Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

1 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 843 — Víí veeer dö cseempjönsz.
 telex.hu/belfold/2026/05/18/az-onkormanyzatoknak-be-kell-fizetniuk-a-szolidaritasi-adot
"A főváros helyzetéről azt mondta: szerinte ki tudja fizetni a szolidaritási adót, de adhat tanácsokat Karácsonynak, hol tud még megszorítani." Mármint ezt MP mondta, szóval alakul a helyzet 😊
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
wwf Mo. az egy nagyon hosszú írást érdemlő téma. Több különböző kommunikációs vonalat tolnak az erdő témában, ha mélyebben érdekel egyszer belevágok és megírom, ha nem annyira, akkor inkább hagyjuk.
Jan
igen, kérlek. engem nagyon érdekel

1 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
Vészhelyzetben.

Akkor szó is volt erről, és írtam is, hogy szakmailag indokolatlan, és azóta sem értem, hogy miért volt erre szükség, tök felesleges rendelet. Nem tud olyan vészhelyzet lenni, amikor ez indokolt lenne.

Az időszakos tilalom, ami most is tart, viszont nem csak a tarvágást, hanem semmilyen fakitermelési munkát nem engedélyez ebben az időszakban. (védett területen)
Jan
Nem értek hozzá, csak megnéztem a jogszabályt, de az Evt. szerint a védett természeti területen lévő erdő természetvédelmi rendeltetésűnek minősül. Ilyen rendeltetésű, őshonos fafajokból álló, mageredetű természetes felújulásra nem képes erdőben – annak sarjeredetű természetes felújítása esetén – az erdőterv szerinti tarvágás pedig összefüggően legfeljebb 3 hektár kiterjedésben végezhető.

Ez nem minősül védett területen lévő fakitermelésnek? Mint írtam nem értek hozzá és annyira nem is izgat a téma, de ha tiltott, akkor a természetvédők miért kampányolnak évek óta azért, hogy ne lehessen a védett erdőkben fát vágni (random beütöttem most Google-be és rengeteg cikk van erről, hogy mekkora baj az, hogy ilyen területeken megy a fakitermelés (WWF a fő szószóló)?
Jughead
A rendeltetés 3 féle lehet: gazdasági, közjóléti, védelmi. Ez nem függ össze közvetlenül a védettséggel. Van olyan erdő, ami védelmi rendeltetésű, de nem védett. És lehet (van is) olyan ami eredetileg gazdasági rendeltetésű, de utólag rátettek valamilyen védettséget.

Fokozottan védett erdőkben minden munkához a természetvédelmi hatóság jóváhagyását kell kérni. Korlátozottan lehet ott is tarvágást végezni -ha a természetvédelmi hatóság engedélyezi, de semmiképp nem ilyenkor.
Az főszabály, hogy ebben a március-szeptember közötti időszakban tilos, nem csak a tarvágás, hanem mindenféle fakitermelés.
Azok a nagy állami erdőgazdálkodók, akikkel üzleti kapcsolatban vagyok (Gemenc, Mecsek,) ténylegesen le is vannak állva a fakitermeléssel, ahogy leálltak tavaly is, meg azelőtt is...

Ezért lepett meg, hogy az egyébként rendszeres, és tervezett leállás kellős közepén bejelenti a miniszter, hogy mindenki azonnal álljon le.

wwf Mo. az egy nagyon hosszú írást érdemlő téma. Több különböző kommunikációs vonalat tolnak az erdő témában, ha mélyebben érdekel egyszer belevágok és megírom, ha nem annyira, akkor inkább hagyjuk.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
1 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 565 — Chiefs GM
Magyar Nemzet tényleg azt gondolta, hogy most majd megfogja Magyar Pétert? 😅 Gratulálok
Gyurma Pappa
Egyszerűbb volt az élet, amíg nem kérdezni kellett, hanem alákérdezni.

1 hónapja
Nomac New England Patriots 4 547 — balazs.t85@gmail.com
Magyar Nemzet tényleg azt gondolta, hogy most majd megfogja Magyar Pétert? 😅 Gratulálok
Gyurma Pappa
Ezeket mindig a végére hagyják, szerintem csak azért, hogy élvezkedjen MP egy kicsit.
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Magyar Nemzet tényleg azt gondolta, hogy most majd megfogja Magyar Pétert? 😅 Gratulálok

1 hónapja
fake.id 1 934 — sixseveeeeeen
a hegedumuvesz is millardos lesz? ♥️
Stez
egyébként az a kabaré, hogy mága egy önmaga jogán elég jól menő hegedűművész volt a közpénz zápor előtt is. sokat járt ki az öböl országokba hegedálni mindenféle abroszfejűnek és máshová is az egész világban. tehát neki aztán tényleg nem kellett az összes többi nyomorékkal szemben a státuszmegélhetés érdekében becsicskulnia, mert már amúgy is megvolt az. neki egyszerűen csak annyira primitív a lelkivilága és akkora az egója, hogy minden belefér a még több pénzért. állítólag amikor a rákóczi útról elköltöztek valahova a mechwart környékére a Margit körútra még a mostani vityilló előtt, képes volt egy olyan balhét generálni a társasházban, hogy költözés előtti felújításkor főfalat bontatott ki ez az egysejtű, mert a megalomániája nem ismert már akkor sem határokat xd

what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!
1 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 565 — Chiefs GM
Kovalcsik Toma (Választási Földrajz) is kormányzati munkát kapott
zacknorb
Mondjuk eddig kb a Sivatagi Show beb*szott majmai rajzolták a vk határokat, szóval nincs magasan a léc. 😊

1 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 633 — Kinek mit intézett a kormánya
Kovalcsik Toma (Választási Földrajz) is kormányzati munkát kapott

Poloska vagyok.
1 hónapja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 314 — Így remélem megfelelek nektek.....
"Szegèny" Varga Juditnak erre mondhatják, hogy rookie mistake... illetve túlságosan megbízott munkatársaiban hogy valaki csak èszre veszi ha valami változás van....valamint azt gondolta ismeri Katikát hogy nem változtat vagy ha igen akkor esetleg szól róla....nem szólt... legalábbis nekem így áll össze a kèp.

Valamint feltehetően nem "csak" Balog volt a hunyó vagy nem egyedül ès nem annyira mint vègül kiemeltèk (nem felmentve őt, mert inkább semmit nem kellett volna mondania...) ès nem Varga Judit, hanem Novák szintjèn folyt bele vmennyire a dologba.

Természetesen gáz úgy ahogy van.

Szerkesztette: dande2
1 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 947
 444.hu/2026/05/18/nagy-ervin-es-molnar-aron-egyszerre-posztolta-ki-maga-zoltan-nka-s-palyazatat-amiben-a-primas-a-valasztasok-sikereert-kert-felmilliardot-hanko-balazstol

Ritkán mondok ilyet a magyar politikával kapcsolatban, de AZTAKURVA

"A szuggesztív, „Országos közösségi és jótékonysági koncertsorozat a nemzeti összetartozásért és a 2026-os választások sikeréért” címet viselő, Hankó Balázsnak címzett szöveg pedig egyáltalán nem rejti véka alá, mire is kell a pénz."
Gyurma Pappa
Mága "közpénz faló" Zoltán már megszólalt? Vagy az ilyen cigányt már nem viszik be a sitre csak azt aki a megélhetésért lop? Esküszöm eldobom az agyamat!
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 716 — Vikings fan
 444.hu/2026/05/18/nagy-ervin-es-molnar-aron-egyszerre-posztolta-ki-maga-zoltan-nka-s-palyazatat-amiben-a-primas-a-valasztasok-sikereert-kert-felmilliardot-hanko-balazstol

Ritkán mondok ilyet a magyar politikával kapcsolatban, de AZTAKURVA

"A szuggesztív, „Országos közösségi és jótékonysági koncertsorozat a nemzeti összetartozásért és a 2026-os választások sikeréért” címet viselő, Hankó Balázsnak címzett szöveg pedig egyáltalán nem rejti véka alá, mire is kell a pénz."
Gyurma Pappa
MPt is gyorsan informaltak 😀
1 hónapja
Stez SMU Mustangs 49 047 — Whoops, looks like something went wrong.
Mennyire kurva jo hely vagyunk mar, egy orszag, ahol a gazszerelo es a hegedumuvesz is millardos lesz? ♥️

Aztan itt picsog mindenki, hogy itthon nem lehet megelni, meg amugy is, mennyi szakmat nem fizetnek meg...

Szegyelljetek magatokat. Ok megdolgoztak a sikerert.

1 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 565 — Chiefs GM
 444.hu/2026/05/18/nagy-ervin-es-molnar-aron-egyszerre-posztolta-ki-maga-zoltan-nka-s-palyazatat-amiben-a-primas-a-valasztasok-sikereert-kert-felmilliardot-hanko-balazstol

Ritkán mondok ilyet a magyar politikával kapcsolatban, de AZTAKURVA

"A szuggesztív, „Országos közösségi és jótékonysági koncertsorozat a nemzeti összetartozásért és a 2026-os választások sikeréért” címet viselő, Hankó Balázsnak címzett szöveg pedig egyáltalán nem rejti véka alá, mire is kell a pénz."
Gyurma Pappa
Asszem Hankó simán beelőzi Simont és Bánkit a böribe vezető úton.

