Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 805 — No es importante
Még szerencse, hogy 12 éve úgy kerültek hatalomba, hogy leszámolnak a pofátlan végkielégítések rendszerével

 24.hu/belfold/2022/02/21/volner-pal-vegkielegites-fidesz/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 747 — 49ers GM
Ez is csak két évet késett el, rohadjon meg a COVID, hogy nem választási évben robbant ki, így akkor nem járt laptop az online sulihoz.

 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/21/csobor-katalin-fidesz-kepviselojelolt-miskolc-laptopok-atadasa

több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 212
A legjobb felmérésük a pártoknak lehet...végigment a fideszes az utcán és bár szándékosan nincs csengő, bekiabált, hogy jöjjön k valaki aláírni Pogácsának...persze itt senki nem ír alá az államtitkár úrnak, fel is kerültünk az egyik listára...😀
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 612 — Egyéb témák lakó
Mindeközben:

 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/21/publicus-februar-partpreferenciak

"Te, baszki ha kampányolunk, szavazni is jönnek"

Bár továbbra sem látom, hogy lesz ebből meg a +5-6%, ami kellene a tényleges győzelemhez.
Gyurma Pappa
…..közben idea és nézőpont pont az ellenkezője 😊 egy 4%-os +- rangeben tologatják a potmétert hónapok óta a kutatók.
MC12
Nem igazán. Csak szarul mérnek, kevés pénzből.

Csehországban hetente (!) 4-6 kutatás jelenik meg 2 hónappal a választások előtt, a lengyeleknél 10+. Itthon jó ha havonta van valami.

Kicsik a minták, nincs pénz újramérni ugyanazt a sokaságot, a módszerek elavultak (a IDEA online kérdőíve egy 4 éve is szarnak számító technológia volt, most sikerült megvenni), nincsen kontrolladat, gyakorlatilag minden hónapban újrakezdik az egész eljárást.

Szerk.: a belső használatra szánt kutatások sem sokkal jobbak, lásd 2019-es önkormányzati választások.

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 787
Mindeközben:

 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/21/publicus-februar-partpreferenciak

"Te, baszki ha kampányolunk, szavazni is jönnek"

Bár továbbra sem látom, hogy lesz ebből meg a +5-6%, ami kellene a tényleges győzelemhez.
Gyurma Pappa
…..közben idea és nézőpont pont az ellenkezője 😊 egy 4%-os +- rangeben tologatják a potmétert hónapok óta a kutatók.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 612 — Egyéb témák lakó
Mindeközben:

 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/21/publicus-februar-partpreferenciak (MSZP-P)

"Te, baszki ha kampányolunk, szavazni is jönnek"

Bár továbbra sem látom, hogy lesz ebből meg a +5-6%, ami kellene a tényleges győzelemhez.

Jajj már látom: sehogy.

 telex.hu/valasztas-2022/2022/02/21/idea-intezet-kozvelemeny-kutatas-listas-szavazatok-fidesz-vezet-ellenzek (DK)

Tóka vasárnapi cikkével együtt lehet ezt jól érteni

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 925 — Lucas Scott
 voxpopuli.444.hu/2022/02/20/valasztasi-meglepetes-keszul-1-resz

Jó kis vasárnapi újságok vannak.
Gyurma Pappa
Off:
Mivel említetted h figyeled majd a máltai választást a 16 évesek miatt: Abela most jelentette be h március 26 lesz a nap. Kb élőben hallottam mert épp be mentünk sétálni Vallettaba, ment az üdvrivalgás is …
csebi
annyiranemoff:

Köszi. Nézegetem a közvéleménykutatásokat egy ideje.

Az a bajom, hogy Máltán még nem látom azt az előretörést, hogy kínálati oldalon a pártok felnőttek volna a feladathoz. Gyanítom, hogy elég passzív lesz most a még a 16-20 éves korosztály. Bár ott is eléggé ki van a fasza mindenkinek a váltógazdasággal, gyanítom, hogy hamarosan megjelennek a "vicc" pártok. De az is igaz, hogy angolszász rendszer van, és sokat számít az egyéni.

Izland sokkal érdekesebb, ott 4 generáció nőtt fel a korhatár leszállítás tv. tervezete óta, csak a parlamenti többség blokkolta 12 éven át. Lassan akinek ehhez köze volt, falusi önk-nál sem lesz majd képviselő.
Gyurma Pappa
Majd holnap írok bővebben h mit látok kívülállóként, ami minimális infót osszeszedek.
De egy merész tippem már most van: lesz képviselő aki nem munkás vagy nacionalista.

Addig is itt egy összegzés egy viszonylag friss közvélemény kutatásból:
 www.maltatoday.com.mt/news/data_and_surveys/114799/maltatoday_survey_pn_cuts_gap_10000_election_repeat_of_2017

Nacionalisták jönnek fel ezért is írta ki gyorsan márciusra.
csebi
Ja, ezt én is így látom. Ami engem érdekel, az a részvétel lesz.
Gyurma Pappa
egy kis osszegzes, amit itt latok Maltan, amennyit olvasok:
ugye brit hagyomany a 2 polus, van a munkaspart (brit hagyomanyokkal, anno EU ellenesek voltak a nepszavazason) es vannak a nacionalistak (olazs hagyomany, anno EU partiak).

Munkaspartnak volt egy aranyifja, Muscat, aki a semmibol nyert 2013ban (asszem mikor a kampany elkezdodott akkor vmi 10+ szazalekponttal voltak lemaradva) majd ujra nyert 2017ben egy sajat maga altal elorehozotton. Nagy politikai magus a csavo, ha mkepp hasonlitani kellene akkor egy ilyen GyF lehetne, aki szinten belebukott itt a dolgokba. termeszetesen nem a korrupcioba, amirol szamos gyanu volt-van( kedvenc tortenetem mar a lemondasa utan volt, hogy egy olyan csavohoz kotheto kulfoldi ceg alkalmazta megbizassal tanacsadosra 50 vagy 60.000 EUR-ra -egy evi miniszterelnoki fizu btw- amely alatta elnyert egy komoly kozbeszerzest korhazakhoz kapcsolodoan, majd miutan a profitot leszedtek a kozbeszerzesbol akkor az allam visszavette a feladatot, hogy ne bukjanak rajta ...) hanem abba, hogy miutan kiderult, hogy a kabinetfonoke kozeli emberenek is lehet koze az ujsagirono meggyilkolasahoz, nem mozditotta el oket a pozibol (kedvencem, hogy kabinetfonok tagja volt annak a belso kornek, amely rendszeresen resztvett a hatosagok belso uleseirol, ahol tajekoztattak a relevans kormanyzati arcokat arrol, hogyan all eppen a nyomozas, konkretan nyomon kovethette elso kezbol, hogy szorul-e a horuk). utana jott Abela, aki igy kinezetre eloszor Lazar ugrott be rola, de vegul is kiderult, hogy inkabb egy OV-Bajnai szerelemgyerek, aki tud nagyon populista modon is kormanyozni de tud a szakertokre is hallgatni. Elobbire (OVra) pelda, hogy minden kenyes kerdest elharit es itteni szinteni nyomja a propagandat (kormanyzati plakatok a sikerekrol, ami korabban nem volt pelda), utobbira (Bajnai) pelda a COVID vedekezes, amiben teljesen atadta a szerepet az EU miniszternek es a helyi Cilinek, es teljesen szakmai dontesek szulettek, nagyon jol is kezeltek a halottakat (felszorozva magyar nepesseg adatra azt jelentene, hogy otthon kb 12-13ezer COVID halott lenne ...). Nyilvan o reszerol is most kipukkant egy korrupcios ugy, de eddig ugyesen harit.

Es akkor vannak a nacionalistak, akik majdnem szetszakadtak az utobbi evekben. Grech vezeti 2020 vege ota miutan Deliat (vadak vele szemben: londoni prostitucio, szabadkumovesseg, tolt egy kis migransellenes kampanyt is, csaladon beluli eroszak, adocsalas tehat minden, ami elvarhato egy jo konzervativ politikustol) megelozte. Erdekesseg, hogy itt a teljes part tagsag szavaz a vezetorol, es ugy sikerult Grechet kivalasztani, hogy szamomra elegge szintelen-szagtalan, neki is van egy jo kis adocsalasos tortenet (magyar viszonyokhoz kepest nevetseges 30.000 EUR), de teny, hogy az utobbi honapokban jottek fel ezert is hozta Abela elore a szavazast (itt a miniszterelnok dont errol, o kervenyezi az elnokot, hogy oszlassa fel a parlamentet). Aprilis eleje nem lehetett, mert jon a papa.

