Politika

44 feliratkozó

több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 805
De miért gondoljatok hogy Dobrev ellen nem lett volna 2/3?
Melyik országrész ami átszavazott volna Gyurcsány nejere?
Max azért nem lett volna mert bal oldal inkább leszavaz a kutyakra akik így bekerülnek csak hogy ne Gyurcsányra kelljen.
Toca
Mert Dobrev mögött lett volna egységes ellenzéki kampány - ami nem volt MzP mögött, hogy csak egyet mondjak. Dk - Jobbik paktum, DK - Lmp paktum stb. Az előválasztás le volt zsírozva a hat párt között. Mindenki úgy tudta, hogy Klára vagy Geri nyer és nagyjából az is tudható volt a paktumok után, hogy a DK-nak lesz a legnagyobb frakciója. Na ebbe köpött bele MzP 😀

Fentebb felsoroltam pár megyét, ahol a potencionálisan ellenzéki szavazók nem mentek el MzP-re szavazni, ez szimpla matek. A törzsszavazók a legtöbb helyen ott voltak - ezért is lett 2 millió szavazat - de a nem elkötelezett ellenzéki szavazók és a bizonytalanok akiket saját bevallása szerint is dolga lett volna megszólítani - nem szavaztak rá. A nem elkötelezett, alapvetően baloldali érzelmű szavazók egy Gerire, vagy Klárára simán leszvazanak, mert nekik elhiszik ezt a baloldali izét és rühellik Orbánt. Egy neokon héjának, aki mögé nem áll be még a helyi ellenzéki jelölt sem - nem.MC12
Ez jól hangzik, de akkor magyarázd meg az előválasztást. Hogy nyerhette meg a párt nélkül, kampányteam nélkül induló MZP? Ha nem elkötelezett és bizonytalan szavazók nem szavaztak rá, akkor a DK és Jobbik meg MSZP szavazók voksoltak rá a saját jelöltjük ellenében? Nemá... Ha meg nem ők, akkor csak a nem elkötelezettek lehettek, és abban mi a logika, hogy a kevésbé fontos előválasztásra elmennek, de a fontosabb valódi választást meg skippelik? Nekem ez erőltetett logika.

Ha voltak otthon maradók - tudjuk, hogy voltak? vannak már erről elemzések? a részvételi arány elég magas volt -, akkor értelemszerű, hogy őket MZP nem tudta megszólítani, de ebből nem következik, hogy Klárika meg tudta volna. Bőven lehet, hogy még kevésbé is sikerült volna neki, mint MZP-nek.

Egyetértek eaglesmcnabb-al. Ebben az egészben ami megy - beleértve a minapi hosszú cikket MZP karakteréről meg az együttműködési képtelenségéről - én nem szembenézést látok, hanem Gyurcsány kottájának fújását. A vitessük el MZP-vel a balhét megy teljes hangerővel. Egyszerre vicces is meg szomorú is, hogy az egyik postban azon sápadozunk, hogy a kurva Gyurcsánytól nem tudunk megszabadulni, aztán a következő postban mi magunk is az ő kottáját fújjuk. Hát így nem is csoda, hogy nem tudunk megszabadulni tőle.
peterk2005
1. Ezt már átrágtuk néhányszor. MzP a budapesti Momentum, Kutya, LMP szavazók miatt nyert plusz vidéken a Jobbikos szavazók - már aki elment - rá szavaztak, nem Jakabra. Slussz, ennyi. Egy darab bizonytalan vagy nem elkötelezett szavazót nem húzott be MzP, minden ellenkező híreszteléssel ellentétben.
Budapesten az első körben kb. 80 ezren szavaztak olyan jelöltre, akit a Momo támogatott, ebből "tiszta" - tehát eredetileg is Momentumhoz köthető jelölt - kapott kb. 50 ezer szavazatot. Fegyőr országosan kapott 21 ezret. Szerinted hova szavazott az végeredmény alapján a több 10ezernyi momentumos?

2. Tudjuk hogy voltak, megintcsak elég ránézni a választási térképre, meg az adatokra. Szinte pakkra ugyanannyian szavaztak most, mint '18-ban. 70.22% vs. 70.21%, de 700k-val kevesebb szavazatot kapott az ellenzék, mint 4 éve. Hova lett ez a 700k? Egy nagyobb része Mi Hazánk, egy kisebb része Fidesz és tádámm - egy része otthonmaradt. A Fidesz belföldön 200 ezerrel kapott többet, de ez nem 1/1 ellenzéktől jött, ugyanis a falvakban 5-8% több szavazata lett, mint 4 éve és azt nem a baloldali listáról vette el, maxium, nagyvonalú számítással 50-100ezer aki 4 éve ellenzékre szavazott, most meg Fidesz. Mi Hazánk 330ezer, oké legyünk megint nagyvonalúak és mondjuk hogy 300ezer Jobbikos oda szavazatott a közös lista helyett. Kutyák +80 ezer, rendben, oké legyen ez is mind - mind ellenzéki listás szavazat, habár TUDJUK, hogy a kutyaszavazók jelentős része a büdös életben nem szavazna a nagy közös listára. (ahogy nem is tették meg)

Akárhogyan is tologatod a potmétert, mindig ki fog jönni 2-300 ezer szavazó minimum, akik eddig az ellenzékre szavaztak most meg nem mentek el. És ha tovább nézegeted a térképet az is kijön, hogy ezek jelentős része Budapesten nem ment el és a megyei jogú városokban - amiből elég sok az ellenzéki vezetésű. Innentől már nem kell különösebb politológiai tudás, hogy összekössük, hogy a hagyományosan liberális, baloldai, szocdem stb. értékeket magukénak valló nagyvárosiak azért nem mentek el, mert a jelölt nem felelt meg nekik. És egy balos jelölt, leginkább Geri, meg megfelelt volna, ahogy ez a '19-es önkori adatokból és az előválasztás első fordulójából tökéletesen látszik is.

A többi kommentedet is figyelembevéve, vicces, hogy te mondod, hogy MzP-t hibáztatni Gyurcsány kottájából játszás, mert ha valami tökéletesen megfelel Ferinek az az, amit te csinálsz. A komplett ellenzéket - köztük Ferit - felmented a felelősség alól akkor, amikor azt mondod, hogy lehet itt csinálni bármit, a pénz meg a média döntött, az nincs nekik, tehát bármit csinálhattak volna, úgysem nyerhettek. Annyira szélsőségesen egyszerűsítesz, hogy az tőled azért szokatlan. Szerinted mindegy, hogy van 2/3 vagy nincs? Szerinted mindegy lett volna, hogy 2 mandátummal van többsége a fidesznek vagy 20-al? Teljesen más politikát kívánt volna minden felállás a Fidesztől is. Az, hogy kikaptak az a Fidesz által alkotott pályának köszönhető, az hogy sokkal, az az ellenzék amatőrizmusa, az, hogy 2/3, az MzP-é, nekem ez teljesen logikus és egyértelmű.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 230
A választások után másfél hónappal ki a faszt érdekel az ellenzéki tehetségtelenség? Épp most zajlanak a miniszteri meghallgatások, mondanak olyanokat amik hatalmasan nagy zajt kellene, hogy keltsen a fejekben ahol nem csak káposztalé van, erre arról megy a vaker, hogy az előválasztás után mit kellett volna tenni. Rég elmúlt, már nem releváns, bár az igaz, hogy a múltba révedés ennek az idióta országnak a régi hagyománya.
VanillaSky
A miniszteri meghallgatások előtt is mondtak és csináltak elég sok cifraságot (hetente háromszor-négyszer legalább), oszt' mégse zajt keltettek vele, hanem újabb kétharmadot szereztek. Miért lenne most másként? Előre mennek, nem hátra.
Csak annyit szeretnék kérni, hogy senki ne nyivákoljon, aki képes volt erre a bagázsra szavazni. Mert ilyen tizenkét év után senki sem mentegetőzhet azzal, hogy nem tudta, mit támogat. Ha pedig mégse tudta, akkor nincs több agya, mint egy papucsállatkának.
nagylaza
Ez különösen vicces annak fényében ahogy az ellenzék előadja magát a választások óta.
Nem gondolod hogy inkább annak a majdnem 2 millió embernek kellene magába néznie akik meg odaadták volna ezeknek a hatalmat? Szerencsére sokan megvilágosodtak, páran itt is rájöttek kikre, mire is szavaztak valójában, nekik dícséret jár. Főleg annak (de ez már csak az én magán véleményem), aki ezek után a jelenlegi ellenzék egyik tagját sem küldi be a parlamentbe, és nem szavaz rájuk.
Szavazzon a baloldalra, de nem ezekre, ezért is maradt otthon annyi balos, ezen kellene inkább elgondolkodni. No meg azon, hogy ki konzerválja inkább a rendszert, az aki rájuk szavaz vagy az aki a másik oldal ingyenélőit juttatja be ezzel gátolva a megújulást? Balos szemszögből mindkettő, eddig a gondolatmenetig kellene eljutni és nem azon agyalni hogy majd karácsonykor...
davemayer
Attól még, hogy az ellenzékben nincs normális vezető egyelőre, aki képes lenne magához ragadni a kezdeményezést és értelmes döntéseket hozni, hogy ne söpörje le a kormány, amúgy is sokszoros túlerőben, mint a morzsát az asztalról, még nem azt jelenti, hogy a jelenlegi kormány jól tenné a dolgát. 12 évvel a kormányváltás után is csak 2010 előttet hall az ember, hogy akkor milyen rossz volt, 12 év 2/3 nem volt elég, hogy rendezzék az egészségügy, oktatás, nyugdíjrendszer problémáit.
Most is mi történik az oktatásban? Nem megállapodni akarnak a tanárokkal, hanem odaadják Pinyőnek, majd ő lerendezi erővel az egészet.
Én teljesen megértem azt a 2 millió embert, akik nem ezt szeretnék látni az országukban, persze tisztában vagyok vele, hogy sokan csak Orbánt nem akarja látni...nekem mindegy lenne, ha azt látnám, hogy jó irányba mennek a dolgok, de ha így lenne nem kellene a kormányzati kommunikációnak az ellenzékre, az EU-ra, a világpolitikai folyamatokra, a menekültekre, Sorosra, vagy Sobri Jóskára mutogatnia egyfolytában.
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó


Nagyjából ez van. Erről próbáltam értekezni, erről beszél Sobri is a maga módján.

(annyi, hogy én nem hiszem, hogy az OV legyőző ember még most épp valahol kapál, két forgatókönyvet látok: valaki megtalálja a kapcsolót a baloldali populizmus előretöréséhez (a'la AMLO a mexikói elnök) vagy még csak 14 éves és épp a TikTok dancelő amcsi csajokra veri)

