Politika

44 feliratkozó

több mint 9 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.NB2
Ennél nagyobb hülyeséget még nem olvastam ebben a topikban azt hiszem.

több mint 9 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 599 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.NB2
Az ember meg vakargatja a fejét a szavazófülkében, hogy hogyan teljesítse állampolgársági kötelezettségét, úgy hogy ne hányja le saját magát, meg a lapot közben.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 646 — Egyéb témák lakó
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.NB2
Ez ízlés kérdése. Én kimondottan örülnék, ha szélesebb lenne a paletta, komoly pártokból. De ehhez meg kellene változnia a választási rendszernek is. Jelenleg a realitás az, hogy marad minden így, max. elmozdulnak pártok vagy egyesülnek.

több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 22 124 — nabege2@yahoo.com
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Olyan szinten sikerült - a Simicska médiának - a baloldal és a liberális kifejezéseket megkaraktergyilkolni, hogy esélytelen ezek nyilvános felvàllalásával bármit is nyerni. Ma a nemzeti attyaffy hazaffy az eladható.Amadeus91
Ez csak retorika. Kell némi tehetség, hogy egy alternatíva kitalálja a maga "nemzeti", "polgári", "NER" és hasonló vezényszavait, de azért ez egy szakma, megoldható. Baggio-nak viszont igaza van (és egyúttal neked is), ez az ország változatlanul Kádárokat akar a vezetésben látni, úgyhogy kell egy "jobb" Kádár is, ha Orbánt meg akarják verni. Persze a "jobb" relatív jelző, erősen függ attól is, hogy a jelenlegi mennyire merül alá a kakatoszba.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Ez jó pont, de az igaziság kimerülhetne első lépésben akár abban is, hogy nem baloldali populista. Amit Jan írt, hogy sok ember kiábrándult már a fideszből, ugyanakkor nem is baloldali. Ha találnának hozzá megfelelő kirakatembereket eladható lenne, a jobboldaliság erős látszata is.sapka
Szerintem nem baloldaliságon vagy jobboldaliságon múlik - akár a fogalom eredeti, akár a nálunk használt értelmében -, hanem a hitelességen. Ezért nincs esélye Simicskának sem. Hiába van pénze, ő is egy Gyurcsány, bármilyen formációt is pénzelne, azt egyúttal önmagával kompromittálná is.

Ha már az alternatíva, akkor szerintem jelenleg új alternatívának csak a "baloldalon" van helye. Egyszerűen azért, mert az ürült ki. A Fidesztől elcsábítható szavazó nem "jobboldali", hanem egyszerűen pragmatikus, aki arra akar szavazni, akit kormányképesnek lát, és nem kompromittálta még magát. Színezettől függetlenül. Ahogy alig kilenc éve az MSZP még választást tudott nyerni, úgy tudna egy új erő is nyerni 4 év múlva, nyílt baloldalisággal is. Csak hitelesnek és kormányzóképesnek kell látszania. Jobboldalon ugyanerre jelenleg nincs hely, mert a Jobbik betölti ezt a helyet.peterk2005
Olyan szinten sikerült - a Simicska médiának - a baloldal és a liberális kifejezéseket megkaraktergyilkolni, hogy esélytelen ezek nyilvános felvàllalásával bármit is nyerni. Ma a nemzeti attyaffy hazaffy az eladható.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 936 — No es importante
A probléma az, hogy a baloldal még mindig csak Kádárban tud gondolkodni, azt a szerepet pedig Orbán már betöltötte, míg az européerség ilyen-olyan okokból sehogy sem fekszik nekik, ahogy az országnak sem. A fidesz saját pályáján verte meg az mszp-t, miközben Gyurcsány csak segített a balliberális értelmiség (hitelességének) szétverésében. Zöld pártra meg az lmp-nél láthattuk, hogy mekkora igény van.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez jó pont, de az igaziság kimerülhetne első lépésben akár abban is, hogy nem baloldali populista. Amit Jan írt, hogy sok ember kiábrándult már a fideszből, ugyanakkor nem is baloldali. Ha találnának hozzá megfelelő kirakatembereket eladható lenne, a jobboldaliság erős látszata is.sapka
Szerintem nem baloldaliságon vagy jobboldaliságon múlik - akár a fogalom eredeti, akár a nálunk használt értelmében -, hanem a hitelességen. Ezért nincs esélye Simicskának sem. Hiába van pénze, ő is egy Gyurcsány, bármilyen formációt is pénzelne, azt egyúttal önmagával kompromittálná is.

