Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
omg:
„Ha igaz az, amit önök mondanak, hogy négymillió szegény él ebben az országban, akkor miért is követelik azt, hogy vasárnap vásárolni lehessen?”
ha nem tudnám ki mondta is tudnám ki mondta 😀
 hacsaknem.blog.hu/2015/07/06/l_simon_ez_a_4_millio_szegeny_majd_elmagyarazza_hogy_te_is_megertsdNegritis
Spoileres a link 😀

Egyébként az ember egy igaz meg-nem-értett zseni. Ja nem ide...

több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
omg:
„Ha igaz az, amit önök mondanak, hogy négymillió szegény él ebben az országban, akkor miért is követelik azt, hogy vasárnap vásárolni lehessen?”
ha nem tudnám ki mondta is tudnám ki mondta 😀
 hacsaknem.blog.hu/2015/07/06/l_simon_ez_a_4_millio_szegeny_majd_elmagyarazza_hogy_te_is_megertsd

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
...Sobri Jóska
...
A jelenbe visszatérve, részben zidane felvetésére is reagálva, nem hiszem, hogy nekünk (Európának) kéne nyakunkba venni a világ összes baját, nyomorát.Dub
Az elejéhez: ez ennél sokkal bonyolultabb. Eléggé közkeletű tévedés, bár helyesebben inkább csúsztatás, hogy a világ erőforrásai végesek. A mondat helyesen úgy hangzik: a világ erőforrásai a mai technológia szerint végesek. Ez másfelé visz, de a lényeg hogy pl. azért is téves a magyar gazdaságpolitika, mert arra épít, hogy többet kell termelni, ami nem igaz, mert megint helyesen úgy kellene hozzáállni, hogy miként tudunk kevesebb munkával ugyanannyit vagy többet termelni, mert ez az igazi GDP növekedés, nem az ha agyra-főre toljuk ki a nagyobb termelést.

Ha már felhoztad az ivóvizet: él ugye az urban legend, hogy a zsidók el akarják venni az ivóvizünket, mert nekik nincs, közben meg ugye akkor lepárlókat építettek a tengerre, hogy sírna az egész kuruc.info, ha megnézné (egyébként török technológiával). Jelenleg Izrael háromszor annyi ivóvizet tud előállítani, mint amire szüksége van (most az más kérdés, hogy vannak akkora köcsögök, hogy nem adnak senkinek). Tudnám sorolni az összes nyersanyagot, de a vége ugyanaz lenne: ha van technológia fejlesztés, akkor az erőforrások szűkössége és végessége feloldható. (Most abba az irányba sem szeretnék elmenni, hogy kinek az érdeke, hogy lassabb legyen a fejlődés, mert előbb-utóbb előjönnek a gyíkemberek...)

Az idézett mondathoz annyit: én sem hiszek abban, hogy nyakló nélkül be kell fogadni mindenkit (ha hallom, hogy indiaikat fogtak el a határon, amit nem értek mert ők könnyen kaphatnak vízumot, de mindegy), de felül kell vizsgálni mint a migrációt, mind a bevándorlást. Azt már korábban is mondtam: hatalmas munkaerőhiány lesz 2030-ra (15 év múlva) a képzett munkaerő piacán (No-ban 20-30%!), most már tudnánk segíteni azon, hogy szervezetten engedélyezzük, hogy pl. szír informatikusoknak ne illegálisan kelljen beszöknie. Tudom, hogy van biztonsági kockázat ebben, de könyörgöm, az MI6 mit csinál közben? Amerikát hallgatják le?

Ebben a mondatban, amit idéztem tőled, kivételesen egyetértünk, de ha mások problémája megoldhatja a mi bizonyos problémáinkat, akkor fogjuk meg és oldjuk meg vele. A rászorulók segítése pedig humanitárius feladat, az utóéletük meg elég bonyolult, bár hiszem hogy nem fog örökké tartani a háború ott sem.

több mint 8 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 046 — Ajmo Vatreni
A jelenbe visszatérve, részben zidane felvetésére is reagálva, nem hiszem, hogy nekünk (Európának) kéne nyakunkba venni a világ összes baját, nyomorát.Dub
Nekünk nem a világ összes baját kell megoldanunk, csak segítenünk annak aki rászorul. Ez szerintem alapvető emberi kötelességünk.
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
...Sobri Jóska
...Dub
Igaz, semmi sem garantál semmit.
De az is igaz, hogy felesleges abból kiindulni, hogy miként történt 300 vagy 30 éve, akkor még nem volt azonnaliság.
És az is igaz, hogy fogalmam nincs mi lesz a mainstream és mi megy a levesbe.
De ha emberként gondolkodom, és nem magyarként, akkor azt mondom, hogy kb. tök mindegy. Neked vannak erre nézve igényeid, vágyaid, nekem nincsenek.
Ahogy megjósolhatatlan volt pár száz éve az USA léte, pár évtizede az EU-é, és pár éve egy államként fellépő terrorcsoporté, úgy most nem tudjuk kitalálni, hogy a globális világ milyen erővonalak mentén fog szerveződni.
Lehet a globális harc győztesei a magasan képzett szakemberek, és azok utódai lesznek, lehet a Weyland-Yutani és még 4-5 hasonló cégóriás alkalmazottai, és azok családja, lehet az egykori (mostani) arab/kínai/brazil emberek leszármazottai, vagy azoké, akik túlélték, és így immunisak a 2098-as nagy zsiráfinfluenza járványt okozó elbaszott vírusokra.
Számomra teljesen lényegtelen, hogy 200 év múlva mi alapján lesznek emberek fent, és lent.
Jó lenne, ha nem lenne ilyen tagozódás, de szerintem is lesz, nem vagyok utópista.
De azt lehetetlenség megjósolni, hogy mi alapján lesz, így azt se tudhatod, hogy most mitől érdemes félned. Az araboktól, a feketéktől, a 12 majomtól, a biokertészektől vagy a szcientológusoktól.

