Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

11 napja
NB2 New England Patriots 29 009 — nabege2@yahoo.com
mindenkinek változnia kell, az a kérdés mindenki akar-e
és ha nem akar, akkor miért erőltetjük
11 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 939 — The only discipline that lasts, is self discipline
Viszont a kèpessègbeli szegregációt/integrációt/inklúziót igenis őszintén vègig kellene gondolni, beszèlni, tárgyalni, kezelni. Abban nincs vita, hogy EGY iskolán belül egymás mellett helye van mondjuk egy SNIs meg egy zseni gyereknek vagy egy halmozottan sèrült ès èp gyereknek, ez ok. Ahogy a társadalomban is.
De osztályszinten, nevelèsi, tanítási,. oktatási szinten különbsèget kell tenni. Figyelem ez nem èrtèk különbsègtètel, nem èrtèkesebb vagy èrtèktelenebb a másik (ezt lehetetlen a társadalmi gondolkodáson átverni) hanem mindenkinek másra van szüksége. Ezzel nincs is baj. A baj ott van hogy mondjuk a tanulasban akadályozott nem kapja meg megfelelő színvonalú oktatast,.amire neki lenne szüksége ugyan úgy, mint a zseni, vagy "normál" kèpessègű gyerek. Elsősorban ezt a kèrdèst kellene kezelni ès helyre tenni.
Mondjuk azzal kezdve hogy abstart minden családnak ahol szükség van rá korai fejlesztést elèrhetővè tenni kisgyermek korban. S akkor mire iskolába megy a kölyök, már sok minden rendeződik. Kevesebb lenne ott ezzel a problèma.dande2
Én egy kis falusi általánosba jártam, Az első négy évet egy integrált alsós osztályban, ahol elsőtől negyedikig egyberakták a diákokat, a tanár(nő) együtt tanította a négy évfolyamot egyben. A padtársam az első három éven egy beszédhibás cigány gyerek volt, aki miatt fél évente mentünk tetűírtásra, mert állandóan betetvesedett ,,, és általa én is meg úgy az osztály harmada még szintén. Negyedikben lemaradt, osztályt ismételt, így más lett a padtársam utána. Volt, hogy az is roma volt, volt, hogy nem.

Ebből a környezetből mentem ötödikes koromban megyei kis matematikus versenyre, két évvel később országos versenyen voltam helyezett, hetedikes koromban meghívtak a győri Révai gimnázium matematikai tehetséggondozó képzésére (heti 2 alkalommal szakkör-szerű iskola utáni oktatás). aztán - felvételi nélkül - a győri Révaiba, majd az ELTE-re, aztán postgraduate Oxfordba. A szüleimtől azon kívül, hogy imádtak bennünket, nem kaptam/kaptunk a tesómmal együtt semmi extra oktatást. Sem ők nem foglalkoztak velünk külön, sem iskolán kívüli magán tanár, magán képzés, se semmi. A suli és kész.

Annak idején egyébként rengeteg hasonló sorsú diáktársam volt. Az ELTE évfolyamomban (matematikus, majd mat-fiz) jópár olyan diák volt, aki nem is gimnáziumból, hanem szakközépből jött, nem is értelmiségi családból.

Nem tudom mi romlott el, és hogyan lehetne javítani rajta, de kívülről nézve, laikusként az a gyanúm, hogy nem is igazán a pénzen és a tehetséggondozás megreformálásán esnek térdre a dolgok, hanem egyszerűen a szemlélet, a légkör nem az igazi. És egyszerű szemlélet / légkör változás is rengeteget tudna mozdítani jó irányba.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 napja
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Győrfi Pálról semmi reakció?
Én bírtam ....
csi77
Hianyozni fog az organuma, de azert nem artott a verfrissites, plusz mar elegge celebesedett. Ha jol lattam, egy fiatal no lett az utodja.
11 napja
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 9 388 — Bears & Illinois fan
Győrfi Pálról semmi reakció?
Én bírtam ....

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
12 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 816
 telex.hu/belfold/2026/06/10/azt-akartak-hogy-a-fideszes-kapcsolatait-elhallgassa-a-fovarosi-korrupcios-ugy-kulcsfiguraja?fbclid=IwVERFWASWBthleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZAo2NjI4NTY4Mzc5AAEe6qhHO0L0Ocku0qa0edhUs8HIi3LDJXUHUOwB-rilcfq95WTgtmMM52nNUFQ_aem_TtX0kBr84R3BhdARqs054A
12 napja
Jughead Dallas Cowboys 6 750
Basszus, már oda is eljutottunk, hogy Győrfi Palit leváltják.
zacknorb
oda kéne eljutni, hogy a legfőbb ügyészt váltjuk le.
deyell
folyamatban
resistance is futile
tenyleg amugy akartam is kerdezni, hogy Sulyok utan ki van on the clock?
csebi
Egyszerre lesz mindenki eltávolítva.

Szerkesztette: Jughead
12 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 022 — zászló zászló szív
Bocs hosszú lett 😏
dande2
Minden hozzászólásod alapján úgy gondolom, hogy te egy kiváló ember vagy, és tényleg a hited szerint élsz és cselekszel. Nem személyesen neked szántam a hozzászólást, de a rendszer valós és létezik. Az egyházi iskolák (itt Pécsett biztosan, de a környékben is) szelektálnak a gyerekek között származás, vagyoni helyzet és pl SNI kódok alapján. A körzeti iskola, ahol pl. földrajzilag a refi is tartozik, kénytelen befogadni a leányanya otthonból a gyerekeket, pedig a refi közelebb lenne, de fel sem merül...

12 napja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 904 — Lucas Scott
Basszus, már oda is eljutottunk, hogy Győrfi Palit leváltják.
zacknorb
oda kéne eljutni, hogy a legfőbb ügyészt váltjuk le.
deyell
folyamatban
resistance is futile
tenyleg amugy akartam is kerdezni, hogy Sulyok utan ki van on the clock?

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
12 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 816
Basszus, már oda is eljutottunk, hogy Győrfi Palit leváltják.
zacknorb
oda kéne eljutni, hogy a legfőbb ügyészt váltjuk le.
deyell
folyamatban
12 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 900 — The Mathematician
file:///C:/Users/czene.gabor/Downloads/6_2025.%20sz%C3%A1m%C3%BA%20elvi%20%C3%A1ll%C3%A1sfoglal%C3%A1s%20a%20p%C3%A1rhuzamos%20egyh%C3%A1zi%20k%C3%B6znevel%C3%A9si%20int%C3%A9zm%C3%A9nyek,%20valamint%20a%20roma%20gyerekek%20iskolai%20szegreg%C3%A1ci%C3%B3j%C3%A1nak%20%C3%B6sszef%C3%BCgg%C3%A9seir%C5%91l.pdf
nagylaza, főpohárnok
vinyódat is postázod? 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
12 napja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 296 — Így remélem megfelelek nektek.....
Az hagyján de Lannertnek is azèrt sikerült hülyesèget beszèlnie, ha tènyleg ezt így mondta....(csak akkor kapnak az egyházi iskolák pènzt ha roma gyerekeket is felvesznek....)

Jelentem felvesznek, nem is keveset.
dande2
Egyházi iskolába járnsk a gyerekeim, és nem csak romákat nem vesznek fel, de a városban köztudott tény, hogy a legkisebb SNI-s gyanús gyereket is kidobják.

Tudom, mert velünk is megpróbálták, csak én jigképzett emberként tudom a határokat.

Lehet ti vagytok az üdítő kivétel, de nagyvárosban az egyházi iskolák (a pécsi református suli is) szegregál, durván.

Mobilról nem akarom hosszan leírni, de a sztorit elküldte már a feleségem direktben az oktatási minisztériumnak, sima egyszerű szülőkként.
Gyurma Pappa
Egyfelől sajnálom a negatív èlmènyt èn kèrek elnèzèst... egyèbkènt ez azèrt èrdekes mert pl pont a pècsi refi ami arról is "híres" hogy a környéken jó nèhány iskolát megmentettek, átvettek, működtetnek, ami nèlkülük már bezárt volna. Ahova tudomásom szerint sok hátrányos nehèz helyzetű, akár roma gyerek jár. De elfogadom hogy a nagy városi suliban más a helyzet.

A mi iskolánk ilyen szempontból speciális mert felnőtt kèpzèsben vagyunk benne 16 èves kor után (ami lehet nemsokára ki lesz tolva 18-ra, esti gimi èrettsègire kèszít) ès nincs sok roma tanulónk de ez tènyleg csak rajtuk múlik.


A többiekère is itt reagálva: valóban, a vatikáni szerződés èrdekes lesz, hogy azzal mit kezdenek, azt nem tudják csak úgy figyelmen kívül hagyni.

A másik, amit Szaba is pedzeget ès amivel ti is szembesültetek illetve sokan szembesülnek. Lehet nem leszek nèpszerű megpróbálom èrthetően leírni: a származási, vallási, szociális hátránnyal rendelkező, szexuális irányultság beli ès hasonló kategóriájú szegregációnak nincs helye valóban.

Viszont a kèpessègbeli szegregációt/integrációt/inklúziót igenis őszintén vègig kellene gondolni, beszèlni, tárgyalni, kezelni. Abban nincs vita, hogy EGY iskolán belül egymás mellett helye van mondjuk egy SNIs meg egy zseni gyereknek vagy egy halmozottan sèrült ès èp gyereknek, ez ok. Ahogy a társadalomban is.
De osztályszinten, nevelèsi, tanítási,. oktatási szinten különbsèget kell tenni. Figyelem ez nem èrtèk különbsègtètel, nem èrtèkesebb vagy èrtèktelenebb a másik (ezt lehetetlen a társadalmi gondolkodáson átverni) hanem mindenkinek másra van szüksége. Ezzel nincs is baj. A baj ott van hogy mondjuk a tanulasban akadályozott nem kapja meg megfelelő színvonalú oktatast,.amire neki lenne szüksége ugyan úgy, mint a zseni, vagy "normál" kèpessègű gyerek. Elsősorban ezt a kèrdèst kellene kezelni ès helyre tenni.
Mondjuk azzal kezdve hogy abstart minden családnak ahol szükség van rá korai fejlesztést elèrhetővè tenni kisgyermek korban. S akkor mire iskolába megy a kölyök, már sok minden rendeződik. Kevesebb lenne ott ezzel a problèma.

Arról nem is beszélve hogy amióta világ a világ de ez a megkülönböztetés egyèbkènt lètezik már csak azzal, hogy speciális zenei, humán vagy matek vagy sport vagy termèszettudományos osztály, iskola ès ezzel senkinek semmi baja nincs. Vagy azzal hogy matekból, nyelvekből külön gyengèbb ès erősebb csoportokat csinálunk osztályon belül. Ez is teljesen elfogadott.
Szóval csak azt várom hogy vègre (ha már felszabadultunk) őszintén lehessen beszèlni a dolgokról, a gyökerèt keressük meg a problèmának ès azt kezeljük, ès ne ragadjunk meg a "divatos" ès hangzatos probléma felvetèseknèl kèrdèseknèl amivel egyszerű ès nèpszerű tematizálni. Csak a lènyeg sikkad el megint.

Bocs hosszú lett 😏
12 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 881
Remélem èsznèl lesznek ès nem jön a fürdővíz gyerek effektus ebben a kèrèsben. De úgy tűnik kommunikáció alapján lenne mit finomítani.
dande2
(mondjuk szerintem nem gyengébb képességű csak tanulásban akadályozott).
Nemes samu09
Pedig sok gyengébb a képességei által. Nem mind, de nagyon sok. Nem megvető jelleggel írom, hanem tény.

Szerkesztette: szaba
12 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 022 — zászló zászló szív
Az hagyján de Lannertnek is azèrt sikerült hülyesèget beszèlnie, ha tènyleg ezt így mondta....(csak akkor kapnak az egyházi iskolák pènzt ha roma gyerekeket is felvesznek....)

Jelentem felvesznek, nem is keveset.
dande2
Egyházi iskolába járnsk a gyerekeim, és nem csak romákat nem vesznek fel, de a városban köztudott tény, hogy a legkisebb SNI-s gyanús gyereket is kidobják.

Tudom, mert velünk is megpróbálták, csak én jigképzett emberként tudom a határokat.

Lehet ti vagytok az üdítő kivétel, de nagyvárosban az egyházi iskolák (a pécsi református suli is) szegregál, durván.

Mobilról nem akarom hosszan leírni, de a sztorit elküldte már a feleségem direktben az oktatási minisztériumnak, sima egyszerű szülőkként.

12 napja
Löfli Buffalo Bills Indiana Hoosiers 24 240 — ellenIktriad / 2026 Arena4 March Madness winner
Gyönyörű, és ne nyíljon ki a bicska az ember zsebében...
'21-ben végzett, nulla hozzáadott értékkel már milliókat keres havonta.

 telex.hu/belfold/2026/06/09/szucs-gabor-fidesz-megafon-alapjogokert-kozpont-szazadveg
Lúdas Solymi
azt elhiszitek hogy épp ezeket a kommenteket nézegetem melóban a patikában amikor nyílik az ajtó és bejön a pali...😊
yooker
remélem pofán basztad a nevemben is <3 #ezmáraszeretetország?


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
12 napja
Nemes samu09 Houston Texans 4 665 — I like the Texans, I like who we are
Remélem èsznèl lesznek ès nem jön a fürdővíz gyerek effektus ebben a kèrèsben. De úgy tűnik kommunikáció alapján lenne mit finomítani.
dande2
Nem mondom, hogy igaza van, és az én példám simán lehet csak egy kivétel. Egy szabolcsi faluban jártam általanosba. Jópár évvel azután, hogy elballagtam, az egyház átvette az iskolát (és az óvodát is). A következő tanévben elkezdtek jönni gyerekek a környező falvakból is, pedig az én időmben ez nem volt divat. A legtöbb településen él ismerősöm, akik azzal magyarázták ezt, hogy csak nem fogja olyan osztályba járatni a gyerekét ahol cigányok is vannak, vagy az elegánsabb megfogalmazás: olyan helyen tanuljon a gyerek, ahol nem akadályozzák a munkát gyengébb képességű gyerekek (mondjuk szerintem nem gyengébb képességű csak tanulásban akadályozott).
12 napja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 788 — beers & Packers
Az hagyján de Lannertnek is azèrt sikerült hülyesèget beszèlnie, ha tènyleg ezt így mondta....(csak akkor kapnak az egyházi iskolák pènzt ha roma gyerekeket is felvesznek....)
Jelentem felvesznek, nem is keveset.
Sőt, sok helyen azèrt van mèg iskola nagyrészt 99% roma tanulóval (BAZ, Szabolcs Szatmár, Hajdú) mert már csak az egyház vállalta be ès már csak roma gyerek èl ott amúgy...
Az pedig egy másik dolog hogy gyakran a romák nem vállaljak be az egyházi iskolát ha van lehetőség választani mert ők nem akrnak annak a szabályaihoz igazodni (viselkedni kellene be kellne járni órakra stb).
dande2
Egyfelől: bármire hivatkozik Lannert Judit, a vatikáni szerződés miatt, ami nem csupán a katolikus, hanem annak nyomán például a református egyházra is érvényes (az egyházak igazán hálásak lehetnek Horn Gyulának), az állam valóban nem csökkentheti a felekezeti iskolák normatíváját. A kormány abba se szólhat bele, hogy az egyházak hol, hány iskolát hoznak létre. Akárhol, akárhányat. És akkor automatikusan jár hozzá az állami pénz.
Hasonlóval egyébként minisztereként Göncz Kinga is próbálkozott a szociális intézmények esetében, de vele is szembejött a vatikáni szerződés.
Másfelől: az, hogy tudsz mondani jó példákat, csak árnyalja, de nem változtatja meg az összképet. Olvasásra ajánlom ezt a jelentést (legalább az összefoglaló részt), ami arról szól, hogy az egyházi iskolák hogyan erősítik a szegregációt. És ebben vastagon benne vannak a reformátusok is:
file:///C:/Users/czene.gabor/Downloads/6_2025.%20sz%C3%A1m%C3%BA%20elvi%20%C3%A1ll%C3%A1sfoglal%C3%A1s%20a%20p%C3%A1rhuzamos%20egyh%C3%A1zi%20k%C3%B6znevel%C3%A9si%20int%C3%A9zm%C3%A9nyek,%20valamint%20a%20roma%20gyerekek%20iskolai%20szegreg%C3%A1ci%C3%B3j%C3%A1nak%20%C3%B6sszef%C3%BCgg%C3%A9seir%C5%91l.pdf
12 napja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 296 — Így remélem megfelelek nektek.....
Az hagyján de Lannertnek is azèrt sikerült hülyesèget beszèlnie, ha tènyleg ezt így mondta....(csak akkor kapnak az egyházi iskolák pènzt ha roma gyerekeket is felvesznek....)

Jelentem felvesznek, nem is keveset.
Sőt, sok helyen azèrt van mèg iskola nagyrészt 99% roma tanulóval (BAZ, Szabolcs Szatmár, Hajdú) mert már csak az egyház vállalta be ès már csak roma gyerek èl ott amúgy...
Az pedig egy másik dolog hogy gyakran a romák nem vállaljak be az egyházi iskolát ha van lehetőség választani mert ők nem akrnak annak a szabályaihoz igazodni (viselkedni kellene be kellne járni órakra stb).

Illetve akkor vezessük be itt is Rooney rulet????

Most akkor "csak" gyerek van származás nèlkül, vagy van roma ès nem roma gyerek?

Szóval ez ilyen belpestis nèzőpontra sikerült bármekkora nagy kutató...de talán ha kicsit körülnéz lehet vele tárgyalni.

Azzal együtt írom ezt, hogy ahol megoldható az állami oktatás ès nincs hagyományok szerinti (múlttal rendelkező) jól működő egyházi iskola ott nem kell egyházi iskolát nyitni hanem az állam oldja meg. Nem vagyok az egyházi iskola feltètlen híve, sőt....

S mèg egyszer, hangsúlyos, hogy nem, nem kapnak az egyházi iskolák több pènzt mint az államiak a normatívban ès a működésiben, csak máskèpp oszlik el, ès mivel általában az egyházi iskolák a fenntartón keresztül közvetlenül megkapják a pènzt, jobban ès sokszor szabadabban gazdálkodhatnak vele. Ennyi a különbség hogy az egyházinak van gazdája közössège ami odafigyel rá, míg az államinak kevèsbè. (Az megint egy következő kèrdès, hogy pl a felújításoknál mièrt az egyházi iskoláknak adtak plusz pènzt ès az államinak nem, de ez meg a figyesz-álkdnp gerinctelensège, ezen termesztésen változtatni kell)

Remélem èsznèl lesznek ès nem jön a fürdővíz gyerek effektus ebben a kèrèsben. De úgy tűnik kommunikáció alapján lenne mit finomítani.
12 napja
Dagobert bácsi 333
Basszus, már oda is eljutottunk, hogy Győrfi Palit leváltják.
zacknorb
Mi ezzel a baj ?
12 napja
deyell Las Vegas Raiders 12 851 — Sworn to the Dark
Basszus, már oda is eljutottunk, hogy Győrfi Palit leváltják.
zacknorb
oda kéne eljutni, hogy a legfőbb ügyészt váltjuk le.
deyell
anarchoszindikalista népfrontot követelek!!!
a legfőbb ügyészt nem ugyanazzal a lendülettel tudják majd megreptetni majd, mint varga zst, poltot, szatyorfost, az nmhh elnökét meg a többi fogyit?
fake.id
olyan egyszerűen egyiket sem tudják eltávolítani. különben már megtették volna.

built for this shit

12 napja
StormST Denver Broncos 12 991 — SB 50 Champion @ Grund

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
12 napja
fake.id 1 930 — sixseveeeeeen
Basszus, már oda is eljutottunk, hogy Győrfi Palit leváltják.
zacknorb
oda kéne eljutni, hogy a legfőbb ügyészt váltjuk le.
deyell
anarchoszindikalista népfrontot követelek!!!
a legfőbb ügyészt nem ugyanazzal a lendülettel tudják megreptetni majd, mint varga zst, poltot, szatyorfost, az nmhh elnökét meg a többi fogyit?

Szerkesztette: fake.id

what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!
12 napja
deyell Las Vegas Raiders 12 851 — Sworn to the Dark
Basszus, már oda is eljutottunk, hogy Győrfi Palit leváltják.
zacknorb
oda kéne eljutni, hogy a legfőbb ügyészt váltjuk le.

built for this shit

12 napja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 625 — Kinek mit intézett a kormánya
Basszus, már oda is eljutottunk, hogy Győrfi Palit leváltják.

Poloska vagyok.
12 napja
StormST Denver Broncos 12 991 — SB 50 Champion @ Grund
 www.youtube.com/watch?v=oSZjpT6O-zk

Hát, erre csak annyit tudok mondani, hogy csodálatos...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
12 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 142 — Cowboys fan
Mi a gond? Semmi prosztót nem írt, voltak itt már sokkal cifrábbak is. Vagy a nő maga nem tetszik, és arra értetted a szintet? 😛
warr_b
Alapvetően nem kedvelem a nyálcsorgatást, de azért nézzen már ki valahogy, na.
szaba
Örülj ha elviszik eloled, neked több jut
Negritis, a vajda
Az a baj, hogy a Szentkiralyi Alexandra-sorba alltam be, de hat hiaba visz el egy jelentkezot Benyo, meg igy is marad elottem gy kisebb tomeg.
Stez
Durván túlértékelt a nő. Egy nagyobbacska vidéki városban délután/este a sétálóutcán egy óra alatt 10 jobbat látsz.

Szvsz csak azért vannak ráfeszülve sokan, mert "valaki"
Ha ugyanezzel külsővel az Aldiban lenne pénztáros, észre sem vennétek.😀
Jan
lehetnek zsánerek, és esetleg abba beleillik. nekem pl a barna, egyenes hajú nők (is) a zsánerem. csak legyenek ápoltak.
na mondjuk Szandikának oda kell figyelni arra a szemöldökre, de alapból onnan kezdve egy kellemes kinézetű, kellemes alakú nő tud lenni. szép nagy szájjal 😮
slowmotion
Ezt nem vitatom.
Csak ez önmagában nem indokolja a körülötte kialakult hype-ot.
Jan
És van rajta pina is.