Ha már az alternatíva, akkor szerintem jelenleg új alternatívának csak a "baloldalon" van helye. Egyszerűen azért, mert az ürült ki. A Fidesztől elcsábítható szavazó nem "jobboldali", hanem egyszerűen pragmatikus, aki arra akar szavazni, akit kormányképesnek lát, és nem kompromittálta még magát. Színezettől függetlenül. Ahogy alig kilenc éve az MSZP még választást tudott nyerni, úgy tudna egy új erő is nyerni 4 év múlva, nyílt baloldalisággal is. Csak hitelesnek és kormányzóképesnek kell látszania. Jobboldalon ugyanerre jelenleg nincs hely, mert a Jobbik betölti ezt a helyet.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
sapka Washington Commanders 6 583 — sapka
amiről beszélgettek/személyeskedtek lehet az igazán érdekes a jövőben
Simicska kiválása táptalaja lehet-e egy igazi jobboldali pártnak?
Meggyőződésem egy-két erős emberrel, egy jobboldali párt odaérhet a köv. választásra. De ehhez nagyon ki kell vágni a rezet 😀.sapka
A kezed merre felé lóg? 😊

Szvsz "igazi" jobboldali pártnak ma nincs tömegbázisa Magyarországon. Fennakadna pl. az állam leépítése / hatalmi decentralizálása, vagy akár a (valódi) vállalkozóbarátság rostán, azonnal rásütnék, hogy neoliberális. Pedig enélkül nincs - mérsékelt - jobboldali párt, mindegy hogy kereszténydemokrata, liberálkonzervatív, vagy bármi más.peterk2005
Kérlek szépen mindkettőt a magasba tartom és vigyázzban állok a fal mellett, ahogy az természetes 😊.

Ez jó pont, de az igaziság kimerülhetne első lépésben akár abban is, hogy nem baloldali populista. Amit Jan írt, hogy sok ember kiábrándult már a fideszből, ugyanakkor nem is baloldali. Ha találnának hozzá megfelelő kirakatembereket eladható lenne, a jobboldaliság erős látszata is.
Mert ebben az esetben a Fidesznek erősen-erősebben támaszkodnia kellene a 60+++-os korosztályra (az igazi szavazóbázisukra). Azt gondolom most egy jó propagandával valamennyire sarokba szorítható lenne. Egyetértek abban Jannel, hogy most az eszközök megvannak hozzá, azt hiszem a szándék hiánya lehet a szűk kereszt. Mindenesetre a korábbi évek egyértelmű egysíkúsága után most dobtak egy labdát. + a külföldi berepülő ejtőernyős ügynökök mire hajlandóak segítségnyújtás terén.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 9 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
amiről beszélgettek/személyeskedtek lehet az igazán érdekes a jövőben
Simicska kiválása táptalaja lehet-e egy igazi jobboldali pártnak?
Meggyőződésem egy-két erős emberrel, egy jobboldali párt odaérhet a köv. választásra. De ehhez nagyon ki kell vágni a rezet 😀.sapka
Meglehet, ha ő csak a háttérből szervezi/pénzeli a dolgokat. Felfuttathat egy jobboldali pártot, amiben van is ráció, mert sok ember van aki elvből nem szavaz balra, a fideszből viszont teljesen kiábrándult. Van most egy -egyenlőre nem túl nagy- űr a politikai palettán, erre rámozdulhat Simi, de csak ha ő a háttérben marad. Ha pártelnök vagy ilyesmi lesz, akkor esélytelen.

