Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

20 napja
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
Ennyire egyszerű lenne a dolog? Az ő teste, azt csinál vele, amit akar, semmi más szempont nincs? Az fel sem merül, hogy a magzat nem egészen úgy a nő teste, mint mondjuk az orra, vagy az egyik veséje?
Assurbanapli
Fordítsuk meg a dolgot: milyen alapon van bárkinek beleszólása ebbe a kérdésbe? Nem véleményezésre, hanem kötelezettségre. Mi a jog alap, ami alapján a társadalom kötelezi arra a nőt, hogy megszüljön egy gyereket?
Gyurma Pappa
Az alkotmányjogi mehfontolásokra vagy kíváncsi, vagy az én személyes véleményemre?
Assurbanapli
Mindkettő érdekel, és itt ragadnám meg az alkalmat, hogy előzetesen leszögezzem, a személyes hitbeli kérdéseket, és ezek megalapozottságát nem akarom senkitől elvitatni, mindenki abban hisz, amiben jónak látja.
Gyurma Pappa
Az alkotmányjogi nézőpont az, hogy itt alapjogok/alkotmányos értékek ütköznek. Az egyik oldalon az anya öntendelkezési joga van, ami az emberi méltóságából fakad, ez alapjog, és ha a másik oldalon nem lenne semmi, akkor korlátlan lenne az abortusz lehetősége, bármely nő bemegy, és már csinálják is. A másik oldalon nem a magzat élethez való joga van, hiszen a magyar jog szerint a magzat nem ember, tehát nem lehetnek alapjogai sem. Mellesleg, ha a magzatnak lennének jogai, akkor az élethez való joga megelőzné a nő önrendelkezési jogát, ebben az esetben soha, semmilyen körülmények között nem lehetne abortusz (kivéve, ha a nő élethez való joga is bejátszik, vagyis veszélyben van az élete).
Szóval a másik oldalon nem a magzat élethez való joga van, hanem az állam életvédelmi kötelezettsége. Mert a magzat nem minősül jogilag embernek, de a magzati élet az emberi élet körébe tartozik, amelyet az állam objektív intézményvédelmi kötelezettségeként köteles védeni. Ez a "mindkét oldalon van valami érték" az alkotmányjogi helyzet, amit Sólyom László annak idején kitalált. Ebből az következik, hogy az állam nem engedheti korlátlanul az abortuszt, de nem is tilthatja meg teljesen. A törvény felsorolja, hogy milyen esetekben és a terhesség hányadik hetéig lehetséges.
A saját személyes véleményem ennél bonyolultabb, majd azt is leírom.
20 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 037 — zászló zászló szív
Ennyire egyszerű lenne a dolog? Az ő teste, azt csinál vele, amit akar, semmi más szempont nincs? Az fel sem merül, hogy a magzat nem egészen úgy a nő teste, mint mondjuk az orra, vagy az egyik veséje?
Assurbanapli
Fordítsuk meg a dolgot: milyen alapon van bárkinek beleszólása ebbe a kérdésbe? Nem véleményezésre, hanem kötelezettségre. Mi a jog alap, ami alapján a társadalom kötelezi arra a nőt, hogy megszüljön egy gyereket?
Gyurma Pappa
Az alkotmányjogi mehfontolásokra vagy kíváncsi, vagy az én személyes véleményemre?
Assurbanapli
Mindkettő érdekel, és itt ragadnám meg az alkalmat, hogy előzetesen leszögezzem, a személyes hitbeli kérdéseket, és ezek megalapozottságát nem akarom senkitől elvitatni, mindenki abban hisz, amiben jónak látja.

20 napja
Jughead Dallas Cowboys 6 756
Bingo, vègre vki gondlokodik is ès èrtelmesem el tudja magyarázni a dolgokat.....

