Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

11 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 482
 24.hu/fn/gazdasag/2026/06/10/master-good-barany-laszlo-vendegmunkas-baromfi/
Negritis, a vajda
Ha elég lenne az évi pár százmilliós profit a többmilliárdos helyett, és megfizetnék a magyar dolgozót európai szinten, lehet lenne ott azért magyar jelentkező is.
Nemes samu09
Na jó, szocializmust ne csináljunk esetleg? 😀 Azért ez már a "ehelyett tíz kórházat fel lehetett volna tölteni wc papírral" féle reakció, te is tudod. 😉

Én amúgy IT-s vagyok, 80%-ban exportra dolgozunk, és nekem is egyértelműen az a tapasztalatom, hogy a mi szakmánkban is nagy a hazai hiány. Pedig nem nehéz fizikai munka, hazai összevetésben egész jó bérek vannak. És mégis. Miért is lenne máshogy, hiszen az az IT-s aki hozzánk jönne, ötven perccel többet autózva Bécsben van és ott is IT-s hiány van. Arról nem is beszélve, hogy a mi szakmánkban úgy is lehet 8 órás állást találni, hogy fel se kell állni az otthoni gép mellől. Lényeg a lényeg, hogy mindannyian tudjuk, hogy fickónak igaza van. A demográfiai adatok meghatározóak a munkaerő piacon, És az adatok alapján kell a külföldi munkaerő. Szart pucolni is, műteni is, buszt vezetni is. Nem is kevés, hanem sok kell. Egyre több.
peterk2005 udvari bolond
Pedig igazat mond. Tulajdonos fejében vannak gondok arról, hogy mi is a megfelelő margin. Elég nagy minta alapján mondom, hogy előbb csökkenti a magyar közép/nagyvállakozó a dolgozói bérét, mint hogy feláldozzon 1% profitit.
Gyurma Pappa
Ez mondjuk multinál is megvan, nem csak magyar sajátosság...
StormST
Persze, csak más a skála és a hatás
Gyurma Pappa
És nem is azt írtam, hogy akkor lenne elég munkaerő, hanem azt, hogy lenne magyar jelentkező aki rendes fizetésért elvállalja. Gondolom nem azt akarod mondani, hogy Bárány it-s bért ajánl betanított munkára és nincs jelentkező. Akkor se lenne elég magyar dolgozó, ha rendesen fizetne, de ő itt konkrétan hazudik. Lenne magyar dolgozó, csak azt nem mondja el, hogy lof@sz bért ajánl nekik, akik azért nem fognak 12-16 órában dolgozni. És ez állattartás, nincs ünnepnap, nincs hétvége, nincs home office. A külföldi stop most be fog tenni az eredményébe és egyből sír a szája, jó magyar vállalkozó módjára.
Nemes samu09
Én egy problémáról beszéltem (mert szerintem a vállalkozó is), te meg egy konkrét vállalkozóról. A gazdaságunk szarul teljesít, mégis bőven 70% fölött van a foglalkoztatási ráta, a munkanélküliségi meg 4-4.5% környékén. Ebben nincs sok tartalék. Sok szektorban semennyi sincs. Ha azt a vállalkozót megszállná a jótét lélek és többet fizetne a melósoknak, akkor lehet, hogy ő találna elég munkást, de akkor meg más nem találna, akitől elmentek hozzá dolgozni. Demográfiai problémákat nem lehet béremeléssel megoldani. Közép- és hosszú távon masszív munkaerő importra lesz szükségünk, mert belföldön nem lesz elég utánpótlás. Ez lesz. És jópár szektorban már most is ez van. Lázár nem csak paraszt volt a szaros vécékefével, de nem is volt igaza.
peterk2005 udvari bolond
És ezek az adatok honnan vannak?

Amúgy meg de, meg lehet oldani béremeléssel a problémák egy részét, mert amit itt a vállalkozók sipítoznak az sokszor kimerül a kapzsiság és rabszolgatartás fogalmában.

