Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Épp ez az, ha az EU-tól nem várhatjuk, akkor tulajdonképpen kitől is kellene? Szuverén módon nem működhetünk, az oroszoktól gázon kívül csupán rosszra számíthatunk, szóval az a reális jövőkép, hogy a lélegeztetőgépen tartott, egyre öregedő és hasznavehetetlenebb (itt a cigánykérdésre utalok), eladható szerveitől már rég megfosztott junkie egyszer csak megembereli magát?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
amíg nincs föderális Európa, addig az EU csak egy béna kacsa. semmilyen súlya nincs, azon kívül, hogy lélegeztetőgépen tart olyan országokat mint mi vagyunk. az az egyetlen "fegyvere", hogy kicsit elzárja a csapokat, amitől minden politikusban vigyázzba áll a szar, mert nem lesz miből díszburkolatot csinálni az új szökőkút mellé. valós politikai ereje viszont semmi. úgyhogy én onnan semmiképpen nem várnám a csodát.
azt nem tudták elérni 11 év alatt, hogy ne szétlopják a közösségi finanszírozásból megvalósuló projekteket. miért tennének bármit a mi jövőnkért ?

az országnak szuverenitása már rég nincs, gazdasági értelemben biztosan, a politikaiért még küzdünk, de egyik a másik nélkül nem nagyon ér semmit. és nekem az elmúlt 25 év nem azt mutatja, hogy annyira megéri ez a küzdés.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Na igen, de ki van legfelül, Orbán vagy Martin Schulz? Mert ha nemcsak papíron, hanem ténylegesen is az EU tagjai vagyunk, akkor szerintem az utóbbi, így az EP-nek kellene kikényszeríteni a társadalmi változásokat. De attól ők is ódzkodnak, egyrészről mert nekik a jelenlegi helyzettel semmi bajuk nincs*, másrészről nem is szabad megsérteni ugye az adott ország szuveneritását... Cohn-Bandit üvöltözik egy jót, Tavares megírja a maga jelentését, aztán minden megy tovább a maga útján, sőt ezzel csak újabb szavazókat szereznek OV-nek, aki karakán módon kiállt a rabszolgatartókkal szemben.

*A periférián élővel a legkönnyebb bánni, hiszen neki még nincs minden veszve, viszont állandó létbizonytalanságban van. A junkie, aki a kellő heroinadagját azért mindig megkapja


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
ha ésszerűen elmagyarázod, hogy a fákat bizony el kell ültetni ahhoz, hogy közösen le tudjuk szedni a termést, ahhoz nem kell nagy iskolázottság, hogy belássa valaki. persze ehhez kellene egy olyan politikai vezetés, akinek nem az az egyetlen célja, hogy a hatalomban maradjon, hanem esetleg vmi középtávú elképzelése is van.

a szervezeti kultúra felülről épül, ezt vezetők nélkül nem lehet. ha ők megvannak, jönni fog a nép is mellé. ebben biztos vagyok.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
De ki akarná, és ami még fontosabb, ki állna ki határozottan is mellette? Mert a társadalmilag tudatos, 25-45 év közötti középosztály jelenleg Magyarországon meglehetősen szűk keresztmetszet én úgy gondolom. Az LMP öt százalékos párt és ez nekik kb. a maximum.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
ezt csak akarattal lehet elérni, ha ez senkinek nem fontos ott fönn, akkor semmi nem fog történni, és más se fogja elhozni a csodát nekünk.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Ezt csak az EU nyomásával lehetne elérni, mert míg a nyugdíjasok döntik el a szavazást (és a társadalom csak öregedik, baby boom meg esélytelen) a hazai politikának abszolút nem áll érdekében legfőbb bázisának keresztbe tenni. Az a kritikus, aki pedig elkezd nyuggerezni, rögtön a periféria szorul, a jövő felélésével szembemenni pláne lehetetlen az "élj a mának és saját magadnak" szemlélet betetőzésének idején.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
hát épp ezért kellene arra törekedni, hogy a magyar emberek (akik alatt lényegében a mai gyerekeket értem) magasabb hozzáadott értékű munkát (is) legyenek képesek ellátni, és nem az árversenyre (munkabér) korlátozni a befektetői kedvet.