Egy napos kampany eddigi hirei: Abela igert 700 millio EURt, hogy zold teruleteket nyitnak. Grech meg 1 milliard EUR fejlesztest 10 szektornak. Abela igerete nem meglepo, mert velemenyem szerint a zoldek meg fognak csipni egy parlamenti helyet raadasul a munkas parttol vszeg.

Itt amugy a sziget teljesen gyonyoruen kette van osztva: deli resz munkaspart kb a Valletta-Zebug vonalig, maradek eszaki resz meg nacionalista, Gozo munkaspart. lenyegeben 2017ben az a delkeleti resz volt a kiralycsinalo, ahol en is lakom (teljesen veletlen, hogy epp idekoltoztunk esku), mert itt a szavazatok szamaban osztanak ki a keruleti 5 helyekbol, es a delkeleti 3 korzetet nyerte a munkaspart 4-1 aranyban. ha csak az atlagos 3-2es arany lett volna mint az osszes tobbi korzetben akkor a munkaspartnak csak 34-33as elonye lett volna, ami azert nem eletbiztositas. Raadasul sztem most a mi lakohelyunk korzetet biztosan nem nyerik 4-1re, mert a gyonyoru regi kikotot szet akarja a Labour barmolni marinava, es kb havonta van tiltakozas + a miniszterelnok is idevalosi teljesen (apja tolunk 2-3 percre lakik, o meg az obol tuloldalan) es nem nyilatkozott elutasitoan a kerdesben. Ami a fiatalok kozott hozhat a munkasnak az a fu legalizalasa volt, de zold programokban elegge lemaradottak, nem veletlen ez a 700 millas igeret.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 965
 www.klubradio.hu/adasok/betyarok-tundoklese-es-bukasa-124368?fbclid=IwAR0P3uaJorieR2EwU96o1Zt75RSfXHxhOWmzOXlUwntQxLlxFh4x1LBIqbE

Jóska! 😀
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 612 — Egyéb témák lakó
Nem tudom, hogy a magyar felsőoktatás miért, miként termeli futószalagon ezeket a nyomorultakat valamennyi tudományág területén.
Amadeus
Van egy csomó jó kutató, igényes kutatás, kiemelkedő eredmény.

Simán ugyanannyi a hangos faszakalap, mint más területen. Olyan 3-ből 2. Csak itt jobban feltűnnek.

több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 926
 telex.hu/belfold/2022/02/19/kiraly-julia-kiszallt-marki-zay-kampanyabol-rona-peter-jelolese-miatt-akit-o-egy-huncut-pici-gazember-nek-tart

Azért érdekes lehet az a pont, amikor Király Júlia belső vívódásai eredményeképpen eljut oda, ahol már betelik a pohár.
A náci Jobbik, annak megannyi náci középembere belefér, a DK Gyurcsánnyal belefér, a sok balfaszkodó, gazdaságról összevissza beszélő politikuscsíra belefér, de Róna Péter már nem, az azért több a soknál.

Ja, hogy ez személyes...
Sobri Jóska
Én ezen nagyon jót nevettem 😊 na mindegy, egy kártékony szakemberrel kevesebb, ez is valami.
MC12
Jajj Juliával nekünk is volt sztorink még az egyetemen, ott azért sértődött be, mert nem az ő neve volt elől az előadók között, pedig ő főelőadó, idézet: HÚZÓNÉV. Nehéz volt illedelmesen elmagyarázni, hogy a négy napos rendezvény négy napján négy kiemelt előadás volt, és ő volt a harmadik napon, amit a neve előtti dátum is jelzett. Egy órája ment el a rendezvényt szervező kislánynak a 3 soros levéllel. Ciki lett volna, ha lemondja, de végül Rappai dékán személyesen felhívta és elsimította ezt a botrányt
Gyurma Pappa
"botrányt"

Igazi, tipikus, akadémikus faszkalap hozzáállás. Ilyenkor nagyon örülök, hogy már nem része az életemnek az akadémiai pálya.

Nem tudom, hogy a magyar felsőoktatás miért, miként termeli futószalagon ezeket a nyomorultakat valamennyi tudományág területén.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 612 — Egyéb témák lakó
 telex.hu/belfold/2022/02/19/kiraly-julia-kiszallt-marki-zay-kampanyabol-rona-peter-jelolese-miatt-akit-o-egy-huncut-pici-gazember-nek-tart

Azért érdekes lehet az a pont, amikor Király Júlia belső vívódásai eredményeképpen eljut oda, ahol már betelik a pohár.
A náci Jobbik, annak megannyi náci középembere belefér, a DK Gyurcsánnyal belefér, a sok balfaszkodó, gazdaságról összevissza beszélő politikuscsíra belefér, de Róna Péter már nem, az azért több a soknál.

Ja, hogy ez személyes...
Sobri Jóska
Én ezen nagyon jót nevettem 😊 na mindegy, egy kártékony szakemberrel kevesebb, ez is valami.
MC12
Jajj Juliával nekünk is volt sztorink még az egyetemen, ott azért sértődött be, mert nem az ő neve volt elől az előadók között, pedig ő főelőadó, idézet: HÚZÓNÉV. Nehéz volt illedelmesen elmagyarázni, hogy a négy napos rendezvény négy napján négy kiemelt előadás volt, és ő volt a harmadik napon, amit a neve előtti dátum is jelzett. Egy órája ment el a rendezvényt szervező kislánynak a 3 soros levéllel. Ciki lett volna, ha lemondja, de végül Rappai dékán személyesen felhívta és elsimította ezt a botrányt

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 612 — Egyéb témák lakó
 voxpopuli.444.hu/2022/02/20/valasztasi-meglepetes-keszul-1-resz

Jó kis vasárnapi újságok vannak.
Gyurma Pappa
Szokásosan minőségi cikk Tókától, habár azt azért megjegyezném, hogy ez a “lehet 19% a Fidesz előnye vagy 10% az ellenezéké is jelen pillanatban” típusú közvélemény-kutató ekéző cikkek valahogy mindig akkor jönnek, amikor az egyik oldal szarul áll. De nemcsak most, 18ban meg 14ben is így volt.
Olyankor a közvélemény-kutatók túl tág hibahatárral dolgoznak, rossz az alappopuláció, félremérnek stbstb.
Ez egyébként nem von le semmit a cikk értékéből, csak érdekes.
MC12
Tóka pont leszarja az ellenzéket. Nyilván CEU tanárként nem nagy rajongója a Fidesznek, de amennyire én ismerem nem elfogult az ellenzék felé. És egyébként szakmailag igaza van 😊
Gyurma Pappa
Hát azért nem 😊 . A VOX oldalán leírta pár hónapja - egyébként nagyon korrekten - hogy ő elfogult az ellenzék felè és ne is várják az oldal követői hogy bármiféle kormánypárti cucc lesz. Ellenben rendszeresen osztja meg az ellenzéki akciókat (szavazatszámlálók, előválaztáson is aktív volt stb.) amivel nincs bajom, mert az ezek melletti szakmai cuccai tényleg rendben vannak.
MC12
Akkor eljutott ide 😊 Amikor én beszélgettem vele valamikor az önkormányzati választások előtt, akkor még nem ezt mondta. Mondjuk megérteni megértem 😊

több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 926
 telex.hu/belfold/2022/02/19/kiraly-julia-kiszallt-marki-zay-kampanyabol-rona-peter-jelolese-miatt-akit-o-egy-huncut-pici-gazember-nek-tart

Azért érdekes lehet az a pont, amikor Király Júlia belső vívódásai eredményeképpen eljut oda, ahol már betelik a pohár.
A náci Jobbik, annak megannyi náci középembere belefér, a DK Gyurcsánnyal belefér, a sok balfaszkodó, gazdaságról összevissza beszélő politikuscsíra belefér, de Róna Péter már nem, az azért több a soknál.

Ja, hogy ez személyes...



