Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

1 hónapja
bogjosi New England Patriots 2 296
Igen, szidja, de miért csináljuk azt, hogy a témában elmondott 5-6-7 mondatból kiemelünk egyet és úgy teszünk, mintha más nem hangzott volna el?
Elmondta, hogy amíg nem változtatják meg, addig folytatják a beszedését.
Azt is elmondta, hogy tisztában van azzal, hogy ez a rendszer nem megfelelő, felhívta az önkormányzatok figyelmét, hogy várja a konstruktív megkereséseket, ötleteket!
Azt is elmondta, hogy nem az a szándék, hogy működésképtelenné tegyenek önkormányzatokat, ha ez a helyzet állna elő, akkor nyitott a párbeszédre...
...és még lehetne sorolni.
Erre full propagandamédiaként van kezelve a téma, kiragadunk 1 sort és felnagyítjuk és aköré építjük a sztorit...

 telex.hu/gazdasag/2026/05/18/onkormanyzatok-szolidaritasi-ado-budapest

Szerkesztette: bogjosi

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
1 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 843 — Víí veeer dö cseempjönsz.
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?
Gyurma Pappa
😀 😀 😀 kutyapárt xddddddddddd nem nézi a közvéleménykutatásokat emberünk 😀
Pep71
A közvélemény gyorsan változik, kérdezd csak meg OV-t és MP-t egyszerre akár 😉
ender1112
igen, mert a fidesz olyan gyorsan szétesett..csak 16évnyi hazudozás kellett és mentek is levesbe, ha ebből indulunk, akkor MP 40évet is lenyomhat még az élen 😀
most amúgy azt vártad, h MP hirtelen megváltozik, amikor kormányra kerül v mi? eddig is ugyanezt tolta és be is jött neki, ráadásul folyamatosan olyan témákat tud felhozni, amivel eltereli a figyelmet minden másról, most pl. a kegyelmi ügy
Pep71
Minek terelne a kegyelmi ügyről? Pont hogy a megszorításokról kellene terelnie, erre beleáll nagy hangon. Igen, valszeg ő lesz, a magyar Trump, de annál demens narancs bohócnál okosabb, észrevehetné magát hamarabb.
ender1112
hát sztem nem a kegyelmi ügyről akarja terelni a témát, hanem pont arra, ezért sem spoilerezett, hogy miért fontos az ügyvédi iroda, de akkor máshogy látjuk😊
Pep71
Akkor félreértettelek; de ez így nem fog menni, ezt az adót minden önkormányzat szidja folyamatosan, nem fognak ezzel leállni.
1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?
Gyurma Pappa
Szélárnyékból fog bevetődni a 30%-os Momentum, milliós tömegtüntetést fog szervezni az LMP.
1 hónapja
Pep71 Green Bay Packers 3 693
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?
Gyurma Pappa
😀 😀 😀 kutyapárt xddddddddddd nem nézi a közvéleménykutatásokat emberünk 😀
Pep71
A közvélemény gyorsan változik, kérdezd csak meg OV-t és MP-t egyszerre akár 😉
ender1112
igen, mert a fidesz olyan gyorsan szétesett..csak 16évnyi hazudozás kellett és mentek is levesbe, ha ebből indulunk, akkor MP 40évet is lenyomhat még az élen 😀
most amúgy azt vártad, h MP hirtelen megváltozik, amikor kormányra kerül v mi? eddig is ugyanezt tolta és be is jött neki, ráadásul folyamatosan olyan témákat tud felhozni, amivel eltereli a figyelmet minden másról, most pl. a kegyelmi ügy
Pep71
Minek terelne a kegyelmi ügyről? Pont hogy a megszorításokról kellene terelnie, erre beleáll nagy hangon. Igen, valszeg ő lesz, a magyar Trump, de annál demens narancs bohócnál okosabb, észrevehetné magát hamarabb.
ender1112
hát sztem nem a kegyelmi ügyről akarja terelni a témát, hanem pont arra, ezért sem spoilerezett, hogy miért fontos az ügyvédi iroda, de akkor máshogy látjuk😊
1 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 843 — Víí veeer dö cseempjönsz.
Itt van a gond, de én is éppen arról írtam, hogy remélhetőleg nem lesz itt gond, így hogy Mp is besegít a kényszeres pofázásával 😊
ender1112
Gyakorlatilag megszűntek a pártok. Nincsenek alapszervezetek, nincsenek önkéntesek, nincsenek aktivisták. Felszívták őket a Tisza-szigetek. Nincs semmilyen politikai akarat, ami jelenleg érvényesülhet Magyar Péter mellett, teljesen mindegy, hogy mennyire kényszeresen beszél. Egyszerűen nincs aki profitáljon ebből.