sokszor mondtam már, de ennek az országnak a felemelkedése a gyerekek kezében van, és igazából az a borzasztó, hogy 25 évet elpazaroltunk már ebből, megint. a 30-35 feletti korosztályt - de lehet nagy számot is mondtam, egyszerűen le kell írni veszteségként, rajtuk már nem tudsz változtatni, de a gyerekeken (alapoktatáson) keresztül el lehet ezt kezdeni. hogy beszéljenek nyelveket, értsenek a technikához, az informatikához, vagy bármihez, ami nem arról szól, hogy össze tudsz e a szalag mellett rakni egy széket. mert ezt rizsföldön mezítláb felnövő gyerekek is meg fogják tudni, vagy robotok akár.

ezért kellene minden pénzt ami rendelkezésre áll önteni az oktatásba, a képzésbe. mert az nonszensz, hogy emberek úgy jönnek ki szakiskolákból, hogy gépet, modern technikát, gyakorlati folyamatot az életben nem láttak. aki ma belép egy általános iskolába, az 15-20 év múlva már képes lenne megtermelni azt, amit nyugaton is képesek. van hátrányunk persze, de közel nem ledolgozhatatlan, főleg annak tükrében, hogy miként változik folyamatosan a világ. erre kellene elkezdeni felkészülni, nem azért könyörögni, hogy jöjjön egy újabb gumigyár minimálbért fizetni.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Mert a nyugatnak nem érdeke ám ezt a jelenlegi állapotot fenntartani, áh dehogy. Annyi történt, hogy kifehérítették a rabszolgaságot, képletesen és szó szerint is.

A legjobb allegória, amit eddig hallottam, az a piacnyitást az első heroinos élményhez hasonlította. Amíg nem tudsz/tudtál róla, milyen a mennyország, nem is igazán vágysz oda, de miután belekóstoltál, soha nem akarod már lejjebb adni, és ezzel végleg elveszted annak az esélyét, hogy képes legyél a kevesebbet értékelni.baggio
Nyilvàn, ez stimmt. Csak lehet úgy is csinálni mint cocializmusban, hogy ne érezze a rabszolga, hogy rabszolga, felhúzhassa a kockaházát és ott anélkül éljen, hogy szekálják. Kissé paradox kezd ez lenni.
#semmisejóAmadeus91
A szocializmusban nem volt internet és a cenzúra amúgy is erősen működött egészen a nyolcvanas évek végéig. Sokkal könnyebb volt az embereket tájékozatlanságban tartani (ami nem egyenlő a tudatlansággal, azzal ma sincs gond). Ma a fejlett nyugati országok akarva-akaratlanul is ezt a meghasonlott állapotot erősítik fel, mert nem látják, nem is akarják látni, hogy ez milyen zavart okoz a volt-kgst országok lakóinak fejében (az orosz öntudat és nyugatellenesség más dolog).

A szabad munkaerő-piacon teljesen nyilvánvaló, hogy aki teheti, oda megy ahol a legkevesebb munkáért a legnagyobb pénzt kapja. Így tehát minden itteni beruházás csak gumicsont, amíg a bérek nem lesznek nyugati színvonalúak, ez viszont lehetlen, mert az emberi jogokat sárba tipró harmadik világ kapuja tárva-nyitva áll, ha túl sokat követelnénk.

Szóval szokásosan marad ez a skizofrén állapot, az elit körbe már nem férünk oda, az EU viszont biztosít róla, hogy papíron ugyanolyan jogokkal bírjunk, mintha németek vagy franciák lennénk, és hát a történelmünk is a nyugathoz való tartozáshoz predesztinál minket.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Mert a nyugatnak nem érdeke ám ezt a jelenlegi állapotot fenntartani, áh dehogy. Annyi történt, hogy kifehérítették a rabszolgaságot, képletesen és szó szerint is.

A legjobb allegória, amit eddig hallottam, az a piacnyitást az első heroinos élményhez hasonlította. Amíg nem tudsz/tudtál róla, milyen a mennyország, nem is igazán vágysz oda, de miután belekóstoltál, soha nem akarod már lejjebb adni, és ezzel végleg elveszted annak az esélyét, hogy képes legyél a kevesebbet értékelni.baggio
Nyilvàn, ez stimmt. Csak lehet úgy is csinálni mint cocializmusban, hogy ne érezze a rabszolga, hogy rabszolga, felhúzhassa a kockaházát és ott anélkül éljen, hogy szekálják. Kissé paradox kezd ez lenni.
#semmisejó

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 553 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nem értelek:
 www.galamus.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=379057_ogy_az_uj_orszaggyules_korosszetetele_2014

A képviselők pont a negyede 40 év alatti.Sobri Jóska
Statisztikailag ez mind szép és jó, csak éppen, hogy a mondandóm lényege abban van, akik meghatározók vagy meghatározóak lehetnek és alternatívát nyújthatnak, azok nincsenek vagy nem nagyon. S ráadásul nem feltétlen a már bent lévőkre gondoltam mert hát ők közel sem biztos, hogy tudnak vagy akarnak változtatni, hanem akik kívülről bekerülhetnének. Erre egyre kevesebb az esély....
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Mert a nyugatnak nem érdeke ám ezt a jelenlegi állapotot fenntartani, áh dehogy. Annyi történt, hogy kifehérítették a rabszolgaságot, képletesen és szó szerint is.

A legjobb allegória, amit eddig hallottam, az a piacnyitást az első heroinos élményhez hasonlította. Amíg nem tudsz/tudtál róla, milyen a mennyország, nem is igazán vágysz oda, de miután belekóstoltál, soha nem akarod már lejjebb adni, és ezzel végleg elveszted annak az esélyét, hogy képes legyél a kevesebbet értékelni.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Nekem az a legfőbb bajom az egésszel, hogy már régen látszódnia kéne annak a gárdának, ifjabb gárdának, akik valami mást nyújtva másként szólva beszélve, alternatívát kínálva esélyt adhatnának a változásra. Hol van az én generációm (35) vagy az alattam valamivel lévő generáció??? Akik most annyi idősek mint nagyjából Orbánék voltak a rendszerváltáskor, akiknek bőven ott kéne dörömbölniük, ügyvédek, jogászok közgazdászok stb.... csak az én gimis osztályomból potenciált tekintve simán kikerülhetett volna egy országot irányítani képes gárda, és szerintem van még néhány..... de sajnos erre nézve sehol semmi ambíció és inkább próbál mindenki túl élni illetve ha mégis odakerül mindjárt korrumpálódik.....dande
Versenyszféra vagy külföld. A legjobb jogászok jellemzője a kétlaki lét, engem is tanít egy faszi aki svájci praxis mellett jár be hozzánk kávézni. Hülyére keresi magát, eszében nincs itt magát összekoszolni magyar közügyekkel. Ma ez a jellemző, vagy mint Jóska megszeded magad annyira, hogy leszarhasd a politikát, vagy külföld (szintèn leszarhatod, hogy mi van itt), vagy a daráló hugyszarért (tanárok, orvosok, tűzoltók stb... hivatástudatból nyomorgásra pazarolják el az életük és tudásuk), középosztály meg "póóógárság" gyakorlatilag nincs. Így meg nehéz lesz az alternatíva hiánya jelentette holtpontról elindulni, mert a lecsúszott, csóró (már látom, kapni fogok ezért) plebsnek nincs pénze politikát csinálni, sőt sokaknak igénye sincs erre. Elkeserítő ez így 25 év után, és vastagon benne van mindenki, aki a rendszerváltás óta a húsosfazék közelében volt.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Nekem az a legfőbb bajom az egésszel, hogy már régen látszódnia kéne annak a gárdának, ifjabb gárdának, akik valami mást nyújtva másként szólva beszélve, alternatívát kínálva esélyt adhatnának a változásra. Hol van az én generációm (35) vagy az alattam valamivel lévő generáció??? Akik most annyi idősek mint nagyjából Orbánék voltak a rendszerváltáskor, akiknek bőven ott kéne dörömbölniük, ügyvédek, jogászok közgazdászok stb.... csak az én gimis osztályomból potenciált tekintve simán kikerülhetett volna egy országot irányítani képes gárda, és szerintem van még néhány..... de sajnos erre nézve sehol semmi ambíció és inkább próbál mindenki túl élni illetve ha mégis odakerül mindjárt korrumpálódik....

Tudom miért kívülről beszélek, miért nem teszem magam de lelkészként egész más helyzetben vagyok, mintsem, hogy erre az útra rálépjek viszont fáj látnom, hogy az ifjúságunk (velem együtt) ennyire tehetetlen és sír, hogy ez nem jó, az nem jó és menni kéne, ahelyett, hogy neki feszülne....

Egyébként pedig minden nyűggel együtt azt gondolom (aztán lehet nincs igazam) igenis lehet ebben az országban élni, és munkálkodni, inkább azon múlik bizonyos nehéz helyzetekhez hogyan állunk hozzá (jó bús magyaron gáncsoskodva vagy megoldást keresve segítséget kérve/adva), és képesek vagyunk-e felelős döntéseket hozni a magunk életében környezetében.dande
Nem értelek:
 www.galamus.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=379057_ogy_az_uj_orszaggyules_korosszetetele_2014

A képviselők pont a negyede 40 év alatti.

több mint 8 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 553 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nekem az a legfőbb bajom az egésszel, hogy már régen látszódnia kéne annak a gárdának, ifjabb gárdának, akik valami mást nyújtva másként szólva beszélve, alternatívát kínálva esélyt adhatnának a változásra. Hol van az én generációm (35) vagy az alattam valamivel lévő generáció??? Akik most annyi idősek mint nagyjából Orbánék voltak a rendszerváltáskor, akiknek bőven ott kéne dörömbölniük, ügyvédek, jogászok közgazdászok stb.... csak az én gimis osztályomból potenciált tekintve simán kikerülhetett volna egy országot irányítani képes gárda, és szerintem van még néhány..... de sajnos erre nézve sehol semmi ambíció és inkább próbál mindenki túl élni illetve ha mégis odakerül mindjárt korrumpálódik....

Tudom miért kívülről beszélek, miért nem teszem magam de lelkészként egész más helyzetben vagyok, mintsem, hogy erre az útra rálépjek viszont fáj látnom, hogy az ifjúságunk (velem együtt) ennyire tehetetlen és sír, hogy ez nem jó, az nem jó és menni kéne, ahelyett, hogy neki feszülne....

Egyébként pedig minden nyűggel együtt azt gondolom (aztán lehet nincs igazam) igenis lehet ebben az országban élni, és munkálkodni, inkább azon múlik bizonyos nehéz helyzetekhez hogyan állunk hozzá (jó bús magyaron gáncsoskodva vagy megoldást keresve segítséget kérve/adva), és képesek vagyunk-e felelős döntéseket hozni a magunk életében környezetében.
több mint 8 éve
ZERO_L New England Patriots 4 369 — situational football
ok, de az nem teszi meg nem történté ezeket a megnyilvánulásait.gabtsi
bemutatom a magyar átlagszavazót:



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 771 — Cowboys fan
 twitter.com/presidentaz/status/600967202360008704
azért azt nagyon forrónak tartom, hogy egy Azerbajdzsánban is kulturáltabb és "európaibb" a politikai elit, mint errefelé.
sose fogom tudni addig komolyan venni a fideszt és Orbánt, amíg 15 perc politikai hírnévért és némi haszonért képesek lemenni kutyába. még akkor sem ha a szerintem első és legfontosabb politikai feladatot (a gazdaság egybentartását) képesek lesznek egyszer fenntartható módon kezelni. a pitiánerség minden tulajdonság legalja.gabtsi
Én meg inkább úgy vagyok vele, hogy a barom kiszólásokon, de még a rendszeresen kiderülő korrupciós eseteken is túl tudnék lendülni, ha nem hinném azt, hogy éppen gazdaságilag megyünk nagyon-nagyon nem jó irányba.peterk2005
én már ezen túlvagyok. az a baj, hogy az általános országkultúrára van nagyon rossz hatással ez a fajta "politizálás". a pénz egy dolog, azt megteremtem magamnak, a környezetem alakításához, a hangulat javításához viszont nagy szükség lenne egy normális vezetőre. sok munka lenne az igaz, de valamikor el kellene már kezdeni.

és a legnagyobb bűne az, hogy a támogatottsága is megvan hozzá, és mégsem történik semmi.gabtsi
dehogynem történik - de az nem publikus, legalábbis nemszeressék, ha napvilágra kerül
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
 twitter.com/presidentaz/status/600967202360008704
azért azt nagyon forrónak tartom, hogy egy Azerbajdzsánban is kulturáltabb és "európaibb" a politikai elit, mint errefelé.
sose fogom tudni addig komolyan venni a fideszt és Orbánt, amíg 15 perc politikai hírnévért és némi haszonért képesek lemenni kutyába. még akkor sem ha a szerintem első és legfontosabb politikai feladatot (a gazdaság egybentartását) képesek lesznek egyszer fenntartható módon kezelni. a pitiánerség minden tulajdonság legalja.gabtsi
Én meg inkább úgy vagyok vele, hogy a barom kiszólásokon, de még a rendszeresen kiderülő korrupciós eseteken is túl tudnék lendülni, ha nem hinném azt, hogy éppen gazdaságilag megyünk nagyon-nagyon nem jó irányba.peterk2005
én már ezen túlvagyok. az a baj, hogy az általános országkultúrára van nagyon rossz hatással ez a fajta "politizálás". a pénz egy dolog, azt megteremtem magamnak, a környezetem alakításához, a hangulat javításához viszont nagy szükség lenne egy normális vezetőre. sok munka lenne az igaz, de valamikor el kellene már kezdeni.

