Soccer

41 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 701
Abban nincs igazad, hogy a magyar foci (alapvetően) piaci alapokon működik.tomi-tomi
Mondj példát arra, hogy ez így igaz. Mármint hogy nem pici alapon működik.
Elismerem, nem vagyok naprakész a magyar fociban, de ha megnézem bármelyik klub tulajdonosi szerkezetét, nem látok benne állami tulajdont, mint régen a Honvéd, Dózsa, Vasas stb. esetén.
Az, hogy a Videoton, a vezetőinek jó állami kapcsolatain keresztül magas reklámbevételhez, vagy állami cégek támogatásához jut maximálisan piaci történet. Csak el kell fogadni, hogy 2012-ben Magyarországon ilyen a piac. Kicsit korrupt, kicsit urambátyám, kicsit énisnekedhatenekem, de attól még maga a foci alapvetően piaci alapokon működik, és sehol sincs szabályozva, hogy pl. egy tulaj mennyit fizet egy játékosnak, a piac szabályozza be.Sobri Jóska
Sobri, ha piaci alapon működne, akkor az MTK, Debrecen és a Videoton kivételével minden mai Nb1-s csapat csődbe ment volna már. Fradi, Újpest (miből kaptak Stadiont?), vidéken az önkormányzati pénzekből üzemeltetett csapatok. Ne mondja nekem senki, hogy egy Siófok a 200 fős nézettségével kitermeli a stadion rezsijét. Nb2-ben a Vasast is csak a szentlélek tartja egyben.
Békéscsabán egyébként az önkormányzat papíron is a csapat üzemeltetője.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Abban nincs igazad, hogy a magyar foci (alapvetően) piaci alapokon működik.tomi-tomi
Mondj példát arra, hogy ez így igaz. Mármint hogy nem pici alapon működik.
Elismerem, nem vagyok naprakész a magyar fociban, de ha megnézem bármelyik klub tulajdonosi szerkezetét, nem látok benne állami tulajdont, mint régen a Honvéd, Dózsa, Vasas stb. esetén.
Az, hogy a Videoton, a vezetőinek jó állami kapcsolatain keresztül magas reklámbevételhez, vagy állami cégek támogatásához jut maximálisan piaci történet. Csak el kell fogadni, hogy 2012-ben Magyarországon ilyen a piac. Kicsit korrupt, kicsit urambátyám, kicsit énisnekedhatenekem, de attól még maga a foci alapvetően piaci alapokon működik, és sehol sincs szabályozva, hogy pl. egy tulaj mennyit fizet egy játékosnak, a piac szabályozza be.

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Ha ma verjük az arsét akkor megbocsájtom az elmúlt 3 meccset. Egyébként ma Bajor - Frank rangadó, de természetesen a júrósport a dortmundot kell hogy mutassa....Double B
Én képtelen vagyok AVB--nak megbocsátani...
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 697 — "Grammar maci"
Angolul megy a Dinamo meccs a Sportklubbon - végre 😀

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Double B Indianapolis Colts 800 — In Irsay We Trust!
Ha ma verjük az arsét akkor megbocsájtom az elmúlt 3 meccset. Egyébként ma Bajor - Frank rangadó, de természetesen a júrósport a dortmundot kell hogy mutassa....
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 837 — 258. §
JJ azért Seye felrúgása is bőven a tizenhatoson kívül volt.Bazzani
Az egyértelműen a partjelző sara, a bíró kinézett oldalra, kedves asszisztense meg mutatta, hogy belül volt... Mondjuk az is poén, hogy az utolsó kiállításig meg nem mondtam volna, hogy a Pápa kettős emberelőnyben van, annyira statikus volt a játék, mintha a Diósgyőr 13 játékossal védekezett volna, szörnyű


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
JJ azért Seye felrúgása is bőven a tizenhatoson kívül volt.

több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 837 — 258. §
Négy tizi, három piros a Pápa-Miskolc meccsen. 😮Bazzani
Még jó, h nálam van mind2 csapat 11-es rúgója, ráadásul Tisza a csk-m :cool: (ennyi pontom egy fordulóban nem szokott lenni). Mondjuk az epic volt, h Gosztonyi luftot rúgott erre 11es.Shilkor
Ott nem akartam elhinni, mikor nyilasi azt mondta, hogy jogos a büntető... A Diósgyőrnek persze muszáj extra forrásokat találnia rudolf bérének fedezésére


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
És ez ellentmond annak, hogy a munkáltató (tulajdonos) annyit fizessen a munkavállalójának (labdarúgó) amennyit akar?
Szabályozni kéne, hogy "amennyiben a vállalkozás bevételei között állami támogatás szerepel, úgy a maximálisan adható fizetés x forint"?
És mennyi az x, mennyi támogatás mellett?
Nem értem mire világít rá amit írsz, annak tükrében, hogy azt mondtam: arra költik a csapatok a pénzüket amire akarják.
Szerinted nem?Sobri Jóska
Bizony, ellentmond. Piaci cégek, ha igénybe vesznek állami támogatást, akkor cserébe például X évig nem bocsátanak el munkavállalót.
Tehát lemondanak a döntési szabadságuk egy részéről. Btw egy felelős adományozó nyugodtan kikötheti, hogy a pénzét mire költik. Legfeljebb az adományozott nem fogadja el a pénzt, ha nem tetszik neki.
Abban nincs igazad, hogy a magyar foci (alapvetően) piaci alapokon működik.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 630
Négy tizi, három piros a Pápa-Miskolc meccsen. 😮Bazzani
Iványi mindent kihozott ebből a 0-0-ra várt meccsből 😀Höri
Ma pont a mi meccsünkre jön ellenőrködni :rolleyes:

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Az állami válallat támogat csapatot, nem tulajdonol.
Ennek semmi köze ahhoz, amit írtam.
Amikor egy cég szponzorál, támogat, költ, stb. akkor a pénz késöbbi sorsának alakulásába (hogy az fizetésre megy, reklámra, stadionfelújításra, vezetői prémiumokra, stb.) semmi beleszólása sincs.
Tudtommal nincs ma állami tulajdonban lévő sportklub az élvonalban.
(Lehet van a BLASZ3-ban mondjuk Gázművek SC, vagy efféle, de az nem mérvadó, hisz nem róluk van szó, hnaem az első 2-3 osztályról.)
Összegezve, én nem tudok olyan footballklubot ahol meghatározó lenne az állami tulajdon, vagyis 100%-ban magánvállalkozások a csapatok, és így arra költik a saját pénzüket amire csak akarják.Sobri Jóska
Álljunk meg egy pillanatra!
A szponzornak van beleszólása a dolgokba, a támogatónak nincs. A szponzor elvár a pénzéért cserébe konkrét ellenértéket, a támogató általában, pusztán az adott szervezet célját támogatva ad pénzt. Nem véletlen, hogy a Szerencsejáték Zrt. a Fradinak a 250 milliót nem szponzorációban, hanem a társadalmi támogatási keretéből adta. Egy jelentős állami cég a 844 milliós összkeretéből "adományozott" (ők írják így!) ennyit, majd az adományozó iratot tíz évre titkosította. (részletek itt:  atlatszo.blog.hu/2012/11/08/a_szerencsejatek_250_millio_forintot_adomanyozott_a_fradinak )
Az állam adóbevételről mond le, ha egy cég támogatja a focit.
Az állam épít stadionokat a magántulajdonban lévő kluboknak, és egy hang nincs arról, hogy ezt a pénzt hogyan fizeti vissza a klub. A Fradi esetében 5 milliárdba került az Üllői út visszavásárlása és 10 milliárd a tervezett beruházási összeg. Ismeretes ilyen támogatási forma nagy társadalmi haszonnal járó tevékenységeknél, vissza nem térítendő támogatásnak hívják.
Tehát az állam mindenféle úton-módon támogatja jelentős összegekkel a magántulajdonban lévő focit, de ezért semmiféle ellenértéket nem vár el. Illetve ha ennyit vár el, akkor ez pazarlás, súlyosabb esetben esetleg hűtlen kezelés.
Szerintem a tulajdonosok jórészt nem a saját és a klub által megtermelt pénzüket költik el arra, amire akarják. Valóban nincs állami tulajdonban klub, mégis beszáll az állam jelentősen a finanszírozásba "ellenszolgáltatás" igénye nélkül.tomi-tomi
És ez ellentmond annak, hogy a munkáltató (tulajdonos) annyit fizessen a munkavállalójának (labdarúgó) amennyit akar?
Szabályozni kéne, hogy "amennyiben a vállalkozás bevételei között állami támogatás szerepel, úgy a maximálisan adható fizetés x forint"?
És mennyi az x, mennyi támogatás mellett?
Nem értem mire világít rá amit írsz, annak tükrében, hogy azt mondtam: arra költik a csapatok a pénzüket amire akarják.
Szerinted nem?

több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Az állami válallat támogat csapatot, nem tulajdonol.
Ennek semmi köze ahhoz, amit írtam.
Amikor egy cég szponzorál, támogat, költ, stb. akkor a pénz késöbbi sorsának alakulásába (hogy az fizetésre megy, reklámra, stadionfelújításra, vezetői prémiumokra, stb.) semmi beleszólása sincs.
Tudtommal nincs ma állami tulajdonban lévő sportklub az élvonalban.
(Lehet van a BLASZ3-ban mondjuk Gázművek SC, vagy efféle, de az nem mérvadó, hisz nem róluk van szó, hnaem az első 2-3 osztályról.)
Összegezve, én nem tudok olyan footballklubot ahol meghatározó lenne az állami tulajdon, vagyis 100%-ban magánvállalkozások a csapatok, és így arra költik a saját pénzüket amire csak akarják.Sobri Jóska
Álljunk meg egy pillanatra!
A szponzornak van beleszólása a dolgokba, a támogatónak nincs. A szponzor elvár a pénzéért cserébe konkrét ellenértéket, a támogató általában, pusztán az adott szervezet célját támogatva ad pénzt. Nem véletlen, hogy a Szerencsejáték Zrt. a Fradinak a 250 milliót nem szponzorációban, hanem a társadalmi támogatási keretéből adta. Egy jelentős állami cég a 844 milliós összkeretéből "adományozott" (ők írják így!) ennyit, majd az adományozó iratot tíz évre titkosította. (részletek itt:  atlatszo.blog.hu/2012/11/08/a_szerencsejatek_250_millio_forintot_adomanyozott_a_fradinak )
Az állam adóbevételről mond le, ha egy cég támogatja a focit.
Az állam épít stadionokat a magántulajdonban lévő kluboknak, és egy hang nincs arról, hogy ezt a pénzt hogyan fizeti vissza a klub. A Fradi esetében 5 milliárdba került az Üllői út visszavásárlása és 10 milliárd a tervezett beruházási összeg. Ismeretes ilyen támogatási forma nagy társadalmi haszonnal járó tevékenységeknél, vissza nem térítendő támogatásnak hívják.
Tehát az állam mindenféle úton-módon támogatja jelentős összegekkel a magántulajdonban lévő focit, de ezért semmiféle ellenértéket nem vár el. Illetve ha ennyit vár el, akkor ez pazarlás, súlyosabb esetben esetleg hűtlen kezelés.
Szerintem a tulajdonosok jórészt nem a saját és a klub által megtermelt pénzüket költik el arra, amire akarják. Valóban nincs állami tulajdonban klub, mégis beszáll az állam jelentősen a finanszírozásba "ellenszolgáltatás" igénye nélkül.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 697 — "Grammar maci"
Kabát nélkül ez a csapat NB2.Bazzani
akkor jobb ha felöltöznek mert tényleg hideg van odalent 😛

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Kabát nélkül ez a csapat NB2.

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Nem vagyok UTE fan, de 1-2 meccsükből láttam már 30-60 percet, szerintem nem olyan rossz ez, magyar szinten. Persze mivel nem vagyok szurkolójuk és nem is nézem végig a meccseiket, nem látok a dolgok mögé...
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Én jelenleg a Siófoknak szurkolok, hátha kibasszák végre ezt a belga mágust.
Vihetné magával Remilit meg Proesmanst meg a két csatár kivételével szinte bárkit.
Szerintem ez minden idők leggyengébb Újpestje, de tuti top3.

több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Négy tizi, három piros a Pápa-Miskolc meccsen. 😮Bazzani
Iványi mindent kihozott ebből a 0-0-ra várt meccsből 😀

bezzeg az Újpest szívása is megér egy misét

több mint 11 éve
Shilkor Pittsburgh Steelers 4 056 — Falcons GM, 2021 Div1 winner
Négy tizi, három piros a Pápa-Miskolc meccsen. 😮Bazzani
Még jó, h nálam van mind2 csapat 11-es rúgója, ráadásul Tisza a csk-m :cool: (ennyi pontom egy fordulóban nem szokott lenni). Mondjuk az epic volt, h Gosztonyi luftot rúgott erre 11es.
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 697 — "Grammar maci"
OFF

Ma 38 éves a világ valaha volt talán legalulértékeltebb futballistája, Paul Scholes.

Én szerencsésnek mondhatom magam, hogy látom őt lassan 15 éve futballozni. A pályán és azon kívül is mindenkinek példakép lehet. tüsi91
 www.youtube.com/watch?v=mrM9a1HOpbU&feature=fvwrel

élete legfontosabb gólja, a hangorkán elég király 😀

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Négy tizi, három piros a Pápa-Miskolc meccsen. 😮

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Szart se.JC6
És ez így megy amióta az eszemet tudom.
De megint találkoztam egy nagyon okos ismerősömmel, aki totál kiakadt, mikor meghallotta, mennyit keresnek a magyar "futballisták". Ő egész életében nem fog annyit keresni, mint amit játékosok fél-egy év alatt zsebretesznek...
Állandóan előjönnek ezek a dolgok és rohadt unalmas, de a legdühítőbb az, hogy mi nem tudunk rajta változtatni...JC6
Ezt már mondtam, annyit tesz zsebre egy játékos, amennyit a munkáltatója neki ad. Nem állami pénzből kapják a focisták a fizetésüket, kapitalizmus, szaba verseny van.
Én a saját cégemhez annyiért veszek fel titkárnőt, szerkesztőt, tanácsadót, vagy akár csinálok BLASZ8-as csapatot, amennyiért csak akarok .
Ha lenne egy BLASZ8-as csapatom, ahol a teljes keret havi 500ezret keresne, az mit jelentene?
Hogy mekkora pénzek vannak a fociban, vagy a BLASZ-ban, jellemző a túlfizetés, vagy azt, hogy egy adott tulajnak megér ennyit, hogy az ő csapatában játszik xy.
Messi vagy Özil miért kap annyit amennyit kap? Mert a klub tulajának megér ennyit, és véleménye szerint profitot termel.
Nincs ez másként itthon sem.Sobri Jóska
Amig allami vallalatok nagyban tamogatjak a csapatokat( Szerencsejatek zrt penz Fradinak, szponzoraciok stb) addig jogos. Nem ismerem teljesen a csapatok helyzetet de tuti hogy nem 100%ig maganvallalkozasok a csapatok.
Ezenkivul egyetertek, amig van igeny a focira addg ekkora penzek lesznek benne. Toca
Az állami válallat támogat csapatot, nem tulajdonol.
Ennek semmi köze ahhoz, amit írtam.
Amikor egy cég szponzorál, támogat, költ, stb. akkor a pénz késöbbi sorsának alakulásába (hogy az fizetésre megy, reklámra, stadionfelújításra, vezetői prémiumokra, stb.) semmi beleszólása sincs.
Tudtommal nincs ma állami tulajdonban lévő sportklub az élvonalban.
(Lehet van a BLASZ3-ban mondjuk Gázművek SC, vagy efféle, de az nem mérvadó, hisz nem róluk van szó, hnaem az első 2-3 osztályról.)
Összegezve, én nem tudok olyan footballklubot ahol meghatározó lenne az állami tulajdon, vagyis 100%-ban magánvállalkozások a csapatok, és így arra költik a saját pénzüket amire csak akarják.

több mint 11 éve
Sinisa New England Patriots 2 924 — Gràcies Pep!
Szerethető Söndör egész karrierje erről szól: BVSC, MTK, Dunaferr mindig (nagyon) jó keretekkel dolgozhatott.Sinisa
abból hogy egy keret (nagyon) jó, még nem következik azért egyértelműen hogy eredményes is lesz!sok példa volt már erre mindenféle sportban...
pont attól lesz jó edző valaki hogy ki is tudja hozni belőlük!yooker
OK.
Szerintem átlagos (magyar) edző.
Ennyi.
De Ő egy géniusznak van beállítva.

Azt nem tudom megítélni, hogy mennyire jó közösségépítő.
De taktikailag nem sok, amit eddig bemutatott bármelyik csapatánál is.

Sousa, Moniz, Henk ten Cate, Garami József, Véber Gyuri de korábban még Csank János, munkáját, szándékait mindig láttam a csapataikon.

Egervári nálam = Boborojánnal.
Divatos taktikai felállásban (4-2-3-1) felküldi a csapatot, és nem nagyon érdekli, ha nincs meg hozzá az emberanyag, vagy a játékosok nem tudják mi a dolguk a pályán.
A meccsek alatt pedig akkor van Nála aktivitás, ha a gól után lepacsizik az egész kispaddal...

TITO
JOHAN
Per Sempre Etern

This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 214 — Vikings fan
Szart se.JC6
És ez így megy amióta az eszemet tudom.
De megint találkoztam egy nagyon okos ismerősömmel, aki totál kiakadt, mikor meghallotta, mennyit keresnek a magyar "futballisták". Ő egész életében nem fog annyit keresni, mint amit játékosok fél-egy év alatt zsebretesznek...
Állandóan előjönnek ezek a dolgok és rohadt unalmas, de a legdühítőbb az, hogy mi nem tudunk rajta változtatni...JC6
Ezt már mondtam, annyit tesz zsebre egy játékos, amennyit a munkáltatója neki ad. Nem állami pénzből kapják a focisták a fizetésüket, kapitalizmus, szaba verseny van.
Én a saját cégemhez annyiért veszek fel titkárnőt, szerkesztőt, tanácsadót, vagy akár csinálok BLASZ8-as csapatot, amennyiért csak akarok .
Ha lenne egy BLASZ8-as csapatom, ahol a teljes keret havi 500ezret keresne, az mit jelentene?
Hogy mekkora pénzek vannak a fociban, vagy a BLASZ-ban, jellemző a túlfizetés, vagy azt, hogy egy adott tulajnak megér ennyit, hogy az ő csapatában játszik xy.
Messi vagy Özil miért kap annyit amennyit kap? Mert a klub tulajának megér ennyit, és véleménye szerint profitot termel.
Nincs ez másként itthon sem.Sobri Jóska
Amig allami vallalatok nagyban tamogatjak a csapatokat( Szerencsejatek zrt penz Fradinak, szponzoraciok stb) addig jogos. Nem ismerem teljesen a csapatok helyzetet de tuti hogy nem 100%ig maganvallalkozasok a csapatok.
Ezenkivul egyetertek, amig van igeny a focira addg ekkora penzek lesznek benne.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Szart se.JC6
És ez így megy amióta az eszemet tudom.
De megint találkoztam egy nagyon okos ismerősömmel, aki totál kiakadt, mikor meghallotta, mennyit keresnek a magyar "futballisták". Ő egész életében nem fog annyit keresni, mint amit játékosok fél-egy év alatt zsebretesznek...
Állandóan előjönnek ezek a dolgok és rohadt unalmas, de a legdühítőbb az, hogy mi nem tudunk rajta változtatni...JC6
Ezt már mondtam, annyit tesz zsebre egy játékos, amennyit a munkáltatója neki ad. Nem állami pénzből kapják a focisták a fizetésüket, kapitalizmus, szaba verseny van.
Én a saját cégemhez annyiért veszek fel titkárnőt, szerkesztőt, tanácsadót, vagy akár csinálok BLASZ8-as csapatot, amennyiért csak akarok .
Ha lenne egy BLASZ8-as csapatom, ahol a teljes keret havi 500ezret keresne, az mit jelentene?
Hogy mekkora pénzek vannak a fociban, vagy a BLASZ-ban, jellemző a túlfizetés, vagy azt, hogy egy adott tulajnak megér ennyit, hogy az ő csapatában játszik xy.
Messi vagy Özil miért kap annyit amennyit kap? Mert a klub tulajának megér ennyit, és véleménye szerint profitot termel.
Nincs ez másként itthon sem.

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Szart se.
De megint találkoztam egy nagyon okos ismerősömmel, aki totál kiakadt, mikor meghallotta, mennyit keresnek a magyar "futballisták". Ő egész életében nem fog annyit keresni, mint amit játékosok fél-egy év alatt zsebretesznek...
Állandóan előjönnek ezek a dolgok és rohadt unalmas, de a legdühítőbb az, hogy mi nem tudunk rajta változtatni...