NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 798 — Keep pounding
Így van, vagy több gyűrű kell és egy jóval átlag feletti karrier, vagy pedig brutál elit szinten játszani egy évtizeden keresztül és akkor nem feltétel a gyűrű sem, vagy elég egy.

Romo és Rivers bár nagyon jók, sztem kevés amit letettek eddig, én Flaccót sem látom bejutónak egyelőre, bár ő még jópár éven keresztül építheti a karrierjét.

A jelenlegi brigádból Brady, Peyton és Brees aki kiemelkedik, utánuk jön Big Ben és Eli, Rodgerst pedig nem tudom melyik kasztba rakjam a kettő közül. És ez már 6 QB a jelenlegi 30+os mezőnyből. Sokkal passzorientáltabb lett a liga, mint korábban, ezért a mostani irányítók sokkal jobb számokkal rendelkeznek, mint az elődeik. De ez nem jelenti azt, hogy automatikusan mindenki HoF lesz, sokan kimaradnak majd olyan számokkal, amivel 10-15 évvel ezelőtt röhögve lehetett volna bejutni.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 582 — Apu ökölbeszorított keze
McNabb sem lesz hof pl akkor Romo sem

több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 267 — a new hope (again)
Romo és Rivers miért hof? Nyertek bármit is? Nem. Kíváló qb-k? Igen. De ez még nem elég szvsz. Ennyi erővel matt ryan is hof lehetne vagy bladsoe vagy "akárki"...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nekem sincs, szerintem is bekerül. De az én véleményem nem mindig egyezik meg a konszenzussal 😊

(Egyébként miért Favre, Brady és PM a veszélyes rá? Favre idén bekerül, Brady és PM addigra szintén bent lesz, mire BB eligible lesz majd. Ő majd a Rivers, Brees, Romo, Eli stb. classal fog kb. rivalizálni a kor és a feltételezett visszavonulás alapján.)
peterk2005
Amúgy amiből az egész indult, azt pont azért tettem be, hogy 3 no brainer future HoF QB milyen szinten uralja az AFC-t. 😊

Ezt a 3 nevet (Favre, TB, PM) 1st ballotra írtam. Ezt a triót tuti beviszik elsőre. Ők képviselik azt a kategóriát, akik 1st ballot. Bennek lehet rá esélye, de ahhoz még kell SB (azaz deep PO-run).

Amúgy Sobrinak írt válaszodhoz még annyit, hogy Eli is no brainer future HoF. És Brees is. Romo és Rivers az, aki nem biztos. (És sztem nem) Illetve szintén Sobrinak írt válaszhoz még annyit, hogy én eléggé kontextusba hoztam BB pályáját és PO-it. A (vártnál gyengébb) számaihoz hozzátettem a sztoriját. (Például 2 late INT 2 drive hátrányban a Ravens ellen tavaly. Ez persze INT és ront a mutatón, de abban a játékszituban már minden mindegy alapon kockáztatni kellett.)

Klasszikus példám a 2008-as idény. Statisztikailag az egyik legrosszabb éve, valójában az egyik legjobb, de ehhez látni kellett a meccseit. Minden idők egyik legrosszabb fala mögött nem is lehetett statisztikailag jobb számokat hozni. Ugyanakkor hiába az elmúlt 15 év legjobb védelme a 12 győztes meccsből 5-ször vezetett 4. negyedes vagy OT-s GW-drive-ot az alapszakaszban. A hatodik a Super Bowlon jött.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Izé...., kicsit sérült volt. Más QB ilyen sérüléssel befejezi a szezont, nem PO-ba lökdösi a csapatát.Sobri Jóska
A sérülés erre nem indok. Az alapszakaszban Ben amikor sérült volt, akkor nem játszott. Amikor a TD-ket és INT-eket dobta, akkor még vagy nem volt sérült, vagy már felépült. Rodgers két éve hasonlóan sérült le idény közben és épült fel idény végére, és ő hozta a tőle várható remek TD/INT arányt akkor is.

Emellé a karrier TD/INT számai a playoffban 21TD és 19INT. És nem úgy, hogy a karrierje elején dobott rengeteg INT-et, hanem kb. hasonló arányt produkál az utóbbi 5-6 évben is, mint a karrierje első 5-6 évében. Nekem ez is sok. Tudom, hogy ezek csak kiragadott adatok, a kontextust kell nézni, de akkor is. Még Favre playoff számai is jóval jobbak ennél, pedig ő aztán szórta a labdát rendesen... És akkor ott van Brees, Warner, stb., akik viszont nem. Plusz akkor már ott van Eli is, akinek szintén van 2 gyűrűje, és még neki is jobbak a statjai. Alapszakaszban és playoffban is. Ráadásul az övéi javulnak. Aztán kíváncsi lennék, hogy ki mondaná rá, hogy no brainer HOF.....

Szóval nálam ezért várós. Nem mondom, hogy nem HOF, de én még várnék tőle pár remek szezont - kiváló alapszakasszal, és jó playoff teljesítménnyel, több gyűrű már nem is kell 😊 -, hogy azt mondjam, nálam is no brainer.

Mindenesetre azt elfogadom, hogy neked ez kevés (a HoF-hoz). Viszont afelől kétségem sincs, hogy akik döntenek róla, azoknál Big Ben no brainer Hall of Famer lesz, csak az a kérdés lesz, hogy elsőre bevigyék, vagy ne. (Szerintem nem fogják, mert az Favre-nak, Brady-nek és PM-nek jár majd, ezen az változtathat, ha nyer még gyűrűt)Soldados
Nekem sincs, szerintem is bekerül. De az én véleményem nem mindig egyezik meg a konszenzussal 😊

(Egyébként miért Favre, Brady és PM a veszélyes rá? Favre idén bekerül, Brady és PM addigra szintén bent lesz, mire BB eligible lesz majd. Ő majd a Rivers, Brees, Romo, Eli stb. classal fog kb. rivalizálni a kor és a feltételezett visszavonulás alapján.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Valószínűleg igazad van, a HOF-ra mindenképp, de a 1st ballotra is van esélye. Ettől még nálam Big Ben egyelőre várós. Egyrészt azért, mert az a "hozza a számokat", egyelőre erősen gunslingeres beütéssel történik, nekem túl sok még mellé a turnover. Ma már nem Favre idejében vagyunk, mások a szabályok, manapság a 2:1 TD/INT arány túl sok. A 21TD, 16INT meg, amit idén csinált már kifejezetten túl sok. Kéne tőle jópár konzisztens olyan szezon, mint a tavalyi 31/9. Az se Rodgers-i, de az már okés.

Másrészt, úgy vagyok vele, mint Brady-vel és Wilsonnak is voltam ill. vagyok. Remek, ha egy kiváló védelem (és all around csapat ill. edző) mellett képes nyerni, de igazán nálam akkor lép lépcsőfokot, ha a csapatot a hátára éve is megcsinálja. Ha nem is a gyűrűt, de legalább deep playoff run-t. Brady sokszor megcsinálta, Wilson még nem, de látom rá az esélyt, hogy majd valamikor igen. Big Ben egyelőre - amióta neki kéne vinni a csapatot, kb. az utóbbi 4-5 évben - két one and done-t, plusz az idei 1 mázlis win-t és egy peches L-t tudja felmutatni. Ha az ideit sérülés miat nem is veszem figyelembe, sem a tavalyi teljesítménye, se a Tebows- meccs nem lett valami fényes. Szóval nekem ez még kicsit kevés. Hangsúlyozom: nekem.
peterk2005
Az idei év érdekes statisztikailag, maradjunk annyiban, hogy a sérülései (több is volt neki, bokával kezdődött, volt térd és agyrázkódás, majd a végén váll) erősen közrejátszottak ezekben a számokban. Ugyanakkor, amikor kellett, akkor a csapat élére állt és olyan varázslatot művelt (fura, de épp akkor, amikor full egészséges volt), amire az NFL-ben csak a Coryell-féle Chargers volt képes. Azt a hatmeccses sorozatot aligha feledem. Arról a mákos PO-győzelemről annyit megemlítenék, hogy szakadt vállal visszaállt és a saját 8 yardosról az ellenfél 47-eséig masírozott egy perc alatt - mindezt özönvízszerű esőben (ami amúgy az egész meccsen gátolta a komolyabb passzjátékot). Volt hátra még 18 mp. Lehet a két ökör nélkül is összejön a W, de ezt nem tudjuk meg. Ben szempontjából mindenesetre nem érzem mákosnak, inkább hősiesnek és hihetetlennek gondolom, egyúttal pályafutása egyik legnagyobb GW-drive-nak. 😊 A tavalyi bukta fájó, de az sem annyira rajta ment el, az OL-t (váratlanul) megette a Ravens reggelire.

A Tebow-s bukta amúgy még a Steel Curtain második kiadásának része, pontosabban záróepizódja. A 2011-es szezonban az a védelem eléggé karcolt, utolsó 6 meccséből 5-n nem engedett 10 pontot se. 😉 Erre jött Tebow és megégette a védelmet (pontosabban inkább csak Ike Taylort, de ez mindegy), Big Ben azon a meccsen a 2. félidőben 14 pontos, az utolsó negyeden belül 10 pontos hátrányt ledolgozva vezette vissza a csapatát a meccsbe. Arról igazán nem ő tehet, hogy a hosszabbításban már nem került kezébe a labda, mert egy play alatt véget ért az OT. 😉

A 2012-13-ról annyit tudok mondani, amit Breesnél is látunk: védelem nélkül a PO sem garantált, hiába van elit QB-d. BB 54 TD-22 INT-et hozott. 2014 elit év volt, a PO-meccs nem sikerült, bár nem rajta múlt. Alapvetően jól játszott, még a terror ellenére is. Mindkét INT-et a 4. negyedben 2 drive-os különbségnél dobta, amikor már kockáztatni kellett.

A 3 SB-menetelésnél pedig vastagon kivette a részét a diadalokból - konkrétan nélküle nem jöhetett volna össze. A védelem tette a dolgát, ez vitathatatlan, de amit ő művelt a 2005-ös PO-ban (kivéve SB), a 2008-asban és 2010-esben, az szintén megsüvegelendő. 2005-ben szétpasszolt mindenkit akkori mércével mérve, plusz volt a season saver tackle, vagy éppen Champ Bailey megégetése. 2008-ban sallangmentesen, hiba nélkül hozta le a PO-t és megkoronázta az SB-n mutatott GW-drive-val, 2010-ben pedig a Ravens ellen (Div Round) szintén elképesztő hátrányból vezette vissza a csapatot, majd 2 perccel a vége előtt egálnál, 3. és 29-nél olyan csapást vitt be, amit azóta is évente 20-30 alkalommal visszanézek. Az akkor még ismeretlen újonc AB helmet catchet mutatott be BB 40-50 yardos deep bombájánál.

Mindenesetre azt elfogadom, hogy neked ez kevés (a HoF-hoz). Viszont afelől kétségem sincs, hogy akik döntenek róla, azoknál Big Ben no brainer Hall of Famer lesz, csak az a kérdés lesz, hogy elsőre bevigyék, vagy ne. (Szerintem nem fogják, mert az Favre-nak, Brady-nek és PM-nek jár majd, ezen az változtathat, ha nyer még gyűrűt)

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
Valószínűleg igazad van, a HOF-ra mindenképp, de a 1st ballotra is van esélye. Ettől még nálam Big Ben egyelőre várós. Egyrészt azért, mert az a "hozza a számokat", egyelőre erősen gunslingeres beütéssel történik, nekem túl sok még mellé a turnover. Ma már nem Favre idejében vagyunk, mások a szabályok, manapság a 2:1 TD/INT arány túl sok. A 21TD, 16INT meg, amit idén csinált már kifejezetten túl sok. Kéne tőle jópár konzisztens olyan szezon, mint a tavalyi 31/9. Az se Rodgers-i, de az már okés.

Másrészt, úgy vagyok vele, mint Brady-vel és Wilsonnak is voltam ill. vagyok. Remek, ha egy kiváló védelem (és all around csapat ill. edző) mellett képes nyerni, de igazán nálam akkor lép lépcsőfokot, ha a csapatot a hátára éve is megcsinálja. Ha nem is a gyűrűt, de legalább deep playoff run-t. Brady sokszor megcsinálta, Wilson még nem, de látom rá az esélyt, hogy majd valamikor igen. Big Ben egyelőre - amióta neki kéne vinni a csapatot, kb. az utóbbi 4-5 évben - két one and done-t, plusz az idei 1 mázlis win-t és egy peches L-t tudja felmutatni. Ha az ideit sérülés miat nem is veszem figyelembe, sem a tavalyi teljesítménye, se a Tebows- meccs nem lett valami fényes. Szóval nekem ez még kicsit kevés. Hangsúlyozom: nekem.
peterk2005
Izé...., kicsit sérült volt.
Más QB ilyen sérüléssel befejezi a szezont, nem PO-ba lökdösi a csapatát.
Lehet neked a teljesítménye kicsit kevés, de az elmúlt 10 évet, alapszakaszt, PO-t, mindent beleértve sima top3 QB Manninggel, Bradyvel.

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Valószínűleg igazad van, a HOF-ra mindenképp, de a 1st ballotra is van esélye. Ettől még nálam Big Ben egyelőre várós. Egyrészt azért, mert az a "hozza a számokat", egyelőre erősen gunslingeres beütéssel történik, nekem túl sok még mellé a turnover. Ma már nem Favre idejében vagyunk, mások a szabályok, manapság a 2:1 TD/INT arány túl sok. A 21TD, 16INT meg, amit idén csinált már kifejezetten túl sok. Kéne tőle jópár konzisztens olyan szezon, mint a tavalyi 31/9. Az se Rodgers-i, de az már okés.

Másrészt, úgy vagyok vele, mint Brady-vel és Wilsonnak is voltam ill. vagyok. Remek, ha egy kiváló védelem (és all around csapat ill. edző) mellett képes nyerni, de igazán nálam akkor lép lépcsőfokot, ha a csapatot a hátára éve is megcsinálja. Ha nem is a gyűrűt, de legalább deep playoff run-t. Brady sokszor megcsinálta, Wilson még nem, de látom rá az esélyt, hogy majd valamikor igen. Big Ben egyelőre - amióta neki kéne vinni a csapatot, kb. az utóbbi 4-5 évben - két one and done-t, plusz az idei 1 mázlis win-t és egy peches L-t tudja felmutatni. Ha az ideit sérülés miat nem is veszem figyelembe, sem a tavalyi teljesítménye, se a Tebows- meccs nem lett valami fényes. Szóval nekem ez még kicsit kevés. Hangsúlyozom: nekem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
És egy remek harmadikről, aki önmaga is minőségi (HOF közeli?) játékos, és kapott egy dinasztikusan jó defense-t segítségül.
peterk2005
HoF közeli? Ugye ezt Te sem gondoltad komolyan. Még a 1st ballot sem kizárt, de a HoF az garantált.

BB-nél azt sokan elfelejtik, hogy milyen OL mögött vezette azt a Steelers-t, évi 45-50 sack garantált volt. És persze ennek egy része a játékstílusából fakadt, de ha ő nem BigBen, akkor még több lett volna. Azóta megkapta a falat, hozza is az elitszámokat. Azt is hozzátenném, hogy bár lehet mondani, hogy a Steel Curtain 2.0 volt a csapat szive-lelke (ez így is van), de Ben nélkül nem valószínű, hogy nyerünk gyűrűt, főleg nem 2-t 3 SB-n. A 2005-ös PO AFC-s meccsein zseniálisan játszott, 2008-ban pedig valamennyien, az SB-n bemutatott győztes drive pedig eldöntötte a sorsát: no brainer Hall of Famer.

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
davemayer Chicago Bears 14 339 — "Grammar maci"
nem értünk egyet, én úgy gondolom hogy mivel a csoportmeccsek nagyon számítanak a PO szempontjából ezért igenis oda kell figyelni és úgy kell kialakítani a keretet hogy az versenyképes legyen a csoportellenfelek ellen. Kvázi azokon keresztül vezet az utad (vagy ugye az üt el lsd a mostani jets) a PO-ba,davemayer
Ha a divízió-ellenfelek elleni mérleget nézzük, akkor idén a Rams nyerte az NFL Westet. Aztán a playoffban meg a Cardinals és a Seahawks játszik.
peterk2005
Ha onnan nézzük akkor a Bears meg azért nem jutott PO-ba mert 1-5 lett csoporton belül. A kettő egymás nélkül nem működik de ha ilyen korszakos játékos van a csoportodban mint Brady (vagy Rodgers) akkor igenis készülni kell ellene vagy 10 évre hazavágja a rájátszás esélyeidet.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 8 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 162 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Szerintem fejezzük be a mocskolódást, mert mindjárt előkerül Kismocsok és hozza magával respektvv4Lacit. 😊
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
nem értünk egyet, én úgy gondolom hogy mivel a csoportmeccsek nagyon számítanak a PO szempontjából ezért igenis oda kell figyelni és úgy kell kialakítani a keretet hogy az versenyképes legyen a csoportellenfelek ellen. Kvázi azokon keresztül vezet az utad (vagy ugye az üt el lsd a mostani jets) a PO-ba,davemayer
Ha a divízió-ellenfelek elleni mérleget nézzük, akkor idén a Rams nyerte az NFL Westet. Aztán a playoffban meg a Cardinals és a Seahawks játszik.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jó, hát mocsok nem voltam szomjas^^
De amúgy ja, Viperával értek egyet, próbálkoztak ők, csak nem sikerült. Aztán inkább elit DL-ekkel akartak nyerni, úgy még a 2014-es, vacak Jets ellen is azért nyertünk összesen három ponttal a két meccsen, mert mindkettőn blokkoltunk FG-t 😊
Wyatt
Hát, meg azért visszautalnék arra, amivel kezdted: azért nem akárkikről van szó, hanem két olyan irányítóról, akik nem csak a generációjuk, de all time is a szűk elitben vannak. És egy remek harmadikről, aki önmaga is minőségi (HOF közeli?) játékos, és kapott egy dinasztikusan jó defense-t segítségül. Ki lett volna az (ha utólag válogathatnának) az utóbbi tizenöt évben, aki felveszi ezekkel a versenyt? Rodgers, oké, pipa. És még?

A Rivers, Romo féle kiváló irányítókat ugyan felvethetjük, hogy talán velük. Csak, hát ott van Manning, aki átcuccolt az AFC Southból a Westbe, Rivers csoportjába, osztán mi lett? Amióta oda költözött, azóta a Denver nyeri a csoportot, meg jutott SB-be. Akkor is, amikor Riversnek volt csapata, és akkor is, amikor a Denvernek nem volt ilyen védelme.

Egyébként kíváncsi leszek, hogy a következő tíz évben az NFC-ből Rodgers, Wilson és talán Newton csapatán kívül melyik lesz az, amelyik még oda fog férni a lábashoz. Nem biztos, hogy ott több lesz, mint az AFC-ben volt az elmúlt 10 évben...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
davemayer Chicago Bears 14 339 — "Grammar maci"
A Pats csoportgyőzelmét még akkor sem sikerült ebben a csoportban megakadályozni amikor Brady megsérült, ha jól emlékszem Cassellel is sikerült behúzni a csoportot...
davemayer
"csak" 11-5 lett és nem jutottunk azzal PO-ba
cseszi is a csőrömet, mert különben lassan 15 éve zsinórban PO-ban lennénk😊
NB2
ja tényleg, mindig összekeverem azzal az évvel amikor megvert titeket a Ravens nálatok (valamikor akkortájt volt egy olyan PO)
davemayer
Az 2009 volt és utána 2010-ben a Jets követte el ugyanezt.



Teljesen biztos vagyok abban, hogy a Pats dominanciája erősen befolyásolja a másik három csapat döntéseit. De ez a dominancia nemcsak a többiek rossz döntésein alapul, rengeteget jelentenek a Pats saját erőfeszítései.
tomi-tomi
egyértelműen a Pats érdeme a kialakult helyzet a csoportban, csak a többiek szerencsétlenkedéseitől nem lenne valaki ilyen sokáig a csúcson. Amúgy mivel unokatesóm elvakult patses nagyon képben vagyok a csapat játékával ill. a felépítésével kapcsolatban de azért köszi a leírást 😀

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 8 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A Pats csoportgyőzelmét még akkor sem sikerült ebben a csoportban megakadályozni amikor Brady megsérült, ha jól emlékszem Cassellel is sikerült behúzni a csoportot...
davemayer
"csak" 11-5 lett és nem jutottunk azzal PO-ba
cseszi is a csőrömet, mert különben lassan 15 éve zsinórban PO-ban lennénk😊
NB2
ja tényleg, mindig összekeverem azzal az évvel amikor megvert titeket a Ravens nálatok (valamikor akkortájt volt egy olyan PO)
davemayer
Az 2009 volt és utána 2010-ben a Jets követte el ugyanezt.

Btw az a két év volt, amikor a Pats saját hibából volt gyengébb. Előtte hatból ötször, utána ötből ötször jutottak konferencia döntőbe. Egyik oldala a sikernek, hogy a közvetlen riválisok mit (nem) tesznek, a másik, hogy a Pats mit tett saját maga a sikereiért.

Csak az utolsó öt évet nézve: bevezették (illetve sokkal markánsabban használták) a 2 TE-es felállást, ezzel együtt egész negyedeken keresztül használták a no huddle, up tempo támadást (tulajdonképpen a 2 minute drill fogalmát terjesztették ki), kidobták az ablakon a kiegyensúlyozott passz/futás köbe vésett szabályát, felépítettek egy teljesen új védelmet. Rengeteg újítás támadó oldalon, miközben a prémium cetlik döntő többsége a védelemre ment. (Gronkowski és Vereen jött 2. körben skill posztra és Solder 1. körben franchise LT-nek.)

"jelenleg a csoportgyőzelmet az szerzi meg ott aki verni tudja a Patset nem egy meccsen hanem egy a teljes szezonban." Ugyanazt mondjuk, kitörölheted a csoporton belüli Pats söprésével, ha egyébként nem tudsz hozni még 9-10 meccset. Minél inkább foglalkozol a Pats söprésével, annál biztosabb lesz, hogy nem nyersz elég meccset. (Pedig ez a három csapat messze jobban teljesít a ligában, mint a Colts üldöző hármasa.)

"A mostani Lions (de sztem még mi is) hoztuk volna azt a csoportot" (AFC South). Azon érdemes elgondolkodni, hogy hány csapat mondhatná még ezt el magáról, s ebből mennyi mondaná ugyanezt az AFC East-ről. Vagy legalább annyit, hogy ugyanazt tudtuk volna a csoportban, mint a Jets.

Teljesen biztos vagyok abban, hogy a Pats dominanciája erősen befolyásolja a másik három csapat döntéseit. De ez a dominancia nemcsak a többiek rossz döntésein alapul, rengeteget jelentenek a Pats saját erőfeszítései.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 8 éve
davemayer Chicago Bears 14 339 — "Grammar maci"
A Pats csoportgyőzelmét még akkor sem sikerült ebben a csoportban megakadályozni amikor Brady megsérült, ha jól emlékszem Cassellel is sikerült behúzni a csoportot...
davemayer
"csak" 11-5 lett és nem jutottunk azzal PO-ba
cseszi is a csőrömet, mert különben lassan 15 éve zsinórban PO-ban lennénk😊
NB2
ja tényleg, mindig összekeverem azzal az évvel amikor megvert titeket a Ravens nálatok (valamikor akkortájt volt egy olyan PO)

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Nah akkor még 1x:
Kötve hiszem. hogy egy divrivális hibája, hogy egy csapatnál nem jó a scouting és/vagy a tehetséggondozás.
empty taxi
A személyzeti kiválasztást lefelejtettem az előbb.

Btw az NFC Southban van 4 elég jó franchise QB, de ott meg védelmet nem sikerül építeni csak a Panthersnek normálisat (bár Quinn-nel Atlantában elmozdult a dolog jó irányba).


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 22 023 — nabege2@yahoo.com
A Pats csoportgyőzelmét még akkor sem sikerült ebben a csoportban megakadályozni amikor Brady megsérült, ha jól emlékszem Cassellel is sikerült behúzni a csoportot...
davemayer
"csak" 11-5 lett és nem jutottunk azzal PO-ba
cseszi is a csőrömet, mert különben lassan 15 éve zsinórban PO-ban lennénk😊
több mint 8 éve
davemayer Chicago Bears 14 339 — "Grammar maci"
ami mocskosul érdekessé teszi a Pats hegemóniáját hogy nem volt egy olyan mocskos GM sem a csoportotokban akinek az a mocskos ötlete támadt volna az elmúlt 10 évben hogy egy jobb QB-t szerez/draftol/lop a Brady csoport riválisának, ha egyszer lett volna akár csak egy Eli/Rivers/Romo szintű már lehet más lenne a Pats PO-mutatója is.
davemayer
Ez azért (is) érdekes gondolat, mert van még ilyen csoport az NFL-ben, ahol ráadásul a másik három folyamatosan húzott TOP5-ben, sokszor 1/1-en választott. Jöttek is a világmegváltó pass rusher-ek, aztán egyszer az a csapat húzott elsőnek (tiszta szerencse volt az egész történet). A mocskok QB-t választottak.

Szóval, a Pats hegemóniája szerintem nem csoport szintű, nem azon múlik a sikerük, hogy alázzák a csoportjukat. Semmi jelentős különbség nincsen a csoporton belüli és azon kívüli győzelmi arányukban. A Colts Luck-kal 90+%-kal hozza a csoport meccseit, minden többit nagyjából 50%-kal. Ez miért nem zavar senkit, miért nem veszi észre senki? Mert ők liga/konferencia szinten nem tudtak hegemóniát kiharcolni.

Akár felhozhatnám példaként a Lions-t is, mennyiben tudták megtörni a Packers csoport hegemóniáját a Stafford-Megatron párossal? Szerintem Bowles fogalmazta meg jól első sajtótájékoztatóinak egyikén. Neki nem a Pats, hanem az egész liga legyőzésével kell foglalkoznia. Ezzel a megközelítéssel máris sokkal előrébb léptek. (Ironikus módon az a Ryan akadályozta meg végül a PO-jukat, aki teljesen rákattanva az AFC East-re szét is verte a Bills top védelmét.)

Amíg egy csapat görcsösen csak a csoport "uralkodója" elleni stratégián töri a fejét, addig esélye sincsen a trón elfoglalására. Beszűkültek lesznek; törvényszerűen hoznak rossz döntéseket, amelyek hosszú távra C vágányra viszik őket. Klasszikus téves problémamegoldás: azt akarom, hogy "A" ne történjen meg, cselekszem, és csodálkozom, hogy "A+" lett az eredmény, csak még nagyobb szarba keveredtem.

(Btw az sem kellemes feladat, hogy évente van hat meccsed (annyira azért nem kutyaütők ellen), ahol az ellenfél éppen a saját SB-ját játssza. Bedob mindent, ami eszébe jut. Neki megy minden 4.-nek és/vagy fake punt-ok, fake FG-k, trükkös játékok stb. Néha ebből wild cat meccs lesz, néha butt fumble.)
tomi-tomi
nem értünk egyet, én úgy gondolom hogy mivel a csoportmeccsek nagyon számítanak a PO szempontjából ezért igenis oda kell figyelni és úgy kell kialakítani a keretet hogy az versenyképes legyen a csoportellenfelek ellen. Kvázi azokon keresztül vezet az utad (vagy ugye az üt el lsd a mostani jets) a PO-ba, kijelenthető (és nem hiszem hogy ebbe nagyon bele tudsz kötni) hogy jelenleg a csoportgyőzelmet az szerzi meg ott aki verni tudja a Patset nem egy meccsen hanem egy a teljes szezonban. Ez minimum 12-4-es mérleget jelent, 11-5-öst max de akkor dominálni kell a csoportot és 1-1re kell hozni a párharcot a Patsel. A Pats csoportgyőzelmét még akkor sem sikerült ebben a csoportban megakadályozni amikor Brady megsérült, ha jól emlékszem Cassellel is sikerült behúzni a csoportot...

A Colts-csoportról meg azért nem beszél senki mert teljesen felesleges kb, mindent elmond róla hogy ha nem sérült Luck simázzák a csoportjukat úgy hogy egyébként egy több sebből vérző csapat. A mostani Lions (de sztem még mi is) hoztuk volna azt a csoportot, persze lehet utána mi is ugyanúgy kiesünk a WC körben de ott is kijelenthető hogy egészen elképesztő mennyire fogalmatlan emberek dolgoznak ott évek óta.

Persze nagyon nehéz olyan QB-t találni drafton aki beválik de erre a 2 csoportra (de főleg a Patsesre) igencsak jellemző hogy inkább a rutinos, de gyenge (ill. ahhoz gyenge h ezt a szintet megugorja) QB-kat hozzák FA-in is, ahelyett hogy inkább egyszer áldozzanak azért hogy legyen valaki aki fel tudja venni a versenyt. Ha már drafton nem megy...

Ugye ott van a Phins, elhozták Suh-ot ahelyett hogy a csapat lelkére költöttek volna ugyanennyit, és ilyen döntések tömkelegét sikerült meghozni az elmúlt 10 évben.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 582 — Apu ökölbeszorított keze
Azért a KC is tradelt Sanyiert ha mar tema

több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
sztem ez amit írsz közelebb áll az igazsághoz, de nem teljesen van így. készülök egy hosszabb írással a témában a SB után, remélem vitaindító lesz.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
ami mocskosul érdekessé teszi a Pats hegemóniáját hogy nem volt egy olyan mocskos GM sem a csoportotokban akinek az a mocskos ötlete támadt volna az elmúlt 10 évben hogy egy jobb QB-t szerez/draftol/lop a Brady csoport riválisának, ha egyszer lett volna akár csak egy Eli/Rivers/Romo szintű már lehet más lenne a Pats PO-mutatója is.
davemayer
Ez azért (is) érdekes gondolat, mert van még ilyen csoport az NFL-ben, ahol ráadásul a másik három folyamatosan húzott TOP5-ben, sokszor 1/1-en választott. Jöttek is a világmegváltó pass rusher-ek, aztán egyszer az a csapat húzott elsőnek (tiszta szerencse volt az egész történet). A mocskok QB-t választottak.

Szóval, a Pats hegemóniája szerintem nem csoport szintű, nem azon múlik a sikerük, hogy alázzák a csoportjukat. Semmi jelentős különbség nincsen a csoporton belüli és azon kívüli győzelmi arányukban. A Colts Luck-kal 90+%-kal hozza a csoport meccseit, minden többit nagyjából 50%-kal. Ez miért nem zavar senkit, miért nem veszi észre senki? Mert ők liga/konferencia szinten nem tudtak hegemóniát kiharcolni.

Akár felhozhatnám példaként a Lions-t is, mennyiben tudták megtörni a Packers csoport hegemóniáját a Stafford-Megatron párossal? Szerintem Bowles fogalmazta meg jól első sajtótájékoztatóinak egyikén. Neki nem a Pats, hanem az egész liga legyőzésével kell foglalkoznia. Ezzel a megközelítéssel máris sokkal előrébb léptek. (Ironikus módon az a Ryan akadályozta meg végül a PO-jukat, aki teljesen rákattanva az AFC East-re szét is verte a Bills top védelmét.)

Amíg egy csapat görcsösen csak a csoport "uralkodója" elleni stratégián töri a fejét, addig esélye sincsen a trón elfoglalására. Beszűkültek lesznek; törvényszerűen hoznak rossz döntéseket, amelyek hosszú távra C vágányra viszik őket. Klasszikus téves problémamegoldás: azt akarom, hogy "A" ne történjen meg, cselekszem, és csodálkozom, hogy "A+" lett az eredmény, csak még nagyobb szarba keveredtem.

(Btw az sem kellemes feladat, hogy évente van hat meccsed (annyira azért nem kutyaütők ellen), ahol az ellenfél éppen a saját SB-ját játssza. Bedob mindent, ami eszébe jut. Neki megy minden 4.-nek és/vagy fake punt-ok, fake FG-k, trükkös játékok stb. Néha ebből wild cat meccs lesz, néha butt fumble.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 8 éve
davemayer Chicago Bears 14 339 — "Grammar maci"
nem tudom én Sanchezt nem mondanám a jobb kategóriába, az első 2 évében még nem volt rossz game manager de utána kiütközött hogy ő nem lesz képes hosszútávon megverni a Patset. A másik 2 draftoltra akit felhoztál inkább nem is írok semmit...
davemayer
Értő olvasás. Nem azt modnatam, h ők jók, hanem h próbálkoztak. Támadt olyan mocskos ötletük h hoznak egy QB-t. 1/5-nél sokkal sokkal többet nem tudsz QB-ra költeni, főleg ha már oda is feltrade-elsz. Bust lett így jártak. Ez benne van, és nem csak az AFCE-ben.
Black_Adder
igen csak nem mindegy kiért mész fel 1/5-re, ha mondjuk egy Winston szintű játékosért akkor ok (mondjuk mikor lesz végre megint olyan szintű egy qb-class hogy ne csak 1-2 nfl szinten is ok irányító legyen) de emlékszem h akkor Sancho nem volt kikiáltva ennyire jónak eleve, és ugye nem is nőtt fel a feladathoz.
A draft egy dolog (persze több mint 10 év alatt azért illett volna egy jót húzni) de hogy tényleg Favre-on kívül egy olyanra sem ugrott rá egyik klub sem aki már nfl-ben is bizonyított (Brees még most is opció lehetett volna 1-2 szezonra pl) az érdekes. Pedig ha drafton nem megy muszáj tradelni.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
nem tudom én Sanchezt nem mondanám a jobb kategóriába, az első 2 évében még nem volt rossz game manager de utána kiütközött hogy ő nem lesz képes hosszútávon megverni a Patset. A másik 2 draftoltra akit felhoztál inkább nem is írok semmit...
davemayer
Értő olvasás. Nem azt modnatam, h ők jók, hanem h próbálkoztak. Támadt olyan mocskos ötletük h hoznak egy QB-t. 1/5-nél sokkal sokkal többet nem tudsz QB-ra költeni, főleg ha már oda is feltrade-elsz. Bust lett így jártak. Ez benne van, és nem csak az AFCE-ben.

Szerkesztette: Black_Adder

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
Demecs New England Patriots 645
Beáldoznak egy évet, hogy aztán a jövő hof qb-ját megtalálják.
Nem is oly rég volt erre példa.
😀

Szerkesztette: Demecs