Politika

44 feliratkozó

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
 444.hu/2014/04/01/a-kozmedia-azert-hallgatja-el-a-rogan-ugyet-mert-fuggetlen/

Leköptem a monitor kávéval 😀 😀 😀

több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Kíváncsi leszek, mondjuk az ÚMP hogyan fogja visszafizetni a kampánytámogatást.Atari
Sehogy.
Ahogy semelyik párt se fogja, hisz nem is kell.Sobri Jóska
www.szdsz.hu
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Kíváncsi leszek, mondjuk az ÚMP hogyan fogja visszafizetni a kampánytámogatást.Atari
Sehogy.
Ahogy semelyik párt se fogja, hisz nem is kell.Sobri Jóska
Többen félreértették, csak a képviselőnkénti 1 milliót terheli a visszafizetési kötelezettség, ha nem érik el az egyes jelöltek a 2%-ot.

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Kíváncsi leszek, mondjuk az ÚMP hogyan fogja visszafizetni a kampánytámogatást.Atari
Sehogy.
Ahogy semelyik párt se fogja, hisz nem is kell.

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Nem vagyok rajongója egyik rendszernek sem, de lássuk be, Mo-n az emberek letojják, hogy ki indul a körzetükben, lényeg, hogy milyen párt indítja. Ez szerintem rossz, de ez van. Nincs értelme helyi képviselőről beszélni, mert ő nem engem képvisel a parlamentben, hanem a pártját képviseli a körzetemben. Kvázi fordítva ül/ülünk a lovon. Nem fog szembemenni a pártjával, ha a helyi érdekek azt kívánnák, ezért nem sok értelme van annak, hogy ő a képviselőm.
Lecsó
Ez a kommunizmus maradványa és a sekélyes politikai kultúra következménye. Amin hosszabb távon pont hogy változtathat az egyéni mandátum hangsúlyozása a rendszerben.
Bármilyen amerikai politikai témájú filmet látsz, ott nem lehet nem észrevenni, hogy az egyes politikusok mennyire pörögnek a választókerületük érdekein, mit lobbiznak az őt megválasztó helyiek rokonszenvének megtartásáért. Pont ezért volt sokáig jellemző az USA-ban, hogy szövetségi szinten az egyes javaslatok nem mentek át biztosan a törvényhozáson, mert a mandátummal rendelkezők nem voltak szavazógépek. A pártérdeket gyakran írja felül az, hogy mit gondolnak az adott képviselőt megválasztók helyi szinten.
Ez mindenképpen összefüggésben van azzal, hogy ott csak képviselőkre szavaznak, pártlistára nem.

A tisztán arányos rendszer papíron szép elgondolás, csak bizonyos mértékben lemond a politikai felelősség individualizálásáról, országrészek veszíthetnek el bárminemű képviseletet az ország házában és az ilyen rendszerben működő demokráciában a sok közel azonos méretű párt miatt gyakoriak a kormányválságok.

Nem véletlen, hogy a választási rendszerek evolúciójában a pártok megjelenésével terjedt el és öltött egyre nagyobb méreteket a tisztán listás szavazás, majd folyamatosan szorult vissza.

Hozzáteszem az új rendszerben is van lista, ugye az egyéniben vesztesek is bejuthatnak, csak nem akkora arányban, mint korábban.atapapa
Majdnem mindenben egyetértek, ezért is írtam, hogy ez szerintem (is) rossz, de ez van. Viszont nem hiszem, hogy a sekélyes politikai kultúrán sokat javítana egy olyan választójogi törvény, ami alapján most fogunk választani.

Az hogy felértékelődik az egyéni győzelem, még nem jelenti azt, hogy a győztes képviselők is érzik majd ennek a súlyát. Biztos megvolt az idei casting is Felcsúton, csak nem írt róla a Magyar Nemzet. Gondolom idén sem az individualizmus volt a legfontosabb tulajdonság a válogatás során...
több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Mondjuk én örülnék ha lenne egy normális cigánypárt.
Így a nagyobb pártok nem vennék meg a cigány szavazatokat.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nem vagyok rajongója egyik rendszernek sem, de lássuk be, Mo-n az emberek letojják, hogy ki indul a körzetükben, lényeg, hogy milyen párt indítja. Ez szerintem rossz, de ez van. Nincs értelme helyi képviselőről beszélni, mert ő nem engem képvisel a parlamentben, hanem a pártját képviseli a körzetemben. Kvázi fordítva ül/ülünk a lovon. Nem fog szembemenni a pártjával, ha a helyi érdekek azt kívánnák, ezért nem sok értelme van annak, hogy ő a képviselőm.
Lecsó
Ez a kommunizmus maradványa és a sekélyes politikai kultúra következménye. Amin hosszabb távon pont hogy változtathat az egyéni mandátum hangsúlyozása a rendszerben.
Bármilyen amerikai politikai témájú filmet látsz, ott nem lehet nem észrevenni, hogy az egyes politikusok mennyire pörögnek a választókerületük érdekein, mit lobbiznak az őt megválasztó helyiek rokonszenvének megtartásáért. Pont ezért volt sokáig jellemző az USA-ban, hogy szövetségi szinten az egyes javaslatok nem mentek át biztosan a törvényhozáson, mert a mandátummal rendelkezők nem voltak szavazógépek. A pártérdeket gyakran írja felül az, hogy mit gondolnak az adott képviselőt megválasztók helyi szinten.
Ez mindenképpen összefüggésben van azzal, hogy ott csak képviselőkre szavaznak, pártlistára nem.

