NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Angliában: A brit kormányt is elérte a képviselői költségtérítések botránya. Felfüggesztették állásából Shahid Malik igazságügyi államtitkárt, aki a botrányt kirobbantó Daily Telegraph szerint 23 ezer fontot vett fel londoni háza költségeire, miközben kedvezményesen bérelt egy másik házat észak-angliai választókörzetében is. tomi-tomi
Malik kormánytag volt, én a képviselőkről beszéltem, akik közül többen megúszták tudomásom szerint, amikor pofátlan jogcímekre vették fel a pénzt. Szerintem felesleges ragozni, hogy bizonyos politikusjegyek mindenhol léteznek.

Nem a sofőr miatt (hagyd már azt a sofőrt), havi 450ezerbe kerül az autó bérlése és fenntartása a városnak a helyben lakó polgármester részére! (Aki saját bevallása szerint mindennap felautózik Pestre frakcióvezetői feladatait ellátni. Mikor látja el polgármesteri feladatait?) Miért érné be kevesebbel? Pont Neked kéne jelezned feléjük, hogy Te nem erre számítottál, mekkorát csalódtál bennük. tomi-tomi
Te írtad a sofőrt, de mindegy. Biztos vagyok abban hogy a kocsibérlet is szabályosan történt.
Ezen a téren nem csalódtam bennük (főleg Lázárban nem), ahhoz hogy csalódjak, nekik is újra kell tervezniük egy metrómegállót százmilliókért nem létező környezetvédőkre hivatkozva vagy egy többmilliárdos ingatlant el kéne adniuk a feléért-harmadáért.

De még ezt is elnézném nekik, ha olyan gazdaságpolitikát csinálnának, melytől az ilyen tételek meg se kottyannának az államnak. Igaz, nem szavaznék újra rájuk 😊

De tudok és akarok is: "Ezek között lehet olyan, amit a politikai süllyesztővel honorál, lehet olyan, amit büntető eljárással és így tovább." Viszont megvan kettőnk közt a különbség. Engem már az etikai normasértések következmény nélkülisége is dühít! tomi-tomi
akkor nem olvastad figyelmesen a hsz-mat
Lázár cselekménye továbbra is csak a te fejedben bűncselekmény, bármennyire is elítélendő etikai szempontból és bármennyire nem tetszik nekem sem.


"mert korábban ilyen (nem jogszabálysértő) ügyek tonnaszámra pattantak ki, és nem volt jellemző, hogy a nyilvánosság hatására bárki változtatott volna." Nos, nálam ez maszatolás. Egy árva konkrétum nincs benne, de ennek alapján egy konkrét ügyben látsz előrelépést.tomi-tomi
én több konkrét ügyet írtam (Lázár, Petike, fótóbiznisz). Ha csak nem most kezdtél el politikával foglalkozni, akkor nem nagyon találtál az elmúlt évtizedben ilyen visszakozást, mint ezekben az ügyekben. Én nem emlékszem, de lehet hogy elfogult a memóriám.

Erről van szó, mit tartunk politikai felelősségnek. Én sokkal szélesebbnek látom, Te pedig igen szűkítően közelíted meg. Az egész országra nézve a Te megközelítésedet tartom nagyon veszélyesnektomi-tomi
Nem, én a politikai felelősséget az "alkotmányjogi/közigazgatási" értelmében használtam, nagyon más értelme nincs is.
A politikai felelősség nagyjából annak következménye, hogy a politikus megítélése az őt kinevező/megválasztó véleménye szerint bizonyos ügyek miatt miként alakul. Ez a fajta felelősség is inkább etikai, ha valakinek megállapítják a politikai felelősségét valamiben, akkor a felettes politikus leválthatja (tipikus: miniszterelnök-miniszter viszonya) vagy a választók a "legfőbb kinevezőt" (pl. miniszterelnököt) közvetve leváltják.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
én követelem tőled 😛 de benne vagyok hogy mind a ketten recruitolunk 100-100 önkéntest és felosztjuk az országban a "megoldandó feladatokat" 😊haromt
hm... "csekély" történelem tudásom alapján amikor legutóbb volt egy országban 2 megoldó brigád, annak nem lett jó vége 😀briareos
egyszerre mindig csak 1 volt. Fűrészelős Misi bácsiék csak akkor fogtak munkához amikor Korvin Ottóék abbahagyták.
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 490 — StuG Life
én követelem tőled 😛 de benne vagyok hogy mind a ketten recruitolunk 100-100 önkéntest és felosztjuk az országban a "megoldandó feladatokat" 😊haromt
hm... "csekély" történelem tudásom alapján amikor legutóbb volt egy országban 2 megoldó brigád, annak nem lett jó vége 😀

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Így rendben van. Ellenben jelentkeznék tanítványnak, Nagyúr!tomi-tomi
konqueror személyében már megvan az 1.
De ha ő levizsgázott visszatérhetünk rábriareos
na.
Az első anti-politikus Einsatzgruppe-t én akarom vezetni. Példaképem Erich Priebke és Klaus Barbie 😊haromt
atának igaza van, jó ember vagyok. Diszkréten megpendítem egy gulág-tábor lehetőségét, itt pedig már Einsatzgruppék menetelnek. 😀 Ha már, Sonderkommando parancsnokokat meg a gyűlölt ellenségeinkről kellene rekrutálni.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
én követelem tőled 😛 de benne vagyok hogy mind a ketten recruitolunk 100-100 önkéntest és felosztjuk az országban a "megoldandó feladatokat" 😊
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 490 — StuG Life
Így rendben van. Ellenben jelentkeznék tanítványnak, Nagyúr!tomi-tomi
konqueror személyében már megvan az 1.
De ha ő levizsgázott visszatérhetünk rábriareos
na.
Az első anti-politikus Einsatzgruppe-t én akarom vezetni. Példaképem Erich Priebke és Klaus Barbie 😊haromt
feltétel nélküli engedelmet követelek tibi. képes vagy rá?
hrrrr
😀

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
téves.
a 100 önkéntes a feladat elvégzése után, "visszavonulna" 😀briareos
Így rendben van. Ellenben jelentkeznék tanítványnak, Nagyúr!tomi-tomi
konqueror személyében már megvan az 1.
De ha ő levizsgázott visszatérhetünk rábriareos
na.
Az első anti-politikus Einsatzgruppe-t én akarom vezetni. Példaképem Erich Priebke és Klaus Barbie 😊
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
téves.
a 100 önkéntes a feladat elvégzése után, "visszavonulna" 😀briareos
Így rendben van. Ellenben jelentkeznék tanítványnak, Nagyúr!tomi-tomi
konqueror személyében már megvan az 1.
De ha ő levizsgázott visszatérhetünk rábriareos
Vedd be a 100 önkéntes parancsnokhelyettesének. A féléves rendrakás legyen a vizsgafeladata. Aztán hadd "vonuljon vissza"!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Angliában: A brit kormányt is elérte a képviselői költségtérítések botránya. Felfüggesztették állásából Shahid Malik igazságügyi államtitkárt, aki a botrányt kirobbantó Daily Telegraph szerint 23 ezer fontot vett fel londoni háza költségeire, miközben kedvezményesen bérelt egy másik házat észak-angliai választókörzetében is. (http://www.origo.hu/nagyvilag/20090515-koltsegteritesi-botrany-fnagybritanniaban-felfuggesztettek-shahid-malik-igazsagugyi-allamtitkart.html) Az első google találat...
Nem a sofőr miatt (hagyd már azt a sofőrt), havi 450ezerbe kerül az autó bérlése és fenntartása a városnak a helyben lakó polgármester részére! (Aki saját bevallása szerint mindennap felautózik Pestre frakcióvezetői feladatait ellátni. Mikor látja el polgármesteri feladatait?) Miért érné be kevesebbel? Pont Neked kéne jelezned feléjük, hogy Te nem erre számítottál, mekkorát csalódtál bennük. Kapnának végre hiteles visszajelzést. S ha kellően sokan ezt tennétek és nem nekem javasolnátok, hogy ha nem tetszik, jelentsd fel őket, akkor talán-talán beérnék kevesebbel. De az változás lenne!
De tudok és akarok is: "Ezek között lehet olyan, amit a politikai süllyesztővel honorál, lehet olyan, amit büntető eljárással és így tovább." Viszont megvan kettőnk közt a különbség. Engem már az etikai normasértések következmény nélkülisége is dühít! Lesz@rom, hogy mióta a folklór része, ez semmire sem mentség. (Óvoda középső csoportjában elfogadható érv, hogy más is ezt csinálja/csinálta. Ennél idősebb gyerekem nem állt elő ezzel.)
"mert korábban ilyen (nem jogszabálysértő) ügyek tonnaszámra pattantak ki, és nem volt jellemző, hogy a nyilvánosság hatására bárki változtatott volna." Nos, nálam ez maszatolás. Egy árva konkrétum nincs benne, de ennek alapján egy konkrét ügyben látsz előrelépést.
Erről van szó, mit tartunk politikai felelősségnek. Én sokkal szélesebbnek látom, Te pedig igen szűkítően közelíted meg. Az egész országra nézve a Te megközelítésedet tartom nagyon veszélyesnek.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 490 — StuG Life
S aztán nézhetünk Téged, meg a 100 önkéntesedet. 😊tomi-tomi
téves.
a 100 önkéntes a feladat elvégzése után, "visszavonulna" 😀briareos
Így rendben van. Ellenben jelentkeznék tanítványnak, Nagyúr!tomi-tomi
konqueror személyében már megvan az 1.
De ha ő levizsgázott visszatérhetünk rá