Szerkesztette: somoskovig

1 hónapja
Nomac New England Patriots 4 547 — balazs.t85@gmail.com
 444.hu/2026/05/18/nagy-ervin-es-molnar-aron-egyszerre-posztolta-ki-maga-zoltan-nka-s-palyazatat-amiben-a-primas-a-valasztasok-sikereert-kert-felmilliardot-hanko-balazstol

Ritkán mondok ilyet a magyar politikával kapcsolatban, de AZTAKURVA

"A szuggesztív, „Országos közösségi és jótékonysági koncertsorozat a nemzeti összetartozásért és a 2026-os választások sikeréért” címet viselő, Hankó Balázsnak címzett szöveg pedig egyáltalán nem rejti véka alá, mire is kell a pénz."
Gyurma Pappa
Bilincs, bilincs, rács, rács!
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
 444.hu/2026/05/18/nagy-ervin-es-molnar-aron-egyszerre-posztolta-ki-maga-zoltan-nka-s-palyazatat-amiben-a-primas-a-valasztasok-sikereert-kert-felmilliardot-hanko-balazstol

Ritkán mondok ilyet a magyar politikával kapcsolatban, de AZTAKURVA

"A szuggesztív, „Országos közösségi és jótékonysági koncertsorozat a nemzeti összetartozásért és a 2026-os választások sikeréért” címet viselő, Hankó Balázsnak címzett szöveg pedig egyáltalán nem rejti véka alá, mire is kell a pénz."

1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 007 — SB 50 Champion @ Grund
Azért szépen megugrotta megint azt a feladatot, hogy ne pocskondiázza a volt feleségét, ami hozzátartozik a felépített jelleméhez.
Jughead
Ha marad mindenki a felépített jelleménél, akkor Jucika bemond valami szöveget majd, hogy "MP egy véglény" és akkor a nap ismét nyugaton nyugszik majd le...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
nah, exasszony NEM-mel küldte katika elé a kegyelmi ügyet, de katika mondta, h DE!
bogjosi
Ez a részlet már eddig is tudott volt, ha jól emlékszem.
szaba
Pletyka-szinten

1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 897
nah, exasszony NEM-mel küldte katika elé a kegyelmi ügyet, de katika mondta, h DE!
bogjosi
Ez a részlet már eddig is tudott volt, ha jól emlékszem.
1 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 760
Azért szépen megugrotta megint azt a feladatot, hogy ne pocskondiázza a volt feleségét, ami hozzátartozik a felépített jelleméhez.
1 hónapja
bogjosi New England Patriots 2 296
nah, exasszony NEM-mel küldte katika elé a kegyelmi ügyet, de katika mondta, h DE!

Szerkesztette: bogjosi

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
1 hónapja
Beki New York Jets 2 882
Baszki ennyi átvilágítást bejelenteni.
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Jogászként mondom kevés szebb dolgot láttam eddig, mint hogy egyszerre szívatják meg a végrehajtókat, a felszámolókat és a közjegyzőket.

Óriási mosollyal megyek ma haza a munkából. 😊
Jughead
Könyvelőként és könyvvizsgálóként hasonlóan érzek. 🥂

1 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 760
Jogászként mondom kevés szebb dolgot láttam eddig, mint hogy egyszerre szívatják meg a végrehajtókat, a felszámolókat és a közjegyzőket.

Óriási mosollyal megyek ma haza a munkából. 😊
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Uhh de kurvára önérzetes lett valaki, aki ellökdöste a sajtót a volt főnökétől 😀

 444.hu/2026/05/18/havasi-bertalan-feljelentette-magyar-petert

Nyomjad Berci, mi baj lehet. A Vadhajtásokon kapsz majd egy adag megbecsülést
Gyurma Pappa
Igazi "coolság" 😊 Na de attól, aki ilyen okos és még csak nem is lopott, ennél kevesebb nem is várható 😉
ender1112
Freeroll neki. Mit veszíthet? Ha megnyeri, az meg kurva nagy blama MP-nek.
topin
Igazából valszeg megnyeri. Mondjuk azért nagyobb blamákat is élt már túl a Tisza! 😀
Toca
Mit nyer meg?
Jughead
Semmit. A hivatali visszaéléshez ez kevés. Nem mellesleg Magyar Péter Magyarország miniszterelnöke, és elég nagy nyilvánosság előtt beleszállt.

Ez politikai akció, semmi köze a valósághoz. Ezen nem tudnak nyerni, ezek az óellenzék reakciói. M1 székház, MSZP, emlékeztek?