A tisztán arányos rendszer papíron szép elgondolás, csak bizonyos mértékben lemond a politikai felelősség individualizálásáról, országrészek veszíthetnek el bárminemű képviseletet az ország házában és az ilyen rendszerben működő demokráciában a sok közel azonos méretű párt miatt gyakoriak a kormányválságok.

Nem véletlen, hogy a választási rendszerek evolúciójában a pártok megjelenésével terjedt el és öltött egyre nagyobb méreteket a tisztán listás szavazás, majd folyamatosan szorult vissza.

Hozzáteszem az új rendszerben is van lista, ugye az egyéniben vesztesek is bejuthatnak, csak nem akkora arányban, mint korábban.

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Ma már nincs sem cigánybűnözés, sem cigánykérdés.
Atari
tényleg nincs, Csak őket érő problémák, most kezdenek el látványosan kiütközni a többségi társadalmon.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Ma már nincs sem cigánybűnözés, sem cigánykérdés.
Legfeljebb romabűnözés, romakérdés lehet. 😊

Roma elit, meg azért nincs, mert amint kiemelkednek a társadalmi rétegükből, azonnal asszimilálódnak. Lehetőség szerint letagadják a származásukat. Talán féltik a státuszukat, félnek a kirekesztéstől. Azt nem tudom, hogy alappal, vagy alaptalanul.

A jelenlegi roma vezetők, meg inkább ártanak az "ügynek".
Pl. a választásra megpróbálták mozgósítani a cigányságot egyes aspiráns képviselő-jelöltek, hatásukra tömegével jelentkeztek kisebbségi listára. Aztán rájöttek (vagy rávezették őket), hogy így nem szavazhatnak majd pártlistára (pedig az jövedelmezőbb?). Szinte mindegyikük visszajelentkezett. Ez a környékünkön (borsod) általános jelenség.

Vannak akik máshogy csinálnának bizniszt. Az egyik választókerületben indul a férj, meg a feleség is, persze más más színekben.
Kíváncsi leszek, mondjuk az ÚMP hogyan fogja visszafizetni a kampánytámogatást.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 314
Az összefogás mostani rendezvényén felszólalók tényleg azt hiszik, hogy ilyen alpári és trágár szövegekkel szavazókat nyerhetnek meg?
Ha igen, akkor az elég nagy baj.cartman023
Szerintem igen. Elnézve az ország lakosságának elmeállapotát, csak ilyen szövegekkel "nyerhetnek". Persze gondolom ez úgyis csak prózai volt, hiszen úgy tűnik nem szeretnéd, hogy véletlenül ők nyerjenek! 😀Klaci79
Nem is akarom ( igaz, másnak sem örülnék igazán).
De azért van egy kis különbség a tegnapi és a mai beszédek között.cartman023
Persze hogy van. Szombaton nem kellett mondani semmit, sőt elég volt visszafogott "államférfinak" tűnni, hiszen magas lóról mindig könnyű beszélni. Meg kellett mutatni, hogy mi nem nézzük le az ellenzéki választókat, ők is az országhoz tartoznak. Mégse degradálhatja le Magyarország legkisebb "nagyembere" azt a néhány százezer vagy millió embert, aki ebben a virágzó országban valami büdöset érez. Egy ilyen ünnepi beszédhez még a szokásos "simongáborozás" vagy "hazaárulózás" sem fér bele, mint ahogy az eredmények hosszas taglalása sem. Maradnak hát a víziók és a közhelypuffgotatás , a legtöbb felvonuló úgyis azt szereti. A jól bevált recepten pedig ugye nem kell változtatni. A "bal" oldalon pedig csak Orbánban tudnak gondolkodni, folyamatosan csak hozzá mérik magukat. Valódi dolgokat nem lehet mondani, hiszen Orbánt balról nem lehet megelőzni, jobbra pedig Magyarországon csak a szélsőségek felé lehet menni (az meg ugyebár röhejes lenne).
Mondjuk ami tény az tény, nem az Ön ízléséhez mérik a lelkesítő beszédeket. Beszélhettek volna arról, hogy milyen szép idő van, de valójában mi értelme. Bár lehet az jobban tetszett volna Önnek ha Mesterházy elmondja hogyan adta Simonnak a 100 millákat nejlonzacsiban 😀
több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 737
Az összefogás mostani rendezvényén felszólalók tényleg azt hiszik, hogy ilyen alpári és trágár szövegekkel szavazókat nyerhetnek meg?
Ha igen, akkor az elég nagy baj.cartman023
Szerintem igen. Elnézve az ország lakosságának elmeállapotát, csak ilyen szövegekkel "nyerhetnek". Persze gondolom ez úgyis csak prózai volt, hiszen úgy tűnik nem szeretnéd, hogy véletlenül ők nyerjenek! 😀Klaci79
Nem is akarom ( igaz, másnak sem örülnék igazán).
De azért van egy kis különbség a tegnapi és a mai beszédek között.
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Egy ilyen mondattal indítottál
Demokrácia párti vagyok, és ami itt lassan kialakul, többek között egy ilyen választójogi törvény miatt is, az egyre kevésbé hasonlít rá.atapapa
Ok. A hangsúly legyen a lassan-on és a többek között-en.

