New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
De, a döntés attól jó - mégpedig kizárólag attól jó -, hogy bejön vagy sem. Más mércéje nincs is.
peterk2005 udvari bolond
Ez oltári hülyeség. Nagyon kisarkított példa:

Két fecskendő közül választhatsz és kötelező választanod:
1. Megmondják hogy az egyikben 90%ban tutira méreg van és megmutatják melyik az!
2. Megmondják, hogy a másikban 10%-os eséllyel lehet méreg.

Válassz!

Nincs olyan értelmes ember aki az első fecskendőt választja. De lesz 10% eset nagy mintán, kis mintán meg akár 100%-os előfordulás, amikor a 2.fecskendőbe is belehal a választó.

Rosszul döntött mert meghalt és a variancia rossz felén volt?

Dehogy. Két opciója volt, választani kellett. Nagyon lényegtelen a kimenetel a döntés helyességétől.

Fura, hogy cégvezető létedre nem érted 😕

Amit meg Ulpi leírt azt hónapok óta nyomjuk a podcastban, blog csoportban, privátban. Teljes mértékben egyet is értünk azzal.
topin
Még egyszer megfogalmazom, úgy tűnik nem voltam elég érthető: olyan példákat hozol, amiknek a valószínűsége _bizonyítható_. Tehát _tudod_, hogy nagy mintán mekkora eséllyel válik be. és ebből visszavezethető az egyedi esetre a valószínűség. Ennek a példának az lenne az analógiája, hogy ha száz Patriciából bizonyíthatóan 80 be szokott válni OC-ként, akkor utólag jó döntés akkor is a kinevezése, ha pont a Patriotsnál nem jön be.

De Patrícia kinevezése nem egy ilyen statisztikailag egyszerűen igazolható döntés. Illetve, ha erőltetni akarjuk a statisztikai valószínűséget, akkor mondjuk azt elővehetjük, hogy hány edző szokott beválni adott munkakörben az NFL-ben olyanok közül, akik a szakmai előéletükben még nem dolgoztak azon a területen? Gyanítom, hogy ez inkább azt igazolná, hogy nem kellett volna kinevezni....

De akár nagy mintán, akár egyedileg igazolható döntésről is vasn szó, mindegyik esetben a döntés helyességét az igazolja, hogy bejön. Csak nagy mintás esetben a bizonyítás nagy mintára igaz és abból vezethető vissza az egyénre a valószínűség. egyedi esetben pedig az egyedi esetre kell igaznak lennie. Ha nem az, akkor a döntés nem jó.
peterk2005 udvari bolond
Nagyon úgy fest jön BOB.

Szóval, ha ez így van, és ezt már tavaly is pedzegették/tük, akkor az átmeneti 1 darab évre olyan embereket raktak erre az oldalra, akik amúgy is a stábban maradnak a 22-es szezon után, csak valami más poziban.

Ha az volt a fő szempont, hogy BoB deal járjon le Sabannál, mert BB nem húzna ki embert a haver alól, akkor ennek fényében kell értékelni a kinevezést.

És ezekről a döntési szempontokról írok, hogy fingunk nincs róla, de azért megy a reszelés.

És arról sincs adat, hogy Patricia skillset hány százalékban bukik meg. A látottak alapján nagy eséllyel, de sztár edzőknek is voltak már szar idényeik, szóval ez sem 0 vagy 100%.

Az állításom továbbra is az, hogy a végeredmény az egy kimenetel, ami még csomó változótól függ és nem feltétlenül értékeli a döntést. A folyamatot ami a végeredményhez vezetett, azt igen. De a döntés ettől még lehet jó (általánosságban beszélek, nem MattyP kinevezéséről). Ez utóbbiról pedig véleményünk lehet a látottak fényében, de a döntési szempontokról továbbra sem fogunk tudni semmit.

AKkor sem ha reszelővel nyomatjuk..

Boldog karit mindenkinek!
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
De, a döntés attól jó - mégpedig kizárólag attól jó -, hogy bejön vagy sem. Más mércéje nincs is.
peterk2005 udvari bolond
Ez oltári hülyeség. Nagyon kisarkított példa:

Két fecskendő közül választhatsz és kötelező választanod:
1. Megmondják hogy az egyikben 90%ban tutira méreg van és megmutatják melyik az!
2. Megmondják, hogy a másikban 10%-os eséllyel lehet méreg.

Válassz!

Nincs olyan értelmes ember aki az első fecskendőt választja. De lesz 10% eset nagy mintán, kis mintán meg akár 100%-os előfordulás, amikor a 2.fecskendőbe is belehal a választó.

Rosszul döntött mert meghalt és a variancia rossz felén volt?

Dehogy. Két opciója volt, választani kellett. Nagyon lényegtelen a kimenetel a döntés helyességétől.

Fura, hogy cégvezető létedre nem érted 😕

Amit meg Ulpi leírt azt hónapok óta nyomjuk a podcastban, blog csoportban, privátban. Teljes mértékben egyet is értünk azzal.
topin
Még egyszer megfogalmazom, úgy tűnik nem voltam elég érthető: olyan példákat hozol, amiknek a valószínűsége _bizonyítható_. Tehát _tudod_, hogy nagy mintán mekkora eséllyel válik be. és ebből visszavezethető az egyedi esetre a valószínűség. Ennek a példának az lenne az analógiája, hogy ha száz Patriciából bizonyíthatóan 80 be szokott válni OC-ként, akkor utólag jó döntés akkor is a kinevezése, ha pont a Patriotsnál nem jön be.