 telex.hu/belfold/2026/06/02/hegedus-zsolt-szivhangrendelet-politikai-dontes-szakmai-aggalyok
dande2
Lehet én emlékszem rosszul, de nem akkor volt szívhang, mikor az abortusz mellett már döntött a kismama? Tehát mintegy utolsó utáni esélyt adni a gyermeknek próbáltak ezzel. Vagyis nekem mintha így sejlene fel.
szaba
Nem tudom, ha valaki akkor nem vagyok abortusz párti (sőt, normál esetben szerintem senki sem, az sem aki elvègezteti...) Hegedűs pedig apja örökségèt is hordozva sem, de le van írva, hogy az a mód ahogy a szívhangot hallhatóvá teszik az anya számára adott esetben mèg veszèlyezteti is a pici èletèt ha jól èrtem. Így pedig aztán nagyon segítettünk az ügyön....de legalább kárt mindenkèpp okozhatunk vele
dande2
Egyébként úgy alapvetően, törvényileg tiltanám meg, hogy orvosokon kívül bármilyen férfi véleményt nyilvánítson ebben a kérdésben. Vagy legalábbis erkölcsi tartás kéne a férfitársaimba, és hagyjuk ezt a vitát a hölgyekre és az őket kezelő orvosokra. Mindenki más, de főleg az egyházak, takarodjanak ki ebből a témából.
Gyurma Pappa
Kellemesen fasiszta gondolat.
szaba
Remélem a nők is kussolhatnak a férfiakat illető dolgokról.
Kampman
Te sem érted, nem baj.

Amint mondasz egy, egyetlen egy olyan jogszabályt, ami megmondja egy férfinak, hogy mit tehet a testével és mit nem, és azt milyen körülmények között teheti meg, én leszek a legharcosabb ebben a kérdésben.

De nem tudsz ilyet mondani. Szóval, nyugodtan visszatérhetünk a kiinduló pontra.
Gyurma Pappa
Ennyire egyszerű lenne a dolog? Az ő teste, azt csinál vele, amit akar, semmi más szempont nincs? Az fel sem merül, hogy a magzat nem egészen úgy a nő teste, mint mondjuk az orra, vagy az egyik veséje?
Assurbanapli
Miben más? Ugyanúgy egy életképtelen része a testének.
20 napja
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
Ennyire egyszerű lenne a dolog? Az ő teste, azt csinál vele, amit akar, semmi más szempont nincs? Az fel sem merül, hogy a magzat nem egészen úgy a nő teste, mint mondjuk az orra, vagy az egyik veséje?
Assurbanapli
Fordítsuk meg a dolgot: milyen alapon van bárkinek beleszólása ebbe a kérdésbe? Nem véleményezésre, hanem kötelezettségre. Mi a jog alap, ami alapján a társadalom kötelezi arra a nőt, hogy megszüljön egy gyereket?
Gyurma Pappa
Az alkotmányjogi mehfontolásokra vagy kíváncsi, vagy az én személyes véleményemre?
20 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 037 — zászló zászló szív
Ennyire egyszerű lenne a dolog? Az ő teste, azt csinál vele, amit akar, semmi más szempont nincs? Az fel sem merül, hogy a magzat nem egészen úgy a nő teste, mint mondjuk az orra, vagy az egyik veséje?
Assurbanapli
Fordítsuk meg a dolgot: milyen alapon van bárkinek beleszólása ebbe a kérdésbe? Nem véleményezésre, hanem kötelezettségre. Mi a jogalap, ami alapján a társadalom kötelezi arra a nőt, hogy megszüljön egy gyereket?

Szerkesztette: Gyurma Pappa

20 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 037 — zászló zászló szív
Én mondjuk abszolút veled vagyok ebben, csak most a kérdésedre eszembe jutott, hogy a férfiak itthon nem mehetnek vazektómiára csak 35 éves kor felett vagy 3 gyerek után. De ha kicsit átmész Szlovákiába ott bármikor tudod.
Nyilván almát körtével de ez pl egy jogszabály ami a férfiakat korlátozza. Ha rosszul tudom szóljatok.
Nemes samu09
Igazad van, és ebben a kérdésben meg kéne hallgatni a férfiakat, és csak is őket. Teljesen felesleges szabályozásnak gondolom egyébként, ehhez sincs semmi köze az államnak, főleg hogy visszacsinálható.

Egyébéként csendben jegyzem meg, hogy vazektómia női változata nem is engedélyezett itthon, csak orvosilag indokolt esetben, ellenben Szlovákiában az is legális. Van olyan hölgy ismerősöm, aki kiment, és "elkötette" magát. És nem, egyén szintjén nem értek egyet azzal, hogy egy 30 éves nő így dönt. De az ő döntése.

(Én is Pozsonyba mentem, hiába felelek meg a feltételeknek, nem akartam 1.5 évet várni a műtétre)


Még egy megjegyzés: egyének szintjén a férfi és a nő beszélje meg, egy párkapcsolatban legyen a férfinak is véleménye, mondhassa el a párjának. Ha nem tudják megbeszélni egymással, akkor az is egy probléma. DE! Nem a társadalom dolga ítélkezni, és főleg nem szabályozni. Egyének szintjén 100%-os amellett vagyok, hogy másik felet is hallgassák meg, de a döntés nem lehet az övé. Az egyik legjobb barátoménál a felesége nem bírta vállalni a 3. gyereket, lelkileg, érzelmileg nem bírta volna el. A barátom nem örült a döntésnek, de elfogadta. Sok éjszakán át beszélgettek, és bár fáj neki, de tiszteletben tartotta. igen, ilyen is van.

Szerkesztette: Gyurma Pappa

20 napja
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
Bingo, vègre vki gondlokodik is ès èrtelmesem el tudja magyarázni a dolgokat.....

 telex.hu/belfold/2026/06/02/hegedus-zsolt-szivhangrendelet-politikai-dontes-szakmai-aggalyok
dande2
Lehet én emlékszem rosszul, de nem akkor volt szívhang, mikor az abortusz mellett már döntött a kismama? Tehát mintegy utolsó utáni esélyt adni a gyermeknek próbáltak ezzel. Vagyis nekem mintha így sejlene fel.
szaba
Nem tudom, ha valaki akkor nem vagyok abortusz párti (sőt, normál esetben szerintem senki sem, az sem aki elvègezteti...) Hegedűs pedig apja örökségèt is hordozva sem, de le van írva, hogy az a mód ahogy a szívhangot hallhatóvá teszik az anya számára adott esetben mèg veszèlyezteti is a pici èletèt ha jól èrtem. Így pedig aztán nagyon segítettünk az ügyön....de legalább kárt mindenkèpp okozhatunk vele
dande2
Egyébként úgy alapvetően, törvényileg tiltanám meg, hogy orvosokon kívül bármilyen férfi véleményt nyilvánítson ebben a kérdésben. Vagy legalábbis erkölcsi tartás kéne a férfitársaimba, és hagyjuk ezt a vitát a hölgyekre és az őket kezelő orvosokra. Mindenki más, de főleg az egyházak, takarodjanak ki ebből a témából.
Gyurma Pappa
Kellemesen fasiszta gondolat.
szaba
Remélem a nők is kussolhatnak a férfiakat illető dolgokról.
Kampman
Te sem érted, nem baj.

Amint mondasz egy, egyetlen egy olyan jogszabályt, ami megmondja egy férfinak, hogy mit tehet a testével és mit nem, és azt milyen körülmények között teheti meg, én leszek a legharcosabb ebben a kérdésben.

De nem tudsz ilyet mondani. Szóval, nyugodtan visszatérhetünk a kiinduló pontra.
Gyurma Pappa
Ennyire egyszerű lenne a dolog? Az ő teste, azt csinál vele, amit akar, semmi más szempont nincs? Az fel sem merül, hogy a magzat nem egészen úgy a nő teste, mint mondjuk az orra, vagy az egyik veséje?
20 napja
Toca Minnesota Vikings 20 713 — Vikings fan
Bingo, vègre vki gondlokodik is ès èrtelmesem el tudja magyarázni a dolgokat.....

 telex.hu/belfold/2026/06/02/hegedus-zsolt-szivhangrendelet-politikai-dontes-szakmai-aggalyok
dande2
Lehet én emlékszem rosszul, de nem akkor volt szívhang, mikor az abortusz mellett már döntött a kismama? Tehát mintegy utolsó utáni esélyt adni a gyermeknek próbáltak ezzel. Vagyis nekem mintha így sejlene fel.
szaba
Nem tudom, ha valaki akkor nem vagyok abortusz párti (sőt, normál esetben szerintem senki sem, az sem aki elvègezteti...) Hegedűs pedig apja örökségèt is hordozva sem, de le van írva, hogy az a mód ahogy a szívhangot hallhatóvá teszik az anya számára adott esetben mèg veszèlyezteti is a pici èletèt ha jól èrtem. Így pedig aztán nagyon segítettünk az ügyön....de legalább kárt mindenkèpp okozhatunk vele
dande2
Egyébként úgy alapvetően, törvényileg tiltanám meg, hogy orvosokon kívül bármilyen férfi véleményt nyilvánítson ebben a kérdésben. Vagy legalábbis erkölcsi tartás kéne a férfitársaimba, és hagyjuk ezt a vitát a hölgyekre és az őket kezelő orvosokra. Mindenki más, de főleg az egyházak, takarodjanak ki ebből a témából.
Gyurma Pappa
Kellemesen fasiszta gondolat.
szaba
Remélem a nők is kussolhatnak a férfiakat illető dolgokról.
Kampman
Te sem érted, nem baj.

Amint mondasz egy, egyetlen egy olyan jogszabályt, ami megmondja egy férfinak, hogy mit tehet a testével és mit nem, és azt milyen körülmények között teheti meg, én leszek a legharcosabb ebben a kérdésben.

De nem tudsz ilyet mondani. Szóval, nyugodtan visszatérhetünk a kiinduló pontra.
Gyurma Pappa
Én mondjuk abszolút veled vagyok ebben, csak most a kérdésedre eszembe jutott, hogy a férfiak itthon nem mehetnek vazektómiára csak 35 éves kor felett vagy 3 gyerek után. De ha kicsit átmész Szlovákiába ott bármikor tudod.
Nyilván almát körtével de ez pl egy jogszabály ami a férfiakat korlátozza. Ha rosszul tudom szóljatok.
Nemes samu09
40 év - 1 év várakozás - 3 gyerek.
És igen hasonló agyfasz korlátozó döntés. Senkinek semmi köze, hogy miért mész el saját döntésed.
De itt legalább nem traumatizálnak, hogy rad tesznek egy VR szemüveget és a csodás génjeidből generált gyerek képekkel / videókkal mutatják be, hogy mit hagysz így ki.

Tiltás itt se megoldás…
20 napja
Nemes samu09 Houston Texans 4 665 — I like the Texans, I like who we are
Bingo, vègre vki gondlokodik is ès èrtelmesem el tudja magyarázni a dolgokat.....

 telex.hu/belfold/2026/06/02/hegedus-zsolt-szivhangrendelet-politikai-dontes-szakmai-aggalyok
dande2
Lehet én emlékszem rosszul, de nem akkor volt szívhang, mikor az abortusz mellett már döntött a kismama? Tehát mintegy utolsó utáni esélyt adni a gyermeknek próbáltak ezzel. Vagyis nekem mintha így sejlene fel.
szaba
Nem tudom, ha valaki akkor nem vagyok abortusz párti (sőt, normál esetben szerintem senki sem, az sem aki elvègezteti...) Hegedűs pedig apja örökségèt is hordozva sem, de le van írva, hogy az a mód ahogy a szívhangot hallhatóvá teszik az anya számára adott esetben mèg veszèlyezteti is a pici èletèt ha jól èrtem. Így pedig aztán nagyon segítettünk az ügyön....de legalább kárt mindenkèpp okozhatunk vele
dande2
Egyébként úgy alapvetően, törvényileg tiltanám meg, hogy orvosokon kívül bármilyen férfi véleményt nyilvánítson ebben a kérdésben. Vagy legalábbis erkölcsi tartás kéne a férfitársaimba, és hagyjuk ezt a vitát a hölgyekre és az őket kezelő orvosokra. Mindenki más, de főleg az egyházak, takarodjanak ki ebből a témából.
Gyurma Pappa
Kellemesen fasiszta gondolat.
szaba
Remélem a nők is kussolhatnak a férfiakat illető dolgokról.
Kampman
Te sem érted, nem baj.

Amint mondasz egy, egyetlen egy olyan jogszabályt, ami megmondja egy férfinak, hogy mit tehet a testével és mit nem, és azt milyen körülmények között teheti meg, én leszek a legharcosabb ebben a kérdésben.

De nem tudsz ilyet mondani. Szóval, nyugodtan visszatérhetünk a kiinduló pontra.
Gyurma Pappa
Én mondjuk abszolút veled vagyok ebben, csak most a kérdésedre eszembe jutott, hogy a férfiak itthon nem mehetnek vazektómiára csak 35 éves kor felett vagy 3 gyerek után. De ha kicsit átmész Szlovákiába ott bármikor tudod.
Nyilván almát körtével de ez pl egy jogszabály ami a férfiakat korlátozza. Ha rosszul tudom szóljatok.
20 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 489
Én Jámborral értek teljesen egyet a tegnapi nap témáival kapcsolatban, gyomorforgató, hogy ugyanazon a napon fröcsög Radics F. Béla arról, hogy nehogymár szexuális felvilágosítás legyen az iskolákban, mert oldják meg a szülők, aztán jön a KDNP azzal, hogy sok az abortusz. Hát, kedves mostmárellenzék, talán leülhetnének egymással és elmélkedhetnének rajta, hogy az előbbi barom hozzáállásból mennyire következik az utóbbi probléma, mert én valahová 90% fölé tenném a valószínűségét...
StormST
Nem tudunk a Radics féle - és a többi ilyen meg olyan radikális, időnként eufemisztikusan "rendpárti"-nak becézett - emberek fejével gondolkodni (én se), de az a tapasztalatom, hogy nekik ez a világuk. Így működik a megoldási algoritmus.
...
peterk2005 udvari bolond
Szerinted ő ezen elgondolkodik egy pillanatig is?
Megkapta a papírt amit fel kell olvasnia, hogy kapjon fizetést, tök mindegy, hogy egyetért-e vele vagy sem.

Rengeteg ilyen ember van, akinek mindaz, ami mások életét befolyásolja, csak egy munka, semmi több.
Sőt, sok ember vagy a legtöbb olyan, hogy csak annyi erőfeszítést tesz a munkába, hogy meg legyen csinálva, aztán, hogy lehetne-e azt jobban azon nem gondolkodik el vagy nem tesz bele pluszt, mert azért nem fizetik meg.
20 napja
Toca Minnesota Vikings 20 713 — Vikings fan
Bingo, vègre vki gondlokodik is ès èrtelmesem el tudja magyarázni a dolgokat.....

 telex.hu/belfold/2026/06/02/hegedus-zsolt-szivhangrendelet-politikai-dontes-szakmai-aggalyok
dande2
Lehet én emlékszem rosszul, de nem akkor volt szívhang, mikor az abortusz mellett már döntött a kismama? Tehát mintegy utolsó utáni esélyt adni a gyermeknek próbáltak ezzel. Vagyis nekem mintha így sejlene fel.
szaba
Nem tudom, ha valaki akkor nem vagyok abortusz párti (sőt, normál esetben szerintem senki sem, az sem aki elvègezteti...) Hegedűs pedig apja örökségèt is hordozva sem, de le van írva, hogy az a mód ahogy a szívhangot hallhatóvá teszik az anya számára adott esetben mèg veszèlyezteti is a pici èletèt ha jól èrtem. Így pedig aztán nagyon segítettünk az ügyön....de legalább kárt mindenkèpp okozhatunk vele
dande2
Egyébként úgy alapvetően, törvényileg tiltanám meg, hogy orvosokon kívül bármilyen férfi véleményt nyilvánítson ebben a kérdésben. Vagy legalábbis erkölcsi tartás kéne a férfitársaimba, és hagyjuk ezt a vitát a hölgyekre és az őket kezelő orvosokra. Mindenki más, de főleg az egyházak, takarodjanak ki ebből a témából.
Gyurma Pappa
Kellemesen fasiszta gondolat.
szaba
Remélem a nők is kussolhatnak a férfiakat illető dolgokról.
Kampman
Mondjuk itt alapból nem nő és férfi kérdésről van szó.
Itt arról van szó, hogy valakit köteleznek egy traumára és ezzel akarják meggyőzni, egy döntésben amit ő már meghozott.
Őszintén erről a faszságról beszélni se lenne szabad érdemes nem, hogy védeni.
Kihúzni mint a többi agyfasz hülyeséget amit valamelyik agyhalott meghozott és ennyi. Ez a döntés Novák Katalin kegyelmi ügye szintjén van.
20 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 037 — zászló zászló szív
Az abortuszt témát sose értettem miért kerül elő mindig, hadd döntse már el a nő, hogy akarja-e gyereket vagy sem, ne pedig más mondja ezt meg neki.
Jughead
Mondjuk ha a leendő apuka mondja, azért hallgassuk meg. De nem ilyen világot élünk.
Nomac
Miről hallgassuk meg? Hogy a nő megszülj-e a gyereket? És ha azt mondja, de szüld meg, akkor meg szülje meg, mert a leendő apuka ezt mondta?

A volt barátnőmmel egy átmulatott éjszaka után óvatlanok voltunk (és 20 évesek), amikor kiderült, hogy terhes lett, a szívem szakadt szét, de úgy döntött, nem tartja meg. Megkérdezte, hogy mit gondolok. És pontosan azt mondtam neki 22 évvel ezelőtt is, amit most is gondolok: mit számít, hogy én mit gondolok? Neki kell (házasságon kívül, egy igencsak kezdődő kapcsolatba) megszülnie, megtartania, és (mivel mindig is apa szerettem volna) megígérhetem neki, ha úgy dönt, hogy megtartja, akkor azonnal elveszem, és mellette maradok stb. Nem győzködtem, nem erőszakoskodtam, megölelt, és kért néhány nap gondolkodást. Majd felhívott, hogy ekkor és ekkor lesz a műtét. Vitte neki csokit, elmentünk sétálni műtét előtti nap, utána hazavittem. 4 évig voltunk együtt ezután még, de a családalapítás sosem volt téma többet. Neki egyébként azóta sincs gyereke, elmondása szerint továbbra sem akar. Van olyan, amikor sötét pillanataimban eszembe, jut, hogy mi van, ha emiatt döntött így. Sajnos nem vagyunk olyanban, hogy ezt valaha meg tudjuk beszélni.

Szóval nem, kurvára semmi közünk nincs hozzá. És a szabályozáshoz sincs. Igazából az államnak itt nincs dolga, véleményem szerint. Ahhoz pedig főleg nincs joga senkinek, hogy megmondja egy nőnek, hogy mit tehet és mit nem.

20 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 037 — zászló zászló szív
Bingo, vègre vki gondlokodik is ès èrtelmesem el tudja magyarázni a dolgokat.....

 telex.hu/belfold/2026/06/02/hegedus-zsolt-szivhangrendelet-politikai-dontes-szakmai-aggalyok
dande2
Lehet én emlékszem rosszul, de nem akkor volt szívhang, mikor az abortusz mellett már döntött a kismama? Tehát mintegy utolsó utáni esélyt adni a gyermeknek próbáltak ezzel. Vagyis nekem mintha így sejlene fel.
szaba
Nem tudom, ha valaki akkor nem vagyok abortusz párti (sőt, normál esetben szerintem senki sem, az sem aki elvègezteti...) Hegedűs pedig apja örökségèt is hordozva sem, de le van írva, hogy az a mód ahogy a szívhangot hallhatóvá teszik az anya számára adott esetben mèg veszèlyezteti is a pici èletèt ha jól èrtem. Így pedig aztán nagyon segítettünk az ügyön....de legalább kárt mindenkèpp okozhatunk vele
dande2
Egyébként úgy alapvetően, törvényileg tiltanám meg, hogy orvosokon kívül bármilyen férfi véleményt nyilvánítson ebben a kérdésben. Vagy legalábbis erkölcsi tartás kéne a férfitársaimba, és hagyjuk ezt a vitát a hölgyekre és az őket kezelő orvosokra. Mindenki más, de főleg az egyházak, takarodjanak ki ebből a témából.
Gyurma Pappa
Kellemesen fasiszta gondolat.
szaba
Remélem a nők is kussolhatnak a férfiakat illető dolgokról.
Kampman
Te sem érted, nem baj.

Amint mondasz egy, egyetlen egy olyan jogszabályt, ami megmondja egy férfinak, hogy mit tehet a testével és mit nem, és azt milyen körülmények között teheti meg, én leszek a legharcosabb ebben a kérdésben.

De nem tudsz ilyet mondani. Szóval, nyugodtan visszatérhetünk a kiinduló pontra.

Szerkesztette: Gyurma Pappa

20 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
Bingo, vègre vki gondlokodik is ès èrtelmesem el tudja magyarázni a dolgokat.....

 telex.hu/belfold/2026/06/02/hegedus-zsolt-szivhangrendelet-politikai-dontes-szakmai-aggalyok
dande2
Lehet én emlékszem rosszul, de nem akkor volt szívhang, mikor az abortusz mellett már döntött a kismama? Tehát mintegy utolsó utáni esélyt adni a gyermeknek próbáltak ezzel. Vagyis nekem mintha így sejlene fel.
szaba
Nem tudom, ha valaki akkor nem vagyok abortusz párti (sőt, normál esetben szerintem senki sem, az sem aki elvègezteti...) Hegedűs pedig apja örökségèt is hordozva sem, de le van írva, hogy az a mód ahogy a szívhangot hallhatóvá teszik az anya számára adott esetben mèg veszèlyezteti is a pici èletèt ha jól èrtem. Így pedig aztán nagyon segítettünk az ügyön....de legalább kárt mindenkèpp okozhatunk vele
dande2
Egyébként úgy alapvetően, törvényileg tiltanám meg, hogy orvosokon kívül bármilyen férfi véleményt nyilvánítson ebben a kérdésben. Vagy legalábbis erkölcsi tartás kéne a férfitársaimba, és hagyjuk ezt a vitát a hölgyekre és az őket kezelő orvosokra. Mindenki más, de főleg az egyházak, takarodjanak ki ebből a témából.
Gyurma Pappa
Kellemesen fasiszta gondolat.
szaba
Gyurma nem abortuszról beszélt, hanem a szívhang rendeletről. Ha már rá akarom húzni a fasiszta pecsétet valamelyikre, akkor én sokkal inkább húznám rá a rendeletre, mint Gyurma véleményére. (Az abortusz más eset lenne.) Szóval én is fasiszta vagyok ... és büszkén vállalom is ebben a kérdésben. Menjen az összes férfi - meg nő is, ha bólogat rá - a ****csába, aki az amúgy is általában traumatizált helyzetben levő nőket kötelezni akarja bármire, ami tovább traumatizálhatja őket. Menjen a ****csába, hogy ha aaannnyira meg akarja ezt a dolgot oldani, akkor nem képes ennél a rendeletnél jobb ötlettel előállni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
20 napja
gyurczi New York Giants 2 694 — Giants fan
„Valamire felszólított a Fidesz, de sajnos nem tudom elolvasni, mert itt Németországban nincs internet (Schmidt Mária megmondta). Küldjétek faxon, vagy DVD-n!😎”

Én kiváncsi leszek meddig dobálják MP-nek a magaslabdákat ezek az ostobák...

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
20 napja
Jughead Dallas Cowboys 6 756
Az abortuszt témát sose értettem miért kerül elő mindig, hadd döntse már el a nő, hogy akarja-e gyereket vagy sem, ne pedig más mondja ezt meg neki.
Jughead
Mondjuk ha a leendő apuka mondja, azért hallgassuk meg. De nem ilyen világot élünk.
Nomac
Hallgassuk, de mivel nem az ő teste, így a kutyát nem kell hogy érdekeljen a véleménye.
20 napja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 893 — capitaine du château de Vienne 1487
Az abortuszt témát sose értettem miért kerül elő mindig, hadd döntse már el a nő, hogy akarja-e gyereket vagy sem, ne pedig más mondja ezt meg neki.
Jughead
szerintem az "apának" is legyen joga tudni hogy mi történik, esetleg ha nem akarja akkor lemondani róla ha a nő meg akarja tartani, bár ennek is pozitív és negatív következményei lennének

de alapvetően ez a nőnek a dolga
Negritis, a vajda
Akkor varrják át az apába, vagy apátba (valamelyik szerzetesrend bevállalhatná a terhességeket uccsecsinálnak semmit)


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
20 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én Jámborral értek teljesen egyet a tegnapi nap témáival kapcsolatban, gyomorforgató, hogy ugyanazon a napon fröcsög Radics F. Béla arról, hogy nehogymár szexuális felvilágosítás legyen az iskolákban, mert oldják meg a szülők, aztán jön a KDNP azzal, hogy sok az abortusz. Hát, kedves mostmárellenzék, talán leülhetnének egymással és elmélkedhetnének rajta, hogy az előbbi barom hozzáállásból mennyire következik az utóbbi probléma, mert én valahová 90% fölé tenném a valószínűségét...
StormST
Nem tudunk a Radics féle - és a többi ilyen meg olyan radikális, időnként eufemisztikusan "rendpárti"-nak becézett - emberek fejével gondolkodni (én se), de az a tapasztalatom, hogy nekik ez a világuk. Így működik a megoldási algoritmus. Ha bejön a kutya a főbejáraton, orrbavágom hogy takarodjon ki, ha erre bejön a teraszajtón, akkor újra orrbavágom, még erősebben. Ha ezek után bejön a pince feljáraton, akkor még erősebben és még hangosabban baszom orrba. És eszembe sem jut elgondolkodni, hogy sül a hús a konyhában, vonzza a kutyát a hús illata. De ha kiteszek a kennelbe egy edényben pár szelet kutyaszalámit meg egy rági csontot, akkor eszébe se jut bejönni. Ezek a megoldások nekik nincsenek betárazva, nekik a tiltás van és kész.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
20 napja
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Ma alkalmam volt beszélni néhány percet a szavazat ára egyik rendezőjével.... Sanszos hogy a közeljövőben kiadnak egy újabb dokumentumfilmet/interjút.
Nem akarom elpletykálni a témát, de ha igaz amit mond a benne szereplő alanyról, akkor ez is Telex-címlap lesz...
atapapa
Kb mikor várható ez az anyag?
KB23
az hangzott el hogy már holnap ki jött volna aztán plusz infók merültek fel és tovább dolgoznak rajta
de ennél specifikusabb nem akarok lenni

20 napja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
Ma alkalmam volt beszélni néhány percet a szavazat ára egyik rendezőjével.... Sanszos hogy a közeljövőben kiadnak egy újabb dokumentumfilmet/interjút.
Nem akarom elpletykálni a témát, de ha igaz amit mond a benne szereplő alanyról, akkor ez is Telex-címlap lesz...
atapapa
Kb mikor várható ez az anyag?
20 napja
StormST Denver Broncos 13 004 — SB 50 Champion @ Grund
Én Jámborral értek teljesen egyet a tegnapi nap témáival kapcsolatban, gyomorforgató, hogy ugyanazon a napon fröcsög Radics F. Béla arról, hogy nehogymár szexuális felvilágosítás legyen az iskolákban, mert oldják meg a szülők, aztán jön a KDNP azzal, hogy sok az abortusz. Hát, kedves mostmárellenzék, talán leülhetnének egymással és elmélkedhetnének rajta, hogy az előbbi barom hozzáállásból mennyire következik az utóbbi probléma, mert én valahová 90% fölé tenném a valószínűségét...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
20 napja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 474
Bingo, vègre vki gondlokodik is ès èrtelmesem el tudja magyarázni a dolgokat.....

 telex.hu/belfold/2026/06/02/hegedus-zsolt-szivhangrendelet-politikai-dontes-szakmai-aggalyok
dande2
Lehet én emlékszem rosszul, de nem akkor volt szívhang, mikor az abortusz mellett már döntött a kismama? Tehát mintegy utolsó utáni esélyt adni a gyermeknek próbáltak ezzel. Vagyis nekem mintha így sejlene fel.
szaba
Nem tudom, ha valaki akkor nem vagyok abortusz párti (sőt, normál esetben szerintem senki sem, az sem aki elvègezteti...) Hegedűs pedig apja örökségèt is hordozva sem, de le van írva, hogy az a mód ahogy a szívhangot hallhatóvá teszik az anya számára adott esetben mèg veszèlyezteti is a pici èletèt ha jól èrtem. Így pedig aztán nagyon segítettünk az ügyön....de legalább kárt mindenkèpp okozhatunk vele
dande2
Egyébként úgy alapvetően, törvényileg tiltanám meg, hogy orvosokon kívül bármilyen férfi véleményt nyilvánítson ebben a kérdésben. Vagy legalábbis erkölcsi tartás kéne a férfitársaimba, és hagyjuk ezt a vitát a hölgyekre és az őket kezelő orvosokra. Mindenki más, de főleg az egyházak, takarodjanak ki ebből a témából.
Gyurma Pappa
Kellemesen fasiszta gondolat.
szaba
Remélem a nők is kussolhatnak a férfiakat illető dolgokról.
20 napja
Nomac New England Patriots 4 544 — balazs.t85@gmail.com
Az abortuszt témát sose értettem miért kerül elő mindig, hadd döntse már el a nő, hogy akarja-e gyereket vagy sem, ne pedig más mondja ezt meg neki.
Jughead
Mondjuk ha a leendő apuka mondja, azért hallgassuk meg. De nem ilyen világot élünk.

Szerkesztette: Nomac
20 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 927 — The Mathematician
Az abortuszt témát sose értettem miért kerül elő mindig, hadd döntse már el a nő, hogy akarja-e gyereket vagy sem, ne pedig más mondja ezt meg neki.
Jughead
szerintem az "apának" is legyen joga tudni hogy mi történik, esetleg ha nem akarja akkor lemondani róla ha a nő meg akarja tartani, bár ennek is pozitív és negatív következményei lennének

de alapvetően ez a nőnek a dolga

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
20 napja
Jughead Dallas Cowboys 6 756
Az abortuszt témát sose értettem miért kerül elő mindig, hadd döntse már el a nő, hogy akarja-e gyereket vagy sem, ne pedig más mondja ezt meg neki.

Szerkesztette: Jughead