több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 998 — Lucas Scott
Medgyessy bénább kacsa volt
peterk2005
azért ezt te sem gondolod komolyan. nem volt béna kacsa Medgyessy egyáltalán. profin hozta a profilt, amit kell, és a 2002-es kampányban egyszer sem hibázott akkorát, mint MZP. sőt, Megyó legnagyobb hibája is jóval kisebb, mint bmeik MZP-s random elszólás egy random kampánynapon.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 571 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
De, fog jönni, csak nem pár perc vagy pár év alatt.
És nem felépíteni fognak valakit, hanem lesz egy egyébként okos, karizmatikus, hozzáértő, jól, de egyszerűen kommunikáló, szerethető pasi, vagy nő, aki egyszer úgy dönt, hogy márpedig ő mostantól politizál, vagy országosan politizál, ha eddig csak lokálisan tette, és voilá, győzni fog.
A következő nemOrbán magyar miniszterelnök most vagy még nem is politizál vagy lehet épp egy gyöngyösi/kecskeméti/újpesti momentum/mmm/civilek-a-városunkért alapszervnél ügyködik, építi a céges karrierjét/vállalkozását, és első gyerekét várja, vagy viszi óvodába, és egyelőre kurvára nem érdekli az országos politika, csak van benne némi affinitás a közélethez.
Sobri Jóska
Áhhh nekem nincs ehhez gyomrom. 😀
több mint 1 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 423 — TODDHERREMANS79
Ez különösen vicces annak fényében ahogy az ellenzék előadja magát a választások óta.
Nem gondolod hogy inkább annak a majdnem 2 millió embernek kellene magába néznie akik meg odaadták volna ezeknek a hatalmat? Szerencsére sokan megvilágosodtak, páran itt is rájöttek kikre, mire is szavaztak valójában, nekik dícséret jár. Főleg annak (de ez már csak az én magán véleményem), aki ezek után a jelenlegi ellenzék egyik tagját sem küldi be a parlamentbe, és nem szavaz rájuk.
Szavazzon a baloldalra, de nem ezekre, ezért is maradt otthon annyi balos, ezen kellene inkább elgondolkodni. No meg azon, hogy ki konzerválja inkább a rendszert, az aki rájuk szavaz vagy az aki a másik oldal ingyenélőit juttatja be ezzel gátolva a megújulást? Balos szemszögből mindkettő, eddig a gondolatmenetig kellene eljutni és nem azon agyalni hogy majd karácsonykor...
davemayer
Az is "vicces", hogy ilyenkor a telex (és a d36) rögtön mértékadó és hiteles forrás, szóval ha így áll a helyzet, ajánlom figyelmedbe ezt a cikket is, 12 éve az ő kezükben van a hatalom és itt néhányan még tapsikolnak is nekik:

 www.direkt36.hu/putyin-hekkerei-is-latjak-a-magyar-kulugy-titkait-az-orban-kormany-evek-ota-nem-birja-elharitani-oket/
r.baggio
Erről beszéltünk anno, és en mondtam is hogy ez könnyen Szíjjártó állásába kerülhet - nem így lett.
Orbán bukását ez csak úgy okozhatná ha lett volna bizonyíték arra hogy erről ő is végig tudott.
davemayer
Milyen bukást? Mivel kétmillió ember úgy gondolja, hogy tévedhetetlen, ezért nyilván ha elhallgatta, az azért volt, mert így a jó.
slowmotion
3 millió, bocs.
davemayer
Akkor három. Annál szomorúbb.
slowmotion
Az, ezt elhiszem, csak azt próbáltam érzékeltetni hogy (előtte is, de pláne a választások után látottak alapján) az ellenzékre szavazó cirka 2 millió meg végképp az.

Írtam már korábban is, de nagyon nem irigylem a mostani értelmes baloldali szavazókat.
davemayer
De amúgy mi az hogy baloldali szavazókat? Aki az ellenzékre szavaz, az miért baloldali?

Amúgy nem kell irigyelni az ellenzéki szavazókat, egy átlagos fidesz szavazó (nem a felső kb 5-10%) sokkal szarabbul él:
 www.facebook.com/orbanviktorforever/posts/1084312328799102

Én őket sem irigylem.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 998 — Lucas Scott
Írtam már korábban is, de nagyon nem irigylem a mostani értelmes baloldali szavazókat.
davemayer
mint ahogy a mostani értelmes jobboldali szavazókat sem nagyon lehet irigyelni. ilyen ez a posztmodern.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 332 — #NoStress
Te nem érted.
Jámbor dolgozik, értelmeseket nyilatkozik, tevékenykedik, jön-megy, szöszmötöl, ez mégis, kit érdekel?
Őket -az ellenzék tetemes részét- az érdekli, hogy ORBÁN DÖGÖLJÖN MÁR MEG A GECIBE, LEHETŐLEG A LOVÁVAL MEG A KURVA ANYJÁVAL EGYETEMBEN!!! Ja, "ÉS MINÉL ELŐBB!".
Identitáspolitika, posztmodern.
A legtöbb ellenzékre szavazó nem tudná megmondani mi a különbség a Fidesz és az ellenzék adó-, oktatás-, vagy külpolitikája között, csak annyit tud, hogy ORBÁN EGY GECI!
És a legtöbb Fideszre-szavazó dettó nem tudná megmondani, max. annyit, hogy az ellenzék háborút akar, elvenni a pénzét, meg különben is komcsik/zsidók/migránsok.
És ebben a szellemileg gondolatokkal gyéren átitatott közegben, ami a választók uszkve 90 százalekának közege, Orbánra szavaz több agyhalott, mert ő Kádárabb és Orbánabb.
Ha majd jön valaki ellenzéki oldalon, aki Orbánabb az akkori Orbánnál, akkor simán nyer az akkori ellenzék.
Addig meg tobzódhat az értelmiség a gittrágásban, a Fidesz médiatúlsúlya mögé bújásban, vagy a nemdolgozás és felelősségnemvállalás megideologizálásán.
Sobri Jóska
Van bármelyiknek bármi ilyesmi?
😂😬😕
warr_b
Nyilván az egyik valamit konkrétan csinál, a másik valamit máshogy akar csinálni.