Hiába foglalja el OV a köztévét, a Simi médiabirodalom -már csak méretéből adódóan- sem vicc. Ha belegondolsz, az RTL pár hónap alatt mit tudott elérni, akkor ha egy ilyen méretű gépezet rámozdul -ahogy Simi utasította őket- személy szerint OV-ra és családjára (a vőgyerekről is lehete mit írni...) az nagyon komoly arculatvesztést okozhatna.

Gondolom az nyilvánvaló, hogy egy ilyen OV lejárató projekt óriási támogatásra számíthat, kül-és belföldről egyaránt. És ha jól csinálják, akkor igazából kivédhetetlen.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
amiről beszélgettek/személyeskedtek lehet az igazán érdekes a jövőben
Simicska kiválása táptalaja lehet-e egy igazi jobboldali pártnak?
Meggyőződésem egy-két erős emberrel, egy jobboldali párt odaérhet a köv. választásra. De ehhez nagyon ki kell vágni a rezet 😀.sapka
A kezed merre felé lóg? 😊

Szvsz "igazi" jobboldali pártnak ma nincs tömegbázisa Magyarországon. Fennakadna pl. az állam leépítése / hatalmi decentralizálása, vagy akár a (valódi) vállalkozóbarátság rostán, azonnal rásütnék, hogy neoliberális. Pedig enélkül nincs - mérsékelt - jobboldali párt, mindegy hogy kereszténydemokrata, liberálkonzervatív, vagy bármi más.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
amiről beszélgettek/személyeskedtek lehet az igazán érdekes a jövőben
Simicska kiválása táptalaja lehet-e egy igazi jobboldali pártnak?
Meggyőződésem egy-két erős emberrel, egy jobboldali párt odaérhet a köv. választásra. De ehhez nagyon ki kell vágni a rezet 😀.sapka
Cuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Tádám!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
sapka Washington Commanders 6 583 — sapka
amiről beszélgettek/személyeskedtek lehet az igazán érdekes a jövőben
Simicska kiválása táptalaja lehet-e egy igazi jobboldali pártnak?
Meggyőződésem egy-két erős emberrel, egy jobboldali párt odaérhet a köv. választásra. De ehhez nagyon ki kell vágni a rezet 😀.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Tippjáték: kérnék egy 3. válasz lehetőséget: Jobbik. 😊peterk2005
be is baszna.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tippjáték: kérnék egy 3. válasz lehetőséget: Jobbik. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
tippjáték: Lajos

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Továbbá úgy vélem, hogy a jobbik nem tud az égig nőni, aki a fidesz leszereplésével eddig nem csatlakozott hozzájuk, az már nem is fog, hiába jobboldali ez is meg az is.atapapa
Egyik sem jobboldali. 😊 Jelenleg - talán a DK-n kívül - nincs jobboldali párt a magyar politikában. (A DK se konzervatív módon jobboldali.) A Fidesz egyértelműen baloldali, a Jobbik meg még inkább az.
peterk2005
Köszönöm, hogy olyanról oktatsz ki, amit már kábé 5 éve leírtam itt a fórumon.

Másrészt csak néhány hozzászólással lejjebb te magad jobboldaliztad le ezt a garnitúrát, tehát vegyük úgy, hogy túl vagyunk 1 olcsó kötekedésen és te is tisztában vagy azzal, hogy a napi politikai terminológiában mely pártokat említjük jobbosnak és balosnak, és hogy ez mennyire (nem) felel meg az eszmetörténeti és ideológiai nagykönyvek meghatározásainak.atapapa
Nincs mit. 😊 Nézd el, 5 évnél nekem sokkal rövidebb a memóriám. Egyébként sem kioktatás akart lenni, hanem a Jobbik-jobboldali szójátékkal akartam volna poénkodni, de visszaolvasva a postomat nagyon nem így sikerült. A lényeg a második bekezdés, azt nem rontottam el. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Továbbá úgy vélem, hogy a jobbik nem tud az égig nőni, aki a fidesz leszereplésével eddig nem csatlakozott hozzájuk, az már nem is fog, hiába jobboldali ez is meg az is.atapapa
Egyik sem jobboldali. 😊 Jelenleg - talán a DK-n kívül - nincs jobboldali párt a magyar politikában. (A DK se konzervatív módon jobboldali.) A Fidesz egyértelműen baloldali, a Jobbik meg még inkább az.
peterk2005
Köszönöm, hogy olyanról oktatsz ki, amit már kábé 5 éve leírtam itt a fórumon.

Másrészt csak néhány hozzászólással lejjebb te magad jobboldaliztad le ezt a garnitúrát, tehát vegyük úgy, hogy túl vagyunk 1 olcsó kötekedésen és te is tisztában vagy azzal, hogy a napi politikai terminológiában mely pártokat említjük jobbosnak és balosnak, és hogy ez mennyire (nem) felel meg az eszmetörténeti és ideológiai nagykönyvek meghatározásainak.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Továbbá úgy vélem, hogy a jobbik nem tud az égig nőni, aki a fidesz leszereplésével eddig nem csatlakozott hozzájuk, az már nem is fog, hiába jobboldali ez is meg az is.atapapa
Egyik sem jobboldali. 😊 Jelenleg - talán a DK-n kívül - nincs jobboldali párt a magyar politikában. (A DK se konzervatív módon jobboldali.) A Fidesz egyértelműen baloldali, a Jobbik meg még inkább az.

A Jobbik-médiává válást egyébként nem konkrétan értettem. Nem kell a Jobbiknak finanszírozni, de még tematizálni sem, A helyzet ilyen. Mivel jelenleg nincs vonzó demokratikus alternatíva, ezért minden ütés a Fideszen elsősorban a Jobbik népszerűségnövekedésében csapódik le. És én nem gondolom, hogy ne tudnának az égig nőni - ha az égig növésen egy választási nyerést értünk. Nyerni lehet annyival is amit csinálnak - főleg, ha visszafogják a cigányozást, zsidózást és átmennek öltönyös radikálisba. Mint Haider és a többi. Valószínűleg ők sokkal hamarabb buknának el, mint a Fidesz (ahogy a többi hasonló párt is bukott ahol kormányba jutott), de egy választást megnyerhetnek.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az pedig megint csodálatos, hogy a magyar baloldalnak sikerült egy olyan jelölt mögé beállni kollektíven, aki ilyeneket írt korábban: „Nem hiszek az általános választójogban, mert amíg a nem adózó szavazata egyezik az adózóéval, addig csak a demagógia és a populizmus uralja a politikai kultúrát vagy kulturálatlanságot.”Schleck
Ilyeneket én is írtam fiatalabb koromban. 😊 Szvsz szinte mindenkinek vannak ilyen - fel is kutatható - megnyilvánulásai, ha 20 éves kora környékén érdekli, érdekelte a politika, és már az internet-világában nőtt fel.

Inkább az vall amatőrizmusra, hogy ezt nem rendezték le időben. Maga a jelölt is meg a támogatói is. Ha én politikai pályára készülnék, akkor azzal kezdeném, hogy végignézem, hogy mit műveltem az előéletemben - tanulmányoktól online és offline megjelenésig, gazdasági tevékenységig, stb. - és ha menthetetlen, akkor inkább maradok vállalkozó. 😀 Ha pedig menthető, akkor előbb rendbeteszem, és utána bújok ki az ürgelyukból. 😊 Ezeket a mondatait simár helyére tehette volna úgy, hogy még mielőtt bejelentkezik a választásokon, jó előre ír egy cikket ugyanott, és helyreteszi a dolgot. Ekkor is fel lehetett volna azt a mondatot hozni ellene, de egészen másként hatna, ha azt tudná mondani, hogy kérem olvassák el, hogy mit írtam 1 éve arról az öt évvel ezelőtti cikkemről, Ahelyett, hogy zavartan magyarázkodik (most, amikor már késő).

Az MSZP pedig szerény véleményem szerint jelenleg egy tetszhalott. A párt kiürült, a régieket mind kitették vagy önként távoztak, az újak meg gyengék, erőtlenek. Most villant be, hogy nem is tudom, hogy ki jelenleg a pártelnök. Nem viccelek, tényleg nem tudom. És nem tudnék mondani 5 erős embert sem összesen. Így nem is csodálkozom, hogy a párt nem képes még ilyen egyszerű dolognak sem utána járni, mint egy jelölt előélete.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
ON: némi élvezettel szemlélem a Simichka-affairt.. de ebből se lesz semmi. Az a gond hogy 1) akármilyen okos is (és valszeg okosabb mint a politikusok 85-95%-a), azért nem egy Elliot Carver-méretű médiabirodalomról van szó... 2) nem fogja addig bírni municióval, mint a magyar költségvetés (2018-ig biztos nem), szóval a következő 6-9 hónapban ha tud valami nagyon alkotni.. akkor lehet esetleg, talán valami ebből az egészből.Igor
Nem kell ahhoz TV2 méretű nézettség, hogy komoly hatása legyen. Elég, ha átmegy "kiteregető" TV-be, ahol a balhék megjelennek, a többi úgyis átveszi majd. De én ezt erősen kétlem. A helyzet egy róka-fogta csuka helyzet, Simicska elől nem zárhatják el teljesen az állami pályázati forrásokat, mert akkor nem lesz veszíteni valója és akkor teríthet. Addig viszont amíg nem zárják el a csapot, addig lesz veszíteni valója és addig nem is terít.

(A fülkeforradalommal kapcsolatosan hasonlóak az érzéseim - szó nincs haragról 😊 -, csak hát mondjál egy fogalmat ami nem járatódott már le? Mégse találhatunk ki mindenre új fogalmat. 😊 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
De az ő sajtója miért nyomná a jobbik szövegét?

Továbbá úgy vélem, hogy a jobbik nem tud az égig nőni, aki a fidesz leszereplésével eddig nem csatlakozott hozzájuk, az már nem is fog, hiába jobboldali ez is meg az is.

A fideszből kizsilipelő szavazók jelenleg légüres térbe értek. Talán néhányan rácuppannak az LMP-re, de a legtöbben szvsz a párt nélküliek számát fogják növelni.
A kérdés majd az lesz, hogy ki próbálja meg összeterelni őket, a la Együtt 2014.
Remélhetőleg nem Simicska.atapapa
Mert a tegnapi akciója utána a Jobbik hátán tud visszakapaszkodni a hatalom közelébe, sehogy máshogy. De legyen igazad, én is annak örülnék!

Az pedig megint csodálatos, hogy a magyar baloldalnak sikerült egy olyan jelölt mögé beállni kollektíven, aki ilyeneket írt korábban:
„Nem hiszek az általános választójogban, mert amíg a nem adózó szavazata egyezik az adózóéval, addig csak a demagógia és a populizmus uralja a politikai kultúrát vagy kulturálatlanságot.”

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Ami engem leginkább megdöbbent az az, hogy ez a háború folyhatna a HírTV és a többi felület birtoklásáról, de nem arról folyik. Orbánnak egyszerűen nem fontosak már ezek a felületek, úgy gondolja, hogy jobban jár a közmédiával. Ergo azt gondolja, hogy sose bukik meg...peterk2005
Vagy ha már megbukik, akkor tökmindegy.

