Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

1 hónapja
Matthew99 New Orleans Saints 10 487 — Invisible man
Joker lett az országgyűlés alelnöke...


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
Sok papírt hozott, ez minimum félóra....
gamerkr
A legrövidebb beszéde lenne...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 362 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Geri arca priceless volt 🤣😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
1 hónapja
gamerkr Green Bay Packers 11 943 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Sok papírt hozott, ez minimum félóra....

1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 721 — Vikings fan
PM is the new PM.
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Azokat a szegény zászlókat nem lehetne inkább bent hagyni? 😀
StormST
Messze a legmenőbb része 🥰

1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
Azokat a szegény zászlókat nem lehetne inkább bent hagyni? 😀

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
Na ki nem mert nem-re nyomni a Fidesz-MiHazánkból?
Toca
Szerintem MP maga tartózkodott, mert csak 140 volt a tiszás Igen, mondjuk az elegáns is...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 721 — Vikings fan
Na ki nem mert nem-re nyomni a Fidesz-MiHazánkból?
1 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 902 — capitaine du château de Vienne 1487
Hoppá, hoppá:

 telex.hu/belfold/2026/05/09/gulyas-egy-evre-vallalta-a-fidesz-frakcio-vezeteset

OV és mások erre kérték őt...mi a fene, főni abban reménykedik, hogy egy év alatt megfúrják a jelenlegi kormányt?
Lúdass Solymi
Ha új, nagy, tömegpártot/mozgalmat/kiskutyafülét akarsz csinálni 29 tavaszára (EP és önkori) azt '27 tavaszán el kell kezdeni, de legkésőbb 27 őszén. (Nem mondom, hogy ez reális, ez lesz stb. csak azt, hogy a melót el kell kezdeni a szó technikai értelmében). MP győzelme éppen 2 évnyi 0-24 meló volt, egy poliktikai értelemben neki szerencsés időszakban. Ha javul a gazdaság, az emberekj jobban érzik magukat stb. akkor méginkább kell az idő minden kihívónak, hogy megépítse magát.
MC12
Ja, ez ofkorsz, csak tényleg érdekel, hogy ezt OV-n kívül akarja-e valaki más is a Fideszben? 😀
Vagy úgy vannak vele, hogy elvégeztetik vele a piszkos munkát aztán elsinkelik a bukott királyt?

Vagy tényleg az van, hogy inkább rá bízzák magukat, mert akkor talán megússzák a börtönt ésatöbbit, minthogy saját kezükbe vegyék a sorsuk?
Lúdas Solymi
Who knows? Meglátjuk. 1 év sok idő, pláne a politikában. Vagy nagyon kevés. Pláne a politikában.

Szerintem a Fideszben ez az 1 év tényleg arra kell, hogy kitalálják mi legyen, minden fronton. Például, hogy jövő májusban döntsenek akár abból a 3 verzióból, amit írtál.
MC12
Мой дорогой друг! Пора признать, что твои попытки замять дезинформацию не работают. Только Орбан может поддерживать фракционную дисциплину, все остальные сталкиваются с рядом демократических ожиданий, которые могут привести к падению партии. Так что хватай свои рубли и покупай билет на самолет на Восток…
sutianap
Elolvasni el tudom, de nem értem. 😃
Mikey
végevankicsi


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
1 hónapja
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
Toró basszus, megkapta a legjobb széket, Dúró Dóra és Szandi között
zacknorb
So called "fekete lyukak közé egy harmadik"?

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 899
Ágnes házelnök asszony wimbledoni öltözékben kezdi a működést. Igazán elegáns ez tőle.
1 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 41 875 — LIGHTS OUT!
Forstblabla jóval jobban beszél, mint a bácsi az előbb.

1 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 41 875 — LIGHTS OUT!
Nagy Ervin interju is jo volt.
Semelyik Fideszesnek nincs ketsege se h nekik nem lesz bajuk hisz hat minden le van papirozva vagy h o nem tudott semmirol, nem vett reszt benne, nincs ra bizonyitek.

Lehet ez lesz a jo, mert igy lesz reszukrol nagy meglepodes.

Vagy a mienkrol…
Lúdas Solymi
Újdonság, hogy a politikusok hosszan válaszolgatnak újságírói kérdésekre. Az, hogy értelmesen ha már csak a cseresznye.

1 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 826
Hoppá, hoppá:

 telex.hu/belfold/2026/05/09/gulyas-egy-evre-vallalta-a-fidesz-frakcio-vezeteset

OV és mások erre kérték őt...mi a fene, főni abban reménykedik, hogy egy év alatt megfúrják a jelenlegi kormányt?
Lúdass Solymi
Ha új, nagy, tömegpártot/mozgalmat/kiskutyafülét akarsz csinálni 29 tavaszára (EP és önkori) azt '27 tavaszán el kell kezdeni, de legkésőbb 27 őszén. (Nem mondom, hogy ez reális, ez lesz stb. csak azt, hogy a melót el kell kezdeni a szó technikai értelmében). MP győzelme éppen 2 évnyi 0-24 meló volt, egy poliktikai értelemben neki szerencsés időszakban. Ha javul a gazdaság, az emberekj jobban érzik magukat stb. akkor méginkább kell az idő minden kihívónak, hogy megépítse magát.
MC12
Ja, ez ofkorsz, csak tényleg érdekel, hogy ezt OV-n kívül akarja-e valaki más is a Fideszben? 😀
Vagy úgy vannak vele, hogy elvégeztetik vele a piszkos munkát aztán elsinkelik a bukott királyt?

Vagy tényleg az van, hogy inkább rá bízzák magukat, mert akkor talán megússzák a börtönt ésatöbbit, minthogy saját kezükbe vegyék a sorsuk?
Lúdas Solymi
Who knows? Meglátjuk. 1 év sok idő, pláne a politikában. Vagy nagyon kevés. Pláne a politikában.

Szerintem a Fideszben ez az 1 év tényleg arra kell, hogy kitalálják mi legyen, minden fronton. Például, hogy jövő májusban döntsenek akár abból a 3 verzióból, amit írtál.
MC12
Мой дорогой друг! Пора признать, что твои попытки замять дезинформацию не работают. Только Орбан может поддерживать фракционную дисциплину, все остальные сталкиваются с рядом демократических ожиданий, которые могут привести к падению партии. Так что хватай свои рубли и покупай билет на самолет на Восток…
sutianap
Elolvasni el tudom, de nem értem. 😃

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
Nagy Ervin interju is jo volt.
Semelyik Fideszesnek nincs ketsege se h nekik nem lesz bajuk hisz hat minden le van papirozva vagy h o nem tudott semmirol, nem vett reszt benne, nincs ra bizonyitek.

Lehet ez lesz a jo, mert igy lesz reszukrol nagy meglepodes.

Vagy a mienkrol…
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
Ahogy közeledett ez a nap, egyre inkább kezdtem aggódni az újoncok miatt. Na persze ez bőven nem egy megugorhatatlan munka, de szerintem így is sokan alkalmatlanok lesznek rá. Még jó, hogy sokan vannak így a gombnyomkodó képviselők elférnek majd a dolgozók között. Ez persze nem csak a tiszásokra vonatkozik, de azon az oldalon várja el az ember most a munka érdemi részét.
Klaci79
Miert, Fidesz, KDNP, MH, stb. oldalon hanyan voltak ra alkalmasak?

A Tisza oldalon legalabb az akarat megvan arra h csinaljak es jol csinaljak.
Tobbsegenek van multja a munka vilagabol, igy azert abban lehet bizni h tudjak mit kell csinalni vagy kihez kell fordulni ha nem tudnak valamit.
Lúdas Solymi
Az, hogy sokaknak múltja van más szakmákban, az nem jelenti azt, hogy jók lesznek ebben a munkában. Én már látom a törésvonalakat sok esetben, pedig még ugye ünnepelnünk kellene. Megfelelő képességek hiányában azért nem lesz könnyű politizálni. Jó néhány politikus van karizma nélkül, akik nem tudom hogy fognak majd meggyőzni embereket vagy kompromisszumokat teremteni. Jellemzően vannak olyanok, akik már most...viszonylag korán...elfelejtették honnan is jöttek. (vagy legalábbis eléggé úgy tűnik)
Klaci79
Ez a normális. Én azon lepődnék meg, ha a Tisza frakció a ciklus végét is 141 fővel zárná. Volt egy írás, ami megnézte, hogy átlagosan a rendszerváltás után egy ciklusban a kormánypártokból hány fő vált ki, és ez 15%. A Fidesz volt az egyetlen kívétel, de nyilván ott érthetőek az okok.