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
adjatok nekem 100 önkéntest és egy szabadlevelet és olyan rendet rakok h csak na. fél év.briareos
S aztán nézhetünk Téged, meg a 100 önkéntesedet. 😊tomi-tomi
téves.
a 100 önkéntes a feladat elvégzése után, "visszavonulna" 😀briareos
Így rendben van. Ellenben jelentkeznék tanítványnak, Nagyúr!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 490 — StuG Life
adjatok nekem 100 önkéntest és egy szabadlevelet és olyan rendet rakok h csak na. fél év.briareos
S aztán nézhetünk Téged, meg a 100 önkéntesedet. 😊tomi-tomi
téves.
a 100 önkéntes a feladat elvégzése után, "visszavonulna" 😀

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
adjatok nekem 100 önkéntest és egy szabadlevelet és olyan rendet rakok h csak na. fél év.briareos
S aztán nézhetünk Téged, meg a 100 önkéntesedet. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Bizony, ezért jobb helyeken már régen lemondott volna az érintett minden funkciójáról. Évi tízmillió forint elherdálása etikai normasértés?! Az önkormányzatnak hivatalból kéne feljelentést tennie. Még az Ügyészség is eljárhatna ilyen ügyekben, elméletileg erre (is) vannak kitalálva.
tomi-tomi
Angliáról hallottál már? Az ottani képviselők költségtérítési botrányairól? Ott se volt jobb a helyzet.
Miért kéne az önkormányzatnak feljelentést tennie a sofőr miatt, amikor a sofőrt nem a polgármester írta ki magának privát célra, hanem mondjuk az önkormányzat rendelet (jogszabály!) alapján biztosítja? És ez nem csak Lázárra, nem csak a fideszesekre igaz, hanem általában a nagyobb városok, kerületek vezetőire pártállásra tekintet nélkül?
Én nem teszem viszonylagossá a politikusok normasértéseit, mivel tudom, hogy kb. mindegyik politikus ezt teszi. Nem csak itt, jobb helyeken is. Az igaz, hogy bíztam abban, hogy fideszék beérik kevesebbel, ennyi.

