Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

1 hónapja
fake.id 1 936 — sixseveeeeeen
ennek a csuzdának milyen agresszív moslékparaszt láncinges gyalog feje van premier plánból amikor ruff beszél atyaisten

what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!
1 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 804 — beers & Packers
bár nem vagyok alkotmányjogi szakértő, de kicsit utánaolvasva egyre kevesebb esélyét látom az úgynevezett Orbán-bábok eltávolításának. ugye volt a Baka vs Hungary ítélet, amikor is a Fidesz kormány a Legfelsőbb Bíróság egykori elnökét az új Alaptörvény átmeneti rendelkezéseivel mozdította el tisztségéből a mandátuma lejárta előtt. EJEB ítélet szerint az elmozdítás jogsértő volt. ez ugye azt jelenti, hogy bármelyik Orbán-báb perelhetne, ha hasonló módon, alkotmánymódosítással távolítják el őket.
deyell
Speciel nem vagyok jogász, de Baka András ügye alapjaiban más eset volt. Lehet mondani, pont az ellenkezője annak, amiért MP akarja eltávolítani a fideszes "bábokat":
 helsinki.hu/egyezmenyserto-volt-a-legfelsobb-birosag-elnokenek-elmozditasa/
nagylaza, főpohárnok
hogy lenne más? arról szólt a Baka ítélet, hogy egy határozott időre kinevezett, független bírósági vezetőt nem lehet a megbízatásának lejárta előtt indoklás és bírósági felülvizsgálat lehetősége nélkül elmozdítani. Dariusz Barski, a lengyel legfőbb ügyész az elmozdítása után szintén a Baka-ítéletre hivatkozott, és nyert is a lengyel Legfelsőbb Bíróságon (ezt az ítéletet a lengyel kormány nem hajtja végre). az ítélet elvi alapja vonatkozik más független szervek vezetőire is, tehát ha az ÁSZ elnökét távolítanák el hasonló módon, ő is hivatkozhatna a Baka ítéletre.
deyell
Ezek a nagy különbségek:
Baka András megbízatását valójában az egyes jogalkotási lépéseket kritizáló véleménye miatt szüntették meg, nem a Legfelsőbb Bíróságot érintő átszervezés miatt.
(...)Baka András elmozdítása mellett semmilyen meggyőző érv nem hozható fel
(...) Baka András megbízatásának megszüntetése jellemző példája a 2010 óta zajló, a jogállamiságot és az alapjogokat sértő, a független intézményeket gyengítő jogalkotásnak.

A Fidesz-janicsárok kipicsázása bőven indokolható, és ezzel a jogállam nem gyengülni, hanem erősödni fog.
Majtényi László - az egyik szervezet (Eötvös Károly Intézet) vezetője, amely Baka-ügyben az EJEB-hez fordult - az előbb nyilatkozott erről a Klubrádióban. Igaz, nem tartja maradéktalanul elegáns lépésnek, de szerinte jogilag minden további nélkül megoldható, hogy eltávolítsák azokat, akiket MP felsorolt. Ezért is jobb lenne - mondta -, ha maguktól lemondanának.
1 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 866 — Sworn to the Dark
bár nem vagyok alkotmányjogi szakértő, de kicsit utánaolvasva egyre kevesebb esélyét látom az úgynevezett Orbán-bábok eltávolításának. ugye volt a Baka vs Hungary ítélet, amikor is a Fidesz kormány a Legfelsőbb Bíróság egykori elnökét az új Alaptörvény átmeneti rendelkezéseivel mozdította el tisztségéből a mandátuma lejárta előtt. EJEB ítélet szerint az elmozdítás jogsértő volt. ez ugye azt jelenti, hogy bármelyik Orbán-báb perelhetne, ha hasonló módon, alkotmánymódosítással távolítják el őket.
deyell
Speciel nem vagyok jogász, de Baka András ügye alapjaiban más eset volt. Lehet mondani, pont az ellenkezője annak, amiért MP akarja eltávolítani a fideszes "bábokat":
 helsinki.hu/egyezmenyserto-volt-a-legfelsobb-birosag-elnokenek-elmozditasa/
nagylaza, főpohárnok
hogy lenne más? arról szólt a Baka ítélet, hogy egy határozott időre kinevezett, független bírósági vezetőt nem lehet a megbízatásának lejárta előtt indoklás és bírósági felülvizsgálat lehetősége nélkül elmozdítani. Dariusz Barski, a lengyel legfőbb ügyész az elmozdítása után szintén a Baka-ítéletre hivatkozott, és nyert is a lengyel Legfelsőbb Bíróságon (ezt az ítéletet a lengyel kormány nem hajtja végre). az ítélet elvi alapja vonatkozik más független szervek vezetőire is, tehát ha az ÁSZ elnökét távolítanák el hasonló módon, ő is hivatkozhatna a Baka ítéletre.

built for this shit

1 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 767
 atlatszo.hu/kozugy/2026/05/12/szexkepes-zsarolasert-elitelt-hacker-a-tisza-part-kemelharitoja-megis-fontos-pozicioba-kerulhet/

Itt azert lenne par kerdesem. Viszont az hogy ezzel egyetlen propagandista agysebesznek vagy akar Roganektol valakinek sem sikerult elojonni akkor amikor epp a csapbol is Gundalf meg Buddha folyt az a legnagyobb choke valaha😀
JéBé
Magyar Péter és Stumpf András beszélgetése a témában:

MP: mondjuk egy szó sem igaz belőle, de mit számít az…
SA: miniszterelnök úr, én jogerős ítéletet látok a cikkben, de ha nem igaz, az hírertékű. Kihez fordulhatok, aki képbe helyez az igazságról - hogy aztán képbe helyezhessem az olvasókat?
MP: sajnos/szerencsére nem ismerem a TISZA mind az 50 ezer önkéntesének életét 20 évre visszamenően, de soha senki nem akarta az illetőt semmilyen kormányzati pozícióba elhelyezni. És abból sem igaz semmi, amit a közösségünkben történtekről írnak. És itt most le is zártam ezt a fantasztikus oknyomozó sztorit.

(Azt én továbbra se értem, hogy mi a hírérték azon, hogy egy IT-s háttér arc mit csinált 20 éve).

Szerkesztette: Jughead
1 hónapja
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
és még azt mondják hogy a trilógiáknak az utolsó része a legrosszabb...

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/698621107_1370304758490194_4525151819875784299_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=iaayxcV5kg8Q7kNvwGI3pO-&_nc_oc=AdqK9bd9kc2bbb56MA8eB_KxwVPZW1Dxpu8XvpD183EJEqPws7BPHoFUiBmY8Rlw-hs&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=GIkZD-1zGkzZL-l5N7ebmA&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af92sr2XQyusjgDY8UJurrqetBtzGwhsMsjy_cyKBdANWA&oe=6A3E0914
6 Mio. Aufrufe · 187.650 Reaktionen | Íme Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma. Annak a miniszternek az épületéről beszélünk, aki alatt tönkretették a kórházainkat, gyermekvédelmi intézményeinket és megalázták a tanárainkat. A kórházaink, valamint a szociális és gyermekvédelmi intézményeink tragikus állapotát mindenki ismeri, most nézzétek meg, hogy milyen körülmények között tengették napjaikat a róluk döntő politikusok… | Péter Magyar
Íme Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma. Annak a miniszternek az épületéről beszélünk, aki alatt tönkretették a kórházainkat, gyermekvédelmi intézményeinket és megalázták a...

