Politika

44 feliratkozó

több mint 9 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
En szeretnek hinni a szervezeti kultúrában, mert mindig a hal feje a büdös. Ha "fönn" ezt így következmények nélkül lehet és lehet 300 éve akkor milyen elvárás lehet a lakossággal szemben? Miért ne gondolná Átlag József hogy neki is lehet?! Kis ember kis mutyi, nagy ember nagy mutyi.

Jo lenne ha lenne egy olyan menedzsment az ország élen aki példát mutatna ebben (is) és elsőszámú célja lenne a becsületes emberek védelme. Mert az egyszerűen nonszensz hogy egyes szakmákban vegytiszta működéssel ehenhalsz.gabtsi
Az "egyes szakmák" az kb a létező szakmák háromnegyedére vonatkozik. Nem beszélve a működőképes vállalkozás egy másik lényeges eleméről, amit én finoman úgy szoktam mondani, hogy a megfelelő helyen legyen egy patrónusod. Az nagyon gördülékennyé tudja tenni az ügymenetet.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 646 — Egyéb témák lakó
Nagyjából így van, nem tudom kijavítani a mondandód 😊

több mint 9 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
En szeretnek hinni a szervezeti kultúrában, mert mindig a hal feje a büdös. Ha "fönn" ezt így következmények nélkül lehet és lehet 300 éve akkor milyen elvárás lehet a lakossággal szemben? Miért ne gondolná Átlag József hogy neki is lehet?! Kis ember kis mutyi, nagy ember nagy mutyi.

Jo lenne ha lenne egy olyan menedzsment az ország élen aki példát mutatna ebben (is) és elsőszámú célja lenne a becsületes emberek védelme. Mert az egyszerűen nonszensz hogy egyes szakmákban vegytiszta működéssel ehenhalsz.gabtsi
Abban tévedsz, hogy átlag józsefet simán becsukják "tyúk lopásért" ha bármi kis simlit is csinál, hogy ne halljon éhen mert éppen tartoznak neki X millióval amit a már becsődölt főválalkozótól az életben törvényes úton behajtani nem tud. Ha maga próbálja meg szintén börtön a jussa. Vagy említhetnénk az ellenőr kommandót akiknek a legnagyobb teljesítménye ha megbaszhatják a fagyi árust mert nem adott véletlen 300 ft-ról nyugtát. Szóval odafönt sok mindent "lehet" amit idelent csak komoly kockázat árán...peach
most nem kell feltétlenül a rosszindulatú megoldásokra gondolni. de hány olyan magyar kkv-t ismersz, aki rendesen bejelenti az alkalmazottait és nem a minimálbér + boríték kombót tolja ? és majd Gyurma kijavít, de ha jól tudom van már egy elvárt minimálbér jellegű story, aminél viszont már a NAV-ot sem érdekli mi van fölötte, arra fizessél járulékot, aztán a többi le van szarva. szimplán el van nézve, nem is vizsgálják.

de például - lehet mondtam is már - az adóhivatal egyes telephelyeit egy olyan cég őrzi, amely olyan árat adott meg a közbeszerzésen (egyetlen mérlegelési szempont a legalacsonyabb ár), amiből a járulékok nem jönnek ki, de ez sem érdekel senkit. vagy hogy a bankpánikot megelőzően, a munkáltatói igazolásra lényegében bármit ráírhatott a munkáltató, nem azt nézték, hogy mit utal (minimálbért) mert még a bankos risk manager is tudja, hogy nem (csak) az a fizetési.

szóval itt most nem a cukor, meg laptop, meg egyéb ÁFA csaló utaztató bűnözőkre gondolok, hanem az egyszerű magyar KKV tulajra, aki meghal, ha nem úgy játszik, ahogy a többiek. nem minden szakmában persze. de a gyűlölködő topikban is visszakereshető, hány szakember adott számlát bizonyos ügyintézés után, és mondjuk aki nem dolgozna számla nélkül, hány helyre hívnák instant 27%-os feláron ? ezek a dolgok senkit nem érdekelnek.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 278 — a new hope (again)
En szeretnek hinni a szervezeti kultúrában, mert mindig a hal feje a büdös. Ha "fönn" ezt így következmények nélkül lehet és lehet 300 éve akkor milyen elvárás lehet a lakossággal szemben? Miért ne gondolná Átlag József hogy neki is lehet?! Kis ember kis mutyi, nagy ember nagy mutyi.

