Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

9 napja
bogjosi New England Patriots 2 296
Közvetítik valahol a kongresszust?
peterk2005 udvari bolond
orbán fb-ján gondolom megy, de innen kb mindenki ki van tiltva onnan 😀

am tessék:
 hirtv.origo.hu/ahirtvhirei/2026/06/fidesz-tisztujito-kongresszus

Szerkesztette: bogjosi

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
9 napja
Stez SMU Mustangs 49 037 — Whoops, looks like something went wrong.
Orbán Viktor felsorolta, hogy szerinte mi vezetett a Fidesz választási vereségéhez, 10 tényezőt nevezett meg:
Nem volt elég vonzó a választási üzenetük.
A háború és a brüsszeli szankciót blokkolták a gazdaság teljesítményét.

nem értik szerencsére, de tényleg nem. Nincs miért aggódniuk MPéknek 4 év múlva sem.
Beki
De, ertik. Csak a fonok tovabbra is annyira magas lovon ul, hogy ugy gondolja, nem teheti meg, hogy elmondja a valos okokat, mert azzal osszetorne sok hive alternativ univerzumat, ahova az o sokeves munkaja miatt huzta be az embereket.

9 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 939 — The only discipline that lasts, is self discipline
Közvetítik valahol a kongresszust?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
9 napja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
Orbán Viktor felsorolta, hogy szerinte mi vezetett a Fidesz választási vereségéhez, 10 tényezőt nevezett meg:
Nem volt elég vonzó a választási üzenetük.
A háború és a brüsszeli szankciót blokkolták a gazdaság teljesítményét.

nem értik szerencsére, de tényleg nem. Nincs miért aggódniuk MPéknek 4 év múlva sem.
Beki
Ez már nem arról szól hogy ezek bármikor visszatérjenek. A saját narrativat már nem tudják felül írni. A fidess mint brend már szart se ér. Szépen atevezik szélsőjobbra aztán majd csak csurran cseppen valami. OV már szerintem vagy másban gondolkozik vagy a nyugdíjra készül, de előtte kicsinalja a fidesst
9 napja
Beki New York Jets 2 876
Orbán Viktor felsorolta, hogy szerinte mi vezetett a Fidesz választási vereségéhez, 10 tényezőt nevezett meg:
Nem volt elég vonzó a választási üzenetük.
A háború és a brüsszeli szankciót blokkolták a gazdaság teljesítményét.

nem értik szerencsére, de tényleg nem. Nincs miért aggódniuk MPéknek 4 év múlva sem.

Szerkesztette: Beki
9 napja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
Látom a stand up is elkezdődött és egyből a foszammal kezdték 😄
9 napja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
"Én nem adom fel, soha, soha, soha, soha nem adom fel" OV

"Még soha, de soha nem voltam ilyen eltökélt!" Az Uralkodó a sith-ek bosszújaból
9 napja
Jughead Dallas Cowboys 6 750
Kevés kártékonyabb dolog van Fidesz szempontból, mint Orbán. Nekem eddig se volt sok bajom a Tisza-val (jogszabályt írni mondjuk nem tudnak, ami gáz, mert úgy gondoltam, hogy ez nem nagy feladat), de most jött Orbán belenéztem és rájöttem, hogy de jó, hogy nem ez a nyomorult az ország miniszterelnöke.
9 napja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 904 — Lucas Scott
Ha ezt tudom akkor a Fideszre szavaztam volna

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
9 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 482
OV mar terel is.
Ok nem atvagjak az EU-t, hanem kitaktikazzak 😀

 telex.hu/belfold/2026/06/13/orban-viktor-tisztujito-kongresszus

Persze, meg nem lopnak, hanem atcsoportositjak a vagyont.
9 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 482
Ez eddig eleg katyvasz es nem latom h fingatnak Fityeszt vele.
Beki
Ezzel sehogy.
Vártam, hogy a migrációs témával meg a táborral jönnek elő.
Gondolom ez annak szól, hogy ezt a témát akarja vinni a Fidesz, aztán igazából most debunkolják az egészet, adva egy kis gondolkodnivalót a kongresszushoz.

Azért is gondolom ezt, mert ezek az infók nagyjából tudottak voltak, cikk is jelent meg (talán megint) egy hete/a héten, és ugye ezen a héten kezdett ezzel kampányolni az ellenzék.
Ez meg itt volt tarsolyban és várták, hogy mikor dobhatják be, hogy megnyerjék a napot, de legalábbis ne az legyen, hogy csak a Fidesz kongresszussal foglalkozzanak, hanem belevigyék az adott témát is.

Volt már ilyen, úgymond semmi extra bejelentése már, ahol kiderülnek a részletek, amik azért lehetnek jelentősek.
Lúdas Solymi
Igen, de ez is olyan, mint sok más téma, hogy ismert volt, újságírók is írtak róla stb., de most mindezt a kormány támasztja alá hivatalos papírokkal, aminek nagyobb a súlya. Új infó volt? Nem feltétlen, de az számít, hogy honnan jött most a megerősítés.
Továbbá kicsit tematizál, megint.
bogjosi
Persze, ez egyértelmű.
Nem véletlenül adják ezt elő kormányszinten, mert más az ha az állam mondja ki és más amikor újságírók, akik médiumait esetleg nem követik, így viszont nagyobb az elérhetőség és a közmédiába is bekerül.

Aztán persze lehet, hogy ezeket az infókat mostanában szedték össze, mert monitorozták, hogy mi lehet majd az ellenzéki téma.

Nekem, aki majdnem napi szinten követi a politika fogyaszthatóbb részét meg olvasok független médiát, ez nem okoz akkora meglepetést, a volt és még mindig Fidesz-szavazóknak ez lehet újdonság.

Az látszik, hogy tematizálásban jók, fölényben vannak a szociális médiában és erre építenek is, mert áttöri az emberek buborékját.

Az viszont érdekes, hogy MP megint elmondta, hogy van belsős hírforrása, ami paranoiássá teheti OV-t, lefagyaszthatja, boríthatja a kongresszusra felépített tervet és kereshetnek új témát, amivel ekézhetnék a Tiszát, mert a migrációs paktummal már nehezen jöhetnek ezután.
9 napja
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
"A hivatalos feljegyzésben az is szerepelt, hogy a választás évére ki kell élezni a migrációs konfliktust."

Ezt azért majd elolvasnám a feltöltött doksikban 😀 Miként volt ez fogalmazva

9 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 816
Ez eddig eleg katyvasz es nem latom h fingatnak Fityeszt vele.
Beki
Én nem vártam mást, egyszerűen bemutatják hogy mekkora állszent hazugok. Simán csak kifogják a szelet a Fidesz mai napjából.
Nomac
hazudtak reggel, délben meg este.
9 napja
bogjosi New England Patriots 2 296
Ez eddig eleg katyvasz es nem latom h fingatnak Fityeszt vele.
Beki
Ezzel sehogy.
Vártam, hogy a migrációs témával meg a táborral jönnek elő.
Gondolom ez annak szól, hogy ezt a témát akarja vinni a Fidesz, aztán igazából most debunkolják az egészet, adva egy kis gondolkodnivalót a kongresszushoz.

Azért is gondolom ezt, mert ezek az infók nagyjából tudottak voltak, cikk is jelent meg (talán megint) egy hete/a héten, és ugye ezen a héten kezdett ezzel kampányolni az ellenzék.
Ez meg itt volt tarsolyban és várták, hogy mikor dobhatják be, hogy megnyerjék a napot, de legalábbis ne az legyen, hogy csak a Fidesz kongresszussal foglalkozzanak, hanem belevigyék az adott témát is.

Volt már ilyen, úgymond semmi extra bejelentése már, ahol kiderülnek a részletek, amik azért lehetnek jelentősek.
Lúdas Solymi
Igen, de ez is olyan, mint sok más téma, hogy ismert volt, újságírók is írtak róla stb., de most mindezt a kormány támasztja alá hivatalos papírokkal, aminek nagyobb a súlya. Új infó volt? Nem feltétlen, de az számít, hogy honnan jött most a megerősítés.
Továbbá kicsit tematizál, megint.

Szerkesztette: bogjosi

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
9 napja
Beki New York Jets 2 876
Mondjuk az emberkereskedok efajta kiengedese is meger egy miset, de osszessegeben nem volt ez akkora bumm.
Az egybites amoba Fityesz szavazok agyilag ugysem kepesek feldolgozni az elhangzottakat.

Sztem a narancsok a mai ujitasi dontesekkel inkabb adnak lecsaphato atombombakat MPeknek.
9 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 482
Ez eddig eleg katyvasz es nem latom h fingatnak Fityeszt vele.
Beki
Ezzel sehogy.
Vártam, hogy a migrációs témával meg a táborral jönnek elő.
Gondolom ez annak szól, hogy ezt a témát akarja vinni a Fidesz, aztán igazából most debunkolják az egészet, adva egy kis gondolkodnivalót a kongresszushoz.

Azért is gondolom ezt, mert ezek az infók nagyjából tudottak voltak, cikk is jelent meg (talán megint) egy hete/a héten, és ugye ezen a héten kezdett ezzel kampányolni az ellenzék.
Ez meg itt volt tarsolyban és várták, hogy mikor dobhatják be, hogy megnyerjék a napot, de legalábbis ne az legyen, hogy csak a Fidesz kongresszussal foglalkozzanak, hanem belevigyék az adott témát is.

Volt már ilyen, úgymond semmi extra bejelentése már, ahol kiderülnek a részletek, amik azért lehetnek jelentősek.
9 napja
Beki New York Jets 2 876
Ez eddig eleg katyvasz es nem latom h fingatnak Fityeszt vele.
Beki
Én nem vártam mást, egyszerűen bemutatják hogy mekkora állszent hazugok. Simán csak kifogják a szelet a Fidesz mai napjából.
Nomac
Igen, turelmetlen voltam, kezd kibontakozni a kep
9 napja
Nomac New England Patriots 4 532 — balazs.t85@gmail.com
Ez eddig eleg katyvasz es nem latom h fingatnak Fityeszt vele.
Beki
Én nem vártam mást, egyszerűen bemutatják hogy mekkora állszent hazugok. Simán csak kifogják a szelet a Fidesz mai napjából.
9 napja
Beki New York Jets 2 876
Ez eddig eleg katyvasz es nem latom h fingatnak Fityeszt vele.
9 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 482
Apa, kezdődik! 😀

Na, nézzük mit mondanak, hogy nyerjék a napok?

MP most elég komolynak tűnik, nem a szokásosnak.

Szerkesztette: Lúdas Solymi
9 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 309 — #NoStress
MP begerjesztette a népet egy holnap reggeli rendkívüli bejelentéssel. Remélem nem lesz nagyobb a füstje, mint a lángja.
dugo93
Mindig nagyobb a füst, mint a láng. Ez a politikai kommunikáció lényege.
Eléggé béna lenne ha fordítva lenne.

9 napja
KeyG Baltimore Ravens 14 636
Mondok egy egyszerű példát, még ha nem is egyformán használható minden ágazatban. Itt ferihegyen régen takarítónénik, nem nagy pénzért dolgoztak, de azért ezt-azt félretéve maguknak, teljesen jól elvégezték a munkát. A céget (B+N) zavarta, hogy ők már a garantált bérminimum fölötti fizetésért dolgoztak, ezért elküldték őket és elkezdtek előbb közel vidékieket, majd borsodiakat, majd végül nyirségieket alkalmazni, de rövid idő alatt rájöttek, hogy annyira nem is alkalmasak, másrészt a garantált bérminimumok miatt kezdtek azok is drágák lenni nekik. Most már magyar csak elvétve van, mindenhol ázsiaiak. Ez az olcsó megoldás és pont leszarják, hogy milyen a munka minősége. De azért a B+N-nek elég jól megy, hogy rohadna el az összes krumplijuk. Ez csak a cégeken múlik és amíg azt tapasztalják, hogy van kibújási lehetőség, addig mindent meg is tesznek majd az olcsóságért. Pont ilyenek ezek a 1-2 nap alatt meggazdagodott cégvezetők. Persze nyilván nyugaton is a profit az első, de az ami itt megy, az szerintem már tarthatatlan.
Klaci79
Mondok én is egy példát, és ez a győri Audi, ahol a csirkés cégnek a 2.5x-ese az átlagos fizetés, a portást is beszámítva: az Audi is döntően munkaerő-szervező alvállalkozókkal tölteti fel az állományt, mert így nem ő foglalkoztatja az embereket, hanem az alvállalkozó, akinek máról holnapra, végkielégítés és egyéb problémák nélkül azt lehet mondani, hogy holnaptól 100 ember helyett 50 ember kell ebbe és ebbe a csarnokba.

Ez egy nagy hagyományokkal rendelkező német cég, nem egy balkáni körülmények között szocializálódott hazai újvállalkozó. A munkavállalói jogok durva megnyirbálása, a munkaerőpiaci erőviszonyok munkáltató irányba való erős eltolása a teljes piacot torzítja, nem csak a tízmilliárdos yachton két dolcsis kávét szürcsölgető újgazdagok lesznek ilyenné. Ha felszántják a foci pályát, előbb-utóbb te is alkalmazkodni fogsz a szántás nyomokhoz, ha tükör pályán szeretnél focizni, ha nem.

(Amúgy csodálkozom, hogy Ferihegyen még direktben alkalmazzák a takarítókat. Azt hittem már régen lenyúlta a bizniszt valamelyik NER-es cég aki alvállalkozóként - maláj vendégmunkásokat alkalmazva - csinálja. 😊 )
peterk2005 udvari bolond
Szerinted az emlitett B+N milyen cég?
slowmotion
Hadd ne tippeljek. 😊
peterk2005 udvari bolond
Kis-Szölgyémi Ferenc

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers

We are just the Ravens!
9 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 939 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mondok egy egyszerű példát, még ha nem is egyformán használható minden ágazatban. Itt ferihegyen régen takarítónénik, nem nagy pénzért dolgoztak, de azért ezt-azt félretéve maguknak, teljesen jól elvégezték a munkát. A céget (B+N) zavarta, hogy ők már a garantált bérminimum fölötti fizetésért dolgoztak, ezért elküldték őket és elkezdtek előbb közel vidékieket, majd borsodiakat, majd végül nyirségieket alkalmazni, de rövid idő alatt rájöttek, hogy annyira nem is alkalmasak, másrészt a garantált bérminimumok miatt kezdtek azok is drágák lenni nekik. Most már magyar csak elvétve van, mindenhol ázsiaiak. Ez az olcsó megoldás és pont leszarják, hogy milyen a munka minősége. De azért a B+N-nek elég jól megy, hogy rohadna el az összes krumplijuk. Ez csak a cégeken múlik és amíg azt tapasztalják, hogy van kibújási lehetőség, addig mindent meg is tesznek majd az olcsóságért. Pont ilyenek ezek a 1-2 nap alatt meggazdagodott cégvezetők. Persze nyilván nyugaton is a profit az első, de az ami itt megy, az szerintem már tarthatatlan.
Klaci79
Mondok én is egy példát, és ez a győri Audi, ahol a csirkés cégnek a 2.5x-ese az átlagos fizetés, a portást is beszámítva: az Audi is döntően munkaerő-szervező alvállalkozókkal tölteti fel az állományt, mert így nem ő foglalkoztatja az embereket, hanem az alvállalkozó, akinek máról holnapra, végkielégítés és egyéb problémák nélkül azt lehet mondani, hogy holnaptól 100 ember helyett 50 ember kell ebbe és ebbe a csarnokba.

Ez egy nagy hagyományokkal rendelkező német cég, nem egy balkáni körülmények között szocializálódott hazai újvállalkozó. A munkavállalói jogok durva megnyirbálása, a munkaerőpiaci erőviszonyok munkáltató irányba való erős eltolása a teljes piacot torzítja, nem csak a tízmilliárdos yachton két dolcsis kávét szürcsölgető újgazdagok lesznek ilyenné. Ha felszántják a foci pályát, előbb-utóbb te is alkalmazkodni fogsz a szántás nyomokhoz, ha tükör pályán szeretnél focizni, ha nem.

(Amúgy csodálkozom, hogy Ferihegyen még direktben alkalmazzák a takarítókat. Azt hittem már régen lenyúlta a bizniszt valamelyik NER-es cég aki alvállalkozóként - maláj vendégmunkásokat alkalmazva - csinálja. 😊 )
peterk2005 udvari bolond
Szerinted az emlitett B+N milyen cég?
slowmotion
Hadd ne tippeljek. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
9 napja
Beki New York Jets 2 876
 444.hu/2026/06/12/vege-az-mtva-nak-a-teljes-kozmedia-atalakul-jon-a-sajtoalap-es-a-fuggetlen-kozmedia-testulet
9 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 900 — The Mathematician
MP begerjesztette a népet egy holnap reggeli rendkívüli bejelentéssel. Remélem nem lesz nagyobb a füstje, mint a lángja.
dugo93
A fing elszáll?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!