De persze van tér a magyar politikai palettán. Ez egy jó beszélgetés, jó kiindulás, de nagyon messze van, hogy ebből legyen is valami:  www.youtube.com/watch?v=ieOL3Ab6I70

Vasárnap délután beszélgettem a helyi Tisza-sziget vezetőkkel, egyikük sem egy kimondott jobboldali (sőt). Az az általános vélemény a Szigeteken belül, országosan, hogy az ő dolguk lesz megteremteni majd az új pártrendszert. Egyelőre mindennél fontosabb, hogy végigmenjen a NER leváltása és elszámoltatása, de teljesen nyilvánvaló törésvonalak vannak a mostani parlamenti frakción belül is, de a miniszterekből is kijönne 3-4 különböző párt, gond nélkül.

Magyar Péter valódi ellenzéke még nem létezik ma. Vagyis pontosabban létezik, de még egy frakcióban ülnek vele.

Karácsony Gergely pedig nem politikai tényező. Abban a pillanatban, hogy Vitézyből miniszter lett, és majd onnan térhet vissza 2029-ben, KG egyetlen dolgot tehet: alkalmazkodik. Vagy lemond. Ez így már kettő. De igen szűk a valódi mozgástere.
Gyurma Pappa
Vagy nem fizet adót, és akkor OV után MP fog inkasszózni, hálás feladat 😊
1 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 843 — Víí veeer dö cseempjönsz.
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?
Gyurma Pappa
😀 😀 😀 kutyapárt xddddddddddd nem nézi a közvéleménykutatásokat emberünk 😀
Pep71
A közvélemény gyorsan változik, kérdezd csak meg OV-t és MP-t egyszerre akár 😉
ender1112
igen, mert a fidesz olyan gyorsan szétesett..csak 16évnyi hazudozás kellett és mentek is levesbe, ha ebből indulunk, akkor MP 40évet is lenyomhat még az élen 😀
most amúgy azt vártad, h MP hirtelen megváltozik, amikor kormányra kerül v mi? eddig is ugyanezt tolta és be is jött neki, ráadásul folyamatosan olyan témákat tud felhozni, amivel eltereli a figyelmet minden másról, most pl. a kegyelmi ügy
Pep71
Minek terelne a kegyelmi ügyről? Pont hogy a megszorításokról kellene terelnie, erre beleáll nagy hangon. Igen, valszeg ő lesz a magyar Trump, de annál a demens narancs bohócnál okosabb, észrevehetné magát hamarabb.

Szerkesztette: ender1112
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Itt van a gond, de én is éppen arról írtam, hogy remélhetőleg nem lesz itt gond, így hogy Mp is besegít a kényszeres pofázásával 😊
ender1112
Gyakorlatilag megszűntek a pártok. Nincsenek alapszervezetek, nincsenek önkéntesek, nincsenek aktivisták. Felszívták őket a Tisza-szigetek. Nincs semmilyen politikai akarat, ami jelenleg érvényesülhet Magyar Péter mellett, teljesen mindegy, hogy mennyire kényszeresen beszél. Egyszerűen nincs aki profitáljon ebből.

De persze van tér a magyar politikai palettán. Ez egy jó beszélgetés, jó kiindulás, de nagyon messze van, hogy ebből legyen is valami:  www.youtube.com/watch?v=ieOL3Ab6I70

Vasárnap délután beszélgettem a helyi Tisza-sziget vezetőkkel, egyikük sem egy kimondott jobboldali (sőt). Az az általános vélemény a Szigeteken belül, országosan, hogy az ő dolguk lesz megteremteni majd az új pártrendszert. Egyelőre mindennél fontosabb, hogy végigmenjen a NER leváltása és elszámoltatása, de teljesen nyilvánvaló törésvonalak vannak a mostani parlamenti frakción belül is, de a miniszterekből is kijönne 3-4 különböző párt, gond nélkül.

Magyar Péter valódi ellenzéke még nem létezik ma. Vagyis pontosabban létezik, de még egy frakcióban ülnek vele.

Karácsony Gergely pedig nem politikai tényező. Abban a pillanatban, hogy Vitézyből miniszter lett, és majd onnan térhet vissza 2029-ben, KG egyetlen dolgot tehet: alkalmazkodik. Vagy lemond. Ez így már kettő. De igen szűk a valódi mozgástere.

1 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 760
Mondjuk szerintem Karácsony Gergőék megnézik a teljes választ és örülnek annak, hogy megváltoznak a szabályok. 😊
1 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 843 — Víí veeer dö cseempjönsz.
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?
Gyurma Pappa
Akármelyikek.
ender1112
Itt lesz a gond.
Gyurma Pappa
Itt van a gond, de én is éppen arról írtam, hogy remélhetőleg nem lesz itt gond, így hogy Mp is besegít a kényszeres pofázásával 😊
ender1112
“I have a dream!” 😊
somoskovig
Álom? Bal és liberális oldalon vákuum van, a természet rendje szerint valami hamarosan betölti azt a helyet 😊
1 hónapja
Pep71 Green Bay Packers 3 693
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?
Gyurma Pappa
😀 😀 😀 kutyapárt xddddddddddd nem nézi a közvéleménykutatásokat emberünk 😀
Pep71
A közvélemény gyorsan változik, kérdezd csak meg OV-t és MP-t egyszerre akár 😉
ender1112
igen, mert a fidesz olyan gyorsan szétesett..csak 16évnyi hazudozás kellett és mentek is levesbe, ha ebből indulunk, akkor MP 40évet is lenyomhat még az élen 😀
most amúgy azt vártad, h MP hirtelen megváltozik, amikor kormányra kerül v mi? eddig is ugyanezt tolta és be is jött neki, ráadásul folyamatosan olyan témákat tud felhozni, amivel eltereli a figyelmet minden másról, most pl. a kegyelmi ügy
1 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 565 — Chiefs GM
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?
Gyurma Pappa
Akármelyikek.
ender1112
Itt lesz a gond.
Gyurma Pappa
Itt van a gond, de én is éppen arról írtam, hogy remélhetőleg nem lesz itt gond, így hogy Mp is besegít a kényszeres pofázásával 😊
ender1112
“I have a dream!” 😊

1 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 843 — Víí veeer dö cseempjönsz.
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?
Gyurma Pappa
Akármelyikek.
ender1112
Itt lesz a gond.
Gyurma Pappa
Itt van a gond, de én is éppen arról írtam, hogy remélhetőleg nem lesz itt gond, így hogy Mp is besegít a kényszeres pofázásával 😊
1 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 843 — Víí veeer dö cseempjönsz.
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?
Gyurma Pappa
😀 😀 😀 kutyapárt xddddddddddd nem nézi a közvéleménykutatásokat emberünk 😀
Pep71
A közvélemény gyorsan változik, kérdezd csak meg OV-t és MP-t egyszerre akár 😉
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?
Gyurma Pappa
Akármelyikek.
ender1112
Itt lesz a gond.

1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Azt mondjuk nem tudom az a része mennyire igaz, hogy Pécsettnek szeretik ha nevezik. Jó 7-8 éve volt egy barátnőm aki pécsi volt, és ő azt mondta, hogy ez már rég nem igaz. A mai (7-8évvel ezelőtti) fiatalok már inkább a Pécsent használják és a középkorúak is vegyesen.
Sixo
Igazából néhány sznobot leszámítva, pont leszarja mindenki. Én is vegyesen használom, írásban tényleg Pécsett verziót preferálom, szóban teljesen esetleges. És így is van hogy "Pécsen"-t írok, mert valójában pont leszarom.

1 hónapja
Pep71 Green Bay Packers 3 693
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?
Gyurma Pappa
😀 😀 😀 kutyapárt xddddddddddd nem nézi a közvéleménykutatásokat emberünk 😀
1 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 843 — Víí veeer dö cseempjönsz.
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?
Gyurma Pappa
Akármelyikek.
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
ender1112
Melyik pártok?

1 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 843 — Víí veeer dö cseempjönsz.
 telex.hu/belfold/2026/05/18/az-onkormanyzatoknak-be-kell-fizetniuk-a-szolidaritasi-adot
"A főváros helyzetéről azt mondta: szerinte ki tudja fizetni a szolidaritási adót, de adhat tanácsokat Karácsonynak, hol tud még megszorítani." Mármint ezt MP mondta, szóval alakul a helyzet 😊
ender1112
Nem vagyok rajongója a faszinak, de tény hogy megvan a támogatottsága (még), hogy mindenkinek is megmondja a tutit. Egyelőre kicsit upgradelt és trendibb, na meg fiatalabb doktorminiszterelnőkúr benyomását kelti.

Nincs azzal baj, ha valaki magabiztos, csak már láttuk hova vezet a mindent is tudás. Reméljük kinövi és belenő majd a szerepébe, nem csak mint stand upos alkot maradandót.
topin
Hát az ilyen beszólásokkal és adókkal hamar elveszti a támogatottságát, pláne, hogy Bp-en (mint általában a nagyvárosokban) sose volt népszerű a jobboldal. Kíváncsi vagyok, hogy végre magukhoz térnek e itt a pártok, ill Karácsony hogy reagál 😊
1 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 41 875 — LIGHTS OUT!
Vannak. De én itt élek, és Havasi Berci is itt él (elvileg, bár nem járunk össze, szóval nem tudom megerősíteni). Szóval ezért hoztam fel.

És ha jóba akarsz lenni egy pécsivel, akkor két nagyon fontos dologra kell figyelni:
1) nem Pécsen, hanem Pécsett
2) soha nem mondd, hogy "voltunk lenn", mert érzékenyek vagyunk rá

A jelenlevők mindig kivételek, de azért tiltalak, biztos ami biztos (persze nem, de elég sznobok vagyunk itt délen)

(Az időtállóság kedvéért jelen poszt ön- és nemöniróniát tartalmaz, kéretik ennek megfelelően kezelni)
Gyurma Pappa
Csak mert jóba szeretnék lenni a pécsiekkel, ha Pécsett és nem Pécsen, akkor miért délen és nem délett? 😊
kittli
Azt mondjuk nem tudom az a része mennyire igaz, hogy Pécsettnek szeretik ha nevezik. Jó 7-8 éve volt egy barátnőm aki pécsi volt, és ő azt mondta, hogy ez már rég nem igaz. A mai (7-8évvel ezelőtti) fiatalok már inkább a Pécsent használják és a középkorúak is vegyesen.

1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 148 — Cowboys fan
Vészhelyzetben.

Akkor szó is volt erről, és írtam is, hogy szakmailag indokolatlan, és azóta sem értem, hogy miért volt erre szükség, tök felesleges rendelet. Nem tud olyan vészhelyzet lenni, amikor ez indokolt lenne.

Az időszakos tilalom, ami most is tart, viszont nem csak a tarvágást, hanem semmilyen fakitermelési munkát nem engedélyez ebben az időszakban. (védett területen)
Jan
Nem értek hozzá, csak megnéztem a jogszabályt, de az Evt. szerint a védett természeti területen lévő erdő természetvédelmi rendeltetésűnek minősül. Ilyen rendeltetésű, őshonos fafajokból álló, mageredetű természetes felújulásra nem képes erdőben – annak sarjeredetű természetes felújítása esetén – az erdőterv szerinti tarvágás pedig összefüggően legfeljebb 3 hektár kiterjedésben végezhető.

Ez nem minősül védett területen lévő fakitermelésnek? Mint írtam nem értek hozzá és annyira nem is izgat a téma, de ha tiltott, akkor a természetvédők miért kampányolnak évek óta azért, hogy ne lehessen a védett erdőkben fát vágni (random beütöttem most Google-be és rengeteg cikk van erről, hogy mekkora baj az, hogy ilyen területeken megy a fakitermelés (WWF a fő szószóló)?
Jughead
A rendeltetés 3 féle lehet: gazdasági, közjóléti, védelmi. Ez nem függ össze közvetlenül a védettséggel. Van olyan erdő, ami védelmi rendeltetésű, de nem védett. És lehet (van is) olyan ami eredetileg gazdasági rendeltetésű, de utólag rátettek valamilyen védettséget.

Fokozottan védett erdőkben minden munkához a természetvédelmi hatóság jóváhagyását kell kérni. Korlátozottan lehet ott is tarvágást végezni -ha a természetvédelmi hatóság engedélyezi, de semmiképp nem ilyenkor.
Az főszabály, hogy ebben a március-szeptember közötti időszakban tilos, nem csak a tarvágás, hanem mindenféle fakitermelés.
Azok a nagy állami erdőgazdálkodók, akikkel üzleti kapcsolatban vagyok (Gemenc, Mecsek,) ténylegesen le is vannak állva a fakitermeléssel, ahogy leálltak tavaly is, meg azelőtt is...

Ezért lepett meg, hogy az egyébként rendszeres, és tervezett leállás kellős közepén bejelenti a miniszter, hogy mindenki azonnal álljon le.

wwf Mo. az egy nagyon hosszú írást érdemlő téma. Több különböző kommunikációs vonalat tolnak az erdő témában, ha mélyebben érdekel egyszer belevágok és megírom, ha nem annyira, akkor inkább hagyjuk.
Jan
A hosszú írást igénylem, én is

szerintem a bejelentés inkább a kurvára elszaporodó fakitermelésnek szólt.. hogy ácsi

A fokozottan védett magas-bakonyba ritkán jutok fel, de ami a balatonfelvidékiben fojik az botrány, úgyhogy persze engem tiszteltek meg fojamatos elvezényléssel Hévízre, tehát hetente látom

A Kabhegy erdeinek több mint fele eltűnt, a 77es mellett a Gellától minden hugyozásra lest kellett épïteni, úgy hogy a fanteknik uraknak tisztán kell látnia, tehát előtte tarvágás, Tapolcától a belső úton az úttestől befele zabálják föl az erdőt, a71esen mindent, nádast, bozótost, erdőt - búzaföldek nőnek ki vagy villanypásztoros legeltetés meg profi vadászparkok. Katasztrófa, ami itt megy és mint említettem ezzel együtt a partvédelemnek sincs nyoma sem

émmeg küzdök itt a karszton a 400 négyszögölön a 40 fámmal 20 éve baszki, hogy valami legyen ezen a kibaszott mészkőzúzalékon, merha kivágnak, mindent levisz a víz - azt ez van - a 20 méteresek helyett 6nál vagyunk, úgy hogy többet költök vízre, mint benzinre, persze furathattam volna 40m-re talán, csak a karsztvíz nitrát határétéke a maximum 10x-e. Úgyhogy minden sportvadász búzatermesztő magánvadasparkos villanypásztoros legeltető bekaphattya keresztbe a szöges faszomat - aki 1 fát is kivágott ezen a szaron - mer kibaszott gyorsan itt lesz Delhusa Dzsoni a fehèr sziklákkal, azt onnat nincs visszaút...
sutianap
Ereszd rájuk a kutyáidat. Csak tegyél rájuk álarcot, hogy ne ismerjék fel!
1 hónapja
topin New England Patriots 2 386
 telex.hu/belfold/2026/05/18/az-onkormanyzatoknak-be-kell-fizetniuk-a-szolidaritasi-adot
"A főváros helyzetéről azt mondta: szerinte ki tudja fizetni a szolidaritási adót, de adhat tanácsokat Karácsonynak, hol tud még megszorítani." Mármint ezt MP mondta, szóval alakul a helyzet 😊
ender1112
Nem vagyok rajongója a faszinak, de tény hogy megvan a támogatottsága (még), hogy mindenkinek is megmondja a tutit. Egyelőre kicsit upgradelt és trendibb, na meg fiatalabb doktorminiszterelnőkúr benyomását kelti.

Nincs azzal baj, ha valaki magabiztos, csak már láttuk hova vezet a mindent is tudás. Reméljük kinövi és belenő majd a szerepébe, nem csak mint stand upos alkot maradandót.
1 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 896 — capitaine du château de Vienne 1487
Vészhelyzetben.

Akkor szó is volt erről, és írtam is, hogy szakmailag indokolatlan, és azóta sem értem, hogy miért volt erre szükség, tök felesleges rendelet. Nem tud olyan vészhelyzet lenni, amikor ez indokolt lenne.

Az időszakos tilalom, ami most is tart, viszont nem csak a tarvágást, hanem semmilyen fakitermelési munkát nem engedélyez ebben az időszakban. (védett területen)
Jan
Nem értek hozzá, csak megnéztem a jogszabályt, de az Evt. szerint a védett természeti területen lévő erdő természetvédelmi rendeltetésűnek minősül. Ilyen rendeltetésű, őshonos fafajokból álló, mageredetű természetes felújulásra nem képes erdőben – annak sarjeredetű természetes felújítása esetén – az erdőterv szerinti tarvágás pedig összefüggően legfeljebb 3 hektár kiterjedésben végezhető.

Ez nem minősül védett területen lévő fakitermelésnek? Mint írtam nem értek hozzá és annyira nem is izgat a téma, de ha tiltott, akkor a természetvédők miért kampányolnak évek óta azért, hogy ne lehessen a védett erdőkben fát vágni (random beütöttem most Google-be és rengeteg cikk van erről, hogy mekkora baj az, hogy ilyen területeken megy a fakitermelés (WWF a fő szószóló)?
Jughead
A rendeltetés 3 féle lehet: gazdasági, közjóléti, védelmi. Ez nem függ össze közvetlenül a védettséggel. Van olyan erdő, ami védelmi rendeltetésű, de nem védett. És lehet (van is) olyan ami eredetileg gazdasági rendeltetésű, de utólag rátettek valamilyen védettséget.

Fokozottan védett erdőkben minden munkához a természetvédelmi hatóság jóváhagyását kell kérni. Korlátozottan lehet ott is tarvágást végezni -ha a természetvédelmi hatóság engedélyezi, de semmiképp nem ilyenkor.
Az főszabály, hogy ebben a március-szeptember közötti időszakban tilos, nem csak a tarvágás, hanem mindenféle fakitermelés.
Azok a nagy állami erdőgazdálkodók, akikkel üzleti kapcsolatban vagyok (Gemenc, Mecsek,) ténylegesen le is vannak állva a fakitermeléssel, ahogy leálltak tavaly is, meg azelőtt is...

Ezért lepett meg, hogy az egyébként rendszeres, és tervezett leállás kellős közepén bejelenti a miniszter, hogy mindenki azonnal álljon le.

wwf Mo. az egy nagyon hosszú írást érdemlő téma. Több különböző kommunikációs vonalat tolnak az erdő témában, ha mélyebben érdekel egyszer belevágok és megírom, ha nem annyira, akkor inkább hagyjuk.
Jan
A hosszú írást igénylem, én is

szerintem a bejelentés inkább a kurvára elszaporodó fakitermelésnek szólt.. hogy ácsi

A fokozottan védett magas-bakonyba ritkán jutok fel, de ami a balatonfelvidékiben fojik az botrány, úgyhogy persze engem tiszteltek meg fojamatos elvezényléssel Hévízre, tehát hetente látom

A Kabhegy erdeinek több mint fele eltűnt, a 77es mellett a Gellától minden hugyozásra lest kellett épïteni, úgy hogy a fanteknik uraknak tisztán kell látnia, tehát előtte tarvágás, Tapolcától a belső úton az úttestől befele zabálják föl az erdőt, a71esen mindent, nádast, bozótost, erdőt - búzaföldek nőnek ki vagy villanypásztoros legeltetés meg profi vadászparkok. Katasztrófa, ami itt megy és mint említettem ezzel együtt a partvédelemnek sincs nyoma sem

émmeg küzdök itt a karszton a 400 négyszögölön a 40 fámmal 20 éve baszki, hogy valami legyen ezen a kibaszott mészkőzúzalékon, merha kivágnak, mindent levisz a víz - azt ez van - a 20 méteresek helyett 6nál vagyunk, úgy hogy többet költök vízre, mint benzinre, persze furathattam volna 40m-re talán, csak a karsztvíz nitrát határétéke a maximum 10x-e. Úgyhogy minden sportvadász búzatermesztő magánvadasparkos villanypásztoros legeltető bekaphattya keresztbe a szöges faszomat - aki 1 fát is kivágott ezen a szaron - mer kibaszott gyorsan itt lesz Delhusa Dzsoni a fehèr sziklákkal, azt onnat nincs visszaút...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 148 — Cowboys fan
Vannak. De én itt élek, és Havasi Berci is itt él (elvileg, bár nem járunk össze, szóval nem tudom megerősíteni). Szóval ezért hoztam fel.

És ha jóba akarsz lenni egy pécsivel, akkor két nagyon fontos dologra kell figyelni:
1) nem Pécsen, hanem Pécsett
2) soha nem mondd, hogy "voltunk lenn", mert érzékenyek vagyunk rá

A jelenlevők mindig kivételek, de azért tiltalak, biztos ami biztos (persze nem, de elég sznobok vagyunk itt délen)

(Az időtállóság kedvéért jelen poszt ön- és nemöniróniát tartalmaz, kéretik ennek megfelelően kezelni)
Gyurma Pappa
Csak mert jóba szeretnék lenni a pécsiekkel, ha Pécsett és nem Pécsen, akkor miért délen és nem délett? 😊
kittli
Mert a délnek nincsen önérzete 😛
1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 897
Alapvetően nem vagyon rajongója Magyar Péternek, de az utóbbi néhány sajtótájékoztató abban erősített meg, hogy mi ketten jó társaság tudnánk lenni. Bár ahogy nekem szokta mondani a feleségem a családi rendezvények előtt, hogy fogjam vissza magam, úgy rajta látszik, hogy nincs ilyen fék, de ettől lesz igazán szórakoztató.