Jo lenne ha lenne egy olyan menedzsment az ország élen aki példát mutatna ebben (is) és elsőszámú célja lenne a becsületes emberek védelme. Mert az egyszerűen nonszensz hogy egyes szakmákban vegytiszta működéssel ehenhalsz.gabtsi
Abban tévedsz, hogy átlag józsefet simán becsukják "tyúk lopásért" ha bármi kis simlit is csinál, hogy ne halljon éhen mert éppen tartoznak neki X millióval amit a már becsődölt főválalkozótól az életben törvényes úton behajtani nem tud. Ha maga próbálja meg szintén börtön a jussa. Vagy említhetnénk az ellenőr kommandót akiknek a legnagyobb teljesítménye ha megbaszhatják a fagyi árust mert nem adott véletlen 300 ft-ról nyugtát. Szóval odafönt sok mindent "lehet" amit idelent csak komoly kockázat árán...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
BTW én nem kenném ezt a politikusokra. A politikusok közülünk kerülnek ki és olyan hangszereken játszanak, amilyeneket hallani akarunk, mivel részben ez is a sikerük záloga.
És mivel az elmúlt 100 év a komcsi-náci, hazaáruló-magyarkodó kilengések mentén zajlott itthon, az ebben szocializálódott rétegek elsősorban ezen a síkon tekintenek a politikára. A politikusok csak ezeket a társadalmi reflexeket artikulálják, jobb esetben szalonképesen.atapapa
Igazad van, olyan az elitünk, amilyent ki tudunk magunkból izzadni. Ettől függetlenül, ha az elit sz*r, akkor azt nem árt leírni. 😊

A történelmünk meg persze, hogy problémákkal terhes. És abban is igazad van, hogy Trianon óta nem tudunk normálisan viszonyulni a nemzeti ügyeinkhez. De ilyenkor eszembe jut 1867. Az eleinknek elég volt 18 év az 1849-es trauma után, hogy képesek legyenek egy méreteset lapozni. Pedig az akkori mozgástér nem is volt akkora, mint amilyen mozgásterünk manapság van. A rendszerváltás óta (1989) már 26 év telt el, ami lassan másfélszer annyi idő, mint amennyi idő alatt Deákék léptek. Ha ennyi idő sem volt elég, akkor nem tudom mennyit kell még várni ... A magam részéről kezdek türelmetlenkedni. 😊peterk2005
Igen, csak a 68-14 közti időszak kvázi aranykor volt, csekélyebb volt az igény a hülyeségre, és a 49-67-es érában is rend volt, még ha fegyveres is. Trianon óta viszont folyamatosan szop a magyar nép: Horthy ambivalens, utána majd fél évszázad kommunizmus, most meg 89 óta egy rablóhadjárat. Nem csoda, hogy mindenki a sebeket vakarja, meg utálja a másikat. Szvsz, ha az átlag magyar is megkeres 3000 ajrót/hó, akkor le se szarja Trianont, meg orbànviktort.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Amador Los Angeles Rams 273
Az oroszbarát szakadárok nem akarták aláírni kezdetben a dokumentumot, majd Putyin bejelentette: létrejön a tűzszünet. "
Az idei évben hozzá fogják csatolni a területeket az oroszokhoz, vagy lesz pár év látszat demokrácia? 😊Nomac
több mint 9 éve
Nomac New England Patriots 2 683 — balazs.t85@gmail.com
Az oroszbarát szakadárok nem akarták aláírni kezdetben a dokumentumot, majd Putyin bejelentette: létrejön a tűzszünet. "
Az idei évben hozzá fogják csatolni a területeket az oroszokhoz, vagy lesz pár év látszat demokrácia? 😊
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
BTW én nem kenném ezt a politikusokra. A politikusok közülünk kerülnek ki és olyan hangszereken játszanak, amilyeneket hallani akarunk, mivel részben ez is a sikerük záloga.
És mivel az elmúlt 100 év a komcsi-náci, hazaáruló-magyarkodó kilengések mentén zajlott itthon, az ebben szocializálódott rétegek elsősorban ezen a síkon tekintenek a politikára. A politikusok csak ezeket a társadalmi reflexeket artikulálják, jobb esetben szalonképesen.atapapa
Igazad van, olyan az elitünk, amilyent ki tudunk magunkból izzadni. Ettől függetlenül, ha az elit sz*r, akkor azt nem árt leírni. 😊