Ha van eszük - és Ruffnak van - akkor nem berhelnek az első hónapokban semmilyen törvényt, csak az összes 2/3-ost felessé teszik (inc. választási törvény) és ki is húzták ennek a méregfogát, 40 képviselő leléphet és még mindig megvannak. Alkotmányozni meg úgyse az elején fognak.

A Tiszás képviselők is csak emberek, gyengeségekkel, önéredekkel, hübrisszel stb. és a jót, a hatalmat, az erőt, az erővel való tárgyaló-pozíciót nagyon könnyű megszokni. A hatalom - drog. A tiszásoknak is az lesz. Hogy hogy kezelik, ezt meg majd meglátjuk.
MC12
Most sztem orr nehéz lesz. Rengeteg mindent elfogadnak a mezes hetek alatt.

Tudod ez a felesse alakítással ugyanaz a baj mint a választási rendszerrel volt. Visszaütött egyből amint nem Fidesz uralom van.
csebi
Igen, de döntenie kell, megkockáztatja, hogy kialakul egy 9 fős csoport (a frakció 7 %a), akik bármilyen 2/3-os törvényt blokkolni tudnak, vagy kényelmesebben intézi. Ha nincs egy komplett választójogi törvény a fiókban - hogy csak egyet mondjak - ami megfelel a legtöbbeknek (kormány - jog - parlament - szakma - szélesebb és szűkebb közvélemény) akkor az legalább 1 év, mire összeraksz egyet. A mézes hónapok addig nem tartanak ki. A felessel van opciód arra, hogy így oldd meg és szükség esetén 2/3-ot is tudsz építeni mögé, ha minden rendben van a frakcióban. Mozgásteret növelsz, elfogadható kockázattal.

Ez a Tisza frakció elképesztően heterogén, a java nem is ismeri egymást (ahogy ezt ők maguk is bevalották) roppant könnyen tudnak frakciók kialakulni, főleg amikor a megszorítás/pénzosztás rész megy. Melyik oevk. nem kap annyi forrást, mint a másik, az egyik miért igen a másik miért nem. Ez még a Fideszben is komoly konfliktusokat okozott, pedig ott aztán sok vitának nem volt helye.
MC12
Amúgy épp a jelenlegi választási rendszer nem kedvez ilyen lázadó frakcioknak, mert ha nem tartoznak vmeik nagy parthoz a kettőből akkor esélyük sincs
Ergo egy ilyen frakció érdekelt lehet ennek a megszavazásához.
De nyilván más dolgokban most kell lépni. Kezdve az alkotmánnyal.
csebi
Ki mondta, hogy ki kell lépniük a frakcióból? Ez is csak zsarolási/tárgyalási potenciál. Csak annyit mondok, hogy a politikai működés a szó 2010 előtti formájában simán visszatérhet, ahol bizony a kormánynak, a frakcióvezetőnek kőkeményen alkudoznia kell 1-2-3-4 kulcsemberrel, aki tud mozgatni 8-10 ember vagy többet. És ez nem baj. Persze, nem most. Mostmég mindenki happy. Ez szerintem legkorábban év vége, de egy év múlva szinte biztos, mert ők is csak emberek 😊
MC12
Visszatérnek a füstös szivar szobák…
OV alatt tényleg minden jobb volt.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
VanillaSky 1 696
Meg kell tanulnunk azt hiszem újra a klasszikus értelemben vett politikát társadalmi szinten, mert ha valamit elvett tőlünk a NER, akkor az ez.

resistance is futile
Akarod mondani végre meg kellene tanulni úgy először istenigazából! Bár egy kisegítős tanulónak nehéz lesz és egyáltalán nem biztos, hogy valaha sikerülni is fog!

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
1 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 902 — capitaine du château de Vienne 1487
Hoppá, hoppá:

 telex.hu/belfold/2026/05/09/gulyas-egy-evre-vallalta-a-fidesz-frakcio-vezeteset

OV és mások erre kérték őt...mi a fene, főni abban reménykedik, hogy egy év alatt megfúrják a jelenlegi kormányt?
Lúdass Solymi
Ha új, nagy, tömegpártot/mozgalmat/kiskutyafülét akarsz csinálni 29 tavaszára (EP és önkori) azt '27 tavaszán el kell kezdeni, de legkésőbb 27 őszén. (Nem mondom, hogy ez reális, ez lesz stb. csak azt, hogy a melót el kell kezdeni a szó technikai értelmében). MP győzelme éppen 2 évnyi 0-24 meló volt, egy poliktikai értelemben neki szerencsés időszakban. Ha javul a gazdaság, az emberekj jobban érzik magukat stb. akkor méginkább kell az idő minden kihívónak, hogy megépítse magát.
MC12
Ja, ez ofkorsz, csak tényleg érdekel, hogy ezt OV-n kívül akarja-e valaki más is a Fideszben? 😀
Vagy úgy vannak vele, hogy elvégeztetik vele a piszkos munkát aztán elsinkelik a bukott királyt?

Vagy tényleg az van, hogy inkább rá bízzák magukat, mert akkor talán megússzák a börtönt ésatöbbit, minthogy saját kezükbe vegyék a sorsuk?
Lúdas Solymi
Who knows? Meglátjuk. 1 év sok idő, pláne a politikában. Vagy nagyon kevés. Pláne a politikában.

Szerintem a Fideszben ez az 1 év tényleg arra kell, hogy kitalálják mi legyen, minden fronton. Például, hogy jövő májusban döntsenek akár abból a 3 verzióból, amit írtál.
MC12
Мой дорогой друг! Пора признать, что твои попытки замять дезинформацию не работают. Только Орбан может поддерживать фракционную дисциплину, все остальные сталкиваются с рядом демократических ожиданий, которые могут привести к падению партии. Так что хватай свои рубли и покупай билет на самолет на Восток…

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 721 — Vikings fan
nincs patrióta élő 😕
gamerkr
Dopeman se tolja. :/
1 hónapja
gamerkr Green Bay Packers 11 943 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
nincs patrióta élő 😕

1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
telex közvetítését ajánlom. most kérdezték Varga Zsét. természetesen nem válaszolt egy kérdésre sem. úgy viselkedik továbbra is mintha a fidesz lenne hatalmon ez a kesztyűbáb.
deyell
Gondolom bizik abban h a jelenlegi torvenyek es jogszabalyok megvedik es lehet o is bot a kullok kozott.
Ideig-oraig.
1 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 12 867 — Sworn to the Dark
telex közvetítését ajánlom. most kérdezték Varga Zsét. természetesen nem válaszolt egy kérdésre sem. úgy viselkedik továbbra is mintha a fidesz lenne hatalmon ez a kesztyűbáb.

built for this shit

1 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 567 — Chiefs GM
M1 még mindig tetvek 😡
Nézem a közvetítést "Decatlonból jön " Gyurcsánynak volt az ügyvédje meg hasonlók .....eszem faszom hogy ezek még mindig nem vesznek vissza az arcukból hihetetlen
Dagobert bácsi
Így lesz hiteles a hagyatékuk.
szaba
Császár elvtárs még küzd az elmúlt rendszerért
petey
“Óriási kognitív disszonancia lehet…” 😊

1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Ahogy közeledett ez a nap, egyre inkább kezdtem aggódni az újoncok miatt. Na persze ez bőven nem egy megugorhatatlan munka, de szerintem így is sokan alkalmatlanok lesznek rá. Még jó, hogy sokan vannak így a gombnyomkodó képviselők elférnek majd a dolgozók között. Ez persze nem csak a tiszásokra vonatkozik, de azon az oldalon várja el az ember most a munka érdemi részét.
Klaci79
Miert, Fidesz, KDNP, MH, stb. oldalon hanyan voltak ra alkalmasak?

A Tisza oldalon legalabb az akarat megvan arra h csinaljak es jol csinaljak.
Tobbsegenek van multja a munka vilagabol, igy azert abban lehet bizni h tudjak mit kell csinalni vagy kihez kell fordulni ha nem tudnak valamit.
Lúdas Solymi
Az, hogy sokaknak múltja van más szakmákban, az nem jelenti azt, hogy jók lesznek ebben a munkában. Én már látom a törésvonalakat sok esetben, pedig még ugye ünnepelnünk kellene. Megfelelő képességek hiányában azért nem lesz könnyű politizálni. Jó néhány politikus van karizma nélkül, akik nem tudom hogy fognak majd meggyőzni embereket vagy kompromisszumokat teremteni. Jellemzően vannak olyanok, akik már most...viszonylag korán...elfelejtették honnan is jöttek. (vagy legalábbis eléggé úgy tűnik)
Klaci79
Ez a normális. Én azon lepődnék meg, ha a Tisza frakció a ciklus végét is 141 fővel zárná. Volt egy írás, ami megnézte, hogy átlagosan a rendszerváltás után egy ciklusban a kormánypártokból hány fő vált ki, és ez 15%. A Fidesz volt az egyetlen kívétel, de nyilván ott érthetőek az okok.

Ha van eszük - és Ruffnak van - akkor nem berhelnek az első hónapokban semmilyen törvényt, csak az összes 2/3-ost felessé teszik (inc. választási törvény) és ki is húzták ennek a méregfogát, 40 képviselő leléphet és még mindig megvannak. Alkotmányozni meg úgyse az elején fognak.

A Tiszás képviselők is csak emberek, gyengeségekkel, önéredekkel, hübrisszel stb. és a jót, a hatalmat, az erőt, az erővel való tárgyaló-pozíciót nagyon könnyű megszokni. A hatalom - drog. A tiszásoknak is az lesz. Hogy hogy kezelik, ezt meg majd meglátjuk.
MC12
Most sztem orr nehéz lesz. Rengeteg mindent elfogadnak a mezes hetek alatt.

Tudod ez a felesse alakítással ugyanaz a baj mint a választási rendszerrel volt. Visszaütött egyből amint nem Fidesz uralom van.
csebi
Igen, de döntenie kell, megkockáztatja, hogy kialakul egy 9 fős csoport (a frakció 7 %a), akik bármilyen 2/3-os törvényt blokkolni tudnak, vagy kényelmesebben intézi. Ha nincs egy komplett választójogi törvény a fiókban - hogy csak egyet mondjak - ami megfelel a legtöbbeknek (kormány - jog - parlament - szakma - szélesebb és szűkebb közvélemény) akkor az legalább 1 év, mire összeraksz egyet. A mézes hónapok addig nem tartanak ki. A felessel van opciód arra, hogy így oldd meg és szükség esetén 2/3-ot is tudsz építeni mögé, ha minden rendben van a frakcióban. Mozgásteret növelsz, elfogadható kockázattal.

Ez a Tisza frakció elképesztően heterogén, a java nem is ismeri egymást (ahogy ezt ők maguk is bevalották) roppant könnyen tudnak frakciók kialakulni, főleg amikor a megszorítás/pénzosztás rész megy. Melyik oevk. nem kap annyi forrást, mint a másik, az egyik miért igen a másik miért nem. Ez még a Fideszben is komoly konfliktusokat okozott, pedig ott aztán sok vitának nem volt helye.
MC12
Amúgy épp a jelenlegi választási rendszer nem kedvez ilyen lázadó frakcioknak, mert ha nem tartoznak vmeik nagy parthoz a kettőből akkor esélyük sincs
Ergo egy ilyen frakció érdekelt lehet ennek a megszavazásához.
De nyilván más dolgokban most kell lépni. Kezdve az alkotmánnyal.
csebi
Ki mondta, hogy ki kell lépniük a frakcióból? Ez is csak zsarolási/tárgyalási potenciál. Csak annyit mondok, hogy a politikai működés a szó 2010 előtti formájában simán visszatérhet, ahol bizony a kormánynak, a frakcióvezetőnek kőkeményen alkudoznia kell 1-2-3-4 kulcsemberrel, aki tud mozgatni 8-10 ember vagy többet. És ez nem baj. Persze, nem most. Mostmég mindenki happy. Ez szerintem legkorábban év vége, de egy év múlva szinte biztos, mert ők is csak emberek 😊
MC12
Fura érzés ezt úgy olvasni, mintha valami apokaliptikus előrejelzés lenne, közben pedig csak egy standard nyugati politikai jelenség, ami a demokrácia velejárója.

Meg kell tanulnunk azt hiszem újra a klasszikus értelemben vett politikát társadalmi szinten, mert ha valamit elvett tőlünk a NER, akkor az ez.

Persze, lesznek frakciók, viták, botrányok, koalíciók, békekötések.

Ahogy annak lennie kell. Ez a normális és nem az, hogy egy bűnszervezet feje gyakorlatilag egy vonalban tart 133 bátor embert vélemények nélkül.