Király a 2008-as gazdasági válság időszakában is az MNB második embere volt, a devizahitelek tömeges bedőlése után őt is bírálták, amiért a banki szféra a kliensek számára világosan érthető tájékoztatás nélkül engedte a könnyű, de kockázatos hitelek felvételét. Egyik rendszeres kritikusa az a Róna Péter közgazdász volt, akit a héten némi meglepetésre köztársasági elnöknek jelölt az ellenzék.
...
Király Júlia a Márki-Zayéknak küldött levelében az ATV szerint súlyos vádakat fogalmazott meg Róna Péter egyetemi és vállalkozói pályafutásával kapcsolatban, és bejelentette, hogy a továbbiakban nem képviseli az egyesült ellenzéket a nyilvánosságban, mert egy esetleges, Rónára vonatkozó kérdésre nem tudna mást válaszolni, mint hogy az ellenzéki államfőjelölt egy „huncut pici gazember”.

Sobri Jóska
Szinte hallom magam előtt.


criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 965
Ma vagy 4-5 helyen próbáltam a városban (Győr) csirkés gyrost venni, mindenütt csak bárányhúsos volt. Akkor húztam fel a szemöldököm, amikor a kedvenc lángososomnál se volt csirkés lángos. Picit gyanús. Lehet ennek az árszabályozáshoz köze? Ezekben úgy tudom nincs farhát 😊 (Grill csirke se volt a Spar-ban, ahol venni szoktam, de azt végül kaptam a Tesco melletti grillcsirkésnél.)
peterk2005
Alapszabàly: csirkegyrost nem veszünk. (Örülj, ha csak foszfát van benne)
Amadeus
Mármint csirkét nem veszünk?
A gyrosba rakják a foszfátot vagy a csirkébe?
Lecsó
Dolgoztam gyros készítéssel is foglalkozó cégnél, ráadásul az árubeszerzés is a munkaköröm része volt. Nem akarsz csirkés gyrost enni.
davemayer
Semmilyen giroszt nem akarok enni, csak érdeklődtem.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 787
 telex.hu/belfold/2022/02/19/kiraly-julia-kiszallt-marki-zay-kampanyabol-rona-peter-jelolese-miatt-akit-o-egy-huncut-pici-gazember-nek-tart

Azért érdekes lehet az a pont, amikor Király Júlia belső vívódásai eredményeképpen eljut oda, ahol már betelik a pohár.
A náci Jobbik, annak megannyi náci középembere belefér, a DK Gyurcsánnyal belefér, a sok balfaszkodó, gazdaságról összevissza beszélő politikuscsíra belefér, de Róna Péter már nem, az azért több a soknál.

Ja, hogy ez személyes...



Király a 2008-as gazdasági válság időszakában is az MNB második embere volt, a devizahitelek tömeges bedőlése után őt is bírálták, amiért a banki szféra a kliensek számára világosan érthető tájékoztatás nélkül engedte a könnyű, de kockázatos hitelek felvételét. Egyik rendszeres kritikusa az a Róna Péter közgazdász volt, akit a héten némi meglepetésre köztársasági elnöknek jelölt az ellenzék.
...
Király Júlia a Márki-Zayéknak küldött levelében az ATV szerint súlyos vádakat fogalmazott meg Róna Péter egyetemi és vállalkozói pályafutásával kapcsolatban, és bejelentette, hogy a továbbiakban nem képviseli az egyesült ellenzéket a nyilvánosságban, mert egy esetleges, Rónára vonatkozó kérdésre nem tudna mást válaszolni, mint hogy az ellenzéki államfőjelölt egy „huncut pici gazember”.

Sobri Jóska
Én ezen nagyon jót nevettem 😊 na mindegy, egy kártékony szakemberrel kevesebb, ez is valami.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 787
 voxpopuli.444.hu/2022/02/20/valasztasi-meglepetes-keszul-1-resz

Jó kis vasárnapi újságok vannak.
Gyurma Pappa
Szokásosan minőségi cikk Tókától, habár azt azért megjegyezném, hogy ez a “lehet 19% a Fidesz előnye vagy 10% az ellenezéké is jelen pillanatban” típusú közvélemény-kutató ekéző cikkek valahogy mindig akkor jönnek, amikor az egyik oldal szarul áll. De nemcsak most, 18ban meg 14ben is így volt.
Olyankor a közvélemény-kutatók túl tág hibahatárral dolgoznak, rossz az alappopuláció, félremérnek stbstb.
Ez egyébként nem von le semmit a cikk értékéből, csak érdekes.
MC12
Tóka pont leszarja az ellenzéket. Nyilván CEU tanárként nem nagy rajongója a Fidesznek, de amennyire én ismerem nem elfogult az ellenzék felé. És egyébként szakmailag igaza van 😊
Gyurma Pappa
Hát azért nem 😊 . A VOX oldalán leírta pár hónapja - egyébként nagyon korrekten - hogy ő elfogult az ellenzék felè és ne is várják az oldal követői hogy bármiféle kormánypárti cucc lesz. Ellenben rendszeresen osztja meg az ellenzéki akciókat (szavazatszámlálók, előválaztáson is aktív volt stb.) amivel nincs bajom, mert az ezek melletti szakmai cuccai tényleg rendben vannak.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 925 — Lucas Scott
 telex.hu/belfold/2022/02/19/kiraly-julia-kiszallt-marki-zay-kampanyabol-rona-peter-jelolese-miatt-akit-o-egy-huncut-pici-gazember-nek-tart

Azért érdekes lehet az a pont, amikor Király Júlia belső vívódásai eredményeképpen eljut oda, ahol már betelik a pohár.
A náci Jobbik, annak megannyi náci középembere belefér, a DK Gyurcsánnyal belefér, a sok balfaszkodó, gazdaságról összevissza beszélő politikuscsíra belefér, de Róna Péter már nem, az azért több a soknál.

Ja, hogy ez személyes...



Király a 2008-as gazdasági válság időszakában is az MNB második embere volt, a devizahitelek tömeges bedőlése után őt is bírálták, amiért a banki szféra a kliensek számára világosan érthető tájékoztatás nélkül engedte a könnyű, de kockázatos hitelek felvételét. Egyik rendszeres kritikusa az a Róna Péter közgazdász volt, akit a héten némi meglepetésre köztársasági elnöknek jelölt az ellenzék.
...
Király Júlia a Márki-Zayéknak küldött levelében az ATV szerint súlyos vádakat fogalmazott meg Róna Péter egyetemi és vállalkozói pályafutásával kapcsolatban, és bejelentette, hogy a továbbiakban nem képviseli az egyesült ellenzéket a nyilvánosságban, mert egy esetleges, Rónára vonatkozó kérdésre nem tudna mást válaszolni, mint hogy az ellenzéki államfőjelölt egy „huncut pici gazember”.

Sobri Jóska
Pedig még Sonynak is azt mondtak h this is not personal … Juli nem kapta meg a memot.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 300 — #NoStress
 telex.hu/belfold/2022/02/19/kiraly-julia-kiszallt-marki-zay-kampanyabol-rona-peter-jelolese-miatt-akit-o-egy-huncut-pici-gazember-nek-tart

Azért érdekes lehet az a pont, amikor Király Júlia belső vívódásai eredményeképpen eljut oda, ahol már betelik a pohár.
A náci Jobbik, annak megannyi náci középembere belefér, a DK Gyurcsánnyal belefér, a sok balfaszkodó, gazdaságról összevissza beszélő politikuscsíra belefér, de Róna Péter már nem, az azért több a soknál.

Ja, hogy ez személyes...



Király a 2008-as gazdasági válság időszakában is az MNB második embere volt, a devizahitelek tömeges bedőlése után őt is bírálták, amiért a banki szféra a kliensek számára világosan érthető tájékoztatás nélkül engedte a könnyű, de kockázatos hitelek felvételét. Egyik rendszeres kritikusa az a Róna Péter közgazdász volt, akit a héten némi meglepetésre köztársasági elnöknek jelölt az ellenzék.
...
Király Júlia a Márki-Zayéknak küldött levelében az ATV szerint súlyos vádakat fogalmazott meg Róna Péter egyetemi és vállalkozói pályafutásával kapcsolatban, és bejelentette, hogy a továbbiakban nem képviseli az egyesült ellenzéket a nyilvánosságban, mert egy esetleges, Rónára vonatkozó kérdésre nem tudna mást válaszolni, mint hogy az ellenzéki államfőjelölt egy „huncut pici gazember”.

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 612 — Egyéb témák lakó
 voxpopuli.444.hu/2022/02/20/valasztasi-meglepetes-keszul-1-resz

Jó kis vasárnapi újságok vannak.
Gyurma Pappa
Off:
Mivel említetted h figyeled majd a máltai választást a 16 évesek miatt: Abela most jelentette be h március 26 lesz a nap. Kb élőben hallottam mert épp be mentünk sétálni Vallettaba, ment az üdvrivalgás is …
csebi
annyiranemoff:

Köszi. Nézegetem a közvéleménykutatásokat egy ideje.

