Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
meg a március 8... 😀fetomy
Ez nem való gyűlölködjünk-be!!!! Ez make love topic teljesen 😊
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
szvsz mire elfogy a kőolaj már nem az lesz az első számú energiaforrás, a technika folyamatosan fejlődik ebből a szempontból (lásd elektromos autó, vízzel-alkohollal működő motorok)
bár lehet a naivságom beszél belőlemkristof
A közlekedés technológiájában milyen fejlődést láttál az utóbbi mondjuk 50 évben? Elárulom nem sokat. Manapság még mindig lényegében egy az egyben ugyanazt a technikát használjuk utazásra és szállításra, mint ezelőtt évtizedekkel. És ha ezt összeméred azzal, hogy pl. a számítógépek mennyit fejlődtek vagy egyáltalán bármi más, érdekes dolgokat láthatsz. Mint már írták előttem is, nem véletlen, hogy semmi forradalmi nem került a köztudatba ezzel kapcsolatban. És itt nem a vízhajtású autó feltalálóinak megölésére vonatkozó urban legendekre gondolok, csak egyszerűen akkora az olajcégek nyomása, hogy sem pénzügyi segítséget, sem nyilvánosságot nem kapnak az ezzel foglalkozó tudósok. Ezek a hibridek meg mit tudom én mik, egyértelműen nem jelentenek semmiféle megoldást a problémákra. Az elektromos autóknak is akkor lenne értelmük, ha az elektromos energia termelést sem szénnel, olajjal és hasonló káros anyagokkal oldaná meg a többség.

Etanol és különféle verziójú energiaforrások előállítása iszonyat energiát vesz igénybe arról nemis beszélve hogy nincs annyi termőföld a világon ahol ezt a hihetetlen mennyiséget meglehetne termelni.JayB
Ez így van, és ha a növényi származékból előállított üzemanyagok divatba jönnek, akkor annak szörnyű következményei lehetnek. Csatolás jön létre az energia és az élelmiszerár között stb. Jobb nem belegondolni és főleg nem megvalósítani szerintem.

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nagyon közeli családtagomon látom én milyen az, ha valaki hozzászokik a jóhoz, szóval szerintem van "jogom" véleményt alkotni. 😊

Hozzáteszem, jól ki is szoktam röhögni az adott illetőt, amikor panaszkodik. 😛

Bocs? Miért kéne? Amíg nem személyeskedsz, nincs miért. 😉 Majd észre fogod venni, ha kéne, mert akkor én is úgy válaszolok. 😊Mikey
Nem a jogról van szó, nyilván mindenki véleményt mondhat, akármilyet, csak nem szeretek szembesülni vele, hogy az emberek mennyire nagy része, egyáltalán nincs megáldva az empátia képességével. Maximum talán akkor, ha átélnek hasonlót, de máskülönben egyáltalán nem érdekli őket a másik oldal.

Na mindegy, lényegtelen, fő a békesség, meg a március 8... 😀
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 524
Nagyon közeli családtagomon látom én milyen az, ha valaki hozzászokik a jóhoz, szóval szerintem van "jogom" véleményt alkotni. 😊

Hozzáteszem, jól ki is szoktam röhögni az adott illetőt, amikor panaszkodik. 😛

Bocs? Miért kéne? Amíg nem személyeskedsz, nincs miért. 😉 Majd észre fogod venni, ha kéne, mert akkor én is úgy válaszolok. 😊
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Hát de szerintem a legtöbben nem azért idegeskednek a benzinárakon, mert az utca végébe mostantól drágábban kocsikázhatnak el.

De egyébként ahogy mondod, mivel neked természetes az autó nélküli közlekedés, nyilván könnyen "lemondasz" róla, de ha valaki éveken keresztül hozzászokik, teljesen ahhoz alakul az élete, az nem fogja tudni egyik napról a másikra azt mondani, hogy jóvan akkor nem autózok, mert teljesen felborít mindent már csak az is, hogy ahova kocsival 10 perc alatt jutsz el, oda gyalog 40, busszal meg attól függ, mikor jön, és merre megy, stb...

Egyébként bocs a támadó hangnemért, csak így az elmúlt saccperkb fél órában ez kb. a negyedik téma, amiben olyan emberek képviselnek egy határozott véleményt, akiknek "fogalmuk nincs a helyzetről", és képtelenek átérezni a másik oldalt is. Ez pedig egyszerre egy esetén is kellően dűhít, nemhogy így töményen.😊
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 524
Ez csak szerintem fura párhuzam?

De hogy válaszoljak a "drága az üzemanyag? akkor nem veszek!" hozzáállás mentén.