De Patrícia kinevezése nem egy ilyen statisztikailag egyszerűen igazolható döntés. Illetve, ha erőltetni akarjuk a statisztikai valószínűséget, akkor mondjuk azt elővehetjük, hogy hány edző szokott beválni adott munkakörben az NFL-ben olyanok közül, akik a szakmai előéletükben még nem dolgoztak azon a területen? Gyanítom, hogy ez inkább azt igazolná, hogy nem kellett volna kinevezni....

De akár nagy mintán, akár egyedileg igazolható döntésről is vasn szó, mindegyik esetben a döntés helyességét az igazolja, hogy bejön. Csak nagy mintás esetben a bizonyítás nagy mintára igaz és abból vezethető vissza az egyénre a valószínűség. egyedi esetben pedig az egyedi esetre kell igaznak lennie. Ha nem az, akkor a döntés nem jó.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
De, a döntés attól jó - mégpedig kizárólag attól jó -, hogy bejön vagy sem. Más mércéje nincs is.
peterk2005 udvari bolond
Ez oltári hülyeség.

Nagyon kisarkított példa:

Két fecskendő közül választhatsz és kötelező választanod:
1. Megmondják hogy az egyikben 90%ban tutira méreg van és megmutatják melyik az!
2. Megmondják, hogy a másikban 10%-os eséllyel lehet méreg.

Válassz!

Nincs olyan értelmes ember aki az első fecskendőt választja. De lesz 10% eset nagy mintán, kis mintán meg akár 100%-os előfordulás, amikor a 2.fecskendőbe is belehal a választó.

Rosszul döntött mert meghalt és a variancia rossz felén volt?

Dehogy. Két opciója volt, választani kellett. Nagyon lényegtelen a kimenetel a döntés helyességétől.

Fura, hogy cégvezető létedre nem érted 😕

Amit meg Ulpi leírt azt hónapok óta nyomjuk a podcastban, blog csoportban, privátban. Teljes mértékben egyet is értünk azzal.
több mint 1 éve
kolok1972 New England Patriots 2 426 — Pats fan
#BREAKINGNEWS Robert Kraft is reportedly “weeks away” from having “pivotal conversations about the future of the franchise”, per Jeff Howe.

Hopsz
ThundersNFL a Jobbágy
Szosz? Link?

Kivancsi vagyok h most csak a jogi procedurat inditja el h atpasszolja a csapatot a fianak vagy esetleg hozzon egy uj HC-t, atbeszelje BB-vel h mi az elvarasa vagy el akarja adni a csapatot.

Amugy en azt nem ertem h miert olyan nehez hozni vkit segededzoi, asszisztensi posztokra h fel legyen toltve az osszes terulet.
Vagy esetleg amikor mar tudja h ki megy el, akkor mar keso, mert nincs eleg ido betanitani az uj embert, mert keszulni kell az uj szezonra?
Ha meg igy van, miert nem nagyobb egy csapat edzoi letszama?

Folyamatosan arrol olvasni h mennyit dolgoznak az edzok, de nem valtozik semmi ezen a teren. Vagy ennyire elaprozni mar nem lehet a reszfeladatokat?

Masik meg h eleg ellentmondasos szamomra h mig BB az egyik legnagyobb ujito, megis o tunik a legoldachoolabbnak vagy vaskalaposnak es valtoztatasra keptelennek.
Lúdas Solymi
 twitter.com/jeffphowe/status/1606341018865078293?s=61&t=J1c7tLlG97PxKLeopjDcGQ

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem sértődtem meg, csak felesleges véget nem érő körökbe bonyolódni. topin
Ok. 😊

A döntés nem attól jó, hogy bejön van sem. Az eredményben van variancia, ami miatt értékelni kell.
Ha már a pókert hozod fel, akkor pont azért működik, mert aki 10% esélyre berakja és nyer, és nem tudja hogy ez egy szar döntés volt, az azt hiszi jól döntött. Közben meg nem.
Vagy aki berakja 90%-ra és veszít, az egyáltalán nem hozott rossz döntést. Sőt. Felesleges elkeseredni mert ha ilyen döntéseket hoz, akkor vastagon nyereséges lesz.
A pókerben a 70-30 az egy teljesen standard szitu. Ha valaki 4-5 alkalommal zsinórban bukja a 70-t, az nem rossz játékos, bár egy nyomorult petákot sem nyert. Csupán a jó döntéseibe beleszóltak a külső körülmények.
Szóval a döntésnek a végeredményhez nem feltétlenül van akkora köze, mint a végeredményre ható körülményeknek.
topin
De, a döntés attól jó - mégpedig kizárólag attól jó -, hogy bejön vagy sem. Más mércéje nincs is. Az az eset amire te gondolsz - és a fenti póker példádban is erre utalsz - csak azt jelenti, hogy előfordulhat, hogy alkalomadtán nem jön be, de ekkor az utólagos elemzésnek (vagy az előre tudott mateknak) vissza kell igazolnia, hogy a döntés siker-esélye megérdemelte a döntést. A póker példádban a 70-30 döntés nem arról szól, hogy egy adott leosztásban használja-e a 70-30-at - így az egy leosztás eredménye nem is számít -, hanem arról, hogy hosszú távon ez a sikeres statégia. És ezt a döntést vissza is igazolja az élet, a matek ki fog jönni hosszú távon. A futball-analógiája ennek az, hogy lehet egy OC kinevezése jó döntés attól, hogy egy adott meccsen, egy-két plahívása nem jó. De akkor nem lehet jó döntés, ha hosszú távon sikertelen a séma / playhívás / game plan (attól függően, hogy mi az OC feladatköre).