A történelmünk meg persze, hogy problémákkal terhes. És abban is igazad van, hogy Trianon óta nem tudunk normálisan viszonyulni a nemzeti ügyeinkhez. De ilyenkor eszembe jut 1867. Az eleinknek elég volt 18 év az 1849-es trauma után, hogy képesek legyenek egy méreteset lapozni. Pedig az akkori mozgástér nem is volt akkora, mint amilyen mozgásterünk manapság van. A rendszerváltás óta (1989) már 26 év telt el, ami lassan másfélszer annyi idő, mint amennyi idő alatt Deákék léptek. Ha ennyi idő sem volt elég, akkor nem tudom mennyit kell még várni ... A magam részéről kezdek türelmetlenkedni. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
En szeretnek hinni a szervezeti kultúrában, mert mindig a hal feje a büdös. Ha "fönn" ezt így következmények nélkül lehet és lehet 300 éve akkor milyen elvárás lehet a lakossággal szemben? Miért ne gondolná Átlag József hogy neki is lehet?! Kis ember kis mutyi, nagy ember nagy mutyi.

Jo lenne ha lenne egy olyan menedzsment az ország élen aki példát mutatna ebben (is) és elsőszámú célja lenne a becsületes emberek védelme. Mert az egyszerűen nonszensz hogy egyes szakmákban vegytiszta működéssel ehenhalsz.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Igazán szép tőled, hogy még a politikailag tőled távol állókhoz is így állsz, ám ez nem éppen alapvető kis hazánkban. Se a politikusoktól, se a politikával foglalkozó polgároktól.atapapa
A kultúrált közlekedés sem jellemző idehaza. Emiatt akkor tegyünk is a közlekedési morálra mindannyian?
peterk2005
Nyilván.

BTW én nem kenném ezt a politikusokra. A politikusok közülünk kerülnek ki és olyan hangszereken játszanak, amilyeneket hallani akarunk, mivel részben ez is a sikerük záloga.
És mivel az elmúlt 100 év a komcsi-náci, hazaáruló-magyarkodó kilengések mentén zajlott itthon, az ebben szocializálódott rétegek elsősorban ezen a síkon tekintenek a politikára. A politikusok csak ezeket a társadalmi reflexeket artikulálják, jobb esetben szalonképesen.

több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 809
Távozik Goodfriend.
Családi okokból....
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Igazán szép tőled, hogy még a politikailag tőled távol állókhoz is így állsz, ám ez nem éppen alapvető kis hazánkban. Se a politikusoktól, se a politikával foglalkozó polgároktól.atapapa
A kultúrált közlekedés sem jellemző idehaza. Emiatt akkor tegyünk is a közlekedési morálra mindannyian?

Egyébként szerintem nem az emberek csináltak ezekből a jelzőkből olyan nagy cuccot, hanem a politika kapta fel és használta verbális fegyverként. Az emberekre ez csapódott le, és vált mára egy rossz reflex-szé. Amiről le lehet és le is kéne szokni, mert hamis (és ezért felesleges) érzelmi túl-töltést ad a döntéseinkhez, ezzel a jó döntések esélyét csökkentve. Valahol nem normális, hogy ha valaki eleget emlegeti a székelyeket, vagy állandóan mentében jár vagy kokárdát hord, attól "nemzeti" lehet függetlenül attól, hogy közben esetleg durván veszekszik az erdélyi magyar politikai, társadalmi szervezetek felével. És a fordítottja sem, hogy ha valaki beszól egy ilyen embernek, az meg "nemzetellenes". Márpedig ez a helyzet mostanság.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Igazán szép tőled, hogy még a politikailag tőled távol állókhoz is így állsz, ám ez nem éppen alapvető kis hazánkban.
Se a politikusoktól, se a politikával foglalkozó polgároktól.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nincs olyan épeszű ember vagy politikai erő, aki szerint nem az ország érdeke a magas foglalkoztatottság, az alacsony bűnözés, az erős gazdaság, a termelékeny munkaerő, a hatékony oktatási rendszer, a korszerű egészségügy, stb.atapapa
Ezt értem, de a vita sosem ezeken a célokon van, hanem a hogyan-okon. 😊 Ezekre a konkrétumokra minden mai politikai erő is hatalmasakat bólint, amíg csak a cél megfogalmazásáról van szó. Aztán ha elkezdünk arról beszélni, hogy milyen is az a hatékony oktatási rendszer, akkor meg Jeruzsálem is közelebb van Makóhoz.

Számomra pl. ez a mostani központosított, felülről vezényelt alapszintű oktatáspolitika, vagy éppen a középszintű szakképzés-politika egy ultimate fail. Nehéz még jelzőt is találnom rá, hogy mennyire rossz iránynak gondolom. Ebből triviálisan következik persze, hogy _szerintem_ az országnak sem jó. De tudatosan megmaradok annál, hogy egyszerűen rossz megoldásnak nevezem, mert rossz felhangját érezném annak, ha úgy jelzőzném, hogy "nemzetietlen". (Ha "nemzeti" jelzőt a pozitívra értjük, akkor ez lenne az ellentettje körülbelül.) Ugyanazért, amiért pl. a vállalkozásomban sem "a cég érdekében" végzett munkának ill. a "cég érdeke ellen" végzettnek nevezem a munkatársaim által elvégzett munkát, hanem ha jónak tartom akkor jónak, ha rossznak tartom, akkor rossznak és kész.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nem értetted meg a mondandóm lényegét....
Máshogy fogalmazva, számodra és számomra valószínűleg mást jelent a gyakorlatban az ország érdekei szerint tevékenykedni.peterk2005
De értem a lényegét, pontosan erre írtam, hogy a legfelsőbb célok közösek, viszont absztrakt formában jelennek meg és az odavezető utak differenciáltak.

Nincs olyan épeszű ember vagy politikai erő, aki szerint nem az ország érdeke a magas foglalkoztatottság, az alacsony bűnözés, az erős gazdaság, a termelékeny munkaerő, a hatékony oktatási rendszer, a korszerű egészségügy, stb.

több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
 m.hvg.hu/itthon/20150210_Schmidt_Amit_Orban_tett_minden_bejott

Bezzegország

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ugye a topicban szó volt arról, hogy mindent el lehet adni a nemzeti dumával. Ami szerintem pont nem baj, elvileg a kormányzásnak a nemzet, az ország érdekeinek priorálása mentén kéne haladnia. atapapa
A nemzeti kormányzás kb. olyan fából vaskarika, mint az alma ízű almáspite. Csak akkor van értelme, ha azt feltételezed, hogy van nem alma ízű almáspite is, és döntöd el, hogy milyen az igazi alma íz.peterk2005
Mivel Magyarország eléggé nemzetállam, használhatom a nemzetet és az országot szinonimaként.
De ha téged ez zavar, hát legyen, nem a nemzet, hanem az ország érdekei mentén kéne az országot vezetni.
Csak mivel ez egy meglehetősen absztrakt cél, mindenki a saját értelmezése szerint találja meg az odavezető utat. Erre szokták mondani, hogy nincs nemzeti minimum.
A fenébe, már megint rossz szót használtam.atapapa
Nem értetted meg a mondandóm lényegét. A hangsúly nem a nemzeten, vagy országon van. Az "ország érdekei" mentén való politizálás ugyanúgy fából vaskarika, mint a "nemzeti" politizálás. Minden megválasztott politikai erő az ország érdekei mentén politizál - a saját nézőpontjából

Máshogy fogalmazva, számodra és számomra valószínűleg mást jelent a gyakorlatban az ország érdekei szerint tevékenykedni. Valószínűleg sok mindent amit te az érdekünknek tartasz én nem tartok annak (sőt esetlek kimondottan károsnak), És fordítva Te ugyanígy. Innentől elkezdhetünk egymással izmozni azon, hogy melyikünk véleménye az "igazi országérdek", de semmi értelme. Csak azt bizonyítjuk vele, hogy nem tudjuk elfogadni egymás különbözőségét.

A "nemzeti" jelző ettől még lehet adekvát. De nem a fenti értelemben. Ha egy politikai erő kiemelten zászlójára tűzi pl. a határon túli magyarok kérdését - ahogy a zöldek az energiapolitikát, a liberálisok a szabadságkérdést, a kereszténydemokraták az egyházak kérdését -, ilyen értelemben látom értelmét a jelzőnek. De ez egészen más, mint az, ahogy meghonosodott (kvázi a "hazáért dolgozó" vs "hazaáruló" jelzők szinonímájaként).


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
 www.atv.hu/videok/video-20150208-keri-laszlo

Laci bácsi a dolgokrólAmadeus91
Utána Klári nénit is érdemes meghallgatni...
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
 www.atv.hu/videok/video-20150208-keri-laszlo

Laci bácsi a dolgokról

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Viszont a másik oldalról nézve bár mindketten többszörös milliárdosok, viszont Simicska mivel nem visel tisztséget nem is tud megbukni, míg Orbánnak a miniszterelnöksége elveszíthető, és rámehet erre a torzsalkodásra.

több mint 9 éve
cartman023 Indianapolis Colts 742
Egy voks Orbánra.

Orbán bárkiből csinálhat Simicskát, de Simicska jóval nehezebben csinálhat bárkiből Orbánt.
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Ugye a topicban szó volt arról, hogy mindent el lehet adni a nemzeti dumával. Ami szerintem pont nem baj, elvileg a kormányzásnak a nemzet, az ország érdekeinek priorálása mentén kéne haladnia. atapapa
A nemzeti kormányzás kb. olyan fából vaskarika, mint az alma ízű almáspite. Csak akkor van értelme, ha azt feltételezed, hogy van nem alma ízű almáspite is, és döntöd el, hogy milyen az igazi alma íz.peterk2005
Mivel Magyarország eléggé nemzetállam, használhatom a nemzetet és az országot szinonimaként.
De ha téged ez zavar, hát legyen, nem a nemzet, hanem az ország érdekei mentén kéne az országot vezetni.

Csak mivel ez egy meglehetősen absztrakt cél, mindenki a saját értelmezése szerint találja meg az odavezető utat. Erre szokták mondani, hogy nincs nemzeti minimum.

A fenébe, már megint rossz szót használtam.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ugye a topicban szó volt arról, hogy mindent el lehet adni a nemzeti dumával. Ami szerintem pont nem baj, elvileg a kormányzásnak a nemzet, az ország érdekeinek priorálása mentén kéne haladnia. atapapa
A nemzeti kormányzás kb. olyan fából vaskarika, mint az alma ízű almáspite. Csak akkor van értelme, ha azt feltételezed, hogy van nem alma ízű almáspite is, és döntöd el, hogy milyen az igazi alma íz.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.NB2
Ennél nagyobb hülyeséget még nem olvastam ebben a topikban azt hiszem.Schleck
 hu.wikipedia.org/wiki/Jelenkori_magyarorsz%C3%A1gi_orsz%C3%A1ggy%C5%B1l%C3%A9si_v%C3%A1laszt%C3%A1sokNB2
Nem az volt hülyeség, hogy egyre kevesebb párt van. Az erre vonatkozó igény teljesen érthetetlen számomra.

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.NB2
Ez ízlés kérdése. Én kimondottan örülnék, ha szélesebb lenne a paletta, komoly pártokból. De ehhez meg kellene változnia a választási rendszernek is. Jelenleg a realitás az, hogy marad minden így, max. elmozdulnak pártok vagy egyesülnek.Gyurma Pappa
Nem feltétlenül a választási rendszertől függ ez.
Ha már Simicskánál tartunk, inkább pénz és politikailag mozgósítható tömegbázis kéne a több párthoz.

Ugye a topicban szó volt arról, hogy mindent el lehet adni a nemzeti dumával.
Ami szerintem pont nem baj, elvileg a kormányzásnak a nemzet, az ország érdekeinek priorálása mentén kéne haladnia.
A probléma az, hogy Orbán és csapata az önálló gondolatokra annyira nem éhes tömegbázisával bármiről képes elhitetni, hogy az a nemzet érdekeit szolgálja,
Ugyanígy egy jól bejáratott mechanizmussal bárkiből politikai leprást tudnak gyártani, amennyiben a döntésüket megkérdőjelezi.
Ahogy Bush-nak se volt elég patrióta az, aki megkérdőjelezte a döntéseit.

Nehéz ügy ez addig, amíg az emberek döntő többsége napi 2 percet se tájékozódik a világ dolgairól, és önálló következtetések levonására nincs energiája-igénye, mert van neki elég baja.