Lehet hogy arról van szó, hogy nincs pénz vagy másra kell az a zsózsó, amiből össze lehetne rakni egy újabb médiabirodalmat Simicska pénze nélkül, így hát bérbe veszi az eddig is neki bedolgozó királyit és még jobban kiterjeszti. Persze állami pénzből.

Ami akkor lesz gáz számára, ha megbukik, mert onnan kéne előröl kezdenie, ahonnan kezdte 2002-ben. Persze ez már lehet hogy közel a 60 felé nem fogja érdekelni.

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Valahogy így, Simicska hadba lépésével nem fog Magyarországra költözni a BBC.
Nem lesz semmivel se objektívebb a tájékoztatás az általa pénzelt sajtóban, csak az ágyút forgatták el 180 fokkal.atapapa
Dehogy forgatták el. A Jobbiknak lett még pár újságja és egy TV-je. Ennyi.peterk2005
Ha te mondod...atapapa
Miért, szerinted?peterk2005
miből lenne a jobbiknak pár sajtója? miből tartaná el?

Olvasva az interjut a mancsban...
Oszod ota nem rohogtem ekkorat politikan.atapapa
Először én is nagyon röhögtem rajta. De utána átfutott az agyamon, hogyha beáll a Jobbik mögé, akkor ők választást is nyerhetnek 2018-ban. Ezután már kevésbé voltam vidám.Schleck
miért állna be?
ha valakinek véletlenül rokonszenves Simicska, az akkor se fog a Jobbikra szavazni, ha fogják a kezét szavazás közben. és fordítva, egy rendszerkritikus jobbik legalább akkorát veszítene az emblematikus Simicska hátszelével, mint amennyit nyerneatapapa
Nem is erre gondoltam, hanem hogyha a hozzá köthető médiumok elkezdenék nyomni a Jobbik propagandáját, akkor az azokat olvasó alapvetően jobbos beállítottságú embereket könnyen tudnák terelni abba az irányba. Hogy ez valójában Simicska miatt van, az kétlem, hogy sok szavazójukat rettentené el, főleg, hogy a legtöbb ezt az összefüggést szerintem fel sem fogná.Schleck
De az ő sajtója miért nyomná a jobbik szövegét?

Továbbá úgy vélem, hogy a jobbik nem tud az égig nőni, aki a fidesz leszereplésével eddig nem csatlakozott hozzájuk, az már nem is fog, hiába jobboldali ez is meg az is.

A fideszből kizsilipelő szavazók jelenleg légüres térbe értek. Talán néhányan rácuppannak az LMP-re, de a legtöbben szvsz a párt nélküliek számát fogják növelni.
A kérdés majd az lesz, hogy ki próbálja meg összeterelni őket, a la Együtt 2014.
Remélhetőleg nem Simicska.

több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
OFF: Én ezt a fülkeforradalom szót mennyire utálom... még ha ironikusan is használják az emberek, legszívesebben ott helyben képen törölném az illetőt 😛 mert a használatával csak legitimizálod ez a humbug terminológiát, amit a nép 20-30% úgy megevett, mint a pinty... és részben ezért is tartunk ott ahol. Remélem nincs harag peterk 😊
Lásd még polgár, nemzeti konzultáció, stb

ON: némi élvezettel szemlélem a Simichka-affairt.. de ebből se lesz semmi. Az a gond hogy 1) akármilyen okos is (és valszeg okosabb mint a politikusok 85-95%-a), azért nem egy Elliot Carver-méretű médiabirodalomról van szó... 2) nem fogja addig bírni munícióval, mint a magyar költségvetés (2018-ig biztos nem), szóval a következő 6-9 hónapban ha tud valami nagyot alkotni.. akkor lehet esetleg, talán valami ebből az egészből.

De nem látom hogy a rendszert / OV-t hogy tudja bedönteni..
Egyedül a Kész-üggyel lehetne valamit talán keresni.. de az is inkább csak arclegyintés lesz, még ha be is jön..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)