesz a szavazatok aranya New Hampshire-ben? Clinton 44.0%- Trump 42.1%
5) Ki nyeri Ohiot? Trump
6) Mi lesz a szavazatok aranya Ohioban? Clinton 42.0%- Trump 46.1%
7) Ki nyeri Floridat? Clinton
8) Mi lesz a szavazatok aranya Florida-ban? Clinton 46.5%- Trump 46.2%
9) Hany szazalekot szerez Evan McMullin Utah allamban? 25.0%
10) Hany szazalekot kap Clinton a legdemokratabb allamban (ahol a szavazatok legnagyobb szazalekat kapja), es melyik lesz az? (ne DC-t irjatok) California, 57.0%
11) Hany szazalekot kap Trump a legrepublikanusabb allamban (ahol a szavazatok legnagyobb szazalekat kapja), es melyik lesz az? Wyoming, 60.0%
12) Hany elektori szavazatot kap Clinton? 322 ( 320, mert 1 vagy 2 washingtoni elektor nem akar Clintonra szavazni)
13) Hany elektori szavazatot kap Trump? 216
+1 ki nyeri a valasztast? Clinton


/Tippünk big data elemzések felhasználásával, a Trump-féle emberek iránti mély megvetéstől átitatva készült. Az első helyezésért járó 10000 Ft-os Auchan vásárlási utalványt győzelem esetén jótékony célra kívánjuk felajánlani./
több mint 7 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 778 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Lesz szerinted egy renegat elektor szavazo? 😀
Igor
Evan McMullin nyer 1-et Utahban. 😊
iktriad
Pff... no chance. Az egesz allamot viszi 😛
Igor
Az jó lenne. A mormonoknak jár egy dicséret, hogy nem hagyták magunkat teljesen megbolondítani Trump által. Bill Mahernek volt ezzel kapcsolatban is egy remek jegyzete pénteken.
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Lesz szerinted egy renegat elektor szavazo? 😀
Igor
Evan McMullin nyer 1-et Utahban. 😊
iktriad
Pff... no chance. Az egesz allamot viszi 😛

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 778 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Lesz szerinted egy renegat elektor szavazo? 😀
Igor
Evan McMullin nyer 1-et Utahban. 😊

Szerkesztette: iktriad
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
iktriad
Lesz szerinted egy renegat elektor? 😀

szerk: szegeny Idaho... 😕

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)