NFL csevegő

81 feliratkozó

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 536 — #neverpunt
2 play volt, ami vitatható. Az egyiknél egyértelműen meglöki a WR a CB-t, ezzel a WR lendületet vesz, a CB, viszont elindulni sem tud. Egyértelműen jó call.

A másik BB futása. Én sztem a LEVEGŐBEN van egy pont, amikor a labda eléri a vonalat. Hangsúlyozom, a levegőben, amikor földet ér, akkor már a vonal mögött a labda, de a levegőben szvsz volt egy pont.
Soldados
A playben egyszer megfogta a a DB a WR-t karját, majd az elkapás előtti pillanatban mind a két játékos kereste a kontaktot, de a WR jobban jött ki belőle. 100-ból 85 alkalommal ilyet nem fújnak be.
BB futása is minimum kétes.
De nem is én tettem be a legvitattatottabban fújt meccsek közé.
Ilyenkor azért szeretem megjegyezni, hogy Harrisonra konzekvensen elflejtenek holdingot dobálni
Soldados
Ezt az összes olyan szurkoló elpanaszolhatja, akinek a csapatában elit pass rusher van

Mellesleg én sosem foglalkozom a bírókkal, csak akkor amikor vki megjelenik ezzel a dumával, amely azt érzékelteti, mintha konzekvensen a Steelersnek fújnának.
Soldados
Elértem már azt a kort, hogy ne egyes csapatok/játékosok gyűlöletével, kipécézésével foglalkozzam.
Az tény, hogy még életemben nem láttam olyan meccset, amikor sorsdöntő, szoros szituban ellenetek fújtak volna, fordítva viszont ez nem ritka esemény.
Lehet hogy a szememmel van a baj, lehet hogy csak a sors játszik velem, és a benneteket sújtó, meccset eldöntő ítéletek mindig a látókörömön kívül esnek.
Vagy lehet az is, hogy a nagy szurkolótábor, a csapat mögött lévő befolyás, az erős WASP-kötődés (a mostani pittsburgh-i bíró) ad egy leheletnyi hátszelet. Viszont ezt innen nem fogjuk objektíven eldönteni, főleg úgy nem, hogy te nyilvánvalóan nem vagy elfogulatlan.
Ennyi.

több mint 9 éve
Maka Jacksonville Jaguars 2 512
Hetedik heti beharangozóim:

http://sportmajom.blog.hu/2010/10/24/nfl_meccsmix

😊Maka
11-2-nél állok a Monday Night előtt. Ki tippeli meg melyik kettő ment el? 😀

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 151 — Defense wins the Championship!
Igor: sorry, ha úgy hangzott, mintha koronáznám az idei Steelers-t. Nem így van. A korábbiakat igen. Mert az hogy eddig az idei Steelers felülemelkedett a gondjain, az nem azt jelenti, hogy pl Aaron Smith elvesztésén is felül fog. Márpedig a bajnoki címhez, de akár a div megnyeréséhez azon is felül kell emelkednie mostantól.

Amúgy BB 2008-ban 5 GW-drive-ot vezetett, plusz a 6.-at az SB-n. 😉 2005-re nem emlékszem, hogy ott hány volt neki.

The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 12 514 — We don't use that moon anyway
Kicsit korai mar megint koronazni az idei Steelerst... (mert abba megy at a vedobeszeded, meglepo modon)

Ez a monolog egeszen addig jol hangzik, amig jon egy-meccs, ahol kicsit poruljarsz, es puff (plane, ha ez epp a PO-ban van) Ki emlekszik a Pittsburgh-faneken kivul, hogy BB-nek melyik evben, hany comeback drive-ja volt.. ugy tunik mintha minden evben lenne 6-8 neki 😛
(es persze lehet, hogy nem is abban az evben volt a legtobb, amikor SB-t nyertetek, pedig hiabaemelkedett felul mindenen a csapat 😛)