Az a bajom, hogy Máltán még nem látom azt az előretörést, hogy kínálati oldalon a pártok felnőttek volna a feladathoz. Gyanítom, hogy elég passzív lesz most a még a 16-20 éves korosztály. Bár ott is eléggé ki van a fasza mindenkinek a váltógazdasággal, gyanítom, hogy hamarosan megjelennek a "vicc" pártok. De az is igaz, hogy angolszász rendszer van, és sokat számít az egyéni.

Izland sokkal érdekesebb, ott 4 generáció nőtt fel a korhatár leszállítás tv. tervezete óta, csak a parlamenti többség blokkolta 12 éven át. Lassan akinek ehhez köze volt, falusi önk-nál sem lesz majd képviselő.
Gyurma Pappa
Majd holnap írok bővebben h mit látok kívülállóként, ami minimális infót osszeszedek.
De egy merész tippem már most van: lesz képviselő aki nem munkás vagy nacionalista.

Addig is itt egy összegzés egy viszonylag friss közvélemény kutatásból:
 www.maltatoday.com.mt/news/data_and_surveys/114799/maltatoday_survey_pn_cuts_gap_10000_election_repeat_of_2017

Nacionalisták jönnek fel ezért is írta ki gyorsan márciusra.
csebi
Ja, ezt én is így látom. Ami engem érdekel, az a részvétel lesz.

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 925 — Lucas Scott
 voxpopuli.444.hu/2022/02/20/valasztasi-meglepetes-keszul-1-resz

Jó kis vasárnapi újságok vannak.
Gyurma Pappa
Szokásosan minőségi cikk Tókától, habár azt azért megjegyezném, hogy ez a “lehet 19% a Fidesz előnye vagy 10% az ellenezéké is jelen pillanatban” típusú közvélemény-kutató ekéző cikkek valahogy mindig akkor jönnek, amikor az egyik oldal szarul áll. De nemcsak most, 18ban meg 14ben is így volt.
Olyankor a közvélemény-kutatók túl tág hibahatárral dolgoznak, rossz az alappopuláció, félremérnek stbstb.
Ez egyébként nem von le semmit a cikk értékéből, csak érdekes.
MC12
Meg mint az előválasztáson ahol a cégek megharagudtak a választókra és nem mertek többet …

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 612 — Egyéb témák lakó
 voxpopuli.444.hu/2022/02/20/valasztasi-meglepetes-keszul-1-resz

Jó kis vasárnapi újságok vannak.
Gyurma Pappa
Szokásosan minőségi cikk Tókától, habár azt azért megjegyezném, hogy ez a “lehet 19% a Fidesz előnye vagy 10% az ellenezéké is jelen pillanatban” típusú közvélemény-kutató ekéző cikkek valahogy mindig akkor jönnek, amikor az egyik oldal szarul áll. De nemcsak most, 18ban meg 14ben is így volt.
Olyankor a közvélemény-kutatók túl tág hibahatárral dolgoznak, rossz az alappopuláció, félremérnek stbstb.
Ez egyébként nem von le semmit a cikk értékéből, csak érdekes.
MC12
Tóka pont leszarja az ellenzéket. Nyilván CEU tanárként nem nagy rajongója a Fidesznek, de amennyire én ismerem nem elfogult az ellenzék felé. És egyébként szakmailag igaza van 😊

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 925 — Lucas Scott
 voxpopuli.444.hu/2022/02/20/valasztasi-meglepetes-keszul-1-resz

Jó kis vasárnapi újságok vannak.
Gyurma Pappa
Off:
Mivel említetted h figyeled majd a máltai választást a 16 évesek miatt: Abela most jelentette be h március 26 lesz a nap. Kb élőben hallottam mert épp be mentünk sétálni Vallettaba, ment az üdvrivalgás is …
csebi
annyiranemoff:

Köszi. Nézegetem a közvéleménykutatásokat egy ideje.