Liverpool meccset nem is voltam hajlandó nézni, amíg zsörtölődtem xy miatt. Mióta nincs xy, újra nézek, és nem is zsörtölődöm.
A családommal meg nem jópofizom. Konkrétan egy kezem sok ahhoz, hogy megszámoljam, hányszor álltam velük szóba önszántamból azóta. Ha lenne rá módom, már régen elköltöztem volna. De nincs.

😉Mikey
A párhuzam azért nem fura, mert egy a lényege. Gyurcsányos dolog idején az volt, hogy vagy elfogadod a megszorításokat, vagy elmehetsz máshova lakni az anyádba. De nem tudtak az emberek mit csinálni, mint háborogni egy sort, de maradni. Az üzemanyagnál pedig azt mondják, hogy drágább lesz az a szar, de vagy háborogsz egy sort, és mész továbbra is a kocsival, vagy "elmehetsz a picsába", magyarán sokkal bonyolultabbá teszed az életed, és nem használsz autót.

De igazából azért felesleges a vita, mert ezek szerint neked teljesen természetes dolog, hogy leszarod, hogy hogyan bánik veled a "feljebbvalód", "máshová mész". Nekem pl. nem mindegy, de amíg nem muszáj, addig nem fogom bonyolítani az életemet.fetomy
Nekem sem mindegy. Maradva a politika mentén. Anyázom én is az összes politikust, nem is szavazok egyikre se.

Igaz, nekem teljesen természetes, hogy autó nélkül megyek mindenhova. Ezáltal én el is tudom képzelni az életem nélküle.

De azt is leírtam, hogy nem azokat szólom meg, akik nem tudják megoldani autó nélkül a dolgaikat. 😉
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Egyébként kibaszottul felidegesít az is, hogy a barátnőmék kollégiumában kitalálták, hogy takarékoskodni kell, ezért reggel 6-7-ig, és este 8-9-ig van nyitva a zuhanyzó, máskor nem lehet zuhanyozni.
Az az egyik dolog, hogy adott esetben, ha te pont nem tudsz akkor menni zuhanyozni, akkor büdösen, "használtan" kell elmenj ahova kell, de az meg a másik, hogy éppen ma 8:10kor ment a barátnőm zuhanyozni, és már nem volt melegvíz..... Egyszerűen elképesztő, hogy mekkora mocsok emberek vannak, akik csak azért, mert ők ott vannak, kedvükre szopatják az embert. És konkrétan a tisztálkodás talán nem pont az a dolog, amiről az ember könnyedén lemond. Más kérdés, hogy épeszű ember nem is akarja, hogy a mellette tevékenykedő ember ne tisztálkodjon.

Kurvára örülök, hogy ebben az undorító szarházi országban élhetek...
több mint 13 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy amíg olyan a tömegközlekedés amilyen, legalábbis itt és 20km-es körzetemben, inkább kifizetek többet a benzinért mint sem, hogy halálra idegesítsem magamat azon, hogy az a tetves busz jön-e egyáltalán vagy sem. Teljes mértékben egyetértek fetomy gondolatával, miszerint amíg nem muszáj, nem fogom tovább bonyolítani az életemet. Majd ha normális lesz a tömegközlekedés (elsősorban én csupán a buszközlekedést használom(nám) ), akkor majd el fogok gondolkozni azon, hogy azt válasszam-e vagy az autót...

több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 624
Etanol és különféle verziójú energiaforrások előállítása iszonyat energiát vesz igénybe arról nemis beszélve hogy nincs annyi termőföld a világon ahol ezt a hihetetlen mennyiséget meglehetne termelni.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 099 — capitaine du château de Vienne 1487
szvsz mire elfogy a kőolaj már nem az lesz az első számú energiaforrás, a technika folyamatosan fejlődik ebből a szempontból (lásd elektromos autó, vízzel-alkohollal működő motorok)
bár lehet a naivságom beszél belőlemkristof
Egyenlőre a kőolaj a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás. Amíg az lesz, addig azért fog menni a harc.szaba
ez már rég nemigaz, a világ legnagyobb üzlete - csak a hülyeséget kell hozzá csomagolni


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ez csak szerintem fura párhuzam?

De hogy válaszoljak a "drága az üzemanyag? akkor nem veszek!" hozzáállás mentén.

Liverpool meccset nem is voltam hajlandó nézni, amíg zsörtölődtem xy miatt. Mióta nincs xy, újra nézek, és nem is zsörtölődöm.
A családommal meg nem jópofizom. Konkrétan egy kezem sok ahhoz, hogy megszámoljam, hányszor álltam velük szóba önszántamból azóta. Ha lenne rá módom, már régen elköltöztem volna. De nincs.

😉Mikey
A párhuzam azért nem fura, mert egy a lényege. Gyurcsányos dolog idején az volt, hogy vagy elfogadod a megszorításokat, vagy elmehetsz máshova lakni az anyádba. De nem tudtak az emberek mit csinálni, mint háborogni egy sort, de maradni. Az üzemanyagnál pedig azt mondják, hogy drágább lesz az a szar, de vagy háborogsz egy sort, és mész továbbra is a kocsival, vagy "elmehetsz a picsába", magyarán sokkal bonyolultabbá teszed az életed, és nem használsz autót.

De igazából azért felesleges a vita, mert ezek szerint neked teljesen természetes dolog, hogy leszarod, hogy hogyan bánik veled a "feljebbvalód", "máshová mész". Nekem pl. nem mindegy, de amíg nem muszáj, addig nem fogom bonyolítani az életemet.
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
szvsz mire elfogy a kőolaj már nem az lesz az első számú energiaforrás, a technika folyamatosan fejlődik ebből a szempontból (lásd elektromos autó, vízzel-alkohollal működő motorok)
bár lehet a naivságom beszél belőlemkristof
Egyenlőre a kőolaj a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás. Amíg az lesz, addig azért fog menni a harc.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 099 — capitaine du château de Vienne 1487
szvsz mire elfogy a kőolaj már nem az lesz az első számú energiaforrás, a technika folyamatosan fejlődik ebből a szempontból (lásd elektromos autó, vízzel-alkohollal működő motorok)
bár lehet a naivságom beszél belőlemkristof
DONT csak valakinek már érdeke kéne hogy legyen, hogy elpucoljon az a néhány család Texas-ból 😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
szvsz mire elfogy a kőolaj már nem az lesz az első számú energiaforrás, a technika folyamatosan fejlődik ebből a szempontból (lásd elektromos autó, vízzel-alkohollal működő motorok)
bár lehet a naivságom beszél belőlem
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 524
Ez csak szerintem fura párhuzam?

De hogy válaszoljak a "drága az üzemanyag? akkor nem veszek!" hozzáállás mentén.

Liverpool meccset nem is voltam hajlandó nézni, amíg zsörtölődtem xy miatt. Mióta nincs xy, újra nézek, és nem is zsörtölődöm.
A családommal meg nem jópofizom. Konkrétan egy kezem sok ahhoz, hogy megszámoljam, hányszor álltam velük szóba önszántamból azóta. Ha lenne rá módom, már régen elköltöztem volna. De nincs.

😉
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
hmm.. érdekes hozzáállás. Mickey, te miért zsörtölődsz hmm... mondjuk a Liverpool-on? Vagy maradj csöndben, vagy keress más csapatot. Vagy, miért idegeskedsz azon, hogy a családod basztat? Költözz el, vagy maradj csöndben. Ennyi erővel soha senki ne idegeskedjen semmit, mert ahogyan anno Gyurcsány bátyó is megmondta, ha nem tetszik, el lehet menni. Szép hozzáállás, kövesse aki akarja.
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 802 — No es importante
nagy része pedig olyan elképesztő helyeken van(Északi jégtakaró alatt/sok ezer méter mélyen)F.Schleck
azt azért nem mondhatjuk, hogy az emberiség ne dolgozna ezen az ügyön


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
21 században ne keljen már nyomos érv arra hogy valaki autóba ülhessen anélkül hogy a gatyájától is megfosztják az üzemanyagárak. Ez nem normlis dolog ami nálunk folyik.JayB
A 21. század végére nem lesz mit beletölteni az autóba, ha így folytatódik. Ha környezetvédelemre, megújuló vagy kevésbé környezetszennyező megoldások fejlesztésére költenék az adóból befolyó pénzt, akkor én igenis támogatnám, hogy rendesen meg legyen adóztatva benzin. Erőltetjük ezt az életvitelünket, mikor nyílt titok, hogy hosszútávon nem fenntartható.F.Schleck
Ez mondjuk így nem igaz, multkor volt egy cikk origón hogy a föld kőolajkészletének 2/6-át használtuk fel. A többi nehezen elérhető helyeken van de lesz rá technika. Ha az üzemanyag ár 70%-a nem adó lenne akkor még megfizethető is lehet a kinyerése.JayB
Nem tudom, hogy mire alapozott a cikk, de egyharmad helyett én felet olvastam a legtöbb helyen. A többi nagy része pedig olyan elképesztő helyeken van(Északi jégtakaró alatt/sok ezer méter mélyen), hogy jelenleg egyáltalán nem látszik a technika, amikkel ki lehetne azt szedni onnan. Ha sikerülne is kitalálni valamit, akkor is a mostani összeg minimum 10x-ese lenne az olaj ára, amellyel szintén nem megyünk sokra. Az adó arra is jó, hogy valahogy korlátozza a fogyasztást, mert erre igenis szükség van, ha nem azt akarjuk, hogy hopp, nincs olaj. De tegyük fel, hogy igaza van annak a cikknek és a maradék kétharmadot is ki tudjuk bányászni. A mai olajfogyasztásunkkal ez kb. pont el is fogyna a század végére, szóval annyira nem állunk jól elméleti síkon sem. És még az szóba sem került, hogy a feltételezések szerint nagyon sok ország többnek vallotta az olajkészletét, mint amennyi tényleg létezik.

több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 624
Nem leszek népszerű a következő véleménnyel, de szerintem az az igazán röhejes, hogy a sok ... ugyanúgy veszi az üzemanyagot.

Most természetesen nem azokat akarom megszólni, akiknek munkához kell az autó, vagy teszem azt tanyán laknak.

Régen olvastam erről egy írást, hogy a sok autós akkor is ugyanúgy autóval menne, ha ezer forint lenne 1 L benzin. Mert inkább megspórolná máson, nehogy gyalog kelljen menni vagy mondjuk vonattal.
És hogy ez mennyire igaz...Mikey
21 században ne keljen már nyomos érv arra hogy valaki autóba ülhessen anélkül hogy a gatyájától is megfosztják az üzemanyagárak. Ez nem normlis dolog ami nálunk folyik.JayB
A 21. század végére nem lesz mit beletölteni az autóba, ha így folytatódik. Ha környezetvédelemre, megújuló vagy kevésbé környezetszennyező megoldások fejlesztésére költenék az adóból befolyó pénzt, akkor én igenis támogatnám, hogy rendesen meg legyen adóztatva benzin. Erőltetjük ezt az életvitelünket, mikor nyílt titok, hogy hosszútávon nem fenntartható.F.Schleck
Ez mondjuk így nem igaz, multkor volt egy cikk origón hogy a föld kőolajkészletének 2/6-át használtuk fel. A többi nehezen elérhető helyeken van de lesz rá technika. Ha az üzemanyag ár 70%-a nem adó lenne akkor még megfizethető is lehet a kinyerése.
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 524
Nem.

Pofán vernek, és te adsz nekik 380 forintot.

Jó hozzáállás. 😛
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Nem írtam, hogy normális. De az se, hogy az autósok ugyanúgy megveszik, mintha 150 forint lenne.
Csak a duzzogás megy, aztán meg odaállnak tankolni. Ez a szájból seggcsinálás tipikus esete nálam.
Ha tankol, ne panaszkodjon.
Vagy ha panaszkodik, akkor ne tankoljon.
Imho.Mikey
Miért, mit csináljon. Örüljön neki???GRAFI
😉
Nem. Hallgasson.Mikey
Végülis az is jó hozzáállás. Pofán vernek, megköszönöm szépen, és elmegyek. 😛
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 524
Nem írtam, hogy normális. De az se, hogy az autósok ugyanúgy megveszik, mintha 150 forint lenne.
Csak a duzzogás megy, aztán meg odaállnak tankolni. Ez a szájból seggcsinálás tipikus esete nálam.
Ha tankol, ne panaszkodjon.
Vagy ha panaszkodik, akkor ne tankoljon.
Imho.Mikey
Miért, mit csináljon. Örüljön neki???GRAFI
😉
Nem. Hallgasson.
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 383 — TODDHERREMANS79
a benzinár növekedést úgy kéne meghozni, hogy a bizonyos mennyiséget fogyasztó (gyári adatok alapján) autók tulajdonosaira még extra adót kivetni, ösztökélve arra, hogyha már mindenképpen autóznod kell akkor vegyél valami kicsit.
Kivéve persze ha szállításra használod.
Mondjuk nekem sokmindenre van kidolgozott megoldási javaslatom, csak 3 percen belül elvinne a népharag 😀haromt
--->hülye a nép.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
a benzinár növekedést úgy kéne meghozni, hogy a bizonyos mennyiséget fogyasztó (gyári adatok alapján) autók tulajdonosaira még extra adót kivetni, ösztökélve arra, hogyha már mindenképpen autóznod kell akkor vegyél valami kicsit.
Kivéve persze ha szállításra használod.
Mondjuk nekem sokmindenre van kidolgozott megoldási javaslatom, csak 3 percen belül elvinne a népharag 😀
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 524
Azért 10-12%-os csökkenés éves szinten nem kevés, merthogy annyival csökkent az üzemanyageladások mennyisége 2010-ben. Az elmúlt 2-3 évre kivetítve pedig majd 30%-kal. A magasabb oktánszámú (98) eladása meg tavaly majd 40%-kal esett.GRAFI
Akkor csak T'bánya ilyen gazdag hely. Évekkel ezelőtt nem voltak még "dugók" a főúton, de most már rendre látni, hogy lassan lehet csak haladni.
Meg hogy egyébként is sokkal több az autó, mint mondjuk 5 éve.
😊