Az meg a masik, hogy felulemelkedhetsz te mindenen egy adott meccsen, harom negyeden, 18 szituaciton.. aztan eleg 1 fujas, hogy elbukjad az egeszet. Mi is megnyertuk a talalkozonkat, es felulemelkedtunk a Bills-en, de volt biroi tevedes ott is. Persze Ed szerzett 3 turnovert, es az offensunk felebredt a masodik felidore... de ha korabban maskepp tortenik a meccs, akkor lehet nem tudunk felulemelkedni a 21 pontos hatranyon mondjuk 😛

Szoval lehet szidni a Miamit.. meg foleg a birokat 😛 de ez a dontes alapjaiban valtoztatta meg a meccs vegkifejtetet, azt nem tagadhatjuk... es ezen nem tudott felulemelkedni a Miami. 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 151 — Defense wins the Championship!
Olyat nem láthattál, hogy a Fins játékosé a labda, csak azt, hogy rávetődött. De a birtoklást nem lehetett látni é utána még 2-3 Steelers-playa is odavetősött.
Soldados
van egy pillanat, amikor 2 játékosuknak is a rajta van a keze a labdán. De írtam is, hogy ez semmit se jelent
És bár nem utaltál rá, de szvsz sem a Cards, sem a Seahawks meccsen nem fújtak a Steelersnek.
Soldados
Persze hogy nem.
Az NFL Networkon volt egy top 10 minden idők legvitathatóbb ítéleteiről, immaculate receptionnel, tuck rule-lal, stb. A 10-ből az egyik helyezett nem egy play, hanem egy egész meccs volt, a 40. SB.atapapa
2 play volt, ami vitatható. Az egyiknél egyértelműen meglöki a WR a CB-t, ezzel a WR lendületet vesz, a CB, viszont elindulni sem tud. Egyértelműen jó call.

A másik BB futása. Én sztem a LEVEGŐBEN van egy pont, amikor a labda eléri a vonalat. Hangsúlyozom, a levegőben, amikor földet ér, akkor már a vonal mögött a labda, de a levegőben szvsz volt egy pont.

Mellesleg én sosem foglalkozom a bírókkal, csak akkor amikor vki megjelenik ezzel a dumával, amely azt érzékelteti, mintha konzekvensen a Steelersnek fújnának. Ilyenkor azért szeretem megjegyezni, hogy Harrisonra konzekvensen elflejtenek holdingot dobálni és nem egyszer jön röhejes roughing the passer (ha jól emlékszem pl 2008-ban a JAX ellen) vagy unnecesary roughness flag.

És még egy apróság. Én nem szoktam bírókkal foglalkozni, de mindenkinek szive joga, hogy tegye. De azt szoktam mondani, hogy ha igazán jó vagy, felül tudsz emelkedni és nyerni tudsz. Pl a Miaminak most nem volt muszáj 4 and outot csinálnia, vagy az elején 40 yrad kellett volna nekik 14 ponthoz és csináltak 8 yardot 6 pontért... De pl a Seahawksnak nem volt kötelező az idény legrosszabb játékát nyújtani, pl a Cardsnak nem volt muszáj TD-t engednie, amikor morális fölényben voltak és egy holding miatt 1. és 20-ról kezdtük a final drive-ot. És még megannyi példát lehet sorolni. És ugyanezek igazak arra, amikor minket sújtanak ítéletek. A Pats ellen is volt lehetőségünk nyerni, nem éltünk vele. A Colts ellen viszont igen, annak ellenére, hogy a körülmények ellenünk voltak. Az igazán nagy csapat képes a hátráltató körülményeken felülemelkedni és nyerni. A Pats ellen nem voltunk képesek és kikaptunk, a Colts vagy a Cards ellen a legzorultabb helyzetből is kijöttünk. És ezt minden sportágra igaznak vélem, ahol nem konzekvens csalás van, hanem egy-egy vitás ítélet.

No én ezért nem szoktam a bírókra fogni a vereséget. De azt kifejezetten nem szeretem, amikor vki úgy akarja beállítani, hogy állandóan, konzekvensen a Steelersnek fújnak, mert ez egyszerűen nem igaz. Elővehetném BB-t is, hogy úgy kapott 4 meccses eltiltást, hogy egyszer sem emeltek ellene vádat... Más ellen igen, mégsem kapott eltiltást, ennek ellenére én örültem az eltiltásának, de mondjuk akkor se szólhatott volna senki egy szót sem, ha nem tiltják el. És? A Steelers bebizonyította, hogy igazán nagy csapat, felülemelkedett a kezdő QB elvesztésén és 3-1-gyel lehozta a Falcons, Titans, Bucs, Ravens négyest. Tessék megnézni ennek a 4 csapatnak a márlegét. Erről beszélek, lehet itt igazságtalan ítéletekről beszélni, de ha igazán jó vagy, felülemelkedsz. Tavaly pl a Saints volt ilyen, mindenen felülemelkedett (pl sérüléseken). Ez egy bajnokcsapat ismérve.

szerk: ez nem neked zóló támadás, sőt ez nem támadás, de sztem ez a bírózás rohadt unalmas. Ha jó vagy, akkor nyerni fogsz, s ezt a bírók nem tudják megakadályozni. Én így gondolom, ezért nem is szoktam a zebrákkal foglalkozni.

The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Olyat nem láthattál, hogy a Fins játékosé a labda, csak azt, hogy rávetődött. De a birtoklást nem lehetett látni é utána még 2-3 Steelers-playa is odavetősött.
Soldados
van egy pillanat, amikor 2 játékosuknak is a rajta van a keze a labdán. De írtam is, hogy ez semmit se jelent
És bár nem utaltál rá, de szvsz sem a Cards, sem a Seahawks meccsen nem fújtak a Steelersnek.
Soldados
Persze hogy nem.
Az NFL Networkon volt egy top 10 minden idők legvitathatóbb ítéleteiről, immaculate receptionnel, tuck rule-lal, stb. A 10-ből az egyik helyezett nem egy play, hanem egy egész meccs volt, a 40. SB.

több mint 9 éve
Egyrészt vki mutasson egy felvételt, amin tisztán látszik, hogy a Miamié a labdaSoldados
Két zöld mezes is ráesett a labdára, a kezük is rajta volt a földön, de persze ezt meg lehet úgy is ítélni, hogy nem birtokolták a labdát.

Azért a Steelers-rajongók mondjanak már nekem egy olyan meccset, ahol egyértelműen és folyamatosan ellenük fújtak, szívesen leszedném valahonnan.
Ugyanis ha meccset befolyásoló kétes vagy rossz ítéletről hallok a Steelers vonatkozásában, mindig ők jönnek ki jól (kivéve talán a 2005-ös Colts ellenni meccset, de azt így is nyerték)atapapa

Amúgy Pats elleni konfdöntő, amit Szabler youtube channeljén meg is lehet nézni hosszabb összefoglalóban. Plusz a Colts elleni 2004-es div round. És bár nem utaltál rá, de szvsz sem a Cards, sem a Seahawks meccsen nem fújtak a Steelersnek.

több mint 9 éve
Egyrészt vki mutasson egy felvételt, amin tisztán látszik, hogy a Miamié a labdaSoldados
Két zöld mezes is ráesett a labdára, a kezük is rajta volt a földön, de persze ezt meg lehet úgy is ítélni, hogy nem birtokolták a labdát.

Azért a Steelers-rajongók mondjanak már nekem egy olyan meccset, ahol egyértelműen és folyamatosan ellenük fújtak, szívesen leszedném valahonnan.
Ugyanis ha meccset befolyásoló kétes vagy rossz ítéletről hallok a Steelers vonatkozásában, mindig ők jönnek ki jól (kivéve talán a 2005-ös Colts ellenni meccset, de azt így is nyerték)

több mint 9 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Chris Chase a Shutdown Corner blogról:
http://sports.yahoo.com/nfl/blog/shutdown_corner/post/Video-Controversial-goal-line-replay-review-aid?urn=nfl-279435

"Where to begin?

1. There are two incontrovertible facts about this play: Roethlisberger fumbled the ball. A Miami Dolphins player emerged from the pile and handed the ball to an official.

...

3. Ben Roethlisberger said after the game that he had the ball but an official told him to give it up. Dolphins coaches insist their players had the ball. (Roethlisberger also thought he crossed the goal line, so consider the source. And it looked like he was in one of the worst positions to grab the fumble.)

4. Steratore interpreted the replay review correctly.* That's the only thing he and his crew didn't screw up on this play.

* Since the ref couldn't tell who recovered, the ball goes back to the team that fumbled the ball.

5. The worst mistake was the line judge signaling a touchdown. It was a fumble, he missed it. Stuff like that happens. But because a touchdown was signaled, the other refs failed to monitor the ensuing scrum from the fumble. True, the play is "dead" once the signal goes up, but in recent years the refs have been instructed to keep a play alive even after a dead ball in case there's a questionable call on the field. Even though the play was ruled a touchdown, the fact that the ball was on the ground means the officials should regard the play as live. Steratore didn't. That was mistake No. 2.

As the teams were fighting for possession, the ref walked to the 5-yard line and began explaining that the play was ruled a touchdown. Why the rush? What was his hurry? Sort it all out and then rule a touchdown.

...

7. Steratore took the easy way out. Instead of using common sense to make a ruling that would be deemed controversial, he fell back on the safety of the rule book to get out of having to make a difficult call. A Dolphins player ended up with the ball. It's not a big leap of faith to say that he was the one who recovered. Unfortunately, common sense isn't something in which the NFL rule book often deals.

8. Pittsburgh still had three timeouts, so even if the Dolphins got the ball on their own 20, there was plenty of time for the Steelers to come back and win the game. Also, Miami had plenty of time to score after the Pittsburgh field goal. They went four-and-out on that drive. Steratore didn't help matters, but Miami's loss was a joint effort.

9. It won't please Dolphins fans to know that Steratore is a Pittsburgh native."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 9 éve
Tegyük hozzá, hogy mi lett volna az ideális ítélet/helyzet. Ha a bírók fumble-t ítélnek, akkor mindenképpen meg kell állapítaniuk, hogy ki szerezte meg a labdát. Ezután, ha miénk a labda, akkor ugyanúgy FG jött volna (Holly Roller rule), ha Finsé, övék a labda és mondjuk mi visszanézetjük, hogy BB bevitte-e, aztán kiderül, hogy nem. Azt pedig csak zárójelesen teszem hozzá, hogy - tudtommal - azt nem lehet visszanézetni, hogy kiszerezte meg a labdát fumble után, tehát e tekintetben az eredeti bírói ítélet hatályban maradt volna.

Így hogy TD-t ítéltek, nem születhetett minden kétséget kizáróan igazságos ítélet, de ha fumble az eredeti call, akkor igen.

több mint 9 éve
Nálunk volt egy érdekes eset, a Browns hordott vissza, fumble (ami ugyan kétes volt), a játékosunk a földre vetődve tisztán megszerzi és birtokolja a labdát, tisztán és láthatóan lekontaktolják a földön fekve, majd tízen ráugranak még, a rakás alján kihámozzák a kezéből a bőrt és a bírók a Clevelandnek adták a labdát.
Payton pirosat dob rá, de ezt se lehetett visszanézni persze.

több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 12 514 — We don't use that moon anyway
Srácok, ha a spori azt mondta, hogy visszanézte a fumble-t, akkor a szabály nem a rossz. Egyébként egyetértek Soldival, 100%-os biztonsággal nem lehetett látni a Dolphins-recovery-t.marci
Ezzel csak az a baj, hogy a fumblik jo reszet igy soha az eletbe nem lehet latni/megallapitani ki szerezte meg..

