Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 502
MP megragad minden pillanatot, hogy beszóljon a Fideszeseknek és mindenkinek.
Fú, milyen harag dolgozhat ebben az emberben.
Lúdas Solymi
ez egy politikai termék, annak technikai és pragmatikus értelmében, 0 minősítés nélkül
Gyurma Pappa
Igen, azt a részét értem, hogy folyamatosan ütni kell őket, csak egy-egy megszólalásából, reakciójából látszik, hogy ennél bőven több van mögötte.
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Ezek tényleg azt gondolják, hogy nem lesz anyag róluk, amivel legalábbis kellemetlenséget okozhatnának nekik? Mert egy-kettő kipenderülhet a pozícióból egy-egy ügy miatt.
Lúdas Solymi
Igen.
Ők egy olyan világban szocializálódtak, lettek felnőttek, politikusok, azt tapasztalták, hogy érinthetetlenek.
És erről diskurálunk hetek óta, hogy jól gondolják vagy sem.



MP megragad minden pillanatot, hogy beszóljon a Fideszeseknek és mindenkinek.
Fú, milyen harag dolgozhat ebben az emberben.
Lúdas Solymi
Belepofátlankodtak a magánéletébe évekig, csicskították, szopatták. Ennél nincs erősebb motiváció.

Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska

1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
MP megragad minden pillanatot, hogy beszóljon a Fideszeseknek és mindenkinek.
Fú, milyen harag dolgozhat ebben az emberben.
Lúdas Solymi
ez egy politikai termék, annak technikai és pragmatikus értelmében, 0 minősítés nélkül

1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 502
MP megragad minden pillanatot, hogy beszóljon a Fideszeseknek és mindenkinek.
Fú, milyen harag dolgozhat ebben az emberben.
1 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 41 875 — LIGHTS OUT!
Gulyás Gergőt mikor láttuk ennyire röhögni?

1 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 41 875 — LIGHTS OUT!
"Orbán......................
........................
........................
..........................
.........................
Anitát arra kértem fel ..."
Mekkora troll ez a Peti.

1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 502
Na, vajon MP befejezi 10 percen órán belül a beszédet? 😀
Lúdas Solymi
Javítottam... 😀
StormST
Na jó, beismerem, szigorú voltam, 30 percet kellett volna írnom.

Azért az "tetszik", hogy Pócs nevetgél és a többi Fideszes is vigyorog néha-néha.

Ezek tényleg azt gondolják, hogy nem lesz anyag róluk, amivel legalábbis kellemetlenséget okozhatnának nekik? Mert egy-kettő kipenderülhet a pozícióból egy-egy ügy miatt.
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 008 — SB 50 Champion @ Grund
Na, vajon MP befejezi 10 percen órán belül a beszédet? 😀
Lúdas Solymi
Javítottam... 😀

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 502
Na, vajon MP befejezi 10 percen belül a beszédet? 😀
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 502
az sem veletlen, hogy eppen Ruffnal nem tartozkodtak a fideszesek ...
csebi
??? Mire gondolsz? Tuzsoffot ott oltotta végig.
Sixo
Így van, voltak ott többen is, KDNP-s is, fullon volt a bizottság.
1 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 41 875 — LIGHTS OUT!
az sem veletlen, hogy eppen Ruffnal nem tartozkodtak a fideszesek ...
csebi
??? Mire gondolsz? Tuzsoffot ott oltotta végig.

1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Amíg nem került nyilvánosságra az infó, addig felesleges volt nekik bármit is válaszolni és most is az, hisz még csak most lettek kinevezve a miniszterek.
Lúdas Solymi
Én hatalomtechnikai szempontból maximálisan el tudom fogadni ezt a racionális érvelést.
Ahogy a Fidesznél is el tudtam.
Ezt tették, mert ezt kellett tenniük politikai/hatalmi érdekből.

1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 944 — Lucas Scott
az sem veletlen, hogy eppen Ruffnal nem tartozkodtak a fideszesek ...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
rva 4 706 — Me for President!
Atlatszo talált valamit (?):
 atlatszo.hu/kozugy/2026/05/12/szexkepes-zsarolasert-elitelt-hacker-a-tisza-part-kemelharitoja-megis-fontos-pozicioba-kerulhet
Lúdas Solymi
fura, hogy Rogánék erre nem építettek semmit
pedig az adat a kezükben volt
belső ellenállás?
kontraszelekció?
rva
Mire? Mi van ebben a cikkben, amit én nem látok? Valakiről jogellenesen nyilvánosságra hozott az átlátszó egy szenzitív adatot, de ezen kívül én nem látom mit mond a cikk.
Jughead
ne mond, hogy ennél kevesebb infó alapján nem volt karaktergyilkosság senki ellen
lásd:
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Sose mondtam, hogy nem akar, azt prognosztizálom, hogy nem lesz érdemi elszámoltatás. Óriási különbség.
Őszentsége Sobri Jóska
Na akkor én most már felugrok az elszámoltatás vonatodra 10 névvel.

1. Orbán Viktor
2. Rogán Antal
3. Lázár János
4. Szíjjártó Péter
5. Semjén Zsolt
6. Kósa Lajos
7. Balogh Zoltán
8. Hankó Balázs
9. Tiborcz István
10. Balásy Gyula
11. Mészáros Lölő

Over/undert én 4.5-re rakom, és én simán bemondom az overt.

Két kitétellel
1. Elszámoltatás alatt én azt értem, hogy legkésőbb a kormányzati idő feléig, azaz 2 év múlva, ezen emberekből legalább 5 ellen megindulnak az eljárások, tárgyalásokra fognak járni, többen előzetesben vagy háziőrizetben lesznek.
Azt, hogy 2 év alatt ekkora mértékű ügyekben el lehet-e jutni egy elsőfokú ítéletig, azt nem tudom megítélni, de ha a fórum jogászai azt mondják, hogy megfelelő akarat mellett igen, akkor talán abból is lesz addigra pár, ehhez kérnék valami szakmai segítséget tőletek.
2. Az ha az érintett elmenekül külföldre és nem sikerül bíróság elé ráncigálni kiadatás híján, az is sikeres találatnak számít a részemről.

Be mered-e mondani erre az undert?
A múltbéli kommentjeid alapján, a listán szereplők fajsúlya illetve az over/under határ szerintem több mint méltányos számodra.

Na most jönnek a problémák.
Ha lenne 2000 euróm, én simán ráraknám, de nincs. 😀
Mit szólnál, ha posztolnék majd egy GTA-s Respect + képet ha nyersz?
Én is megelégszem hasonlóval, mert ha 2 év múlva megkövetsz, az többet jelent majd számomra mint szaros 700 pisztolyorrú mátyás. 😀
akdestroyer
Simán.
Ha bejön a tipped, akkor gta-s nemtudommi helyett boldogan posztolok személyesen neked készült igazadvolt képet, mert az azt jelenti, hogy valami tényleg változik, és nem a cinikus, de valós NLMP szellemében kell a közéletre tekinteni.
De van egy fontos apróság.
Ha 10 névvel ugrasz fel a vonatra az 10 legyen, ne 11.

1 hónapja
LanceVance Houston Texans Miami Hurricanes 1 849
Sose mondtam, hogy nem akar, azt prognosztizálom, hogy nem lesz érdemi elszámoltatás. Óriási különbség.
Őszentsége Sobri Jóska
Na akkor én most már felugrok az elszámoltatás vonatodra 10 névvel.

1. Orbán Viktor
2. Rogán Antal
3. Lázár János
4. Szíjjártó Péter
5. Semjén Zsolt
6. Kósa Lajos
7. Balogh Zoltán
8. Hankó Balázs
9. Tiborcz István
10. Balásy Gyula
11. Mészáros Lölő

Over/undert én 4.5-re rakom, és én simán bemondom az overt.

Két kitétellel
1. Elszámoltatás alatt én azt értem, hogy legkésőbb a kormányzati idő feléig, azaz 2 év múlva, ezen emberekből legalább 5 ellen megindulnak az eljárások, tárgyalásokra fognak járni, többen előzetesben vagy háziőrizetben lesznek.
Azt, hogy 2 év alatt ekkora mértékű ügyekben el lehet-e jutni egy elsőfokú ítéletig, azt nem tudom megítélni, de ha a fórum jogászai azt mondják, hogy megfelelő akarat mellett igen, akkor talán abból is lesz addigra pár, ehhez kérnék valami szakmai segítséget tőletek.
2. Az ha az érintett elmenekül külföldre és nem sikerül bíróság elé ráncigálni kiadatás híján, az is sikeres találatnak számít a részemről.

Be mered-e mondani erre az undert?
A múltbéli kommentjeid alapján, a listán szereplők fajsúlya illetve az over/under határ szerintem több mint méltányos számodra.

Na most jönnek a problémák.
Ha lenne 2000 euróm, én simán ráraknám, de nincs. 😀
Mit szólnál, ha posztolnék majd egy GTA-s Respect + képet ha nyersz?
Én is megelégszem hasonlóval, mert ha 2 év múlva megkövetsz, az többet jelent majd számomra mint szaros 700 pisztolyorrú mátyás. 😀
akdestroyer
Szijj László, Jászai Gellért, Garancsi István, Jelinek Dániel, Széles Gábor, Száraz István, Habony Árpád, Schmidt Mariska,

1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 502
De alapból az, hogy egyszer 18-20 évesen valakit megzsarolt ilyennel (ja csúnya dolog, de nekem is vannak/voltak hacker társaim, nem olyan meglepő, hogy ilyet csinálnak, ennyi idősen) miért fontos? Kapott érte büntetést és már nem is minősül büntetett előéletűnek, nem is lenne szabad ezt lehozni.

A többit se látom miben releváns amúgy, pláne hogy semmi konkrétumot nem ír.
Jughead
A cikk utolsó, konklúziót levonó bekezdése:
"Pedig a most felálló új kormánynak elemi érdeke lenne, hogy a közvélemény tisztán láthasson ebben az eléggé zavaros ügyben, mert ha a kormánypárton belüli játszmázásba fullad a vizsgálat, azzal komolytalanná válik a rendszerváltás ígérete. A titkosszolgálatokat felügyelő politikai pozícióra pedig a megújulás jegyében feddhetetlen, vagy legalább a Rogán-korszakban regnáló Farkas Örsnél feddhetetlenebb szakembert illene kiválasztani. A sajtómegkeresések megválaszolására tett ígéretekről nem is beszélve."

Két releváns kérdést vet ez fel:
1) van a csókához köthető rendszerváltást veszélyeztető játszmázás a Tiszában vagy nincs?
2) miért nem válaszolnak hosszú ideig a sajtó ezügyben megfogalmazott kérdéseire?
Őszentsége Sobri Jóska
Kezdjük a 2. ponttal:
Amíg nem került nyilvánosságra az infó, addig felesleges volt nekik bármit is válaszolni és most is az, hisz még csak most lettek kinevezve a miniszterek.
Az, hogy állítólag pozícióba juttatnák, az egy dolog, a másik meg h átvilágításon kell átesnie.
Ha ez megtörténik és nem találnak kivetnivalót benne, akkor az előélete ellenére maradhat, hisz bizonyítható az alkalmassága.
Ha meg kiderül, hogy alkalmatlan, akkor meg nem kap szerepet illetve gondolom majd érdemben válaszolnak, hogyha nagyobb lesz a nyomás rajtuk.

Ugyanilyen alapon mondhatnánk azt, hogyha valaki propagandista volt vagy fideszes, de megbűnhődött, akkor nem alkalmas?

1. pont:
Ez azért is érdekes, mert egy korábbi alkalmazottat váltottak le erre a faszira és végigmentek vele, a szivárogtatások ellenére, miközben nem gondolom, hogy ne lett volna opciójuk arra, hogy lecseréljék.
Ergo vagy megbízható vagy nagyon belsős vagy vannak a kezében zsarolóanyagok.

Habár utóbbit nem feltétlenül gondolom reálisnak, mert arra vigyáztak eddig is, hogy bármi ilyen akciót időben megfogjanak vagy egy gyors lépéssel és kommunikációval kezeljék.

Marad az első kettő lehetőség, viszont a második opció magával vonja az elsőt is, szerintem.

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy ez a cikk csak hangulatkeltés, ködszurkálás, ami egy-két valós információra és több pletykára alapul.
Kérdéseket persze ez felvet, csak nem látom, hogy miért nem ment tovább vele az átlátszó, hogy legyen még konkrétabb adat vagy miért most dobják be a vízbe.
Az oké, hogy kell a figyelem, de épp most? Vagy gyúrnak az adó 1%-ra?
1 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 767
Mire? Mi van ebben a cikkben, amit én nem látok? Valakiről jogellenesen nyilvánosságra hozott az átlátszó egy szenzitív adatot, de ezen kívül én nem látom mit mond a cikk.
Jughead
Hát azt mondja, hogy elég zűrös a figura. Egyfelől jogerősen elitélték zsarolásért és hackerkedésért, másfelől a Tiszán belül vannak magyarázatra szoruló dolgai, amikről nem akar beszélni senki.
Harmadrészt meg a szakmai kérdések; azaz hogy ő volt a kiberbiztonsági szakértő (vagy felelős vagy mi) a Tiszánál, amikor feltörték az app-ot, és kijutottak az érzékeny adatok. Azaz nem túl jól végezte a munkáját.
Most meg a BM-ben valami vezető beosztásba tervezik, ahol szintén érzékeny adatokkal fog dolgozni.

És ez így együtt nem hangzik jól.
Jan
De alapból az, hogy egyszer 18-20 évesen valakit megzsarolt ilyennel (ja csúnya dolog, de nekem is vannak/voltak hacker társaim, nem olyan meglepő, hogy ilyet csinálnak, ennyi idősen) miért fontos? Kapott érte büntetést és már nem is minősül büntetett előéletűnek, nem is lenne szabad ezt lehozni.

A többit se látom miben releváns amúgy, pláne hogy semmi konkrétumot nem ír.
Jughead
Nekem ez elég konkrét, és egyben problémás:

"M.T. 2024 júliusában bukkant fel a Tisza Pártnál egy kibervédelmi javaslattal, amit az addig ott önkénteskedő informatikai szakértő, aki már készítette a kibervédelmi terveket kiegészítve a kockázatelemzéssel, gyenge minőségűnek minősített, valamint M.T. múltját és referenciáját kockázatosnak ítélte. Radnai Márk alelnök ezután a szervezetben kémnek minősítette az illetőt, aki a félkész kibervédelmi terveket a kollégáinak átadta és távozott.

Ez a forrásunk arra is felhívta a figyelmünket, hogy a Discordos és a Tisza Világ appos adatszivárgások is akkor történtek, amikor „Buddha” felelt az informatikai biztonságért, tehát az általa kiépített kibervédelem finoman fogalmazva sem működött az elvárható szinten."

Jan
Tehát kormányzati szervek feltörték a rendszert, amiért elvileg ő felelt? Ez azért nem olyan meglepő dolog, kicsit komolyabb erőforrás van az egyik oldalon, de persze ha nem ezen múlt, hanem ő végezte szarul a munkáját, akkor nem alkalmazzák, szerintem ugyanis a Tisza Pártnak nem az a célja, hogy folyamatosan feltörjék a szervereiket, de lehet tévedek.
1 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
Mire? Mi van ebben a cikkben, amit én nem látok? Valakiről jogellenesen nyilvánosságra hozott az átlátszó egy szenzitív adatot, de ezen kívül én nem látom mit mond a cikk.
Jughead
Hát azt mondja, hogy elég zűrös a figura. Egyfelől jogerősen elitélték zsarolásért és hackerkedésért, másfelől a Tiszán belül vannak magyarázatra szoruló dolgai, amikről nem akar beszélni senki.
Harmadrészt meg a szakmai kérdések; azaz hogy ő volt a kiberbiztonsági szakértő (vagy felelős vagy mi) a Tiszánál, amikor feltörték az app-ot, és kijutottak az érzékeny adatok. Azaz nem túl jól végezte a munkáját.
Most meg a BM-ben valami vezető beosztásba tervezik, ahol szintén érzékeny adatokkal fog dolgozni.

És ez így együtt nem hangzik jól.
Jan
De alapból az, hogy egyszer 18-20 évesen valakit megzsarolt ilyennel (ja csúnya dolog, de nekem is vannak/voltak hacker társaim, nem olyan meglepő, hogy ilyet csinálnak, ennyi idősen) miért fontos? Kapott érte büntetést és már nem is minősül büntetett előéletűnek, nem is lenne szabad ezt lehozni.

A többit se látom miben releváns amúgy, pláne hogy semmi konkrétumot nem ír.
Jughead
Nekem ez elég konkrét, és egyben problémás:

"M.T. 2024 júliusában bukkant fel a Tisza Pártnál egy kibervédelmi javaslattal, amit az addig ott önkénteskedő informatikai szakértő, aki már készítette a kibervédelmi terveket kiegészítve a kockázatelemzéssel, gyenge minőségűnek minősített, valamint M.T. múltját és referenciáját kockázatosnak ítélte. Radnai Márk alelnök ezután a szervezetben kémnek minősítette az illetőt, aki a félkész kibervédelmi terveket a kollégáinak átadta és távozott.

Ez a forrásunk arra is felhívta a figyelmünket, hogy a Discordos és a Tisza Világ appos adatszivárgások is akkor történtek, amikor „Buddha” felelt az informatikai biztonságért, tehát az általa kiépített kibervédelem finoman fogalmazva sem működött az elvárható szinten."

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
1 hónapja
akdestroyer Seattle Seahawks 4 916
Sose mondtam, hogy nem akar, azt prognosztizálom, hogy nem lesz érdemi elszámoltatás. Óriási különbség.
Őszentsége Sobri Jóska
Na akkor én most már felugrok az elszámoltatás vonatodra 10 névvel.

1. Orbán Viktor
2. Rogán Antal
3. Lázár János
4. Szíjjártó Péter
5. Semjén Zsolt
6. Kósa Lajos
7. Balogh Zoltán
8. Hankó Balázs
9. Tiborcz István
10. Balásy Gyula
11. Mészáros Lölő

Over/undert én 4.5-re rakom, és én simán bemondom az overt.

Két kitétellel
1. Elszámoltatás alatt én azt értem, hogy legkésőbb a kormányzati idő feléig, azaz 2 év múlva, ezen emberekből legalább 5 ellen megindulnak az eljárások, tárgyalásokra fognak járni, többen előzetesben vagy háziőrizetben lesznek.
Azt, hogy 2 év alatt ekkora mértékű ügyekben el lehet-e jutni egy elsőfokú ítéletig, azt nem tudom megítélni, de ha a fórum jogászai azt mondják, hogy megfelelő akarat mellett igen, akkor talán abból is lesz addigra pár, ehhez kérnék valami szakmai segítséget tőletek.
2. Az ha az érintett elmenekül külföldre és nem sikerül bíróság elé ráncigálni kiadatás híján, az is sikeres találatnak számít a részemről.

Be mered-e mondani erre az undert?
A múltbéli kommentjeid alapján, a listán szereplők fajsúlya illetve az over/under határ szerintem több mint méltányos számodra.

Na most jönnek a problémák.
Ha lenne 2000 euróm, én simán ráraknám, de nincs. 😀
Mit szólnál, ha posztolnék majd egy GTA-s Respect + képet ha nyersz?
Én is megelégszem hasonlóval, mert ha 2 év múlva megkövetsz, az többet jelent majd számomra mint szaros 700 pisztolyorrú mátyás. 😀

1 hónapja
Szesze New York Giants 22 003 — Giants fan
"És ahogy Orbánnak is megfelelt Gyurcsány nemelszámoltatása és annak a politikai hasznossága, miért lenne ez másképp ezúttal MP esetében."

Jah, hogy ez nálad azt jelenti, h MP akarja, csak beletörődik hogy nem fog sikerülni? mert orbánnak azért nem sikerült, mert ő tényleg nem is akarta, ha akarta volna simán meglett volna akkor is, csak éppen az állt érdekében, h elmaradjon.
Szesze
Igen. Ez azt jelenti. Hogy majd szembejön a valóság, ami harmonizálja az akaratot a lehetőségekkel, és nem lesz része a leszamolás a mindennapi ügymenetnek, az megmarad a felszín kapirgálásánál. Ilyen ez a politika.
Ezért mondtam, hogy Ruff lesz az első, aki majd feláll, mert neki ez valóban fontos témája, és őt nem kárpótolja majd a pozíció vagy a státusz azért, ha nem tudja azt és úgy elérni, ahogy szeretné.
Úgy is mondhatom, hogy akar ő érdemi elszámoltatást, de prognózisom szerint nem tud majd olyan eredményeket felmutatni, amiket szeretne.
Remélem most már így tiszta, és nem kell szellemekkel hadakoznod.
Őszentsége Sobri Jóska
Ok. Ezek alapján nem csak velem jön szembe majd a valóság, hanem a komplett tiszával, ugyanis ha Ruff ebbe belebukik és feláll, akkor vele együtt feláll majd a tisza szavazók 2/3-a is. Szerintem nem ez fog történni. Meglátjuk kivel jön szembe majd a valóság.

Szerkesztette: Szesze
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
De alapból az, hogy egyszer 18-20 évesen valakit megzsarolt ilyennel (ja csúnya dolog, de nekem is vannak/voltak hacker társaim, nem olyan meglepő, hogy ilyet csinálnak, ennyi idősen) miért fontos? Kapott érte büntetést és már nem is minősül büntetett előéletűnek, nem is lenne szabad ezt lehozni.

A többit se látom miben releváns amúgy, pláne hogy semmi konkrétumot nem ír.
Jughead
A cikk utolsó, konklúziót levonó bekezdése:
"Pedig a most felálló új kormánynak elemi érdeke lenne, hogy a közvélemény tisztán láthasson ebben az eléggé zavaros ügyben, mert ha a kormánypárton belüli játszmázásba fullad a vizsgálat, azzal komolytalanná válik a rendszerváltás ígérete. A titkosszolgálatokat felügyelő politikai pozícióra pedig a megújulás jegyében feddhetetlen, vagy legalább a Rogán-korszakban regnáló Farkas Örsnél feddhetetlenebb szakembert illene kiválasztani. A sajtómegkeresések megválaszolására tett ígéretekről nem is beszélve."

Két releváns kérdést vet ez fel:
1) van a csókához köthető rendszerváltást veszélyeztető játszmázás a Tiszában vagy nincs?
2) miért nem válaszolnak hosszú ideig a sajtó ezügyben megfogalmazott kérdéseire?

1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
"És ahogy Orbánnak is megfelelt Gyurcsány nemelszámoltatása és annak a politikai hasznossága, miért lenne ez másképp ezúttal MP esetében."

Jah, hogy ez nálad azt jelenti, h MP akarja, csak beletörődik hogy nem fog sikerülni? mert orbánnak azért nem sikerült, mert ő tényleg nem is akarta, ha akarta volna simán meglett volna akkor is, csak éppen az állt érdekében, h elmaradjon.
Szesze
Igen. Ez azt jelenti. Hogy majd szembejön a valóság, ami harmonizálja az akaratot a lehetőségekkel, és nem lesz része a leszamolás a mindennapi ügymenetnek, az megmarad a felszín kapirgálásánál. Ilyen ez a politika.
Ezért mondtam, hogy Ruff lesz az első, aki majd feláll, mert neki ez valóban fontos témája, és őt nem kárpótolja majd a pozíció vagy a státusz azért, ha nem tudja azt és úgy elérni, ahogy szeretné.
Úgy is mondhatom, hogy akar ő érdemi elszámoltatást, de prognózisom szerint nem tud majd olyan eredményeket felmutatni, amiket szeretne.
Remélem most már így tiszta, és nem kell szellemekkel hadakoznod.

1 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 767
Atlatszo talált valamit (?):
 atlatszo.hu/kozugy/2026/05/12/szexkepes-zsarolasert-elitelt-hacker-a-tisza-part-kemelharitoja-megis-fontos-pozicioba-kerulhet
Lúdas Solymi
fura, hogy Rogánék erre nem építettek semmit
pedig az adat a kezükben volt
belső ellenállás?
kontraszelekció?
rva
Mire? Mi van ebben a cikkben, amit én nem látok? Valakiről jogellenesen nyilvánosságra hozott az átlátszó egy szenzitív adatot, de ezen kívül én nem látom mit mond a cikk.
Jughead
Hát azt mondja, hogy elég zűrös a figura. Egyfelől jogerősen elitélték zsarolásért és hackerkedésért, másfelől a Tiszán belül vannak magyarázatra szoruló dolgai, amikről nem akar beszélni senki.
Harmadrészt meg a szakmai kérdések; azaz hogy ő volt a kiberbiztonsági szakértő (vagy felelős vagy mi) a Tiszánál, amikor feltörték az app-ot, és kijutottak az érzékeny adatok. Azaz nem túl jól végezte a munkáját.
Most meg a BM-ben valami vezető beosztásba tervezik, ahol szintén érzékeny adatokkal fog dolgozni.

És ez így együtt nem hangzik jól.
Jan
De alapból az, hogy egyszer 18-20 évesen valakit megzsarolt ilyennel (ja csúnya dolog, de nekem is vannak/voltak hacker társaim, nem olyan meglepő, hogy ilyet csinálnak, ennyi idősen) miért fontos? Kapott érte büntetést és már nem is minősül büntetett előéletűnek, nem is lenne szabad ezt lehozni.

A többit se látom miben releváns amúgy, pláne hogy semmi konkrétumot nem ír.
1 hónapja
NB2 New England Patriots 29 033 — nabege2@yahoo.com
 www.economx.hu/magyar-gazdasag/2026/05/12/9-szazalekos-szja-a-kata-visszater-zero-tolerancia-korrupcio-karman-andras-tisza-kormany-gazdasagi-program/
Beki
KATA volt eddig is 😊