Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

1 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 369 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Baszki, ez az ember nagyon nem tud beszélni 😆
warr_b
Épp akartam írni, hogy ilyen szinten még én is tudnék felolvasni.
Sixo
Totál alkalmatlan a csávó 😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
1 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 41 875 — LIGHTS OUT!
Baszki, ez az ember nagyon nem tud beszélni 😆
warr_b
Épp akartam írni, hogy ilyen szinten még én is tudnék felolvasni.

1 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 369 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Baszki, ez az ember nagyon nem tud beszélni 😆


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 721 — Vikings fan
2-en most értek be?
Poén lett volna ha Vitályosra toltak volna egy NEM-et 😀
1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Hoppá, hoppá:

 telex.hu/belfold/2026/05/09/gulyas-egy-evre-vallalta-a-fidesz-frakcio-vezeteset

OV és mások erre kérték őt...mi a fene, főni abban reménykedik, hogy egy év alatt megfúrják a jelenlegi kormányt?
Lúdas Solymi
Ha új, nagy, tömegpártot/mozgalmat/kiskutyafülét akarsz csinálni 29 tavaszára (EP és önkori) azt '27 tavaszán el kell kezdeni, de legkésőbb 27 őszén. (Nem mondom, hogy ez reális, ez lesz stb. csak azt, hogy a melót el kell kezdeni a szó technikai értelmében). MP győzelme éppen 2 évnyi 0-24 meló volt, egy poliktikai értelemben neki szerencsés időszakban. Ha javul a gazdaság, az emberekj jobban érzik magukat stb. akkor méginkább kell az idő minden kihívónak, hogy megépítse magát.
MC12
Akkor jövőre jön az új DK
1 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 553
Hoppá, hoppá:

 telex.hu/belfold/2026/05/09/gulyas-egy-evre-vallalta-a-fidesz-frakcio-vezeteset

OV és mások erre kérték őt...mi a fene, főni abban reménykedik, hogy egy év alatt megfúrják a jelenlegi kormányt?
Lúdas Solymi
Ha új, nagy, tömegpártot/mozgalmat/kiskutyafülét akarsz csinálni 29 tavaszára (EP és önkori) azt '27 tavaszán el kell kezdeni, de legkésőbb 27 őszén. (Nem mondom, hogy ez reális, ez lesz stb. csak azt, hogy a melót el kell kezdeni a szó technikai értelmében). MP győzelme éppen 2 évnyi 0-24 meló volt, egy poliktikai értelemben neki szerencsés időszakban. Ha javul a gazdaság, az emberekj jobban érzik magukat stb. akkor méginkább kell az idő minden kihívónak, hogy megépítse magát.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 721 — Vikings fan
Gulyás már nagyon unja! 😀
1 hónapja
zsomborparrag Buffalo Bills Ohio State Buckeyes 15 702 — Tyrone Creek
Toró basszus, megkapta a legjobb széket, Dúró Dóra és Szandi között
zacknorb
DD mikor lett vaterás Ariana Grande? 😀
1 hónapja
Pep71 Green Bay Packers 3 693
Na kezdik a Brüsszelisták!!!444
Toca
Fideszesek nem is tapsoltak, de az eu-s pénzek azért arra jók voltak, H ellopják 🤣

Szerkesztette: Pep71
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 721 — Vikings fan
Na kezdik a Brüsszelisták!!!444
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 721 — Vikings fan
Hoppá, hoppá:

 telex.hu/belfold/2026/05/09/gulyas-egy-evre-vallalta-a-fidesz-frakcio-vezeteset

OV és mások erre kérték őt...mi a fene, főni abban reménykedik, hogy egy év alatt megfúrják a jelenlegi kormányt?
Lúdas Solymi
Nyilván, más oka ennek nem is lehet. 😀
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 721 — Vikings fan
USD 300 HUF
EUR 356 HUF

kemény...
Klaci79
351.95 már 😮 utoljára 2021 szeptemberében volt ilyen
Sixo
Nem csak én és a befektetéseim, de elég sokan dislikeolják ezt.
Toca
Én se örülök így neki, de ha ez volt az ára annak, hogy váltsunk, hát ez az ára.
Aztán majd az elkövetkezendő hónapok megmondják mi lesz, mert itt többen várnak 370 körüli eur-t vagy akár 400-at is, bár utóbbi szerintem nem reális.

370 se nagyon javít a helyzeten, de ez van.
Lúdas Solymi
Erre írtam h én meg egy Fidesz bukáson is tudok bukni
csebi
Expirtőrök miatt ez nem lesz sokáig így, eléggé fájdalmas lesz ha ez továbbmegy.
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
Hoppá, hoppá:

 telex.hu/belfold/2026/05/09/gulyas-egy-evre-vallalta-a-fidesz-frakcio-vezeteset

OV és mások erre kérték őt...mi a fene, főni abban reménykedik, hogy egy év alatt megfúrják a jelenlegi kormányt?
1 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 553
Ahogy közeledett ez a nap, egyre inkább kezdtem aggódni az újoncok miatt. Na persze ez bőven nem egy megugorhatatlan munka, de szerintem így is sokan alkalmatlanok lesznek rá. Még jó, hogy sokan vannak így a gombnyomkodó képviselők elférnek majd a dolgozók között. Ez persze nem csak a tiszásokra vonatkozik, de azon az oldalon várja el az ember most a munka érdemi részét.
Klaci79
Miert, Fidesz, KDNP, MH, stb. oldalon hanyan voltak ra alkalmasak?

A Tisza oldalon legalabb az akarat megvan arra h csinaljak es jol csinaljak.
Tobbsegenek van multja a munka vilagabol, igy azert abban lehet bizni h tudjak mit kell csinalni vagy kihez kell fordulni ha nem tudnak valamit.
Lúdas Solymi
Az, hogy sokaknak múltja van más szakmákban, az nem jelenti azt, hogy jók lesznek ebben a munkában. Én már látom a törésvonalakat sok esetben, pedig még ugye ünnepelnünk kellene. Megfelelő képességek hiányában azért nem lesz könnyű politizálni. Jó néhány politikus van karizma nélkül, akik nem tudom hogy fognak majd meggyőzni embereket vagy kompromisszumokat teremteni. Jellemzően vannak olyanok, akik már most...viszonylag korán...elfelejtették honnan is jöttek. (vagy legalábbis eléggé úgy tűnik)
Klaci79
Ez a normális. Én azon lepődnék meg, ha a Tisza frakció a ciklus végét is 141 fővel zárná. Volt egy írás, ami megnézte, hogy átlagosan a rendszerváltás után egy ciklusban a kormánypártokból hány fő vált ki, és ez 15%. A Fidesz volt az egyetlen kívétel, de nyilván ott érthetőek az okok.

Ha van eszük - és Ruffnak van - akkor nem berhelnek az első hónapokban semmilyen törvényt, csak az összes 2/3-ost felessé teszik (inc. választási törvény) és ki is húzták ennek a méregfogát, 40 képviselő leléphet és még mindig megvannak. Alkotmányozni meg úgyse az elején fognak.

A Tiszás képviselők is csak emberek, gyengeségekkel, önéredekkel, hübrisszel stb. és a jót, a hatalmat, az erőt, az erővel való tárgyaló-pozíciót nagyon könnyű megszokni. A hatalom - drog. A tiszásoknak is az lesz. Hogy hogy kezelik, ezt meg majd meglátjuk.
MC12
Most sztem orr nehéz lesz. Rengeteg mindent elfogadnak a mezes hetek alatt.

Tudod ez a felesse alakítással ugyanaz a baj mint a választási rendszerrel volt. Visszaütött egyből amint nem Fidesz uralom van.
csebi
Igen, de döntenie kell, megkockáztatja, hogy kialakul egy 9 fős csoport (a frakció 7 %a), akik bármilyen 2/3-os törvényt blokkolni tudnak, vagy kényelmesebben intézi. Ha nincs egy komplett választójogi törvény a fiókban - hogy csak egyet mondjak - ami megfelel a legtöbbeknek (kormány - jog - parlament - szakma - szélesebb és szűkebb közvélemény) akkor az legalább 1 év, mire összeraksz egyet. A mézes hónapok addig nem tartanak ki. A felessel van opciód arra, hogy így oldd meg és szükség esetén 2/3-ot is tudsz építeni mögé, ha minden rendben van a frakcióban. Mozgásteret növelsz, elfogadható kockázattal.

Ez a Tisza frakció elképesztően heterogén, a java nem is ismeri egymást (ahogy ezt ők maguk is bevalották) roppant könnyen tudnak frakciók kialakulni, főleg amikor a megszorítás/pénzosztás rész megy. Melyik oevk. nem kap annyi forrást, mint a másik, az egyik miért igen a másik miért nem. Ez még a Fideszben is komoly konfliktusokat okozott, pedig ott aztán sok vitának nem volt helye.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
USD 300 HUF
EUR 356 HUF

kemény...
Klaci79
351.95 már 😮 utoljára 2021 szeptemberében volt ilyen
Sixo
Nem csak én és a befektetéseim, de elég sokan dislikeolják ezt.
Toca
Én se örülök így neki, de ha ez volt az ára annak, hogy váltsunk, hát ez az ára.
Aztán majd az elkövetkezendő hónapok megmondják mi lesz, mert itt többen várnak 370 körüli eur-t vagy akár 400-at is, bár utóbbi szerintem nem reális.

370 se nagyon javít a helyzeten, de ez van.
Lúdas Solymi
Erre írtam h én meg egy Fidesz bukáson is tudok bukni

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
USD 300 HUF
EUR 356 HUF

kemény...
Klaci79
351.95 már 😮 utoljára 2021 szeptemberében volt ilyen
Sixo
Nem csak én és a befektetéseim, de elég sokan dislikeolják ezt.
Toca
Szar dolog ám, mikor visszanyal a spekuláció.

It’s in the game

Szerkesztette: resistance is futile
1 hónapja
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 710 — Csodabogár
M1 még mindig tetvek 😡
Nézem a közvetítést "Decatlonból jön " Gyurcsánynak volt az ügyvédje meg hasonlók .....eszem faszom hogy ezek még mindig nem vesznek vissza az arcukból hihetetlen
Dagobert bácsi
Így lesz hiteles a hagyatékuk.
szaba
Császár elvtárs még küzd az elmúlt rendszerért

1 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 645 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Toró basszus, megkapta a legjobb széket, Dúró Dóra és Szandi között
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
USD 300 HUF
EUR 356 HUF

kemény...
Klaci79
351.95 már 😮 utoljára 2021 szeptemberében volt ilyen
Sixo
Nem csak én és a befektetéseim, de elég sokan dislikeolják ezt.
Toca
Én se örülök így neki, de ha ez volt az ára annak, hogy váltsunk, hát ez az ára.
Aztán majd az elkövetkezendő hónapok megmondják mi lesz, mert itt többen várnak 370 körüli eur-t vagy akár 400-at is, bár utóbbi szerintem nem reális.

370 se nagyon javít a helyzeten, de ez van.
1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Most beszèltem vkivel aki politikai körökben is mozod, mondja, hogy a Tisza egyèbkènt elèg nagy káderhiánnyal küzd.... államtitkárokat is nehéz találniuk, helyettesek mèg kevèsbè....ezt mondjuk nagyjából sejthettük hogy lesz, izgalmas a helyzet
dande2
Ez teljesen egyértelmű.

Nem lehet egyszerre leverni a Fidesz rendszert és háttérhatalmat építeni. Meg fogják oldani, majd lesz sok HR interjú. Nem bánom, ha nem a miniszter futsalos haverjai lesznek pozícióban.
Gyurma Pappa
Nem akarom védeni Petiminisztert de emlékeim szerint futsalos haverja egy sima ügyintéző volt a minisztériumban. Nemhogy HÁT még osztályvezető sem lett a srácbol
csebi
Erre most nem írok publicban semmit inkább, hogy kikből mi lett arrafele. (Úgyis tudod anélkül is)

Menjen csak Peti miniszter is a történelem szemétdombjára.
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
Most beszèltem vkivel aki politikai körökben is mozod, mondja, hogy a Tisza egyèbkènt elèg nagy káderhiánnyal küzd.... államtitkárokat is nehéz találniuk, helyettesek mèg kevèsbè....ezt mondjuk nagyjából sejthettük hogy lesz, izgalmas a helyzet
dande2
Ez teljesen egyértelmű.

Nem lehet egyszerre leverni a Fidesz rendszert és háttérhatalmat építeni. Meg fogják oldani, majd lesz sok HR interjú. Nem bánom, ha nem a miniszter futsalos haverjai lesznek pozícióban.
Gyurma Pappa
Nem akarom védeni Petiminisztert de emlékeim szerint futsalos haverja egy sima ügyintéző volt a minisztériumban. Nemhogy HÁT még osztályvezető sem lett a srácbol

Szerkesztette: csebi

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
Ahogy közeledett ez a nap, egyre inkább kezdtem aggódni az újoncok miatt. Na persze ez bőven nem egy megugorhatatlan munka, de szerintem így is sokan alkalmatlanok lesznek rá. Még jó, hogy sokan vannak így a gombnyomkodó képviselők elférnek majd a dolgozók között. Ez persze nem csak a tiszásokra vonatkozik, de azon az oldalon várja el az ember most a munka érdemi részét.
Klaci79
Miert, Fidesz, KDNP, MH, stb. oldalon hanyan voltak ra alkalmasak?

A Tisza oldalon legalabb az akarat megvan arra h csinaljak es jol csinaljak.
Tobbsegenek van multja a munka vilagabol, igy azert abban lehet bizni h tudjak mit kell csinalni vagy kihez kell fordulni ha nem tudnak valamit.
Lúdas Solymi
Az, hogy sokaknak múltja van más szakmákban, az nem jelenti azt, hogy jók lesznek ebben a munkában. Én már látom a törésvonalakat sok esetben, pedig még ugye ünnepelnünk kellene. Megfelelő képességek hiányában azért nem lesz könnyű politizálni. Jó néhány politikus van karizma nélkül, akik nem tudom hogy fognak majd meggyőzni embereket vagy kompromisszumokat teremteni. Jellemzően vannak olyanok, akik már most...viszonylag korán...elfelejtették honnan is jöttek. (vagy legalábbis eléggé úgy tűnik)
Klaci79
Ez a normális. Én azon lepődnék meg, ha a Tisza frakció a ciklus végét is 141 fővel zárná. Volt egy írás, ami megnézte, hogy átlagosan a rendszerváltás után egy ciklusban a kormánypártokból hány fő vált ki, és ez 15%. A Fidesz volt az egyetlen kívétel, de nyilván ott érthetőek az okok.

Ha van eszük - és Ruffnak van - akkor nem berhelnek az első hónapokban semmilyen törvényt, csak az összes 2/3-ost felessé teszik (inc. választási törvény) és ki is húzták ennek a méregfogát, 40 képviselő leléphet és még mindig megvannak. Alkotmányozni meg úgyse az elején fognak.

A Tiszás képviselők is csak emberek, gyengeségekkel, önéredekkel, hübrisszel stb. és a jót, a hatalmat, az erőt, az erővel való tárgyaló-pozíciót nagyon könnyű megszokni. A hatalom - drog. A tiszásoknak is az lesz. Hogy hogy kezelik, ezt meg majd meglátjuk.
MC12
Most sztem orr nehéz lesz. Rengeteg mindent elfogadnak a mezes hetek alatt.

Tudod ez a felesse alakítással ugyanaz a baj mint a választási rendszerrel volt. Visszaütött egyből amint nem Fidesz uralom van.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Most beszèltem vkivel aki politikai körökben is mozod, mondja, hogy a Tisza egyèbkènt elèg nagy káderhiánnyal küzd.... államtitkárokat is nehéz találniuk, helyettesek mèg kevèsbè....ezt mondjuk nagyjából sejthettük hogy lesz, izgalmas a helyzet
dande2
Ez teljesen egyértelmű.

Nem lehet egyszerre leverni a Fidesz rendszert és háttérhatalmat építeni. Meg fogják oldani, majd lesz sok HR interjú. Nem bánom, ha nem a miniszter futsalos haverjai lesznek pozícióban.

1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 721 — Vikings fan
USD 300 HUF
EUR 356 HUF

kemény...
Klaci79
351.95 már 😮 utoljára 2021 szeptemberében volt ilyen
Sixo
Nem csak én és a befektetéseim, de elég sokan dislikeolják ezt.
1 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
És MC-vel pont arról beszélgettünk, és maximálisan így gondolom: kattanjon le a mainstream sajtó Orbán Viktor szemlézéséről. Nincs értelme. Arról nem is beszélve, hogy Trumpot is ez a katasztrófaturizmus tartotta felszínen. Nem kell, lépjen túl rajta a történelem. Ahogy érdemei megteszik.

Dobjátok el az óellenzéki sirámokat, a Fidesz le lehetett váltani. Nincs mélyállam, nincs itt semmi. A gazdasági élet is másodpercek alatt fordul le a Fideszről. Haladjunk már, Orbán Viktornak nincs jövője a politikában.
Gyurma Pappa
nekem is ez a véleményem, de ugye a "népnek" is feladata hogy ne kattintson mindenre vele kapcsolatban
nyilván itthon kiccsit más a helyzet, főleg ha minimálisan normalizálódik a reklámpiac
de ugye Trump azért is maradt a médiában mert ő volt az egyetlen aki a választások után tudta mitigálni azt a mélyzuhanást amit a nézettség elszenvedett

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!