NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

GM játék csevegő

19 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 850
2023-as roster fájl

2024-es roster fájl

Draft tracker 2024

2024-es tag értékek és opciós évi fizetések 2025-ben

FA lista

Rosenhaus táblázat 2023

Rosenhaus táblázat 2022

Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 239 — Whoops, looks like something went wrong.
Mindig van egy elborult GM..
Csak a gond az, hogy itt sok van. 😀
Minden évben vannak hatalmas állatságok, de ez az év mindent visz. 😀
Mondjuk az a vicc, hogy annyira tartogatták párat a spaceüket erre a körre, hogy az első párban pedig pont, hogy egy csomóan állat módon beránthattak akárkit, és ilyen Holmesok mentek el 5 milláért, de akkor még a TE-kről nem is beszéltem.
Most, pár héttel később ugyanitt Holmes nem állt volna meg 8-9 milla alatt, ha a WR-TE volna ebbe az időpontban. ENgem aztán abszolút nem zavar, csak viccesnek vélem, én ugyanis szépen behúzogattam egy rakat korrekt játékost és többségükkel elég jól megúsztam árban szvsz.
Csak hát köze nincs az IRL-hez. 😀

több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 180 — Vikings fan
Amúgy ezen a rózizáson mért pörögtök ennyire, ha drága árat adnak a rózik szerintetek akkor majd visszaszeditek olcsóbban FA-ról . Most ez ami most van kb 1-2 évig tartható utána visszafognak esni az árak mert nem fogja senki bírni cappel.
Pl.:Jared Allen jövőre Adamnél tudod mikor fog 1x miska alatt aláírni mikor Mario több embertől is 10 feletti összeget kapott, ha nem kapj meg a megfelelő pénzt kijön a piacra és ott elválik, hogy lesz-e elborult GM vagy nem...
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ne vicceljünk már azzal, hogy a rózsiknak IRL számokhoz kell igazodni/a cappel számolni. Ez a mi játékunk, a játékosok itt akarnak legjobban/top5 fizetett emberek lenni a posztjukon, és ehhez fogják beárazni magukat. Nem fognak hosszabbítani kevesebbért, mint amit a piacon is megkaphatnak.

több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
na fiúk ezt a kört is sztornózzam és induljon újra? 😀

több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
1. Amikor a rózikra szavazni lehetett, Te deklaráltad, itt bizony drágaság jön. Ha vicc volt, ha komolyan mondtad.

2. "De mondom, nem is akarok benne lenni, ha a feladatom olyan árat megszabni a játékosért, ami finoman befér a capbe. A rózsinak fel kell mérni a piacot, ahogy JJ mondta, kereslet-kínálat és az alapján dönteni az árról. Nem mondhatom, hogy XY aláír a két szép szemedért 5 milláért, mikor tudom, hogy az FA-n meg behalásszák 8-10-ért lazán." Bár nem értem amit írsz ez kiderült, nekem ez nem azt mutatja, hogy nem az idei, mindenki szerint elbaltázott árak lesznek a mérvadók.

3. "Hozzáteszem megértenék mindent, ha nem pont most pont azt látnám, hogy a mindenki szerint legfaszább GM, gabó szórná a lóvét mint az ökör, hanem valami ruki aki jövőre már nem lesz itt. De mint mindig mondom, ha a rózsik igénye túl extrém, akkor majd behúzod FA-n olcsóbban, ha neked van igazad" Gabo nevében nem beszélhetek, ő tudja mit miért csinál. Saját elmondása szerint eltolta a hosszabbítást és próbál a játékosai után menni, ebből szintén nem azt látom nem ebből indulnál ki.

4. "Sorry, de nehéz meggyőznöd, hogy én voltam a barom pl. a 9 millás Beason rózsi igényemmel és az abban játszó szempontjaimmal, miközben per pill 9.5-ért megy el."

Én ezekben nem olvasok olyat, ami alapján azt gondolnám, igen az árak capreálisak lesznek. Remélem elég példát hoztam. Ám ha Te ezt mondod elhiszem neked. Ok?
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nyilván hasracsapott példa, de a lényeg látszódik. Nyilván számít, hogy IRL mit csinál, de egy rózinak azt kell néznie, hogy itt ha piacra kerül, mit kaphatna meg. Jövőre pl. egy top5 vagy legalábbis top3 43DE ha rózik elé kerül, akkor nem mondom, hogy 15-öt kér, de nehezen kérhet 6 millát, ha a legjobban fizetett DE 15millát fog keresni minimum..fetomy
Ha neked normális hogy 15 milkákat fogsz bekérni ami majd 20%-a a capnek tedd.Delonso_
Bocsánat, tényleg tök jól megértetted és én tévedtem.
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Azért halkan megjegyzem a vita onnan indult, hogy számodra természetes hogy ezek az árak amik most vannak az FAn a kiindulópontok, szerintem pedig ezek túlzóak és az IRL árakból kéne viszonyítanunk.