(De legyünk ennél megengedőbbek - lehet ilyen eset - és engedjük meg azt az esetet is, hogy az OC kinevezése séma váltással, vagy erős játékosmozgással is együtt jár, és az eredményre emiatt várni kell. Az eleje - akár hosszabb idő, fél idény, netán teljes idény is - akadozós. VIszont ha ezt megengedjük, akkor ebben az esetben legalább annyit azért látni kellene, hogy konzisztensen és következetesen próbálják az új rendszert implementálni, és elemeiben mutatkozik valami épülés. Illetve, ha megengedjük még azt is, hogy nincs új séma, csak ismeretlenek a felek még egymásnak, és keresik a legjobb megoldásokat, akkor pedig annak kellene látszani, hogy amit megtaláltak és megy, arra ráfeküdtek. De kkor meg nem kéne olyanokra bukkanni, mint amit Ulpianus említett, hogy egy játékelem működik, de alig használják.)

Mindegy, túltolom már. A rövid lényege annak amit mondani akartam úgyis csak annyi, hogy (nagyon) nem értek egyet azzal az attitűddel, hogy mi szurkolók nem vagyunk futball szakemberek, nem tudhatjuk a mit miérteket, ezért az eredmény megítélésére is korlátozottan tegyünk kísérletet. Nem. Az autó vagy elindul vagy nem, az eredményt laikusként is meg lehet ítélni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 390
#BREAKINGNEWS Robert Kraft is reportedly “weeks away” from having “pivotal conversations about the future of the franchise”, per Jeff Howe.

Hopsz
ThundersNFL a Jobbágy
Szosz? Link?

Kivancsi vagyok h most csak a jogi procedurat inditja el h atpasszolja a csapatot a fianak vagy esetleg hozzon egy uj HC-t, atbeszelje BB-vel h mi az elvarasa vagy el akarja adni a csapatot.

Amugy en azt nem ertem h miert olyan nehez hozni vkit segededzoi, asszisztensi posztokra h fel legyen toltve az osszes terulet.
Vagy esetleg amikor mar tudja h ki megy el, akkor mar keso, mert nincs eleg ido betanitani az uj embert, mert keszulni kell az uj szezonra?
Ha meg igy van, miert nem nagyobb egy csapat edzoi letszama?

Folyamatosan arrol olvasni h mennyit dolgoznak az edzok, de nem valtozik semmi ezen a teren. Vagy ennyire elaprozni mar nem lehet a reszfeladatokat?

Masik meg h eleg ellentmondasos szamomra h mig BB az egyik legnagyobb ujito, megis o tunik a legoldachoolabbnak vagy vaskalaposnak es valtoztatasra keptelennek.

több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 390
#BREAKINGNEWS Robert Kraft is reportedly “weeks away” from having “pivotal conversations about the future of the franchise”, per Jeff Howe.

Hopsz
ThundersNFL a Jobbágy
Az öreg csak kurvázzon inkább tovább, az ő korában már ne akarjon fontos döntéseket hozni...
Castleai01
hát ez az h ne legyen több olyan befejezés mint a miami miracle v most a raiders ellen átnevezi new england happy pendingsre
Kúrfürst briareos
ThundersNFL a Jobbágy
Vegulis a Miami Miracle neki is megvolt, csak nem a stadionban 😊

több mint 1 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 773 — !SuPeR6BoWL!
#BREAKINGNEWS Robert Kraft is reportedly “weeks away” from having “pivotal conversations about the future of the franchise”, per Jeff Howe.

Hopsz
ThundersNFL a Jobbágy
Az öreg csak kurvázzon inkább tovább, az ő korában már ne akarjon fontos döntéseket hozni...
Castleai01
hát ez az h ne legyen több olyan befejezés mint a miami miracle v most a raiders ellen átnevezi new england happy pendingsre
Kúrfürst briareos

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 1 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 827 — StuG Life
#BREAKINGNEWS Robert Kraft is reportedly “weeks away” from having “pivotal conversations about the future of the franchise”, per Jeff Howe.

Hopsz
ThundersNFL a Jobbágy
Az öreg csak kurvázzon inkább tovább, az ő korában már ne akarjon fontos döntéseket hozni...
Castleai01
hát ez az h ne legyen több olyan befejezés mint a miami miracle v most a raiders ellen átnevezi new england happy endingsre

több mint 1 éve
Castleai01 New England Patriots 1 528 — Patriots fan
#BREAKINGNEWS Robert Kraft is reportedly “weeks away” from having “pivotal conversations about the future of the franchise”, per Jeff Howe.

Hopsz
ThundersNFL a Jobbágy
Az öreg csak kurvázzon inkább tovább, az ő korában már ne akarjon fontos döntéseket hozni...

"Azt mondják Elmebajban Szenvedek... De én Nem is Szenvedek, inkább Élvezem Minden egyes Percét..." 😉
több mint 1 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 773 — !SuPeR6BoWL!
#BREAKINGNEWS Robert Kraft is reportedly “weeks away” from having “pivotal conversations about the future of the franchise”, per Jeff Howe.

Hopsz

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
Ha irhatok velmenyt. Nekem ami "gondom" van a Honveddal.
Egyik, a nagy dirrel-durral bevezetett kulso zona futasblokkolo fal, nos nem igazan megy. Ennek kene a legfobb fegyvernek lenni, marmint en igy kepzeltem szezon elott.
Masik, hogy olyan amator hibakat latok, amikre azt mondtam evekig "Na, ezt egy Steelersnel vagy Patsnel nem fogod latni!". Mondok egy peldat. A Raiders elleni meccsen volt egy punt blokk, amin kabe elment a meccs. Nezzetek meg, a (long) snap ugy csattan el, hogy a ST csapat fele nem is veszi eszre, nincs semmifele kommunikacio. Nem lattam ilyen gyakran az biztos. Mar elfutnak a Raiders vedok 3 lepest, mikor a kulso protector raeszmel, hogy jajj itt mar jatek van. Pedig ok inditjak. Ez mi vot?
Vagy olyan buta buntik, false startok, stb, akar egymas utan ketszer, amivel lehetetlen helyzetbe hozzak magukat. Fegylemezetlenseg. En nem ezt sozktam meg, de lehet most mindent kritikusabban latok.

Vegul pedig egy erdekesseg, amit valahol olvastam. A Pats egesz jo (nem legjobb) a play action jatekokban. Asszem tizenegyedik legjobbak vagy ilyesmi. Ehhez kepest alig van csapat, aki kevesebbet jatssza.
ulpianus
Peppers nem allt keszen a jatekra, ezert orjongott Achord is.

A kaotikus goal line jateknal, ahol 2 time out mellett 2 TD-t szereztunk egy mezonygolert vegul, ott Jones ugyanugy elobb inditotta a playt es Jonnu meg a felallasat ellenorizte.

Ezek mind abbol a feszultsegbol, komforton kivuli allapotbol jonnek, amikbe a stab rakja oket.

A ZBS-t tudtuk hogy nem lehet 1-2 honap alatt telepiteni, nekunk eleg szarul is ment a folyamata. Ehhez kepest behivtunk ilyen jatekot kulcs szitukban is, mindezt annak ellenere, hogy egesz evben szenvedtunk az ilyenekben.

A center alol azt hiszem yardokban top5 vagyunk, shotgunbol meg 20.helyen nyomulunk. A yard atlagunk 6.6 és 10.1. De azert minden alkalommal visszatalaltunk a shotgunhoz, akar driveon belul,meccsen belul is.

A top3 legtobb futojatek nekunk kellett egy PA-hoz. Annak ellenere, hogy az egyik leghatekonyabb fegyver a ligaban es alapbol tomtek a boxot ellenunk.

A play design eleve behatarolta a passzjatekot, az olvasasi sorrend is problemas volt. A tight endek hasznalata borzalmasan egysiku, ha ritkan bevontuk Henryt a passblockba, akkor 1:1-ben kellett volna elit endeket megtartania.

A route concept es az OLine pass protection nem volt osszhangban. Erre utalt Belichick a Raiders meccs vegen, amikor azt mondta nem tudunk eldobni az end zone-ig, ezert nem jott hail mary.

Jol mutatja az utolso 3 passzjatekbol ketto is, hogy a 3 man rush ert oda villamgyorsan Joneshoz. Pedig azok nem is hail mary utvonalak kibontakozasahoz kellettek. Ezert dobaljuk a LOS kornyekere a labdat, mert ehhez tart a fal.

Trent Brown 10 false start buntetese eleg beszedes az osszhangra nezve, illetve mutatja, hogy mennyire nem tett jot az egysegnek a ket tackle varialasa.

Egyertelmunek tunik, hogy a tervezoasztalnal halt el a folyamat. Ami erthetetlen ebben es nem az van, hogy csak papiron mukodik de a palyan semmi penzert, az a play action jatekok mellozese es az, hogy nem a mukodo koncepciok lettek tulnyomo reszben, hanem ugyanazt a shotgunbol vergodest akartak lenyomni mindenki torkan. Pedig az analitika eleg jol megmutatta, hogy mi megy es mi nem.

Bye ota meg van ez a potyogtetes, ami a falnak szol. De ott sem modositottak tul sok mindent, mert a vertikalis jatekhoz ugyanugy alkakmatlan, hiaba jo a PFF grade a 2mp koruli meloban. Nagyon kikapni annyi ido alatt ritkan lehet.

Konkretan a klasszikus jut eszembe a stab donteseit latva:

Itt mindenki hulye?
Itt? Mindenki.
több mint 1 éve
kolok1972 New England Patriots 2 426 — Pats fan
Ha irhatok velmenyt. Nekem ami "gondom" van a Honveddal.
Egyik, a nagy dirrel-durral bevezetett kulso zona futasblokkolo fal, nos nem igazan megy. Ennek kene a legfobb fegyvernek lenni, marmint en igy kepzeltem szezon elott.
Masik, hogy olyan amator hibakat latok, amikre azt mondtam evekig "Na, ezt egy Steelersnel vagy Patsnel nem fogod latni!". Mondok egy peldat. A Raiders elleni meccsen volt egy punt blokk, amin kabe elment a meccs. Nezzetek meg, a (long) snap ugy csattan el, hogy a ST csapat fele nem is veszi eszre, nincs semmifele kommunikacio. Nem lattam ilyen gyakran az biztos. Mar elfutnak a Raiders vedok 3 lepest, mikor a kulso protector raeszmel, hogy jajj itt mar jatek van. Pedig ok inditjak. Ez mi vot?
Vagy olyan buta buntik, false startok, stb, akar egymas utan ketszer, amivel lehetetlen helyzetbe hozzak magukat. Fegylemezetlenseg. En nem ezt sozktam meg, de lehet most mindent kritikusabban latok.

Vegul pedig egy erdekesseg, amit valahol olvastam. A Pats egesz jo (nem legjobb) a play action jatekokban. Asszem tizenegyedik legjobbak vagy ilyesmi. Ehhez kepest alig van csapat, aki kevesebbet jatssza.
ulpianus
Nem Ulpi,tökéletesen látod,pontosan ezek azok a diszfunkcionális zavarok amire én is utaltam egy pár hsz-sal korábban,amik soha nem voltak jellemzőek a csapatra,pont ez adta a franchise erősségét és ezt sokkal nagyobb problémánk érzem,mint hogy milyen mérleggel zárjuk a szezont. Vsz minden probléma gyökere is ez(és egyben a sikertelenségé ), de az igazi kérdés hogy ennek mi az oka.
De sajnos sok ilyen jelet lehetne még sorolni.

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 1 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
Ha irhatok velmenyt. Nekem ami "gondom" van a Honveddal.
Egyik, a nagy dirrel-durral bevezetett kulso zona futasblokkolo fal, nos nem igazan megy. Ennek kene a legfobb fegyvernek lenni, marmint en igy kepzeltem szezon elott.
Masik, hogy olyan amator hibakat latok, amikre azt mondtam evekig "Na, ezt egy Steelersnel vagy Patsnel nem fogod latni!". Mondok egy peldat. A Raiders elleni meccsen volt egy punt blokk, amin kabe elment a meccs. Nezzetek meg, a (long) snap ugy csattan el, hogy a ST csapat fele nem is veszi eszre, nincs semmifele kommunikacio. Nem lattam ilyen gyakran az biztos. Mar elfutnak a Raiders vedok 3 lepest, mikor a kulso protector raeszmel, hogy jajj itt mar jatek van. Pedig ok inditjak. Ez mi vot?
Vagy olyan buta buntik, false startok, stb, akar egymas utan ketszer, amivel lehetetlen helyzetbe hozzak magukat. Fegylemezetlenseg. En nem ezt sozktam meg, de lehet most mindent kritikusabban latok.

Vegul pedig egy erdekesseg, amit valahol olvastam. A Pats egesz jo (nem legjobb) a play action jatekokban. Asszem tizenegyedik legjobbak vagy ilyesmi. Ehhez kepest alig van csapat, aki kevesebbet jatssza.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
Petiékkel pont azt beszéltük, hogy JMD-vel ez kb 10-4-es szezon eddig és nincs miről beszélni, hogy ki a szar meg ki nem.
topin
Wow. Te szoktál fennakadni azon, hogy valaki kimond egy véleményt, ami esetleg csak egy vélemény, és nincs alátámasztva szakértők vélemánye által. Nem is akármilyenekkel, mert az "öregek" meg az "eladta magát a clickbait-ért" emberekre inkább ne hivatkozzunk. Ehhez képest ez a 10-4, jó erősre sikerült állítás, tekintve, hogy ebben aztán nincs se szakma, se szakértő, csak egy jó nagy "ha". 😊
peterk2005 udvari bolond
És én ezt tényként állítottam vagy odaírtam, hogy egy beszélgetésben merült fel? Ahol Patses szerkesztők diskuráltak egymással és az O stáb körüli szarságról?

Szóval továbbra is lukra futsz kedves peterk, de mivel már unom ezt, így a továbbiakban megkíméllek a reakcióktól itt ebben a topicban.
topin
Megsértődtél? Nem sértegetni akartalak, hanem vitázni. 😊 Csak felhívtam rá a figyelmedet, hogy ez a "ha JMD van akkor ez a szezon 10-4" pontosan annyira "agyhalott" komment, mint amiken ki szoktál akadni. (Amivelnem az volt a célom, hogy a kommentedet le-agyhalottazzam, mert nem az. Hanem az, hogy időnként légy toleránsabb mások véleményével kapcsolatban, ahelyett, hogy leagyhalottazod / feltételezed, hogy felkészületlen.)

Na most amit itt állítasz, az egy prekoncepcióból jött vélemény. Ugyanis se neked, se nekem nincs rálátásunk, hogy MattyP mihez mennyire ért, és mihez mennyi köze van ebben a mostani offense-ben.

Én már vettem fel úgy játékost, hogy kurvára nem hittem benne, hogy bármit is tudunk vele kezdeni a jelenben. De a múltja alapján, ami több évvel ezelőttre nyúlt vissza, volt egy nagyon halvány remény. Aztán a srác a legígéretesebb tehetség díjat bírta begyűjteni az 5 nappal ezelőtt rendezett évzáró banketten.

Pedig nem hogy 50, de 10%-ot se nagyon adtunk neki. Pedig akik felmérték, meg elkezdtek vele dolgozni, nem nagyon szoktak mellélőni. topin
Kívülről nézve sosem az az érdekes, hogy mit és miért döntesz. A miértek a te dolgod (ha elemezni akarod magadat), másokat a döntés eredménye érdekel. Ha úgy döntöttél, hogy esélyt adsz annak az embernek úgy is, hogy kevés reménye volt pókerben, ez a te rizikód. Bejött, így a döntésed helyes volt. Ha nem jött volna be, akkor meg nem lett volna helyes. Ha az offense hasítana, akkor Belichick döntését se kritizálná az ég világon senki. 😊 Azért kapja a kritikát, mert az offense szenved. Nagyon. Liga-vége nagyon. Az már Belichick dolga, hogy kielemezze, hogy miért történt így, és kijavítsa. Ha megreszi, mindenki happy lesz. Ha nem, akkor kapni fogja a savat továbbra is. (És ehhez nem kell szakmailag megérteni a döntéseinek a miértjét szurkolóként.)
peterk2005 udvari bolond
Nem sértődtem meg, csak felesleges véget nem érő körökbe bonyolódni.

A döntés nem attól jó, hogy bejön van sem. Az eredményben van variancia, ami miatt értékelni kell.

Ha már a pókert hozod fel, akkor pont azért működik, mert aki 10% esélyre berakja és nyer, és nem tudja hogy ez egy szar döntés volt, az azt hiszi jól döntött. Közben meg nem.

Vagy aki berakja 90%-ra és veszít, az egyáltalán nem hozott rossz döntést. Sőt. Felesleges elkeseredni mert ha ilyen döntéseket hoz, akkor vastagon nyereséges lesz.

A pókerben a 70-30 az egy teljesen standard szitu. Ha valaki 4-5 alkalommal zsinórban bukja a 70-t, az nem rossz játékos, bár egy nyomorult petákot sem nyert. Csupán a jó döntéseibe beleszóltak a külső körülmények.

Szóval a döntésnek a végeredményhez nem feltétlenül van akkora köze, mint a végeredményre ható körülményeknek.

És ez a lényeg, hogy nem a végeredményeket kell önmagukban értékelni, mert a fenti példa alapján egy nyeretlen játékos is jobb döntéseket hoz, mint a másik, akinek a szerencsés kimenetelek segítettek jó végeredményt elérni a rossz döntései ellenére.

Nagyon leegyszerűsítve van a példa nyilván, de azt jól megmutatja, hogy a végeredménynek nem feltétlenül van köze a döntés jó vagy rossz mivoltához, ha még számos tényező befolyásolja a sikert, bukást.

De tényleg nem kívánok felesleges köröket futni a témában veled, és nincs bajom a személyeddel, kizárólag ebben a topikban értettem.

És egészen biztosan írok agyhalott dolgokat is, ugyanis műkedvelő vagyok, nem expert. Csak én belátom a határaimat és nem akarok nagyobbat markolni, mint amire tellik..
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 810 — No es importante
Itt a kihalásnak az az oka, hogy topin kolléga általában olyan agresszív, személyeskedő és durva hangnemben fejti ki a véleményét, hogy nincs kedve az embernek végigolvasni sem, nemhogy vitatkozni vele. Ha igaza van, ha nincs. Nem az általános vitakultúra vagy a másik véleménye tudomásulvételének hiánya a kihalás oka, legalábbis én így látom.Burkus
Erre meg azt tudom írni, hogy ha valakinek a stílusa zavar, akkor itt is van némításra lehetőség, de eléggé hópihe mentalitásra vall csak azért elhagyni egy fórumot, mert egy ember elviselhetetlen módon kommentel.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 822 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Pats topic lassan, de biztosan kihal....
ThundersNFL a Jobbágy
Minden topic kihal, mert a facebook arra szocializálta az embereket, hogy mindenkinek jár a safe space (értsd véleménybuborék), ahova nem kell beengedni az ellentétes, ártó véleményeket.

Amíg nem jut el valakinek a tudatáig és toleranciaküszöbéig, hogy amiben 100%-ig hiszel, lehet egy másik ember épp ennek a szöges ellentétét gondolja ugyanilyen elánnal, és ehhez mindkettőtöknek ugyanolyan joga van, addig nincs is miről (és kivel) beszélni.
r.baggio
Itt a kihalásnak az az oka, hogy topin kolléga általában olyan agresszív, személyeskedő és durva hangnemben fejti ki a véleményét, hogy nincs kedve az embernek végigolvasni sem, nemhogy vitatkozni vele. Ha igaza van, ha nincs. Nem az általános vitakultúra vagy a másik véleménye tudomásulvételének hiánya a kihalás oka, legalábbis én így látom.

Itt régen egy meccs után nyomban élénk vita bontakozott ki , legyen szó vereségről vagy győzelemről vagy arról, hogy Brady GOAT-e vagy bármi másról. És mindenki "beengedte" az ellentétes véleményeket. Mi peterk2005-el igen ritkán értettünk egyet az elmúlt 15 vagy ki tudja, hány évben, de mégis el tudtunk vitatkozni személyeskedés nélkül.

Most hétfő reggel komment sem volt a vasárnapi meccs után, pedig nyilván volt mindenkinek véleménye. Az igaz, hogy a hétfő hajnali sokkból napokig tartott felocsúdni.
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Petiékkel pont azt beszéltük, hogy JMD-vel ez kb 10-4-es szezon eddig és nincs miről beszélni, hogy ki a szar meg ki nem.
topin
Wow. Te szoktál fennakadni azon, hogy valaki kimond egy véleményt, ami esetleg csak egy vélemény, és nincs alátámasztva szakértők vélemánye által. Nem is akármilyenekkel, mert az "öregek" meg az "eladta magát a clickbait-ért" emberekre inkább ne hivatkozzunk. Ehhez képest ez a 10-4, jó erősre sikerült állítás, tekintve, hogy ebben aztán nincs se szakma, se szakértő, csak egy jó nagy "ha". 😊
peterk2005 udvari bolond
És én ezt tényként állítottam vagy odaírtam, hogy egy beszélgetésben merült fel? Ahol Patses szerkesztők diskuráltak egymással és az O stáb körüli szarságról?

Szóval továbbra is lukra futsz kedves peterk, de mivel már unom ezt, így a továbbiakban megkíméllek a reakcióktól itt ebben a topicban.
topin
Megsértődtél? Nem sértegetni akartalak, hanem vitázni. 😊 Csak felhívtam rá a figyelmedet, hogy ez a "ha JMD van akkor ez a szezon 10-4" pontosan annyira "agyhalott" komment, mint amiken ki szoktál akadni. (Amivelnem az volt a célom, hogy a kommentedet le-agyhalottazzam, mert nem az. Hanem az, hogy időnként légy toleránsabb mások véleményével kapcsolatban, ahelyett, hogy leagyhalottazod / feltételezed, hogy felkészületlen.)

Na most amit itt állítasz, az egy prekoncepcióból jött vélemény. Ugyanis se neked, se nekem nincs rálátásunk, hogy MattyP mihez mennyire ért, és mihez mennyi köze van ebben a mostani offense-ben.

Én már vettem fel úgy játékost, hogy kurvára nem hittem benne, hogy bármit is tudunk vele kezdeni a jelenben. De a múltja alapján, ami több évvel ezelőttre nyúlt vissza, volt egy nagyon halvány remény. Aztán a srác a legígéretesebb tehetség díjat bírta begyűjteni az 5 nappal ezelőtt rendezett évzáró banketten.

Pedig nem hogy 50, de 10%-ot se nagyon adtunk neki. Pedig akik felmérték, meg elkezdtek vele dolgozni, nem nagyon szoktak mellélőni. topin
Kívülről nézve sosem az az érdekes, hogy mit és miért döntesz. A miértek a te dolgod (ha elemezni akarod magadat), másokat a döntés eredménye érdekel. Ha úgy döntöttél, hogy esélyt adsz annak az embernek úgy is, hogy kevés reménye volt pókerben, ez a te rizikód. Bejött, így a döntésed helyes volt. Ha nem jött volna be, akkor meg nem lett volna helyes. Ha az offense hasítana, akkor Belichick döntését se kritizálná az ég világon senki. 😊 Azért kapja a kritikát, mert az offense szenved. Nagyon. Liga-vége nagyon. Az már Belichick dolga, hogy kielemezze, hogy miért történt így, és kijavítsa. Ha megreszi, mindenki happy lesz. Ha nem, akkor kapni fogja a savat továbbra is. (És ehhez nem kell szakmailag megérteni a döntéseinek a miértjét szurkolóként.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
Pats topic lassan, de biztosan kihal....
ThundersNFL a Jobbágy
Minden topic kihal, mert a facebook arra szocializálta az embereket, hogy mindenkinek jár a safe space (értsd véleménybuborék), ahova nem kell beengedni az ellentétes, ártó véleményeket.

Amíg nem jut el valakinek a tudatáig és toleranciaküszöbéig, hogy amiben 100%-ig hiszel, lehet egy másik ember épp ennek a szöges ellentétét gondolja ugyanilyen elánnal, és ehhez mindkettőtöknek ugyanolyan joga van, addig nincs is miről (és kivel) beszélni.
r.baggio
Lehet a kihalásnak ez az oka, de itt a jogot senki nem vitatja sztem, hogy lehet-e más a véleménye.
De amikor nem véleményről van szó, hanem verdiktről, az kevésbé jogszerű. Errefelé ez van vitatva. Hogy valaki tényként leír valamit, és az úgy van és kész!

Bő 1 hónapja mi volt a nagyduma és a fő csapásirány a Lions topicban? Mindenki alkalmatlan volt. Most meg semleges szurkolók éltetik a csapatot (jogosan).

Ezek az emocionálisan prekoncepcióból elkövetett verdiktek vannak vitatva, nem a vélemények. Utóbbiakat alá lehet támasztani érvekkel, amik túlmutatnak azon, hogy láttam a tévében, vagy kontextuson kívüli dolgokat bedobálok mellé.
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 810 — No es importante
Pats topic lassan, de biztosan kihal....
ThundersNFL a Jobbágy
Minden topic kihal, mert a facebook arra szocializálta az embereket, hogy mindenkinek jár a safe space (értsd véleménybuborék), ahova nem kell beengedni az ellentétes, ártó véleményeket.

Amíg nem jut el valakinek a tudatáig és toleranciaküszöbéig, hogy amiben 100%-ig hiszel, lehet egy másik ember épp ennek a szöges ellentétét gondolja ugyanilyen elánnal, és ehhez mindkettőtöknek ugyanolyan joga van, addig nincs is miről (és kivel) beszélni.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 390
Lassan itt el is lehet engedni ezt a fórumozást/topicot.

Mindennek oka van, mindenki a tudása legjavát teszi ki a pályára. Nem látunk rá a dolgokra, lehet MattyPnek bye weeken egy makacs szempilla ragadt a szemgödrébe, ami miatt sajnos a playbook 50%at látja, azt meg gondolom egy laposföldhívő fotelszurkoló sem várja el, hogy vakon hívjon be játékokat.
Meg amúgy is te jobban tudnád csinálni? Nem! Akkor meg kuss a neved...
ZERO_L
Azért az ne legyen már fórumozásnak tekintve, hogy mindenki kiabál, hogy mindenkit ki kell rúgni, mert összességében nem működött egy dolog, anélkül, hogy megpróbálnál mögé nézni, hogy miért nem vagy mi csúszott félre. Az meg nem érv, hogy énnemmerénszurkolóvagyok.

Illetve lehet ez is érv, csak akkor ne várj semmiféle diskurzust, mert ha én összeszedek számokat, adatokat, statokat és ezzel próbálom alátámasztani a döntést (nem az igazam!), akkor ha te az ellen annyit teszel az asztalra, hogy hát láthatólag szar döntés volt, előre láttam, az elég kevés meg nem támaszt alá semmit.

Aztán az, hogy a végén az az adott döntés jó lett-e vagy sem, önmagától vagy más tényező miatt, az más kérdés.

Viszont ha egy döntést kritizálsz, akkor rakjál már mellé valamit, hogy miért vagy a te elgondolásod szerint mit kellett volna másképpen csinálni és hogyan.

De meg lehet maradni annál, hogy simán csak kritizálsz, nincs azzal semmi baj, csak akkor ne várj rá érdemleges választ és átnevezhetjük a topicot Pats eredménykövetőnek.

több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 390
Viszont Matty P esetében teljesen más megközelítésből látjuk a helyzetet. És ebben valószínűleg nem is fogjuk nemhogy meggyőzni egymást, de még közeledni sem. Szerinted mi nem tudhatjuk az apró részleteket és ezen infók hiányában maximum hazárdírozunk. Mi viszont azt mondjuk és te ezt nem érted, hogy nem azért volt rossz a döntés, mert a meglévő infókból ezt olvastuk ki, hanem azért mert semmilyen olyan infó nem volt ami alapján jó lehetett volna. (Már megbocsássatok, de az, hogy 20 évvel ezelőtt egy évig OL assistant volt az nem az és még ez a legnagyobb plusz.) Az volt a hazárdírozás, hogy jó lesz. Arra lett volna kockázatosabb felrakni a házat. Ha a Bills ellen megkérdik mit várok, akkor inkább arra rakom fel a házat, hogy kipicsáznak és nem arra, hogy nyerünk. Pedig arra is van esély. Csak kevesebb. Mint ahogy arra is volt, hogy Matty P jó lesz, csak kurva kevés, mert semmi nem támasztotta alá, hogy jó lesz. Ez a kinevezés max a véletlen miatt lehetett volna jó kimenetelű és a te analógiádat nézve, akkor is egy szar döntés eredménye lenne.

Amiben viszont egyetértünk, hogy ennek minél előbb véget kellene vetni.
zinedine5
Na most amit itt állítasz, az egy prekoncepcióból jött vélemény. Ugyanis se neked, se nekem nincs rálátásunk, hogy MattyP mihez mennyire ért, és mihez mennyi köze van ebben a mostani offense-ben.

Én már vettem fel úgy játékost, hogy kurvára nem hittem benne, hogy bármit is tudunk vele kezdeni a jelenben. De a múltja alapján, ami több évvel ezelőttre nyúlt vissza, volt egy nagyon halvány remény. Aztán a srác a legígéretesebb tehetség díjat bírta begyűjteni az 5 nappal ezelőtt rendezett évzáró banketten.

Pedig nem hogy 50, de 10%-ot se nagyon adtunk neki. Pedig akik felmérték, meg elkezdtek vele dolgozni, nem nagyon szoktak mellélőni.

Mivel nem ismerjük Patricia tudását, meg hogy milyen víziók voltak az ő vagy a stáb fejében, így ezek a vad kijelentések a semmibe vesznek. Azt se tudjuk, hogy 20 év alatt foglalkozott-e bármit a támadókkal nálunk, vagy Detroitban. De ha pusztán azokat az infókat vesszük, amikből táplálkozik a véleményed, akkor teljes mértékben egyet tudok érteni.

Viszont egész biztos vagyok benne, hogy aki meghozta a döntést, annak nagyobb rálátása volt erre a tudásra és arra, hogy mit tudhat ő egy offense stábban. Ezért mondom azt, hogy valószínűleg nagyobb volt az esély a jó döntésre, mint 0 vagy 10%, mert mi baromira vakon vagyunk egy ilyen szakember tudását illetően.

Én azt gondolom, hogy az a tudásvilág sokkal nagyobb, mint amiből a mi gondolataink jönnek, ezért nem hiszem azt, hogy én vagy innen bárki tisztában lenne ezekkel az esélyekkel. Egyszerűen túl laikusok vagyunk ehhez. Tehát én nem gondolom azt, hogy tudnám az összes infót az ő tudásáról.

És azt gondolom (nem megbántva), hogy te sem tudod. Azt fogadod el egésznek, ami a rendelkezésedre áll információként. De az nem az egész.
topin
Mondjuk annyi infónk volt, hogy az offseasonben úgy tűnt, hogy Matty P és Judge van versenyeztetve az OC poziért.
Szóval ebből a szempontból tűnhet úgy, hogy kényszerű döntés volt és lehet ezért se lett elengedve Caley, mert kellett egy ember aki valóban Offense oldalról jön, csak akkor meg tényleg azt nem értem, hogy miért nem ő lett kipróbálva.
Ha meg volt beleszólása a dolgokba, akkor hogy jött ez az egész katyvasz össze, mert ha ránéz a route spacingre, akkor látja, hogy ez nem fog működni.

Rohadtul érthetetlen nekem ezzel kapcsolatban sok minden, hogy miért nem működnek az alap dolgok vagy miért nem használjuk azokat a lehetőségeket amik működtek.

Én csak abban bízok, hogy a Raiders meccses fiaskó után az offensben a játékosok is összekapják magukat fejben és talán meglátunk valamit abból, hogy mit akartak egész évben csinálni és talán lehet következtetni, hogy marad ez vagy lesz változtatás.

több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 894 — nabege2@yahoo.com
Sziasztok amikor a Bengals topikban fejtegettük a kansas meccs előtt kitől tartok-tartunk legjobban megmondom őszintén titeket neveztelek meg! Van valós félni valónk mire számíthatunk tőletek? Az a helyzet annyira nem követem a csapatotokat bocsánat a tudatlanságért.
WhoDey83
Nézd meg az utolsó játékunkat vasárnap, szerinted? 😊
Egyébként ha az O fel tudna rakni egy közepes teljesítményt, még azt mondom lenne félnivalótok, de idén a jó csapatok ellen se a védelem, se az támadósor nem tudott értelmes játékot felmutatni, így szerintem sima +10 pontos vereséget látok. Aztán ilyenkor szokott jönni a győzelem 😊))
több mint 1 éve
WhoDey83 Cincinnati Bengals Ohio State Buckeyes 269
Sziasztok amikor a Bengals topikban fejtegettük a kansas meccs előtt kitől tartok-tartunk legjobban megmondom őszintén titeket neveztelek meg! Van valós félni valónk mire számíthatunk tőletek? Az a helyzet annyira nem követem a csapatotokat bocsánat a tudatlanságért.

Welcome To The Jungle
több mint 1 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 773 — !SuPeR6BoWL!
Pats topic lassan, de biztosan kihal....

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018