Amugy sanszos, hogy en is igy iteltem volna meg.. bar nekem ugy tunt eloszor Dolphins jatekos vetodott ra.. aztan utana, hogy ki birkozta el a kupac aljan, azt mar soha az eletbe nem tudjuk meg - valszeg fogtak harom-negyen minimum.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Ha valaki talál statisztikát a mai -NFL néven futó- komédiáról, mindenképp írja be. Hány fumble, pick, pick 6, büntetés, stb volt ezen a vasárnapon?Escalade
"Desmond Bishop scored on a 32-yard interception return in the Packers' 28-24 win over the Vikings. Bishop's was the ninth INT-TD of the day, setting a new record for the most such touchdowns on any day in NFL history."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 9 éve
marci Indianapolis Colts 1 023
Srácok, ha a spori azt mondta, hogy visszanézte a fumble-t, akkor a szabály nem a rossz. Egyébként egyetértek Soldival, 100%-os biztonsággal nem lehetett látni a Dolphins-recovery-t.
több mint 9 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
A szabállyal van a baj, arra értettem én is.
több mint 9 éve
Egyrészt vki mutasson egy felvételt, amin tisztán látszik, hogy a Miamié a labda, másrészt tudtommal azt nem is nézhették volna vissza, mert ott véget ért a play, amikor TD-t ítéltek. (Az már más kérdés, hogy ez mekkora hülye szabály már megint...)

több mint 9 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Majd alkalomadtán aki látta a Pittsburgh-Miami meccset, világosítson fel az utolsó ittsburgh támadás visszanézéséről. Pont baszakodott a stream, és nem értettem mit mondott a referee. És így meg nem nagyon áll össze a kép. Ha fumble volt, és a miami szerezte meg, akkor miért a Steelers jött??GRAFI
Mert amikor TD-t ítélt a bíró, az azután történt események nem visszanézhetőek. Megállapították a fumble-t, de azt nem nézhetik vissza, hogy ki szerezte meg, mert sípszó után volt, így jöhettünk a 0,5 yardosról.

Mákos győzelem volt.Soldados
Nem azt mondta a sporttárs (meg Gumbel és Dierdorf), hogy a fumble után nem tudta 100%-os biztonsággal megállapítani, hogy tényleg a védelem szerezte meg a labdát?marci
De.

Röhej, hogy ilyen technikai háttérrel -ismét- a szabályok állnak a jó döntés útjába.

több mint 9 éve
Pedig az a lassítások alapján elég egyértelmű volt
több mint 9 éve
marci Indianapolis Colts 1 023
Majd alkalomadtán aki látta a Pittsburgh-Miami meccset, világosítson fel az utolsó ittsburgh támadás visszanézéséről. Pont baszakodott a stream, és nem értettem mit mondott a referee. És így meg nem nagyon áll össze a kép. Ha fumble volt, és a miami szerezte meg, akkor miért a Steelers jött??GRAFI
Mert amikor TD-t ítélt a bíró, az azután történt események nem visszanézhetőek. Megállapították a fumble-t, de azt nem nézhetik vissza, hogy ki szerezte meg, mert sípszó után volt, így jöhettünk a 0,5 yardosról.

Nem azt mondta a sporttárs (meg Gumbel és Dierdorf), hogy a fumble után nem tudta 100%-os biztonsággal megállapítani, hogy tényleg a védelem szerezte meg a labdát?
több mint 9 éve

Ez így szánalmas.....
több mint 9 éve
kobalu91 945 — Scientist
A nemzeti sport cikkeit már el se olvasom, a képaláírástól rosszul leszek: 😀
több mint 9 éve
kristof New York Giants Miami Hurricanes 8 272 — Browns GM

nevetséges, hogy 2010-ben egy ilyen fontos play nem nézhető vissza...Hurka
hát ott és akkor kicsit szánalmasnak éreztem h csak azért mert sípszó volt már nem lehet visszanézni. ha nincs technika akadálya akkor miért ne javíthatnának a hibájukon? nevetséges

Oh, what a tangled web we weave
When first we practise to deceive!
több mint 9 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Ha valaki talál statisztikát a mai -NFL néven futó- komédiáról, mindenképp írja be. Hány fumble, pick, pick 6, büntetés, stb volt ezen a vasárnapon?

több mint 9 éve

nevetséges, hogy 2010-ben egy ilyen fontos play nem nézhető vissza...Hurka
Ezzel egyetértek.

több mint 9 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 049 — 28-14

nevetséges, hogy 2010-ben egy ilyen fontos play nem nézhető vissza...