És oda jutottunk hogy nem fogom fel amiket beszélsz.
No ezért írtam felesleges vitáznunk.
Igazad van kész.
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ha neked normális hogy 15 milkákat fogsz bekérni ami majd 20%-a a capnek tedd.Delonso_
Az a szép, hogy hiába írtam le ugyanazt, még mindig képes vagy ilyeneket belemagyarázni.

Csak jelzem, hogy idén 2 darab embernek kértem 10 milliónál nagyobb pénzt. Brees-nek és Megatronnak. Ha azt gondolod, hogy jövőre röpködnek -tőlem- a 15 milliók, akkor tényleg felesleges beszélni a témáról, mert közelében sem vagy annak, hogy értsd amit mondok. És így persze már értem is, hogy miért nem tudnak közeledni az álláspontok 😊
több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Mi az, hogy nincs elit csapat?!
Ott a Lions 😀
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Leírtad többször ugyanazt mit mondjak erre? Én is leírjam megint? Ha neked normális hogy 15 milkákat fogsz bekérni ami majd 20%-a a capnek tedd.

Bármit mondok nem foglak eltéríteni attól amit gondolsz, így pedig nem sok értelme van vitának.
Intelligens ember vagy belátásod szerint fogsz tenni, ahogy én is pótroziként.
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ha nem is nullára, de mondjuk a ligaszinten átlagos capbüntit kapják meg..

Amúgy én is speciel a nagyobb büntis csapatok közé tartozom (mert próbáltam agresszívan FA-zni korábban), és élvezem ezt az aspektusát, de azért szerintem eléggé bosszantana, ha a divrivális Steelers/Browns nulláról nyitna 😛 a cap 10%-nak megfelelő difi azért talán túl nagy előny.Igor
Egyetértek ezzel nagyon. Kicsit sem idegesít fel pl. hogy gabó elviszi előlem Beasont, mivel jobban gazdálkodott, jobb embereket választott korábban, stb... mint én, így megteheti, hogy behúzza, viszont az bosszantana, ha valakit azért nem tudok elvinni, mert XY-nak beugrott az ölébe egy szép nagy ajándék space 😊
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Del. Semmit nem veszek személyeskedésnek, komolyan írtam, hogy ha csak én gondolkodom így a rózsi feladatról, akkor semmi értelme benne lennem, mert csak elkúrom a játékot, meg az egyensúlyt. De mondom, nem is akarok benne lenni, ha a feladatom olyan árat megszabni a játékosért, ami finoman befér a capbe. A rózsinak fel kell mérni a piacot, ahogy JJ mondta, kereslet-kínálat és az alapján dönteni az árról. Nem mondhatom, hogy XY aláír a két szép szemedért 5 milláért, mikor tudom, hogy az FA-n meg behalásszák 8-10-ért lazán. Én ezt így semmiképpen nem tudom csinálni, és csak azért jelentkeztem rózsinak, mert evidensnek éreztem, hogy úgy van ahogy gondolom.

Hozzáteszem megértenék mindent, ha nem pont most pont azt látnám, hogy a mindenki szerint legfaszább GM, gabó szórná a lóvét mint az ökör, hanem valami ruki aki jövőre már nem lesz itt. De mint mindig mondom, ha a rózsik igénye túl extrém, akkor majd behúzod FA-n olcsóbban, ha neked van igazad 😊
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Ezért van az, hogy minden évben lesz 1-2 csapat, amelynek a capjét tönkrevágja a GM, aztán az utána érkező ember kezdheti a szemétdombról és 7-8 millás caphittel minimum.Igor
mondjuk gm váltásnál el lehetne törölni az adott csapat cap hitjét, mert pár csapat lassan tényleg adósságspirálba kerül, és sok esetben nem is az eredeti menedzser miattjjncaa
Ha nem is nullára, de mondjuk a ligaszinten átlagos capbüntit kapják meg..

Amúgy én is speciel a nagyobb büntis csapatok közé tartozom (mert próbáltam agresszívan FA-zni korábban), és élvezem ezt az aspektusát, de azért szerintem eléggé bosszantana, ha a divrivális Steelers/Browns nulláról nyitna 😛 a cap 10%-nak megfelelő difi azért talán túl nagy előny.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
amíg mind a 32 gm aktívan részt vesz a játékban, addig csak reális számok születhetnek, mivel ha valaki nálunk 20 millió dollárt ad Mario Williams-nek egy évre, akkor nálunk ő annyit ér, pontjjncaa
Ezzel csak az a baj, hogy IRL a GM-nek és az ownernek valóban ki kell adni a pénzt, és fájni fog ha valakinek 50 misi garantáltat odavágnak, ezért picit jobban vigyáznak. Egy szimulációban pedig a konzekvencia kb nulla.. max cutolom az arcot, aztán 1) megpróbálom újra kezdeni rookie-kkal 2) ha már nagy szarkupac van. valóban kilépek, és valaki más majd játszik vele.

+ IRL azért mennyivel flexibilisebben lehet a pénzt elosztani, mint nálunk.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 735 — no es importante
Ezért van az, hogy minden évben lesz 1-2 csapat, amelynek a capjét tönkrevágja a GM, aztán az utána érkező ember kezdheti a szemétdombról és 7-8 millás caphittel minimum.Igor
mondjuk gm váltásnál el lehetne törölni az adott csapat cap hitjét, mert pár csapat lassan tényleg adósságspirálba kerül, és sok esetben nem is az eredeti menedzser miatt


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Ezzel totálisan egyetértek.
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Hagyjuk már ezt az állandó TOP3, TOP10, elit, stb sületlenséget, meg a komplett elit csapatos vicceskedést. 4-5 posztra tudnál TOP 3 játékost húzni, nem 15-re. Mario az egyetlen elit arc a kint lévő játékosok közül... de speciel ő se TOP 3 DE. És amúgy se, egyetlen elit DE-re se bassza el az ember IRL sem a capje 15-20%-át.

Amit meg a többi kezdő/potenciális kezdő kap... felőlem. Ezért van az, hogy minden évben lesz 1-2 csapat, amelynek a capjét tönkrevágja a GM, aztán az utána érkező ember kezdheti a szemétdombról és 7-8 millás caphittel minimum.
Egyébként túl lehet ezzel is élni, neked pl általában sikerül, meg én minimum négy éve dettó hasonló capbüntit görgetek (kicsit több mint amit szeretnék, de sajna muszáj, mert gyakorlatilag most bármilyen 28 év fölötti ember cutja bünti...) - de ugyanakkor lesz olyan csapat, amit ez teljesen kivégez.

Elit csapat, hah.. 6 (?) éve gyűrjük a dolgot, jobbnál jobb és tapasztalt managerek az elmúlt X évben, hatalmas lehúzásokkal és jóval szoftosabb Rozi/FA mellett sem tudtak elit csapatot létrehozni. Az egyetlen ami nagyon közel volt, az gabo nagyjából 2-deep csapata - ehhez kellett 3 elit draft, és min egy jó évnyi FA-zás - ez is egy évig fog megmaradni.
A többiekéből már bőven hiányoztak láncszemek, hiába vitatná ezt Soldi, Somos, Höri vagy egy-két másik ember.
IRL több elit csapatot tudnék mondani mint a játékból.. már elnézést. :rolleyes:

A Rózsinak meg speciel semmi köze a dologhoz.. ők speciel nagyjából jól ellátják az igényeket, bár azért kezdőt a tag árának 70%-a alatt pl nem nagyon lehet szerezni, még egy 35 éves vak, rokkant, nyugdíjas CB-t se mondjuk. Én is tudnék azért példákat szemezgetni, akik mondjuk 3-4 millákat akarnak, aztán elmennek a klasszikus 1.2-1.5-ös "backup" fizuval.. - de mondom, kicsit a reális ár fölé lőnek általában, ez még okés is.

Itt most az FA-n zajló ostoba vérengzés zavar, ami ebben a körben csúcsosodott ki - gabo taktikusan tornászta a licitet a saját komp pickjeihez, és a sok GM akit elkapott a gépszíj, adta hozzá a lapot. Jól kijött, hogy hiba volt 3 naposra hagyni a licitet, ez nem megoldás jövőre szvsz.
Na mindegy, én kivárom a második FA kört, vagy majd amikor jönnek a cutok jobbra/balra/előre a draft után... és kívánom hogy ne legyen igazam, de ez sok GM-nek fájni fog még 1-2 év múlva (már ha itt lesznek még :rolleyes: )

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 735 — no es importante
a szabadversenyes piac lényege, hogy az árakat a kereslet és a kínálat határozza meg, melyet olyan eszközökkel lehet kordában tartani, mint itt a fizetési sapka

amíg mind a 32 gm aktívan részt vesz a játékban, addig csak reális számok születhetnek, mivel ha valaki nálunk 20 millió dollárt ad Mario Williams-nek egy évre, akkor nálunk ő annyit ér, pont


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
És? Akkor innentől 15 játékosból áll majd egy keret, mert pár embernek elborult az agya?
Delonso_
Game, set, match.

Jó látni, hogy van még GM, akinek nem szállt rá a lila köd az agyára..Igor
Lehet azért, mert nekem rászállt az agyamra a lila köd, de pl itt sem értem a logikát 😊 Ha minden posztra top3 játékost akarsz akkor valóban 15 játékosod lehet kb. a rosteren, sőt annyi se 😊

De amúgy jó dolog volt ebbe a GM game-be belépnem, mert sokat tanulok. Pl. eddig full azt hittem, hogy az NFL-ben a salary capnek az a célja, hogy ne lehessen összevásárolni egy komplett elit csapatot, miközben itt meg kiderül, hogy felháborító, hogy ha elit csapatot akarok, akkor nem férek be a sapi alá, csak 15 fős rosterrel 😊fetomy
Ebben még igazad is lenne, csak nem erről van szó.
Hanem az extrém igényekről. Nem mindegy hogy egy 94 millás capből eszik valaki 20 millát vagy 124- ből minden egyes pici bónusszal ugyanannyit. Ami a valóságban messze nem lesz ennyi mint tudjuk, így a játékunkra vetítve erős túlzás.
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
És? Akkor innentől 15 játékosból áll majd egy keret, mert pár embernek elborult az agya?
Delonso_
Game, set, match.

Jó látni, hogy van még GM, akinek nem szállt rá a lila köd az agyára..Igor
Örülök hogy nem csak én látom így.

Fetomy, én nem akarom személyes vonalra vinni a dolgot és bírálni a munkád sem. Nem is vagyok vitatkozós kedvemben. Amire fel kívántam hívni a figyelmed mindössze annyi, hogy létezik játékosigény, ami a csillagos ég. És léteznek GM-ek akik hajlamosak itt is, IRL is az abszurditásra, lásd Big Al, vagy Mario szerződése. Ám sok elit hihetetlenül kevésért ír alá (példa erre pl a Pats éveken keresztül), ami a Roziban sehogy sincs reprezentálva, és a játékosok 98 %-a azért tudja hol a helye vagy elmondják neki.

Attól hogy idén lett pár extrém túlköltekezés még adottak a kereteink, amire megteheted hogy nagy ívben teszel, de ezzel a játék egyensúlyt erősen megborítjuk. Pláne úgy, ha onnantól az eliteknek ez lesz a mérvadó. Mert ez IRL sincs így.

Egészségesen egy manager játék pénzügyileg képes saját pénzügyi egyensúlyának szabályozására, de ha extrém hatások érik, akkor az komoly borulást okozhat.

Kettőnk nézőpontja közt az a különbség, hogy te egy fatalista látásmódot képviselsz, ha így kell lennie, így is lesz, ha az FA durva akkor a Rozi is durva lesz, én pedig próbálok az egyensúlyra törekedni, mert pár extrém eset miatt nem látom be miért drágulna hardcore módon minden.

Erre azt fogod mondani ez csak az elitekre vonatkozik, de... a játék leegyszerűsítve nagyrészt az A játékerőn és ennek biztonságos, hosszú időn keresztül való fenntartásán áll.
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
És? Akkor innentől 15 játékosból áll majd egy keret, mert pár embernek elborult az agya?
Delonso_
Game, set, match.

Jó látni, hogy van még GM, akinek nem szállt rá a lila köd az agyára..Igor
Lehet azért, mert nekem rászállt az agyamra a lila köd, de pl itt sem értem a logikát 😊 Ha minden posztra top3 játékost akarsz akkor valóban 15 játékosod lehet kb. a rosteren, sőt annyi se 😊

De amúgy jó dolog volt ebbe a GM game-be belépnem, mert sokat tanulok. Pl. eddig full azt hittem, hogy az NFL-ben a salary capnek az a célja, hogy ne lehessen összevásárolni egy komplett elit csapatot, miközben itt meg kiderül, hogy felháborító, hogy ha elit csapatot akarok, akkor nem férek be a sapi alá, csak 15 fős rosterrel 😊
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ok, feladom. Igazad van, francba a cappel.Delonso_
Sorry, de nehéz meggyőznöd, hogy én voltam a barom pl. a 9 millás Beason rózsi igényemmel és az abban játszó szempontjaimmal, miközben per pill 9.5-ért megy el.

De ha valóban én vagyok az a fasz, aki a szembesávban halad, akkor szóljatok, mert így nyilván semmi helyem a GM-segély bizottságban. És akkor nem is akarok benne lenni, mivel számomra logikátlan döntéseket se nem akarok se nem igazán tudok meghozni. Hozzáteszem semmiféle sértődés nincsen, szimplán ha nem vagyok alkalmas a dologra, akkor hülyeség csinálnom 😊
több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Woodley 7ért akciós volt, Eli 10éről nem is beszélve...
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
És? Akkor innentől 15 játékosból áll majd egy keret, mert pár embernek elborult az agya?
Delonso_
Game, set, match.

Jó látni, hogy van még GM, akinek nem szállt rá a lila köd az agyára..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Ok, feladom. Igazad van, francba a cappel.