Csak a te példádból kiindulva, az országon belül is rengetegen ingáznak napi 50-100km-et vagy akár egy órát más városba, megyébe, mert csak ott van megfelelő munka, megfelelő fizetésért, a lukra futó vállalkozó meg kajabál, hogy nincs munakerő.
11 napja
Nomac New England Patriots 4 532 — balazs.t85@gmail.com
“Ahogy látom, a Master Good tegnapi siráma arról, hogy nem építi meg az új gyárát, ha nem jöhet külföldi munkaerő, nem váltott ki sajnálatot a társadalomban. Nem csoda ez. Ha megnézzük, hogy mennyi a nettó átlagbér ennél a cégnél csak az elmúlt évben, amely átlagbérben a nagy számú vezető dolgozó milliós bére is benne van, havi 345.000,- Ft. Ezzel az átlagbérrel állítanak elő az emberek a tulajdonosoknak 105 milliárd forintos bevételt, s az adózás után több, mint 25 milliárd forint nyereséget. Az összes bérköltség a bevétel mindössze 16.6 %-a, az összes adózott nyereség a bevétel 24,3 %-a. Azaz jelentősen magasabb, 8 %-val magasabb, jövedelmet vesz ki a cégből a Bárány család, mint az összes, 2115 fő dolgozó. Ráadásul ezekben a cégekben a tulajdonosok minden olyan költséget is elszámolnak, amelyeket a dolgozóknak a bérükből kell az életükhöz finanszírozniuk, azaz a tulajdonosoknak jóval magasabb anyagi előnye van a vállalatból, mint a nyereség összege maga. Nyugat-Európában az ilyen volumenű cégeknél általában kizárt, hogy a nyereségük a bevételhez képest magasabb arányú legyen, mint az összes dolgozóra jutó összes bérköltség.
A Mercedes vállalatnál Magyarországon 50 %-val magasabb az átlag nettó dolgozói bér, mint a Master Goodnál, az Audinál pedig 2,44-szerese a dolgozói átlagbér, mint a Master Goodnál.
Így hát, kicsit vissza kellene venni a kapzsiságból, és elképzelhető hogy lenne minőségi dolgozó is.”
ozibozi
Ha egy ilyet meglátna a Francia union, már másnap sztrájk lenne. Sokat szenvedek velük, mert rosszabbak mint az auditorok, de tudnám díjazni ha nem lehetne itthon sem hülyének nézni minket.
11 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 881
“Ahogy látom, a Master Good tegnapi siráma arról, hogy nem építi meg az új gyárát, ha nem jöhet külföldi munkaerő, nem váltott ki sajnálatot a társadalomban. Nem csoda ez. Ha megnézzük, hogy mennyi a nettó átlagbér ennél a cégnél csak az elmúlt évben, amely átlagbérben a nagy számú vezető dolgozó milliós bére is benne van, havi 345.000,- Ft. Ezzel az átlagbérrel állítanak elő az emberek a tulajdonosoknak 105 milliárd forintos bevételt, s az adózás után több, mint 25 milliárd forint nyereséget. Az összes bérköltség a bevétel mindössze 16.6 %-a, az összes adózott nyereség a bevétel 24,3 %-a. Azaz jelentősen magasabb, 8 %-val magasabb, jövedelmet vesz ki a cégből a Bárány család, mint az összes, 2115 fő dolgozó. Ráadásul ezekben a cégekben a tulajdonosok minden olyan költséget is elszámolnak, amelyeket a dolgozóknak a bérükből kell az életükhöz finanszírozniuk, azaz a tulajdonosoknak jóval magasabb anyagi előnye van a vállalatból, mint a nyereség összege maga. Nyugat-Európában az ilyen volumenű cégeknél általában kizárt, hogy a nyereségük a bevételhez képest magasabb arányú legyen, mint az összes dolgozóra jutó összes bérköltség.
A Mercedes vállalatnál Magyarországon 50 %-val magasabb az átlag nettó dolgozói bér, mint a Master Goodnál, az Audinál pedig 2,44-szerese a dolgozói átlagbér, mint a Master Goodnál.
Így hát, kicsit vissza kellene venni a kapzsiságból, és elképzelhető hogy lenne minőségi dolgozó is.”
ozibozi
honnan az idézet?
csak hogy havernak át tudjam küldeni aki védte őket hogy nem kéne megnyomorítani a magyar cégeket
Negritis, a vajda
Kuruc info.
11 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 900 — The Mathematician
“Ahogy látom, a Master Good tegnapi siráma arról, hogy nem építi meg az új gyárát, ha nem jöhet külföldi munkaerő, nem váltott ki sajnálatot a társadalomban. Nem csoda ez. Ha megnézzük, hogy mennyi a nettó átlagbér ennél a cégnél csak az elmúlt évben, amely átlagbérben a nagy számú vezető dolgozó milliós bére is benne van, havi 345.000,- Ft. Ezzel az átlagbérrel állítanak elő az emberek a tulajdonosoknak 105 milliárd forintos bevételt, s az adózás után több, mint 25 milliárd forint nyereséget. Az összes bérköltség a bevétel mindössze 16.6 %-a, az összes adózott nyereség a bevétel 24,3 %-a. Azaz jelentősen magasabb, 8 %-val magasabb, jövedelmet vesz ki a cégből a Bárány család, mint az összes, 2115 fő dolgozó. Ráadásul ezekben a cégekben a tulajdonosok minden olyan költséget is elszámolnak, amelyeket a dolgozóknak a bérükből kell az életükhöz finanszírozniuk, azaz a tulajdonosoknak jóval magasabb anyagi előnye van a vállalatból, mint a nyereség összege maga. Nyugat-Európában az ilyen volumenű cégeknél általában kizárt, hogy a nyereségük a bevételhez képest magasabb arányú legyen, mint az összes dolgozóra jutó összes bérköltség.
A Mercedes vállalatnál Magyarországon 50 %-val magasabb az átlag nettó dolgozói bér, mint a Master Goodnál, az Audinál pedig 2,44-szerese a dolgozói átlagbér, mint a Master Goodnál.
Így hát, kicsit vissza kellene venni a kapzsiságból, és elképzelhető hogy lenne minőségi dolgozó is.”
ozibozi
honnan az idézet?
csak hogy havernak át tudjam küldeni aki védte őket hogy nem kéne megnyomorítani a magyar cégeket

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 napja
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Nalam eddig az elmult napok ket pozitivuma Vitezy hidas videoja es a Kehi vezetoi szek megpalyaztatasa volt.
Ebbol a transzparenciabol es a civil szfera beemelesebol tobb kellene, szvsz ha valamire jo volt az Orban-rendszer akkor az az, hogy bebizonyitotta, a fiatal es serulekeny demokraciakban, ahol nincs tortenelmi hagyomany, az a legbiztosabb, ha decentralizaljak az erotereket es a civileknek is engednek csatlakozasi pontokat.

