Politika
63 feliratkozó
1 hónapja
telex.hu/belfold/2026/05/18/az-onkormanyzatoknak-be-kell-fizetniuk-a-szolidaritasi-adot"A főváros helyzetéről azt mondta: szerinte ki tudja fizetni a szolidaritási adót, de adhat tanácsokat Karácsonynak, hol tud még megszorítani." Mármint ezt MP mondta, szóval alakul a helyzet 😊
1 hónapja
wwf Mo. az egy nagyon hosszú írást érdemlő téma. Több különböző kommunikációs vonalat tolnak az erdő témában, ha mélyebben érdekel egyszer belevágok és megírom, ha nem annyira, akkor inkább hagyjuk.igen, kérlek. engem nagyon érdekel
Jan

1 hónapja
A rendeltetés 3 féle lehet: gazdasági, közjóléti, védelmi. Ez nem függ össze közvetlenül a védettséggel. Van olyan erdő, ami védelmi rendeltetésű, de nem védett. És lehet (van is) olyan ami eredetileg gazdasági rendeltetésű, de utólag rátettek valamilyen védettséget.Vészhelyzetben.Nem értek hozzá, csak megnéztem a jogszabályt, de az Evt. szerint a védett természeti területen lévő erdő természetvédelmi rendeltetésűnek minősül. Ilyen rendeltetésű, őshonos fafajokból álló, mageredetű természetes felújulásra nem képes erdőben – annak sarjeredetű természetes felújítása esetén – az erdőterv szerinti tarvágás pedig összefüggően legfeljebb 3 hektár kiterjedésben végezhető.
Akkor szó is volt erről, és írtam is, hogy szakmailag indokolatlan, és azóta sem értem, hogy miért volt erre szükség, tök felesleges rendelet. Nem tud olyan vészhelyzet lenni, amikor ez indokolt lenne.
Az időszakos tilalom, ami most is tart, viszont nem csak a tarvágást, hanem semmilyen fakitermelési munkát nem engedélyez ebben az időszakban. (védett területen)
Jan
Ez nem minősül védett területen lévő fakitermelésnek? Mint írtam nem értek hozzá és annyira nem is izgat a téma, de ha tiltott, akkor a természetvédők miért kampányolnak évek óta azért, hogy ne lehessen a védett erdőkben fát vágni (random beütöttem most Google-be és rengeteg cikk van erről, hogy mekkora baj az, hogy ilyen területeken megy a fakitermelés (WWF a fő szószóló)?
Jughead
Fokozottan védett erdőkben minden munkához a természetvédelmi hatóság jóváhagyását kell kérni. Korlátozottan lehet ott is tarvágást végezni -ha a természetvédelmi hatóság engedélyezi, de semmiképp nem ilyenkor.
Az főszabály, hogy ebben a március-szeptember közötti időszakban tilos, nem csak a tarvágás, hanem mindenféle fakitermelés.
Azok a nagy állami erdőgazdálkodók, akikkel üzleti kapcsolatban vagyok (Gemenc, Mecsek,) ténylegesen le is vannak állva a fakitermeléssel, ahogy leálltak tavaly is, meg azelőtt is...
Ezért lepett meg, hogy az egyébként rendszeres, és tervezett leállás kellős közepén bejelenti a miniszter, hogy mindenki azonnal álljon le.
wwf Mo. az egy nagyon hosszú írást érdemlő téma. Több különböző kommunikációs vonalat tolnak az erdő témában, ha mélyebben érdekel egyszer belevágok és megírom, ha nem annyira, akkor inkább hagyjuk.
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
1 hónapja
Magyar Nemzet tényleg azt gondolta, hogy most majd megfogja Magyar Pétert? 😅 GratulálokEgyszerűbb volt az élet, amíg nem kérdezni kellett, hanem alákérdezni.
Gyurma Pappa
1 hónapja
Magyar Nemzet tényleg azt gondolta, hogy most majd megfogja Magyar Pétert? 😅 GratulálokEzeket mindig a végére hagyják, szerintem csak azért, hogy élvezkedjen MP egy kicsit.
Gyurma Pappa
1 hónapja
Magyar Nemzet tényleg azt gondolta, hogy most majd megfogja Magyar Pétert? 😅 Gratulálok

1 hónapja
a hegedumuvesz is millardos lesz? ♥️egyébként az a kabaré, hogy mága egy önmaga jogán elég jól menő hegedűművész volt a közpénz zápor előtt is. sokat járt ki az öböl országokba hegedálni mindenféle abroszfejűnek és máshová is az egész világban. tehát neki aztán tényleg nem kellett az összes többi nyomorékkal szemben a státuszmegélhetés érdekében becsicskulnia, mert már amúgy is megvolt az. neki egyszerűen csak annyira primitív a lelkivilága és akkora az egója, hogy minden belefér a még több pénzért. állítólag amikor a rákóczi útról elköltöztek valahova a mechwart környékére a Margit körútra még a mostani vityilló előtt, képes volt egy olyan balhét generálni a társasházban, hogy költözés előtti felújításkor főfalat bontatott ki ez az egysejtű, mert a megalomániája nem ismert már akkor sem határokat xd
Stez
what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!
1 hónapja
Kovalcsik Toma (Választási Földrajz) is kormányzati munkát kapottMondjuk eddig kb a Sivatagi Show beb*szott majmai rajzolták a vk határokat, szóval nincs magasan a léc. 😊
zacknorb
1 hónapja
Kovalcsik Toma (Választási Földrajz) is kormányzati munkát kapott
Poloska vagyok.
1 hónapja
"Szegèny" Varga Juditnak erre mondhatják, hogy rookie mistake... illetve túlságosan megbízott munkatársaiban hogy valaki csak èszre veszi ha valami változás van....valamint azt gondolta ismeri Katikát hogy nem változtat vagy ha igen akkor esetleg szól róla....nem szólt... legalábbis nekem így áll össze a kèp.Valamint feltehetően nem "csak" Balog volt a hunyó vagy nem egyedül ès nem annyira mint vègül kiemeltèk (nem felmentve őt, mert inkább semmit nem kellett volna mondania...) ès nem Varga Judit, hanem Novák szintjèn folyt bele vmennyire a dologba.
Természetesen gáz úgy ahogy van.
Szerkesztette: dande2
1 hónapja
444.hu/2026/05/18/nagy-ervin-es-molnar-aron-egyszerre-posztolta-ki-maga-zoltan-nka-s-palyazatat-amiben-a-primas-a-valasztasok-sikereert-kert-felmilliardot-hanko-balazstolMága "közpénz faló" Zoltán már megszólalt? Vagy az ilyen cigányt már nem viszik be a sitre csak azt aki a megélhetésért lop? Esküszöm eldobom az agyamat!
Ritkán mondok ilyet a magyar politikával kapcsolatban, de AZTAKURVA
"A szuggesztív, „Országos közösségi és jótékonysági koncertsorozat a nemzeti összetartozásért és a 2026-os választások sikeréért” címet viselő, Hankó Balázsnak címzett szöveg pedig egyáltalán nem rejti véka alá, mire is kell a pénz."
Gyurma Pappa
1 hónapja
444.hu/2026/05/18/nagy-ervin-es-molnar-aron-egyszerre-posztolta-ki-maga-zoltan-nka-s-palyazatat-amiben-a-primas-a-valasztasok-sikereert-kert-felmilliardot-hanko-balazstolMPt is gyorsan informaltak 😀
Ritkán mondok ilyet a magyar politikával kapcsolatban, de AZTAKURVA
"A szuggesztív, „Országos közösségi és jótékonysági koncertsorozat a nemzeti összetartozásért és a 2026-os választások sikeréért” címet viselő, Hankó Balázsnak címzett szöveg pedig egyáltalán nem rejti véka alá, mire is kell a pénz."
Gyurma Pappa
1 hónapja
Mennyire kurva jo hely vagyunk mar, egy orszag, ahol a gazszerelo es a hegedumuvesz is millardos lesz? ♥️Aztan itt picsog mindenki, hogy itthon nem lehet megelni, meg amugy is, mennyi szakmat nem fizetnek meg...
Szegyelljetek magatokat. Ok megdolgoztak a sikerert.
1 hónapja
444.hu/2026/05/18/nagy-ervin-es-molnar-aron-egyszerre-posztolta-ki-maga-zoltan-nka-s-palyazatat-amiben-a-primas-a-valasztasok-sikereert-kert-felmilliardot-hanko-balazstolAsszem Hankó simán beelőzi Simont és Bánkit a böribe vezető úton.
Ritkán mondok ilyet a magyar politikával kapcsolatban, de AZTAKURVA
"A szuggesztív, „Országos közösségi és jótékonysági koncertsorozat a nemzeti összetartozásért és a 2026-os választások sikeréért” címet viselő, Hankó Balázsnak címzett szöveg pedig egyáltalán nem rejti véka alá, mire is kell a pénz."
Gyurma Pappa
Szerkesztette: somoskovig
1 hónapja
444.hu/2026/05/18/nagy-ervin-es-molnar-aron-egyszerre-posztolta-ki-maga-zoltan-nka-s-palyazatat-amiben-a-primas-a-valasztasok-sikereert-kert-felmilliardot-hanko-balazstolBilincs, bilincs, rács, rács!
Ritkán mondok ilyet a magyar politikával kapcsolatban, de AZTAKURVA
"A szuggesztív, „Országos közösségi és jótékonysági koncertsorozat a nemzeti összetartozásért és a 2026-os választások sikeréért” címet viselő, Hankó Balázsnak címzett szöveg pedig egyáltalán nem rejti véka alá, mire is kell a pénz."
Gyurma Pappa
1 hónapja
444.hu/2026/05/18/nagy-ervin-es-molnar-aron-egyszerre-posztolta-ki-maga-zoltan-nka-s-palyazatat-amiben-a-primas-a-valasztasok-sikereert-kert-felmilliardot-hanko-balazstolRitkán mondok ilyet a magyar politikával kapcsolatban, de AZTAKURVA
"A szuggesztív, „Országos közösségi és jótékonysági koncertsorozat a nemzeti összetartozásért és a 2026-os választások sikeréért” címet viselő, Hankó Balázsnak címzett szöveg pedig egyáltalán nem rejti véka alá, mire is kell a pénz."

1 hónapja
Azért szépen megugrotta megint azt a feladatot, hogy ne pocskondiázza a volt feleségét, ami hozzátartozik a felépített jelleméhez.Ha marad mindenki a felépített jelleménél, akkor Jucika bemond valami szöveget majd, hogy "MP egy véglény" és akkor a nap ismét nyugaton nyugszik majd le...
Jughead
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
Pletyka-szintennah, exasszony NEM-mel küldte katika elé a kegyelmi ügyet, de katika mondta, h DE!Ez a részlet már eddig is tudott volt, ha jól emlékszem.
bogjosi
szaba

1 hónapja
nah, exasszony NEM-mel küldte katika elé a kegyelmi ügyet, de katika mondta, h DE!Ez a részlet már eddig is tudott volt, ha jól emlékszem.
bogjosi
1 hónapja
Azért szépen megugrotta megint azt a feladatot, hogy ne pocskondiázza a volt feleségét, ami hozzátartozik a felépített jelleméhez.
1 hónapja
Baszki ennyi átvilágítást bejelenteni.
1 hónapja
Jogászként mondom kevés szebb dolgot láttam eddig, mint hogy egyszerre szívatják meg a végrehajtókat, a felszámolókat és a közjegyzőket.Könyvelőként és könyvvizsgálóként hasonlóan érzek. 🥂
Óriási mosollyal megyek ma haza a munkából. 😊
Jughead

1 hónapja
Jogászként mondom kevés szebb dolgot láttam eddig, mint hogy egyszerre szívatják meg a végrehajtókat, a felszámolókat és a közjegyzőket.Óriási mosollyal megyek ma haza a munkából. 😊
1 hónapja
Semmit. A hivatali visszaéléshez ez kevés. Nem mellesleg Magyar Péter Magyarország miniszterelnöke, és elég nagy nyilvánosság előtt beleszállt.Mit nyer meg?Igazából valszeg megnyeri. Mondjuk azért nagyobb blamákat is élt már túl a Tisza! 😀Freeroll neki. Mit veszíthet? Ha megnyeri, az meg kurva nagy blama MP-nek.Uhh de kurvára önérzetes lett valaki, aki ellökdöste a sajtót a volt főnökétől 😀Igazi "coolság" 😊 Na de attól, aki ilyen okos és még csak nem is lopott, ennél kevesebb nem is várható 😉
444.hu/2026/05/18/havasi-bertalan-feljelentette-magyar-petert
Nyomjad Berci, mi baj lehet. A Vadhajtásokon kapsz majd egy adag megbecsülést
Gyurma Pappa
ender1112
topin
Toca
Jughead
Ez politikai akció, semmi köze a valósághoz. Ezen nem tudnak nyerni, ezek az óellenzék reakciói. M1 székház, MSZP, emlékeztek?
