Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
Southampton → Liverpool, Liverpool → Barcelona
Heisman Trophy
?
Negritis
1. lovren, lallana, clyne, (van dijk (?))
2. Suárez, (Coutinho (?))
Heisman Trophy
jaaa, aszittem kifejezetten Cou terén 😀 ő ugye az interből jött 😀

és sztem mindenhol így van, hogy folyamatosan a "nagyobbak" felé áramlanak a játékosok

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 709 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Southampton → Liverpool, Liverpool → Barcelona
Heisman Trophy
?
Negritis
1. lovren, lallana, clyne, (van dijk (?))
2. Suárez, (Coutinho (?))

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
Southampton → Liverpool, Liverpool → Barcelona
Heisman Trophy
?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 15 427
Tisztelt szurkolók! Úgy döntöttem, hogy nem veszek részt a válogatott soronkövetkező két vb-selejtezőjén. Sokan nem vették komolyan, amikor arról beszéltem Amerikába érkezésemkor, hogy történelmet akarok írni a Chicagóval. Veljko Paunovic vezetőedző, vagy éppen Bastian Schweinsteiger is hitt és hisz abban, hogy ez egy különleges szezon lehet a csapat életében. Hét hónap alatt rengeteg mindent elértünk, elértem és úgy gondolom, a jövőben bánnám, ha nem adnám meg magamnak az esélyt, hogy a maximumot hozzam ki ebből az idényből. Szeretnék végig a bajnokságért és a gólkirályi címért harcolni! Amióta válogatott vagyok, mindig rendelkezésre álltam, akkor is első helyre tettem a nemzeti csapatot, amikor nem favorizáltak, de most először a saját karrierem kell, hogy a legfontosabb helyen álljon. Senki ne gondolja, hogy ez egy bosszú a részemről, sőt első dolgom volt tájékoztatni a döntésemről a kapitányt. Bernd Storck korrekt volt, tudomásul vette az érveimet, megérti az elhatározásomat és támogatásáról biztosított. Két MLS-meccset hagynék ki, és ki tudja, hogy viselne meg a sok utazás és az időeltolódás. A klubomban is teljes mellszélességgel mellettem állnak. Értékelik, hogy mindent alárendelek annak érdekében, hogy valami maradandót alkossunk Chicagóban. A válogatottnak természetesen teljes szívből szurkolok majd, ahogy eddig is!
több mint 6 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 709 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Southampton → Liverpool, Liverpool → Barcelona

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
egyébként kiváncsi vagyok, hogy kit hozunk majd ha hozunk egyáltalán valakit Cou pótlására
félek h ez a 100m hasonlóan lesz elköltve mint a Suarez lóvé volt
Negritis
Klopp nyilatkozatai alapján meglepődnék, ha bárki jönne.
több mint 6 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Ha egyből úgy kezdtek egy választ, hogy ez hülyeség, sületlenség, miért csodálkoztok, ha én is olyan hangnemre váltok egyből egyébként? Aztán utólag álszent módon reagáltok, hogy én kezdtem személyeskedni, amikor egyből derogálással kezdtek bele valamibe....

No mindegy, én ebből kiszálltam, köszi a részvételt.
flzoli
most komolyan olvasd már el pl amit nekem írtál anno:
ezt írtad:
" Perezt lehet kordában tartja valaki valamivel nem tudom, de a Real amit az utóbbi években csinál az a követendő minta mindegyik TOP csapatnak jelenleg."

amire én ezt reagáltam:
"a Man City és a PSG is követi a példáját valóban az átigazolások terén, csak kevesebb sikerélménnyel a pályán."

majd jött ez Tőled:
"Legalább hülyeséget ne beszélj már légyszíves. Megértem, hogy nem erősséged a matek, és a Real említése is merevedési zavart okoz nálad, de legalább nézz utána hogyha állítasz valamit:
(ne zavarjon majd össze a lenti sok szám, csak görgess a színes betűs részhez)"

ebben hol írtam, hogy hülyeség, sületlenség illetve hol van bármilyen személyeskedés, amit én kezdtem. éppen te írtad, hogy "hülyeség" meg jött a matekkal való nem erősség kihangsúlyozás (amit btw nem tudom, honnan veszed), majd egy merevedési zavar emlegetésével folytatódik (ezt sem tudom honnan veszed). se nem kezdtem semmivel, sőt utána sem folytattam a személyeskedést pedig lett volna rá lehetőségem, tehát engem álszentséggel vádolni sztem kapufa.
azt már talán meg sem kellene jegyzem, hogy mikor rávilágítottam, hogy jelenlegi állapot szerint a 2017-es nyarat felesleges még bevenni augusztus elején, mert rengeteg minden változhat, arra már nem jött semmi reagálás.

épp ez az "álszentkedés", hogy rám is mutogatsz, hogy én kezdtem, ezért váltottál te is ilyen stílusra (ezzel követve a Szikla utasítását is), közben meg pl az én esetemben szó nem volt erről.

aláírom, hogy nem szeretem a Realt, főleg Kroos miatt, hogy titeket választott, meg korábban az összevásárlások miatt. de ettől függetlenül elismerem a jelenlegi teljesítményt, ami megsüvegelendő, főleg a címvédés (a körülményeket most hagyjuk sztem, már nem oszt, nem szoroz). ami nem tetszik, hogy el akarjátok felejteni a korábbi átigazolás politikát, amit amúgy akár hogy is nézzük, eltanultak az arabok olaj mágnás csapatok. ti visszavettek már ez tény, okosan igazoltok, de épp a korábbi igazolások miatt van egy nagyon erős alapotok, amivel még mindig az élvonalban tudtuk lenni.
csebi
Nem tudom ezt mért vetted jelen esetben magadra, a fenti két "felütés" nem tőled származott.
Amit pedig idéztél tőlem, azt nem személyed ellen írtam (tudom, jó sok indulat volt benne, ezért utólag is elnézést kérek), hanem arra a fröcsögésre, ami előtte jó pár kommenten keresztül ment, 0 tényismerettel.

több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
egyébként kiváncsi vagyok, hogy kit hozunk majd ha hozunk egyáltalán valakit Cou pótlására
félek h ez a 100m hasonlóan lesz elköltve mint a Suarez lóvé volt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 038 — Lucas Scott
A rezsim, amely pár évvel ezelőtt végignézte, amint kártyavárként omlanak össze körülötte a tekintélyelvű rendszerek a térségben (vö: arab tavasz) azonnal realizálta a torkára helyezett macsetét, és terrorizmus-ellenes paktumot kötött az USA-val.
Amadeus
ez egy nagyon jó írás az tény.
azonban ez a mondat számomra nagyon szúrja a szeme. egyetlen tekintélyelvű rendszer omlott össze: Líbia. összes többi megmaradt, nagy részében a rendszer vezetője is ugyanaz maradt, a többi helyen meg max a nevét cserélték ki, de a háttér, és a vezetési stílus maradt pl itt Egyiptomban is. de ez már off, inkább politikába lenne való.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
a Lallana két lépés az elég hülyén jött ki most látom
szóval Lallana két szintre van a klasszistól, technikás és gyors
de nem elég kiemelkedő és még vmi hiányzik belőle

viszont szerethető hajtós, nem dobálja magát 15x meccsenként

a divatmajom rész, pedig direkt személyeskedés volt, utalva arra hogy személyeskedés nélkül is magadra veszel olyat ami TÉGED hanem az álláspontodat kritizálja alpáribb stílusban

a személyeskedés, az ha azt mondják hülye vagy, ha azt h amit mondtál hülyeség az nem téged minősít hanem a szemléleted
amit magadra is vehetsz meg nem is, de ugrani rá mindig ahelyett h belegondolnál nem feltétlen ideális

--
de amúgy TLDR:
 www.tourinnepal.com/images/himalayas-helicopter-tour-inner.jpg

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 038 — Lucas Scott
Ha egyből úgy kezdtek egy választ, hogy ez hülyeség, sületlenség, miért csodálkoztok, ha én is olyan hangnemre váltok egyből egyébként? Aztán utólag álszent módon reagáltok, hogy én kezdtem személyeskedni, amikor egyből derogálással kezdtek bele valamibe....

No mindegy, én ebből kiszálltam, köszi a részvételt.
flzoli
most komolyan olvasd már el pl amit nekem írtál anno:
ezt írtad:
" Perezt lehet kordában tartja valaki valamivel nem tudom, de a Real amit az utóbbi években csinál az a követendő minta mindegyik TOP csapatnak jelenleg."

amire én ezt reagáltam:
"a Man City és a PSG is követi a példáját valóban az átigazolások terén, csak kevesebb sikerélménnyel a pályán."

majd jött ez Tőled:
"Legalább hülyeséget ne beszélj már légyszíves. Megértem, hogy nem erősséged a matek, és a Real említése is merevedési zavart okoz nálad, de legalább nézz utána hogyha állítasz valamit:
(ne zavarjon majd össze a lenti sok szám, csak görgess a színes betűs részhez)"

ebben hol írtam, hogy hülyeség, sületlenség illetve hol van bármilyen személyeskedés, amit én kezdtem. éppen te írtad, hogy "hülyeség" meg jött a matekkal való nem erősség kihangsúlyozás (amit btw nem tudom, honnan veszed), majd egy merevedési zavar emlegetésével folytatódik (ezt sem tudom honnan veszed). se nem kezdtem semmivel, sőt utána sem folytattam a személyeskedést pedig lett volna rá lehetőségem, tehát engem álszentséggel vádolni sztem kapufa.
azt már talán meg sem kellene jegyzem, hogy mikor rávilágítottam, hogy jelenlegi állapot szerint a 2017-es nyarat felesleges még bevenni augusztus elején, mert rengeteg minden változhat, arra már nem jött semmi reagálás.

épp ez az "álszentkedés", hogy rám is mutogatsz, hogy én kezdtem, ezért váltottál te is ilyen stílusra (ezzel követve a Szikla utasítását is), közben meg pl az én esetemben szó nem volt erről.

aláírom, hogy nem szeretem a Realt, főleg Kroos miatt, hogy titeket választott, meg korábban az összevásárlások miatt. de ettől függetlenül elismerem a jelenlegi teljesítményt, ami megsüvegelendő, főleg a címvédés (a körülményeket most hagyjuk sztem, már nem oszt, nem szoroz). ami nem tetszik, hogy el akarjátok felejteni a korábbi átigazolás politikát, amit amúgy akár hogy is nézzük, eltanultak az arabok olaj mágnás csapatok. ti visszavettek már ez tény, okosan igazoltok, de épp a korábbi igazolások miatt van egy nagyon erős alapotok, amivel még mindig az élvonalban tudtuk lenni.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 6 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Szerintem ne menjünk a személyeskedő irányba de oké, reagálok rá.

flzoli
szóval a tények közlése személyeskedés? nem is tudom ki jött először a szent tehén témával

Oké, akkor tényeket soroltál, 0 szubjektivitással. Rendicsek

Egyáltalán nem gondolom, hogy csak futottak még kategóriájú játékosok vannak az egynehány világklasszis mellett. Vannak a jó játékosok, és vannak akár nemzetközi szinten is jó szintet hozó játékosok is az "egyenes" pozitív felén.
flzoli
olvasd vissza nyugodtan a kommentjeid, számomra teljesen az jött le hogy így osztod fel a játékosokat (és továbbra is nem csak itt, elég a mostani denveres kommentre gondolni ahol Cutler és Romo is jobb mint bárki mert ők "klasszisok" papíron)

Nem tudom miért mosol össze más szituációban és szövegkörnyezetben tett kijelentéseim, de oké. Szerintem továbbra is vétek QB nevelgetésre pazarolni egy olyan keretet ami Denverben összeállt.

Amit nem akartok megérteni, és ha már szóba hoztad, akkor ugyan ez érvényes az összes komolyabb bajnokságra is, hogy klasszisok nélkül baromira nem lehet virítani sehol sem. Kell legyen valaki, aki az 50-50-es meccseket, kulcs párharcokat megnyeri neked. Nem néhanapján, amikor épp úgy jön ki a lépés, hanem folyamatosan. És egyébként a nem fanatikus szurkolókat leszámítva a nézők 95%-a ezekre az emberekre kíváncsi, azt elárulom. Olyanra, ami kiemeli a középszerből, mert az átlagost azt láthatom itt a szomszédban is, vagy akár elérhetem én is. Biztos van, akinek egy Lukaku, Lallana vagy épp Miller féle jómunkásember játéka élvezetett okoz, de nem mindenki van így bekötve. Ha már valami nagyot, drágát, távolit néz az ember, akkor természetes, hogy "csodát" is vár mellé.
flzoli
az általad említett 3 játékos épp 3 teljesen más kategória
Miller az igazi brusztolós jómunkásember
Lallana lenne a technikás támadó aki 2 lépésre van attól h klasszis legyen
Lukaku pedig csatár, akik jobban ismerik majd írnak róla bővebben

és lehet számodra ezek nímandok, de én szivesebben nézem a Spurs, Pool vagy akár a lesajnált everton meccseit is mint a maxipénzes barca, reál, psg, man city meccseket
José féle busz-busz-buszozunkról nem is beszélve

van az a szimpátia ami nem vehető pénzért, ehhez pedig kellenek a nem sztárok is akik a belüket széthajtják

Hasra ütésre mondtam 3 különböző típusú, de szerintem nem meghatározó vagy kiemelkedő játékost. Én nem miattuk ülök le meccset nézni akár Pool vagy akár Spurs meccset nézni, de akkor ez én vagyok.
Lallana pedig..... oké.


Nincs spanyol imádat bennem, csak igyekszem azt az álláspontot is bedobni itt a közösbe, hogy a világlegjobbbajnoksága és szarunkaBLreezértestünkki hülyeségekkel csak homokba dugjátok a fejetek, mert a világ elrobogott az angol foci mellett. A jobbaktól pedig sosem szégyen tanulni. Az irdatlan pénzügyi erőfölény ellenére is. Talán mostanában változni látszanak a dolgok az újfajta képzés és szemléletváltással, de még mindig nagyítóval kell keresni azokat a játékosokat, akik a PL-ből kinőve érvényesülni tudtak máshol is (mármint kiemelkedőt nyújtottak, mielőtt megint belekötnél ebbe is)
flzoli
nem mondtam hogy spanyol imádat van benned, sőt, sokkal inkább a divatmajom szurkoló típusának tűnsz aki mindig az aktuális sztárcsapat seggében van, nem hangzik kedvesen de nem személyeskedés csak nem rajongok a divatszurkolókért
az angol bajnokság válságáról pedig már elég régóta ódákat zengünk
ettől még mindig az a legélvezetesebb számomra

Oké, leírsz egy ilyet, de gondolom megint én kezdtem személyeskedni, te csak csupa jó szándékkal írtad a divatmajmot. Attól még, hogy odaírod, hogy nem személyeskedés, baromira degradáló. A személyes unszimpátiát köszi, de megtarthatod magadnak. 98-óta szurkolok egyetlen csapatnak, de most szívsz vissza a turhát a szádból ha lehet, amelyik csapat igen a Real. És hiszed vagy sem, angol focit is néztem, de valahogy az Arsenal féle francia "aranycsapat" valahogy jobb képességűnek és szórakoztatóbbnak tűnt, mint egy Lallana-Henderson összjáték a kezdőkörben.

Akivel nem értek egyet != ellenség
flzoli
mikor közöltük hogy az everton munkásemberek és a pool támadószekciója között van különbség TE kezdtél nekünk esni

+ a vita kultúrát segítené továbbra is ha nem kategorikusan beszélnél mindenről hanem lenne esély értelmes beszélgetésre
Negritis
"everton munkásemberek" = mert ez ugye nem negatív prekoncepció és kulturált vitaindítás gondolom....

több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
"A Neymar-ügyről jószerével mindenki elmondta már a véleményét. Megtudtuk többek között, hogy meghalt a futball - újfent, az utóbbi egy évben legalább tizenharmadszor, legyen neki könnyű a föld -, hogy Neymar pénzéhes, hogy az apja egy kapzsi akarnok, hogy pénzeszsákokkal érkező burnuszos olajmágnások miatt fogjuk meggyűlölni a játékot (Silvio Berlusconi, Massimo Moratti, Florentino Pérez, Jorge Mendes és Roman Abramovics eközben lesütött szemmel vigyorgott a markába), sőt, talán még az az elborzasztóan bugyuta tévhit is elhangzott valahol, hogy nincs itt semmi látnivaló, mert a brazil csatár egy héten belül behozza majd az árát a Párizsnak, pusztán mezeladásból.
Kár, hogy épp a lényeg sikkadt el.
Azaz, hogy Neymar ügye egyáltalán nem sportszakmai. Jó, természetesen nem lehet megkerülni, hogy a brazil amúgy egy egészen remek támadó, de azt azért látni kell, hogy pusztán emiatt még senki nem fizetett volna ki érte 222 millió eurót. Mint ahogyan az is nyilvánvaló, hogy a PSG egy darab Neymar miatt még nem lesz toronymagas BL-esélyes, napláne tradicionális topklub, még kevésbé globális világmárka. Pontosabban: utóbbi azért egy kicsit talán mégis. És itt következik a dolog nyitja.
1) Miért kellett a PSG-nek Neymar?
- Katar uralkodó családja legkésőbb az 1991-es Öböl-háború után megtanulta, hogy bár az olaj értékes, a katonai erő pedig hatalom, semmi nem olyan fontos erőforrás a nemzetközi politikai színterén, mint a befolyás. A befolyásban pedig az a jó, hogy készpénzért, baráti szívességekért, és nagyvonalú befektetésekért cserébe éppúgy lehet venni belőle, mint fegyverből, vagy információból.
- A miniállam esetében a baráti szívesség az Al-Jazeera lett, a nagyvonalú befektetés pedig a futball. Ha máshonnan nem is, hát a hazai sajtóból eléggé jól tudhatjuk, hogy különböző stadionok VIP-páholyainál kevés alkalmasabb hely van a világon arra, hogy dollármilliós értékű érdekbarátságok köttessenek csendben, különösebb feltűnés nélkül. A katari állam ennek érdekében több csatornán keresztül kezdett el pénzt pumpálni az európai futballba, de a korona ékköve a 2011-ben megvásárolt Paris Saint-Germain lett.
- A PSG egy relatíve fiatal klub: 1970-ben kifejezetten azért alapították, hogy a francia - és főképp: a párizsi - elit klubja legyen. Nem volt különösebben sikeres, de a célját teljesítette, a Patrie elitje valóban kétheti rendszerességgel megfordult a Parc des Princes valamelyik páholyában. Katar terve az volt, hogy a PSG-t felemelve megnyeri magának a helyi elit támogatását, ezt pedig az elmúlt hét évben 15(!) megnyert trófea vitrinbe emelésével nyomatékosította.
- Négy évvel ezelőtt az emberjogi aktivistákat bebörtönző, nők megerőszakolását szó nélkül eltűrő katari rezsimnek még napi szinten kellett szembesülnie különféle francia érdekvédelmi szervezetek abuzálásával; mára ezek szinte teljesen megszűntek. Igen ám, csakhogy idén júniusban a szomszédos Szaúd-Arábia, Bahrein, az Egyesült Arab Emírségek, valamint Egyiptom közös erővel blokád alá vette Katart, mondván: az uralkodói család támogatja a terrorizmust. A rezsim, amely pár évvel ezelőtt végignézte, amint kártyavárként omlanak össze körülötte a tekintélyelvű rendszerek a térségben (vö: arab tavasz) azonnal realizálta a torkára helyezett macsetét, és terrorizmus-ellenes paktumot kötött az USA-val. A blokád ennek ellenére jelenleg is érvényben van, jelentősen megnehezítve a mindennapokat a kisállamban. Ha ehhez hozzávesszük, hogy Katar országimázsa a 2022-es vb-rendezés korrupciós vádjainak, illetve a torna helyszíneinek építése közben száz számra hulló vendégmunkásoknak köszönhetően amúgy is a béka feneke alatt van, könnyű belátni, hogy az uralkodó-családnak nem volt más választása: nagyot kellett dobnia. És miután a szezon végén lejárt a Barcelonával kötött mezszponzori megállapodás, ennek eszköze egyedül a PSG lehetett.
- Ha tehát azt nézzük, hogy 222 millió euróért cserébe a katari rezsim megvette magának a teljes francia elit támogatását, az árcetli hirtelenjében már nem is tűnik olyan vaskosnak. És ne lepődjünk majd meg nagyon, ha egy ponton egyszer csak azt vesszük észre, hogy Franciaország az EU-ban azért lobbizik, hogy ugyan, tegyenek már lépéseket annak a csúnya katari blokádnak a felfüggesztése érdekében, mert ez azért mégsem járja.
2) Hogyan vehette meg a PSG Neymart?
- Kevesen tudják, de a PSG-t 2014-ben már megbüntették az FFP megsértése miatt, hiszen azok a befektetések, amelyeket a hatalomátvétel után eszközölt az Al-Kelaifi família, jócskán meghaladták az engedélyezett kereteket. A büntetés 20 millió eurót kóstált, további 40 milliót pedig arra az esetre függesztett fel az UEFA, ha a klub három éven belül sem lesz képes kiegyenesíteni a költségvetését. A türelmi idő az előző évaddal lejárt.
- A PSG viszont kiegyenesítette a mérlegeit. Egyrészt az elmúlt két évben Julian Draxleren és Angel Di Maríán kívül nem vettek igazán sokba kerülő sztárjátékost, másrészt beújítottak egy sor szponzort a piacról az Orange-tól kezdve a Niveán át egészen a Boss-ig. Ráadásul az elmúlt évek kvázi mértéktartása miatt a PSG most ott tart, hogy megengedhet magának egy ekkora befektetést: ezzel együtt is belefér abba a 30 milliós bevétel-kiadás mínuszba, amit egyébként az FFP szabályrendszere mindig egy hároméves időtávon belül kér teljesíteni. Hiába merült fel tehát, hogy a párizsiaknak trükközniük kell, és valójában Katar állam veszi meg (egyfajta nagykövetként) a játékost, erre nem került sor; nem volt rá ugyanis szükség.
- Hogyhogy, teszitek fel a kérdést joggal, hiszen a brazil 222 millió euróba került, miközben az elmúlt két év egyaránt +10 milliós többlete "csupán" 50 milliós mínuszt tesz lehetővé idén a PSG-nek. A kulcs az amortizáció: a topklubok a nagyvállalatokhoz hasonlóan nem egyszerre könyvelik el egy új "eszköz" beszerzési árát, hanem a szerződés időtartamára szétosztva égetik el a költségeket. Neymar öt évre írt alá, vagyis szezononként 44 millió euróba kerül a klubnak papíron - azaz belefér az idei -50-es regulába. Éljenek a könyvelők!
- Ezzel együtt fontos kiemelni, hogy Neymar transzfere évekre behatárolja a párizsiak mozgásterét az átigazolási piacon. Egyrészt muszáj lesz eladniuk egyes kiegészítő embereiket (Aurier, Krychowiak, Jesé, Ben Arfa), másrészt a brazil fizetése is komoly terhet ró a klubra, miközben a teljes bérkeret nem haladhatja meg az éves bevételek 50%-os részarányát. A katari királyi család valójában 19-re húzott lapot annak érdekében, hogy befolyást és népszerűséget vásároljon magának Európában.
3) Miért jó ez Neymarnak?
Erre talán a legnehezebb válaszolni, de korántsem lehetetlen. Lássuk:
- A világ egyik legjobban fizetett játékosa lesz, ami egyrészt státusz, másrészt ego, harmadrészt befektetés a saját jövőjébe. Könnyű a rácpácegresi fotelből megokoskodni, hogy a sok és a rengeteg pénz között nincs különbség, de ne feledjük: a 150%-os béremelés fizetési szinttől függetlenül pontosan ugyannyira csábító mindenkinek.
- A spanyol adóhatóság újabban sportot űz a luxusfizetésekből dorbézoló sztárfocisták egzecíroztatásából. Neymart tavaly büntették meg adócsalás miatt nagyjából 55 millió euróra, ebből pedig 30-at kellett végül kifizetnie a fellebbezés után. Nem csoda, ha jobb ajánlat esetén lelép a vizslató NAV-os szemek elől.
- Közös barcelonai éveik alatt még megközelítenie is csak ritkán sikerült Messit, elhomályosítania pedig egyáltalán nem. Most 25 éves, a csúcson van fizikailag, ha valamikor megpróbálhat kilépni az argentin árnyékából, és kipróbálni, mire képes egyedül, megfellebbezhetetlen vezérként, akkor annak most van itt az ideje. Jövőre ráadásul vb, az önbizalmának is jót tehet, ha abszolút nr. 1-ként érkezik a brazil válogatottba, arról nem is beszélve, hogy a francia liga talán - bár ez azért eléggé puha állítás - kevésbé zsigereli ki év közben, mint a La Liga.
- Messi segédjeként soha nem nyert volna Aranylabdát. Ha a PSG-t a következő polcra emeli, a marketinggépezet a győzelem közelébe juttathatja, de legalábbis: könnyebben adja el, mint esélyest.
Valahogy így nézne ki - szerintem - a komplex kép, ami csak így, egyben értelmezhető pontosan. Látjuk a felek érdekeit, látjuk a mögöttes motivációkat, és ebből megérthető, miért éppen most találkoztak az álláspontok. Kár, hogy ilyesféle értelmezési keretekre nem igazán van igény a hazai (sport)sajtóban, mert tartom: ha meg akarjuk érteni a modern futballt, a modern átigazolási piacot, akkor nem extrapolálhatunk részdimenziókat a teljes képre, hogy aztán abból féligazságokat vezessünk le."

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Ha egyből úgy kezdtek egy választ, hogy ez hülyeség, sületlenség, miért csodálkoztok, ha én is olyan hangnemre váltok egyből egyébként? Aztán utólag álszent módon reagáltok, hogy én kezdtem személyeskedni, amikor egyből derogálással kezdtek bele valamibe....

No mindegy, én ebből kiszálltam, köszi a részvételt.

több mint 6 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
A hangosítás még nem az igazi. Egész faszán néz ki az új dizájn.

több mint 6 éve
dawyd728 3 698
Szerintem ne menjünk a személyeskedő irányba de oké, reagálok rá.
flzoli
ezt éppen Tőled vicces és álszent olvasni 😊
csebi
Isten bizony pont te jutottál eszembe, akivel szemben 2x durvább személyeskedő hszt tolt még 2 hete. Erre fel ilyen semmiség után meg "fúj én nem akarom bemocskolni magam" hszt ír. | Zárójelbe teszem hozzá már vagy egy hónapja én is megkaptam ezt a reakciót, mármint amit negritisnek írt flzoli, még az nba topicban. Ott sem értettem mire fel,
de oké különbözünk vannak érzékeny emberek, oké. Egyébként sem célom senki elüldözése, de ezt most már másodszor nem bírtam magamba tartani.
|
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
Szerintem ne menjünk a személyeskedő irányba de oké, reagálok rá.

flzoli
szóval a tények közlése személyeskedés? nem is tudom ki jött először a szent tehén témával

Egyáltalán nem gondolom, hogy csak futottak még kategóriájú játékosok vannak az egynehány világklasszis mellett. Vannak a jó játékosok, és vannak akár nemzetközi szinten is jó szintet hozó játékosok is az "egyenes" pozitív felén.
flzoli
olvasd vissza nyugodtan a kommentjeid, számomra teljesen az jött le hogy így osztod fel a játékosokat (és továbbra is nem csak itt, elég a mostani denveres kommentre gondolni ahol Cutler és Romo is jobb mint bárki mert ők "klasszisok" papíron)


Amit nem akartok megérteni, és ha már szóba hoztad, akkor ugyan ez érvényes az összes komolyabb bajnokságra is, hogy klasszisok nélkül baromira nem lehet virítani sehol sem. Kell legyen valaki, aki az 50-50-es meccseket, kulcs párharcokat megnyeri neked. Nem néhanapján, amikor épp úgy jön ki a lépés, hanem folyamatosan. És egyébként a nem fanatikus szurkolókat leszámítva a nézők 95%-a ezekre az emberekre kíváncsi, azt elárulom. Olyanra, ami kiemeli a középszerből, mert az átlagost azt láthatom itt a szomszédban is, vagy akár elérhetem én is. Biztos van, akinek egy Lukaku, Lallana vagy épp Miller féle jómunkásember játéka élvezetett okoz, de nem mindenki van így bekötve. Ha már valami nagyot, drágát, távolit néz az ember, akkor természetes, hogy "csodát" is vár mellé.
flzoli
az általad említett 3 játékos épp 3 teljesen más kategória
Miller az igazi brusztolós jómunkásember
Lallana lenne a technikás támadó aki 2 lépésre van attól h klasszis legyen
Lukaku pedig csatár, akik jobban ismerik majd írnak róla bővebben

és lehet számodra ezek nímandok, de én szivesebben nézem a Spurs, Pool vagy akár a lesajnált everton meccseit is mint a maxipénzes barca, reál, psg, man city meccseket
José féle busz-busz-buszozunkról nem is beszélve

van az a szimpátia ami nem vehető pénzért, ehhez pedig kellenek a nem sztárok is akik a belüket széthajtják

Nincs spanyol imádat bennem, csak igyekszem azt az álláspontot is bedobni itt a közösbe, hogy a világlegjobbbajnoksága és szarunkaBLreezértestünkki hülyeségekkel csak homokba dugjátok a fejetek, mert a világ elrobogott az angol foci mellett. A jobbaktól pedig sosem szégyen tanulni. Az irdatlan pénzügyi erőfölény ellenére is. Talán mostanában változni látszanak a dolgok az újfajta képzés és szemléletváltással, de még mindig nagyítóval kell keresni azokat a játékosokat, akik a PL-ből kinőve érvényesülni tudtak máshol is (mármint kiemelkedőt nyújtottak, mielőtt megint belekötnél ebbe is)
flzoli
nem mondtam hogy spanyol imádat van benned, sőt, sokkal inkább a divatmajom szurkoló típusának tűnsz aki mindig az aktuális sztárcsapat seggében van, nem hangzik kedvesen de nem személyeskedés csak nem rajongok a divatszurkolókért
az angol bajnokság válságáról pedig már elég régóta ódákat zengünk
ettől még mindig az a legélvezetesebb számomra

Akivel nem értek egyet != ellenség
flzoli
mikor közöltük hogy az everton munkásemberek és a pool támadószekciója között van különbség TE kezdtél nekünk esni

+ a vita kultúrát segítené továbbra is ha nem kategorikusan beszélnél mindenről hanem lenne esély értelmes beszélgetésre

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 038 — Lucas Scott
Szerintem ne menjünk a személyeskedő irányba de oké, reagálok rá.
flzoli
ezt éppen Tőled vicces és álszent olvasni 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 6 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Nem ezt mondtam, hanem, hogy az általad felsorolt nevek jelenleg semmivel sem kategóriával többet jelenleg, mint a Barkley, Schneiderlin, Klaassen féle vonal az Evertonban.
flzoli
no offense, de ezt te sem gondolod komolyan...
nem azt mondom hogy klasszisokkal jobbak, de nem egy kategória szvsz
eaglesmcnabb
ha szted nem gondolja komolyan nem figyeltél oda az eddigi kommentjeire
és ez a szerencséd
Negritis
Ja bocsi, azt elfelejtettem, hogy itt a Pool a szent tehén.

Személyes vélemény volt, hogy a Pool sok játékosa rettenetesen túl van árazva, akiktől itt páran világmegváltást várnak. Firmino, Lallana (nem is értem hogy kerülhet ide egyáltalán ilyen játékos....) szerintem töltelék játékosok Mané/Salah duóból idővel és szerencsével simán kijöhet egy Suarez féle szint. Jelenleg (és ez a lényeg, nem a potenciál) semmivel sem bizonyítottak többet mint a kékek.
Lehet túlzás ezt mondani, de én nem érzek egetverő különbséget a két liverpooli keret között (-Coutinho).

Simán lehet hülyeség az egész, de hadd legyen már a fősodortól eltérő véleménynek is helye itt
flzoli
nem a szent tehén státuszról van szó
ugyanúgy fikáztad Suarezt hogy nem barca szint - csak azért mert nem volt épp agyonsztárolva valamelyik spanyol klubnál - mikor kifizették érte az űr pénzt

szimplán arról van szó hogy ha valaki nem a 2 nagy spanyolnál játszik, vagy őket nem érdekli az adott játékos nálad már szart sem ér

2 féle játékosra osztod a világot:
világklasszis, és futottak még
(és ez nem csak a focira értve hanem kosár és nfl topikokban is megfigyelhető)

így nem lehet nézni a dolgokat
Negritis
Szerintem ne menjünk a személyeskedő irányba de oké, reagálok rá.

Egyáltalán nem gondolom, hogy csak futottak még kategóriájú játékosok vannak az egynehány világklasszis mellett. Vannak a jó játékosok, és vannak akár nemzetközi szinten is jó szintet hozó játékosok is az "egyenes" pozitív felén.

Amit nem akartok megérteni, és ha már szóba hoztad, akkor ugyan ez érvényes az összes komolyabb bajnokságra is, hogy klasszisok nélkül baromira nem lehet virítani sehol sem. Kell legyen valaki, aki az 50-50-es meccseket, kulcs párharcokat megnyeri neked. Nem néhanapján, amikor épp úgy jön ki a lépés, hanem folyamatosan. És egyébként a nem fanatikus szurkolókat leszámítva a nézők 95%-a ezekre az emberekre kíváncsi, azt elárulom. Olyanra, ami kiemeli a középszerből, mert az átlagost azt láthatom itt a szomszédban is, vagy akár elérhetem én is. Biztos van, akinek egy Lukaku, Lallana vagy épp Miller féle jómunkásember játéka élvezetett okoz, de nem mindenki van így bekötve. Ha már valami nagyot, drágát, távolit néz az ember, akkor természetes, hogy "csodát" is vár mellé.

Nincs spanyol imádat bennem, csak igyekszem azt az álláspontot is bedobni itt a közösbe, hogy a világlegjobbbajnoksága és szarunkaBLreezértestünkki hülyeségekkel csak homokba dugjátok a fejetek, mert a világ elrobogott az angol foci mellett. A jobbaktól pedig sosem szégyen tanulni. Az irdatlan pénzügyi erőfölény ellenére is. Talán mostanában változni látszanak a dolgok az újfajta képzés és szemléletváltással, de még mindig nagyítóval kell keresni azokat a játékosokat, akik a PL-ből kinőve érvényesülni tudtak máshol is (mármint kiemelkedőt nyújtottak, mielőtt megint belekötnél ebbe is)

Ettől független mindenki úgy szurkol ahogy akar, és amiatt ami épp tetszik neki, ebben nincs vita közöttünk. Simán visszahúzhatnátok az önérzéseteket egy szinttel, és akkor tán másféle gondolkodásmóddal is gyakrabban találkoznátok.

Akivel nem értek egyet != ellenség

több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
Szerintem egy percig nem volt kérdés,hogy megy,csak mióta megkaptuk a nagy lóvét a Pool a lehető legtöbbet akarja kihozni a buliból.
Kenny
az a baj h ha egy latin játékosnál el kezd érdeklődni a real - barca akkor nehéz megtartani

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
Nem ezt mondtam, hanem, hogy az általad felsorolt nevek jelenleg semmivel sem kategóriával többet jelenleg, mint a Barkley, Schneiderlin, Klaassen féle vonal az Evertonban.
flzoli
no offense, de ezt te sem gondolod komolyan...
nem azt mondom hogy klasszisokkal jobbak, de nem egy kategória szvsz
eaglesmcnabb
ha szted nem gondolja komolyan nem figyeltél oda az eddigi kommentjeire
és ez a szerencséd
Negritis
Ja bocsi, azt elfelejtettem, hogy itt a Pool a szent tehén.

Személyes vélemény volt, hogy a Pool sok játékosa rettenetesen túl van árazva, akiktől itt páran világmegváltást várnak. Firmino, Lallana (nem is értem hogy kerülhet ide egyáltalán ilyen játékos....) szerintem töltelék játékosok Mané/Salah duóból idővel és szerencsével simán kijöhet egy Suarez féle szint. Jelenleg (és ez a lényeg, nem a potenciál) semmivel sem bizonyítottak többet mint a kékek.
Lehet túlzás ezt mondani, de én nem érzek egetverő különbséget a két liverpooli keret között (-Coutinho).

Simán lehet hülyeség az egész, de hadd legyen már a fősodortól eltérő véleménynek is helye itt
flzoli
nem a szent tehén státuszról van szó
ugyanúgy fikáztad Suarezt hogy nem barca szint - csak azért mert nem volt épp agyonsztárolva valamelyik spanyol klubnál - mikor kifizették érte az űr pénzt

szimplán arról van szó hogy ha valaki nem a 2 nagy spanyolnál játszik, vagy őket nem érdekli az adott játékos nálad már szart sem ér

2 féle játékosra osztod a világot:
világklasszis, és futottak még
(és ez nem csak a focira értve hanem kosár és nfl topikokban is megfigyelhető)

így nem lehet nézni a dolgokat

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 317 — Omar's Coming Yo!
a sky és a guardian szerint Cou kéri h távozhasson
Echo és helyi lapok cáfolják
Negritis
Az Echón pont azt írják hogy személyesen ő írt Edwardsnak e-mailt, hogy menni akar.

Részemről mehet a faszomba, amiért ezt egy nappal a nyitómeccs előtt képes volt bedobni.

Így már értem a hivatalos oldalon délelőtt megjelent "Coutinho nem eladó" statementet.
Mikey
Szerintem egy percig nem volt kérdés,hogy megy,csak mióta megkaptuk a nagy lóvét a Pool a lehető legtöbbet akarja kihozni a buliból.

több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Az Echón pont azt írják hogy személyesen ő írt Edwardsnak e-mailt, hogy menni akar.

Részemről mehet a faszomba, amiért ezt egy nappal a nyitómeccs előtt képes volt bedobni.

Így már értem a hivatalos oldalon délelőtt megjelent "Coutinho nem eladó" statementet.
Mikey
Egyre több játékos ül fordítva a lovon...
5 éves érvényes, kivásárlási árat nem tartalmazó szerződése van. És már megint az lesz, hogy a nyúl viszi azt a bizonyost, mert ha nekiáll hisztizni, az a csapatnak sem jó, így nyilván el lesz engedve.
Teljesen meghülyítik a játékosokat ezekkel az irreális pénzekkel. (Persze tudom, ő már gyerekkora óta a barcáról álmodott, blabla. Ha a Real hívná, akkor meg halamadrid mindörökké)
Bálesz
Már rég nem nézem azt, hogy kinek meddig van szerződése. Egy valamire jó, hogy még 5 évre szól neki: sokkal több pénzt kérhet érte a klub.

Engem tényleg csak az zavar, hogy ezt a nyitómeccs előtti napon játszotta el. Ez nettó kibaszás a csapattársakkal, Kloppal és a klubvezetéssel is.

Remélem a klub még húzza az időt és kihúz a Barcából egy 130-140 millió fontos ajánlatot, aztán mehet álmai klubjába.
több mint 6 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 653 — Illegális gyakorló
Az Echón pont azt írják hogy személyesen ő írt Edwardsnak e-mailt, hogy menni akar.

Részemről mehet a faszomba, amiért ezt egy nappal a nyitómeccs előtt képes volt bedobni.

Így már értem a hivatalos oldalon délelőtt megjelent "Coutinho nem eladó" statementet.
Mikey
Egyre több játékos ül fordítva a lovon...
5 éves érvényes, kivásárlási árat nem tartalmazó szerződése van. És már megint az lesz, hogy a nyúl viszi azt a bizonyost, mert ha nekiáll hisztizni, az a csapatnak sem jó, így nyilván el lesz engedve.
Teljesen meghülyítik a játékosokat ezekkel az irreális pénzekkel. (Persze tudom, ő már gyerekkora óta a barcáról álmodott, blabla. Ha a Real hívná, akkor meg halamadrid mindörökké)

több mint 6 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Nem ezt mondtam, hanem, hogy az általad felsorolt nevek jelenleg semmivel sem kategóriával többet jelenleg, mint a Barkley, Schneiderlin, Klaassen féle vonal az Evertonban.
flzoli
no offense, de ezt te sem gondolod komolyan...
nem azt mondom hogy klasszisokkal jobbak, de nem egy kategória szvsz
eaglesmcnabb
ha szted nem gondolja komolyan nem figyeltél oda az eddigi kommentjeire
és ez a szerencséd
Negritis
Ja bocsi, azt elfelejtettem, hogy itt a Pool a szent tehén.

Személyes vélemény volt, hogy a Pool sok játékosa rettenetesen túl van árazva, akiktől itt páran világmegváltást várnak. Firmino, Lallana (nem is értem hogy kerülhet ide egyáltalán ilyen játékos....) szerintem töltelék játékosok Mané/Salah duóból idővel és szerencsével simán kijöhet egy Suarez féle szint. Jelenleg (és ez a lényeg, nem a potenciál) semmivel sem bizonyítottak többet mint a kékek.
Lehet túlzás ezt mondani, de én nem érzek egetverő különbséget a két liverpooli keret között (-Coutinho).

Simán lehet hülyeség az egész, de hadd legyen már a fősodortól eltérő véleménynek is helye itt