Van amiben egyetértek, pl az egyfordulós kérdésben, illetve a 2/3-os törvények tekintetében, De veled ellentétben én örülnék neki, ha a választási rendszer által kiosztott mandátumok eloszlása valamennyire leképezné a társadalmi támogatottságot. Nem lehet tökéletes, tudom, de törekedni azért lehetne rá. Nem vagyok rajongója egyik rendszernek sem, de lássuk be, Mo-n az emberek letojják, hogy ki indul a körzetükben, lényeg, hogy milyen párt indítja. Ez szerintem rossz, de ez van. Nincs értelme helyi képviselőről beszélni, mert ő nem engem képvisel a parlamentben, hanem a pártját képviseli a körzetemben. Kvázi fordítva ül/ülünk a lovon. Nem fog szembemenni a pártjával, ha a helyi érdekek azt kívánnák, ezért nem sok értelme van annak, hogy ő a képviselőm.


Ha azt feltételezzük, hogy a törvényhozás az a hely, ahol az ország bizonyos területi egységeinek véleményét lehet kifejezni, és ezek összessége dönti el a kérdéseket, akkor pártlistára nem lehetne szavazni, még akkor sem, ha a képviselők pártok színeiben indulnak. [/i]atapapa
A törvényhozás a legfőbb népképviseleti szerv, és szerintem azokat is képviselnie kell, akik egy adott körzetben a vesztesre szavaztak. Ha a vesztesre leadott szavazatok arányaiban egyre kevésbé jelennek meg mandátumban, a győztesre leadott szavazatok pedig jelentősen felértékelődnek, akkor ez a népképviselet egyre kevésbé tudja ellátni a feladatát.
több mint 10 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
 vilagpolitika.blog.hu/2014/03/30/a_vilag_10_legveszelyesebb_orszaga

