Politika

44 feliratkozó

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 933
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 649 — Cowboys fan
 hvg.hu/gazdasag/20140115_Oroszok_Pakson__hogyan_jutottunk_idaig#

Bocs ezt még berakom ide:
HanSolo
a szabadságharcos csak addig szabadságharcos, amíg hatalomra nem kerül, utána bezony megváltozik a leányzó fekvése. evvan.
több mint 10 éve
HanSolo New England Patriots 641 — Watson
 hvg.hu/gazdasag/20140115_Oroszok_Pakson__hogyan_jutottunk_idaig#

Bocs ezt még berakom ide:
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 309 — #NoStress
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba
Ilyen mélységekben?
Szerintem meg jó.Sobri Jóska
Mondom, eleget voltál némítva. Tévedtem.szaba
Nem voltam némítva.
Csak feltettél egy szemellenzőt.
Pakold vissza, ha megnyugtat.

több mint 10 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba
Ilyen mélységekben?
Szerintem meg jó.Sobri Jóska
Mondom, eleget voltál némítva. Tévedtem.
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba
Állítólag alkotmányos akadályai is vannak, ugyanis a megállapodás összege (vagyis az oroszoktól kapott hitel mértéke) meghaladja az alkotmányban rögzített államadósság-növekvést. Ennek fényében várom az újabb alkotmánymódosítást...berger90
Megoldják okosba...

Akkora az orosz Paks-hitel, mint az IMF-hitel - Eldugjuk az államadósságot
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba
Állítólag alkotmányos akadályai is vannak, ugyanis a megállapodás összege (vagyis az oroszoktól kapott hitel mértéke) meghaladja az alkotmányban rögzített államadósság-növekvést. Ennek fényében várom az újabb alkotmánymódosítást...

Mindig jövőre
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 309 — #NoStress
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba
Ilyen mélységekben?
Szerintem meg jó.

több mint 10 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Ezzel az a gond, hogy nem látom mi fog felrobbanni. Gazdaságilag a mostani szinten fenntartható lesz a rendszer (hiány) jó pár évig még.Kori
A különadókkal fenntartható, csak a "demokratikus" ellenzék ezek ellen van, és ha ezt komolyan gondolja és kormányra kerülve ki akarja vezetni őket, akkor csak nagy fájdalmak útján fogja tudni a hiányzó pénzt máshonnan összeszedni.

több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Hát ezzel a koalícióval (jól mondta itt valaki, összehordta a szemetet a szél), a fidesz ismét 2/3-ot kap. Ezidáig úgy számoltam, hogy fidesz 50% jobbik 20% a maradék 30%-on meg osztozik 4-5 párt, de így sokan a fideszt húzzák be inkább a jobbik helyett és a hezitálók akik nem mentek volna el, inkább a fidesz mint megint a komcsik jelszóval a fideszre szavaznak.
Egy biztos, nagy buli van most Viktoréknál😊NB2
ami azt illeti nálam is. Megvalósul az apeszossal való közös álmom és Viktorék alatt fog elrobbanni a saját aknájuk.Amadeus91
Ezzel az a gond, hogy nem látom mi fog felrobbanni. Gazdaságilag a mostani szinten fenntartható lesz a rendszer (hiány) jó pár évig még. A gazdaság még nagyobb szeletét fogják ugyan bekebelezni, lesz még néhány állami multi, de azok miatt nem megy tüntetni senki. Ha mégse jön össze, majd növelnek pár adót és kiplakátolják, hogy jobban élünk, mint eddig.

Nem látom azt a költségvetési időzített bombát, ami berogyasztaná a kormányt, legalábbis a következő 4 éves ciklusban.Kori
Nekem gyanús, hogy - elsősorban - a lakossági szolgáltatások piacán egy nagy halat felszeletelnek "bizonyos befektetőknek fájdalommentes módon" (lásd; Postabank). Egy ideje nem tudom eldönteni, hogy az OTP lesz-e az áldozat, vagy valamelyik külföldi leány... (kb. 2010ig a Rájfájzen kevergette a kását, de manapság már kevésbé lehet eldönteni, hogy kinek a szele merről fújdogál a szektorban).
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
 www.origo.hu/itthon/20140115-interju-gyurcsany-ferenccel-a-baloldali-osszefogas-megkotese-utan.html?sec-top

Egyszerűen nem bírja abbahagyni 😀 Ez az interjú egy kincs.

"De ki találta ki, hogy Fodor Gábor is szerepeljen a listán?

Én igényeltem, Attila megoldotta, Gordon elfogadta. Ez volt a szereposztás."

több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Hát ezzel a koalícióval (jól mondta itt valaki, összehordta a szemetet a szél), a fidesz ismét 2/3-ot kap. Ezidáig úgy számoltam, hogy fidesz 50% jobbik 20% a maradék 30%-on meg osztozik 4-5 párt, de így sokan a fideszt húzzák be inkább a jobbik helyett és a hezitálók akik nem mentek volna el, inkább a fidesz mint megint a komcsik jelszóval a fideszre szavaznak.
Egy biztos, nagy buli van most Viktoréknál😊NB2
ami azt illeti nálam is. Megvalósul az apeszossal való közös álmom és Viktorék alatt fog elrobbanni a saját aknájuk.Amadeus91
Ezzel az a gond, hogy nem látom mi fog felrobbanni. Gazdaságilag a mostani szinten fenntartható lesz a rendszer (hiány) jó pár évig még. A gazdaság még nagyobb szeletét fogják ugyan bekebelezni, lesz még néhány állami multi, de azok miatt nem megy tüntetni senki. Ha mégse jön össze, majd növelnek pár adót és kiplakátolják, hogy jobban élünk, mint eddig.

Nem látom azt a költségvetési időzített bombát, ami berogyasztaná a kormányt, legalábbis a következő 4 éves ciklusban.


több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Aki eddig bal oldalban gondolkodott de ez eltántorította az most sem fog Fideszre nyomni, egyszerűen nem megy el szavazni. A baloldalban a kormányváltást látják/látták mert sok értelem eddig se volt.JayB
Az ugyanaz mintha a jelenlegi kormányra szavazna nem?
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 628
Aki eddig bal oldalban gondolkodott de ez eltántorította az most sem fog Fideszre nyomni, egyszerűen nem megy el szavazni. A baloldalban a kormányváltást látják/látták mert sok értelem eddig se volt.
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 933
Hát ezzel a koalícióval (jól mondta itt valaki, összehordta a szemetet a szél), a fidesz ismét 2/3-ot kap. Ezidáig úgy számoltam, hogy fidesz 50% jobbik 20% a maradék 30%-on meg osztozik 4-5 párt, de így sokan a fideszt húzzák be inkább a jobbik helyett és a hezitálók akik nem mentek volna el, inkább a fidesz mint megint a komcsik jelszóval a fideszre szavaznak.
Egy biztos, nagy buli van most Viktoréknál😊NB2
ami azt illeti nálam is. Megvalósul az apeszossal való közös álmom és Viktorék alatt fog elrobbanni a saját aknájuk.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 21 897 — nabege2@yahoo.com
Hát ezzel a koalícióval (jól mondta itt valaki, összehordta a szemetet a szél), a fidesz ismét 2/3-ot kap. Ezidáig úgy számoltam, hogy fidesz 50% jobbik 20% a maradék 30%-on meg osztozik 4-5 párt, de így sokan a fideszt húzzák be inkább a jobbik helyett és a hezitálók akik nem mentek volna el, inkább a fidesz mint megint a komcsik jelszóval a fideszre szavaznak.
Egy biztos, nagy buli van most Viktoréknál😊
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 628
Hol tanulod/tanultad a HR-t?
több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Fene tudja, nekem nem jutnak eszembe tömegesen olyan képzések, amelyekkel 5 éve biztosra lehetett menni, ma meg csak a közmunkásnak állhat velük az ember.atapapa
Ha nem is ennyire durván (általánosítottam, az én hibám), de azért szűkül a munkapiac. Nekem - momentán - eszembe jut egy-két szak, ami pár éve nagyon futott (ma meg már nem igazán számítanak): kommunikációs szakok, marketing szakok... államigazgatási szak (bár... az már az én időmben is "tipikus másoddiplomás" volt). A diplomákkal egyébként is sok a probléma.

Igaz: nem csak a diplomások problémája!toxique
Mindig voltak slágerszakok, amik népszerűek a diákok, kevésbé a munkaadók körében. De kb. ugyanazok már 10+ éve és keresleti igény is még mindig ugyanarra van.


több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Fene tudja, nekem nem jutnak eszembe tömegesen olyan képzések, amelyekkel 5 éve biztosra lehetett menni, ma meg csak a közmunkásnak állhat velük az ember.atapapa
Ha nem is ennyire durván (általánosítottam, az én hibám), de azért szűkül a munkapiac. Nekem - momentán - eszembe jut egy-két szak, ami pár éve nagyon futott (ma meg már nem igazán számítanak): kommunikációs szakok, marketing szakok... államigazgatási szak (bár... az már az én időmben is "tipikus másoddiplomás" volt). A diplomákkal egyébként is sok a probléma.

Igaz: nem csak a diplomások problémája!
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Atának teljesen igaza van, csak ez nem feltétlen a diplomásokról szól...
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Fene tudja, nekem nem jutnak eszembe tömegesen olyan képzések, amelyekkel 5 éve biztosra lehetett menni, ma meg csak a közmunkásnak állhat velük az ember.

több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Olyan diplomát vagy szakmát kell szerezni, ami piacképes.
De amúgy is (általánosítás következik), aki diplomával ma Magyarországon csak közmunkával tud elhelyezkedni néhány hónap kitérőt leszámítva, akkor annak tényleg kár volt tanulnia.atapapa
Ez így is lenne, ha a piac nem változna folyamatosan.

3-4-5+ év ebben a nagy magyar gazdasági (és munkapiaci) valóságban nagyon hosszú idő. Elég nehéz tervezni vele megfelelő háttér nélkül (ügyvéd család, orvos család... stb. családi biznicek, ahol "biztos" a folytatás)...
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Agymenés komolyan 😀
 www.origo.hu/gazdasag/20140111-suranyi-tamogatna-az-alapjovedelem-bevezeteset.html?sec-3JayB
Akinek eddig megmutattam ezt a mondatot, az mind a térdét csapkodta a nevetéstől
Az alapjövedelem hívei szerint ugyanakkor a munka, és az ezen keresztül megszerezhető társadalmi megbecsültség, siker olyan emberi igények, amelyek nem szűnnének meg akkor sem, ha egyébként a létfenntartáshoz nem lenne szükség a munkára.
 index.hu/gazdasag/2014/01/14/alapjovedelem/

Persze érthető, hogy az MSZP a dolog élére állna. Azok, akik életükben először segély helyett közmunkát kaptak, lelkesek lesznek az ötletért. Ez lehet a szocik rezsicsökkentése.atapapa
Vagy: normális munka helyett közmunkát... 😕 . Magyarországon egyre inkább jellemző, hogy diplomaosztó után jön az árokásás közmunkában.

A dologban az a nagy vicc, hogy ha nem osztják ki a zsét a jónépnek, akkor ellopják majd ők. A pénznek, amiről itt szó van, gyakorlatilag mindegy. Mert a végén úgyis zsebekben fog kikötni 😀...toxique
Olyan diplomát vagy szakmát kell szerezni, ami piacképes.
De amúgy is (általánosítás következik), aki diplomával ma Magyarországon csak közmunkával tud elhelyezkedni néhány hónap kitérőt leszámítva, akkor annak tényleg kár volt tanulnia.

több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Agymenés komolyan 😀
 www.origo.hu/gazdasag/20140111-suranyi-tamogatna-az-alapjovedelem-bevezeteset.html?sec-3JayB
Akinek eddig megmutattam ezt a mondatot, az mind a térdét csapkodta a nevetéstől
Az alapjövedelem hívei szerint ugyanakkor a munka, és az ezen keresztül megszerezhető társadalmi megbecsültség, siker olyan emberi igények, amelyek nem szűnnének meg akkor sem, ha egyébként a létfenntartáshoz nem lenne szükség a munkára.
 index.hu/gazdasag/2014/01/14/alapjovedelem/

Persze érthető, hogy az MSZP a dolog élére állna. Azok, akik életükben először segély helyett közmunkát kaptak, lelkesek lesznek az ötletért. Ez lehet a szocik rezsicsökkentése.atapapa
Vagy: normális munka helyett közmunkát... 😕 . Magyarországon egyre inkább jellemző, hogy diplomaosztó után jön az árokásás közmunkában.

A dologban az a nagy vicc, hogy ha nem osztják ki a zsét a jónépnek, akkor ellopják majd ők. A pénznek, amiről itt szó van, gyakorlatilag mindegy. Mert a végén úgyis zsebekben fog kikötni 😀...