Politika

44 feliratkozó

több mint 10 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 599 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Én is elküldtelek volna ugyanoda, mert egyrészt semmi közöd nincs hozzá, másrészt mindenki csak a saját lelkiismeretének tartozik beszámolóval a szavazatai miatt.
Amúgy meg az utolsó mondatod nagyon jó indikátor..

A Fidesz pedig mindaddig virágozni fog, amíg az egész baloldal a jelenlegi összes arcával végleg el nem tűnik a közéletből. Majd ha lesz egy erkölcsileg is vállalható ellenpólus, akkor a Fidesz is el fog kezdeni rohamosan erodálódni. Erre kellett volna már 4 éve rájönni, és nem visszacirógatni Ferit..James007
Áhhá szóval én vagyok a paraszt miután TS-en fennhangon hangoztatja hogy mekkora történelmi győzelem blablablabla, és én puszta érdeklődésből megkérdezem hogy neki ez miért jó és miért támogatja őket ebben.(természetesen nem tudja megmagyarázni, hanem "csak mer aszonta' a Viktor")
Értelek és én kérek elnézést az összes rosszabbul élő(mint 4 éve) nevében.

Az utolsó mondatban pedig nem tudom mi nem tetszik(vagyis tudom de most ezt hagyjuk.), mert amíg az ELTE politika tudományi karon tananyagban van(amit az itt lévőktől sokkal okosabb emberek csináltak no offense) hogy a választó polgárok hatalmas része HÜLYE addig ha nem haragszol én is megengedek magamnak ilyen "indikátorokat".
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Ami viszont nekem nem tiszta:
A Fidesz egyértelműen a jobbmódúak pártja. Pesten meg (tudomásom szerint) jobban keresnek az emberek a magyar átlagnál. És mégis több körzetben a szocik nyertek. Nah ezt kérném megmagyarázni. Kösz.NB2
BP-n főleg olyan körzetekben nyert a bal, ahol komoly nagy lakótelepek vannak, és ez nem a jómódúak melegágya, a gazdagabb Budán csak egy VK ment nekik.
A lakótelepi VK-ekben még így is jellemző tendencia ciklusok óta, hogy a jól szituáltabb környékeken lévő szavazóköröket a jobboldal viszi.
A 2006-os választás után az index is csinált erről egy elemzést, a tipikus balos-melós választókerületeknek (pl. Angyalföld) azon részein, ahol korábban tömbrehabilitációval jobb színvonalú lakásállományt hoztak létre, ott már a jobboldal vitte a pálmát.

több mint 10 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 809
Melóhelyen meg úgy szavazott 2 lány is a Fideszre, hogy azért, hogy ne a baloldal nyerjen...NB2
Én is ezért lettem tegnap elküldve a picsába szinte, mert azt mertem mondani egy srácnak hogy mondjon egy tényekkel alátámasztott érvet amiért a Fideszre szavazott. Az alátámasztott érv az volt hogy micsoda komcsi vagyok mikor felvázoltam neki az én érveimet hogy miért NEM rájuk szavazok. GG.
Úgyhogy az ilyen plebstől nem kell többet várni. 😉Hanni
Én is elküldtelek volna ugyanoda, mert egyrészt semmi közöd nincs hozzá, másrészt mindenki csak a saját lelkiismeretének tartozik beszámolóval a szavazatai miatt.
Amúgy meg az utolsó mondatod nagyon jó indikátor..

A Fidesz pedig mindaddig virágozni fog, amíg az egész baloldal a jelenlegi összes arcával végleg el nem tűnik a közéletből. Majd ha lesz egy erkölcsileg is vállalható ellenpólus, akkor a Fidesz is el fog kezdeni rohamosan erodálódni. Erre kellett volna már 4 éve rájönni, és nem visszacirógatni Ferit..
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Ami viszont nekem nem tiszta:
A Fidesz egyértelműen a jobbmódúak pártja. Pesten meg (tudomásom szerint) jobban keresnek az emberek a magyar átlagnál. És mégis több körzetben a szocik nyertek. Nah ezt kérném megmagyarázni. Kösz.NB2
A Fidesz már réges-régen elszakadt a jobbmódúaktólsomoskovig
Furcsa, 4 éve azt hallom, hogy a Fidesz kormányzásával csak a gazdagok jártak jól

több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 046 — Ajmo Vatreni
Tiffán Zsolt megosztotta a Miatyánkot Facebookon.

Ennyi, kész.
több mint 10 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Ezt azért érdemes elolvasni, srácok:
 index.hu/belfold/2014/04/07/ontorvenyu_orban_eloretort_az_antiszemitizmus/

És hogy mi a nyugati vélemény a Jobbikról (Reuters):
"There is no doubt that Jobbik will be among the strongest far-right parties in Europe, which is particularly striking because it is also one of the most extreme of Europe's far-right parties," Mudde told Reuters.

Jobbik has pledged to create jobs, be tough on crime, renegotiate state debt and hold a referendum on EU membership. While it denies being racist, it provides a lightning rod for suspicion among some Hungarians towards the Roma and Jews.
több mint 10 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 599 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Melóhelyen meg úgy szavazott 2 lány is a Fideszre, hogy azért, hogy ne a baloldal nyerjen...NB2
Én is ezért lettem tegnap elküldve a picsába szinte, mert azt mertem mondani egy srácnak hogy mondjon egy tényekkel alátámasztott érvet amiért a Fideszre szavazott. Az alátámasztott érv az volt hogy micsoda komcsi vagyok mikor felvázoltam neki az én érveimet hogy miért NEM rájuk szavazok. GG.
Úgyhogy az ilyen plebstől nem kell többet várni. 😉
több mint 10 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
más:
"A Jobbik megerősödése ott tapasztalható, ahol magyar többség van, de a környéken (szomszédos település vagy városrész) jelentős a roma lakosság aránya" Azok a fránya náci magyarok 😊JayB
a második helyek


nem kenyerem ez a jobbiktól való óriási parázás, de azért elgondolkodtatókristof
Én is ezt mondtam tegnap, hogy vidéken simán taroltak. Ennek rengeteg összetevője van, és érdemes is lenne egy mélyreható elemzést írni erről a jelenségről, mert ezt nem lehet csak a cigánykérdésre fogni. És én azt is mondom, hogy még mindig isszuk a 40-es évek eseményeinek a levét kőkeményen...
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
más:
"A Jobbik megerősödése ott tapasztalható, ahol magyar többség van, de a környéken (szomszédos település vagy városrész) jelentős a roma lakosság aránya" Azok a fránya náci magyarok 😊JayB
a második helyek


nem kenyerem ez a jobbiktól való óriási parázás, de azért elgondolkodtató
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
"Köszönet és hála a vidéki magyaroknak!
Megmentették Magyarországot!
Bezzeg a pesti parasztok....!!!"

Bayer Zsolt
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Lényegtelen, hogy hoax vagy sem, Széchenyi mondta, vagy sem. A valóságtartalma elvitathatatlan.Amadeus91
Én vitatom. Ha Széchenyi mondta volna, akkor is vitatnám. Nem lehet egy politikai kultúra alapján megítélni egy országot, ahogy nem lehet a jogszabályrendszer vagy a sportolói alapján sem. A nép egy kurvára összetett rendszer, amiben vannak rossz meg jó ember. Én nem lettem jobb ember attól, hogy OV a miniszterelnök, de rosszabb sem.

Az, hogy milyen a politikai kultúra, csak azt mutatja, hogy milyen a politikai kultúra.
Igen eléggé...nem gondoltam, hogy Széchényinek gondolt idézetek felkutatásából meg lehet élni. Bár minden tiszteletem az övé, tényleg alapos munka volt, köszönöm a linket!Klaci79
Nézd meg az egész oldalt, kurva jó dolgok vannak rajta. Városi legendák leleplezésével foglalkozik, korábban azt hiszem a Mancs újságírója volt főállásban, de nem vagyok benne biztos. Hiánypótló az urbanlegends.hu az biztos.Gyurma Pappa
Kösz még egyszer, tényleg jó!

Egyébként nem teljesen értek veled egyet én sem. Mi magunk vagyunk azok akik ilyenné tettük a politikai kultúrát. Sokakkal beszélgetve bizony azt látom, hogy az embereknek nincs saját véleményük a mindennapokban sem, hanem azt fogadják el sajátjuknak amiket mondjuk Orbántól hallanak. Nem csak a politikai kultúra szörnyű Magyarországon, hanem másban sem állunk túl jól, elég ha csak mondjuk a a közlekedési kultúrát megnézzük. Az, hogy nálunk mindenki a másikban keresi a bűnöst a saját problémáira egyenes út a jobbik előretöréséhez. Szörnyű például azt hallanom egyik kollégámtól hogy az, hogy egy vizsgálatért elkértek tőle 12.000Ft-ot azért van, mert a cigányok nem fizetnek TB-t. Egyre inkább tapasztalom, hogy egyszerűen ilyen az országban a nagy átlag. Az neki a lényeg, hogy valakit hibáztasson a helyzetéért. Ugyanakkor ez az amire Orbán is remekül rájátszott. Igaz, hogy például a devizahitelesek problémája a 2010-es választások után lett égető a 300-as CHF miatt, de egyértelműen rá tudta tolni az egészet a szocikra meg a nyerészkedő bankokra. Természetesen rengeteg hasonló példa van az elmúlt évekből.
És csak azért mert a nép ilyen és úgy tűnik sajnos nem szeretünk gondolkodni. Nincs egyelőre semmiféle politikai kultúránk, illetve ami van mégis az ilyen. Gyűlölködnek az emberek, mert az egyik szoci a másik liberális a harmadik meg fideszes. (a fideszt még mindig nem tudom hová tenni, mert legkevésbé mondanám konzervatívnak, de azért baloldalinak sem illik be nálam)
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 22 120 — nabege2@yahoo.com
Kösz mindenkinek a választ.
Megindoklom amúgy: unokatesóm felesége azzal magyarázta az X-et a Fidesznek, hogy nekik 3 gyerek+orvos kombóval és nekik a havi 60-80e plusz baromira jól jött. Neki ennyi elég volt.
Melóhelyen meg úgy szavazott 2 lány is a Fideszre, hogy azért, hogy ne a baloldal nyerjen...
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 051
Lényegtelen, hogy hoax vagy sem, Széchenyi mondta, vagy sem. A valóságtartalma elvitathatatlan.Amadeus91
Én vitatom. Ha Széchenyi mondta volna, akkor is vitatnám. Nem lehet egy politikai kultúra alapján megítélni egy országot, ahogy nem lehet a jogszabályrendszer vagy a sportolói alapján sem. A nép egy kurvára összetett rendszer, amiben vannak rossz meg jó ember. Én nem lettem jobb ember attól, hogy OV a miniszterelnök, de rosszabb sem.
Gyurma Pappa
csak az a baj ezzel, hogy a nép alakítja a politikai kultúrát, akár passzívan, akár aktívan. Mi szavazunk, mi vagyunk képesek arra, hogy kitermeljünk magunkból esetenként új politikai erőket, ha erre nem képes a nép, akkor viszont meg is érdemli a sorsát. Kollektíve. Itt már nem játszik az állami gyámsággal megfűszerezett abszolutizmus, hogy majd a politikai elit megmondja mi van, a népnek meg elég igazodni, aztán lehet mutogatni Zorbánra meg a többire, hogy azok hülyék. Orbán azért tud rezsicsökkentéssel meg demagóg hülyeséggel nyerni, mert a magyar nép jelentős hányada jelenleg erre a demagóg hülyeségre vevő. Szarból nem lehet várat építeni.

margóra meg Goebbels;
„Wir waren so einfach, weil das Volk einfach ist.
Wir dachten primitiv, weil das Volk primitiv denkt.
Wir waren aggressiv, weil das Volk radikal ist“

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Lényegtelen, hogy hoax vagy sem, Széchenyi mondta, vagy sem. A valóságtartalma elvitathatatlan.Amadeus91
Én vitatom. Ha Széchenyi mondta volna, akkor is vitatnám. Nem lehet egy politikai kultúra alapján megítélni egy országot, ahogy nem lehet a jogszabályrendszer vagy a sportolói alapján sem. A nép egy kurvára összetett rendszer, amiben vannak rossz meg jó ember. Én nem lettem jobb ember attól, hogy OV a miniszterelnök, de rosszabb sem.

Az, hogy milyen a politikai kultúra, csak azt mutatja, hogy milyen a politikai kultúra.
Igen eléggé...nem gondoltam, hogy Széchényinek gondolt idézetek felkutatásából meg lehet élni. Bár minden tiszteletem az övé, tényleg alapos munka volt, köszönöm a linket!Klaci79
Nézd meg az egész oldalt, kurva jó dolgok vannak rajta. Városi legendák leleplezésével foglalkozik, korábban azt hiszem a Mancs újságírója volt főállásban, de nem vagyok benne biztos. Hiánypótló az urbanlegends.hu az biztos.

több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
Az összes jómódú, értelmiségi ismerősöm fidesz szavazó...JayB
mindenkinek más az értékrendszere.
mindenkinek a saját értékrendszere az egyetlen igaz. a Te ismerőseidnek az ő saját értékrendjük, nekem meg a sajátom. ettől még meg tudom érteni, ha valakinek például elég annyi, hogy kevesebb lett a rezsi, vagy több lett a fizetés, vagy mindkettő, vagy csak tetszik az irányvonal.
én is szavazhattam volna Vityáékra, mert a havi szaldó pár tízezerrel biztos javult. de ennyiből ezt a pénzt odaadhatnám a családom többi tagjának, mert ők meg rosszabbul jártak a négy év alatt. most akkor én rontottam el?slowmotion
Senki nem rontott el semmit. Én ezt is megértem. Azt nem értem, mikor lehülyézik a másikat és értetlenül állnak a dolog mögött hogy de miért gondolja ő így. Abban a közegben ahol én vagyok teljesen egyértelmű a Fidesz X, és nem azért mert sok m1 híradót néznek. Van olyan közeg ahol teljesen egyértelmű hogy ők húzzanak el a picsába már, ezt is megértem mert nem mindenkinek kedvez. De ne legyek már azért hülye mert magam és a családom mellett szavazok elsősorban. A gazdasági csapásvonal helyességén sokkal értelmesebb lenne vitázni, bár egyértelmű konklúzió ott sincs, vannak elméletek pro és kontra, a többi majd kiderül hosszú távon.
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Félelmetes, hogy ennek az embernek ennyi ideje van egy ilyen idézet eredetiségével foglalkozni...de mikor dolgozik? 😀Klaci79
Neki ez a munkája, mert ő egy újságíró. Fura mi?Gyurma Pappa
Igen eléggé...nem gondoltam, hogy Széchényinek gondolt idézetek felkutatásából meg lehet élni. Bár minden tiszteletem az övé, tényleg alapos munka volt, köszönöm a linket!
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Félelmetes, hogy ennek az embernek ennyi ideje van egy ilyen idézet eredetiségével foglalkozni...de mikor dolgozik? 😀Klaci79
Neki ez a munkája, mert ő egy újságíró. Fura mi?

több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
Az összes jómódú, értelmiségi ismerősöm fidesz szavazó...JayB
mindenkinek más az értékrendszere.
mindenkinek a saját értékrendszere az egyetlen igaz. a Te ismerőseidnek az ő saját értékrendjük, nekem meg a sajátom. ettől még meg tudom érteni, ha valakinek például elég annyi, hogy kevesebb lett a rezsi, vagy több lett a fizetés, vagy mindkettő, vagy csak tetszik az irányvonal.
én is szavazhattam volna Vityáékra, mert a havi szaldó pár tízezerrel biztos javult. de ennyiből ezt a pénzt odaadhatnám a családom többi tagjának, mert ők meg rosszabbul jártak a négy év alatt. most akkor én rontottam el?
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 051
"Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt megérdemel.
Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi! De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba. Akkor a nemzet aljas vagy műveletlen...."Kenny
Ezt az idézetet Surányi Miklós, 1936-ban megjelent Egyedül vagyunk című regényében írta le, ami egy szépirodalmi mű, amit Széchenyi sosem mondott. Hivatkozni rá olyan, mintha mint minden dán belüggyel kapcsolatban Hamletet idéznénk. Tudom, hogy lehetetlen kiirtani, mint a legtöbb hoaxot, de azért igyekszem 😊

 www.urbanlegends.hu/2007/03/minden-nemzetnek-olyan-kormanya-van-aminot-erdemel/Gyurma Pappa
Mikszáth is mondta vala, hogy a magyar hátán szántani lehet, csak nemzeti színű legyen az eke.
Lényegtelen, hogy hoax vagy sem, Széchenyi mondta, vagy sem. A valóságtartalma elvitathatatlan.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
"Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt megérdemel.
Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi! De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba. Akkor a nemzet aljas vagy műveletlen...."Kenny
Ezt az idézetet Surányi Miklós, 1936-ban megjelent Egyedül vagyunk című regényében írta le, ami egy szépirodalmi mű, amit Széchenyi sosem mondott. Hivatkozni rá olyan, mintha mint minden dán belüggyel kapcsolatban Hamletet idéznénk. Tudom, hogy lehetetlen kiirtani, mint a legtöbb hoaxot, de azért igyekszem 😊

 www.urbanlegends.hu/2007/03/minden-nemzetnek-olyan-kormanya-van-aminot-erdemel/Gyurma Pappa
Félelmetes, hogy ennek az embernek ennyi ideje van egy ilyen idézet eredetiségével foglalkozni...de mikor dolgozik? 😀
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
"Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt megérdemel.
Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi! De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba. Akkor a nemzet aljas vagy műveletlen...."Kenny
Ezt az idézetet Surányi Miklós, 1936-ban megjelent Egyedül vagyunk című regényében írta le, ami egy szépirodalmi mű, amit Széchenyi sosem mondott. Hivatkozni rá olyan, mintha mint minden dán belüggyel kapcsolatban Hamletet idéznénk. Tudom, hogy lehetetlen kiirtani, mint a legtöbb hoaxot, de azért igyekszem 😊

 www.urbanlegends.hu/2007/03/minden-nemzetnek-olyan-kormanya-van-aminot-erdemel/

több mint 10 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 351 — Omar's Coming Yo!
"Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt megérdemel.
Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi! De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba. Akkor a nemzet aljas vagy műveletlen...."

több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
Az összes jómódú, értelmiségi ismerősöm fidesz szavazó...

más:
"A Jobbik megerősödése ott tapasztalható, ahol magyar többség van, de a környéken (szomszédos település vagy városrész) jelentős a roma lakosság aránya" Azok a fránya náci magyarok 😊
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Ami viszont nekem nem tiszta:
A Fidesz egyértelműen a jobbmódúak pártja. Pesten meg (tudomásom szerint) jobban keresnek az emberek a magyar átlagnál. És mégis több körzetben a szocik nyertek. Nah ezt kérném megmagyarázni. Kösz.NB2
A Fidesz már réges-régen elszakadt a jobbmódúaktól, mert egyrészt ott némi iskolázottság esete is fennáll, amivel együtt járhat némi érdeklődés olyan, az átlag ember számára unalmas témák iránt, mint alkotmányosság, demokrácia, szabadságjogok, magánnyugdíj és társai. A Fidesz 3 kulcs üzenete meg kb. ez:
1. Nyuggerek forever, szentek, sérthetetlenek
2. Rezsicsökkentés, na ez szól egyértelműen a panelproliknak
3. Szemét bankok, szemét EU, szemét multik - szintén nem egy tipikus középosztálynak címzett üzenetsomoskovig
Igazad van! Az amerikai tanácsadója nagyon képben van az üzenetek fontosságában!
Volt egy jó sztorim:
Tegnap voltam szavazatot számolni és érdekes volt, hogy néhány idős ember, akik még a szavazáshoz is segítséget kértek, milyen nagy szeretettel beszéltek Orbánról. Nem is a fideszre akartak szavazni, hanem Orbánra inkább. Volt aki kérte, hogy húzzuk be neki az X-et Orbánhoz, majd amikor megvolt ez mindenképpen borítékba akarta rakni a szavazatát, mert azt hallotta csak úgy érvényes. Ha nincs borítékban érvénytelen a szavazata-mondta a néni. Volt egy érdekes bácsi is, aki haza szerette volna vinni a szavazólapot, mert azt hitte, hogy az aláírásával már szavazott és nem tudta mit csináljon a szavazólappal. Aztán amikor mondtuk, hogy töltse ki, ő csak a "főnökre", a "nagyfőnökre" akart szavazni...dakota barátunk 😀
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Ami viszont nekem nem tiszta:
A Fidesz egyértelműen a jobbmódúak pártja. Pesten meg (tudomásom szerint) jobban keresnek az emberek a magyar átlagnál. És mégis több körzetben a szocik nyertek. Nah ezt kérném megmagyarázni. Kösz.NB2
A Fidesz már réges-régen elszakadt a jobbmódúaktól...somoskovig
És ezzel párhuzamosan nevelgeti ki a saját jobbmódújait (hú de hülye szó...), akik nem csak simán jobbmódúak, hanem az övéi is. 😊