Amíg relativizáljuk a politikai elitünk normasértéseit, addig ők egyre áthatóbban gyakorolják az "ami a tiétek, az a miénk, ami meg a miénk, ahhoz nektek semmi közötök" elvű tetteket. Szvsz ez csakis a minden vagy semmi elv alapján működik. Vagy minden normasértést illő módon büntet a társadalom, vagy előbb-utóbb semelyiket sem fogja büntetendőnek tartani. A saját normasértéseit sem! Nézz körül Magyarországon, szerinted itt a normakövetés az alap attitűd? (Több mint meglepő, hogy magukat konzervatívnak tudó emberek lelkesen asszisztálnak a káosz, az anarchia vagy a totális állami ellenőrzés, mint lehetséges jövő kialakulásának folyamatához.) Ezek között lehet olyan, amit a politikai süllyesztővel honorál, lehet olyan, amit büntető eljárással és így tovább. Még egyszer, ez az S8-ügy az én szememben olyan vétség, amelyiknek nem valós, értékelhető következménye az autó leadása. Amíg mentegetjük a mentegethetetlent, elnézzük az elnézhetetlent, addig bármit(!) megengednek maguknak és bármit megtesznek velünk.
tomi-tomi
Az a probléma, hogy nem tudsz vagy nem akarsz különbséget tenni az általános értelemben vett etikai normasértés és a jogszabálysértés között. Ez alapvetően nem baj, biztosan jó ember vagy, több ilyen kéne.
Ellenben a jog különbséget tesz, és ha esetleg jogi normasértés esetén maradna el a jogkövetkezmény, akkor az - szintén pártállástól függetlenül - engem is dühítene. Figyelem! Lázár cselekménye továbbra is csak a te fejedben bűncselekmény, bármennyire is elítélendő etikai szempontból és bármennyire nem tetszik nekem sem. A politikusok ilyen jellegű hozzáállása nem friss dolog, a politikai folklór Hornhoz köti a naés genezisét, amikor egy gyenge szankciójú törvény(!) szerint nem lehetett volna a múltja miatt miniszterelnök.
Én azért tekintem az S8 leadását vagy az egyéb említett ügyeket haladásnak, mert korábban ilyen (nem jogszabálysértő) ügyek tonnaszámra pattantak ki, és nem volt jellemző, hogy a nyilvánosság hatására bárki változtatott volna.
Persze az ilyen etikátlan cselekményeknek is lehet szankciója, ez a tág értelemben vett politikai felelősség.

több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 490 — StuG Life
adjatok nekem 100 önkéntest és egy szabadlevelet és olyan rendet rakok h csak na. fél év.

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
ha lázár vesz fel évi 10 misit pofára akkor él a lehetőséggel, amikor nyakó csinálta pontosan ugyan ezt akkor ő bűnöző elítélendő.

tényleg nincs más mód mint az összes képviselőt bezárni az elmúlt 20 évből és egy teljesen új gárdával nekimenniharomt
Sajnos, az kevés. Ha valódi változást akarsz elérni ezzel a - vállalati vezetésben egyébként létező - módszerrel, akkor kb. százezres nagyságrendű létszámmal kéne számolnod. Különben a kiirtandó viselkedés rövid időn belül visszatér. S ez most komoly, nem vicc. Az oroszokkal kéne megegyezni néhány szibériai helyőrség és kapcsolódó létesítményei bérbevételéről.
Vagy megtanítod a mostani elitnek, hogy milyen viselkedést nem tűrsz meg semmi szín alatt. Ebben a folyamatban meg elég sz@rul állunk.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
ha lázár vesz fel évi 10 misit pofára akkor él a lehetőséggel, amikor nyakó csinálta pontosan ugyan ezt akkor ő bűnöző elítélendő.

tényleg nincs más mód mint az összes képviselőt bezárni az elmúlt 20 évből és egy teljesen új gárdával nekimenni
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
1. Bizony, ezért jobb helyeken már régen lemondott volna az érintett minden funkciójáról. Évi tízmillió forint elherdálása etikai normasértés?! Az önkormányzatnak hivatalból kéne feljelentést tennie. Még az Ügyészség is eljárhatna ilyen ügyekben, elméletileg erre (is) vannak kitalálva.
2. Amíg relativizáljuk a politikai elitünk normasértéseit, addig ők egyre áthatóbban gyakorolják az "ami a tiétek, az a miénk, ami meg a miénk, ahhoz nektek semmi közötök" elvű tetteket. Szvsz ez csakis a minden vagy semmi elv alapján működik. Vagy minden normasértést illő módon büntet a társadalom, vagy előbb-utóbb semelyiket sem fogja büntetendőnek tartani. A saját normasértéseit sem! Nézz körül Magyarországon, szerinted itt a normakövetés az alap attitűd? (Több mint meglepő, hogy magukat konzervatívnak tudó emberek lelkesen asszisztálnak a káosz, az anarchia vagy a totális állami ellenőrzés, mint lehetséges jövő kialakulásának folyamatához.) Ezek között lehet olyan, amit a politikai süllyesztővel honorál, lehet olyan, amit büntető eljárással és így tovább. Még egyszer, ez az S8-ügy az én szememben olyan vétség, amelyiknek nem valós, értékelhető következménye az autó leadása. Amíg mentegetjük a mentegethetetlent, elnézzük az elnézhetetlent, addig bármit(!) megengednek maguknak és bármit megtesznek velünk.
3. Épp most borul a bili mindenféle közlekedési kihágások kapcsán. 😊
4. Amit ömlengésnek, maszatolásnak tartasz, azt konkrétan jelezd, kérlek.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Csak volt egy ember aki sohasem hazudott és azzal határozta meg magát, hogy ő teljesen más és ő a ZEMBEREK minisztere. Mindenkié. Nem olyan mint ŐK, hanem JOBB.zinedine5
szerintem te ennél magasabb színvonalon vagyatapapa
Ezzel megfogtál.
zinedine5
erősen fogalmaztam, de én se kommunistázással meg egyéb hasonló egybites jobbos érvekkel válaszolok, ahogy jellemzően senki sem ebben a topicban.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Nem, enyhítő körülmény. A tolvaj attól még tolvaj marad, hogy később visszaadja az eltulajdonított értéket. (BTW Zuschlag - ki tudja, milyen pénzből - megtérítette az okozott kárt. Akkor ő most nem bűnöző?)
S Te melyikről tudtad/remélted, hogy nem fogják betartani, mert hülyeség: Etikusak leszünk. Legitim módon gyakoroljuk a hatalmat. Legális tetteket fogunk végrehajtani?
Nem lehet, csak közigazgatási bíróságra lehet menni, ahol csak azt vizsgál(hat)ják, hogy az eljárás megfelelt- e a közigazgatási törvénynek. Amiket leírtál és kiemeltem, azokat pont nem lehet megtámadni közigazgatási bíróságon, máshová meg nem fordulhatsz. Ki van ez találva, hidd el!tomi-tomi
Lázár esete legfeljebb etikai normákat sértett, ebben a tekintetben szó se lehet a Cusi-üggyel való összehasonlításról.

amiket kiemeltél, azokat a Pp-ből idéztem, a közigazgatási perekre vonatkozó közös szabályok közül 😉
olvass több törvényt, kevesebb blogot 😉atapapa
Már írtam, hogy az önkormányzati finanszírozás túlmutat a legfeljebb etikai normákat sért kitételt. tomi-tomi
szvsz hülyeség. de ha az alapos gyanúdat alá tudod támasztani, akkor jelentsd fel. csak nem a médiatörvénytől félsz. 😉
Ha Te zinadine-ban csalódtál, akkor én most Benned sokszorosan. A normasértés önmagában totális alkalmatlansági bizonyítvány egy normákat kidolgozó (képviselő) ill. egy normákat alkalmazó (polgármester) szakmában.tomi-tomi
Ne adjuk már a szűz kislányt. Te is 2010 májusában hallottál először a politikáról?
nincs olyan képviselő, aki ne sértett volna normát, hiszen legalább mindegyik egyszer áthajtott a piroson 😊 de most komolyan, hogy csak a legenyhébb dolgokat mondjam, hetente járnak a közéleti emberek személyiségi jogi perekben a bíróságra alperesként
Gyurcsány nem azért volt szar miniszterelnök, mert trükközött a Nomentánával vagy mert kétes körülmények között tett szert az állami vagyonra. Orbán se azzal üt el tőle, hogy nem osztott a családi borászatnak állami lovét.

Írtam Neked kb. 100 sort, ebből egynél tévedtem, a többire szvsz érdemben nem tudtál reagálni.tomi-tomi
aha 😊
az ügyhöz még érintőlegesen kapcsolódó vagy azt maszatoló ömlengésekre, hipotézisekre miért reagáljak? én is elkezdek hasonlókat gyártani és a végén elvész a téma. felesleges

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 292 — Ajmo Vatreni
Te melyik országban szocializálódtál?
Melyik kormányfőt érdekelte utoljára komolyan az ellenzék véleménye?atapapa
Csak volt egy ember aki sohasem hazudott és azzal határozta meg magát, hogy ő teljesen más és ő a ZEMBEREK minisztere. Mindenkié. Nem olyan mint ŐK, hanem JOBB.zinedine5
szerintem te ennél magasabb színvonalon vagyatapapa
Ezzel megfogtál.
De attól még tartom azt amit írtam az elején.
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
elnézést, ezt félreértettem.
Ahogy zárójelben céloztam rá, rengeteg polgármesternek van saját sofőrje, ez nem újság. Említettem Tollert, de például Hunvald sofőrje is "híres" volt.
Szerintem az autó visszaadása következmény ahhoz képest, hogy mondjuk nem adja vissza.
Azt csak a nagyon naivak várták el (szerintem te nem vagy az), hogy a fidesz teljes mértékben annak megfelelően fog kormányozni, ahogy azt ellenzékben követelte (hozzáfűzöm bizonyos szempontból szerencsére, mert elhangzott ott sok hülyeség is)


Ahogy egy bíróság jogosult szakértőt igénybe venni, úgy a törvény a hatóságnak is lehetővé teszi ezt.
Ha ennek ellenére nem tárta fel a hatóság megfelelően az eljárást, nem tartotta be az eljárási szabályokat, a mérlegelés szempontjai nem megállapíthatóak, vagy az indokolásából a bizonyítékok mérlegelésének okszerűsége nem tűnik ki, akkor meg szépen lehet fellebbezni a bírósághoz.atapapa
Nem, enyhítő körülmény. A tolvaj attól még tolvaj marad, hogy később visszaadja az eltulajdonított értéket. (BTW Zuschlag - ki tudja, milyen pénzből - megtérítette az okozott kárt. Akkor ő most nem bűnöző?)
S Te melyikről tudtad/remélted, hogy nem fogják betartani, mert hülyeség: Etikusak leszünk. Legitim módon gyakoroljuk a hatalmat. Legális tetteket fogunk végrehajtani?
Nem lehet, csak közigazgatási bíróságra lehet menni, ahol csak azt vizsgál(hat)ják, hogy az eljárás megfelelt- e a közigazgatási törvénynek. Amiket leírtál és kiemeltem, azokat pont nem lehet megtámadni közigazgatási bíróságon, máshová meg nem fordulhatsz. Ki van ez találva, hidd el!tomi-tomi
Lázár esete legfeljebb etikai normákat sértett, ebben a tekintetben szó se lehet a Cusi-üggyel való összehasonlításról.

amiket kiemeltél, azokat a Pp-ből idéztem, a közigazgatási perekre vonatkozó közös szabályok közül 😉
olvass több törvényt, kevesebb blogot 😉atapapa
Már írtam, hogy az önkormányzati finanszírozás túlmutat a legfeljebb etikai normákat sért kitételt. (Én vagyok a hülye, amikor feltételezem, hogy egy ilyen párhuzamot (Zuschlag) önmagában is el lehet helyezni.) Ha Te zinadine-ban csalódtál, akkor én most Benned sokszorosan. A normasértés önmagában totális alkalmatlansági bizonyítvány egy normákat kidolgozó (képviselő) ill. egy normákat alkalmazó (polgármester) szakmában. Az etikai vagy törvényes jelző max. az egyéb következményeknél fontos tényező. Mentegetheted, de L.J.-nek semmi helye a Parlamentben - etikailag.
Szó szerint nem fogom felismerni a a közigazgatási perekre vonatkozó közös szabályokat, ebben igazad van. A lényegen semmit nem változtat: egy Hatósági határozatot nem lehet megtámadni "normál" bíróságon. Milyen különös indok állíthatta fel ezt a tilalmat?
Írtam Neked kb. 100 sort, ebből egynél tévedtem, a többire szvsz érdemben nem tudtál reagálni. Erre a tévedésemre ez a mondat a reakciód? Grand Seigneur!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Dehogyis, nem számolták bele, hogy valójában mennyibe is kerül L.J. bravúrja. Nem adták hozzá az eddig konkrétan emlegetett 600e+300e havi költséghez. (A második autót sem.)
Az a párt, amelyik ellenzékben képes volt finom distinkciót tenni legitim és legális között és etikai értékek mentén kampányolt, az most is viselkedjen etikusan és legitimen! Az önkormányzati finanszírozás azért felveti a legalitás kérdését is. Miért fizettek havi 450e forintot szolgálati autóra és benzinre, amikor a polgármesterük a városban lakik?? BTW a nyilatkozatai alapján neki mindennap fel kellett autóznia Bp-re, és időben haza kellett érnie a két gyerekéhez. Mikor és hol végezte el a polgármesteri feladatait?
Milyen következményekről beszélsz? Kirúgták? Nem kap prémiumot? Kevesebb lesz az alapfizetése? Megfosztják a beosztásától? Ja, nem lesz S8. Ha ez Neked következmény.tomi-tomi
elnézést, ezt félreértettem.
Ahogy zárójelben céloztam rá, rengeteg polgármesternek van saját sofőrje, ez nem újság. Említettem Tollert, de például Hunvald sofőrje is "híres" volt.
Szerintem az autó visszaadása következmény ahhoz képest, hogy mondjuk nem adja vissza.
Azt csak a nagyon naivak várták el (szerintem te nem vagy az), hogy a fidesz teljes mértékben annak megfelelően fog kormányozni, ahogy azt ellenzékben követelte (hozzáfűzöm bizonyos szempontból szerencsére, mert elhangzott ott sok hülyeség is)

Mely megfelelőséget majd a könyvtár-ruhatár szakon végzett népművelő Szalai Annamaris és bizottsága/Hatósága jogosult megítélni. 😂tomi-tomi
Ahogy egy bíróság jogosult szakértőt igénybe venni, úgy a törvény a hatóságnak is lehetővé teszi ezt.
Ha ennek ellenére nem tárta fel a hatóság megfelelően az eljárást, nem tartotta be az eljárási szabályokat, a mérlegelés szempontjai nem megállapíthatóak, vagy az indokolásából a bizonyítékok mérlegelésének okszerűsége nem tűnik ki, akkor meg szépen lehet fellebbezni a bírósághoz.atapapa
Nem, enyhítő körülmény. A tolvaj attól még tolvaj marad, hogy később visszaadja az eltulajdonított értéket. (BTW Zuschlag - ki tudja, milyen pénzből - megtérítette az okozott kárt. Akkor ő most nem bűnöző?)
S Te melyikről tudtad/remélted, hogy nem fogják betartani, mert hülyeség: Etikusak leszünk. Legitim módon gyakoroljuk a hatalmat. Legális tetteket fogunk végrehajtani?
Nem lehet, csak közigazgatási bíróságra lehet menni, ahol csak azt vizsgál(hat)ják, hogy az eljárás megfelelt- e a közigazgatási törvénynek. Amiket leírtál és kiemeltem, azokat pont nem lehet megtámadni közigazgatási bíróságon, máshová meg nem fordulhatsz. Ki van ez találva, hidd el!tomi-tomi
Lázár esete legfeljebb etikai normákat sértett, ebben a tekintetben szó se lehet a Cusi-üggyel való összehasonlításról.

amiket kiemeltél, azokat a Pp-ből idéztem, a közigazgatási perekre vonatkozó közös szabályok közül 😉
olvass több törvényt, kevesebb blogot 😉

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Dehogyis, nem számolták bele, hogy valójában mennyibe is kerül L.J. bravúrja. Nem adták hozzá az eddig konkrétan emlegetett 600e+300e havi költséghez. (A második autót sem.)
Az a párt, amelyik ellenzékben képes volt finom distinkciót tenni legitim és legális között és etikai értékek mentén kampányolt, az most is viselkedjen etikusan és legitimen! Az önkormányzati finanszírozás azért felveti a legalitás kérdését is. Miért fizettek havi 450e forintot szolgálati autóra és benzinre, amikor a polgármesterük a városban lakik?? BTW a nyilatkozatai alapján neki mindennap fel kellett autóznia Bp-re, és időben haza kellett érnie a két gyerekéhez. Mikor és hol végezte el a polgármesteri feladatait?
Milyen következményekről beszélsz? Kirúgták? Nem kap prémiumot? Kevesebb lesz az alapfizetése? Megfosztják a beosztásától? Ja, nem lesz S8. Ha ez Neked következmény.tomi-tomi
elnézést, ezt félreértettem.
Ahogy zárójelben céloztam rá, rengeteg polgármesternek van saját sofőrje, ez nem újság. Említettem Tollert, de például Hunvald sofőrje is "híres" volt.
Szerintem az autó visszaadása következmény ahhoz képest, hogy mondjuk nem adja vissza.
Azt csak a nagyon naivak várták el (szerintem te nem vagy az), hogy a fidesz teljes mértékben annak megfelelően fog kormányozni, ahogy azt ellenzékben követelte (hozzáfűzöm bizonyos szempontból szerencsére, mert elhangzott ott sok hülyeség is)

Mely megfelelőséget majd a könyvtár-ruhatár szakon végzett népművelő Szalai Annamaris és bizottsága/Hatósága jogosult megítélni. 😂tomi-tomi
Ahogy egy bíróság jogosult szakértőt igénybe venni, úgy a törvény a hatóságnak is lehetővé teszi ezt.
Ha ennek ellenére nem tárta fel a hatóság megfelelően az eljárást, nem tartotta be az eljárási szabályokat, a mérlegelés szempontjai nem megállapíthatóak, vagy az indokolásából a bizonyítékok mérlegelésének okszerűsége nem tűnik ki, akkor meg szépen lehet fellebbezni a bírósághoz.atapapa
Nem, enyhítő körülmény. A tolvaj attól még tolvaj marad, hogy később visszaadja az eltulajdonított értéket. (BTW Zuschlag - ki tudja, milyen pénzből - megtérítette az okozott kárt. Akkor ő most nem bűnöző?)
S Te melyikről tudtad/remélted, hogy nem fogják betartani, mert hülyeség: Etikusak leszünk. Legitim módon gyakoroljuk a hatalmat. Legális tetteket fogunk végrehajtani?
Nem lehet, csak közigazgatási bíróságra lehet menni, ahol csak azt vizsgál(hat)ják, hogy az eljárás megfelelt- e a közigazgatási törvénynek. Amiket leírtál és kiemeltem, azokat pont nem lehet megtámadni közigazgatási bíróságon, máshová meg nem fordulhatsz. Ki van ez találva, hidd el!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Szerintem naivitás azt, gondolni, hogy egy olyan kormány amelyik magasról leszarja a más véleményeket (hallva OV válaszait a frakcióvezetőknek), a nekik nem tetsző hangokat, véleményeket valamiféle megtorlás (büntetés) nélkül hagynának, ha megvan a lehetőségük az ellenkezőjére.
zinedine5
Te melyik országban szocializálódtál?
Melyik kormányfőt érdekelte utoljára komolyan az ellenzék véleménye?atapapa
Csak volt egy ember aki sohasem hazudott és azzal határozta meg magát, hogy ő teljesen más és ő a ZEMBEREK minisztere. Mindenkié. Nem olyan mint ŐK, hanem JOBB.zinedine5
szerintem te ennél magasabb színvonalon vagy