Pintér nem érte be kevéssel

1 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 804 — beers & Packers
bár nem vagyok alkotmányjogi szakértő, de kicsit utánaolvasva egyre kevesebb esélyét látom az úgynevezett Orbán-bábok eltávolításának. ugye volt a Baka vs Hungary ítélet, amikor is a Fidesz kormány a Legfelsőbb Bíróság egykori elnökét az új Alaptörvény átmeneti rendelkezéseivel mozdította el tisztségéből a mandátuma lejárta előtt. EJEB ítélet szerint az elmozdítás jogsértő volt. ez ugye azt jelenti, hogy bármelyik Orbán-báb perelhetne, ha hasonló módon, alkotmánymódosítással távolítják el őket.
deyell
Speciel nem vagyok jogász, de Baka András ügye alapjaiban más eset volt. Lehet mondani, pont az ellenkezője annak, amiért MP akarja eltávolítani a fideszes "bábokat":
 helsinki.hu/egyezmenyserto-volt-a-legfelsobb-birosag-elnokenek-elmozditasa/
1 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 866 — Sworn to the Dark
bár nem vagyok alkotmányjogi szakértő, de kicsit utánaolvasva egyre kevesebb esélyét látom az úgynevezett Orbán-bábok eltávolításának. ugye volt a Baka vs Hungary ítélet, amikor is a Fidesz kormány a Legfelsőbb Bíróság egykori elnökét az új Alaptörvény átmeneti rendelkezéseivel mozdította el tisztségéből a mandátuma lejárta előtt. EJEB ítélet szerint az elmozdítás jogsértő volt. ez ugye azt jelenti, hogy bármelyik Orbán-báb perelhetne, ha hasonló módon, alkotmánymódosítással távolítják el őket. ott van viszont Sulyok. őt meg lehetne fosztani szerintem, mert lenne legit indok arra, hogy alkotmányt sértett, azonban ehhez kellene az Alkotmánybíróság döntése is, az AB meg jelenleg tele van fideszesekkel. viszont ki lehetne bővíteni az AB létszámát, ezt csinálta a Fidesz is 2011-ben, és független tagokkal feltölteni. csakhogy ez meg court packingnak minősülhet, ami akár 7-es cikk szerinti eljárást is vonhatna maga után (jogállamiság megsértése). ha meg csak simán alkotmánymódosítással kitesszük a szűrét neki meg a többi bábnak, akkor meg a Baka vs Hungary ügy ismétlődne meg. Baka elmozdításakor még nem volt jogállamisági mechanizmus, mert 2012-ben történt, de most már van. szóval egyelőre nem látom, hogyan lesznek ezek a bábok olyan könnyen eltávolítva.

a fórum jogászai mit gondolnak erről?
deyell
Az Alkotmánybírák vannak most 15-en, fel kell bővíteni 31-re, nem rúgnak ki senkit, csak többséget csinálnak, onnantól Sulyok leváltható, meg kb. mindenki és minden átnyomható, aztán akinek nem tetszik, az lemondhat...
StormST
ahogy írtam, ez court packing. nem az volt a kérdés, hogy technikailag hogy lehet kivitelezni, hanem az, hogy hogy lehet úgy kivitelezni, hogy ezzel ne sértsük az EU jogállamiság alapértékét. a Baka ítélet kimondta, hogy az intézményi reformok nem használhatók fel arra, hogy a bírói függetlenséget csorbítsák vagy a bíróságok összetételét önkényesen módosítsák. ha most ezt megtesszük az AB-val az általad írt módon, hasonlóan járhatunk, mint a lengyelek, amikor megsértették a bírói függetlenséget szintén intézményi reformmal (a PiS-kormány a Legfelsőbb Bíróság Fegyelmi Kamarájába a saját embereit rakta be). napi 1 millió euró bírság volt a jutalmuk a lengyeleknek ezért, ami végül felhalmozódott félmilliárd euróra.
deyell
Én nyilván nem vagyok jogász, de kétlem, hogy az EU jogállamiság alapértékeit a jelen állapot már magában ne sértené, szóval a lebontásának se kéne...
StormST
a lengyeleknél a Tusk-kormány hasonló problémákkal küzd, és nem nagyon sikerül nekik. ott is el akarták távolítani például a Lengyel Nemzeti Bank elnökét (Tusk a kampányában meg is ígérte), arra hivatkozva, hogy az előző kormány bábja volt, de végül nem sikerült a jegybanki függetlenségi szabályok miatt. a lengyel alkotmánybíróság elnökét és tagjait sem sikerült eltávolítani, ők is kitöltik a mandátumaikat, és azóta is folyamatosan Tuskék ellen döntenek. ami sikerült, az a lengyel legfőbb ügyész eltávolítása. de ez is csak arra hivatkozva sikerült, hogy a kinevezése érvénytelen volt technikai okból. az eltávolítása mind a lengyel Alkotmánybíróság és a Legfelsőbb Bíróság szerint alkotmányellenes volt (a Baka-ügyre hivatkozva), viszont az Európai Bizottság elfogadta az érvénytelen kinevezésre való hivatkozást. viszont a Tisza kormány szerintem hasonló okból nem tud eltávolítani senkit. ezeket az Orbán-bábokat mulasztásra hivatkozással tudnák eltávolítani, de az nem olyan egyszerű, bizonyítani is kellene, és ez nem csak annyi, hogy egy adott ügyben nem indítottak eljárást. továbbá a Baka-ítélet óta az érintettnek jogot kell kapnia, hogy ezt a döntést bíróság előtt megtámadja. tehát ez most vagy kurva nehezen fog menni, vagy meg van beszélve, és az EB szemet huny az esetleges jogállamiságot sértő eltávolítások felett, de akkor sem tűnik reálisnak, hogy csak úgy egyszerre ki lehet baszni mindenkit.

built for this shit

1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
 www.youtube.com/watch?v=uKAUVdVtn0I

egészen csodálatos

1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 899
Ez a Ruff show kimondottan szórakoztató lett.
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 008 — SB 50 Champion @ Grund
bár nem vagyok alkotmányjogi szakértő, de kicsit utánaolvasva egyre kevesebb esélyét látom az úgynevezett Orbán-bábok eltávolításának. ugye volt a Baka vs Hungary ítélet, amikor is a Fidesz kormány a Legfelsőbb Bíróság egykori elnökét az új Alaptörvény átmeneti rendelkezéseivel mozdította el tisztségéből a mandátuma lejárta előtt. EJEB ítélet szerint az elmozdítás jogsértő volt. ez ugye azt jelenti, hogy bármelyik Orbán-báb perelhetne, ha hasonló módon, alkotmánymódosítással távolítják el őket. ott van viszont Sulyok. őt meg lehetne fosztani szerintem, mert lenne legit indok arra, hogy alkotmányt sértett, azonban ehhez kellene az Alkotmánybíróság döntése is, az AB meg jelenleg tele van fideszesekkel. viszont ki lehetne bővíteni az AB létszámát, ezt csinálta a Fidesz is 2011-ben, és független tagokkal feltölteni. csakhogy ez meg court packingnak minősülhet, ami akár 7-es cikk szerinti eljárást is vonhatna maga után (jogállamiság megsértése). ha meg csak simán alkotmánymódosítással kitesszük a szűrét neki meg a többi bábnak, akkor meg a Baka vs Hungary ügy ismétlődne meg. Baka elmozdításakor még nem volt jogállamisági mechanizmus, mert 2012-ben történt, de most már van. szóval egyelőre nem látom, hogyan lesznek ezek a bábok olyan könnyen eltávolítva.

a fórum jogászai mit gondolnak erről?
deyell
Az Alkotmánybírák vannak most 15-en, fel kell bővíteni 31-re, nem rúgnak ki senkit, csak többséget csinálnak, onnantól Sulyok leváltható, meg kb. mindenki és minden átnyomható, aztán akinek nem tetszik, az lemondhat...
StormST
ahogy írtam, ez court packing. nem az volt a kérdés, hogy technikailag hogy lehet kivitelezni, hanem az, hogy hogy lehet úgy kivitelezni, hogy ezzel ne sértsük az EU jogállamiság alapértékét. a Baka ítélet kimondta, hogy az intézményi reformok nem használhatók fel arra, hogy a bírói függetlenséget csorbítsák vagy a bíróságok összetételét önkényesen módosítsák. ha most ezt megtesszük az AB-val az általad írt módon, hasonlóan járhatunk, mint a lengyelek, amikor megsértették a bírói függetlenséget szintén intézményi reformmal (a PiS-kormány a Legfelsőbb Bíróság Fegyelmi Kamarájába a saját embereit rakta be). napi 1 millió euró bírság volt a jutalmuk a lengyeleknek ezért, ami végül felhalmozódott félmilliárd euróra.
deyell
Én nyilván nem vagyok jogász, de kétlem, hogy az EU jogállamiság alapértékeit a jelen állapot már magában ne sértené, szóval a lebontásának se kéne...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
JéBé Green Bay Packers 8 121
 atlatszo.hu/kozugy/2026/05/12/szexkepes-zsarolasert-elitelt-hacker-a-tisza-part-kemelharitoja-megis-fontos-pozicioba-kerulhet/

Itt azert lenne par kerdesem. Viszont az hogy ezzel egyetlen propagandista agysebesznek vagy akar Roganektol valakinek sem sikerult elojonni akkor amikor epp a csapbol is Gundalf meg Buddha folyt az a legnagyobb choke valaha😀
1 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 866 — Sworn to the Dark
bár nem vagyok alkotmányjogi szakértő, de kicsit utánaolvasva egyre kevesebb esélyét látom az úgynevezett Orbán-bábok eltávolításának. ugye volt a Baka vs Hungary ítélet, amikor is a Fidesz kormány a Legfelsőbb Bíróság egykori elnökét az új Alaptörvény átmeneti rendelkezéseivel mozdította el tisztségéből a mandátuma lejárta előtt. EJEB ítélet szerint az elmozdítás jogsértő volt. ez ugye azt jelenti, hogy bármelyik Orbán-báb perelhetne, ha hasonló módon, alkotmánymódosítással távolítják el őket. ott van viszont Sulyok. őt meg lehetne fosztani szerintem, mert lenne legit indok arra, hogy alkotmányt sértett, azonban ehhez kellene az Alkotmánybíróság döntése is, az AB meg jelenleg tele van fideszesekkel. viszont ki lehetne bővíteni az AB létszámát, ezt csinálta a Fidesz is 2011-ben, és független tagokkal feltölteni. csakhogy ez meg court packingnak minősülhet, ami akár 7-es cikk szerinti eljárást is vonhatna maga után (jogállamiság megsértése). ha meg csak simán alkotmánymódosítással kitesszük a szűrét neki meg a többi bábnak, akkor meg a Baka vs Hungary ügy ismétlődne meg. Baka elmozdításakor még nem volt jogállamisági mechanizmus, mert 2012-ben történt, de most már van. szóval egyelőre nem látom, hogyan lesznek ezek a bábok olyan könnyen eltávolítva.

a fórum jogászai mit gondolnak erről?
deyell
Az Alkotmánybírák vannak most 15-en, fel kell bővíteni 31-re, nem rúgnak ki senkit, csak többséget csinálnak, onnantól Sulyok leváltható, meg kb. mindenki és minden átnyomható, aztán akinek nem tetszik, az lemondhat...
StormST
ahogy írtam, ez court packing. nem az volt a kérdés, hogy technikailag hogy lehet kivitelezni, hanem az, hogy hogy lehet úgy kivitelezni, hogy ezzel ne sértsük az EU jogállamiság alapértékét. a Baka ítélet kimondta, hogy az intézményi reformok nem használhatók fel arra, hogy a bírói függetlenséget csorbítsák vagy a bíróságok összetételét önkényesen módosítsák. ha most ezt megtesszük az AB-val az általad írt módon, hasonlóan járhatunk, mint a lengyelek, amikor megsértették a bírói függetlenséget szintén intézményi reformmal (a PiS-kormány a Legfelsőbb Bíróság Fegyelmi Kamarájába a saját embereit rakta be). napi 1 millió euró bírság volt a jutalmuk a lengyeleknek ezért, ami végül felhalmozódott félmilliárd euróra.

built for this shit

1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 008 — SB 50 Champion @ Grund
bár nem vagyok alkotmányjogi szakértő, de kicsit utánaolvasva egyre kevesebb esélyét látom az úgynevezett Orbán-bábok eltávolításának. ugye volt a Baka vs Hungary ítélet, amikor is a Fidesz kormány a Legfelsőbb Bíróság egykori elnökét az új Alaptörvény átmeneti rendelkezéseivel mozdította el tisztségéből a mandátuma lejárta előtt. EJEB ítélet szerint az elmozdítás jogsértő volt. ez ugye azt jelenti, hogy bármelyik Orbán-báb perelhetne, ha hasonló módon, alkotmánymódosítással távolítják el őket. ott van viszont Sulyok. őt meg lehetne fosztani szerintem, mert lenne legit indok arra, hogy alkotmányt sértett, azonban ehhez kellene az Alkotmánybíróság döntése is, az AB meg jelenleg tele van fideszesekkel. viszont ki lehetne bővíteni az AB létszámát, ezt csinálta a Fidesz is 2011-ben, és független tagokkal feltölteni. csakhogy ez meg court packingnak minősülhet, ami akár 7-es cikk szerinti eljárást is vonhatna maga után (jogállamiság megsértése). ha meg csak simán alkotmánymódosítással kitesszük a szűrét neki meg a többi bábnak, akkor meg a Baka vs Hungary ügy ismétlődne meg. Baka elmozdításakor még nem volt jogállamisági mechanizmus, mert 2012-ben történt, de most már van. szóval egyelőre nem látom, hogyan lesznek ezek a bábok olyan könnyen eltávolítva.

a fórum jogászai mit gondolnak erről?
deyell
Az Alkotmánybírák vannak most 15-en, fel kell bővíteni 31-re, nem rúgnak ki senkit, csak többséget csinálnak, onnantól Sulyok leváltható, meg kb. mindenki és minden átnyomható, aztán akinek nem tetszik, az lemondhat...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 866 — Sworn to the Dark
bár nem vagyok alkotmányjogi szakértő, de kicsit utánaolvasva egyre kevesebb esélyét látom az úgynevezett Orbán-bábok eltávolításának. ugye volt a Baka vs Hungary ítélet, amikor is a Fidesz kormány a Legfelsőbb Bíróság egykori elnökét az új Alaptörvény átmeneti rendelkezéseivel mozdította el tisztségéből a mandátuma lejárta előtt. EJEB ítélet szerint az elmozdítás jogsértő volt. ez ugye azt jelenti, hogy bármelyik Orbán-báb perelhetne, ha hasonló módon, alkotmánymódosítással távolítják el őket. ott van viszont Sulyok. őt meg lehetne fosztani szerintem, mert lenne legit indok arra, hogy alkotmányt sértett, azonban ehhez kellene az Alkotmánybíróság döntése is, az AB meg jelenleg tele van fideszesekkel. viszont ki lehetne bővíteni az AB létszámát, ezt csinálta a Fidesz is 2011-ben, és független tagokkal feltölteni. csakhogy ez meg court packingnak minősülhet, ami akár 7-es cikk szerinti eljárást is vonhatna maga után (jogállamiság megsértése). ha meg csak simán alkotmánymódosítással kitesszük a szűrét neki meg a többi bábnak, akkor meg a Baka vs Hungary ügy ismétlődne meg. Baka elmozdításakor még nem volt jogállamisági mechanizmus, mert 2012-ben történt, de most már van. szóval egyelőre nem látom, hogyan lesznek ezek a bábok olyan könnyen eltávolítva.

a fórum jogászai mit gondolnak erről?

built for this shit

1 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 638 — Kinek mit intézett a kormánya
Ruffnál nem így volt, ott nem tartózkodtak.
Jan
Mondjuk ő se tartózkodott semmitől... 😀
StormST
Nagyon helyesen, neki ez a dolga, tőle ez az, ami elvárható.

Tegnap Török Gábor azt mondta a Partizánban, hogy (hatalomtechnikai szempontból) a Tisza nem Fidesz light, hanem inkább Fidesz hard, szerinte kőkeményen fogják tolni a "fideszes tempót", és csak remélni lehet, hogy a "jó ügyek" érdekében, és nem a sajátjukban.

Ha így lesz, engem nem fog zavarni, szerintem a cél szentesítheti az eszközt. Na ennek a "hatékony országjobbítás" letéteményesének gondolom Ruff Bálintot.
Amíg ő ott van, addig működhet ez, lévén Ruff egy régimódi, elvekkel rendelkező politikus, a kormányzat lelkiismerete, ez kiderült a mai meghallgatásán is.
Csak az a tapasztalásom, félelmem, hogy a posztmodern, post-truth korszakban nem a hozzá hasonlók fújják a passzátszelet, és hamar kikerül a rendszerből, mert ő a "hiba a politikai mátrixban", nem az új standard.
De majd kiderül.
Őszentsége Sobri Jóska
Adnám, ha most délután Török meg Zárug beszélne erről a meghallgatásról.

Poloska vagyok.
1 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 41 875 — LIGHTS OUT!
Most jutottam el eddig, kemény anyag.

1 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
Így van, voltak ott többen is, KDNP-s is, fullon volt a bizottság.
Lúdas Solymi
Szerintem csebi arra gondol, hogy voltak olyan meghallgatások pl Orbán Anita, ahol a fideszesek nem nemmel szavaztak, hanem tartózkodtak, mert alapvetően elfogadták.

Ruffnál nem így volt, ott nem tartózkodtak.
Jan
Ó, ohh, oké, valóban. Szövegértelmezés egyes 😀

De emlékeim szerint volt olyan, hogy volt nemmel szavazás másnál is, de lehet nem így volt.
Igazából alapnak vettem, hogy ezek itt nemet fognak nyomni, amennyit kötekedtek.
Lúdas Solymi
Ruszin-Szendinek volt több meghallgatása, az első elég jól sikerült, ott szintén tartózkodtak a fideszesek, és volt amelyiken paprikás volt a hangulat, ott nemmel szavaztak.

A többieket nem nagyon követtem.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Ruffnál nem így volt, ott nem tartózkodtak.
Jan
Mondjuk ő se tartózkodott semmitől... 😀
StormST
Nagyon helyesen, neki ez a dolga, tőle ez az, ami elvárható.

Tegnap Török Gábor azt mondta a Partizánban, hogy (hatalomtechnikai szempontból) a Tisza nem Fidesz light, hanem inkább Fidesz hard, szerinte kőkeményen fogják tolni a "fideszes tempót", és csak remélni lehet, hogy a "jó ügyek" érdekében, és nem a sajátjukban.

Ha így lesz, engem nem fog zavarni, szerintem a cél szentesítheti az eszközt. Na ennek a "hatékony országjobbítás" letéteményesének gondolom Ruff Bálintot.
Amíg ő ott van, addig működhet ez, lévén Ruff egy régimódi, elvekkel rendelkező politikus, a kormányzat lelkiismerete, ez kiderült a mai meghallgatásán is.
Csak az a tapasztalásom, félelmem, hogy a posztmodern, post-truth korszakban nem a hozzá hasonlók fújják a passzátszelet, és hamar kikerül a rendszerből, mert ő a "hiba a politikai mátrixban", nem az új standard.
De majd kiderül.

1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 502
az sem veletlen, hogy eppen Ruffnal nem tartozkodtak a fideszesek ...
csebi
??? Mire gondolsz? Tuzsoffot ott oltotta végig.
Sixo
Így van, voltak ott többen is, KDNP-s is, fullon volt a bizottság.
Lúdas Solymi
Szerintem csebi arra gondol, hogy voltak olyan meghallgatások pl Orbán Anita, ahol a fideszesek nem nemmel szavaztak, hanem tartózkodtak, mert alapvetően elfogadták.

Ruffnál nem így volt, ott nem tartózkodtak.
Jan
Ó, ohh, oké, valóban. Szövegértelmezés egyes 😀

De emlékeim szerint volt olyan, hogy volt nemmel szavazás másnál is, de lehet nem így volt.
Igazából alapnak vettem, hogy ezek itt nemet fognak nyomni, amennyit kötekedtek.
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 008 — SB 50 Champion @ Grund
az sem veletlen, hogy eppen Ruffnal nem tartozkodtak a fideszesek ...
csebi
??? Mire gondolsz? Tuzsoffot ott oltotta végig.
Sixo
Így van, voltak ott többen is, KDNP-s is, fullon volt a bizottság.
Lúdas Solymi
Szerintem csebi arra gondol, hogy voltak olyan meghallgatások pl Orbán Anita, ahol a fideszesek nem nemmel szavaztak, hanem tartózkodtak, mert alapvetően elfogadták.

Ruffnál nem így volt, ott nem tartózkodtak.
Jan
Mondjuk ő se tartózkodott semmitől... 😀

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
bobi0092 Indianapolis Colts 4 858
az sem veletlen, hogy eppen Ruffnal nem tartozkodtak a fideszesek ...
csebi
??? Mire gondolsz? Tuzsoffot ott oltotta végig.
Sixo
Így van, voltak ott többen is, KDNP-s is, fullon volt a bizottság.
Lúdas Solymi
Szerintem csebi arra gondol, hogy voltak olyan meghallgatások pl Orbán Anita, ahol a fideszesek nem nemmel szavaztak, hanem tartózkodtak, mert alapvetően elfogadták.

Ruffnál nem így volt, ott nem tartózkodtak.
Jan
Rohadtul érdekel ám ez bárkit is... 😀 😀 😀 😀 😀
(nem neked szól, hanem nekik)
1 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
az sem veletlen, hogy eppen Ruffnal nem tartozkodtak a fideszesek ...
csebi
??? Mire gondolsz? Tuzsoffot ott oltotta végig.
Sixo
Így van, voltak ott többen is, KDNP-s is, fullon volt a bizottság.
Lúdas Solymi
Szerintem csebi arra gondol, hogy voltak olyan meghallgatások pl Orbán Anita, ahol a fideszesek nem nemmel szavaztak, hanem tartózkodtak, mert alapvetően elfogadták.

Ruffnál nem így volt, ott nem tartózkodtak.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 502
Pintér Sanyáék jól tolják..ha "ennyien" látogatták, hogyhogy nem tudtunk róla hogyan néz ki belülről...

 444.hu/2026/05/12/sikeres-a-belugyminiszterium-epuletlatogatasi-programja-szol-pinterek-utolso-kozlemenye-miutan-a-tisza-videos-bejarast-tartott-a-penzszorasrol

Szerkesztette: Lúdas Solymi
1 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 961 — The Mathematician
az sem veletlen, hogy eppen Ruffnal nem tartozkodtak a fideszesek ...
csebi
én csak a meghallgatást néztem a bizottságnál, de vicces hogy ott is mennyire ellene voltak a mihasznák

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
1 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 866 — Sworn to the Dark
MP megragad minden pillanatot, hogy beszóljon a Fideszeseknek és mindenkinek.
Fú, milyen harag dolgozhat ebben az emberben.
Lúdas Solymi
ez egy politikai termék, annak technikai és pragmatikus értelmében, 0 minősítés nélkül
Gyurma Pappa
szerintem ezt azért csinálja, mert élvezi. a propagandistáknak is rendszeresen beszólogatott az országjárásán. na meg a facebookon is szokott trollkodni fideszesek posztjai alatt. ez a része amúgy szórakoztató.

built for this shit