több mint 8 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 599 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Mikor ezeket az integráció ellenes, meg idegen gyűlölő postokat olvasom mindig eszembe jut, hogy itt mennyire kikel magából mindenki, amikor azt a szörnyűséges kritikát kapja, hogy "téged barátom bizony a média kőkeményen félrevezet". Pedig nagy összegben mernék rá fogadni, hogy az itt kardoskodók 80% még nem is beszélt, vagy nincs is szorosabb kapcsolata ezekből az ördögi idegen kultúrából származó emberekkel (nem az nem számít annak, hogy egyszer láttad Ali-t a sarki kebabosnál kiabálni). Én úgy vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy akkor ítélek el valakit/valamit ha személyes tapasztalatom van vele kapcsolatban. Ezért nincs semmi bajom a muszlimokkal, mivel pár évig jártam Brüsszelben suliba, és nagyon jó barátaim és azok családjai származtak Algériából és Líbiából(pl az egyik lány apukája valami katonai/politkai menekült!!! volt aki a Kadhafis buli idején automatice börtön és kivégzés terhe mellett térhetett volna csak vissza a hazájába). Az ottani arab piacra is gyakran jártunk, és az égvilágon soha semmilyen probléma nem volt, egyetlen egyszer sem próbáltak meg minket átverni (ami azért pl itthon nem mondható el), hétvégén pl csak az araboknál lehetett friss pékárut és zöldséget venni a közelben. Nyilván ezek a példák nem fedik le a teljes kultúrát, csak egyszerűen azt nem bírom felfogni, hogy egyesek milyen alapon utálják és vetik meg őket. Vagyis de, és erre utaltam az elején.
Ettől függetlenül én értem Dub érveit is, attól függetlenül, hogy nem feltétlenül értek velük egyet. Szerintem túlságosan a jövőbeli problémákra épít. Ennyi erővel akkor elkezdhetnénk mindenféle környezet szennyezéses élőhely károsítós hatástól rettegni, mert szerintem az sokkal hamarabb be fog következni, mint hogy az iszlám kisebbséggé tegye az európai embert. A nyugati országokat pedig szintén nem tudom sajnálni, hiszen mondhatjuk, hogy a saját "baromságuk" okozta ezt az óriási odavándorlást. Értelemszerűen a gyarmataik miatt alapból potenciálisabb jelöltek voltak, viszont pont ezekkel az integráló és szociális segítséget nyújtó programjaikkal tették nagyon vonzóvá saját magukat. Most pedig már túl késő, mindenki özönlik a jobb élet reményében. Szarügy. Mi biztosan nem leszünk túl vonzóak a kerítésünkkel meg a fosatós narancslével nyugi. 😊
több mint 8 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
...Sobri Jóska
A felvetéseddel az a problémám, hogy semmi nem garantálja, hogy ezek a folyamatok az általad elképzelt, számodra ideális mederben fognak lezajlani. Nyilván látom, hogy ezek már megindultak, arra viszont nem mernék fogadni, hogy ez hosszú távon működőképes is. Az egy dolog, hogy mondjuk összekeveredik az emberiség és megszűnnek kb a rasszok. Ennek előfeltétele lenne a normális egymás mellett élés, amit én nem igazán látom, hogy működne. Nyugaton sem látom, hogy jól működne, pedig ott valószínűleg befogadóbb a társadalom. Persze ebben nem csak az arab-afrikai stb bevándorlók a hibásak, hiszen én magam sem szeretnék velük együtt élni. De tegyük fel, hogy ez megvalósul. Akkor kinek a kultúrája lesz a "mainstream"? Akik szaporábbak, akik jobban ragaszkodnak az általuk magukkal hozott kultúrához. Hiába házasodik mondjuk egy arab egy fehérrel, annak a szokásai fognak jobban fennmaradni, aki jobban ragaszkodik hozzá, és ilyen téren sajnos nem állunk túl jól. Ez szerintem tipikusan az erősebb kutya esete. Egy afrikairól még jobban el tudom képzelni, hogyha megcsapja a globalizmus és a jólét szele, akkor magasról tesz ő az otthonról hozott szokásaira, de mondjuk egy muszlimról, vagy egy ortodox zsidóról már nehezebben. Nézd meg nyugaton hány generáció óta odavándorolt muszlimok élnek, és hogy milyen mértékben mondtak le az eredeti kultúrkörükről, milyen mértékben globalizálódtak? Elég csekély mértékben, lehet hogy nyugati zenéket hallgatnak, de a vallásukról, szokásaikról nem mondtak le (kivéve egy másik szűkebb réteget, aki a bűnözés globális világában megtalálta a helyét). Én igenis azt szeretném, hogy a mi kultúrkörünk legyen/maradjon a "mainstream" (nyilván elhagyva a liberális hajtásait), azt nem tudom elképzelni, hogy a nagy katyvaszból kijön majd egy nagy globális valami. Nem ilyen az ember, ha te/mi ilyenek leszünk, akkor majd mások nem lesznek azok. Elképzelhető, hogy a rasszok eltűnnek, de valamelyik kultúrkör maradni fog globális irányító szerepben. Ha már a jövőben gondolkozunk, azt is figyelembe kell venni, hogy a Föld még a technika rohamos fejlődésével sem fog tudni korlátlan számú embert eltartani. Előbb-utóbb, de valakinek, "menni kell a levesbe", csak idő kérdése és globális harc lesz olyan erőforrásokért is, mint pl az ivóvíz. És lehet, hogy majd nem rasszok vagy származás szerint fog eldőlni, hogy ki jusson vízhez, hanem mondjuk az alapján, hogy ki követi az igaz hitet. Én továbbra is azt mondom, hogy jobb lenne ezt megelőzni és elkerülni, és kisöpörni őket a környezetünkből, de lehetőleg a kontinensről is.
A jelenbe visszatérve, részben zidane felvetésére is reagálva, nem hiszem, hogy nekünk (Európának) kéne nyakunkba venni a világ összes baját, nyomorát.
több mint 8 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Olyan megoldás nem lehetséges, hogy esetleg egy kis áldozattal megpróbálja megoldani ott az életét?NB2
Szerinted ott minden problémára az az első válaszuk, hogy mindenüket hátrahagyva elindulnak a gyerekeikkel több ezer kilóméteres útra az ismeretlenbe? Szerinted ha lenne bármilyen eszközök ami reményt adna a megoldásra, akkor elindulna onnan bárki is? Sőt mondok mégy egyet. Azok akik elindulnak, csak a kisebbség. Még sokkal többen vannak, akik elmenekülnének, csak nincs rá már semmilyen reményük arra, hogy kijussanak onnan.

Régebben írtam, hogy remélhetőleg egyikőnknek sem kell majd azt a fajta kilátástalanságot megtapasztalni, amin ezeknek a menekülteknek át kell menniük. Ott a saját hazájukban semmilyen segítségre sem számíthatnak. Bár lehet csak én gondolom rosszul a dolgokat innen az iróasztal mögül és az ISIS csak az ősi városok romjait akarja elpusztítani, az embereket nem bántja.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 22 120 — nabege2@yahoo.com
Olyan megoldás nem lehetséges, hogy esetleg egy kis áldozattal megpróbálja megoldani ott az életét? Mikor a török, tatár jött nem várta a lakosság a sült galambot. De ha megnézed a 2. vh-ban (egész Európában) a lakosság milyen partizán akciókat nyomott? És mivel rengeteg muzulmánnak cseszi a csőrét az ISIS, még pénzt is kaphatnának hozzá, hogy fegyvereket vegyenek. A szabadságot nem adják ingyen!

