Politika
63 feliratkozó
1 hónapja
Hát azt mondja, hogy elég zűrös a figura. Egyfelől jogerősen elitélték zsarolásért és hackerkedésért, másfelől a Tiszán belül vannak magyarázatra szoruló dolgai, amikről nem akar beszélni senki.Mire? Mi van ebben a cikkben, amit én nem látok? Valakiről jogellenesen nyilvánosságra hozott az átlátszó egy szenzitív adatot, de ezen kívül én nem látom mit mond a cikk.Atlatszo talált valamit (?):fura, hogy Rogánék erre nem építettek semmit
atlatszo.hu/kozugy/2026/05/12/szexkepes-zsarolasert-elitelt-hacker-a-tisza-part-kemelharitoja-megis-fontos-pozicioba-kerulhet
Lúdas Solymi
pedig az adat a kezükben volt
belső ellenállás?
kontraszelekció?
rva
Jughead
Harmadrészt meg a szakmai kérdések; azaz hogy ő volt a kiberbiztonsági szakértő (vagy felelős vagy mi) a Tiszánál, amikor feltörték az app-ot, és kijutottak az érzékeny adatok. Azaz nem túl jól végezte a munkáját.
Most meg a BM-ben valami vezető beosztásba tervezik, ahol szintén érzékeny adatokkal fog dolgozni.
És ez így együtt nem hangzik jól.
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
1 hónapja
"És ahogy Orbánnak is megfelelt Gyurcsány nemelszámoltatása és annak a politikai hasznossága, miért lenne ez másképp ezúttal MP esetében."Beboldolhatod a "nem akar"t a tőlem idézett szövegben, hogy ne kelljen azt gondolnom, hogy szövegértési gondjaid vannak.Szerencsére csak tegnapig kellett visszamenni ahhoz, h a "sose" meg legyen cáfolva:Ha nem akarsz valós elszámoltatást, nem kéred fel Ruffot.Sose mondtam, hogy nem akar, azt prognosztizálom, hogy nem lesz érdemi elszámoltatás. Óriási különbség.
Ez teljesen nyilvánvaló volt eddig is, ez meg mégjobban rátett.
Lehet itt jönni olyanokkal, hogy majd feladja egy éven belül, összevesznek stb..., de valós ok nélkül nem csinálsz ilyen kinevezést, úgy, hogy semmi nem köt az emberhez, full kívülállóként kerül be a kormányba.
gabokocka
Őszentsége Sobri Jóska
"Viszont kicsi oszág vagyunk, mindenki ismer mindenkit, mindenki kapcsolódik valahogy mindenkihez, ezért nem lehet úgy belefingani a nulláslisztbe, hogy a mieinkre ne hulljon belőle.
Ezért se volt soha érdemi politikai elszámoltatás, 1990-ben se, 1998-ban se, 2002-ben se, 2010-ben se. És nem ebből következik, hogy most se lesz, hanem ezek is abból következtek, hogy "egy brancs ezek".
És ahogy Orbánnak is megfelelt Gyurcsány nemelszámoltatása és annak a politikai hasznossága, miért lenne ez másképp ezúttal MP esetében. Pláne úgy, hogy amiért pár évvel korábbról számon akarnának kérni neres közkatonákat, azokért MP és környezete egy része is úgyanúgy számonkérhető lenne."
Szesze
Őszentsége Sobri Jóska
Jah, hogy ez nálad azt jelenti, h MP akarja, csak beletörődik hogy nem fog sikerülni? mert orbánnak azért nem sikerült, mert ő tényleg nem is akarta, ha akarta volna simán meglett volna akkor is, csak éppen az állt érdekében, h elmaradjon.
1 hónapja
Igazából annyi van benne, hogy a Tisza főinformatikusa egy volt elítélt bűnöző és h nemzetbiztonsági szempontból megkérdőjelezhető termékeket akart beszerezni és itthon forgalmazni, továbbá állítólag mondvacsinált okok miatt rúgatott ki embereket és próbált rámászni nőkre.Mire? Mi van ebben a cikkben, amit én nem látok? Valakiről jogellenesen nyilvánosságra hozott az átlátszó egy szenzitív adatot, de ezen kívül én nem látom mit mond a cikk.Atlatszo talált valamit (?):fura, hogy Rogánék erre nem építettek semmit
atlatszo.hu/kozugy/2026/05/12/szexkepes-zsarolasert-elitelt-hacker-a-tisza-part-kemelharitoja-megis-fontos-pozicioba-kerulhet
Lúdas Solymi
pedig az adat a kezükben volt
belső ellenállás?
kontraszelekció?
rva
Jughead
Nekem inkább tűnik hangulatkeltésnek ez a cikk mint komolyabb irománynak, pedig az Átlatszó főszerkje írta vagy legalábbis az ő neve alatt ment ki.
Mert az, hogy elítélt kiberbűnöző, az lehetne aggályos, viszont akkor már kérdőjelezzük meg az egész igazságszolgáltatási rendszert és az abba vetett hitünket, hogy az ember megjavulhat.
A pletykák meg h kirúgatott embereket, azok meg lehetnek validak meg hamisak is.
Lehet h nem igaz, de gondolom nem nagyon volt a Tiszának arra kapacitása, hogy minden egyes ügyet ellenőrizzenek, inkább megváltak az embertől.
A zaklatásról szóló rész meg önmagában emiatt érdekes, hogy akkor miért is nem csinált semmit a Tisza, miért ültek egy ketyegő bombán, ráadásul még pozit is akarnak neki adni:
"Egy harmadik forrásunk szintén a nőkkel való bánásmódot említi, úgy emlékszik, hogy M.T. felelősségre vonását is tervezték egy női önkéntes állítólagos zaklatása miatt, amit aztán a „Henry-ügy” elsodort. A zaklatási ügyben állítólag érintett nőt az Átlátszó is felhívta, aki nem erősítette meg, de nem is cáfolta az értesülésünket: a Tisza Párt sajtóosztályához irányított minket, akik semmit nem válaszoltak az ezzel kapcsolatos kérdésünkre sem."
Fura ez a cikk az Átlátszótól.
1 hónapja
vagy hozzájuk volt bekötve.Atlatszo talált valamit (?):fura, hogy Rogánék erre nem építettek semmit
atlatszo.hu/kozugy/2026/05/12/szexkepes-zsarolasert-elitelt-hacker-a-tisza-part-kemelharitoja-megis-fontos-pozicioba-kerulhet
Lúdas Solymi
pedig az adat a kezükben volt
belső ellenállás?
kontraszelekció?
rva
1 hónapja
Beboldolhatod a "nem akar"t a tőlem idézett szövegben, hogy ne kelljen azt gondolnom, hogy szövegértési gondjaid vannak.Szerencsére csak tegnapig kellett visszamenni ahhoz, h a "sose" meg legyen cáfolva:Ha nem akarsz valós elszámoltatást, nem kéred fel Ruffot.Sose mondtam, hogy nem akar, azt prognosztizálom, hogy nem lesz érdemi elszámoltatás. Óriási különbség.
Ez teljesen nyilvánvaló volt eddig is, ez meg mégjobban rátett.
Lehet itt jönni olyanokkal, hogy majd feladja egy éven belül, összevesznek stb..., de valós ok nélkül nem csinálsz ilyen kinevezést, úgy, hogy semmi nem köt az emberhez, full kívülállóként kerül be a kormányba.
gabokocka
Őszentsége Sobri Jóska
"Viszont kicsi oszág vagyunk, mindenki ismer mindenkit, mindenki kapcsolódik valahogy mindenkihez, ezért nem lehet úgy belefingani a nulláslisztbe, hogy a mieinkre ne hulljon belőle.
Ezért se volt soha érdemi politikai elszámoltatás, 1990-ben se, 1998-ban se, 2002-ben se, 2010-ben se. És nem ebből következik, hogy most se lesz, hanem ezek is abból következtek, hogy "egy brancs ezek".
És ahogy Orbánnak is megfelelt Gyurcsány nemelszámoltatása és annak a politikai hasznossága, miért lenne ez másképp ezúttal MP esetében. Pláne úgy, hogy amiért pár évvel korábbról számon akarnának kérni neres közkatonákat, azokért MP és környezete egy része is úgyanúgy számonkérhető lenne."
Szesze
1 hónapja
OV.Igen.Sulyokot nem kicsit alázták meg ismét azzal, hogy nem engedték oda a fotókhoz. Nem értem mi értelme van annak, hogy nem mondd le.amit te csinalsz meloban, foleg amit a fonokod kifejezetten mond-utasit, annak mindig van ertelme?
Jughead
csebi
De neki ki a főnöke és miért látja jónak a főnöke ezt az egészet?
Jughead
h miert latja jonak nem tudom. above my paygrade.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Igen.Sulyokot nem kicsit alázták meg ismét azzal, hogy nem engedték oda a fotókhoz. Nem értem mi értelme van annak, hogy nem mondd le.amit te csinalsz meloban, foleg amit a fonokod kifejezetten mond-utasit, annak mindig van ertelme?
Jughead
csebi
De neki ki a főnöke és miért látja jónak a főnöke ezt az egészet?
1 hónapja
Szerencsére csak tegnapig kellett visszamenni ahhoz, h a "sose" meg legyen cáfolva:Ha nem akarsz valós elszámoltatást, nem kéred fel Ruffot.Sose mondtam, hogy nem akar, azt prognosztizálom, hogy nem lesz érdemi elszámoltatás. Óriási különbség.
Ez teljesen nyilvánvaló volt eddig is, ez meg mégjobban rátett.
Lehet itt jönni olyanokkal, hogy majd feladja egy éven belül, összevesznek stb..., de valós ok nélkül nem csinálsz ilyen kinevezést, úgy, hogy semmi nem köt az emberhez, full kívülállóként kerül be a kormányba.
gabokocka
Őszentsége Sobri Jóska
"Viszont kicsi oszág vagyunk, mindenki ismer mindenkit, mindenki kapcsolódik valahogy mindenkihez, ezért nem lehet úgy belefingani a nulláslisztbe, hogy a mieinkre ne hulljon belőle.
Ezért se volt soha érdemi politikai elszámoltatás, 1990-ben se, 1998-ban se, 2002-ben se, 2010-ben se. És nem ebből következik, hogy most se lesz, hanem ezek is abból következtek, hogy "egy brancs ezek".
És ahogy Orbánnak is megfelelt Gyurcsány nemelszámoltatása és annak a politikai hasznossága, miért lenne ez másképp ezúttal MP esetében. Pláne úgy, hogy amiért pár évvel korábbról számon akarnának kérni neres közkatonákat, azokért MP és környezete egy része is úgyanúgy számonkérhető lenne."
1 hónapja
Sulyokot nem kicsit alázták meg ismét azzal, hogy nem engedték oda a fotókhoz. Nem értem mi értelme van annak, hogy nem mondd le.amit te csinalsz meloban, foleg amit a fonokod kifejezetten mond-utasit, annak mindig van ertelme?
Jughead
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
hvg.hu/kkv/20260512_miniszterelnoki-kabinetiroda-rogan-tamogatas-balasy-bla-kommentar-kiraly-noramint a Bourbonok ..
Beki
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Mire? Mi van ebben a cikkben, amit én nem látok? Valakiről jogellenesen nyilvánosságra hozott az átlátszó egy szenzitív adatot, de ezen kívül én nem látom mit mond a cikk.Atlatszo talált valamit (?):fura, hogy Rogánék erre nem építettek semmit
atlatszo.hu/kozugy/2026/05/12/szexkepes-zsarolasert-elitelt-hacker-a-tisza-part-kemelharitoja-megis-fontos-pozicioba-kerulhet
Lúdas Solymi
pedig az adat a kezükben volt
belső ellenállás?
kontraszelekció?
rva
1 hónapja
Bónánál odaállt még Sulyok a fotóra, de a többinél már elküldték 😀Sulyok csak odaállt a fotókhoz 😀Egyértelmű.
ervinator
Tudja MP, hogy nem tehet másként, de próbál presszionálni.
Átadni átadja, meg készülnek fotók is, de ahogy látom, a rendeset MP-vel külön csinálják ott mellette.
Nagy francok amúgy ezzel, de érthető, hisz Sulyok súlytalan KE volt.
Ha meg az van, hogy akkor a Tiszának állna be az mennyiben lenne jó?
Hisz akkor se látná el a funkcióját.
Ha meg mindenben ellenkezne meg visszadobálna törvényeket és ülne rajtuk, az se lenne jó.
Valszeg utóbbit fogja csinálni, ezzel is lassítva a dolgokat.
Vagy tényleg túlélésre játszik és megtalálja a gerincét.
Lúdas Solymi
"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
1 hónapja
Sulyokot nem kicsit alázták meg ismét azzal, hogy nem engedték oda a fotókhoz. Nem értem mi értelme van annak, hogy nem mondd le.
1 hónapja
Sulyok csak odaállt a fotókhoz 😀Egyértelmű.
ervinator
Tudja MP, hogy nem tehet másként, de próbál presszionálni.
Átadni átadja, meg készülnek fotók is, de ahogy látom, a rendeset MP-vel külön csinálják ott mellette.
Nagy francok amúgy ezzel, de érthető, hisz Sulyok súlytalan KE volt.
Ha meg az van, hogy akkor a Tiszának állna be az mennyiben lenne jó?
Hisz akkor se látná el a funkcióját.
Ha meg mindenben ellenkezne meg visszadobálna törvényeket és ülne rajtuk, az se lenne jó.
Valszeg utóbbit fogja csinálni, ezzel is lassítva a dolgokat.
Vagy tényleg túlélésre játszik és megtalálja a gerincét.
Szerkesztette: Lúdas Solymi
1 hónapja
Sulyok csak odaállt a fotókhoz 😀Lesz meló az AI-nak leszedni később 😀
ervinator
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
Sulyok csak odaállt a fotókhoz 😀
"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
1 hónapja
Ha nem akarsz valós elszámoltatást, nem kéred fel Ruffot.Sose mondtam, hogy nem akar, azt prognosztizálom, hogy nem lesz érdemi elszámoltatás. Óriási különbség.
Ez teljesen nyilvánvaló volt eddig is, ez meg mégjobban rátett.
Lehet itt jönni olyanokkal, hogy majd feladja egy éven belül, összevesznek stb..., de valós ok nélkül nem csinálsz ilyen kinevezést, úgy, hogy semmi nem köt az emberhez, full kívülállóként kerül be a kormányba.
gabokocka
1 hónapja
Atlatszo talált valamit (?):fura, hogy Rogánék erre nem építettek semmit
atlatszo.hu/kozugy/2026/05/12/szexkepes-zsarolasert-elitelt-hacker-a-tisza-part-kemelharitoja-megis-fontos-pozicioba-kerulhet
Lúdas Solymi
pedig az adat a kezükben volt
belső ellenállás?
kontraszelekció?
1 hónapja
Atlatszo talált valamit (?):gondolom megvolt ez már a választás előtt is, csak most hozták ki
atlatszo.hu/kozugy/2026/05/12/szexkepes-zsarolasert-elitelt-hacker-a-tisza-part-kemelharitoja-megis-fontos-pozicioba-kerulhet
Lúdas Solymi
1 hónapja
Atlatszo talált valamit (?):atlatszo.hu/kozugy/2026/05/12/szexkepes-zsarolasert-elitelt-hacker-a-tisza-part-kemelharitoja-megis-fontos-pozicioba-kerulhet
1 hónapja
Én Ruff nélkül is biztos voltam az elszámoltatásban, de mióta ő lett kinevezve azóta meg pláne. Egyrészt finoman szólva is elkötelezett, másrészt ő eleve annyira népszerű a Tisza választók körében, hogy ha nem kapna meg minden támogatást a kormány részéről ehhez, akkor abba simán belebukna a Tisza. És ezzel nyilván MP is tisztában van, ergo ha el akarná ezt sumákolni, akkor miért tette volna oda az ilyen szempontból számára legrosszabb embert? De mondom, én enélkül is biztos vagyok/voltam benne, h minden bele lesz ebbe rakva.
1 hónapja
Ha nem akarsz valós elszámoltatást, nem kéred fel Ruffot.Sógor unokatesója lett kinevezve Ruff alá, és hát elég elszántak a srácok ezt eltudom mondani. Szó sincs arról, hogy ők ne akarnának halakat fogni. A nagyokat sem akarják elkerülni. Aztán lehet majd rájuk szólnak, csak akkor én sem értem miért nevezné ki őket bárki, ha utána látványosan vissza kell vonulni és ezzel öngólt lőni?
Ez teljesen nyilvánvaló volt eddig is, ez meg mégjobban rátett.
Lehet itt jönni olyanokkal, hogy majd feladja egy éven belül, összevesznek stb..., de valós ok nélkül nem csinálsz ilyen kinevezést, úgy, hogy semmi nem köt az emberhez, full kívülállóként kerül be a kormányba.
gabokocka
1 hónapja
Ha nem akarsz valós elszámoltatást, nem kéred fel Ruffot.Pont ezt mondtam az irodában, amikor az öregek az úgysemlesz érvet hozták fel.
Ez teljesen nyilvánvaló volt eddig is, ez meg mégjobban rátett.
Lehet itt jönni olyanokkal, hogy majd feladja egy éven belül, összevesznek stb..., de valós ok nélkül nem csinálsz ilyen kinevezést, úgy, hogy semmi nem köt az emberhez, full kívülállóként kerül be a kormányba.
gabokocka
Felkérte MP Ruffot, ergo megadta neki az engedélyt ezekre.
Poloska vagyok.
1 hónapja
Ki ez a nő? KNDP-s?Juhász Hajnalkaként mutatták be, nem tudta milyen műsorra jön, látszólag nem volt felkészülve arra, hogy Ruff nem bánik senkivel kesztyűs kézzel és ő is pont annyira tud témára kerülgetve válaszolni, mint a fideszesek, csak ő a végén oda is ér, ahová akar...
Sixo
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint