Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 502
Nem kell azt mondani, h drága volt, mert ha tudsz olvasni én is leírtam, hogy drága volt. Ahogy azt is, h nem volt konszenzus. Azt is leírtam, h az optikája is szar, mert a legtöbb építkezés akkor fejeződött be, amikor már szarul ment az országnak. Nyilván elkezdődni 10 éve kezdődtek az első építkezések, a tervezés még korábban.

Urbanisztikai rész érdekel. Mondjuk, ha urbanisztika, akkor nem Vitézyvel fogom kezdeni. Bevallom nem volt időm még rá, akár csak Zsuppán András választás óta született írásait elolvasni, de szintem a szóban forgó épületek belsőjéről még a napokban fog írni. Őt mindenképpen bepótolom.

Szerintem közt is szolgálhatja, ahogy a parlamentbe is be lehet menni nézelődni jegy váltásával, úgy mondjuk egy kormányzati épületben is el tudnám képzelni, h nem állandóra, de időszakosan megnyitják egy részét a látogatók előtt, ha már amúgy is ott van mellette millió egy látnivaló..

Én nem látom azt a luxust, ami ilyen like farmolásra lehetőséget ad most neked.

Az árát eddig is tudtuk, hogy túl sok pénz ment el. Ez nem magyarázza, h ezeknek a videóknak ekkorát kellene most menni..
dawyd728
Az épület '24-ben lett kész, építhették pár éve, azaz a Covid alatt kezdték el.
Most egy felelős kormány elkezd egy ilyen méregdrága építkezést egy ilyen időszakban, amikor nem látni, hogy lenne-e rá szükség illetve amikor a gazdaság nem áll jól és nem látni a jövőt?

A 19. századi Országház felépítésének körülményeit ne hasonlítsuk már a mostani helyzethez, főleg úgy h ezek a mostaniépületek el voltak zárva a köz elöl.
Itt maximum a Karmelitát tudod majd mutogatni vagy valahogy kihasználni mint múzeum, de a többi épülettel mit csinálsz? Max. kiadod irodának, hátha visszahoz valamennyi pénzt.

Ha neked nem látszódik ezekben az épületekben a luxus, akkor az azt jelenti, hogy nálatok is van szivarszoba, márvány és gyönyörű kilátás? 😊 A bútorokról és a többiről nem is beszélve.

Van kismillió irodaház Budapesten, van több épület amit korszerűsíthettek volna, sokkal kevesebb pénzből, erre a célra.

És nem csak ez a felháborító, hanem az, hogy más állami épületeknek milyen az állapota és milyen körülmények között kell embereknek dolgozniuk miközben Tóniék beosztottjai ilyen top környezetben dolgoznak.

Én multiknál dolgoztam eddig, több nem sajnálta a pénzt arra, hogy nagyon jó környezetben dolgozz és költöttek extra dolgokra itthon is és a külföldi épületeknél is, de azért ott is volt kontroll.

Szerkesztette: Lúdas Solymi
1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Németh Balázs aggódik a közmédia függetlenségéért
...

...

...

| hahahahahahaha

évszázad vicce, baszki
|
1 hónapja
dawyd728 4 267
Ez a luxus nem luxus kérdése kontextus nélkül értelmezhetetlen. Nyilván nem vagyok építész, se urbanista. Ettől még a vár állami tulajdonban lévő intézményeivel kellett kezdeni valamit. A 2010 előtti formában teljes zsákutca volt a várnegyed. Az, hogy ezeket az épületeket milyen formában újítják fel, milyen funkciót adnak neki stb, az vita tárgya.


Meg aztán ki tudja ezen országok kormányzati épületeinek hányad része épült az utóbbi 10 évben? Mihez hasonlítunk? A 30-40-50 vagy annál jóval régebben, akár más rendszerben épült épületeit ezekkel? Mennyire összehasonlíthatók?

Az elmúlt 4 év stagnálása mellett kiábrándító az az összeg, ami ezekre el lett költve? Igen. Valóban. De ez már egyrészt másrészt.

Számomra nem okoz gondot az, ha egy ország ad magára és a megjelenésére, akár erején felül is. Nyilván a mérték és a konszenzus hiánya engem is bosszant, de nem látom azt miért tudják ezek az épületek ennyire tematizálni a közbeszédet még ebben a topicban is az elmúlt 2 napban..
dawyd728
Akkor nézd meg a Ruff-os videót vagy olvasd el az interjút vagy akár azt amit a Vitézy írt, mondott.
Vagy amit Juszt László mutatott a Csau rezidánciáról, amit Rácz András a Janukovics villáról.
Lúdas Solymi
Az ő meghallgatását elejétől a végéig megnéztem korábban. Utána néztem meg az épületről a tiszás videókat.
Vitézyt és a többit is meg fogom.
A probléma két részből tevődik össze::
1. Ezeknek a funkcióknak megvoltak az épületeik, de OV szeretett volna mindent központosítani, hova máshova, hát a Várba és mindezt a Covid időszak és a kétszámjegyű infláció időszaka alatt.
Tehát amikor a gazdaság döglődik, akkor ők százmilliárdokat ölnek F-E-L-E-S-L-E-G-E-S építkezésekbe, amiknek NULLA látható hozzáadott értéke van, mert nem termel semmit.
Arról nem beszélve, hogy ebből is csak lenyúltak.

Urbanisztikai része az, amit Vitézy is kiemelt, hogy ezek nem historikus épületek, ezek modern épületek, csak kaptak egy historizáló álfalat.
Nem kell azt mondani, h drága volt, mert ha tudsz olvasni én is leírtam, hogy drága volt. Ahogy azt is, h nem volt konszenzus. Azt is leírtam, h az optikája is szar, mert a legtöbb építkezés akkor fejeződött be, amikor már szarul ment az országnak. Nyilván elkezdődni 10 éve kezdődtek az első építkezések, a tervezés még korábban.

Urbanisztikai rész érdekel. Mondjuk, ha urbanisztika, akkor nem Vitézyvel fogom kezdeni. Bevallom nem volt időm még rá, akár csak Zsuppán András választás óta született írásait elolvasni, de szintem a szóban forgó épületek belsőjéről még a napokban fog írni. Őt mindenképpen bepótolom.
2. Ez az urizálás nem a közt szolgálta, nem hoz turisztikai bevételt, ez csak nekik volt elérhető.
És mindez amiatt is volt botrányos, mert eddig semmilyen fotó nem került ki ezekből az épületekből, mert ha igen, abból lett volna botrány.
Szerintem közt is szolgálhatja, ahogy a parlamentbe is be lehet menni nézelődni jegy váltásával, úgy mondjuk egy kormányzati épületben is el tudnám képzelni, h nem állandóra, de időszakosan megnyitják egy részét a látogatók előtt, ha már amúgy is ott van mellette millió egy látnivaló..

Tudod miért nem került ki kép vagy videó? Mert az volt a kép, hogy Orbán Kádár szintjén puritán.. Ettől még max az általa képviselt álpuritánságához képest felfoghatatlan luxus.
3. Ne mondd nekem azt, hogy kell egy ilyen szintű luxus egy állami intézménynek. Bármilyen modernebb és rendben berendezett irodaház megfelelő lett volna erre a célra.
Én nem látom azt a luxust, ami ilyen like farmolásra lehetőséget ad most neked. Mondom, lehetett volna Országházat is építeni puritánabbat a 19. században, ahogy több más épületet. Mégis azok az épületek előtt áll meg az egyszerű ember gyönyörködni többnyire és nem azok előtt, amik az elmúlt 100 évben épültek.
4. Összességében, amikor az ország ramaty állapotban van, akkor a KÖZ pénzét valóban ilyen beruházásokra kell költeni?
Az árát eddig is tudtuk, hogy túl sok pénz ment el. Ez nem magyarázza, h ezeknek a videóknak ekkorát kellene most menni..
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 502
Ne haragudj Gyurma, de nem kellene mindent erre felhúzni, hogy ez csak szimbolizálás, retorika.
És ezt nem lehet azzal elintézni, hogy szép-e a kormányzati épület vagy sem, mert a szépségnek is vannak szintjei és ezek az épületek bőven a top kategóriába tartoznak.

Ez igenis közpénzpazarlás, urizálás, luxizás volt a javából és ezt te is tudod.

Ez olyan mintha a beosztottjaid minimálbéren lennének és te mondanád nekik, nem tudsz fizetést emelni, mert szar a gazdasági helyzet, majd beülnél a frissen vett Porschédba és a tihanyi lebegő villádból írogatnál nekik, hogy dolgozzanak keményebben.
Lúdas Solymi
Persze, de Magyar Péter elsősorban politikus, és neki politikai céljai vannak. Ő nem azért ment be oda, mert unatkozott, hanem konkrétan felépített történetet mesél el.

Persze, hogy visszás, persze hogy probléma, de én nem is mondtam mást. Az volt a kérdés, hogy miért beszélünk erről. Ezért. Mert jól felépített történet van, amiről lehet (és kell is) beszélni.

Erről szól a politika, és Magyar Péter kormánya és kormányzása erősen politikus. És ezzel nincs baj.

szerk, magamon is érzem, én is ingerült lettem a videóktól, pedig én pontosan látom, hogy mire megy ki az egész. És ez így van jól, végre egy normális politikai élet van.
Gyurma Pappa
Újraolvastam a kommented és megkövetlek, valóban jól írtad (mily meglepő 😊 ) habár annyi megjegyzést tennék, hogy a kontraszt szó kiemelése vitte el a fókuszt.

Hosszútávon persze lehet ez egy veszélyes játék, de jelenleg nem nagyon tud olyat húzni, ami visszás lenne.
Gyakorlatilag lecsapja a feldobott magas labdákat amíg lehet, utána meg már nekik kell beszámolni a költekezésekről, programokról, tervekről és megvalósításukról.
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 944 — Lucas Scott
Ez a luxus nem luxus kérdése kontextus nélkül értelmezhetetlen. Nyilván nem vagyok építész, se urbanista. Ettől még a vár állami tulajdonban lévő intézményeivel kellett kezdeni valamit. A 2010 előtti formában teljes zsákutca volt a várnegyed. Az, hogy ezeket az épületeket milyen formában újítják fel, milyen funkciót adnak neki stb, az vita tárgya. Nyilván erről széles konszenzus kell, mert egy ilyen beruházási folyamat, ami az elmúlt 15 évben ott volt, az sokkal hosszabb távra kihat. Lehet már OV gyerekei se fognak élni akkor.. Az, hogy ezt mindenféle konszenzusra való törekvés nélkül tették, az bűn.
Ettől még példának okáért Magyarországnak az Országház, illetve megannyi a dualizmus korából származó épülete luxus volt? Naná. Csinálhatták volna kisebbre, olcsóbbra? Igen. Ma értéket jelent az ország számára? Hogyne.
Más országnak vannak hasonló kormányzati épületei? Nem jártam sok magyarban, még kevesebb külföldiben, max filmekből tudok következtetni, de nem érzem azt, hogy teljesen idegen lenne ilyen kormányzati épületek esetében ez a belső. Nekem volt lehetőségem 2019 és 2023 között bepillantást nyerni a Lónyay–Hatvany-villa építésébe. 100m-re van a Karmelita teraszától, hasonló panoráma stb..
Nem egyszer voltam ott épületvillamossági kivitelezés állapotát felmérni. Az a káosz, ami azon a kivitelezésen volt, az kabaré. Ettől még a luxust láttam, de nem tűnt olyan mértékűnek, amit mondjuk egy EU átlag ország hasonló épületében ne tudtam volna elképzelni. Persze itt jön a kérdés, hogy ne nálunk jóval gazdagabb országokat, hanem inkább Szlovénia, Csehország, Lengyelország Szlovákia felé tekintsünk csak. Meg aztán ki tudja ezen országok kormányzati épületeinek hányad része épült az utóbbi 10 évben? Mihez hasonlítunk? A 30-40-50 vagy annál jóval régebben, akár más rendszerben épült épületeit ezekkel? Mennyire összehasonlíthatók?

Az elmúlt 4 év stagnálása mellett kiábrándító az az összeg, ami ezekre el lett költve? Igen. Valóban. De ez már egyrészt másrészt. Soooookkal, de sokkal irritálóbb számomra Hatvanpuszta, Batida és társai. Ezek a kormányzati épületek akkor is a miénk lesznek, ha már OV alulról szagolja az ibolyát. Itt, ahogy a többi területen is, a korrupció és annak mértéke inkább a lényeg, amivel olcsóbban is kijöhetett volna ez a "luxus". Ha csak a Lónyay–Hatvany-villát veszem, amihez volt "szerencsém", az átadás átvétel előtti elektromos kivitelezésvezető szerint több 10e m erős-/gyengeáramú kábel lett úgy kivitelezve az évek során, h semmi funkciójuk, mert kb 5x cserélődött a kivitelező, senki nem tudta pontosan, hogy az elődje mennyit és mit épített ki, és inkább újrahúzták stb. Ez egy porszem a végtelen ilyen pénzelbaszás közül. Végtelen kontra szelektált bagázs volt a RAW és alatta lévő piramis. Semmi nem működött rendesen. Mi szintünkre, mire elért a pénz, az is állandóan késve történt.. Nyilván Somlaiék maguk zsebébe arányában többet csurgattak, mint az elbaszásokból következő felesleges költésekre. Már maga az, hogy minket és szerintem rajtunk kívül még sok másokat is megbíztak ezzel, annak egy normális kivitelezésen elő se kellene fordulnia. Az általuk épített épület is vagy 2x annyi idő alatt, többször annyi pénzért, mint amivel ők maguk is számoltak épült meg. Ha csak ezt az épületet veszem, engem nem az zavar, hogy milyen a szőnyeg, milyen a lámpa, milyen a burkolat, mert az elenyésző ahhoz képest, amennyi elfolyt a projektben szakmai hibák és főleg korrupció miatt.. Ha már Lónyay–Hatvany-villa és ami ezen felül is zavar, h az államtól 2014-ben a Magyar Nemzeti Bank egyik alapítványa vásárolta meg, felújította, majd a kormány visszavásárolta, és az állami tulajdonból, ingyenes vagyonjutattásként még abban az évben átkerült az épület a Batthyány Lajos Alapítványhoz. Remélem pl ez az épület is vissza lesz szerezve az állam számára.

Számomra nem okoz gondot az, ha egy ország ad magára és a megjelenésére, akár erején felül is. Nyilván a mérték és a konszenzus hiánya engem is bosszant, de nem látom azt miért tudják ezek az épületek ennyire tematizálni a közbeszédet még ebben a topicban is az elmúlt 2 napban..
dawyd728
Csak egy megjegyzés ehhez, ami elhangzott valamelyik videóban is: van még sok műemlék és fontos épület az országban, pl. a Keleti-pályaudvar is műemlék épület, de Vitya azt mondta, hogy az államnak nincs pénze a fejpályaudvarok felújítására. Hát, most már tudjuk miért is nincs...

És azok a pályaudvarok az elsők, amiket sok turista lát ebből az országból, nem a várban lévők, amiket kb. a tizedük...
StormST
arrol nem is beszelve, hogy BM felkoltozott oda (ugye elvileg az NGM lett volna, csak megvaltozott). aztan a regi BM epuletet meg kijatszottak ismerosoknek.
nem azt mondom, hogy a BM epuletert kar, mert vmi elkepesztoen utaltam mindig is odamenni, annyira nem praktikus.

en amugy jartam Hagaban olyan iroda epuletben, ahol kulugy meg belugy irodak is voltak. szimpla magas epulet, elkepesztoen praktikusan kialakitva 21. szazadra. vszeg nem ott van a miniszter hanem vmi impozans kisebb epuletben, de sokkal tobb ertelmet latom annak, mint hogy az egesz miniszterium felkoltozik a varba, ami logisztikai szempontbol is tok szivas az ott dolgozoknak.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
 telex.hu/belfold/2026/05/13/orban-viktor-facebook-leltar

erről beszélek. Ezt mi a fasznak szemlézi a Telex?

1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
Ne haragudj Gyurma, de nem kellene mindent erre felhúzni, hogy ez csak szimbolizálás, retorika.
És ezt nem lehet azzal elintézni, hogy szép-e a kormányzati épület vagy sem, mert a szépségnek is vannak szintjei és ezek az épületek bőven a top kategóriába tartoznak.

Ez igenis közpénzpazarlás, urizálás, luxizás volt a javából és ezt te is tudod.

Ez olyan mintha a beosztottjaid minimálbéren lennének és te mondanád nekik, nem tudsz fizetést emelni, mert szar a gazdasági helyzet, majd beülnél a frissen vett Porschédba és a tihanyi lebegő villádból írogatnál nekik, hogy dolgozzanak keményebben.
Lúdas Solymi
Persze, de Magyar Péter elsősorban politikus, és neki politikai céljai vannak. Ő nem azért ment be oda, mert unatkozott, hanem konkrétan felépített történetet mesél el.

Persze, hogy visszás, persze hogy probléma, de én nem is mondtam mást. Az volt a kérdés, hogy miért beszélünk erről. Ezért. Mert jól felépített történet van, amiről lehet (és kell is) beszélni.

Erről szól a politika, és Magyar Péter kormánya és kormányzása erősen politikus. És ezzel nincs baj.

szerk, magamon is érzem, én is ingerült lettem a videóktól, pedig én pontosan látom, hogy mire megy ki az egész. És ez így van jól, végre egy normális politikai élet van.

Szerkesztette: Gyurma Pappa

1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Számomra nem okoz gondot az, ha egy ország ad magára és a megjelenésére, akár erején felül is. Nyilván a mérték és a konszenzus hiánya engem is bosszant, de nem látom azt miért tudják ezek az épületek ennyire tematizálni a közbeszédet még ebben a topicban is az elmúlt 2 napban..
dawyd728
Mert csodálatosan példázza, hogy mit gondolt Orbán Viktor és csapat az országról.

Irritálóbb Batida? Igen? Hatvapuszta? SOKKAL. Viszont ezek másnak a szimbólumai.

A tárlatvezetés összhangban van azzal a retorikai fogással, hogy Magyar Péter elnézést kért mindenkitől is az Parlament alakuló ülésén. Itt arra játszik MP, hogy kontrasztot állítson már az elején a Fidesz és a saját kormányázása között. Ezek a minisztériumok szimbólumai annak, hogy mennyire leszarta igazából Orbán Viktor és köre a magyar nemzetet.

Nem véletlen, hogy végig arról beszél, hogy gondoljatok a kórházakra, a rendőrkapitányságokra stb. Tégláról-téglára bontja le a Fidesz minden, magáról felépített képét. Először elvette a szimbólumokat, betört abba a térbe, ahol a Fidesz volt egyeduralkodó. Most elveszi azt a képet, hogy volt egyáltalán jószándék ebben a kormányban. Bemutatja, hogy mennyire önzőek és luxizósak voltak. Nem azzal van a baj, hogy kell-e szép kormányzati épület vagy sem, hanem hogy közben az ország többi része milyen. Ez is csak a kontrasztról szól.

Egy megjegyzés a jövőre tekintettel: ez egy veszélyesnek tűnő játék MP részéről, elképesztő ön- és pártfegyelemre lesz szüksége, hogy fenntartsa, hogy ők sokkal szerényebbek.
Gyurma Pappa
Ne haragudj Gyurma, de nem kellene mindent erre felhúzni, hogy ez csak szimbolizálás, retorika.
És ezt nem lehet azzal elintézni, hogy szép-e a kormányzati épület vagy sem, mert a szépségnek is vannak szintjei és ezek az épületek bőven a top kategóriába tartoznak.

Ez igenis közpénzpazarlás, urizálás, luxizás volt a javából és ezt te is tudod.

Ez olyan mintha a beosztottjaid minimálbéren lennének és te mondanád nekik, nem tudsz fizetést emelni, mert szar a gazdasági helyzet, majd beülnél a frissen vett Porschédba és a tihanyi lebegő villádból írogatnál nekik, hogy dolgozzanak keményebben.
Lúdas Solymi
true story, ismerős dolgozott a Dunapacknál, folyamatosan mondták, hogy nincs miből fizetést emelni. persze, mert elvitte az új hajó...
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 502
Számomra nem okoz gondot az, ha egy ország ad magára és a megjelenésére, akár erején felül is. Nyilván a mérték és a konszenzus hiánya engem is bosszant, de nem látom azt miért tudják ezek az épületek ennyire tematizálni a közbeszédet még ebben a topicban is az elmúlt 2 napban..
dawyd728
Mert csodálatosan példázza, hogy mit gondolt Orbán Viktor és csapat az országról.

Irritálóbb Batida? Igen? Hatvapuszta? SOKKAL. Viszont ezek másnak a szimbólumai.

A tárlatvezetés összhangban van azzal a retorikai fogással, hogy Magyar Péter elnézést kért mindenkitől is az Parlament alakuló ülésén. Itt arra játszik MP, hogy kontrasztot állítson már az elején a Fidesz és a saját kormányázása között. Ezek a minisztériumok szimbólumai annak, hogy mennyire leszarta igazából Orbán Viktor és köre a magyar nemzetet.

Nem véletlen, hogy végig arról beszél, hogy gondoljatok a kórházakra, a rendőrkapitányságokra stb. Tégláról-téglára bontja le a Fidesz minden, magáról felépített képét. Először elvette a szimbólumokat, betört abba a térbe, ahol a Fidesz volt egyeduralkodó. Most elveszi azt a képet, hogy volt egyáltalán jószándék ebben a kormányban. Bemutatja, hogy mennyire önzőek és luxizósak voltak. Nem azzal van a baj, hogy kell-e szép kormányzati épület vagy sem, hanem hogy közben az ország többi része milyen. Ez is csak a kontrasztról szól.

Egy megjegyzés a jövőre tekintettel: ez egy veszélyesnek tűnő játék MP részéről, elképesztő ön- és pártfegyelemre lesz szüksége, hogy fenntartsa, hogy ők sokkal szerényebbek.
Gyurma Pappa
Ne haragudj Gyurma, de nem kellene mindent erre felhúzni, hogy ez csak szimbolizálás, retorika.
És ezt nem lehet azzal elintézni, hogy szép-e a kormányzati épület vagy sem, mert a szépségnek is vannak szintjei és ezek az épületek bőven a top kategóriába tartoznak.

Ez igenis közpénzpazarlás, urizálás, luxizás volt a javából és ezt te is tudod.

Ez olyan mintha a beosztottjaid minimálbéren lennének és te mondanád nekik, nem tudsz fizetést emelni, mert szar a gazdasági helyzet, majd beülnél a frissen vett Porschédba és a tihanyi lebegő villádból írogatnál nekik, hogy dolgozzanak keményebben.
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 008 — SB 50 Champion @ Grund
Ez a luxus nem luxus kérdése kontextus nélkül értelmezhetetlen. Nyilván nem vagyok építész, se urbanista. Ettől még a vár állami tulajdonban lévő intézményeivel kellett kezdeni valamit. A 2010 előtti formában teljes zsákutca volt a várnegyed. Az, hogy ezeket az épületeket milyen formában újítják fel, milyen funkciót adnak neki stb, az vita tárgya. Nyilván erről széles konszenzus kell, mert egy ilyen beruházási folyamat, ami az elmúlt 15 évben ott volt, az sokkal hosszabb távra kihat. Lehet már OV gyerekei se fognak élni akkor.. Az, hogy ezt mindenféle konszenzusra való törekvés nélkül tették, az bűn.
Ettől még példának okáért Magyarországnak az Országház, illetve megannyi a dualizmus korából származó épülete luxus volt? Naná. Csinálhatták volna kisebbre, olcsóbbra? Igen. Ma értéket jelent az ország számára? Hogyne.
Más országnak vannak hasonló kormányzati épületei? Nem jártam sok magyarban, még kevesebb külföldiben, max filmekből tudok következtetni, de nem érzem azt, hogy teljesen idegen lenne ilyen kormányzati épületek esetében ez a belső. Nekem volt lehetőségem 2019 és 2023 között bepillantást nyerni a Lónyay–Hatvany-villa építésébe. 100m-re van a Karmelita teraszától, hasonló panoráma stb..
Nem egyszer voltam ott épületvillamossági kivitelezés állapotát felmérni. Az a káosz, ami azon a kivitelezésen volt, az kabaré. Ettől még a luxust láttam, de nem tűnt olyan mértékűnek, amit mondjuk egy EU átlag ország hasonló épületében ne tudtam volna elképzelni. Persze itt jön a kérdés, hogy ne nálunk jóval gazdagabb országokat, hanem inkább Szlovénia, Csehország, Lengyelország Szlovákia felé tekintsünk csak. Meg aztán ki tudja ezen országok kormányzati épületeinek hányad része épült az utóbbi 10 évben? Mihez hasonlítunk? A 30-40-50 vagy annál jóval régebben, akár más rendszerben épült épületeit ezekkel? Mennyire összehasonlíthatók?

Az elmúlt 4 év stagnálása mellett kiábrándító az az összeg, ami ezekre el lett költve? Igen. Valóban. De ez már egyrészt másrészt. Soooookkal, de sokkal irritálóbb számomra Hatvanpuszta, Batida és társai. Ezek a kormányzati épületek akkor is a miénk lesznek, ha már OV alulról szagolja az ibolyát. Itt, ahogy a többi területen is, a korrupció és annak mértéke inkább a lényeg, amivel olcsóbban is kijöhetett volna ez a "luxus". Ha csak a Lónyay–Hatvany-villát veszem, amihez volt "szerencsém", az átadás átvétel előtti elektromos kivitelezésvezető szerint több 10e m erős-/gyengeáramú kábel lett úgy kivitelezve az évek során, h semmi funkciójuk, mert kb 5x cserélődött a kivitelező, senki nem tudta pontosan, hogy az elődje mennyit és mit épített ki, és inkább újrahúzták stb. Ez egy porszem a végtelen ilyen pénzelbaszás közül. Végtelen kontra szelektált bagázs volt a RAW és alatta lévő piramis. Semmi nem működött rendesen. Mi szintünkre, mire elért a pénz, az is állandóan késve történt.. Nyilván Somlaiék maguk zsebébe arányában többet csurgattak, mint az elbaszásokból következő felesleges költésekre. Már maga az, hogy minket és szerintem rajtunk kívül még sok másokat is megbíztak ezzel, annak egy normális kivitelezésen elő se kellene fordulnia. Az általuk épített épület is vagy 2x annyi idő alatt, többször annyi pénzért, mint amivel ők maguk is számoltak épült meg. Ha csak ezt az épületet veszem, engem nem az zavar, hogy milyen a szőnyeg, milyen a lámpa, milyen a burkolat, mert az elenyésző ahhoz képest, amennyi elfolyt a projektben szakmai hibák és főleg korrupció miatt.. Ha már Lónyay–Hatvany-villa és ami ezen felül is zavar, h az államtól 2014-ben a Magyar Nemzeti Bank egyik alapítványa vásárolta meg, felújította, majd a kormány visszavásárolta, és az állami tulajdonból, ingyenes vagyonjutattásként még abban az évben átkerült az épület a Batthyány Lajos Alapítványhoz. Remélem pl ez az épület is vissza lesz szerezve az állam számára.

Számomra nem okoz gondot az, ha egy ország ad magára és a megjelenésére, akár erején felül is. Nyilván a mérték és a konszenzus hiánya engem is bosszant, de nem látom azt miért tudják ezek az épületek ennyire tematizálni a közbeszédet még ebben a topicban is az elmúlt 2 napban..
dawyd728
Csak egy megjegyzés ehhez, ami elhangzott valamelyik videóban is: van még sok műemlék és fontos épület az országban, pl. a Keleti-pályaudvar is műemlék épület, de Vitya azt mondta, hogy az államnak nincs pénze a fejpályaudvarok felújítására. Hát, most már tudjuk miért is nincs...

És azok a pályaudvarok az elsők, amiket sok turista lát ebből az országból, nem a várban lévők, amiket kb. a tizedük...

Szerkesztette: StormST

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
az időközben (szerencsére) önmaguktól lemondó helyi kormányhivatali vezetőknek, akik gondolkodás nélkül, sokszor szadista módon hajtották végre a "fentről" jövő ukázokat.
Gyurma Pappa
lemondtak a foispanok? en errol lemaradtam ...
csebi
Az ő jogviszonyuk is megszűnik az új kormány megalakulásával. Én így tudom.
csi77
Igen, közben rájöttem. Csak a NAV-os ismerőseim nem tudták ezt 😀

1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
Számomra nem okoz gondot az, ha egy ország ad magára és a megjelenésére, akár erején felül is. Nyilván a mérték és a konszenzus hiánya engem is bosszant, de nem látom azt miért tudják ezek az épületek ennyire tematizálni a közbeszédet még ebben a topicban is az elmúlt 2 napban..
dawyd728
Mert csodálatosan példázza, hogy mit gondolt Orbán Viktor és csapat az országról.

Irritálóbb Batida? Igen? Hatvapuszta? SOKKAL. Viszont ezek másnak a szimbólumai.

A tárlatvezetés összhangban van azzal a retorikai fogással, hogy Magyar Péter elnézést kért mindenkitől is az Parlament alakuló ülésén. Itt arra játszik MP, hogy kontrasztot állítson már az elején a Fidesz és a saját kormányázása között. Ezek a minisztériumok szimbólumai annak, hogy mennyire leszarta igazából Orbán Viktor és köre a magyar nemzetet.

Nem véletlen, hogy végig arról beszél, hogy gondoljatok a kórházakra, a rendőrkapitányságokra stb. Tégláról-téglára bontja le a Fidesz minden, magáról felépített képét. Először elvette a szimbólumokat, betört abba a térbe, ahol a Fidesz volt egyeduralkodó. Most elveszi azt a képet, hogy volt egyáltalán jószándék ebben a kormányban. Bemutatja, hogy mennyire önzőek és luxizósak voltak. Nem azzal van a baj, hogy kell-e szép kormányzati épület vagy sem, hanem hogy közben az ország többi része milyen. Ez is csak a kontrasztról szól.

Egy megjegyzés a jövőre tekintettel: ez egy veszélyesnek tűnő játék MP részéről, elképesztő ön- és pártfegyelemre lesz szüksége, hogy fenntartsa, hogy ők sokkal szerényebbek.

1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 502
Ez a luxus nem luxus kérdése kontextus nélkül értelmezhetetlen. Nyilván nem vagyok építész, se urbanista. Ettől még a vár állami tulajdonban lévő intézményeivel kellett kezdeni valamit. A 2010 előtti formában teljes zsákutca volt a várnegyed. Az, hogy ezeket az épületeket milyen formában újítják fel, milyen funkciót adnak neki stb, az vita tárgya.


Meg aztán ki tudja ezen országok kormányzati épületeinek hányad része épült az utóbbi 10 évben? Mihez hasonlítunk? A 30-40-50 vagy annál jóval régebben, akár más rendszerben épült épületeit ezekkel? Mennyire összehasonlíthatók?

Az elmúlt 4 év stagnálása mellett kiábrándító az az összeg, ami ezekre el lett költve? Igen. Valóban. De ez már egyrészt másrészt.

Számomra nem okoz gondot az, ha egy ország ad magára és a megjelenésére, akár erején felül is. Nyilván a mérték és a konszenzus hiánya engem is bosszant, de nem látom azt miért tudják ezek az épületek ennyire tematizálni a közbeszédet még ebben a topicban is az elmúlt 2 napban..
dawyd728
Akkor nézd meg a Ruff-os videót vagy olvasd el az interjút vagy akár azt amit a Vitézy írt, mondott.
Vagy amit Juszt László mutatott a Csau rezidánciáról, amit Rácz András a Janukovics villáról.

A probléma két részből tevődik össze::
1. Ezeknek a funkcióknak megvoltak az épületeik, de OV szeretett volna mindent központosítani, hova máshova, hát a Várba és mindezt a Covid időszak és a kétszámjegyű infláció időszaka alatt.
Tehát amikor a gazdaság döglődik, akkor ők százmilliárdokat ölnek F-E-L-E-S-L-E-G-E-S építkezésekbe, amiknek NULLA látható hozzáadott értéke van, mert nem termel semmit.
Arról nem beszélve, hogy ebből is csak lenyúltak.

Urbanisztikai része az, amit Vitézy is kiemelt, hogy ezek nem historikus épületek, ezek modern épületek, csak kaptak egy historizáló álfalat.

2. Ez az urizálás nem a közt szolgálta, nem hoz turisztikai bevételt, ez csak nekik volt elérhető.
És mindez amiatt is volt botrányos, mert eddig semmilyen fotó nem került ki ezekből az épületekből, mert ha igen, abból lett volna botrány.

3. Ne mondd nekem azt, hogy kell egy ilyen szintű luxus egy állami intézménynek. Bármilyen modernebb és rendben berendezett irodaház megfelelő lett volna erre a célra.

4. Összességében, amikor az ország ramaty állapotban van, akkor a KÖZ pénzét valóban ilyen beruházásokra kell költeni?
1 hónapja
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 9 393 — Bears & Illinois fan
az időközben (szerencsére) önmaguktól lemondó helyi kormányhivatali vezetőknek, akik gondolkodás nélkül, sokszor szadista módon hajtották végre a "fentről" jövő ukázokat.
Gyurma Pappa
lemondtak a foispanok? en errol lemaradtam ...
csebi
Az ő jogviszonyuk is megszűnik az új kormány megalakulásával. Én így tudom.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Közben jött az infó, hogy a NAV elnök megbízatása megszűnt a mai nappal.

szerk.: már a 444 is lehozta, gyorsabbak voltak mint én 😀


Gyurma Pappa
Repül az ORFK és a BRFK főkapitánya is.
1 hónapja
dawyd728 4 267
Ez a luxus nem luxus kérdése kontextus nélkül értelmezhetetlen. Nyilván nem vagyok építész, se urbanista. Ettől még a vár állami tulajdonban lévő intézményeivel kellett kezdeni valamit. A 2010 előtti formában teljes zsákutca volt a várnegyed. Az, hogy ezeket az épületeket milyen formában újítják fel, milyen funkciót adnak neki stb, az vita tárgya. Nyilván erről széles konszenzus kell, mert egy ilyen beruházási folyamat, ami az elmúlt 15 évben ott volt, az sokkal hosszabb távra kihat. Lehet már OV gyerekei se fognak élni akkor.. Az, hogy ezt mindenféle konszenzusra való törekvés nélkül tették, az bűn.
Ettől még példának okáért Magyarországnak az Országház, illetve megannyi a dualizmus korából származó épülete luxus volt? Naná. Csinálhatták volna kisebbre, olcsóbbra? Igen. Ma értéket jelent az ország számára? Hogyne.
Más országnak vannak hasonló kormányzati épületei? Nem jártam sok magyarban, még kevesebb külföldiben, max filmekből tudok következtetni, de nem érzem azt, hogy teljesen idegen lenne ilyen kormányzati épületek esetében ez a belső. Nekem volt lehetőségem 2019 és 2023 között bepillantást nyerni a Lónyay–Hatvany-villa építésébe. 100m-re van a Karmelita teraszától, hasonló panoráma stb..
Nem egyszer voltam ott épületvillamossági kivitelezés állapotát felmérni. Az a káosz, ami azon a kivitelezésen volt, az kabaré. Ettől még a luxust láttam, de nem tűnt olyan mértékűnek, amit mondjuk egy EU átlag ország hasonló épületében ne tudtam volna elképzelni. Persze itt jön a kérdés, hogy ne nálunk jóval gazdagabb országokat, hanem inkább Szlovénia, Csehország, Lengyelország Szlovákia felé tekintsünk csak. Meg aztán ki tudja ezen országok kormányzati épületeinek hányad része épült az utóbbi 10 évben? Mihez hasonlítunk? A 30-40-50 vagy annál jóval régebben, akár más rendszerben épült épületeit ezekkel? Mennyire összehasonlíthatók?

Az elmúlt 4 év stagnálása mellett kiábrándító az az összeg, ami ezekre el lett költve? Igen. Valóban. De ez már egyrészt másrészt. Soooookkal, de sokkal irritálóbb számomra Hatvanpuszta, Batida és társai. Ezek a kormányzati épületek akkor is a miénk lesznek, ha már OV alulról szagolja az ibolyát. Itt, ahogy a többi területen is, a korrupció és annak mértéke inkább a lényeg, amivel olcsóbban is kijöhetett volna ez a "luxus". Ha csak a Lónyay–Hatvany-villát veszem, amihez volt "szerencsém", az átadás átvétel előtti elektromos kivitelezésvezető szerint több 10e m erős-/gyengeáramú kábel lett úgy kivitelezve az évek során, h semmi funkciójuk, mert kb 5x cserélődött a kivitelező, senki nem tudta pontosan, hogy az elődje mennyit és mit épített ki, és inkább újrahúzták stb. Ez egy porszem a végtelen ilyen pénzelbaszás közül. Végtelen kontra szelektált bagázs volt a RAW és alatta lévő piramis. Semmi nem működött rendesen. Mi szintünkre, mire elért a pénz, az is állandóan késve történt.. Nyilván Somlaiék maguk zsebébe arányában többet csurgattak, mint az elbaszásokból következő felesleges költésekre. Már maga az, hogy minket és szerintem rajtunk kívül még sok másokat is megbíztak ezzel, annak egy normális kivitelezésen elő se kellene fordulnia. Az általuk épített épület is vagy 2x annyi idő alatt, többször annyi pénzért, mint amivel ők maguk is számoltak épült meg. Ha csak ezt az épületet veszem, engem nem az zavar, hogy milyen a szőnyeg, milyen a lámpa, milyen a burkolat, mert az elenyésző ahhoz képest, amennyi elfolyt a projektben szakmai hibák és főleg korrupció miatt.. Ha már Lónyay–Hatvany-villa és ami ezen felül is zavar, h az államtól 2014-ben a Magyar Nemzeti Bank egyik alapítványa vásárolta meg, felújította, majd a kormány visszavásárolta, és az állami tulajdonból, ingyenes vagyonjutattásként még abban az évben átkerült az épület a Batthyány Lajos Alapítványhoz. Remélem pl ez az épület is vissza lesz szerezve az állam számára.

Számomra nem okoz gondot az, ha egy ország ad magára és a megjelenésére, akár erején felül is. Nyilván a mérték és a konszenzus hiánya engem is bosszant, de nem látom azt miért tudják ezek az épületek ennyire tematizálni a közbeszédet még ebben a topicban is az elmúlt 2 napban..
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
Közben jött az infó, hogy a NAV elnök megbízatása megszűnt a mai nappal.

szerk.: már a 444 is lehozta, gyorsabbak voltak mint én 😀

Szerkesztette: Gyurma Pappa

1 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 767
Nem mellesleg azért ezeket lehet elegánsan, demokratikus értékek mellett csinálni.

Pl. szerintem jogos, demokratikus, a hatalmi ágak elválasztásának szolgáló előírás, hogy ne legyen olyan ember a köztársasági elnök vagy az AB elnöke, aki korábban egyéb hatalmi ágban töltött be elnöki pozíciót (Sulyok volt AB elnök, Polt meg Legfőbb Ügyész). Vagy hogy ne legyen olyan ember a Kúria elnöke, aki a hatályos jogszabályok alapján sem lehetne az (Varga Zs. ugye az Abtv. olyan módosítása miatt lehetett a Kúria elnöke, amit annak jogellenessége miatt azóta már a Fidesz is hatályon kívül helyezett).
Jughead
jövőre nézve ez teljesen oké. de ez alapján eltávolítani Poltot meg Varga Zsét a visszaható hatály tilalmába és a szerzett jogok védelmébe ütközne, tágabban a jogbiztonságba és a jogállamiság alapelvébe. a Baka ügyben már leírta az EUB, ha a jogszabályváltozás egy konkrét független vezető eltávolítását célozza, az jogsértő.
deyell
Varga Zs. jogellenesen lett kinevezve, ott nem látom a visszaható hatályt.

A többinél meg összeütközik két jog: hatalmi ágak szétválasztása vs jogbiztonság, döntse el az EJEB, hogy melyik a fontosabb, ha a mögöttes körülményeket is megvizsgálják aligha mondják ki, hogy a második volt előbbre való.

Szerkesztette: Jughead
1 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 866 — Sworn to the Dark
a Baka ügyben már leírta az EUB, ha a jogszabályváltozás egy konkrét független vezető eltávolítását célozza, az jogsértő.
deyell
ezt kotve hiszem, hogy az EUB leirta volna. tudtommal ott nem volt Baka ugy max az EJEBnel. de ugye itt jon fel, hogy vajon Varga Zs fuggetlen?
csebi
elírtam, bocs. az EJEB írta le a Baka ügyben. de az EUB is nagyjából hasonló megállapításra jutott a Jóri ügyben. amúgy ha Varga Zsé nem független, akkor meg lehet fosztani a tisztségétől a Bszi. szerint, de azt bizonyítani kell.

built for this shit

1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 944 — Lucas Scott
a Baka ügyben már leírta az EUB, ha a jogszabályváltozás egy konkrét független vezető eltávolítását célozza, az jogsértő.
deyell
ezt kotve hiszem, hogy az EUB leirta volna. tudtommal ott nem volt Baka ugy max az EJEBnel. de ugye itt jon fel, hogy vajon Varga Zs fuggetlen?

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 866 — Sworn to the Dark
Pontosan.

Majd jól beperli a magyar államot, az EUB meg dönt majd valamit, aminek a végrehajtását elhúzzák örökre.

A Bizottság meg szétteszi a kezét, ahogy széttette a román alkotmánybíróság döntésekor is.

Még egyszer: a Fidesz ezt csak és kizárólag magának köszönheti. Vele együtt az összes hűbéres kinevezett, az összes Orbán-függő csinovnyik és szolgalelkű parazita Sulyoktól Polton át, az időközben (szerencsére) önmaguktól lemondó helyi kormányhivatali vezetőknek, akik gondolkodás nélkül, sokszor szadista módon hajtották végre a "fentről" jövő ukázokat.
Gyurma Pappa
arra valóban volt már példa, hogy a Bizottság széttette a kezét, például a lengyel legfőbb ügyész leváltásakor, de ott volt egy kreatív jogászkodás, miszerint a kinevezése technikailag érvénytelen volt, tehát nem arra hivatkozva rúgták ki, hogy az előző kormány embere volt. de ez csak egy ember, itt meg komplett sorcsere készül állítólag, a köztársasági elnöktől elkezdve minden fontosabb független intézmény vezetőig. egyszerűen nem látom azt, hogy a Bizottság vagy az EP nyíltan tolerálná, hogy egy kormány sorozatosan lépjen meg olyan elmozdításokat, amelyek uniós jogszabályokba ütköznek, és amelyekhez hasonló esetben korábban több alkalommal kötelezettségszegési eljárás + EUB per indult (Fidesz-kormány ellen, PiS-kormány ellen), hogy csak azért elnézné ezeket, mert ez a kormány épp a "jó fiú" Brüsszelben. akárhogy is nézzük ez igen nagy csapást mérne az EU demokratikus hitelességére. plusz még ott van az EP amely beperelhetné a Bizottságot, ha a Bizottság politikai okokból nem hajlandó fellépni a jogállamiság megsértése ellen. és tippem szerint ezt így nem fogja meglépni a Tisza-kormány sem, hogy csak úgy május 31 után egyből kirúgnak mindenkit. MP nem véletlenül basztatja Sulyokot folyamatosan, helyezi rá a pszichés nyomást, azt akarja elérni, hogy önként mondjon le. ha csak olyan egyszerűen kipenderíthetné, erre nem lenne szükség, meg a lemondásokra való felszólításokra sem.

Nem mellesleg azért ezeket lehet elegánsan, demokratikus értékek mellett csinálni.

Pl. szerintem jogos, demokratikus, a hatalmi ágak elválasztásának szolgáló előírás, hogy ne legyen olyan ember a köztársasági elnök vagy az AB elnöke, aki korábban egyéb hatalmi ágban töltött be elnöki pozíciót (Sulyok volt AB elnök, Polt meg Legfőbb Ügyész). Vagy hogy ne legyen olyan ember a Kúria elnöke, aki a hatályos jogszabályok alapján sem lehetne az (Varga Zs. ugye az Abtv. olyan módosítása miatt lehetett a Kúria elnöke, amit annak jogellenessége miatt azóta már a Fidesz is hatályon kívül helyezett).
Jughead
jövőre nézve ez teljesen oké. de ez alapján eltávolítani Poltot meg Varga Zsét a visszaható hatály tilalmába és a szerzett jogok védelmébe ütközne, tágabban a jogbiztonságba és a jogállamiság alapelvébe. a Baka ügyben már leírta az EUB, ha a jogszabályváltozás egy konkrét független vezető eltávolítását célozza, az jogsértő.

built for this shit

1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 944 — Lucas Scott
de akkor sem tűnik reálisnak, hogy csak úgy egyszerre ki lehet baszni mindenkit.
deyell
Tusknak nincs alkotmányozó többsége, a Tiszának van. A dolog elképesztően egyszerű. még ha nem is túl elegáns, de Amadeus leírta már pár napja: módosítják az Alaptörvényt (lecsökkentik 9 évre az alkotmány bírák megbízatását, a köztársasági elnöknél rögzítik, hogy a csak szőke, kék szemű és nagy mellű lehet, tök mindegy), és beleírják, hogy a hatályba lépés napján megszűnik a jelenlegiek megbízatása. És már teljesen jogszerű, de nem túl elegáns megoldás.

Sokkal egyszerűbb, ha lemondanak.
Gyurma Pappa
az EU jog szerint is jogszerű? megint nem az a kérdés, hogy a magyar jog szerint ez hogy lehetséges. az a kérdés, hogy amit tesznek, az megfelel-e az uniós jogszabályoknak (EU szerződés 2. cikk - jogállamiság, 19. cikk - hatékony jogvédelem és bírói függetlenség). ott van a Baka-ügy, meg a Jóri-ügy, mindkét ügyben vesztett a Fidesz-kormány, mert idő előtt eltávolított egy-egy független szerv vezetőjét. a Jóri-ügy miatt kötelezettségszegési eljárás is indult. ha a kirúgásokkal uniós jogszabályt sértünk, hogy kerüljük el a kötelezettségszegési eljárást és a pénzbírságot? vagy azt, hogy a Bizottság pereljen az EUB-nél? létezik ideiglenes intézkedés az EUB-nél, amivel azonnal visszahelyezhető a jogellenesen eltávolított a pozíciójába (Lengyelországban meg is történt a Legfelsőbb Bíróság bíráinak kényszernyugdíjazásakor). ha Varga Zsé vagy Polt repülne, őket így vissza lehetne helyezni a pozíciójukba, mert a 19. cikket sértheti az eltávolításuk. továbbá a NAIH elnökének elmozdíthatatlanságát a GDPR is előírja (GDPR 53. cikk: felmentésére kizárólag súlyos kötelességszegés esetén kerülhet sor). az NMHH elnökére ugyanezt mondja ki a European Media Freedom Act, GVH elnökére az ECN+ irányelv. ez két uniós rendelet plusz egy irányelv, amit megsérthetünk azzal, ha a vezetőket eltávolítjuk megfelelő indok nélkül, ami egyből kötelezettségszegési eljárással jár. egyszerűen nem látom azt, hogy itt tömegével el lesznek távolítva a bábok, lemondani pedig nem akarnak.
deyell
azert ez nem ilyen egyszeru.
Baka ugy egy EJEB szinten is eleg hosszu, bonyolult ugy (100+ oldal). ott az volt emlekeim szerint a fo erv, hogy nem lehet elmozditani egy birot sem a velemenye miatt, buntetesul. ezt meg lehet forditani amugy, hogy a bironak fuggetlennek kell lennie btw.

Jori ugy meg azert nem all meg, mert ott az EUB es a Bizottsag tudott hivatkozni egy konkret 90es evek kozepi EU iranyelvre az adatvedelem kapcsan. emlekeim szerint ilyen nincs a legfobb ugyesz, Kuria meg stb kapcsan.

de ez amugyis eleg hosszu es komoly jogaszkodas lenne vegig, evekig eltartanak. btw: ezer meg ezer modon meg lehet oldani az egeszet. atirjuk a birosagi torvenyt: letrehozzuk a Legfelsobb Birosagot, oda pakolunk mindent (beleertve a jelenlegi AB hataskoreit is) es a Kuria meg majd vizsgalhatja a birak fegyelmi ugyeit, az AB meg ennek lesz a fellebviteli birosaga.
nem kell itt kirugni senkit, eleg kiuriteni a hataskoroket is.
csebi
Nem mellesleg azért ezeket lehet elegánsan, demokratikus értékek mellett csinálni.

Pl. szerintem jogos, demokratikus, a hatalmi ágak elválasztásának szolgáló előírás, hogy ne legyen olyan ember a köztársasági elnök vagy az AB elnöke, aki korábban egyéb hatalmi ágban töltött be elnöki pozíciót (Sulyok volt AB elnök, Polt meg Legfőbb Ügyész). Vagy hogy ne legyen olyan ember a Kúria elnöke, aki a hatályos jogszabályok alapján sem lehetne az (Varga Zs. ugye az Abtv. olyan módosítása miatt lehetett a Kúria elnöke, amit annak jogellenessége miatt azóta már a Fidesz is hatályon kívül helyezett).
Jughead
igen, ezt egy uj jogszabalyban lehet majd szabalyozni es sztem kellene is. csak ha most erre hivatkozassal megteszed akkor meg jon a visszahato hataly tilalma.

de azert megneznem azt a birosagot, amely Varga Zs. mellett ervel, hogy fuggetlen birokent ugyanugy maradjon csak Kuria elnok ...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 767
de akkor sem tűnik reálisnak, hogy csak úgy egyszerre ki lehet baszni mindenkit.
deyell
Tusknak nincs alkotmányozó többsége, a Tiszának van. A dolog elképesztően egyszerű. még ha nem is túl elegáns, de Amadeus leírta már pár napja: módosítják az Alaptörvényt (lecsökkentik 9 évre az alkotmány bírák megbízatását, a köztársasági elnöknél rögzítik, hogy a csak szőke, kék szemű és nagy mellű lehet, tök mindegy), és beleírják, hogy a hatályba lépés napján megszűnik a jelenlegiek megbízatása. És már teljesen jogszerű, de nem túl elegáns megoldás.

Sokkal egyszerűbb, ha lemondanak.
Gyurma Pappa
az EU jog szerint is jogszerű? megint nem az a kérdés, hogy a magyar jog szerint ez hogy lehetséges. az a kérdés, hogy amit tesznek, az megfelel-e az uniós jogszabályoknak (EU szerződés 2. cikk - jogállamiság, 19. cikk - hatékony jogvédelem és bírói függetlenség). ott van a Baka-ügy, meg a Jóri-ügy, mindkét ügyben vesztett a Fidesz-kormány, mert idő előtt eltávolított egy-egy független szerv vezetőjét. a Jóri-ügy miatt kötelezettségszegési eljárás is indult. ha a kirúgásokkal uniós jogszabályt sértünk, hogy kerüljük el a kötelezettségszegési eljárást és a pénzbírságot? vagy azt, hogy a Bizottság pereljen az EUB-nél? létezik ideiglenes intézkedés az EUB-nél, amivel azonnal visszahelyezhető a jogellenesen eltávolított a pozíciójába (Lengyelországban meg is történt a Legfelsőbb Bíróság bíráinak kényszernyugdíjazásakor). ha Varga Zsé vagy Polt repülne, őket így vissza lehetne helyezni a pozíciójukba, mert a 19. cikket sértheti az eltávolításuk. továbbá a NAIH elnökének elmozdíthatatlanságát a GDPR is előírja (GDPR 53. cikk: felmentésére kizárólag súlyos kötelességszegés esetén kerülhet sor). az NMHH elnökére ugyanezt mondja ki a European Media Freedom Act, GVH elnökére az ECN+ irányelv. ez két uniós rendelet plusz egy irányelv, amit megsérthetünk azzal, ha a vezetőket eltávolítjuk megfelelő indok nélkül, ami egyből kötelezettségszegési eljárással jár. egyszerűen nem látom azt, hogy itt tömegével el lesznek távolítva a bábok, lemondani pedig nem akarnak.
deyell
azert ez nem ilyen egyszeru.
Baka ugy egy EJEB szinten is eleg hosszu, bonyolult ugy (100+ oldal). ott az volt emlekeim szerint a fo erv, hogy nem lehet elmozditani egy birot sem a velemenye miatt, buntetesul. ezt meg lehet forditani amugy, hogy a bironak fuggetlennek kell lennie btw.

Jori ugy meg azert nem all meg, mert ott az EUB es a Bizottsag tudott hivatkozni egy konkret 90es evek kozepi EU iranyelvre az adatvedelem kapcsan. emlekeim szerint ilyen nincs a legfobb ugyesz, Kuria meg stb kapcsan.

de ez amugyis eleg hosszu es komoly jogaszkodas lenne vegig, evekig eltartanak. btw: ezer meg ezer modon meg lehet oldani az egeszet. atirjuk a birosagi torvenyt: letrehozzuk a Legfelsobb Birosagot, oda pakolunk mindent (beleertve a jelenlegi AB hataskoreit is) es a Kuria meg majd vizsgalhatja a birak fegyelmi ugyeit, az AB meg ennek lesz a fellebviteli birosaga.
nem kell itt kirugni senkit, eleg kiuriteni a hataskoroket is.
csebi
Nem mellesleg azért ezeket lehet elegánsan, demokratikus értékek mellett csinálni.

Pl. szerintem jogos, demokratikus, a hatalmi ágak elválasztásának szolgáló előírás, hogy ne legyen olyan ember a köztársasági elnök vagy az AB elnöke, aki korábban egyéb hatalmi ágban töltött be elnöki pozíciót (Sulyok volt AB elnök, Polt meg Legfőbb Ügyész). Vagy hogy ne legyen olyan ember a Kúria elnöke, aki a hatályos jogszabályok alapján sem lehetne az (Varga Zs. ugye az Abtv. olyan módosítása miatt lehetett a Kúria elnöke, amit annak jogellenessége miatt azóta már a Fidesz is hatályon kívül helyezett).
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
az időközben (szerencsére) önmaguktól lemondó helyi kormányhivatali vezetőknek, akik gondolkodás nélkül, sokszor szadista módon hajtották végre a "fentről" jövő ukázokat.
Gyurma Pappa
lemondtak a foispanok? en errol lemaradtam ...
csebi
Amiről én tudok, azok még alacsonyabb szinten lévő katonák.

1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 944 — Lucas Scott
az időközben (szerencsére) önmaguktól lemondó helyi kormányhivatali vezetőknek, akik gondolkodás nélkül, sokszor szadista módon hajtották végre a "fentről" jövő ukázokat.
Gyurma Pappa
lemondtak a foispanok? en errol lemaradtam ...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.