és a legnagyobb bűne az, hogy a támogatottsága is megvan hozzá, és mégsem történik semmi.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
 twitter.com/presidentaz/status/600967202360008704
azért azt nagyon forrónak tartom, hogy egy Azerbajdzsánban is kulturáltabb és "európaibb" a politikai elit, mint errefelé.
sose fogom tudni addig komolyan venni a fideszt és Orbánt, amíg 15 perc politikai hírnévért és némi haszonért képesek lemenni kutyába. még akkor sem ha a szerintem első és legfontosabb politikai feladatot (a gazdaság egybentartását) képesek lesznek egyszer fenntartható módon kezelni. a pitiánerség minden tulajdonság legalja.gabtsi
Én meg inkább úgy vagyok vele, hogy a barom kiszólásokon, de még a rendszeresen kiderülő korrupciós eseteken is túl tudnék lendülni, ha nem hinném azt, hogy éppen gazdaságilag megyünk nagyon-nagyon nem jó irányba.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
ok, de az nem teszi meg nem történté ezeket a megnyilvánulásait.

mert, pl arra is kíváncsi lennék, hogy a homofób kérdésre adott elképesztő válaszában sokszor hivatkozott "mi" kit is takar tulajdonképpen. kiknek a nevében nyilatkozik ilyeneket, mert az enyémben biztos nemgabtsi
Pedig de. Az ő olvasatàban a "mi" a magyar választópolgárok tokkal-vonóval. Kezd az idős Horn Gyula szintjére süllyedni szellemileg.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
ok, de az nem teszi meg nem történté ezeket a megnyilvánulásait.

mert, pl arra is kíváncsi lennék, hogy a homofób kérdésre adott elképesztő válaszában sokszor hivatkozott "mi" kit is takar tulajdonképpen. kiknek a nevében nyilatkozik ilyeneket, mert az enyémben biztos nem

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
 twitter.com/presidentaz/status/600967202360008704

azért azt nagyon forrónak tartom, hogy egy Azerbajdzsánban is kulturáltabb és "európaibb" a politikai elit, mint errefelé.

sose fogom tudni addig komolyan venni a fideszt és Orbánt, amíg 15 perc politikai hírnévért és némi haszonért képesek lemenni kutyába. még akkor sem ha a szerintem első és legfontosabb politikai feladatot (a gazdaság egybentartását) képesek lesznek egyszer fenntartható módon kezelni. a pitiánerség minden tulajdonság legalja.gabtsi
Nyugi, amint végre kiírják a EU pályázatokat, elmarad a majd a gumicsont rágás. Jöhet majd a sikerpropaganda.

több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
 twitter.com/presidentaz/status/600967202360008704

azért azt nagyon forrónak tartom, hogy egy Azerbajdzsánban is kulturáltabb és "európaibb" a politikai elit, mint errefelé.

sose fogom tudni addig komolyan venni a fideszt és Orbánt, amíg 15 perc politikai hírnévért és némi haszonért képesek lemenni kutyába. még akkor sem ha a szerintem első és legfontosabb politikai feladatot (a gazdaság egybentartását) képesek lesznek egyszer fenntartható módon kezelni. a pitiánerség minden tulajdonság legalja.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
 444.hu/2015/05/17/orban-beismerte-hogy-hetente-leul-a-fejlesztesi-miniszterrel-hogy-eldontse-ki-nyerje-a-kozbeszerzest/
fantasticAmadeus91
És egyszerű is. Ha egy meleg amerikaival fogsz össze és Mészárosnak hívnak, akkor nemzeti érdek, hogy te építsd. Ha egy meleg zsidóval fogsz össze és nem Mészárosnak hívnak, akkor az a haza kiárusítása.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
 444.hu/2015/05/17/orban-beismerte-hogy-hetente-leul-a-fejlesztesi-miniszterrel-hogy-eldontse-ki-nyerje-a-kozbeszerzest/

fantastic

criminal lawyer or criminal lawyer?