Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 8 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Pfejj, Alex Smith csak szaros 108-as ratinget tudott felmutatni a második félidőben, micsoda visszaesés :/
Mondjuk van, ahol van valami jelentősége is azért 😊

több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Ide is.
 twitter.com/RNBWCV/status/930244910812418048

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 8 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 309 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
 index.hu/sport/amerikaifutball/2017/11/16/nfl_cte-kimutatas_elo_emberben_amerikaifutball_agyrazkodas/

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 8 éve
gyeek LSU Tigers 8 719 — Grady Judd fan
Terített betli.
Bemondás ultiban.Sobri Jóska
Szerencsére játszani jobban tudom, mint írni. 😛

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 8 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
telített betlivel.
gyeek
Terített betli.
Bemondás ultiban.
Sobri Jóska
Uglálsz itt, te kis latol! 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 8 éve
BigBaltazar Seattle Seahawks 1 235 — A remény az optimisták fegyvere a valóság ellen
telített betlivel.
gyeek
Terített betli.
Bemondás ultiban.
Sobri Jóska
De ez amerikai foci.

Go Hawks! Go Hawks! Go Hawks!
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
telített betlivel.
gyeek
Terített betli.
Bemondás ultiban.

több mint 8 éve
gyeek LSU Tigers 8 719 — Grady Judd fan
(btw, kíváncsian várom a köv meccseken mire lesz képes Zeke és a repedező fal mögött)ZERO_L
Remélem tetszett a mostani, mert legyen bárki a QB, egy 20/30/176 0:0 és mellé egy 6/42/1 10-12 sack mellé elég kemény teljesítmény. 😊


az egy dolog, hogy egy játékos alkalmatlan az adott szerepére (még is csak egy all-pro LT-t kell helyettesíteni), erre vannak az edzések, hogy kiderüljön, de tegyük fel hét közben jól mozgott
a meccsen legkésőbb a félidei elemzésnél világosnak kellett volna lenni, nem fogja Green 1az1ben megfogni Clayborn-t, az edzők mégis végig mozizták a 6 sackes meccset (a végén még Bell-en is csinált egyet)
ebben az esetben legkevésbé a játékos a hibás, ez egy rookie edzőtől is gázZERO_L
Green akkor sem használta a belső segítséget amikor éppenséggel volt neki.

Meg itt van egy ilyen:


Attól függetlenül, hogy mikor dőlt el, hogy Smith nem játszik, egy olyan játékosba vetették a bizalmukat aki bár sokat volt sérült, korábban jól helyettesítette Tyront és megkapott minden támogatást és lehetőséget a csapattól. Ezek után előrukkolt egy telített betlivel.

Szerkesztette: gyeek

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 8 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 452 — je suis poloska
Hali. Sos kéne tanács abban, hogy amerikai méretezés szerint a nike mez ugyanakkora mint a régi reebook vagy kisebb? Egy 190 cm 85 kg-os emberre rendeltem L-es nikeot. Reebookból ez nagy volna azt tudom. Jó lesz vagy inkább M-est kérjek? Köszi
peach
nekem L-es van nike-ból, és az pont passzol rám (180 cm vagyok)
Löfli
hát nekem meg M-es és kurvanagy rám, és uyge egymagasak vagyunk. bár Herremans falember, lehet ez az oka hogy nagy:d
| vagy inkább mert kínai a cucc |
eaglesmcnabb
Vagy mert 65 kilo vagy. 😛
Sobri Jóska
rég láttál mester, igazodok a mezszámhoz, most már 79 😉

Mellesleg Löfli sem az a kiköpött Joe Thomas :d

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 397 — Keep pounding
Igen, a magasságon kívül a testsúly is fontos lehet, gondolom 😊

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
Hali. Sos kéne tanács abban, hogy amerikai méretezés szerint a nike mez ugyanakkora mint a régi reebook vagy kisebb? Egy 190 cm 85 kg-os emberre rendeltem L-es nikeot. Reebookból ez nagy volna azt tudom. Jó lesz vagy inkább M-est kérjek? Köszi
peach
nekem L-es van nike-ból, és az pont passzol rám (180 cm vagyok)
Löfli
hát nekem meg M-es és kurvanagy rám, és uyge egymagasak vagyunk. bár Herremans falember, lehet ez az oka hogy nagy:d
| vagy inkább mert kínai a cucc |
eaglesmcnabb
Vagy mert 65 kilo vagy. 😛

több mint 8 éve
ZERO_L New England Patriots North Carolina Tar Heels 5 217 — situational football
Ha nem csal az emlékezetem a most jónak nevezett QB-t néhány hónapja még átlagosnak nevezted. 😉 A hétvégi pofára eséshez meg alapban több köze van Chaz Greennek mint bárki másnak.
gyeek
nem neveztem átlagosnak, azt mondtam, hogy volt körülötte személyzet, ami megkönnyítette a dolgát
(btw, kíváncsian várom a köv meccseken mire lesz képes Zeke és a repedező fal mögött)


az egy dolog, hogy egy játékos alkalmatlan az adott szerepére (még is csak egy all-pro LT-t kell helyettesíteni), erre vannak az edzések, hogy kiderüljön, de tegyük fel hét közben jól mozgott
a meccsen legkésőbb a félidei elemzésnél világosnak kellett volna lenni, nem fogja Green 1az1ben megfogni Clayborn-t, az edzők mégis végig mozizták a 6 sackes meccset (a végén még Bell-en is csinált egyet)
ebben az esetben legkevésbé a játékos a hibás, ez egy rookie edzőtől is gáz



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 8 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 452 — je suis poloska
Hali. Sos kéne tanács abban, hogy amerikai méretezés szerint a nike mez ugyanakkora mint a régi reebook vagy kisebb? Egy 190 cm 85 kg-os emberre rendeltem L-es nikeot. Reebookból ez nagy volna azt tudom. Jó lesz vagy inkább M-est kérjek? Köszi
peach
nekem L-es van nike-ból, és az pont passzol rám (180 cm vagyok)
Löfli
hát nekem meg M-es és kurvanagy rám, és uyge egymagasak vagyunk. bár Herremans falember, lehet ez az oka hogy nagy:d
| vagy inkább mert kínai a cucc |

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 8 éve
Löfli Buffalo Bills Indiana Hoosiers 24 256 — ellenIktriad / 2026 Arena4 March Madness winner
Hali. Sos kéne tanács abban, hogy amerikai méretezés szerint a nike mez ugyanakkora mint a régi reebook vagy kisebb? Egy 190 cm 85 kg-os emberre rendeltem L-es nikeot. Reebookból ez nagy volna azt tudom. Jó lesz vagy inkább M-est kérjek? Köszi
peach
nekem L-es van nike-ból, és az pont passzol rám (180 cm vagyok)


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
Hali. Sos kéne tanács abban, hogy amerikai méretezés szerint a nike mez ugyanakkora mint a régi reebook vagy kisebb? Egy 190 cm 85 kg-os emberre rendeltem L-es nikeot. Reebookból ez nagy volna azt tudom. Jó lesz vagy inkább M-est kérjek? Köszi



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
gyeek LSU Tigers 8 719 — Grady Judd fan
Ha nem csal az emlékezetem a most jónak nevezett QB-t néhány hónapja még átlagosnak nevezted. 😉 A hétvégi pofára eséshez meg alapban több köze van Chaz Greennek mint bárki másnak.

Garrett lehet sose fog pluszt jelenteni egy párharcban -- sokkal inkább a stratégia embere, és tudja hogy kell összerakni és motiválni egy erős csapatot, erre volt példa is nem egy. Afféle Schmeisser géppisztoly a Vörös: ha minden a tervei szerint halad és egészséges a csapata akkor le tudnának tarolni szinte bárkit, de a problémákkal nehezen tud megbírózni. Mivel elég sokszor tanúsította milyen jó teljesítményt tud kihozni a csapatából és becsületes 50% feletti győzelmi aránnyal bír, a "szar" edző kategóriához semmi köze.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 8 éve
ZERO_L New England Patriots North Carolina Tar Heels 5 217 — situational football
ennél kicsit több kéne, szerintem 😊

Romoékkal összejött egy jó év(a sok nagyon közepes után), de ott sem sikerült azért túl nagy nyomot hagyni, tudom-tudom, Dez caught it

tavalyit egyértelműen az elit fal+elit futó kombónak, egy jó rookie QB-nak és a könnyű sorsolás számlájára írom, mintsem Garrett zsenialitásának

én úgy látom, hogy ha jó/egészséges keret van körülötte akkor elvan a langyos vízben, amint bejön pár sérülés vagy kicsit nagyobb elvárásoknak kéne megfelelni akkor rögtön jön a bukta
az a fajta edzőnek tűnik aki egy közepes keretet/játékost nem tesz jobbá, nem ő fogja jelenteni a pluszt egy párharcban

(nem akarok messzemenő következtetést levonni a hétvégi meccsből, de ez kritikán aluli volt főleg támadó oldalon)



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 8 éve
gyeek LSU Tigers 8 719 — Grady Judd fan
ha már "szar" edzők:

vajon Zeke eltiltása újra rávilágít Garrett alkalmatlanságára vagy csak egy újabb alkalom lesz amivel a bizonyítványt lehet magyarázni
ZERO_L
A 12-4 és a 13-3 gondolom nem bizonyít számodra semmit. Vannak hiányosságai, de 2010ben egy öregedő csapatból faragott egy fiatal contendert. A hátralevő legnehezebb sorsolás a Cowboysé, hiányzik Elliott ugye, Sean Lee, Tyron Smith, Dan Bailey (4 All Pro hirtelen) és a védőfal közepén is papír vékony a depth. egyedül a Packers elleni meccset tudom felírni az ő számlájára idén, de a Chiefs ellen például topon volt ő is és az emberei is (Linehan, Marinelli).

Szerkesztette: gyeek

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 8 éve
ZERO_L New England Patriots North Carolina Tar Heels 5 217 — situational football
ha már "szar" edzők:

vajon Zeke eltiltása újra rávilágít Garrett alkalmatlanságára vagy csak egy újabb alkalom lesz amivel a bizonyítványt lehet magyarázni



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 8 éve
Nandito Tennessee Titans 3 343 — Titans fan
minden idők legrosszabb HC-ja (?)

 twitter.com/MichaelDavSmith/status/929864971076407297
baggio
Évről évre egyre Keenusabb, hogy a legjobb Jags csapat evör 1999-ben háromszor is kikapott Bajusz Titansétől)és senki mástól abban az évben).
iktriad
A Titans történetének egyik legjobb csapatáról beszélsz, így nem értem, ez miért lenne kínos. Sőt Bajusz még 2008-ban is elég jól dolgozott, a mélyrepülése utána kezdődött. Bár már akkor is volt egy QB-val gondja, VY-t egyáltalán nem tudta kezelni.

Music City Miracle
több mint 8 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 036 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
minden idők legrosszabb HC-ja (?)

 twitter.com/MichaelDavSmith/status/929864971076407297
baggio
Évről évre egyre Keenusabb, hogy a legjobb Jags csapat evör 1999-ben háromszor is kikapott Bajusz Titansétől)és senki mástól abban az évben).
több mint 8 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 127 — no es importante
minden idők legrosszabb HC-ja (?)



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
mint írtam Buday szerintem a legjobb, de ő se tőkéletes nyílván. ezek amiket írtál ezek engem is zavarnak. Főleg hogy ő nem teszi hozzá hogy a PFF szerint, hanem ez az evidens, hogy XY 4. WR a ligában.braxa88
Nekem is most ő a kedvenc magyar kommentátorom.

Egyébként én ezzel úgy vagyok, hogy nekem az elvárásom a kommentátortól az, hogy legyen szimpatikus. Érezzem úgy, hogy együtt nézzük és élvezzük a meccset. A "szakmázás" abszolút nem szempont nálam. Igazából úgy vagyok vele, hogy egy meccs közvetítés nem "szakmázgatásra" való, A legalapabb infókat el kell mondani - pl. a szabálykönyvvel jó lenne, ha mindegyikük alaposan és precízen tisztában lenne, mert a meccsélményt rendesen oda tudja vágni, ha a kommentátor rosszul tudja a szabályt, és mond valami balgaságot, amivel a nézőt is félrevezeti - mert a nézők zöme érthetően nem fújja azt precízen. A félrevezetésből meg jöhet idegesség, hülyebírózás, meccs-élmény csökkenés. Szóval ebben jó lenne konzekvensen hozni a szintet.

Ezen felül engem nem idegesítenek a hibák. Bevallom már azt sem értem amikor valaki földbe gyalázza a hazai kommentálást, és bezzegezi az NFL networköt/NBC-t stb. Én 25 éve nézek angolul meccsközvetítéseket (először angol-angolt évekig Angliában, aztán NFL Networköt amióta létezik), és nem érzek jelentős különbséget. Az angol verziók is az átlagnézőnek szólnak, annak megfelelő színvonalon, és az amerikai átlag sem érti jobban a játékot, mint a magyar. Gyakran annyira se. Amivel többet tudnak nyújtani, az egy Tony Romo, időnként Aikman, nagy ritkán Gruden. Ők időnként mondanak érdekes dolgokat (különösen Romo jó, még nem nyomja elég régen, hogy elromoljon 😊). Ez nálunk elérhetetlen, ilyen szakértők nincsenek, a többiek meg kb. ugyanazt a szintet hozzák. Szerintem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
ZERO_L New England Patriots North Carolina Tar Heels 5 217 — situational football
Zoli nagyon profi, hitetlenül képben van, jól látszik, hogy nagyon is tudja miről beszél. Csak (egyébként teljesen érthetően) Pro Footbal Fókuszon keresztül látja a futballvilágot, és sajna nem minden a PFF körül forog(sőt!). De ez az egyletlen negatívum vele kapcsolatban. Szerintem is remek igazolás volt a csapatba kerülése.
iktriad
Mivel Zolit módfelett kedvelem, és válóban ez az egyik negatívuma (a másik a minden playben valakit “lebaszó” állandó hibakeresése -tudom, PFF megközelítés), ezt cizellálnám.
Egyrészt valóban nem igaz, hogy XY a legjobb, vagy negyedik, hiszen ez egyfajta metodika alapján igaz csak, és valóban becsapós, hogy megkérdőjelezhetetlen igazságként van interpretálva, ahogy braxa88 is írja. (Lehet, hogy hülyén hangzana, ha mindig hozzáfűzné, hogy a PFF szerint, lehet nem is javallott számára.)
Másrészt ennyi adat, infó, statisztika egyszerűen KURVA SOK, és teljesen szükségtelen a tv-ben.
Annyira sok, hogy teljesen felhígitja, eljelentékteleníti az egyébként fontos, releváns adatokat. Kihat az élvezhetőségre, a szórakoztatási faktorra egyaránt. De leginkább teljesen elveszi a teret az emberi aspektus, a természetes kommunikáció, az egyéni gondolatok, meglátások elől, ami a legnagyobb baj minden tévésnél, ha nincs saját hangja, egyedi karaktere, személyes szerethetősége. Én ezért nem javaslom ezt az irányt - Zoli meg majd eldönti, hogy akceptálja ezt a szakmai észrevételemet, és a valódi kommunikációs képességei kibontását, kiteljesítését helyezi előtérbe, vagy megelégszik az infodarálo-embergép karakterrel. Én az elöbbit forszíroznám. 😉
Sobri Jóska
már ha a te ízlésednek akarna megfelelni 😉

szerintem meg egyáltalán nem hangzik el "KURVA SOK" adat, inkább eddig volt kevés, Sanyi (tényleg) szórakoztató sikításai meg Gyula "mindenféleképpen" általánosításai után egyeseknek ez kicsit sok(k) lehet, számomra meg normális mennyiség 😊

Zoli kommentálásában én pont azt szeretem, hogy olyan információkat mond el amiket én max csak PFF előfizetőként vagy tényleg csak akkor tudnék ha az adott csapattal kelnék-feküdnék

igen a rangsoroknál lehet jobb lenne elmondani, hogy a "mi értékeléseink szerint" (már ha grade-kre érti, de azért rendszeresen van amikor alap stat alapján mondja), ettől függetlenül nem csak a PFF adatbázist köhögi fel, simán mond elejtett passz, missed tackle statokat, hányas ratinggel dobnak adott CB-re, engedett nyomás stb, ezek meg nem PFF specifikusak

ez nem lehetne Zoli "saját hangja"? ő az aki számok, adatok mentén támasztja alá mondandóját, számomra még mindig jobb ez a verzió (főleg az egyedi mivolta miatt, nem csak az NFL-es szubkultúrában, hanem úgy a magyar szakkommentátor piacon) mint az aki csak megérzésből/szemre 2 meccs után rámondja Siemianre hogy már több mint gamemanager irányító



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 8 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 428 — Colts fan
Srácok, valaki tud esetleg egy olyan adatsorral, kifotózott képpel szolgálni, ahol látható, hogy a rookie WR-ek és TE-k hány passzt droppoltak, illetve a szintén újonc LB-k, S-k hány tacklet rontottak el? : ) (gondolom fizetős oldalakon (pl. pff) találhatóak ilyen részletes dolgok, csak arra még diákfizuból nem telik sajnos) Lehet PM-ben célszerűbb, ha valakinek van, mert gyanítom nem sok embert érdekel azért. 😊
kristóf17
Nem találtam olyan oldalt ahol van ilyen szűrő, őket találtam, akiknek legalább 2 van: George Kittle (5), Gerald Everett (3), Darrell Daniels (2), Zay Jones (2), David Njoku (2)
Missed tackle-ökre nem tudom a választ.
empty taxi
Köszönöm! 😊
kristóf17
De úgy érzem ennél többnek kell lennie, mert pl. Kupp is droppolt egy nagyon fontos szituban egyik meccs végén end zone-ban azt hiszem pár hete.
kristóf17
az nem hiszem hogy dropnak minősül, egy nagyon jó WR valszeg elkapta volna, de nem volt az tipukus elkapható passz elejtése.
braxa88
Végül is igaz. 😊