Több, mint kiábrándító.
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 314
Az összefogás mostani rendezvényén felszólalók tényleg azt hiszik, hogy ilyen alpári és trágár szövegekkel szavazókat nyerhetnek meg?
Ha igen, akkor az elég nagy baj.cartman023
Szerintem igen. Elnézve az ország lakosságának elmeállapotát, csak ilyen szövegekkel "nyerhetnek". Persze gondolom ez úgyis csak prózai volt, hiszen úgy tűnik nem szeretnéd, hogy véletlenül ők nyerjenek! 😀
több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 737
Az összefogás mostani rendezvényén felszólalók tényleg azt hiszik, hogy ilyen alpári és trágár szövegekkel szavazókat nyerhetnek meg?
Ha igen, akkor az elég nagy baj.cartman023
ha van eszük, akkor nem is akarnak idén nyerni.Amadeus91
A sok szerencsétlenkedésüket elnézve, biztosan nem akarnak idén nyerni.
Lassan örülhetnek ha másodikok lesznek.
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Az összefogás mostani rendezvényén felszólalók tényleg azt hiszik, hogy ilyen alpári és trágár szövegekkel szavazókat nyerhetnek meg?
Ha igen, akkor az elég nagy baj.cartman023
ha van eszük, akkor nem is akarnak idén nyerni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 737
Az összefogás mostani rendezvényén felszólalók tényleg azt hiszik, hogy ilyen alpári és trágár szövegekkel szavazókat nyerhetnek meg?
Ha igen, akkor az elég nagy baj.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nem a választási rendszer arányossága határozza meg a demokrácia minőségét egy országbanLecsó
Erről beszélek.atapapa
Én azért azt írnám, hogy nem csak az...
Igor
A nem arányos (és nem az aránytalan :p) rendszer nem tesz hozzá és nem is vesz el semmit "minőség" tekintetében.
Egyszerűen más szempontokat hangsúlyoz. Fontosabbnak véli az egyént a pártnál, (hangsúlyozom) elvileg nagyobb terhet tesz a képviselőre, mint ha az a pártlista mögé bújva úgyis képviselő lesz. Minél kevesebb politikus jut pártlistán mandátumhoz, annál nagyobb és nagyobb halaknak kell(ene) egyéniben is produkálnia. Még ha ezt bizonyos esetekben megoldják úgy, hogy a párt számára kedvező körzetekben indítják a fontos jelölteket. Segíti a kormányzóképességet szoros eredmények esetén.

Az előző rendszerben a képviselők több mint fele listán jutott a parlamentbe, most kicsivel több mint fele egyéniben kerülhet csak be. Ennek az eltoldásnak szerintem már ideje volt.

Számomra az is rokonszenvesebb az új rendszerben, hogy a pártok nem taktikázhatnak azzal, hogy az első körben kvázi a listán dőlnek el a dolgok, a másodikban pedig egyéniben. Nem lehet hülyíteni a választókat a politikai háttéralkuk időzítésével (1994, SZDSZ: nem lépünk Horn Gyula kormányába, 1998, Fidesz: nem akarunk összefogni Torgyánnal).

Különösen károsnak tartom, amikor az ellenzéki pártok a választás legitimitását előre kétségbe vonják emiatt, indokot kreálva az esetleges vereségükre (az ajánlás és a finanszírozás változása viszont szerintem is gáz, de nem ezen fog múlni).


Ami viszont igazán szükséges lenne ennek a "győztes sokat visz" rendszernek a hosszú távú "demokratikus" működéséhez szerintem, hogy a kétharmados törvények körét a lehető legkisebbre redukálják. Ehelyett sajnos pont azok expanziója zajlott 2010 óta.

több mint 10 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Nem a választási rendszer arányossága határozza meg a demokrácia minőségét egy országbanLecsó
Erről beszélek.atapapa
Én azért azt írnám, hogy nem csak az... mert ha valóban itthon is kiépült volna, egy nyugati szívonalhoz mérhető "checks&balances" jellegű rendszer, akkor semmi gondom nem lenne azzal hogy a szavazási rendszer aránytalan.

De ha megnézed, hogy a többi politikai tényező mennyire komoly szerepkört tud betölteni.. akkor abból az összehasonlításból nem jövünk ki jól... pl. MTV vs BBC, Fed vs MNB, stb

Parlament az, ami számít idehaza.. és ezért nem mindegy, hogy feles/kétharmados a dolog, szvsz.

(mondom ezt úgy, hogy én teljesen apolitikus emberként most bojkottálom a dolgot, életemben először.. úgyhogy lehet rám vetni a követket. De megcsináltam az 50 kérdéses felmérőt, első 3-4 helyen asszem csupa kispárt végzett nálam, akik összesen fognak 2-2.5% százalékot szerezni sajna.. a négy nagy párt többsége egyszámjegyű eredményt ért el 😊)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nem a választási rendszer arányossága határozza meg a demokrácia minőségét egy országbanLecsó
Erről beszélek.

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Egy ilyen mondattal indítottál
Demokrácia párti vagyok, és ami itt lassan kialakul, többek között egy ilyen választójogi törvény miatt is, az egyre kevésbé hasonlít rá.


Csak annyit állítottam, hogy szerintem annál igazságosabb egy választási rendszer, minél jobban tükrözi a pártpreferenciák eloszlását a választók között. A patkónak ideális esetben le kellene képeznie a választás eredményét. Ez a rendszer most nem hogy javított volna ezen, hanem, rontott. Ennyi csak a bajom vele. De lehetett volna még jobban rontani rajta, ezt elismerem, csak kérdem akkor, hogy hol a határ, amikor te azt mondanád, hogy ez már nem igazságos?
Lecsó
Akkor lenne igazad, ha azt feltételeznénk, hogy a választás kizárólag pártokról szól, viszont személyekről, képviselőkről, eltérő adottságú és igényű választókörzetekről nem.
De szerintem ezt még a tisztán arányos rendszert alkalmazó országok se vélik így.