Pl ennek menten en szivesen latnam, ha fel lenne erositve a Koztarsasagi Elnoki pozicio, illetve a titkos rendeleti kormanyzasra valamilyen tovabbi feket raknanak stb. Ugy kellene kialakitani a rendszert, hogy ne csak az legyen a jovoben a teljes hatalomnak a gatja, hogy valaki a vegrehajtoi hatalmat megszerzi.
11 napja
ozibozi New York Giants 21 719
“Ahogy látom, a Master Good tegnapi siráma arról, hogy nem építi meg az új gyárát, ha nem jöhet külföldi munkaerő, nem váltott ki sajnálatot a társadalomban. Nem csoda ez. Ha megnézzük, hogy mennyi a nettó átlagbér ennél a cégnél csak az elmúlt évben, amely átlagbérben a nagy számú vezető dolgozó milliós bére is benne van, havi 345.000,- Ft. Ezzel az átlagbérrel állítanak elő az emberek a tulajdonosoknak 105 milliárd forintos bevételt, s az adózás után több, mint 25 milliárd forint nyereséget. Az összes bérköltség a bevétel mindössze 16.6 %-a, az összes adózott nyereség a bevétel 24,3 %-a. Azaz jelentősen magasabb, 8 %-val magasabb, jövedelmet vesz ki a cégből a Bárány család, mint az összes, 2115 fő dolgozó. Ráadásul ezekben a cégekben a tulajdonosok minden olyan költséget is elszámolnak, amelyeket a dolgozóknak a bérükből kell az életükhöz finanszírozniuk, azaz a tulajdonosoknak jóval magasabb anyagi előnye van a vállalatból, mint a nyereség összege maga. Nyugat-Európában az ilyen volumenű cégeknél általában kizárt, hogy a nyereségük a bevételhez képest magasabb arányú legyen, mint az összes dolgozóra jutó összes bérköltség.
A Mercedes vállalatnál Magyarországon 50 %-val magasabb az átlag nettó dolgozói bér, mint a Master Goodnál, az Audinál pedig 2,44-szerese a dolgozói átlagbér, mint a Master Goodnál.
Így hát, kicsit vissza kellene venni a kapzsiságból, és elképzelhető hogy lenne minőségi dolgozó is.”
11 napja
Matthew99 New Orleans Saints 10 482 — Invisible man
Így:
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/720217676_1206064411574530_4820549915321624300_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=XdPaJgvuEmwQ7kNvwF35Sun&_nc_oc=AdqCqxPwydvAYGbgr6nQyJgthuj3qlb2F7mQaPIvlAUaifZcdhVnhGC96I0b4HyRFhw&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=sqe1R-E8zETGNQepe9JvoQ&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af90H4_4vJ7zUsaNU9qXeUaaYaRHhQ6N3ep4PkhBDDVMGA&oe=6A39735D
52.668 Aufrufe · 972 Reaktionen | Sulyok melletti tüntetésen volt a bácsi. Azt sem tudja hol van | Petrányi Marika
Sulyok melletti tüntetésen volt a bácsi. Azt sem tudja hol van


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
11 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 939 — The only discipline that lasts, is self discipline
 24.hu/fn/gazdasag/2026/06/10/master-good-barany-laszlo-vendegmunkas-baromfi/
Negritis, a vajda
Ha elég lenne az évi pár százmilliós profit a többmilliárdos helyett, és megfizetnék a magyar dolgozót európai szinten, lehet lenne ott azért magyar jelentkező is.
Nemes samu09
Na jó, szocializmust ne csináljunk esetleg? 😀 Azért ez már a "ehelyett tíz kórházat fel lehetett volna tölteni wc papírral" féle reakció, te is tudod. 😉

Én amúgy IT-s vagyok, 80%-ban exportra dolgozunk, és nekem is egyértelműen az a tapasztalatom, hogy a mi szakmánkban is nagy a hazai hiány. Pedig nem nehéz fizikai munka, hazai összevetésben egész jó bérek vannak. És mégis. Miért is lenne máshogy, hiszen az az IT-s aki hozzánk jönne, ötven perccel többet autózva Bécsben van és ott is IT-s hiány van. Arról nem is beszélve, hogy a mi szakmánkban úgy is lehet 8 órás állást találni, hogy fel se kell állni az otthoni gép mellől. Lényeg a lényeg, hogy mindannyian tudjuk, hogy fickónak igaza van. A demográfiai adatok meghatározóak a munkaerő piacon, És az adatok alapján kell a külföldi munkaerő. Szart pucolni is, műteni is, buszt vezetni is. Nem is kevés, hanem sok kell. Egyre több.
peterk2005 udvari bolond
Pedig igazat mond. Tulajdonos fejében vannak gondok arról, hogy mi is a megfelelő margin. Elég nagy minta alapján mondom, hogy előbb csökkenti a magyar közép/nagyvállakozó a dolgozói bérét, mint hogy feláldozzon 1% profitit.
Gyurma Pappa
Ez mondjuk multinál is megvan, nem csak magyar sajátosság...
StormST
Persze, csak más a skála és a hatás
Gyurma Pappa
És nem is azt írtam, hogy akkor lenne elég munkaerő, hanem azt, hogy lenne magyar jelentkező aki rendes fizetésért elvállalja. Gondolom nem azt akarod mondani, hogy Bárány it-s bért ajánl betanított munkára és nincs jelentkező. Akkor se lenne elég magyar dolgozó, ha rendesen fizetne, de ő itt konkrétan hazudik. Lenne magyar dolgozó, csak azt nem mondja el, hogy lof@sz bért ajánl nekik, akik azért nem fognak 12-16 órában dolgozni. És ez állattartás, nincs ünnepnap, nincs hétvége, nincs home office. A külföldi stop most be fog tenni az eredményébe és egyből sír a szája, jó magyar vállalkozó módjára.
Nemes samu09
Én egy problémáról beszéltem (mert szerintem a vállalkozó is), te meg egy konkrét vállalkozóról. A gazdaságunk szarul teljesít, mégis bőven 70% fölött van a foglalkoztatási ráta, a munkanélküliségi meg 4-4.5% környékén. Ebben nincs sok tartalék. Sok szektorban semennyi sincs. Ha azt a vállalkozót megszállná a jótét lélek és többet fizetne a melósoknak, akkor lehet, hogy ő találna elég munkást, de akkor meg más nem találna, akitől elmentek hozzá dolgozni. Demográfiai problémákat nem lehet béremeléssel megoldani. Közép- és hosszú távon masszív munkaerő importra lesz szükségünk, mert belföldön nem lesz elég utánpótlás. Ez lesz. És jópár szektorban már most is ez van. Lázár nem csak paraszt volt a szaros vécékefével, de nem is volt igaza.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 142 — Cowboys fan
És nem is azt írtam, hogy akkor lenne elég munkaerő, hanem azt, hogy lenne magyar jelentkező aki rendes fizetésért elvállalja. Gondolom nem azt akarod mondani, hogy Bárány it-s bért ajánl betanított munkára és nincs jelentkező. Akkor se lenne elég magyar dolgozó, ha rendesen fizetne, de ő itt konkrétan hazudik. Lenne magyar dolgozó, csak azt nem mondja el, hogy lof@sz bért ajánl nekik, akik azért nem fognak 12-16 órában dolgozni. És ez állattartás, nincs ünnepnap, nincs hétvége, nincs home office. A külföldi stop most be fog tenni az eredményébe és egyből sír a szája, jó magyar vállalkozó módjára.
Nemes samu09
tl:dr: Személyes történet következik. Nem vagyok naív, csak rácsodálkozom a világra, itt is ez történt. Lehet, hogy úgy tűnik, de nem fényezni szeretném magunkat. Csak arra szeretnék rávilágítani, hogy Bárány egészen biztosan rosszabbul bánik az embereivel, mint egy átlagos könyvelőiroda, pedig ahogy látszani fog, ott sem kedvesek. Ez a mondandóm lényege, akit nem érdekel a tovább, amit teljesen megértek, annak is próbálok értéket teremteni 😊

Egy kicsit a saját közelmúltunkból: egy éve nem interjúztatok, most úgy jött ki, hogy a szakmai vezetőnk valami NAV-os ügyön pörgött, az operatív igazgatónk valami máson, én meg amúgy is fáradt voltam, nem volt kedvem 3 havi évzárásos, könyvvizsgálós monitornézés után a születésnapomon is ott ülni, mondtam, hogy megcsinálom én.

Lényeg, hogy a jelölt elmondta, hogy azért írt adatrögzítőt a mostani munkahelyéhez, mert kevesebb bérre volt bejelentve, de fullos könyvelő munkát végzett zárásig meg minden, hogy kevesebbet kapjon hivatalosan. 2026-ban, egy könyvelőirodában borítékban kapja a pénzt. A nála régebben ott dolgozó kolléganő odavettette a lányát dolgozni a céghez, és elkezdtek hirtelen hibákat találni a munkájába (amivel 3 évig nem volt panasz), és elküldték. A túlórát természetesen nem fizették ki, amikor oviszünet volt, azt fizetés nélküli szabadságra vetették vele. Ha a gyerek beteg volt, akkor azt mondta neki a főnöke, hogy éjszaka dolgozza le a munkaidejét. Itt már eluralkodott rajtam a szekunderszégyen, de amikor megkérdezte, hogy a próbaidőre a szerződés szerinti bérét kapja-e, mert másik helyen azt mondták, hogy addig minimálbért kap, akkor egy kicsit már tikkelni kezdtem. Nálunk bértranszparencia van, 52-en vagyunk, stb. A sztori szempontjából fontos, hogy én a csapattal együtt ülök az openoffice-ban, feladtam a saját irodám, hogy legyen egy tárgyaló/étkező. Különösebben nem zavar, utálok telefonálni, így amiatt nem kell aggódnom, ha meg valami meet van, akkor elvonulok vagy a tárgyalóba, vagy HO-ban maradok aznap. Szóval nekem ott tök jó, a csapat is megszokta, meg a core csapatot én vettem fel, a legtöbben legalább 2,5-3 éve nálunk dolgoznak, kevés a fluktuáció.

Jó, felvettük dolgozni, Már láttuk rajta az onboardingon, hogy alig tud mit kezdeni a helyzettel. Annyira zavarban volt, hogy végigolvasta még a GDPR nyilatkozatot is (pedig aztán...), az összes belső szabályzatot. Majd megkérdezte, hogy a kávéért kell-e külön fizetni (nyilván nem). Ezután szerencsétlen nem mert hazamenni a második munkanapján, mert én még ott voltam (mindenki hazament, lejárt a munkaidő, törzsidő van stb. mindegy is), és megkérdezte 16:30-kor, hogy hazamehet-e, mert amit kapott feladatot a szenior kollégától azzal kész van, és még a második munkanapján nem találja meg a munkát. Miután mondtam neki, hogy figyelj, azért mert én még itt ülök, nem kell maradni, ez nem jelent semmit (egyébként tőzsdéztem már, én sem dolgoztam, vártam a feleségem), ha a munkaidőd lejárt, menj nyugodtan haza. Erre szerencsétlen elsírta magát, hogy sajnálja, de ő ehhez nincs hozzászokva, mert a másik cégnél nem volt szabad hazamenni, amíg a főnök bent volt.

És ez egy fehérgalléros munka, egészen megbecsült szakmai tudást igénylő stb. Totálisan leolvadtam agyilag ettől az egésztől. Én élek a kis csendes buborékomban, nálunk a dolgozók meg vannak fizetve, az üzlettársam és én is fizetést veszünk ki, és inkább visszaforgatjuk a pénzt a cégbe, persze mindketten kényelemesen élünk. De nem mi vagyunk a leghatékonyabb kapitalisták, ez biztos...

Mindenki panaszkodik, hogy nem talál könyvelőt, mi valahogy mindig tudunk, évente 1-2 embert fel is veszünk (van már saját gyakornoki programunk, bízunk benne, hogy a következő pár évben onnan lesznek majd inkább emberek). Valahogy értem már, hogy mi a gond...

(P.S.. azt már hagyjuk is, hogy ma a szenior kolléga úgy szólt rá, hogy nyugodtan menjen ki enni, a 20 perc jár, nem kell az asztalánál kajálni)
Gyurma Pappa
Aha, most elkaptunk! Csak húsz perc ebédszünetre, Te kapitalista vérszívó?!??!??!? Hát hol itt az emberség?!??!??!,,!,?@,!?
| jk, ha tudnék könyvelni, akkor mennék Hozzátok jelentkezni |
11 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 022 — zászló zászló szív
De nem mi vagyunk a leghatékonyabb kapitalisták, ez biztos...
Gyurma Pappa
Az egyáltalán nem biztos. Csak te hosszútávra fektetsz be ezzel a hozzáállással, és nem szpáhi-gazdálkodást folytatsz. És ez végül lehet, hogy többet hoz.
Assurbanapli
Friedman szerint a vállalat legfőbb és igazából egyetlen célja, hogy részvényesek számára a lehető legtöbb hasznot hozza. Ezt a neoliberálisok és NYSE úgy értelmezi, hogy a negyedéves jelentésekben a részvényeseknek minél jobb legyen. Van egy ismert anekdota, hogy valamelyik amerikai fapados belföldi légitársaság csinált valami nagyszabású bérrendezést, mire a NY-i lapok lehozták, hogy szocializmus épül, és már senki nem gondol a szegény részvényesekre... szóval az jó, hogy ketten vagyunk, aki szerint nekünk van igazunk, de attól tartok, kisebbségben vagyunk a nagyvilágban...

11 napja
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
De nem mi vagyunk a leghatékonyabb kapitalisták, ez biztos...
Gyurma Pappa
Az egyáltalán nem biztos. Csak te hosszútávra fektetsz be ezzel a hozzáállással, és nem szpáhi-gazdálkodást folytatsz. És ez végül lehet, hogy többet hoz.
11 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 022 — zászló zászló szív
És nem is azt írtam, hogy akkor lenne elég munkaerő, hanem azt, hogy lenne magyar jelentkező aki rendes fizetésért elvállalja. Gondolom nem azt akarod mondani, hogy Bárány it-s bért ajánl betanított munkára és nincs jelentkező. Akkor se lenne elég magyar dolgozó, ha rendesen fizetne, de ő itt konkrétan hazudik. Lenne magyar dolgozó, csak azt nem mondja el, hogy lof@sz bért ajánl nekik, akik azért nem fognak 12-16 órában dolgozni. És ez állattartás, nincs ünnepnap, nincs hétvége, nincs home office. A külföldi stop most be fog tenni az eredményébe és egyből sír a szája, jó magyar vállalkozó módjára.
Nemes samu09
tl:dr: Személyes történet következik. Nem vagyok naív, csak rácsodálkozom a világra, itt is ez történt. Lehet, hogy úgy tűnik, de nem fényezni szeretném magunkat. Csak arra szeretnék rávilágítani, hogy Bárány egészen biztosan rosszabbul bánik az embereivel, mint egy átlagos könyvelőiroda, pedig ahogy látszani fog, ott sem kedvesek. Ez a mondandóm lényege, akit nem érdekel a tovább, amit teljesen megértek, annak is próbálok értéket teremteni 😊

Egy kicsit a saját közelmúltunkból: egy éve nem interjúztatok, most úgy jött ki, hogy a szakmai vezetőnk valami NAV-os ügyön pörgött, az operatív igazgatónk valami máson, én meg amúgy is fáradt voltam, nem volt kedvem 3 havi évzárásos, könyvvizsgálós monitornézés után a születésnapomon is ott ülni, mondtam, hogy megcsinálom én.

Lényeg, hogy a jelölt elmondta, hogy azért írt adatrögzítőt a mostani munkahelyéhez, mert kevesebb bérre volt bejelentve, de fullos könyvelő munkát végzett zárásig meg minden, hogy kevesebbet kapjon hivatalosan. 2026-ban, egy könyvelőirodában borítékban kapja a pénzt. A nála régebben ott dolgozó kolléganő odavettette a lányát dolgozni a céghez, és elkezdtek hirtelen hibákat találni a munkájába (amivel 3 évig nem volt panasz), és elküldték. A túlórát természetesen nem fizették ki, amikor oviszünet volt, azt fizetés nélküli szabadságra vetették vele. Ha a gyerek beteg volt, akkor azt mondta neki a főnöke, hogy éjszaka dolgozza le a munkaidejét. Itt már eluralkodott rajtam a szekunderszégyen, de amikor megkérdezte, hogy a próbaidőre a szerződés szerinti bérét kapja-e, mert másik helyen azt mondták, hogy addig minimálbért kap, akkor egy kicsit már tikkelni kezdtem. Nálunk bértranszparencia van, 52-en vagyunk, stb. A sztori szempontjából fontos, hogy én a csapattal együtt ülök az openoffice-ban, feladtam a saját irodám, hogy legyen egy tárgyaló/étkező. Különösebben nem zavar, utálok telefonálni, így amiatt nem kell aggódnom, ha meg valami meet van, akkor elvonulok vagy a tárgyalóba, vagy HO-ban maradok aznap. Szóval nekem ott tök jó, a csapat is megszokta, meg a core csapatot én vettem fel, a legtöbben legalább 2,5-3 éve nálunk dolgoznak, kevés a fluktuáció.

Jó, felvettük dolgozni, Már láttuk rajta az onboardingon, hogy alig tud mit kezdeni a helyzettel. Annyira zavarban volt, hogy végigolvasta még a GDPR nyilatkozatot is (pedig aztán...), az összes belső szabályzatot. Majd megkérdezte, hogy a kávéért kell-e külön fizetni (nyilván nem). Ezután szerencsétlen nem mert hazamenni a második munkanapján, mert én még ott voltam (mindenki hazament, lejárt a munkaidő, törzsidő van stb. mindegy is), és megkérdezte 16:30-kor, hogy hazamehet-e, mert amit kapott feladatot a szenior kollégától azzal kész van, és még a második munkanapján nem találja meg a munkát. Miután mondtam neki, hogy figyelj, azért mert én még itt ülök, nem kell maradni, ez nem jelent semmit (egyébként tőzsdéztem már, én sem dolgoztam, vártam a feleségem), ha a munkaidőd lejárt, menj nyugodtan haza. Erre szerencsétlen elsírta magát, hogy sajnálja, de ő ehhez nincs hozzászokva, mert a másik cégnél nem volt szabad hazamenni, amíg a főnök bent volt.

És ez egy fehérgalléros munka, egészen megbecsült szakmai tudást igénylő stb. Totálisan leolvadtam agyilag ettől az egésztől. Én élek a kis csendes buborékomban, nálunk a dolgozók meg vannak fizetve, az üzlettársam és én is fizetést veszünk ki, és inkább visszaforgatjuk a pénzt a cégbe, persze mindketten kényelemesen élünk. De nem mi vagyunk a leghatékonyabb kapitalisták, ez biztos...

Mindenki panaszkodik, hogy nem talál könyvelőt, mi valahogy mindig tudunk, évente 1-2 embert fel is veszünk (van már saját gyakornoki programunk, bízunk benne, hogy a következő pár évben onnan lesznek majd inkább emberek). Valahogy értem már, hogy mi a gond...

(P.S.. azt már hagyjuk is, hogy ma a szenior kolléga úgy szólt rá, hogy nyugodtan menjen ki enni, a 20 perc jár, nem kell az asztalánál kajálni)

11 napja
Nemes samu09 Houston Texans 4 665 — I like the Texans, I like who we are
 24.hu/fn/gazdasag/2026/06/10/master-good-barany-laszlo-vendegmunkas-baromfi/
Negritis, a vajda
Ha elég lenne az évi pár százmilliós profit a többmilliárdos helyett, és megfizetnék a magyar dolgozót európai szinten, lehet lenne ott azért magyar jelentkező is.
Nemes samu09
Na jó, szocializmust ne csináljunk esetleg? 😀 Azért ez már a "ehelyett tíz kórházat fel lehetett volna tölteni wc papírral" féle reakció, te is tudod. 😉

Én amúgy IT-s vagyok, 80%-ban exportra dolgozunk, és nekem is egyértelműen az a tapasztalatom, hogy a mi szakmánkban is nagy a hazai hiány. Pedig nem nehéz fizikai munka, hazai összevetésben egész jó bérek vannak. És mégis. Miért is lenne máshogy, hiszen az az IT-s aki hozzánk jönne, ötven perccel többet autózva Bécsben van és ott is IT-s hiány van. Arról nem is beszélve, hogy a mi szakmánkban úgy is lehet 8 órás állást találni, hogy fel se kell állni az otthoni gép mellől. Lényeg a lényeg, hogy mindannyian tudjuk, hogy fickónak igaza van. A demográfiai adatok meghatározóak a munkaerő piacon, És az adatok alapján kell a külföldi munkaerő. Szart pucolni is, műteni is, buszt vezetni is. Nem is kevés, hanem sok kell. Egyre több.
peterk2005 udvari bolond
Pedig igazat mond. Tulajdonos fejében vannak gondok arról, hogy mi is a megfelelő margin. Elég nagy minta alapján mondom, hogy előbb csökkenti a magyar közép/nagyvállakozó a dolgozói bérét, mint hogy feláldozzon 1% profitit.
Gyurma Pappa
Ez mondjuk multinál is megvan, nem csak magyar sajátosság...
StormST
Persze, csak más a skála és a hatás
Gyurma Pappa
És nem is azt írtam, hogy akkor lenne elég munkaerő, hanem azt, hogy lenne magyar jelentkező aki rendes fizetésért elvállalja. Gondolom nem azt akarod mondani, hogy Bárány it-s bért ajánl betanított munkára és nincs jelentkező. Akkor se lenne elég magyar dolgozó, ha rendesen fizetne, de ő itt konkrétan hazudik. Lenne magyar dolgozó, csak azt nem mondja el, hogy lof@sz bért ajánl nekik, akik azért nem fognak 12-16 órában dolgozni. És ez állattartás, nincs ünnepnap, nincs hétvége, nincs home office. A külföldi stop most be fog tenni az eredményébe és egyből sír a szája, jó magyar vállalkozó módjára.
11 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 022 — zászló zászló szív
 24.hu/fn/gazdasag/2026/06/10/master-good-barany-laszlo-vendegmunkas-baromfi/
Negritis, a vajda
Ha elég lenne az évi pár százmilliós profit a többmilliárdos helyett, és megfizetnék a magyar dolgozót európai szinten, lehet lenne ott azért magyar jelentkező is.
Nemes samu09
Na jó, szocializmust ne csináljunk esetleg? 😀 Azért ez már a "ehelyett tíz kórházat fel lehetett volna tölteni wc papírral" féle reakció, te is tudod. 😉

Én amúgy IT-s vagyok, 80%-ban exportra dolgozunk, és nekem is egyértelműen az a tapasztalatom, hogy a mi szakmánkban is nagy a hazai hiány. Pedig nem nehéz fizikai munka, hazai összevetésben egész jó bérek vannak. És mégis. Miért is lenne máshogy, hiszen az az IT-s aki hozzánk jönne, ötven perccel többet autózva Bécsben van és ott is IT-s hiány van. Arról nem is beszélve, hogy a mi szakmánkban úgy is lehet 8 órás állást találni, hogy fel se kell állni az otthoni gép mellől. Lényeg a lényeg, hogy mindannyian tudjuk, hogy fickónak igaza van. A demográfiai adatok meghatározóak a munkaerő piacon, És az adatok alapján kell a külföldi munkaerő. Szart pucolni is, műteni is, buszt vezetni is. Nem is kevés, hanem sok kell. Egyre több.
peterk2005 udvari bolond
Pedig igazat mond. Tulajdonos fejében vannak gondok arról, hogy mi is a megfelelő margin. Elég nagy minta alapján mondom, hogy előbb csökkenti a magyar közép/nagyvállakozó a dolgozói bérét, mint hogy feláldozzon 1% profitit.
Gyurma Pappa
Ez mondjuk multinál is megvan, nem csak magyar sajátosság...
StormST
Persze, csak más a skála és a hatás

11 napja
StormST Denver Broncos 12 991 — SB 50 Champion @ Grund
 24.hu/fn/gazdasag/2026/06/10/master-good-barany-laszlo-vendegmunkas-baromfi/
Negritis, a vajda
Ha elég lenne az évi pár százmilliós profit a többmilliárdos helyett, és megfizetnék a magyar dolgozót európai szinten, lehet lenne ott azért magyar jelentkező is.
Nemes samu09
Na jó, szocializmust ne csináljunk esetleg? 😀 Azért ez már a "ehelyett tíz kórházat fel lehetett volna tölteni wc papírral" féle reakció, te is tudod. 😉

Én amúgy IT-s vagyok, 80%-ban exportra dolgozunk, és nekem is egyértelműen az a tapasztalatom, hogy a mi szakmánkban is nagy a hazai hiány. Pedig nem nehéz fizikai munka, hazai összevetésben egész jó bérek vannak. És mégis. Miért is lenne máshogy, hiszen az az IT-s aki hozzánk jönne, ötven perccel többet autózva Bécsben van és ott is IT-s hiány van. Arról nem is beszélve, hogy a mi szakmánkban úgy is lehet 8 órás állást találni, hogy fel se kell állni az otthoni gép mellől. Lényeg a lényeg, hogy mindannyian tudjuk, hogy fickónak igaza van. A demográfiai adatok meghatározóak a munkaerő piacon, És az adatok alapján kell a külföldi munkaerő. Szart pucolni is, műteni is, buszt vezetni is. Nem is kevés, hanem sok kell. Egyre több.
peterk2005 udvari bolond
Pedig igazat mond. Tulajdonos fejében vannak gondok arról, hogy mi is a megfelelő margin. Elég nagy minta alapján mondom, hogy előbb csökkenti a magyar közép/nagyvállakozó a dolgozói bérét, mint hogy feláldozzon 1% profitit.
Gyurma Pappa
Ez mondjuk multinál is megvan, nem csak magyar sajátosság...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
11 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 022 — zászló zászló szív
 24.hu/fn/gazdasag/2026/06/10/master-good-barany-laszlo-vendegmunkas-baromfi/
Negritis, a vajda
Ha elég lenne az évi pár százmilliós profit a többmilliárdos helyett, és megfizetnék a magyar dolgozót európai szinten, lehet lenne ott azért magyar jelentkező is.
Nemes samu09
Na jó, szocializmust ne csináljunk esetleg? 😀 Azért ez már a "ehelyett tíz kórházat fel lehetett volna tölteni wc papírral" féle reakció, te is tudod. 😉

Én amúgy IT-s vagyok, 80%-ban exportra dolgozunk, és nekem is egyértelműen az a tapasztalatom, hogy a mi szakmánkban is nagy a hazai hiány. Pedig nem nehéz fizikai munka, hazai összevetésben egész jó bérek vannak. És mégis. Miért is lenne máshogy, hiszen az az IT-s aki hozzánk jönne, ötven perccel többet autózva Bécsben van és ott is IT-s hiány van. Arról nem is beszélve, hogy a mi szakmánkban úgy is lehet 8 órás állást találni, hogy fel se kell állni az otthoni gép mellől. Lényeg a lényeg, hogy mindannyian tudjuk, hogy fickónak igaza van. A demográfiai adatok meghatározóak a munkaerő piacon, És az adatok alapján kell a külföldi munkaerő. Szart pucolni is, műteni is, buszt vezetni is. Nem is kevés, hanem sok kell. Egyre több.
peterk2005 udvari bolond
Pedig igazat mond. Tulajdonos fejében vannak gondok arról, hogy mi is a megfelelő margin. Elég nagy minta alapján mondom, hogy előbb csökkenti a magyar közép/nagyvállakozó a dolgozói bérét, mint hogy feláldozzon 1% profitit.

11 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 939 — The only discipline that lasts, is self discipline
 24.hu/fn/gazdasag/2026/06/10/master-good-barany-laszlo-vendegmunkas-baromfi/
Negritis, a vajda
Ha elég lenne az évi pár százmilliós profit a többmilliárdos helyett, és megfizetnék a magyar dolgozót európai szinten, lehet lenne ott azért magyar jelentkező is.
Nemes samu09
Na jó, szocializmust ne csináljunk esetleg? 😀 Azért ez már a "ehelyett tíz kórházat fel lehetett volna tölteni wc papírral" féle reakció, te is tudod. 😉

Én amúgy IT-s vagyok, 80%-ban exportra dolgozunk, és nekem is egyértelműen az a tapasztalatom, hogy a mi szakmánkban is nagy a hazai hiány. Pedig nem nehéz fizikai munka, hazai összevetésben egész jó bérek vannak. És mégis. Miért is lenne máshogy, hiszen az az IT-s aki hozzánk jönne, ötven perccel többet autózva Bécsben van és ott is IT-s hiány van. Arról nem is beszélve, hogy a mi szakmánkban úgy is lehet 8 órás állást találni, hogy fel se kell állni az otthoni gép mellől. Lényeg a lényeg, hogy mindannyian tudjuk, hogy fickónak igaza van. A demográfiai adatok meghatározóak a munkaerő piacon, És az adatok alapján kell a külföldi munkaerő. Szart pucolni is, műteni is, buszt vezetni is. Nem is kevés, hanem sok kell. Egyre több.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 881
Remélem èsznèl lesznek ès nem jön a fürdővíz gyerek effektus ebben a kèrèsben. De úgy tűnik kommunikáció alapján lenne mit finomítani.
dande2
(mondjuk szerintem nem gyengébb képességű csak tanulásban akadályozott).
Nemes samu09
Pedig sok gyengébb a képességei által. Nem mind, de nagyon sok. Nem megvető jelleggel írom, hanem tény.
szaba
Sok van igen, de szerintem kb ugyanolyan arányban vannak azok is, akik családi helyzetüknél fogva egyszerűen nem tudja tartani a szintet a kortársaival. Otthon nem foglalkoznak vele, nem tud készülni, nincs kitől segítséget kérni, esetleg a szülő nyíltan oktatás ellenes (ilyet is láttam). Ha a rajtvonal 100 méterrel hátrébb van, és nincs lehetősége felzárkózni, egy idő után a hozzáállása is változni fog.
Nemes samu09
Ezt nem vitatom, sőt, a szerető és segítő család hiánya a társadalmi problémák nagy részének a háttere. Pl. ha egy családban napi egyszer közösen étkeznek, akkor a gyerekek bizonyított tény, hogy szinte biztosan nem lesznek kábítószer függők felnőttként.
De te itt ugye azt írtad, hogy szerinted nem gyengébb képességű egy gyerek, csak a tanulásban akadályozott. Erre válaszoltam, hogy ez így nem fedi le az igazságot, mert sok gyereknek igenis gyengébbek a képességei. De ezzel nincs gond, mert jó családi háttérrel egy tanuláshoz szükséges képességekkel kevésbé rendelkező személynek is tudnak olyan utat biztosítani, hogy teljes életet éljen. De mindez már olyan szintű idealizmus, amit az élet nem képes hozni, csak kb. ezerből egyszer.
11 napja
Nemes samu09 Houston Texans 4 665 — I like the Texans, I like who we are
Remélem èsznèl lesznek ès nem jön a fürdővíz gyerek effektus ebben a kèrèsben. De úgy tűnik kommunikáció alapján lenne mit finomítani.
dande2
(mondjuk szerintem nem gyengébb képességű csak tanulásban akadályozott).
Nemes samu09
Pedig sok gyengébb a képességei által. Nem mind, de nagyon sok. Nem megvető jelleggel írom, hanem tény.
szaba
Sok van igen, de szerintem kb ugyanolyan arányban vannak azok is, akik családi helyzetüknél fogva egyszerűen nem tudja tartani a szintet a kortársaival. Otthon nem foglalkoznak vele, nem tud készülni, nincs kitől segítséget kérni, esetleg a szülő nyíltan oktatás ellenes (ilyet is láttam). Ha a rajtvonal 100 méterrel hátrébb van, és nincs lehetősége felzárkózni, egy idő után a hozzáállása is változni fog.
11 napja
Nemes samu09 Houston Texans 4 665 — I like the Texans, I like who we are
 24.hu/fn/gazdasag/2026/06/10/master-good-barany-laszlo-vendegmunkas-baromfi/
Negritis, a vajda
Ha elég lenne az évi pár százmilliós profit a többmilliárdos helyett, és megfizetnék a magyar dolgozót európai szinten, lehet lenne ott azért magyar jelentkező is.
11 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 900 — The Mathematician
 24.hu/fn/gazdasag/2026/06/10/master-good-barany-laszlo-vendegmunkas-baromfi/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 048 — Saturday Night Lights
És erről ki tehet? Ha mondjuk ez fordítva történik, pont beleszartak volna a két halottba és még a családjukat is meghurcolták volna.

 24.hu/belfold/2026/06/10/havasi-bertalan-ket-korabbi-segitonk-ongyilkos-lett-a-vegzalasok-miatt/
KB23
Én is inkább exitálnék, mint az ukrán front.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
11 napja
StormST Denver Broncos 12 991 — SB 50 Champion @ Grund
És erről ki tehet? Ha mondjuk ez fordítva történik, pont beleszartak volna a két halottba és még a családjukat is meghurcolták volna.

 24.hu/belfold/2026/06/10/havasi-bertalan-ket-korabbi-segitonk-ongyilkos-lett-a-vegzalasok-miatt/
KB23
Érdekes, nem emlékszem, hogy Havasi felszólalt volna, amikor a hódmezővásárhelyi rendőrkapitány öngyilkos lett. Csak a mi öngyilkosunk a jó öngyilkos, gondolom...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
11 napja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
És erről ki tehet? Ha mondjuk ez fordítva történik, pont beleszartak volna a két halottba és még a családjukat is meghurcolták volna.

 24.hu/belfold/2026/06/10/havasi-bertalan-ket-korabbi-segitonk-ongyilkos-lett-a-vegzalasok-miatt/
11 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 048 — Saturday Night Lights
Viszont a kèpessègbeli szegregációt/integrációt/inklúziót igenis őszintén vègig kellene gondolni, beszèlni, tárgyalni, kezelni. Abban nincs vita, hogy EGY iskolán belül egymás mellett helye van mondjuk egy SNIs meg egy zseni gyereknek vagy egy halmozottan sèrült ès èp gyereknek, ez ok. Ahogy a társadalomban is.
De osztályszinten, nevelèsi, tanítási,. oktatási szinten különbsèget kell tenni. Figyelem ez nem èrtèk különbsègtètel, nem èrtèkesebb vagy èrtèktelenebb a másik (ezt lehetetlen a társadalmi gondolkodáson átverni) hanem mindenkinek másra van szüksége. Ezzel nincs is baj. A baj ott van hogy mondjuk a tanulasban akadályozott nem kapja meg megfelelő színvonalú oktatast,.amire neki lenne szüksége ugyan úgy, mint a zseni, vagy "normál" kèpessègű gyerek. Elsősorban ezt a kèrdèst kellene kezelni ès helyre tenni.
Mondjuk azzal kezdve hogy abstart minden családnak ahol szükség van rá korai fejlesztést elèrhetővè tenni kisgyermek korban. S akkor mire iskolába megy a kölyök, már sok minden rendeződik. Kevesebb lenne ott ezzel a problèma.dande2
Én egy kis falusi általánosba jártam, Az első négy évet egy integrált alsós osztályban, ahol elsőtől negyedikig egyberakták a diákokat, a tanár(nő) együtt tanította a négy évfolyamot egyben. A padtársam az első három éven egy beszédhibás cigány gyerek volt, aki miatt fél évente mentünk tetűírtásra, mert állandóan betetvesedett ,,, és általa én is meg úgy az osztály harmada még szintén. Negyedikben lemaradt, osztályt ismételt, így más lett a padtársam utána. Volt, hogy az is roma volt, volt, hogy nem.

Ebből a környezetből mentem ötödikes koromban megyei kis matematikus versenyre, két évvel később országos versenyen voltam helyezett, hetedikes koromban meghívtak a győri Révai gimnázium matematikai tehetséggondozó képzésére (heti 2 alkalommal szakkör-szerű iskola utáni oktatás). aztán - felvételi nélkül - a győri Révaiba, majd az ELTE-re, aztán postgraduate Oxfordba. A szüleimtől azon kívül, hogy imádtak bennünket, nem kaptam/kaptunk a tesómmal együtt semmi extra oktatást. Sem ők nem foglalkoztak velünk külön, sem iskolán kívüli magán tanár, magán képzés, se semmi. A suli és kész.

Annak idején egyébként rengeteg hasonló sorsú diáktársam volt. Az ELTE évfolyamomban (matematikus, majd mat-fiz) jópár olyan diák volt, aki nem is gimnáziumból, hanem szakközépből jött, nem is értelmiségi családból.

Nem tudom mi romlott el, és hogyan lehetne javítani rajta, de kívülről nézve, laikusként az a gyanúm, hogy nem is igazán a pénzen és a tehetséggondozás megreformálásán esnek térdre a dolgok, hanem egyszerűen a szemlélet, a légkör nem az igazi. És egyszerű szemlélet / légkör változás is rengeteget tudna mozdítani jó irányba.
peterk2005 udvari bolond
Na, ez az a karrierút, amit a nerben kiírtottak.
Fényes szelek, társadalmi mobilitás, ezt mind vissza kéne hozni.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)