(diver! Ha olvasod, te ott Dubaiban mennyire tartod be az araboknál szokásos formákat? Mennyire tolerálnák, ha nem tartanád be?)
több mint 8 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 046 — Ajmo Vatreni
Én sem költözöm Afrikába, sem az arab országok valamelyikébe ők se akarjanak ide költözni, boldoguljanak a saját földjükön, ahogy mi is azt szeretnénk, semmi többet (de erről már írtam korábban). Dub
Kerestem volna képet, hogy hova akarod visszaküldeni ezeket az embereket, de a többséget túl hatásvadásznak tartom, hogy berakjam ide, de nyugodtan keress rá a googlen. Tetszőlegesen írd be a syria, children, isis szavakat és nézd meg hogy "boldogulnak" otthon.

Nyilván az önmagunk teljes körülzárása sem lehet reális jövőkép, de én például egy bizonyos uniót is sokkal szűkebb körben tudnék elképzelni, mint gazdasági-társadalmi társulást. Mondjuk lehetne egy lengyel-szlovák-magyar-horvát tengely, ezek kulturálisan is nagyon hasonló országok, hasonló problémákkal, képesek lennének elviselni is egymást (a tótokkal a békát sajnos le kell nyelni, és valamiféle kiegyezést-megbékélést kötni, a közös, fontosabb célok érdekében), és közösen már gazdaságilag sem képviselnének teljesen jelentéktelen tényezőt. Dub


A lengyelek minek csinálnák ezt? Gazdaságilag sokkal jobb helyzetben vannak, nem beszélve a társadalmukról. Pont velünk akarnának közösködni, akik az orosz "barátaiknak" bepúcsítanak. A horvát gazdaság gyengébb mint a miénk, el tudom képzelni, mennyire tudnánk és akarnánk nekik segíteni, főleg ahogy látom tőled és elvtársaidtól a segítségnyújtásról alkotott elképzeléseteket. Maradnak a szlovákok akikkel valószínűleg nagyon jól kijönne egy általatok kívánt (kimondva vagy nem) Jobbik kormányzat. Ennyi erővel írhattad volna a románokat is, az is legalább olyan működőképes lenne.
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ebben más a 21. század, mint az eddigiek, és innentől indul egyfajta új metodika az emberek egymás mellett élésére. 100-200 év múlva tök lényegtelen lesz, hogy milyen felmenőkkel rendelkezel, kb. mindenki negyed kínai, negyed indiai, negyed fekete, negyed fehér lesz, ezzel párhuzamosan teljesen lényegtelen lesz a nemzeti származás.Sobri Jóska
Én is valami hasonlót kezdtem el írni válaszul, mire észrevettem, hogy te már megírtad. 😊 Lényeg a lényeg, hogy néhány száz éve kurvára semmi értelme nem volt a "fehér" ország fogalomnak, mert azt se tudtuk, hogy van nem olyan. Viszont a katolikusok, reformátusok, protestánsok egymást ölték, azzal a címszóval, hogy nem akarják befogadni az "idegen kultúrát". 😊 A békés formája ennek olyasmiben jelentkezett, hogy katolikus szabómester nem volt hajlandó hozzáadni a lányát a protestáns pék fiához. A kevésbé békés meg a mészárlás, vérengzés volt ugye. Eközben az országban ugyanolyan természetes volt németül beszélni, mint magyarul vagy horvátul.

Tulajdonképpen nem tudok olyan kort és olyan esetet mondani, amikor az alkalmazkodóképesség nélküli merev ragaszkodás az életformához eredményes tudott volna lenni a világ folyamataival szemben. Fontos a "szemben". Mert addig természetesen eredményes, amíg a folyamatokkal együtt halad. De akkor "küzdeni" sem kell érte, mert magától terjed. A nyugati életmód, kultúra, gazdasági, társadalmi logika éppen azért tudott terjeszkedni és uralkodóvá válni az elmúlt 1-2 évszázadban, mert először ült fel a technológiai fejlődés lovára - meglovagolva az idők szavát. Ha az araboknak jutott volna ez eszébe, akkor a mai USA valószínűleg egy földközi-tengert körbeölelő nagyhatalom lenne. Ha meg kínának/indiának, akkor mi innánk szakét és néznénk japán történelmi blockbustereket ahelyett, hogy ők isznak whisky-t és nézik a hollywoodi gyártósorról lekerült termékeket.

De mondjuk 200 év múlva ezek a különbségek fel fognak oldódni a fentebb leírt azonnaliság miatt, hisz egy új Lady GaGa klip, vagy Stephen King könyv, esetleg az új StarWars film már most egyszerre férhető hozzá a világon szinte bárhol, ahol van ehhez technika. És kb. 200 év múlva lesz mindenhol. (20 éven belül a teljes föld le lesz fedve wifivel, a googlenak köszönhetően. A teljes.) És biz ez oda fog baszni az amerikai "kultúrfölénynek" is, hiszen nem a fizetett marketing fogja meghatározni a közizlést, hanem a spontán "értékteremtődések", lásd Gangnam Style, Susan Boyle. Hülyén hangzik számodra, de pont a valós globalizmus fogja a fos és a konzumszarok végét jelenteni, és fog esélyt adni arra, hogy bárki, bármit, bárhol alkot, ugyanakkora eséllyel keltse fel a világ érdeklődését, és válhasson sikeressé, elismertté.Sobri Jóska
Ezzel csak annyiban nem értek egyet, hogy én nem mernék jósolni arra, hogy mi lesz. Nem tudhatjuk, ahogy 200 évvel ezelőtt se tudta volna senki megjósolni, hogy ma mi lesz. Csak azt tudjuk, hogy biztosan nem az lesz, ami most.

Mindenesetre eléggé messzire eveztünk a témában. A mostani menekült probléma ebből a szempontból - életmódbeli váltás - irreleváns. Teljesen mindegy, hogy végül mi lesz, ennek a mértéke még a legrosszabb scenario esetén sem akkora, ami észrevehető módon befolyásolhatná a mindennapjainkat. Egyes településekét igen, de úgy általában véve az országét még marginálisan sem. A bevándorlás hosszú távon egy teljesen másik jelenség ill. probléma - ha annak fogjuk fel.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 051
Végezetül Gyurma utolsó mondatára még annyit reagálnék, hogy ha mi nem toleráljuk "mások akármilyét", azzal maximum marad minden így, mint legrosszabb opció. Ha viszont toleráljuk, akkor a legrosszabb opció még mindig rosszabb mint a miénk, remélem azért azt te sem szeretnéd itt látni, ami mondjuk Marseille vagy Párizs bizonyos bevándorlók által lakott területein elő szokott fordulni.Dub
Vagy egy ortodox zsidót, hogy az asszony is egyenrangú fél? Gyurma Pappa
És akkor még ott van az ingyen disznóhús dilemmája.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
A hiba ott van Dub (és az összes nacionalista, bármilyen nemzetből) érvelésében, hogy ő a jelenlegi helyzetből indul ki, mint ami egyfajta végső állapota az emberiségnek, és évtizedekkel, évszázadokkal ezelötti történésekkel keres hasonlóságot.
Ez ott sántít, hogy évtizedekkel, évszázadokkal ezelött nem volt internet, polgári repülés, napi négyszeri pénzátutalási lehetőség bárhonnan bárhova, vagyis egyszóval nem volt azonnaliság.
Ebben más a 21. század, mint az eddigiek, és innentől indul egyfajta új metodika az emberek egymás mellett élésére.
100-200 év múlva tök lényegtelen lesz, hogy milyen felmenőkkel rendelkezel, kb. mindenki negyed kínai, negyed indiai, negyed fekete, negyed fehér lesz, ezzel párhuzamosan teljesen lényegtelen lesz a nemzeti származás.
Te Dub, most még magyar kultúrkincsre gondolsz, büszke vagy Petőfire, Máraira, Latinovitsra, és eközben egy indiai, brazil vagy thaiföldi költőt vagy színészt nem tudsz mondani, igaz, ők se nagyon magyart, lengyelt vagy indonézt.
De mondjuk 200 év múlva ezek a különbségek fel fognak oldódni a fentebb leírt azonnaliság miatt, hisz egy új Lady GaGa klip, vagy Stephen King könyv, esetleg az új StarWars film már most egyszerre férhető hozzá a világon szinte bárhol, ahol van ehhez technika. És kb. 200 év múlva lesz mindenhol. (20 éven belül a teljes föld le lesz fedve wifivel, a googlenak köszönhetően. A teljes.) És biz ez oda fog baszni az amerikai "kultúrfölénynek" is, hiszen nem a fizetett marketing fogja meghatározni a közizlést, hanem a spontán "értékteremtődések", lásd Gangnam Style, Susan Boyle.
Hülyén hangzik számodra, de pont a valós globalizmus fogja a fos és a konzumszarok végét jelenteni, és fog esélyt adni arra, hogy bárki, bármit, bárhol alkot, ugyanakkora eséllyel keltse fel a világ érdeklődését, és válhasson sikeressé, elismertté.
Teljesen lényegtelen lesz a nemzeti származás. Persze biztos lesznek ugyanúgy különbségek, de már nem ilyen - akkorra - idejétmúlt halmazok alapján.
Ezen kéne eltöprengeni, és azon, hogy ehhez képest mennyire nevetséges semmiség lesz egy 2215-ös törikönyv(et helyettesítő adatfile)ban az, hogy 2015-ben szűklátókörű, begyepesedett, konzervatívok miként viszonyultak a nemzetállamiság megörzésének gondolatához.

(Annyi B) opciót fennhagyok, hogy ezen begyöpösödött agyhalottak 2215-ig kb. 20szor képesek lesznek kipusztítani az embert a Földről, ésakkor a fent leírtak természetesen nem fognak megtörténni. De én nem ennek drukkolok.)

több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Végezetül Gyurma utolsó mondatára még annyit reagálnék, hogy ha mi nem toleráljuk "mások akármilyét", azzal maximum marad minden így, mint legrosszabb opció. Ha viszont toleráljuk, akkor a legrosszabb opció még mindig rosszabb mint a miénk, remélem azért azt te sem szeretnéd itt látni, ami mondjuk Marseille vagy Párizs bizonyos bevándorlók által lakott területein elő szokott fordulni.Dub
Dehogy is. De ha vagyunk annyira ostobák, hogy nem tanulunk abból, amit előttünk történt, akkor meg is érdemeljük.

Pusztán annyit mondok, ahogy eddig is, most is: nem hiszem hogy csak a két véglet létezik, hogy "nem" és "Marseille". Az én világomban legalábbis nem.

Csak mellékesen Jamesnek, mert nem ez a vita fő sodra nálam: a vonatos hasonlat pontosan annyira kínos, mint hogy az iszlámmal az a legnagyobb baj, hogy hajnalban a müezin imára hív.
Az feltűnt, hogy nem minden iszlám hitű radikális? A radikális iszlám pont annyira kellemetlen, mint az ortodox zsidóság, a bigott kereszténység vagy bármelyik másik elvetemült szekta. Próbáltál meggyőzni egy radikális szektást, hogy a vérátömlesztéstől életben marad a gyereke? Vagy egy ortodox zsidót, hogy az asszony is egyenrangú fél? És az mondd valamit, hogy vannak olyan magyar falvak, ahol nem lehet bemenni kvázi félkatonai erősítés nélkül és az ott lakók által fenntartott kb. alvilági világrend "az adott állam hivatalos jogrendjét teljes mértékben kizárja"? Ehhez nem kell radikális iszlamistának lenni...

több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
"A vendégek s a jövevények akkora hasznot hajtanak, hogy méltán állhatnak a királyi méltóság hatodik helyén. Hiszen kezdetben úgy növekedett a római birodalom, úgy magasztaltattak fel és lettek dicsőségessé a római királyok, hogy sok nemes és bölcs áradt hozzájuk különb-különb tájakról. Róma bizony még ma is szolga volna, ha Aeneas sarjai nem teszik szabaddá. Mert amiként különb-különb tájakról és tartományokból jönnek a vendégek, úgy különb-különb nyelvet és szokást, különb-különb példát és fegyvert hoznak magukkal, s mindez az országot díszíti, az udvar fényét emeli, s a külföldieket a pöffeszkedéstől elrettenti. Mert az egy nyelvű és egy szokású ország gyenge és esendő. Ennélfogva megparancsolom neked, fiam, hogy a jövevényeket jóakaratúan gyámolítsad és becsben tartsad, hogy nálad szívesebben tartózkodjanak, mintsem másutt lakjanak. Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szét szórni, amit összegyűjtöttem, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országod. Hogy ez ne legyen, naponta nagyobbítsd országodat, hogy koronádat az emberek nagyságosnak tartsák."
"Az erények mértéke teszi teljessé a királyok koronáját, és a parancsok közt a tizedik. Mert az erények ura a Királyok Királya, miként égi serege áll kereken tíz karból, úgy életed vitele kerekedjék ki tíz parancsból. Kell, hogy a királyt kegyesség s irgalmasság díszítse, de a többi erény is hassa át és ékesítse. Mert ha a királyt istentelenség és kegyetlenség szennyezi, hiába tart igényt a király névre, zsarnoknak kell nevezni. Ennek okából hát, szerelmetes fiam, szívem édessége, sarjam jövő reménysége, kérlek, megparancsolom, hogy mindenütt és mindenekben a szeretetre támaszkodva ne csak atyafiságodhoz és a rokonságodhoz, vagy a főemberekhez, avagy a gazdagokhoz, a szomszédhoz és az itt lakóhoz légy kegyes, hanem még a külföldiekhez is, sőt mindenkihez, aki hozzád járul. Mert a szeretet gyakorlása vezet el a legfőbb boldogsághoz. Légy irgalmas minden erőszakot szenvedőhöz, őrizd szívedben mindig az isteni intést: "Irgalmasságot akarok, nem áldozatot." Légy türelmes mindenekhez, nemcsak a hatalmasokhoz, hanem azokhoz, akik nem férnek a hatalomhoz. Azután légy erős, nehogy a szerencse túlságosan felvessen, vagy a balsors letaszítson. Légy alázatos is, hogy Isten felmagasztaljon most és a jövőben. Légy majd mértékletes, hogy mértéken túl senkit se büntess vagy kárhoztass. Légy szelíd, hogy sohase harcolj az igazság ellen. Légy becsületes, hogy szándékosan soha senkit gyalázattal ne illess. Légy szemérmes, hogy elkerüld a bujaság minden bűzét, valamint a halál ösztönzőjét."
By Rexephan Estephan
Kérdés?sutianap
Így van. Aki integrálódni akart, azzal így is cselekedett István (és az utódai). És mi lett azokkal, akik nem akartak integrálódni? Legfőképp azokkal, akik nem akartak KERESZTÉNYKÉNT integrálódni????
Válasz?James007
"Mindenkinek mindene lettem, hogy mindenkit megmentsek."
Mikó vótá templomba? Pál nem fog örülni....


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 809
"A vendégek s a jövevények akkora hasznot hajtanak, hogy méltán állhatnak a királyi méltóság hatodik helyén. Hiszen kezdetben úgy növekedett a római birodalom, úgy magasztaltattak fel és lettek dicsőségessé a római királyok, hogy sok nemes és bölcs áradt hozzájuk különb-különb tájakról. Róma bizony még ma is szolga volna, ha Aeneas sarjai nem teszik szabaddá. Mert amiként különb-különb tájakról és tartományokból jönnek a vendégek, úgy különb-különb nyelvet és szokást, különb-különb példát és fegyvert hoznak magukkal, s mindez az országot díszíti, az udvar fényét emeli, s a külföldieket a pöffeszkedéstől elrettenti. Mert az egy nyelvű és egy szokású ország gyenge és esendő. Ennélfogva megparancsolom neked, fiam, hogy a jövevényeket jóakaratúan gyámolítsad és becsben tartsad, hogy nálad szívesebben tartózkodjanak, mintsem másutt lakjanak. Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szét szórni, amit összegyűjtöttem, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országod. Hogy ez ne legyen, naponta nagyobbítsd országodat, hogy koronádat az emberek nagyságosnak tartsák."
"Az erények mértéke teszi teljessé a királyok koronáját, és a parancsok közt a tizedik. Mert az erények ura a Királyok Királya, miként égi serege áll kereken tíz karból, úgy életed vitele kerekedjék ki tíz parancsból. Kell, hogy a királyt kegyesség s irgalmasság díszítse, de a többi erény is hassa át és ékesítse. Mert ha a királyt istentelenség és kegyetlenség szennyezi, hiába tart igényt a király névre, zsarnoknak kell nevezni. Ennek okából hát, szerelmetes fiam, szívem édessége, sarjam jövő reménysége, kérlek, megparancsolom, hogy mindenütt és mindenekben a szeretetre támaszkodva ne csak atyafiságodhoz és a rokonságodhoz, vagy a főemberekhez, avagy a gazdagokhoz, a szomszédhoz és az itt lakóhoz légy kegyes, hanem még a külföldiekhez is, sőt mindenkihez, aki hozzád járul. Mert a szeretet gyakorlása vezet el a legfőbb boldogsághoz. Légy irgalmas minden erőszakot szenvedőhöz, őrizd szívedben mindig az isteni intést: "Irgalmasságot akarok, nem áldozatot." Légy türelmes mindenekhez, nemcsak a hatalmasokhoz, hanem azokhoz, akik nem férnek a hatalomhoz. Azután légy erős, nehogy a szerencse túlságosan felvessen, vagy a balsors letaszítson. Légy alázatos is, hogy Isten felmagasztaljon most és a jövőben. Légy majd mértékletes, hogy mértéken túl senkit se büntess vagy kárhoztass. Légy szelíd, hogy sohase harcolj az igazság ellen. Légy becsületes, hogy szándékosan soha senkit gyalázattal ne illess. Légy szemérmes, hogy elkerüld a bujaság minden bűzét, valamint a halál ösztönzőjét."
By Rexephan Estephan
Kérdés?sutianap
Így van. Aki integrálódni akart, azzal így is cselekedett István (és az utódai). És mi lett azokkal, akik nem akartak integrálódni? Legfőképp azokkal, akik nem akartak KERESZTÉNYKÉNT integrálódni????
Válasz?
több mint 8 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 809
Kezdem unni, de csak azért is:
1. jelenleg is van magyar iszlám közösség, ma is imádkoznak, a Károly körút közepén van a mecset, és élhetőek (a fadzsr itthoni idő szerint egy órával korábban van)
2. 8 évig éltem a vasúttól 25 méterre, és a 4:55-ös győri gyors kötelezettségének érezte hogy 4:58-kor dudáljon a lakótelepünk mellett. Akkoriban 7-kor keltem.
3. A "nagyokosok" sem és te illetve aki veled egyetért sem birtokolja a nagy, egyetemes, ősi igazságot. Én sem. Megértem, ha nem akarjátok tolerálni mások akármiét, de fogadjátok el, hogy engem meg nem zavar mások akármije. Bár tudom, sokat kérek...Gyurma Pappa
Ez a vonatos hasonlat azért igencsak kínosra sikeredett..

A mások akármijének tolerálásával pedig csak egy baj van: ha az általad tolerált akármi nem tolerál téged. És a radikális iszlámmal pont ez a nagy harci helyzet.
Nem egy olyan zóna van már most is az Unióban, ahol a saría az uralkodó jogrend, és az adott állam hivatalos jogrendjét teljes mértékben kizárja - na, oda mehetsz tolerálni, azt majd meglátod, hogy kérnek-e belőle.
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
"A vendégek s a jövevények akkora hasznot hajtanak, hogy méltán állhatnak a királyi méltóság hatodik helyén. Hiszen kezdetben úgy növekedett a római birodalom, úgy magasztaltattak fel és lettek dicsőségessé a római királyok, hogy sok nemes és bölcs áradt hozzájuk különb-különb tájakról. Róma bizony még ma is szolga volna, ha Aeneas sarjai nem teszik szabaddá. Mert amiként különb-különb tájakról és tartományokból jönnek a vendégek, úgy különb-különb nyelvet és szokást, különb-különb példát és fegyvert hoznak magukkal, s mindez az országot díszíti, az udvar fényét emeli, s a külföldieket a pöffeszkedéstől elrettenti. Mert az egy nyelvű és egy szokású ország gyenge és esendő. Ennélfogva megparancsolom neked, fiam, hogy a jövevényeket jóakaratúan gyámolítsad és becsben tartsad, hogy nálad szívesebben tartózkodjanak, mintsem másutt lakjanak. Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szét szórni, amit összegyűjtöttem, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országod. Hogy ez ne legyen, naponta nagyobbítsd országodat, hogy koronádat az emberek nagyságosnak tartsák."
"Az erények mértéke teszi teljessé a királyok koronáját, és a parancsok közt a tizedik. Mert az erények ura a Királyok Királya, miként égi serege áll kereken tíz karból, úgy életed vitele kerekedjék ki tíz parancsból. Kell, hogy a királyt kegyesség s irgalmasság díszítse, de a többi erény is hassa át és ékesítse. Mert ha a királyt istentelenség és kegyetlenség szennyezi, hiába tart igényt a király névre, zsarnoknak kell nevezni. Ennek okából hát, szerelmetes fiam, szívem édessége, sarjam jövő reménysége, kérlek, megparancsolom, hogy mindenütt és mindenekben a szeretetre támaszkodva ne csak atyafiságodhoz és a rokonságodhoz, vagy a főemberekhez, avagy a gazdagokhoz, a szomszédhoz és az itt lakóhoz légy kegyes, hanem még a külföldiekhez is, sőt mindenkihez, aki hozzád járul. Mert a szeretet gyakorlása vezet el a legfőbb boldogsághoz. Légy irgalmas minden erőszakot szenvedőhöz, őrizd szívedben mindig az isteni intést: "Irgalmasságot akarok, nem áldozatot." Légy türelmes mindenekhez, nemcsak a hatalmasokhoz, hanem azokhoz, akik nem férnek a hatalomhoz. Azután légy erős, nehogy a szerencse túlságosan felvessen, vagy a balsors letaszítson. Légy alázatos is, hogy Isten felmagasztaljon most és a jövőben. Légy majd mértékletes, hogy mértéken túl senkit se büntess vagy kárhoztass. Légy szelíd, hogy sohase harcolj az igazság ellen. Légy becsületes, hogy szándékosan soha senkit gyalázattal ne illess. Légy szemérmes, hogy elkerüld a bujaság minden bűzét, valamint a halál ösztönzőjét."
By Rexephan Estephan
Kérdés?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
davemayer Chicago Bears 14 362 — "Grammar maci"

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 8 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Igor és Gyurma: Elnézést, hogy csak így egybe reagálok, de megmondom őszintén lusta vagyok külön pontonként idézgetni. Először is szerintem azt lenne a legcélszerűbb meghatározni, hogy milyen országot szeretnénk mondjuk itt 20-30-50 év múlva látni. Gyanítom, hogy már itt elég erős eltérések vannak. Számomra semmiképpen sem követendő minta sem az USA, se a nyugat-európai társadalmi berendezkedés, nem szeretném azt itt, a vele járó multi-kulturális katyvaszt meg pláne nem. Nem akarom itt látni sem a muszlim/arab, sem az afrikai se semmilyen más Európán kívüli kultúrát. Nem azért mert általánosítok és azt mondom, hogy egy sem tudna beilleszkedni, hanem azért mert nem itt van a helye. Az már egy másik kérdés, hogy egyébként fenntartom, hogy a többsége továbbra sem tudna, amint elérnének egy kellően nagy létszámot, egyszerűen annyira más világ. Én egy büszke identitással rendelkező erős, fehér országot szeretnék itt látni. Nem hiszem, hogy ez bűn lenne, lehet ezt nevezni rasszizmusnak, én inkább egészséges életösztönnek nevezném. Annyira más, amit ők képviselnek, hogy lehetetlenségnek tartom, hogyha mondjuk ideraknának belőlük pár százezret vagy egy milliót, az ne lenne óriási (szerintem negatív) hatással. Ezt még a nálunk erőforrásokban jóval gazdagabb nyugat sem tudta elkerülni. Ha már a mai világban elkerülhetetlen a kultúrák és a népek keveredése, akkor legalább a fehér, európai kultúrákkal keveredjünk (természetesen ez alatt nem ezt a teljes mértékben önfeladó, önpusztító, sajnos a fehérek körében egyre jobban terjedő tolerancia-bajnok világnézetet értem). Az általánosítás az emberrel született tulajdonság, egyfajta önvédelmi reflexként lehet erre is tekinteni. Ha az elődeink is a manapság oly divatos tolerancia-bajnok felfogást követték volna, valószínűleg már mi sem írogatnánk itt. Teljesen abszurd számomra az elgondolás is, hogy én/te fogadd el és fogadd be a másik teljesen eltérő teljesen más kultúráját. Az elfogadás még csak-csak, de otthon kérem szépen, és nem nálunk. Én sem költözöm Afrikába, sem az arab országok valamelyikébe ők se akarjanak ide költözni, boldoguljanak a saját földjükön, ahogy mi is azt szeretnénk, semmi többet (de erről már írtam korábban). Nyilván az önmagunk teljes körülzárása sem lehet reális jövőkép, de én például egy bizonyos uniót is sokkal szűkebb körben tudnék elképzelni, mint gazdasági-társadalmi társulást. Mondjuk lehetne egy lengyel-szlovák-magyar-horvát tengely, ezek kulturálisan is nagyon hasonló országok, hasonló problémákkal, képesek lennének elviselni is egymást (a tótokkal a békát sajnos le kell nyelni, és valamiféle kiegyezést-megbékélést kötni, a közös, fontosabb célok érdekében), és közösen már gazdaságilag sem képviselnének teljesen jelentéktelen tényezőt. A szememben a nyugat már elveszett a mérhetetlen sok bevándorlóval és keveredéssel, de ezek az országok még bőven menthetőek lennének. Nem arról kéne a diskurzusnak folyni, hogy lehet-e és ha igen, akkor hogyan integrálni az idegeneket, ez a szememben nem opció. Nem kell ide se menekült, se bevándorló, annyi szaron átment már ez a kelet-közép európai régió, ha azokat túléltük, nehogy már most csak x mennyiségű teljesen más világból érkező idegen beengedése legyen az egyetlen megoldás. Végezetül Gyurma utolsó mondatára még annyit reagálnék, hogy ha mi nem toleráljuk "mások akármilyét", azzal maximum marad minden így, mint legrosszabb opció. Ha viszont toleráljuk, akkor a legrosszabb opció még mindig rosszabb mint a miénk, remélem azért azt te sem szeretnéd itt látni, ami mondjuk Marseille vagy Párizs bizonyos bevándorlók által lakott területein elő szokott fordulni.
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Mivel iszlám államban, muzulmánok között élek nyugodtan kijelenthetem: Kurvára nem hiányzik nekünk otthon semmiféle muzulmán. Integrációra képtelenek (pont a hitük miatt sem), idomulni nem tudnak. Állhatatosak, és igen erős a hitük. Terjednek. Rohadtul nincs kedvem a kádiválasztást megérni Sopronban, vagy a Gém utca 28-ban az ágyamban 4:15-kor azt átélni, hogy felbasszon a fadzsra hívó müezzin ének. Nem vagyok rasszista, itt tolerálom (de meg is szenvedem, de itt ők vannak otthon, én vagyok vendég), viszont otthon nem akarom ezt tolerálni (mint ahogy itt ők sem tolerálnak nagyon mást).diverdoc
Itt a pont és a lényeg, tessék nagyokosok (és ezt nem egy magamfajta "náci-fasiszta" írta)...Dub
Kezdem unni, de csak azért is:
1. jelenleg is van magyar iszlám közösség, ma is imádkoznak, a Károly körút közepén van a mecset, és élhetőek (a fadzsr itthoni idő szerint egy órával korábban van)
2. 8 évig éltem a vasúttól 25 méterre, és a 4:55-ös győri gyors kötelezettségének érezte hogy 4:58-kor dudáljon a lakótelepünk mellett. Akkoriban 7-kor keltem.
3. A "nagyokosok" sem és te illetve aki veled egyetért sem birtokolja a nagy, egyetemes, ősi igazságot. Én sem. Megértem, ha nem akarjátok tolerálni mások akármiét, de fogadjátok el, hogy engem meg nem zavar mások akármije. Bár tudom, sokat kérek...

több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Mivel iszlám államban, muzulmánok között élek nyugodtan kijelenthetem: Kurvára nem hiányzik nekünk otthon semmiféle muzulmán. Integrációra képtelenek (pont a hitük miatt sem), idomulni nem tudnak. Állhatatosak, és igen erős a hitük. Terjednek. Rohadtul nincs kedvem a kádiválasztást megérni Sopronban, vagy a Gém utca 28-ban az ágyamban 4:15-kor azt átélni, hogy felbasszon a fadzsra hívó müezzin ének. Nem vagyok rasszista, itt tolerálom (de meg is szenvedem, de itt ők vannak otthon, én vagyok vendég), viszont otthon nem akarom ezt tolerálni (mint ahogy itt ők sem tolerálnak nagyon mást).diverdoc
Itt a pont és a lényeg, tessék nagyokosok (és ezt nem egy magamfajta "náci-fasiszta" írta)...Dub
Hát nem tudom... ez eléggé lusta érvelés volt, már elnézést.

Most idézzek Amish, mormon, mindenféle amcsi keresztény szektákat, szcientológust, vagy akár ateistát.. akik legalább ennyire erőshitűek, nem tudnak idomulni, és ugyanígy terjednek? De leginkább az ateisták.. húú, azok aztán a legállhatatosabbak. Mindenféle vallásos embert téríteni akarnak! A mocsadékok.

Hangerő/kényelem alapján szelektálást.. hűha. Nem hiszem, hogy ez túl sportszerű.. a templomharang nem zavar? Oh wait, az csak heti egyszer van és reggel kilenckor.. mennyivel kényelmesebb, de költözhettél volna vasútállomás mellé is nem? Az nem zavarna ugyanúgy?
De ilyen alapon kezdhetnénk a tizedel.. khm, mármint a tisztogatást a Red Bull Air Race-szel, a péntek esti házibuliban ordító zenét hallgató emberekkel, a vékony lakások közötti válaszfal mögött furcsa zajt kiadó párokkal, az éj közepén felsíró kisbabákkal... stb
Hogy tetszik az ötlet?

És megint, ezt a szokásos klasszikus általánosításos maszlagot, hogy a muszlimok nem tudnak idomulni ezt felejtsük már el. Please. Please. Please.
Mondj nemet az általánosításra!
Ez egy fals kiindulópont, és sajnos tény, hogy innentől erős és logikus gondolatmenetet szül.. de ha a kiindulópontod rossz.. ugyanúgy téves lesz a konklúziód.

Nem fekete-fehér a világ. Szürke a paletta.
Lehet hogy a muszlim sötétszürkébb (de azért kérek erről mondjuk kapásból 2-3 független hatástanulmányt vagy valamit, mert levegőbe lógó kijelentéseket tenni én is bármikor tudok), de ami a legfontosabb, onnantól hogy valami szürke..már nem mondhatod rá hogy fekete.

Utálhatod Juszuf Abbaszt/Kovács Pétert/Vijay Patelt, mert egy ostoba, arrogáns ember. Jóba lehetsz Mohammed Saeed-dal/Nagy Dezsővel/KJ Singh-hel, mert segítőkész és jó a humora.

Ennyi. Kurva egyszerű ez a világfelfogás, higgyétek el.
Ha valaki szerint téves az én axiómám, szívesen meghallgatom.. beszélgessünk erről. Mert szerintem ez a probléma gyökere.

Lesz olyan muszlim gyerek, aki Londonban a mecsetben fog lógni a hétvégén, de egy csomó meg majd a focipályán... mondjuk ha az angol osztálytársuk leköpi, megveri, meg "paki"-zza a hátuk mögött őket, akkor valószínűleg kevesebben maradnak egy idő után a focipályán.
És tudod mit, ez nem egyszerű folyamat, és nem azonnali. Ebben egyetértek. Még azt sem vitatom, hogy a pakisztáni gyerekek 100% soha nem fog a focipályán lógni, még akkor se, ha mindent ideális módon csinálsz. De azért akad Breivik a legcivilizáltabb országokban is, a first world problémák tengerében is..

Ha azt nézem, hogy legjobb esetben is mondjuk 50-70-100 évvel vagyunk a muszlimok előtt bizonyos társadalmi mozgalmak terén (bár azért lehet itt is csemegézni a nyugati oldalon is: Scopes-per, szüffrazsettmozgalmak, vagy mondjuk.. Rosa Parks? de speciel mondjuk homoszexualitás terén pl. nincs ennyi se talán 30-40), attól még ez nem lehet ok ilyen szintű erkölcsi felsőbbrendűségre..

Legfőképp abban az esetben nem, ha egy olyan adott egyén próbál ezzel a felsőbbrendűséggel élni (hiába él európai országban mondjuk), akinek személyes véleménye mondjuk 18. századi viszonyokat tükröz... teszek rá, hogy német, orosz vagy mexikói. Jörg Klein/Igor Kozlov/Francisco Gonzalez lesz egy vaskalapos/szűklátókörű idióta.. és nem a németek/oroszok vagy a mexikóiak.

PS: direkt választottam férfineveket végig.. elnézést a szexizmusért 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Mivel iszlám államban, muzulmánok között élek nyugodtan kijelenthetem: Kurvára nem hiányzik nekünk otthon semmiféle muzulmán. Integrációra képtelenek (pont a hitük miatt sem), idomulni nem tudnak. Állhatatosak, és igen erős a hitük. Terjednek. Rohadtul nincs kedvem a kádiválasztást megérni Sopronban, vagy a Gém utca 28-ban az ágyamban 4:15-kor azt átélni, hogy felbasszon a fadzsra hívó müezzin ének. Nem vagyok rasszista, itt tolerálom (de meg is szenvedem, de itt ők vannak otthon, én vagyok vendég), viszont otthon nem akarom ezt tolerálni (mint ahogy itt ők sem tolerálnak nagyon mást).diverdoc
Itt a pont és a lényeg, tessék nagyokosok (és ezt nem egy magamfajta "náci-fasiszta" írta)...
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
2. Nem minden muszlim támogatja a ISIS-t és a módszereiket, Gyurma Pappa
Mint, ahogy Sóbri korábbi angol nyelvű kis története is írta az ISIS teljesen a muszlim elvek ellen, és a muszlim érdekek ellen van. Nem, hogy nem minden muzulmán, de EGY IGAZ MUSZLIM SEM támogatja az ISIS-t. Annyi mindent tesznek ami ellentétes a vallásukkal, hogy az tolerálhatatlan nekik.
Ramadán idején (most éppen az van), a szent havukban minden az Istenhez fordulásról, az imákról szól (pl ezért nem alszom, mert folyamatosan szól az ima). A Ramadhan a hitük egyik alappillére, és nagyon szent. Másik alappillér az ima aminek kötelező elemei (fadr) vannak, csak úgy érvényes és un. rakákból áll, melynek meghatározott a száma különböző imákkor.Na pl ISIS ezt is megváltoztatta, tehát az iszlám alapjaival ellentétes döntéseket hozott, és akik azt nem tartják be (tehát a muzulmánok) azokat irtják. Ramadhan idejen még a hangos szó is tiltott, nem ám a fegyveres konfliktus, erre az ISIS kiadta az ukázt, a Ramadhan alatti gyilkosságokra (lsd. Tunézia). Bájdövéj az Iszlám azt jelenti béke. pár idézet a Koránból, amit minden muszlimnak követnie kell.
"ha valaki megöl egy embert az olyan, mintha az egész emberiséget elpusztítaná, és ha valaki megment egy életet, az olyan, mintha az egész emberiséget mentené meg"
"Ti hívők! Lépjetek be teljesen a békességbe (az Iszlámba), és ne járjatok a Sátán lábnyomában. Bizony, ő nektek nyilvánvaló ellenségetek. "
"És azok, akik megszegik az Allahhal szerződést, miután megkötötték azt, és megszakítják azt, aminek megerősítését Allah parancsolta, és romlást okoznak a földön, azokon van az átok. Gonosz hajlékuk lesz az ilyeneknek."
Ennyit az Iszlámról.

Visszatérve az ISIS-re. Egy közösség van a világon, akiknek az egész világon árt az ISIS és ezek a muszlimok. Azon kellene inkább elgondolkodni kinek jó, hogy az ISIS létezik? Sztem mindannyian tisztában vagyunk azzal, hogy ha a szándék meglenne seperc alatt meg lehetett volna őket állítani.(egyébként ez még bekövetkezhet Irán részéről, csak valószínű az ő térnyerésüket nem engedné simán az Izrael-USA szövettség) Nézzetek a térképre! Az Irán-Hezbollah tengelyt sikerült teljesen elvágni az ISIS megerősödésével. Ez kinek az érdeke? Miért nem lépik át sem ők sem a Nussra Front sehol a határt? Ennyire tisztelnék a török, izraeli szuverenitást? Kinek jó, hogy kurdokat mészárolnak, és minden kurd fegyveres az ISIS ellen harcol jelenleg? Miért nem fogad menekültet egyik USA barát arab állam sem?
Miért izraeli kórházakba menekítik és kezelik az ISIS és a Nusra Front harcosait?http://tapnewswire.com/2014/12/wounded-isis-fighters-being-treated-in-israeli-hospitals-us-training-them/
 www.geoengineeringwatch.org/turkey-and-israel-are-directly-supporting-isis-and-al-qaeda-terrorists-in-syria/
Kinek jó, hogy hogy a muszlim szó a terrorista szinonimája lesz (lett)? Kinek jó, hogy ezzel igazolni tudja a tartós katonai jelenlétét?
Az ISIS hozadéka az lesz, hogy a békés és főleg nyugaton élő muzulmánokat atrocitások fogják érni, tekintve, hogy azonosítják majd őket a terrorizmussal. És erre válaszul azok radikalizálódni fognak és az ördögi kör máris megvan. Az általam idézet első Korán részletben szerepel az is, hogy nem ártatlan ember megölése akár igazolható is
"megtorlásul gyilkosságért, vagy azért, mert gonoszságot terjesztett a földön..."
"és azok, akik nem ölnek meg senkit, akit Allah megtiltott - kivéve jogos indokkal..."
és ezek a normális muzulmánok lesznek azok akiket az atrocitásokra válaszként sikerül majd magukhoz toborozni az olyan szervezeteknek mint pl az izraeli és USA útlevéllel rendelkező Abu Baker Al Baghdadi vezette "kalifátus"-nak.
Van sia, szunni, drúz, iraki, szíria nagyon közeli ismerősöm. Látom és átélem a mindennapjaikat. Látom mekkora nyomort hozott a családjuknak az ISIS. Láttam a lerombolt szülőházukat. Láttam a haragot amit az ISIS iránt éreznek.
Ennyit az ISIS-ről.

Bevándorlók: (menekült és bevándorló két külön kategória, tudatosan keverik a két fogalmat, politikai szándéktól függően) Mivel iszlám államban, muzulmánok között élek nyugodtan kijelenthetem: Kurvára nem hiányzik nekünk otthon semmiféle muzulmán. Integrációra képtelenek (pont a hitük miatt sem), idomulni nem tudnak. Állhatatosak, és igen erős a hitük. Terjednek. Rohadtul nincs kedvem a kádiválasztást megérni Sopronban, vagy a Gém utca 28-ban az ágyamban 4:15-kor azt átélni, hogy felbasszon a fadzsra hívó müezzin ének. Nem vagyok rasszista, itt tolerálom (de meg is szenvedem, de itt ők vannak otthon, én vagyok vendég), viszont otthon nem akarom ezt tolerálni (mint ahogy itt ők sem tolerálnak nagyon mást).

Bocsánat a hosszú hozzászólásért.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P