Az a bajom, hogy Máltán még nem látom azt az előretörést, hogy kínálati oldalon a pártok felnőttek volna a feladathoz. Gyanítom, hogy elég passzív lesz most a még a 16-20 éves korosztály. Bár ott is eléggé ki van a fasza mindenkinek a váltógazdasággal, gyanítom, hogy hamarosan megjelennek a "vicc" pártok. De az is igaz, hogy angolszász rendszer van, és sokat számít az egyéni.

Izland sokkal érdekesebb, ott 4 generáció nőtt fel a korhatár leszállítás tv. tervezete óta, csak a parlamenti többség blokkolta 12 éven át. Lassan akinek ehhez köze volt, falusi önk-nál sem lesz majd képviselő.
Gyurma Pappa
Majd holnap írok bővebben h mit látok kívülállóként, ami minimális infót osszeszedek.
De egy merész tippem már most van: lesz képviselő aki nem munkás vagy nacionalista.

Addig is itt egy összegzés egy viszonylag friss közvélemény kutatásból:
 www.maltatoday.com.mt/news/data_and_surveys/114799/maltatoday_survey_pn_cuts_gap_10000_election_repeat_of_2017

Nacionalisták jönnek fel ezért is írta ki gyorsan márciusra.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 787
 voxpopuli.444.hu/2022/02/20/valasztasi-meglepetes-keszul-1-resz

Jó kis vasárnapi újságok vannak.
Gyurma Pappa
Szokásosan minőségi cikk Tókától, habár azt azért megjegyezném, hogy ez a “lehet 19% a Fidesz előnye vagy 10% az ellenezéké is jelen pillanatban” típusú közvélemény-kutató ekéző cikkek valahogy mindig akkor jönnek, amikor az egyik oldal szarul áll. De nemcsak most, 18ban meg 14ben is így volt.
Olyankor a közvélemény-kutatók túl tág hibahatárral dolgoznak, rossz az alappopuláció, félremérnek stbstb.
Ez egyébként nem von le semmit a cikk értékéből, csak érdekes.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 291 — "Grammar maci"
Ma vagy 4-5 helyen próbáltam a városban (Győr) csirkés gyrost venni, mindenütt csak bárányhúsos volt. Akkor húztam fel a szemöldököm, amikor a kedvenc lángososomnál se volt csirkés lángos. Picit gyanús. Lehet ennek az árszabályozáshoz köze? Ezekben úgy tudom nincs farhát 😊 (Grill csirke se volt a Spar-ban, ahol venni szoktam, de azt végül kaptam a Tesco melletti grillcsirkésnél.)
peterk2005
Alapszabàly: csirkegyrost nem veszünk. (Örülj, ha csak foszfát van benne)
Amadeus
van.....

Mármint csirkét nem veszünk?
A gyrosba rakják a foszfátot vagy a csirkébe?
Lecsó
Dolgoztam gyros készítéssel is foglalkozó cégnél, ráadásul az árubeszerzés is a munkaköröm része volt. Nem akarsz csirkés gyrost enni.
davemayer
Na mondjuk elég sok minden van, amit jobb, ha nem tudunk, mibűl készül...
csi77
Igen, ezért is van az a mondás hogy amelyik étteremben eszel annak a konyhájára inkább ne menj be 😊

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 291 — "Grammar maci"
Ma vagy 4-5 helyen próbáltam a városban (Győr) csirkés gyrost venni, mindenütt csak bárányhúsos volt. Akkor húztam fel a szemöldököm, amikor a kedvenc lángososomnál se volt csirkés lángos. Picit gyanús. Lehet ennek az árszabályozáshoz köze? Ezekben úgy tudom nincs farhát 😊 (Grill csirke se volt a Spar-ban, ahol venni szoktam, de azt végül kaptam a Tesco melletti grillcsirkésnél.)
peterk2005
Alapszabàly: csirkegyrost nem veszünk. (Örülj, ha csak foszfát van benne)
Amadeus
Mármint csirkét nem veszünk?
A gyrosba rakják a foszfátot vagy a csirkébe?
Lecsó
Csirke.

Plusz a csirkéből minden bele van darálva a tolltól kezdve a szarig. Szóval hard pass, gyrost/kebabot csak és kizárólag borjút. Az eredeti kebab is borjú, nem csirke és nem véletlen.
Amadeus
Ez nem igaz, a probléma nem ez, inkább nem részletezném mi, de ez nem nuggets.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal