Politika
68 feliratkozó
9 napja
MP begerjesztette a népet egy holnap reggeli rendkívüli bejelentéssel. Remélem nem lesz nagyobb a füstje, mint a lángja.
9 napja
Szerinted az emlitett B+N milyen cég?Mondok egy egyszerű példát, még ha nem is egyformán használható minden ágazatban. Itt ferihegyen régen takarítónénik, nem nagy pénzért dolgoztak, de azért ezt-azt félretéve maguknak, teljesen jól elvégezték a munkát. A céget (B+N) zavarta, hogy ők már a garantált bérminimum fölötti fizetésért dolgoztak, ezért elküldték őket és elkezdtek előbb közel vidékieket, majd borsodiakat, majd végül nyirségieket alkalmazni, de rövid idő alatt rájöttek, hogy annyira nem is alkalmasak, másrészt a garantált bérminimumok miatt kezdtek azok is drágák lenni nekik. Most már magyar csak elvétve van, mindenhol ázsiaiak. Ez az olcsó megoldás és pont leszarják, hogy milyen a munka minősége. De azért a B+N-nek elég jól megy, hogy rohadna el az összes krumplijuk. Ez csak a cégeken múlik és amíg azt tapasztalják, hogy van kibújási lehetőség, addig mindent meg is tesznek majd az olcsóságért. Pont ilyenek ezek a 1-2 nap alatt meggazdagodott cégvezetők. Persze nyilván nyugaton is a profit az első, de az ami itt megy, az szerintem már tarthatatlan.Mondok én is egy példát, és ez a győri Audi, ahol a csirkés cégnek a 2.5x-ese az átlagos fizetés, a portást is beszámítva: az Audi is döntően munkaerő-szervező alvállalkozókkal tölteti fel az állományt, mert így nem ő foglalkoztatja az embereket, hanem az alvállalkozó, akinek máról holnapra, végkielégítés és egyéb problémák nélkül azt lehet mondani, hogy holnaptól 100 ember helyett 50 ember kell ebbe és ebbe a csarnokba.
Klaci79
Ez egy nagy hagyományokkal rendelkező német cég, nem egy balkáni körülmények között szocializálódott hazai újvállalkozó. A munkavállalói jogok durva megnyirbálása, a munkaerőpiaci erőviszonyok munkáltató irányba való erős eltolása a teljes piacot torzítja, nem csak a tízmilliárdos yachton két dolcsis kávét szürcsölgető újgazdagok lesznek ilyenné. Ha felszántják a foci pályát, előbb-utóbb te is alkalmazkodni fogsz a szántás nyomokhoz, ha tükör pályán szeretnél focizni, ha nem.
(Amúgy csodálkozom, hogy Ferihegyen még direktben alkalmazzák a takarítókat. Azt hittem már régen lenyúlta a bizniszt valamelyik NER-es cég aki alvállalkozóként - maláj vendégmunkásokat alkalmazva - csinálja. 😊 )
peterk2005 udvari bolond
9 napja
Fú, baszki, ma láttam a Westendnél a csajt.Baj Angelika?Fuhh hallod, milyen nőt láttunk ma a Bazilikánál... Anorexiás test, a mellei egyenként nagyobbak voltak mint a fejem, a szája meg legalább kétszer akkora volt, mint Geronazzónak 😳😱24.hu/belfold/2026/06/06/deak-daniel-megafon/Ha mostantól kormányfüggetlen, akkor eddig...?
Beki
Idézném Kovi tanácsát Geronazzo Mária felé: " Fogjad a faszokat!"
Tactful Cactus
warr_b
deyell
A szája se semmi, de azok a mellnek hívott képződmények.
Tényleg megsajnáltam szegényt, hogy ott valami nagyon nincs rendben fejben, ha ennyire ki akar tűnni, valamiben különlegesnek lenni.
9 napja
Lófaszt a seggêbe vagy a pofájaba....Úgy látom Toro nyert és a Meta lekönyököltKonkrétan ez mit jelent, mit kap Toroczkai?
StormST
szaba
Draft

2001-2003-2004-2014-2016-2018
9 napja
Na jó, akkor visszamegyek.Vicc volt csak, mert kb 1 órára teljesen leállt a Facebook. Na de vissza a read only módba 😊Úgy látom Toro nyert és a Meta lekönyököltKonkrétan ez mit jelent, mit kap Toroczkai?
StormST
szaba
r.baggio
9 napja
Vicc volt csak, mert kb 1 órára teljesen leállt a Facebook. Na de vissza a read only módba 😊Úgy látom Toro nyert és a Meta lekönyököltKonkrétan ez mit jelent, mit kap Toroczkai?
StormST
szaba

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
9 napja
Úgy látom Toro nyert és a Meta lekönyököltKonkrétan ez mit jelent, mit kap Toroczkai?
StormST
9 napja
Úgy látom Toro nyert és a Meta lekönyököltmondjuk ez nekik nem jó mer nem tud terjedi az alusisak
StormST
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
9 napja
Úgy látom Toro nyert és a Meta lekönyökölt
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
9 napja
Életem munkája lenne, ha főnök kúpja lehetnék és minden sarkon belém rúgtának 🤣Hát igen, bebizonyosodik, hogy a saját "igazadért" már az emberek élete vagy halála se számít, csak lehessen okolni vele az ellefelet. Csak így tovább előre a mocsár és a szarkupac aljára!Csak irigykedsz Bercire, hogy milyen cool 😊
24.hu/belfold/2026/06/12/havasi-bertalan-ongyilkossagok-nem-azonosithato/
KB23
ender1112
9 napja
Hát igen, bebizonyosodik, hogy a saját "igazadért" már az emberek élete vagy halála se számít, csak lehessen okolni vele az ellefelet. Csak így tovább előre a mocsár és a szarkupac aljára!Csak irigykedsz Bercire, hogy milyen cool 😊
24.hu/belfold/2026/06/12/havasi-bertalan-ongyilkossagok-nem-azonosithato/
KB23
9 napja
Nem hiszem, hogy az alvállalkozók ebben a sztoriban hosszú távon megszívnák. Balásy cégei durván nyereséges, pénzben úszó cégek voltak, sok milliárdos összegeket zároltak nála, ha jól tudom éppen azért, mert megpróbálta a pénzeket kimenteni. Így, hogy zárolva vannak, nem tudja kivenni. Így akár csődeljárás jön, akár valami egyéb büntetőügy, mind az alkalmazottak, mind az alvállalkozók kifizethetők lesznek idővel az eljárás során. Szerintem.Nem, de bizony biztos vannak olyan vállalkozók, akik nem jó kedvükből önszántukból szerződtek vele. Elvègeztèk a munkát, jogosan várják a pènzt. Na most ha zárolták a számlákat, akkor őket valahogy mègiscsak ki kellene fizetni. Lehet, valóban, Balasy sajat zsebből is tudna fizetni ha akarna, de nem vagyok tisztában a pènzügyi viszonyokkal. Ezèrt mondom, hogy ezt lehetne árnyaltabban kezelni. De lehet nincs igazam elfogadom mert nem ismerek minden rèszletet. Csak az alapján amit tudok, sejtek.Ezt nem igazából értem, elég sok NER-től független cég is fizetésképtelen, mindig avatkozzon be az állam?Ééééésss a fagyi visszanyal 😀Ok viszont akik önhibájukon kívül vannak bajban azokat tènyleg engedjèk hogy rendezve legyenek.
444.hu/2026/06/12/balasy-attol-tart-hogy-a-cegeit-felszamoljak
KB23
dande2
Jughead
dande2
(Az ezen a piacon dolgozó cégeknek szerintem nagyobb fejfájást okoz most az, hogy ez a piac várhatóan drasztikusan át fog alakulni. Az állam volt eddig a legnagyobb megrendelő, a piaci részesedésnek valami egészen beteg, 30% körüli részét kitéve. Ez ha csak harmadára fog esni, az is komoly sokkhatást okozhat.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
9 napja
Ez így van, de hol van ebben az enyéni felelőség? Mert nem minden idős lett zombi, pedig nekik is ott lehetett volna az út, hogy ráfüggnek az M1-re.Nagyon fiatal koromban, kb. 30-35-ig én is így gondolkodtam, aztán kezdtem kicsit máshogy látni ezeket a dolgokat.Nem akarom érzéketlen lenni, és ha ez igaz részvétem a családnak, de aki ezt a sok baromságot bevette, amit a fidess nyomott ugyan úgy hibás a saját sorsáért. Tény hogy az állam párt aki ideig züllesztette a közbeszédet és a hangulatot, de ha a fogadó fél is ennyire bárgyú, akkor ezek amúgy se voltak életképesek.Hát igen, bebizonyosodik, hogy a saját "igazadért" már az emberek élete vagy halála se számít, csak lehessen okolni vele az ellefelet. Csak így tovább előre a mocsár és a szarkupac aljára!Én olyanról hallottam, hogy valaki öngyilkos lett április 12. után, mert nem akart a frontra menni. Azzal nem "büszkélkedik" senki.
24.hu/belfold/2026/06/12/havasi-bertalan-ongyilkossagok-nem-azonosithato/
KB23
Gyurma Pappa
KB23
Az a baj, hogy az állam nem csak a közbeszédet züllesztette le, hanem az emberek mentális ellenálló képességét és a lehetőségeit arra, hogy ezt elkerülje, kvázi "zombikat" teremtve ezáltal.
Sajnos ilyen beszűkült tudatállapottal bekerülsz egy spirálba, amiből egyedül nagyon nehéz, ha nem lehetetlen kijönni, mert te magad nem veszed észre, hogy benne vagy, külvilág meg nem segít vagy nem tud megfelelő módon segíteni.
Ezek az emberek nem életképtelenek vagy bárgyúak, hanem ilyen helyzetbe kerültek.
Lúdas Solymi
Egyetértünk, hogy a közbeszéd állapotáért felelős a volt kormány, de kellenek hozzá az emberek is, akik hagyták ezt.
Messzire vezető téma, de én sok esetben érzem azt, hogy emberek nem képesek valódi felelőséget vállalni a saját életükért, ezt nem bontom ki jobban, mert tényleg messzire vezetne.
"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
9 napja
Nem, de bizony biztos vannak olyan vállalkozók, akik nem jó kedvükből önszántukból szerződtek vele. Elvègeztèk a munkát, jogosan várják a pènzt. Na most ha zárolták a számlákat, akkor őket valahogy mègiscsak ki kellene fizetni. Lehet, valóban, Balasy sajat zsebből is tudna fizetni ha akarna, de nem vagyok tisztában a pènzügyi viszonyokkal. Ezèrt mondom, hogy ezt lehetne árnyaltabban kezelni. De lehet nincs igazam elfogadom mert nem ismerek minden rèszletet. Csak az alapján amit tudok, sejtek.Ezt nem igazából értem, elég sok NER-től független cég is fizetésképtelen, mindig avatkozzon be az állam?Ééééésss a fagyi visszanyal 😀Ok viszont akik önhibájukon kívül vannak bajban azokat tènyleg engedjèk hogy rendezve legyenek.
444.hu/2026/06/12/balasy-attol-tart-hogy-a-cegeit-felszamoljak
KB23
dande2
Jughead
9 napja
Mondok egy egyszerű példát, még ha nem is egyformán használható minden ágazatban. Itt ferihegyen régen takarítónénik, nem nagy pénzért dolgoztak, de azért ezt-azt félretéve maguknak, teljesen jól elvégezték a munkát. A céget (B+N) zavarta, hogy ők már a garantált bérminimum fölötti fizetésért dolgoztak, ezért elküldték őket és elkezdtek előbb közel vidékieket, majd borsodiakat, majd végül nyirségieket alkalmazni, de rövid idő alatt rájöttek, hogy annyira nem is alkalmasak, másrészt a garantált bérminimumok miatt kezdtek azok is drágák lenni nekik. Most már magyar csak elvétve van, mindenhol ázsiaiak. Ez az olcsó megoldás és pont leszarják, hogy milyen a munka minősége. De azért a B+N-nek elég jól megy, hogy rohadna el az összes krumplijuk. Ez csak a cégeken múlik és amíg azt tapasztalják, hogy van kibújási lehetőség, addig mindent meg is tesznek majd az olcsóságért. Pont ilyenek ezek a 1-2 nap alatt meggazdagodott cégvezetők. Persze nyilván nyugaton is a profit az első, de az ami itt megy, az szerintem már tarthatatlan.Mondok én is egy példát, és ez a győri Audi, ahol a csirkés cégnek a 2.5x-ese az átlagos fizetés, a portást is beszámítva: az Audi is döntően munkaerő-szervező alvállalkozókkal tölteti fel az állományt, mert így nem ő foglalkoztatja az embereket, hanem az alvállalkozó, akinek máról holnapra, végkielégítés és egyéb problémák nélkül azt lehet mondani, hogy holnaptól 100 ember helyett 50 ember kell ebbe és ebbe a csarnokba.
Klaci79
Ez egy nagy hagyományokkal rendelkező német cég, nem egy balkáni körülmények között szocializálódott hazai újvállalkozó. A munkavállalói jogok durva megnyirbálása, a munkaerőpiaci erőviszonyok munkáltató irányba való erős eltolása a teljes piacot torzítja, nem csak a tízmilliárdos yachton két dolcsis kávét szürcsölgető újgazdagok lesznek ilyenné. Ha felszántják a foci pályát, előbb-utóbb te is alkalmazkodni fogsz a szántás nyomokhoz, ha tükör pályán szeretnél focizni, ha nem.
(Amúgy csodálkozom, hogy Ferihegyen még direktben alkalmazzák a takarítókat. Azt hittem már régen lenyúlta a bizniszt valamelyik NER-es cég aki alvállalkozóként - maláj vendégmunkásokat alkalmazva - csinálja. 😊 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
9 napja
Nagyon fiatal koromban, kb. 30-35-ig én is így gondolkodtam, aztán kezdtem kicsit máshogy látni ezeket a dolgokat.Nem akarom érzéketlen lenni, és ha ez igaz részvétem a családnak, de aki ezt a sok baromságot bevette, amit a fidess nyomott ugyan úgy hibás a saját sorsáért. Tény hogy az állam párt aki ideig züllesztette a közbeszédet és a hangulatot, de ha a fogadó fél is ennyire bárgyú, akkor ezek amúgy se voltak életképesek.Hát igen, bebizonyosodik, hogy a saját "igazadért" már az emberek élete vagy halála se számít, csak lehessen okolni vele az ellefelet. Csak így tovább előre a mocsár és a szarkupac aljára!Én olyanról hallottam, hogy valaki öngyilkos lett április 12. után, mert nem akart a frontra menni. Azzal nem "büszkélkedik" senki.
24.hu/belfold/2026/06/12/havasi-bertalan-ongyilkossagok-nem-azonosithato/
KB23
Gyurma Pappa
KB23
Az a baj, hogy az állam nem csak a közbeszédet züllesztette le, hanem az emberek mentális ellenálló képességét és a lehetőségeit arra, hogy ezt elkerülje, kvázi "zombikat" teremtve ezáltal.
Sajnos ilyen beszűkült tudatállapottal bekerülsz egy spirálba, amiből egyedül nagyon nehéz, ha nem lehetetlen kijönni, mert te magad nem veszed észre, hogy benne vagy, külvilág meg nem segít vagy nem tud megfelelő módon segíteni.
Ezek az emberek nem életképtelenek vagy bárgyúak, hanem ilyen helyzetbe kerültek.
9 napja
Majd BGY eladja a luxus autóit vagy megnyitja a magán bankszámláját és abból finanszírózza a dolgozóti és az alvállalkozóit.Ezt nem igazából értem, elég sok NER-től független cég is fizetésképtelen, mindig avatkozzon be az állam?Ééééésss a fagyi visszanyal 😀Ok viszont akik önhibájukon kívül vannak bajban azokat tènyleg engedjèk hogy rendezve legyenek.
444.hu/2026/06/12/balasy-attol-tart-hogy-a-cegeit-felszamoljak
KB23
dande2
Jughead
9 napja
Ezt nem igazából értem, elég sok NER-től független cég is fizetésképtelen, mindig avatkozzon be az állam?Ééééésss a fagyi visszanyal 😀Ok viszont akik önhibájukon kívül vannak bajban azokat tènyleg engedjèk hogy rendezve legyenek.
444.hu/2026/06/12/balasy-attol-tart-hogy-a-cegeit-felszamoljak
KB23
dande2
9 napja
Ééééésss a fagyi visszanyal 😀and nothing of value was lost.
444.hu/2026/06/12/balasy-attol-tart-hogy-a-cegeit-felszamoljak
KB23
built for this shit
9 napja
Ééééésss a fagyi visszanyal 😀Ok viszont akik önhibájukon kívül vannak bajban azokat tènyleg engedjèk hogy rendezve legyenek.
444.hu/2026/06/12/balasy-attol-tart-hogy-a-cegeit-felszamoljak
KB23
9 napja
Ééééésss a fagyi visszanyal 😀444.hu/2026/06/12/balasy-attol-tart-hogy-a-cegeit-felszamoljak
9 napja
Nem akarom érzéketlen lenni, és ha ez igaz részvétem a családnak, de aki ezt a sok baromságot bevette, amit a fidess nyomott ugyan úgy hibás a saját sorsáért. Tény hogy az állam párt aki ideig züllesztette a közbeszédet és a hangulatot, de ha a fogadó fél is ennyire bárgyú, akkor ezek amúgy se voltak életképesek.Hát igen, bebizonyosodik, hogy a saját "igazadért" már az emberek élete vagy halála se számít, csak lehessen okolni vele az ellefelet. Csak így tovább előre a mocsár és a szarkupac aljára!Én olyanról hallottam, hogy valaki öngyilkos lett április 12. után, mert nem akart a frontra menni. Azzal nem "büszkélkedik" senki.
24.hu/belfold/2026/06/12/havasi-bertalan-ongyilkossagok-nem-azonosithato/
KB23
Gyurma Pappa
9 napja
Hát igen, bebizonyosodik, hogy a saját "igazadért" már az emberek élete vagy halála se számít, csak lehessen okolni vele az ellefelet. Csak így tovább előre a mocsár és a szarkupac aljára!Én olyanról hallottam, hogy valaki öngyilkos lett április 12. után, mert nem akart a frontra menni. Azzal nem "büszkélkedik" senki.
24.hu/belfold/2026/06/12/havasi-bertalan-ongyilkossagok-nem-azonosithato/
KB23

10 napja
Mondok egy egyszerű példát, még ha nem is egyformán használható minden ágazatban. Itt ferihegyen régen takarítónénik, nem nagy pénzért dolgoztak, de azért ezt-azt félretéve maguknak, teljesen jól elvégezték a munkát. A céget (B+N) zavarta, hogy ők már a garantált bérminimum fölötti fizetésért dolgoztak, ezért elküldték őket és elkezdtek előbb közel vidékieket, majd borsodiakat, majd végül nyirségieket alkalmazni, de rövid idő alatt rájöttek, hogy annyira nem is alkalmasak, másrészt a garantált bérminimumok miatt kezdtek azok is drágák lenni nekik. Most már magyar csak elvétve van, mindenhol ázsiaiak. Ez az olcsó megoldás és pont leszarják, hogy milyen a munka minősége. De azért a B+N-nek elég jól megy, hogy rohadna el az összes krumplijuk. Ez csak a cégeken múlik és amíg azt tapasztalják, hogy van kibújási lehetőség, addig mindent meg is tesznek majd az olcsóságért. Pont ilyenek ezek a 1-2 nap alatt meggazdagodott cégvezetők. Persze nyilván nyugaton is a profit az első, de az ami itt megy, az szerintem már tarthatatlan.Gondolkoztam, hogy válaszoljak-e, mert döntően igazad van, és egyet is értünk, és amikor reagálunk egymásra úgy tűnhet, mintha fekete-fehér módon mást gondolnánk, miközben nem. Meg azért is, mert azóta úgy hallom az index is rárepült a sztorira, és innentől kezdve már nem tudom, hogy az egész ügy nem politikai hiszti indításáról szól-e.És ezek az adatok honnan vannak?Én egy problémáról beszéltem (mert szerintem a vállalkozó is), te meg egy konkrét vállalkozóról. A gazdaságunk szarul teljesít, mégis bőven 70% fölött van a foglalkoztatási ráta, a munkanélküliségi meg 4-4.5% környékén. Ebben nincs sok tartalék. Sok szektorban semennyi sincs. Ha azt a vállalkozót megszállná a jótét lélek és többet fizetne a melósoknak, akkor lehet, hogy ő találna elég munkást, de akkor meg más nem találna, akitől elmentek hozzá dolgozni. Demográfiai problémákat nem lehet béremeléssel megoldani. Közép- és hosszú távon masszív munkaerő importra lesz szükségünk, mert belföldön nem lesz elég utánpótlás. Ez lesz. És jópár szektorban már most is ez van. Lázár nem csak paraszt volt a szaros vécékefével, de nem is volt igaza.És nem is azt írtam, hogy akkor lenne elég munkaerő, hanem azt, hogy lenne magyar jelentkező aki rendes fizetésért elvállalja. Gondolom nem azt akarod mondani, hogy Bárány it-s bért ajánl betanított munkára és nincs jelentkező. Akkor se lenne elég magyar dolgozó, ha rendesen fizetne, de ő itt konkrétan hazudik. Lenne magyar dolgozó, csak azt nem mondja el, hogy lof@sz bért ajánl nekik, akik azért nem fognak 12-16 órában dolgozni. És ez állattartás, nincs ünnepnap, nincs hétvége, nincs home office. A külföldi stop most be fog tenni az eredményébe és egyből sír a szája, jó magyar vállalkozó módjára.Persze, csak más a skála és a hatásEz mondjuk multinál is megvan, nem csak magyar sajátosság...Pedig igazat mond. Tulajdonos fejében vannak gondok arról, hogy mi is a megfelelő margin. Elég nagy minta alapján mondom, hogy előbb csökkenti a magyar közép/nagyvállakozó a dolgozói bérét, mint hogy feláldozzon 1% profitit.Na jó, szocializmust ne csináljunk esetleg? 😀 Azért ez már a "ehelyett tíz kórházat fel lehetett volna tölteni wc papírral" féle reakció, te is tudod. 😉24.hu/fn/gazdasag/2026/06/10/master-good-barany-laszlo-vendegmunkas-baromfi/Ha elég lenne az évi pár százmilliós profit a többmilliárdos helyett, és megfizetnék a magyar dolgozót európai szinten, lehet lenne ott azért magyar jelentkező is.
Negritis, a vajda
Nemes samu09
Én amúgy IT-s vagyok, 80%-ban exportra dolgozunk, és nekem is egyértelműen az a tapasztalatom, hogy a mi szakmánkban is nagy a hazai hiány. Pedig nem nehéz fizikai munka, hazai összevetésben egész jó bérek vannak. És mégis. Miért is lenne máshogy, hiszen az az IT-s aki hozzánk jönne, ötven perccel többet autózva Bécsben van és ott is IT-s hiány van. Arról nem is beszélve, hogy a mi szakmánkban úgy is lehet 8 órás állást találni, hogy fel se kell állni az otthoni gép mellől. Lényeg a lényeg, hogy mindannyian tudjuk, hogy fickónak igaza van. A demográfiai adatok meghatározóak a munkaerő piacon, És az adatok alapján kell a külföldi munkaerő. Szart pucolni is, műteni is, buszt vezetni is. Nem is kevés, hanem sok kell. Egyre több.
peterk2005 udvari bolond
Gyurma Pappa
StormST
Gyurma Pappa
Nemes samu09
peterk2005 udvari bolond
Amúgy meg de, meg lehet oldani béremeléssel a problémák egy részét, mert amit itt a vállalkozók sipítoznak az sokszor kimerül a kapzsiság és rabszolgatartás fogalmában.
Csak a te példádból kiindulva, az országon belül is rengetegen ingáznak napi 50-100km-et vagy akár egy órát más városba, megyébe, mert csak ott van megfelelő munka, megfelelő fizetésért, a lukra futó vállalkozó meg kajabál, hogy nincs munakerő.
Lúdas Solymi
Lényeg a lényeg: a foglalkoztatási adatokat fejből írtam, most nem néztem meg. (Egyébként hazai és EU statisztikákból szoktam ilyesmit olvasni és összevetni egymással.) A béremelés meg valóban meg tud oldani egy csomó problémát ... de azok inkább szociális, emberiességi, esélyegyenlőségi, stb. problémák szerintem. (Én egyébként nem csak a bérszínvonallal, hanem - lásd az alábbi néhány hozzászólást is - a munkavállalói jogok földbe tiprásában legalább akkora megoldandó problémát látok, mert ebben a NER-nek óriási bűnei vannak.)
Az ingázás egy komplex téma, én nem szeretem leegyszerűsíteni arra, hogy fizessék meg jobban az ingázókat és megoldódik a helyzet. Egyrészt nem ilyen egyszerű - pl. én sem tudok olyan rezsi óradíjért dolgozni Győrben, mint egy pesti ugyanezt csináló cég, másrészt ez is az "ingázás" egy formája, mert sok pesti munkát éppen azért nyerünk el, mert olcsóbbak vagyunk, nem beszélve a külföldi munkáinkról -, másrészt a demográfiai problémák erre ugyanúgy rárakódnak, mintha nem lennének regionális különbségek.
peterk2005 udvari bolond
Szerkesztette: Klaci79