Ha azt feltételezzük, hogy a törvényhozás az a hely, ahol az ország bizonyos területi egységeinek véleményét lehet kifejezni, és ezek összessége dönti el a kérdéseket, akkor pártlistára nem lehetne szavazni, még akkor sem, ha a képviselők pártok színeiben indulnak.

Nincs az a határ, amire azt mondanám, hogy nem igazságos. Több rendszer is van szavazatok mandátummá képzésére, mind mögé lehet érveket tenni, a tisztán pártlistás szisztéma is megkérdőjelezhető.

több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Ha az arányosság alapján osztályoznánk a választási rendszerek demokráciaértékét, akkor az USA, Franciaország vagy Anglia diktatúra lenne.
Szerintem mind a három helyen jó formában van demokrácia.atapapa
Nem a választási rendszer arányossága határozza meg a demokrácia minőségét egy országban, hanem az, hogy a politika résztvevői mennyire akarnak vagy tudnak visszaélni a rájuk bízott hatalommal, vagy akár túlhatalommal. Minél kevésbé fenyeget ez a veszély, annál inkább lehet egy választási rendszer aránytalan, esetleg a kormányzás nagyobb stabilitását biztosító. A választási rendszer egy adott pillanatban működik csak, a választás napján, egyetlen feladata hogy elossza a mandátumokat. Ez így van az USA-ban is meg mindenhol. Utána viszont más rendszereknek kell biztosítani azt, hogy a hatalmat birtokló ne tudjon visszaélni a hatalommal. Szerintem Mo-n ezek a rendszerek nem, vagy nem jól működnek, ezért veszélyes egy minél aránytalanabb választási rendszer, tök mindegy ki nyer vele 4 évente...
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
demokracia
: DDDDDDD
neha elgondolkodom azon, h tortenelmi tavlatokbol, parszaz ev mulva, vajon hogyan fogjak hivni ezt a rendszert. merth a demokraciahoz annyi koze van, mint nekem a jovoevi SBon iranyitokent valo reszvetelre, az hetszentseg.MMMS
nem tudtam, hogy aláírtál Jacksonvillebe. Ha már álmodsz, álmodj nagyot!

Mindig jövőre
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Sajnos a választójogi törvény addig adott esélyt a kispártoknak, amíg felkerülnek a szavazólapra. Onnatól kezdve semmi esélyük. Ezt el kell fogadni, minden rájuk adott szavazat el fog veszni. Egy dolguk van, hogy növeljék a győztes és a második helyezett közötti szavazat különbséget, mert így a győztes körzet sokkal jobban felértékelődik.
Lecsó
Ha egyéniben győztes a fidesz (szerinted is), akkor miért fontos (neked), hogy mennyivel lesz második az MSZP?atapapa
Azért mert az első és második helyezett között különbség határozza meg, hogy a kompenzációs listán mennyi mandátumhoz jut a győztes, ergo mennyit ér valójában egy megnyert egyéni körzet. Vagy más szóval: mennyire lesz igazságosan elosztva a 199 mandátum.Lecsó
Aha, gondoltam hogy erre a megállapításra jutsz, miután antidemokratikus választási rendszerről beszéltét.

Ez a választási rendszer a listástól az egyéni felé tolódással nem lett kevésbé demokratikus vagy igazságos. Ha az arányosság alapján osztályoznánk a választási rendszerek demokráciaértékét, akkor az USA, Franciaország vagy Anglia diktatúra lenne.
Szerintem mind a három helyen jó formában van demokrácia.atapapa
Mire kellett volna jutnom?
A listástól egyéni felé tolódással nincs bajom, sőt, felőlem lehetne szimplán egyéni is.
Csak annyit állítottam, hogy szerintem annál igazságosabb egy választási rendszer, minél jobban tükrözi a pártpreferenciák eloszlását a választók között. A patkónak ideális esetben le kellene képeznie a választás eredményét. Ez a rendszer most nem hogy javított volna ezen, hanem, rontott. Ennyi csak a bajom vele. De lehetett volna még jobban rontani rajta, ezt elismerem, csak kérdem akkor, hogy hol a határ, amikor te azt mondanád, hogy ez már nem igazságos?

Nem írtam azt hogy Mo-n diktatúra lenne. Demokrácia és diktatúra között van átmenet, nem ennyire kétbites a dolog....