több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 664 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Te nem érted.
Jámbor dolgozik, értelmeseket nyilatkozik, tevékenykedik, jön-megy, szöszmötöl, ez mégis, kit érdekel?
Őket -az ellenzék tetemes részét- az érdekli, hogy ORBÁN DÖGÖLJÖN MÁR MEG A GECIBE, LEHETŐLEG A LOVÁVAL MEG A KURVA ANYJÁVAL EGYETEMBEN!!! Ja, "ÉS MINÉL ELŐBB!".
Identitáspolitika, posztmodern.
A legtöbb ellenzékre szavazó nem tudná megmondani mi a különbség a Fidesz és az ellenzék adó-, oktatás-, vagy külpolitikája között, csak annyit tud, hogy ORBÁN EGY GECI!
És a legtöbb Fideszre-szavazó dettó nem tudná megmondani, max. annyit, hogy az ellenzék háborút akar, elvenni a pénzét, meg különben is komcsik/zsidók/migránsok.
És ebben a szellemileg gondolatokkal gyéren átitatott közegben, ami a választók uszkve 90 százalekának közege, Orbánra szavaz több agyhalott, mert ő Kádárabb és Orbánabb.
Ha majd jön valaki ellenzéki oldalon, aki Orbánabb az akkori Orbánnál, akkor simán nyer az akkori ellenzék.
Addig meg tobzódhat az értelmiség a gittrágásban, a Fidesz médiatúlsúlya mögé bújásban, vagy a nemdolgozás és felelősségnemvállalás megideologizálásán.
Sobri Jóska
Van bármelyiknek bármi ilyesmi?
😂😬😕


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 332 — #NoStress
Ha majd jön valaki ellenzéki oldalon, aki Orbánabb az akkori Orbánnál, akkor simán nyer az akkori ellenzék.
Sobri Jóska
De nem fog jönni, ha nem is dolgozik senki. Úgy nem fognak embert felépíteni. Szükség van arra, hogy menjenek, alapszervezet nélkül nehéz lesz bármit építeni.

De itt most semmittevés van.

Gyurma Pappa
De, fog jönni, csak nem pár perc vagy pár év alatt.
És nem felépíteni fognak valakit, hanem lesz egy egyébként okos, karizmatikus, hozzáértő, jól, de egyszerűen kommunikáló, szerethető pasi, vagy nő, aki egyszer úgy dönt, hogy márpedig ő mostantól politizál, vagy országosan politizál, ha eddig csak lokálisan tette, és voilá, győzni fog.
A következő nemOrbán magyar miniszterelnök most vagy még nem is politizál vagy lehet épp egy gyöngyösi/kecskeméti/újpesti momentum/mmm/civilek-a-városunkért alapszervnél ügyködik, építi a céges karrierjét/vállalkozását, és első gyerekét várja, vagy viszi óvodába, és egyelőre kurvára nem érdekli az országos politika, csak van benne némi affinitás a közélethez.

több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 998 — Lucas Scott
Inkább gondolkodjatok el azon, hogy a Jámbi miért járja naponta az országot és egyeztet mondjuk a Tungsram szakszervezettel, ahelyett, hogy a Fidesz média miatt keseregne.
Gyurma Pappa
igen, néztem nagyot mikor láttam, hogy lemegy. elvileg semmi köze nem lenne hozzá ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Ha majd jön valaki ellenzéki oldalon, aki Orbánabb az akkori Orbánnál, akkor simán nyer az akkori ellenzék.
Sobri Jóska
De nem fog jönni, ha nem is dolgozik senki. Úgy nem fognak embert felépíteni. Szükség van arra, hogy menjenek, alapszervezet nélkül nehéz lesz bármit építeni.

De itt most semmittevés van.

persze, a semmittevést eladni valaminek erre mentek rá

hasonló miatt buknak majd nemsoká orbitálisat a dem-ek valszeg
Negritis
???

Mi? A párhuzam is sántít, meg a következtetés is. A Roe v. előtt azt mondom, hogy igen, de azóta kiszámíthatatlan minden.

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 000 — The Mathematician
Inkább gondolkodjatok el azon, hogy a Jámbi miért járja naponta az országot és egyeztet mondjuk a Tungsram szakszervezettel, ahelyett, hogy a Fidesz média miatt keseregne.
Gyurma Pappa
sztem a kettő nem zárja ki egymást
el kell mondani hogy mik a problémák a média túlsúllyal, de a munkát is el kell végezni és megérteni hogy mi az ami működhet
Negritis
Persze. Csak nem ezt csinálják. Hanem ezzel takaróznak. A kettő nem ugyanaz.
Gyurma Pappa
persze, a semmittevést eladni valaminek erre mentek rá

hasonló miatt buknak majd nemsoká orbitálisat a dem-ek valszeg

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 332 — #NoStress
Az első mondatoddal megválaszoltad a saját kérdésedet. Éppen azért nem megy a kettő együtt, mert az emberek politikai kérdésekben általában fekete-fehérben gondolkodnak. Vagy MZP volt a hibás, vagy GYF. Nincs szürke zóna. Neked lehet, hogy van, de ha körülnézel, akkor nincs. Én csak erre utaltam.
peterk2005
Akkor adott a feladat: változtassunk rajta. Kezdje mindenki magán. Nem bonyolult.

Egyébként meg engem történetesen azért nem érdekel az a cikk, mert azt gondolom, hogy semmi jelentősége nem volt. MZP (az ellenzék) nem ezért veszített, és tanulni is fölösleges belőle, mert nem azon múlik, hogy az aktuális jelölt mennyire "béna kacsa". Legközelebb sem ezen fog múlni. Medgyessy bénább kacsa volt és tudott nyerni. Ugyanez az MZP ha az USA-ban indul republikánus színekben, akkor képes lehetett volna nyerni. Ugyanilyen attitűddel, ugyanilyen esetlenül, ugyanilyen kétballábas politikai kommunikációval. Ahogy Trump nyert is. Ő is kívülről jött, neki se volt semmi érzéke a politikai kommunikációhoz, ő is úgy váltotta a tanácsadóit mint az alsógatyát, ő is hülyeségeket mondott az interjúkban, emellé még puncizott is rejtett mikrofonba és hasonlók. Mégis nyert. Mert nem ezen múlik, hanem elsősorban azon, hogy mennyi pénz, média és humán erőforrás áll mögötte, ami fullban azért melózik, hogy nyerjen. És emellé még azon, hogy jó helyen van-e jó pillanatban. Ha nincs annyi / jelentősen kevesebb pénze/erőforrása/emberei vannak mint a riválisnak, vagy éppen rossz időpontban próbálkozik, akkor nincs esély. MZP-nek egyik se volt. Se pénz, se média, se humán erőforrás nem állt mögötte - a riválissal összehasonlítva legalábbis nudli - és az ukrán ügy még a kedvező pillanatot is elvette tőle. Ez volt a vereség oka nem az, hogy egy nyakas nárcisztikus fazon vagy sem.
peterk2005
Annyira rossz irány ez, amit most te is meg az egész ellenzéki nyilvánosság csinál. Trump teljesen rossz példa. Trump úgy nyert, hogy elment a billegő államokba, ahova Hillary nem. 3 millióval kevesebb szavazatot kapott. Még az utolsó hetekben is volt olyan repi szenátor, aki inkább elszaladt a mikrofon elől, csak hogy ne kelljen támogatnia Trumpot. Közben a másikoldalon a teljes demokrata establishment, a CNN, a NYT, a WP, az MSNBC, a bigtech, a corporate world jelentős része. És mégis nyerni tudott.

A változás nem fog úgy eljönni, hogy várjuk, mi fog történni. Az ellenzék ezt csinálja most, és az ellenzéki szavazók jelentős része is. Az meg van ugye, hogy arról álmodozik az ellenzék (NEM BALOLDAL, könyörgöm, NEM BALOLDAL, a magyar baloldal az a Jámbor András meg az Ujhelyi Pista, meg max a KariGeri... ezt nyilván nem neked írom Péter), hogy jön egy világméretű rengés, ami elsöpri a magyar kormányt? Ugye azt mindenki érti, hogy ez mit jelent, hogy minek szurkoltok? Nem vagytok többek egy hedge fund karvalynál...

Inkább gondolkodjatok el azon, hogy a Jámbi miért járja naponta az országot és egyeztet mondjuk a Tungsram szakszervezettel, ahelyett, hogy a Fidesz média miatt keseregne.
Gyurma Pappa
Te nem érted.
Jámbor dolgozik, értelmeseket nyilatkozik, tevékenykedik, jön-megy, szöszmötöl, ez mégis, kit érdekel?
Őket -az ellenzék tetemes részét- az érdekli, hogy ORBÁN DÖGÖLJÖN MÁR MEG A GECIBE, LEHETŐLEG A LOVÁVAL MEG A KURVA ANYJÁVAL EGYETEMBEN!!! Ja, "ÉS MINÉL ELŐBB!".
Identitáspolitika, posztmodern.
A legtöbb ellenzékre szavazó nem tudná megmondani mi a különbség a Fidesz és az ellenzék adó-, oktatás-, vagy külpolitikája között, csak annyit tud, hogy ORBÁN EGY GECI!
És a legtöbb Fideszre-szavazó dettó nem tudná megmondani, max. annyit, hogy az ellenzék háborút akar, elvenni a pénzét, meg különben is komcsik/zsidók/migránsok.
És ebben a szellemileg gondolatokkal gyéren átitatott közegben, ami a választók uszkve 90 százalekának közege, Orbánra szavaz több agyhalott, mert ő Kádárabb és Orbánabb.
Ha majd jön valaki ellenzéki oldalon, aki Orbánabb az akkori Orbánnál, akkor simán nyer az akkori ellenzék.
Addig meg tobzódhat az értelmiség a gittrágásban, a Fidesz médiatúlsúlya mögé bújásban, vagy a nemdolgozás és felelősségnemvállalás megideologizálásán.

több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Inkább gondolkodjatok el azon, hogy a Jámbi miért járja naponta az országot és egyeztet mondjuk a Tungsram szakszervezettel, ahelyett, hogy a Fidesz média miatt keseregne.
Gyurma Pappa
sztem a kettő nem zárja ki egymást
el kell mondani hogy mik a problémák a média túlsúllyal, de a munkát is el kell végezni és megérteni hogy mi az ami működhet
Negritis
Persze. Csak nem ezt csinálják. Hanem ezzel takaróznak. A kettő nem ugyanaz.

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 000 — The Mathematician
Inkább gondolkodjatok el azon, hogy a Jámbi miért járja naponta az országot és egyeztet mondjuk a Tungsram szakszervezettel, ahelyett, hogy a Fidesz média miatt keseregne.
Gyurma Pappa
sztem a kettő nem zárja ki egymást
el kell mondani hogy mik a problémák a média túlsúllyal, de a munkát is el kell végezni és megérteni hogy mi az ami működhet

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Az első mondatoddal megválaszoltad a saját kérdésedet. Éppen azért nem megy a kettő együtt, mert az emberek politikai kérdésekben általában fekete-fehérben gondolkodnak. Vagy MZP volt a hibás, vagy GYF. Nincs szürke zóna. Neked lehet, hogy van, de ha körülnézel, akkor nincs. Én csak erre utaltam.
peterk2005
Akkor adott a feladat: változtassunk rajta. Kezdje mindenki magán. Nem bonyolult.

Egyébként meg engem történetesen azért nem érdekel az a cikk, mert azt gondolom, hogy semmi jelentősége nem volt. MZP (az ellenzék) nem ezért veszített, és tanulni is fölösleges belőle, mert nem azon múlik, hogy az aktuális jelölt mennyire "béna kacsa". Legközelebb sem ezen fog múlni. Medgyessy bénább kacsa volt és tudott nyerni. Ugyanez az MZP ha az USA-ban indul republikánus színekben, akkor képes lehetett volna nyerni. Ugyanilyen attitűddel, ugyanilyen esetlenül, ugyanilyen kétballábas politikai kommunikációval. Ahogy Trump nyert is. Ő is kívülről jött, neki se volt semmi érzéke a politikai kommunikációhoz, ő is úgy váltotta a tanácsadóit mint az alsógatyát, ő is hülyeségeket mondott az interjúkban, emellé még puncizott is rejtett mikrofonba és hasonlók. Mégis nyert. Mert nem ezen múlik, hanem elsősorban azon, hogy mennyi pénz, média és humán erőforrás áll mögötte, ami fullban azért melózik, hogy nyerjen. És emellé még azon, hogy jó helyen van-e jó pillanatban. Ha nincs annyi / jelentősen kevesebb pénze/erőforrása/emberei vannak mint a riválisnak, vagy éppen rossz időpontban próbálkozik, akkor nincs esély. MZP-nek egyik se volt. Se pénz, se média, se humán erőforrás nem állt mögötte - a riválissal összehasonlítva legalábbis nudli - és az ukrán ügy még a kedvező pillanatot is elvette tőle. Ez volt a vereség oka nem az, hogy egy nyakas nárcisztikus fazon vagy sem.
peterk2005
Annyira rossz irány ez, amit most te is meg az egész ellenzéki nyilvánosság csinál. Trump teljesen rossz példa. Trump úgy nyert, hogy elment a billegő államokba, ahova Hillary nem. 3 millióval kevesebb szavazatot kapott. Még az utolsó hetekben is volt olyan repi szenátor, aki inkább elszaladt a mikrofon elől, csak hogy ne kelljen támogatnia Trumpot. Közben a másikoldalon a teljes demokrata establishment, a CNN, a NYT, a WP, az MSNBC, a bigtech, a corporate world jelentős része. És mégis nyerni tudott.

A változás nem fog úgy eljönni, hogy várjuk, mi fog történni. Az ellenzék ezt csinálja most, és az ellenzéki szavazók jelentős része is. Az meg van ugye, hogy arról álmodozik az ellenzék (NEM BALOLDAL, könyörgöm, NEM BALOLDAL, a magyar baloldal az a Jámbor András meg az Ujhelyi Pista, meg max a KariGeri... ezt nyilván nem neked írom Péter), hogy jön egy világméretű rengés, ami elsöpri a magyar kormányt? Ugye azt mindenki érti, hogy ez mit jelent, hogy minek szurkoltok? Nem vagytok többek egy hedge fund karvalynál...

Inkább gondolkodjatok el azon, hogy a Jámbi miért járja naponta az országot és egyeztet mondjuk a Tungsram szakszervezettel, ahelyett, hogy a Fidesz média miatt keseregne.

több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 725 — Keep pounding
 telex.hu/gazdasag/2022/05/18/g7-februarban-haromszor-dragabban-vettuk-az-orosz-gazt-mint-romania

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Ez különösen vicces annak fényében ahogy az ellenzék előadja magát a választások óta.
Nem gondolod hogy inkább annak a majdnem 2 millió embernek kellene magába néznie akik meg odaadták volna ezeknek a hatalmat? Szerencsére sokan megvilágosodtak, páran itt is rájöttek kikre, mire is szavaztak valójában, nekik dícséret jár. Főleg annak (de ez már csak az én magán véleményem), aki ezek után a jelenlegi ellenzék egyik tagját sem küldi be a parlamentbe, és nem szavaz rájuk.
Szavazzon a baloldalra, de nem ezekre, ezért is maradt otthon annyi balos, ezen kellene inkább elgondolkodni. No meg azon, hogy ki konzerválja inkább a rendszert, az aki rájuk szavaz vagy az aki a másik oldal ingyenélőit juttatja be ezzel gátolva a megújulást? Balos szemszögből mindkettő, eddig a gondolatmenetig kellene eljutni és nem azon agyalni hogy majd karácsonykor...
davemayer
Az is "vicces", hogy ilyenkor a telex (és a d36) rögtön mértékadó és hiteles forrás, szóval ha így áll a helyzet, ajánlom figyelmedbe ezt a cikket is, 12 éve az ő kezükben van a hatalom és itt néhányan még tapsikolnak is nekik:

 www.direkt36.hu/putyin-hekkerei-is-latjak-a-magyar-kulugy-titkait-az-orban-kormany-evek-ota-nem-birja-elharitani-oket/
r.baggio
Erről beszéltünk anno, és en mondtam is hogy ez könnyen Szíjjártó állásába kerülhet - nem így lett.
Orbán bukását ez csak úgy okozhatná ha lett volna bizonyíték arra hogy erről ő is végig tudott.
davemayer
Milyen bukást? Mivel kétmillió ember úgy gondolja, hogy tévedhetetlen, ezért nyilván ha elhallgatta, az azért volt, mert így a jó.
slowmotion
3 millió, bocs.
davemayer
Akkor három. Annál szomorúbb.
slowmotion
Az, ezt elhiszem, csak azt próbáltam érzékeltetni hogy (előtte is, de pláne a választások után látottak alapján) az ellenzékre szavazó cirka 2 millió meg végképp az.

Írtam már korábban is, de nagyon nem irigylem a mostani értelmes baloldali szavazókat.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 687 — Cowboys fan
Ez különösen vicces annak fényében ahogy az ellenzék előadja magát a választások óta.
Nem gondolod hogy inkább annak a majdnem 2 millió embernek kellene magába néznie akik meg odaadták volna ezeknek a hatalmat? Szerencsére sokan megvilágosodtak, páran itt is rájöttek kikre, mire is szavaztak valójában, nekik dícséret jár. Főleg annak (de ez már csak az én magán véleményem), aki ezek után a jelenlegi ellenzék egyik tagját sem küldi be a parlamentbe, és nem szavaz rájuk.
Szavazzon a baloldalra, de nem ezekre, ezért is maradt otthon annyi balos, ezen kellene inkább elgondolkodni. No meg azon, hogy ki konzerválja inkább a rendszert, az aki rájuk szavaz vagy az aki a másik oldal ingyenélőit juttatja be ezzel gátolva a megújulást? Balos szemszögből mindkettő, eddig a gondolatmenetig kellene eljutni és nem azon agyalni hogy majd karácsonykor...
davemayer
Az is "vicces", hogy ilyenkor a telex (és a d36) rögtön mértékadó és hiteles forrás, szóval ha így áll a helyzet, ajánlom figyelmedbe ezt a cikket is, 12 éve az ő kezükben van a hatalom és itt néhányan még tapsikolnak is nekik:

 www.direkt36.hu/putyin-hekkerei-is-latjak-a-magyar-kulugy-titkait-az-orban-kormany-evek-ota-nem-birja-elharitani-oket/
r.baggio
Erről beszéltünk anno, és en mondtam is hogy ez könnyen Szíjjártó állásába kerülhet - nem így lett.
Orbán bukását ez csak úgy okozhatná ha lett volna bizonyíték arra hogy erről ő is végig tudott.
davemayer
Milyen bukást? Mivel kétmillió ember úgy gondolja, hogy tévedhetetlen, ezért nyilván ha elhallgatta, az azért volt, mert így a jó.
slowmotion
3 millió, bocs.
davemayer
Akkor három. Annál szomorúbb.
több mint 1 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Ez különösen vicces annak fényében ahogy az ellenzék előadja magát a választások óta.
Nem gondolod hogy inkább annak a majdnem 2 millió embernek kellene magába néznie akik meg odaadták volna ezeknek a hatalmat? Szerencsére sokan megvilágosodtak, páran itt is rájöttek kikre, mire is szavaztak valójában, nekik dícséret jár. Főleg annak (de ez már csak az én magán véleményem), aki ezek után a jelenlegi ellenzék egyik tagját sem küldi be a parlamentbe, és nem szavaz rájuk.
Szavazzon a baloldalra, de nem ezekre, ezért is maradt otthon annyi balos, ezen kellene inkább elgondolkodni. No meg azon, hogy ki konzerválja inkább a rendszert, az aki rájuk szavaz vagy az aki a másik oldal ingyenélőit juttatja be ezzel gátolva a megújulást? Balos szemszögből mindkettő, eddig a gondolatmenetig kellene eljutni és nem azon agyalni hogy majd karácsonykor...
davemayer
Az is "vicces", hogy ilyenkor a telex (és a d36) rögtön mértékadó és hiteles forrás, szóval ha így áll a helyzet, ajánlom figyelmedbe ezt a cikket is, 12 éve az ő kezükben van a hatalom és itt néhányan még tapsikolnak is nekik:

 www.direkt36.hu/putyin-hekkerei-is-latjak-a-magyar-kulugy-titkait-az-orban-kormany-evek-ota-nem-birja-elharitani-oket/
r.baggio
Erről beszéltünk anno, és en mondtam is hogy ez könnyen Szíjjártó állásába kerülhet - nem így lett.
Orbán bukását ez csak úgy okozhatná ha lett volna bizonyíték arra hogy erről ő is végig tudott.
davemayer
Milyen bukást? Mivel kétmillió ember úgy gondolja, hogy tévedhetetlen, ezért nyilván ha elhallgatta, az azért volt, mert így a jó.
slowmotion
3 millió, bocs.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 687 — Cowboys fan
Ez különösen vicces annak fényében ahogy az ellenzék előadja magát a választások óta.
Nem gondolod hogy inkább annak a majdnem 2 millió embernek kellene magába néznie akik meg odaadták volna ezeknek a hatalmat? Szerencsére sokan megvilágosodtak, páran itt is rájöttek kikre, mire is szavaztak valójában, nekik dícséret jár. Főleg annak (de ez már csak az én magán véleményem), aki ezek után a jelenlegi ellenzék egyik tagját sem küldi be a parlamentbe, és nem szavaz rájuk.
Szavazzon a baloldalra, de nem ezekre, ezért is maradt otthon annyi balos, ezen kellene inkább elgondolkodni. No meg azon, hogy ki konzerválja inkább a rendszert, az aki rájuk szavaz vagy az aki a másik oldal ingyenélőit juttatja be ezzel gátolva a megújulást? Balos szemszögből mindkettő, eddig a gondolatmenetig kellene eljutni és nem azon agyalni hogy majd karácsonykor...
davemayer
Az is "vicces", hogy ilyenkor a telex (és a d36) rögtön mértékadó és hiteles forrás, szóval ha így áll a helyzet, ajánlom figyelmedbe ezt a cikket is, 12 éve az ő kezükben van a hatalom és itt néhányan még tapsikolnak is nekik:

 www.direkt36.hu/putyin-hekkerei-is-latjak-a-magyar-kulugy-titkait-az-orban-kormany-evek-ota-nem-birja-elharitani-oket/
r.baggio
Erről beszéltünk anno, és en mondtam is hogy ez könnyen Szíjjártó állásába kerülhet - nem így lett.
Orbán bukását ez csak úgy okozhatná ha lett volna bizonyíték arra hogy erről ő is végig tudott.
davemayer
Milyen bukást? Mivel kétmillió ember úgy gondolja, hogy tévedhetetlen, ezért nyilván ha elhallgatta, az azért volt, mert így a jó.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 332 — #NoStress
Nekem meg az a véleményem, hogy 2022-ben az, aki még mindig valakire szavaz vagy akar szavazni, az egy álomvilágban él. Ha orbánra rejszol, ha gyurcsányra, ha márkizajra. Mind meg van vezetve.
peterk2005
Sokszor leírtam miért csípem Orbánt (miért rejszolok rá), részletesen, reálisan, több aspektusból egyaránt.
Miben vagyok megvezetve?

több mint 1 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
A választások után másfél hónappal ki a faszt érdekel az ellenzéki tehetségtelenség? Épp most zajlanak a miniszteri meghallgatások, mondanak olyanokat amik hatalmasan nagy zajt kellene, hogy keltsen a fejekben ahol nem csak káposztalé van, erre arról megy a vaker, hogy az előválasztás után mit kellett volna tenni. Rég elmúlt, már nem releváns, bár az igaz, hogy a múltba révedés ennek az idióta országnak a régi hagyománya.
VanillaSky
A miniszteri meghallgatások előtt is mondtak és csináltak elég sok cifraságot (hetente háromszor-négyszer legalább), oszt' mégse zajt keltettek vele, hanem újabb kétharmadot szereztek. Miért lenne most másként? Előre mennek, nem hátra.
Csak annyit szeretnék kérni, hogy senki ne nyivákoljon, aki képes volt erre a bagázsra szavazni. Mert ilyen tizenkét év után senki sem mentegetőzhet azzal, hogy nem tudta, mit támogat. Ha pedig mégse tudta, akkor nincs több agya, mint egy papucsállatkának.
nagylaza
Ez különösen vicces annak fényében ahogy az ellenzék előadja magát a választások óta.
Nem gondolod hogy inkább annak a majdnem 2 millió embernek kellene magába néznie akik meg odaadták volna ezeknek a hatalmat? Szerencsére sokan megvilágosodtak, páran itt is rájöttek kikre, mire is szavaztak valójában, nekik dícséret jár. Főleg annak (de ez már csak az én magán véleményem), aki ezek után a jelenlegi ellenzék egyik tagját sem küldi be a parlamentbe, és nem szavaz rájuk.
Szavazzon a baloldalra, de nem ezekre, ezért is maradt otthon annyi balos, ezen kellene inkább elgondolkodni. No meg azon, hogy ki konzerválja inkább a rendszert, az aki rájuk szavaz vagy az aki a másik oldal ingyenélőit juttatja be ezzel gátolva a megújulást? Balos szemszögből mindkettő, eddig a gondolatmenetig kellene eljutni és nem azon agyalni hogy majd karácsonykor...
davemayer
Nekem meg az a véleményem, hogy 2022-ben az, aki még mindig valakire szavaz vagy akar szavazni, az egy álomvilágban él. Ha orbánra rejszol, ha gyurcsányra, ha márkizajra. Mind meg van vezetve. Egy ésszerű magatartás létezik az én kiskönyvem szerint: aki hatalmon van, azt el kell zavarni. Mindig ez a kevésbé rossz alternatíva.
peterk2005
Ez egy nevetséges alternatíva, de megértem az álláspontodat, te ettől érzed nyugatinak magad.
Engem ez az "örök ellenzékiség" sokak mellett egyáltalán nem vonz, sőt, alapvetően nem értek vele egyet és nem azért mert bármelyikükre is rejszolnék.
Én abban hiszek hogy egy rendszert akkor érdemes leváltani, ha van jobb alternatíva, kialakult az amire le lehet. Csak azért mást odatenni hogy más legyen hatalmas felelőtlenség és brutális kockázat.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 1 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Ez különösen vicces annak fényében ahogy az ellenzék előadja magát a választások óta.
Nem gondolod hogy inkább annak a majdnem 2 millió embernek kellene magába néznie akik meg odaadták volna ezeknek a hatalmat? Szerencsére sokan megvilágosodtak, páran itt is rájöttek kikre, mire is szavaztak valójában, nekik dícséret jár. Főleg annak (de ez már csak az én magán véleményem), aki ezek után a jelenlegi ellenzék egyik tagját sem küldi be a parlamentbe, és nem szavaz rájuk.
Szavazzon a baloldalra, de nem ezekre, ezért is maradt otthon annyi balos, ezen kellene inkább elgondolkodni. No meg azon, hogy ki konzerválja inkább a rendszert, az aki rájuk szavaz vagy az aki a másik oldal ingyenélőit juttatja be ezzel gátolva a megújulást? Balos szemszögből mindkettő, eddig a gondolatmenetig kellene eljutni és nem azon agyalni hogy majd karácsonykor...
davemayer
Az is "vicces", hogy ilyenkor a telex (és a d36) rögtön mértékadó és hiteles forrás, szóval ha így áll a helyzet, ajánlom figyelmedbe ezt a cikket is, 12 éve az ő kezükben van a hatalom és itt néhányan még tapsikolnak is nekik:

 www.direkt36.hu/putyin-hekkerei-is-latjak-a-magyar-kulugy-titkait-az-orban-kormany-evek-ota-nem-birja-elharitani-oket/
r.baggio
Erről beszéltünk anno, és en mondtam is hogy ez könnyen Szíjjártó állásába kerülhet - nem így lett.
Orbán bukását ez csak úgy okozhatná ha lett volna bizonyíték arra hogy erről ő is végig tudott.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal