Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 125 — Lucas Scott
A "hogyan lehet egy egészen jó és összeszedett cikket, interjút, egyetlen elbaszott mondattal mínuszossá tenni, hogy senki ne a lényegéről beszéljen" című politikai elbaszás szokásos, Karácsony-féle fejezete 😊

Nem mellesleg, tiszta szerencse, hogy a baloldal sosem vetemedne olyan eszközök használatára politikai ellenfeleikkel szemben mint mondjuk a body shaming (hiszen ők felvilágosultak és európaiak míg Orbánék keleti elnyomók) 😊 egyébként ultimate érv a súly és magasság. A magasság különösen, hiszen arról ugye mindenki tehet 😊

"A cikk elején végigveszik a legalapvetőbb különbségeket: Orbán elsősorban a vidékre támaszkodik, totális kontroll alatt tartja a pártját, és stadiont építtet a falujába. Karácsony viszont a fővárost vezeti, hatpárti együttműködés eredményeként jutott hatalomra, és az atlétikai stadion ellen kampányolt. A főpolgármester ehhez hozzátette, hogy „ő alacsony és kövér, én magas és vékony vagyok”.

Egyébként még csak nem is ez a leggázabb a sztoriban. Hanem a bocsánatkérés - illetve annak hiánya:

"Elnézést kérek mindazoktól, akik a rossz tréfámat sértőnek találják, igazuk van."

Bazd meg Gergő, egyetlen embertől kell bocsánatot kérned. Orbán Viktoról, mert őt sértetted meg. Ha valóban egy európai politikus lennél - nem egy takonygerincű elvtelen karrierista - akkor beleálltál volna és most azon menne a diskurzus, hogy baszki, ez tényleg más kultúra, Ők be tudják látni, ha hibáztak. De nem ment, a patás ördögtől nem lehet bocsánatot kérni 😊

Komolyan kezdem azt hinni, hogy a Karácsony a beépített fidesz-ügynök, aki ha jól alakulnak a dolgok, belefingik a nullás lisztbe, nehogy előrébb jussanak 😊
MC12
Boldog Karácsonyt.
csebi
Nekem ezzel nincs bajom, sőt, szerintem vicces volt ez is meg vicces volt az is. Csak akkor tegyük zárójelbe, hogy az ellenzéknek lenne bármiféle morális, erkölcsi vagy elvi magasabbrendűsége, mint a kormánynak.Mert nincs neki.

Azt meg csak szakmailag jegyzem meg, hogy ha Karácsony itt valamiféle Jakab Péteri-i performanszot akar előadni, hogy Ő is ért az "egyszerű ember" nyelvén...hát neki nem fog jól állni az biztos 😀
MC12
tudod az a különbség, hogy ő OV-t sértette meg. OV meg rendszeresen az ellenzéki szavazókat sérti meg.
btw: abban egyetértünk, hogy a bocsánatkérés kínos, és vszeg elég lett volna egy magas-alacsony összehasonlítás azzal, hogy erről egyikük sem tehet, hogy így alakult. én a kövéren nem vagyok felháborodva, sztem ez belefér, mert nem azt mondta, hogy dagadt, meg disznó stb. de megértem azt is, hogy ez miért nem túl szerencsés.

te amúgy rendszeresen olyan dolgokat kérsz számon az ellenzéken, amiket a kormánnyal kapcsolatban könnyen elnézel sőt ha fidesz tag mondja akkor az nem releváns bezzeg ha ellenzéki. értem én, hogy szubjektív ez nagyon, de az analitikus megközelítés nem ártana néha nagy vonalakban.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 842
A "hogyan lehet egy egészen jó és összeszedett cikket, interjút, egyetlen elbaszott mondattal mínuszossá tenni, hogy senki ne a lényegéről beszéljen" című politikai elbaszás szokásos, Karácsony-féle fejezete 😊

Nem mellesleg, tiszta szerencse, hogy a baloldal sosem vetemedne olyan eszközök használatára politikai ellenfeleikkel szemben mint mondjuk a body shaming (hiszen ők felvilágosultak és európaiak míg Orbánék keleti elnyomók) 😊 egyébként ultimate érv a súly és magasság. A magasság különösen, hiszen arról ugye mindenki tehet 😊

"A cikk elején végigveszik a legalapvetőbb különbségeket: Orbán elsősorban a vidékre támaszkodik, totális kontroll alatt tartja a pártját, és stadiont építtet a falujába. Karácsony viszont a fővárost vezeti, hatpárti együttműködés eredményeként jutott hatalomra, és az atlétikai stadion ellen kampányolt. A főpolgármester ehhez hozzátette, hogy „ő alacsony és kövér, én magas és vékony vagyok”.

Egyébként még csak nem is ez a leggázabb a sztoriban. Hanem a bocsánatkérés - illetve annak hiánya:

"Elnézést kérek mindazoktól, akik a rossz tréfámat sértőnek találják, igazuk van."

Bazd meg Gergő, egyetlen embertől kell bocsánatot kérned. Orbán Viktoról, mert őt sértetted meg. Ha valóban egy európai politikus lennél - nem egy takonygerincű elvtelen karrierista - akkor beleálltál volna és most azon menne a diskurzus, hogy baszki, ez tényleg más kultúra, Ők be tudják látni, ha hibáztak. De nem ment, a patás ördögtől nem lehet bocsánatot kérni 😊

Komolyan kezdem azt hinni, hogy a Karácsony a beépített fidesz-ügynök, aki ha jól alakulnak a dolgok, belefingik a nullás lisztbe, nehogy előrébb jussanak 😊
MC12
Boldog Karácsonyt.
csebi
Nekem ezzel nincs bajom, sőt, szerintem vicces volt ez is meg vicces volt az is. Csak akkor tegyük zárójelbe, hogy az ellenzéknek lenne bármiféle morális, erkölcsi vagy elvi magasabbrendűsége, mint a kormánynak.Mert nincs neki.

Azt meg csak szakmailag jegyzem meg, hogy ha Karácsony itt valamiféle Jakab Péteri-i performanszot akar előadni, hogy Ő is ért az "egyszerű ember" nyelvén...hát neki nem fog jól állni az biztos 😀

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 033 — Ajmo Vatreni
A "hogyan lehet egy egészen jó és összeszedett cikket, interjút, egyetlen elbaszott mondattal mínuszossá tenni, hogy senki ne a lényegéről beszéljen" című politikai elbaszás szokásos, Karácsony-féle fejezete 😊

Nem mellesleg, tiszta szerencse, hogy a baloldal sosem vetemedne olyan eszközök használatára politikai ellenfeleikkel szemben mint mondjuk a body shaming (hiszen ők felvilágosultak és európaiak míg Orbánék keleti elnyomók) 😊 egyébként ultimate érv a súly és magasság. A magasság különösen, hiszen arról ugye mindenki tehet 😊

"A cikk elején végigveszik a legalapvetőbb különbségeket: Orbán elsősorban a vidékre támaszkodik, totális kontroll alatt tartja a pártját, és stadiont építtet a falujába. Karácsony viszont a fővárost vezeti, hatpárti együttműködés eredményeként jutott hatalomra, és az atlétikai stadion ellen kampányolt. A főpolgármester ehhez hozzátette, hogy „ő alacsony és kövér, én magas és vékony vagyok”.

Egyébként még csak nem is ez a leggázabb a sztoriban. Hanem a bocsánatkérés - illetve annak hiánya:

"Elnézést kérek mindazoktól, akik a rossz tréfámat sértőnek találják, igazuk van."

Bazd meg Gergő, egyetlen embertől kell bocsánatot kérned. Orbán Viktoról, mert őt sértetted meg. Ha valóban egy európai politikus lennél - nem egy takonygerincű elvtelen karrierista - akkor beleálltál volna és most azon menne a diskurzus, hogy baszki, ez tényleg más kultúra, Ők be tudják látni, ha hibáztak. De nem ment, a patás ördögtől nem lehet bocsánatot kérni 😊

Komolyan kezdem azt hinni, hogy a Karácsony a beépített fidesz-ügynök, aki ha jól alakulnak a dolgok, belefingik a nullás lisztbe, nehogy előrébb jussanak 😊
MC12
Tudod, ő az alkalmatlan aki elpicsázta Tarlós Pestát...a büdös életben nem szavaznál a jelenlegi ellenzékre, nem mindegy neked, hogy Karácsony akkor kinek az embere?
Ne azt nézd mit mond, hanem hogy mit tesz. Nem ismerős?
Klaci79
Pont ugyanez jutott eszembe.

Ha ezt nem mondta volna, akkor most megugrana az ellenzék támogatottsága 10 százalékkal? Ugyan már.

Egyébként meg, ha csak hasonló mértékben belátná a kormány bármely tagja, hogy hibázott és elnézést kér, akkor helyén való lenne a megállapítás, de így.

"Ha valóban egy európai politikus lennél - nem egy takonygerincű elvtelen karrierista - akkor beleálltál volna és most azon menne a diskurzus, hogy baszki, ez tényleg más kultúra"

Persze. És abba maradna az oltásellenes ellenzékezés, meg a hazaárulózás. Hagyjuk már ezt az álfelháborodást. Röhejes.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 335
Jól kiszámolta ezt valaki...
 www.portfolio.hu/befektetes/20210507/sosem-latott-mennyisegu-kamatot-fizet-a-lakossagnak-a-magyar-allam-481906
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 125 — Lucas Scott
A "hogyan lehet egy egészen jó és összeszedett cikket, interjút, egyetlen elbaszott mondattal mínuszossá tenni, hogy senki ne a lényegéről beszéljen" című politikai elbaszás szokásos, Karácsony-féle fejezete 😊

Nem mellesleg, tiszta szerencse, hogy a baloldal sosem vetemedne olyan eszközök használatára politikai ellenfeleikkel szemben mint mondjuk a body shaming (hiszen ők felvilágosultak és európaiak míg Orbánék keleti elnyomók) 😊 egyébként ultimate érv a súly és magasság. A magasság különösen, hiszen arról ugye mindenki tehet 😊

"A cikk elején végigveszik a legalapvetőbb különbségeket: Orbán elsősorban a vidékre támaszkodik, totális kontroll alatt tartja a pártját, és stadiont építtet a falujába. Karácsony viszont a fővárost vezeti, hatpárti együttműködés eredményeként jutott hatalomra, és az atlétikai stadion ellen kampányolt. A főpolgármester ehhez hozzátette, hogy „ő alacsony és kövér, én magas és vékony vagyok”.

Egyébként még csak nem is ez a leggázabb a sztoriban. Hanem a bocsánatkérés - illetve annak hiánya:

"Elnézést kérek mindazoktól, akik a rossz tréfámat sértőnek találják, igazuk van."

Bazd meg Gergő, egyetlen embertől kell bocsánatot kérned. Orbán Viktoról, mert őt sértetted meg. Ha valóban egy európai politikus lennél - nem egy takonygerincű elvtelen karrierista - akkor beleálltál volna és most azon menne a diskurzus, hogy baszki, ez tényleg más kultúra, Ők be tudják látni, ha hibáztak. De nem ment, a patás ördögtől nem lehet bocsánatot kérni 😊

Komolyan kezdem azt hinni, hogy a Karácsony a beépített fidesz-ügynök, aki ha jól alakulnak a dolgok, belefingik a nullás lisztbe, nehogy előrébb jussanak 😊
MC12
Boldog Karácsonyt.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 842
A "hogyan lehet egy egészen jó és összeszedett cikket, interjút, egyetlen elbaszott mondattal mínuszossá tenni, hogy senki ne a lényegéről beszéljen" című politikai elbaszás szokásos, Karácsony-féle fejezete 😊

Nem mellesleg, tiszta szerencse, hogy a baloldal sosem vetemedne olyan eszközök használatára politikai ellenfeleikkel szemben mint mondjuk a body shaming (hiszen ők felvilágosultak és európaiak míg Orbánék keleti elnyomók) 😊 egyébként ultimate érv a súly és magasság. A magasság különösen, hiszen arról ugye mindenki tehet 😊

"A cikk elején végigveszik a legalapvetőbb különbségeket: Orbán elsősorban a vidékre támaszkodik, totális kontroll alatt tartja a pártját, és stadiont építtet a falujába. Karácsony viszont a fővárost vezeti, hatpárti együttműködés eredményeként jutott hatalomra, és az atlétikai stadion ellen kampányolt. A főpolgármester ehhez hozzátette, hogy „ő alacsony és kövér, én magas és vékony vagyok”.

Egyébként még csak nem is ez a leggázabb a sztoriban. Hanem a bocsánatkérés - illetve annak hiánya:

"Elnézést kérek mindazoktól, akik a rossz tréfámat sértőnek találják, igazuk van."

Bazd meg Gergő, egyetlen embertől kell bocsánatot kérned. Orbán Viktoról, mert őt sértetted meg. Ha valóban egy európai politikus lennél - nem egy takonygerincű elvtelen karrierista - akkor beleálltál volna és most azon menne a diskurzus, hogy baszki, ez tényleg más kultúra, Ők be tudják látni, ha hibáztak. De nem ment, a patás ördögtől nem lehet bocsánatot kérni 😊

Komolyan kezdem azt hinni, hogy a Karácsony a beépített fidesz-ügynök, aki ha jól alakulnak a dolgok, belefingik a nullás lisztbe, nehogy előrébb jussanak 😊
MC12
Tudod, ő az alkalmatlan aki elpicsázta Tarlós Pestát...a büdös életben nem szavaznál a jelenlegi ellenzékre, nem mindegy neked, hogy Karácsony akkor kinek az embere?
Ne azt nézd mit mond, hanem hogy mit tesz. Nem ismerős?
Klaci79
Hogyne lenne ismerős, én ezt mondom jó ideje. Nincs különbség sem az elveik sem a cselekedeik között a bal és jobb oldalnak, csak a egyik hatalmon van a másik meg nincs. Köszönöm hogy alátámasztottad 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 335
A "hogyan lehet egy egészen jó és összeszedett cikket, interjút, egyetlen elbaszott mondattal mínuszossá tenni, hogy senki ne a lényegéről beszéljen" című politikai elbaszás szokásos, Karácsony-féle fejezete 😊

Nem mellesleg, tiszta szerencse, hogy a baloldal sosem vetemedne olyan eszközök használatára politikai ellenfeleikkel szemben mint mondjuk a body shaming (hiszen ők felvilágosultak és európaiak míg Orbánék keleti elnyomók) 😊 egyébként ultimate érv a súly és magasság. A magasság különösen, hiszen arról ugye mindenki tehet 😊

"A cikk elején végigveszik a legalapvetőbb különbségeket: Orbán elsősorban a vidékre támaszkodik, totális kontroll alatt tartja a pártját, és stadiont építtet a falujába. Karácsony viszont a fővárost vezeti, hatpárti együttműködés eredményeként jutott hatalomra, és az atlétikai stadion ellen kampányolt. A főpolgármester ehhez hozzátette, hogy „ő alacsony és kövér, én magas és vékony vagyok”.

Egyébként még csak nem is ez a leggázabb a sztoriban. Hanem a bocsánatkérés - illetve annak hiánya:

"Elnézést kérek mindazoktól, akik a rossz tréfámat sértőnek találják, igazuk van."

Bazd meg Gergő, egyetlen embertől kell bocsánatot kérned. Orbán Viktoról, mert őt sértetted meg. Ha valóban egy európai politikus lennél - nem egy takonygerincű elvtelen karrierista - akkor beleálltál volna és most azon menne a diskurzus, hogy baszki, ez tényleg más kultúra, Ők be tudják látni, ha hibáztak. De nem ment, a patás ördögtől nem lehet bocsánatot kérni 😊

Komolyan kezdem azt hinni, hogy a Karácsony a beépített fidesz-ügynök, aki ha jól alakulnak a dolgok, belefingik a nullás lisztbe, nehogy előrébb jussanak 😊
MC12
Tudod, ő az alkalmatlan aki elpicsázta Tarlós Pestát...a büdös életben nem szavaznál a jelenlegi ellenzékre, nem mindegy neked, hogy Karácsony akkor kinek az embere?
Ne azt nézd mit mond, hanem hogy mit tesz. Nem ismerős?
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 842
A "hogyan lehet egy egészen jó és összeszedett cikket, interjút, egyetlen elbaszott mondattal mínuszossá tenni, hogy senki ne a lényegéről beszéljen" című politikai elbaszás szokásos, Karácsony-féle fejezete 😊

Nem mellesleg, tiszta szerencse, hogy a baloldal sosem vetemedne olyan eszközök használatára politikai ellenfeleikkel szemben mint mondjuk a body shaming (hiszen ők felvilágosultak és európaiak míg Orbánék keleti elnyomók) 😊 egyébként ultimate érv a súly és magasság. A magasság különösen, hiszen arról ugye mindenki tehet 😊

"A cikk elején végigveszik a legalapvetőbb különbségeket: Orbán elsősorban a vidékre támaszkodik, totális kontroll alatt tartja a pártját, és stadiont építtet a falujába. Karácsony viszont a fővárost vezeti, hatpárti együttműködés eredményeként jutott hatalomra, és az atlétikai stadion ellen kampányolt. A főpolgármester ehhez hozzátette, hogy „ő alacsony és kövér, én magas és vékony vagyok”.

Egyébként még csak nem is ez a leggázabb a sztoriban. Hanem a bocsánatkérés - illetve annak hiánya:

"Elnézést kérek mindazoktól, akik a rossz tréfámat sértőnek találják, igazuk van."

Bazd meg Gergő, egyetlen embertől kell bocsánatot kérned. Orbán Viktoról, mert őt sértetted meg. Ha valóban egy európai politikus lennél - nem egy takonygerincű elvtelen karrierista - akkor beleálltál volna és most azon menne a diskurzus, hogy baszki, ez tényleg más kultúra, Ők be tudják látni, ha hibáztak. De nem ment, a patás ördögtől nem lehet bocsánatot kérni 😊

Komolyan kezdem azt hinni, hogy a Karácsony a beépített fidesz-ügynök, aki ha jól alakulnak a dolgok, belefingik a nullás lisztbe, nehogy előrébb jussanak 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 947 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Máshol olvastam, szerintem gyönyörű 😁

Majd minden kiderül valakiről, ki lelkesen nézett tüzes fényű csillagra, élvezte a szegfű illatát, reptetett háromszínű szabad madarat, s mámorosan habzsolja a lédús narancsot.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 384 — #NoStress
ha egy bűvész tehetséges, akkor ne itt a piros, hol a pirosozzon a sarki kocsmában.
peterk2005
Havi kétmilliárdért se?
És ha bűvészként csak 800ezret keresne, akkorse?

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
...
peterk2005
Vagyis szerinted ha 22-től az ellenzék lesz akkor jobbakat fognak lépni? Tudom, nem tudod, de mi a tipped?
Sobri Jóska
Ha nyernek, és nem megy át kezelhetetlen marakodásba, akkor valószínűbbnek tartom, hogy igen, mint azt, hogy nem. Sőt, sokkal valószínűbbnek.

peterk2005
Végre egy válasz.

Két észrevétel. Varga Mihály is jó miniszter.
Meg Pintér. (Meg Rogán, csak ő Göbbelsként, a Fidesznek, és Gulyás se rossz, ha nem is Lázár.)
Vagyis kettő az a három szerintem.
Alattuk meg valóban a nihil, van róluk sok tapasztalatom, mondjuk úgy, te ellenzékiként akármit gondolsz róluk, a valóság lehangolóbb.

Illetve szerintem az ellenzék nem lesz olyan hülye, hogy outsider szakikat pozícióba rakjon, nekik az nem rezon. Lesz majd Mesterházy, Kunhalmi meg Brenner Kolomán félék. De ez majd kiderül.
Nagyon szórakoztató kampány lesz, az biztos.
Sobri Jóska
Varga szakmailag képzett, de én nem látom benne a "minisztert". Sok éve szem előtt van, de ma se tudom megmondani, hogy milyen felfogása van gazdasági, pénzügyi kérdésekről. Mit gondol adórendszerről, pénzügyekről, a forintról, stb. Számomra egy elég okos végrehajtó, akinek ha kiadják, hogy mi a feladat, jól megszervezi és megcsinálja. Inkább egy jó főosztályvezetőt látok benne, aki hasznos jobb keze lehetne ugyanott egy karizmatikus elképzelésekkel rendelkező miniszternek.

Pintérre inkább a profi a jobb jellemzés, nem a "jó". Mint egy keresztapa. Egy vállalati igazgatótanácsban nagyon hasznos az ilyen ember, egy CEO-nak már nem feltétlenül ilyent szeretnék. Miniszternek se igazán. Ha még hatvan évig ő lenne a belügyminiszter, akkor hatvan év múlva is minden pontosan ugyanígy működne, mint ma. 😊 Ennél én azért több kreativitást várok, még ha a belügy nem is az a terület, ahol évente kéne forradalmat csinálni. Rogánt nem tudom hova tenni. Valamikor az egyik legtehetségesebb fiatal fideszesnek gondoltam. Manapság amikor hallok róla az sosem valami policy ami tőle származna, hozzá lenne köthető. Vagy a propaganda gépezet működtetésével kapcsolatban kerül elő vagy valami személyes ügyben (kitől válik hova helikopterezik, stb.) A propaganda részről - erről a fajtáról - tudod mi a véleményem / értékítéletem. Nálam ez tehetség fecsérlés, ha egy bűvész tehetséges, akkor ne itt a piros, hol a pirosozzon a sarki kocsmában. Más meg nincs, így nincs mi alapján véleményezzem.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 125 — Lucas Scott
Végre egy válasz.
Sobri Jóska
én is válaszoltam azért na.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 384 — #NoStress
...
peterk2005
Vagyis szerinted ha 22-től az ellenzék lesz akkor jobbakat fognak lépni? Tudom, nem tudod, de mi a tipped?
Sobri Jóska
Ha nyernek, és nem megy át kezelhetetlen marakodásba, akkor valószínűbbnek tartom, hogy igen, mint azt, hogy nem. Sőt, sokkal valószínűbbnek.

peterk2005
Végre egy válasz.

Két észrevétel. Varga Mihály is jó miniszter.
Meg Pintér. (Meg Rogán, csak ő Göbbelsként, a Fidesznek, és Gulyás se rossz, ha nem is Lázár.)
Vagyis kettő az a három szerintem.
Alattuk meg valóban a nihil, van róluk sok tapasztalatom, mondjuk úgy, te ellenzékiként akármit gondolsz róluk, a valóság lehangolóbb.

Illetve szerintem az ellenzék nem lesz olyan hülye, hogy outsider szakikat pozícióba rakjon, nekik az nem rezon. Lesz majd Mesterházy, Kunhalmi meg Brenner Kolomán félék. De ez majd kiderül.
Nagyon szórakoztató kampány lesz, az biztos.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A Fideszről se lehetett semmit tudni 2010-ben. Nem is mondtak semmit a "fülkeforradalmon" kívül, miből is lehetett volna. Aki nekem azt mondja, hogy csak megközelítőleg is sejtette, hogy EZ lesz belőle, NER-estül, mindenestül ami lett, annak nem hiszem el, mert hazudik. 😊
peterk2005
Annak idején hajlottam arra, hogy a fideszre szavazzak, hogy valakinek legyen végre 2/3-a, amivel hozzá mer nyúlni azokhoz a szent tehenekhez, amikhez addig senki, még Hornék sem a 3/4-el. Aztán voltak hangok, amik óvva intettek, többek között pl Kéri és társai, akik a 2009-es kötcsei beszédre + a fideszen belüli hangulatra hivatkoztak ("centrális politikai erőtér", stb.) Akkor mindenki csak nézett, hogy az meg mi a faszom lenne? Na ez...
Nem mondom, hogy Kéri megjósolta, de talán abból kifolyólag, hogy szerintem jobban ismeri OV-t, mint amiről G Fodor valaha álmodhat, nem ártott volna hallgatni rá.
Az volt az egyetlen választás, amit rajtam kívül álló okból kihagytam... Ma már nem bánom.
Lecsó
Arról a NER-ről amivé lett mára, Kérinek se volt halvány fogalma sem. Arra volt (elég jó) előzetes tippje, hogy rá fognak gyúrni arra, hogy két szélre tolják az ellenzéket. Legyen egy tőlük jobbra és balra is, így eljátszhatják a "centrális erőteret". Ez jól bejött, de ez tényleg régi terv volt, és látható is. Ilyeneket lehetne mondani a momentum meg a dk környékéről is, ha valakinek vannak "fülesei" (ki melyik hogy tervez a jövőben helyezkedni"), aztán ha bejön, utólag bólogatni, hogy émmegmondtam. De ez nem kormányzás, nem törvénykezés, nem gazdaságpolitika, nem oktatáspolitika, stb., hanem hatalmon maradási stratégia. Ez utóbbi az előbbiről semmit nem árul el.
peterk2005
Szerintem a centrális politikai erőtér nem ezt jelentette már akkor sem. Ha elolvasod Török blogját, ő is kifejti (még 2010-ben), hogy ne legyenek illúzióink, nem arról van szó, hogy a fidesz behúzódik középre, és egy nagy néppártként a választók nagy többségének a bizalmát sokáig élvezi. Sokkal inkább arról, hogy ha megszereztük a hatalmat, soha többet nem engedjük el. Nem kormányozni kell tudni, hanem hatalmon maradni. Voltak azért jelek, hogy a tökük tele van a politikai megmérettetésektől. "Felesleges jogászkodás" és hasonló megjegyzések Kövértől. Egyszer majdnem kiestek, aztán bejutottak de elbukták, aztán totál elbaszták a kampányt, stb, stb. Kinek kell ez... Egyszer kell nyerni, de akkor nagyon.
Lecsó
Világos. Te a szándékot írtad le, én a módszert, de ugyanarra gondoltunk.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Lecsó Denver Broncos 2 979
A Fideszről se lehetett semmit tudni 2010-ben. Nem is mondtak semmit a "fülkeforradalmon" kívül, miből is lehetett volna. Aki nekem azt mondja, hogy csak megközelítőleg is sejtette, hogy EZ lesz belőle, NER-estül, mindenestül ami lett, annak nem hiszem el, mert hazudik. 😊
peterk2005
Annak idején hajlottam arra, hogy a fideszre szavazzak, hogy valakinek legyen végre 2/3-a, amivel hozzá mer nyúlni azokhoz a szent tehenekhez, amikhez addig senki, még Hornék sem a 3/4-el. Aztán voltak hangok, amik óvva intettek, többek között pl Kéri és társai, akik a 2009-es kötcsei beszédre + a fideszen belüli hangulatra hivatkoztak ("centrális politikai erőtér", stb.) Akkor mindenki csak nézett, hogy az meg mi a faszom lenne? Na ez...
Nem mondom, hogy Kéri megjósolta, de talán abból kifolyólag, hogy szerintem jobban ismeri OV-t, mint amiről G Fodor valaha álmodhat, nem ártott volna hallgatni rá.
Az volt az egyetlen választás, amit rajtam kívül álló okból kihagytam... Ma már nem bánom.
Lecsó
Arról a NER-ről amivé lett mára, Kérinek se volt halvány fogalma sem. Arra volt (elég jó) előzetes tippje, hogy rá fognak gyúrni arra, hogy két szélre tolják az ellenzéket. Legyen egy tőlük jobbra és balra is, így eljátszhatják a "centrális erőteret". Ez jól bejött, de ez tényleg régi terv volt, és látható is. Ilyeneket lehetne mondani a momentum meg a dk környékéről is, ha valakinek vannak "fülesei" (ki melyik hogy tervez a jövőben helyezkedni"), aztán ha bejön, utólag bólogatni, hogy émmegmondtam. De ez nem kormányzás, nem törvénykezés, nem gazdaságpolitika, nem oktatáspolitika, stb., hanem hatalmon maradási stratégia. Ez utóbbi az előbbiről semmit nem árul el.
peterk2005
Szerintem a centrális politikai erőtér nem ezt jelentette már akkor sem. Ha elolvasod Török blogját, ő is kifejti (még 2010-ben), hogy ne legyenek illúzióink, nem arról van szó, hogy a fidesz behúzódik középre, és egy nagy néppártként a választók nagy többségének a bizalmát sokáig élvezi. Sokkal inkább arról, hogy ha megszereztük a hatalmat, soha többet nem engedjük el. Nem kormányozni kell tudni, hanem hatalmon maradni. Voltak azért jelek, hogy a tökük tele van a politikai megmérettetésektől. "Felesleges jogászkodás" és hasonló megjegyzések Kövértől. Egyszer majdnem kiestek, aztán bejutottak de elbukták, aztán totál elbaszták a kampányt, stb, stb. Kinek kell ez... Egyszer kell nyerni, de akkor nagyon.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
...
peterk2005
Vagyis szerinted ha 22-től az ellenzék lesz akkor jobbakat fognak lépni? Tudom, nem tudod, de mi a tipped?
Sobri Jóska
Ha nyernek, és nem megy át kezelhetetlen marakodásba, akkor valószínűbbnek tartom, hogy igen, mint azt, hogy nem. Sőt, sokkal valószínűbbnek.

Az egyik ok az első évek. A kormányzatok színtől, szagtól függetlenül jobban működnek az első éveikben, mint később az esetek többségében.

A másik ok pedig az, hogy szerintem a Fidesz szakmai elit borzalmasan lezüllött az utóbbi évekre. Nézz az avatarodra. Na, olyan egy "másfél" párti demokráciában annak az egy erős pártnak kiválasztási rendszere. Mint a kádári világé. Nem a pr gépezetre gondolok, nem is Orbánra, nem is a napi politikai manőverezésekre. Abban Orbán jó. De ezzel véget is ér, hogy miben tud jó lenni. Lényegében már nem is koncentrálnak másra.

Sokat elárul a képességekről, ha Orbán "legjobb" három minisztere Pintér (aki lényegében "semmit se csinál", csak regnál mint egy keresztapa), Varga Judit és a tárca nélküli Novák Katalin. Vesd össze ezeket az embereket - akár ezt a hármat is, de főleg a többit - Stumpf, Chikán, Martonyi, Pokorni, stb. névsorral. Ezek voltak az első menet. De akár Gulyás Gergelyt Lázárral. Gulyás esküszöm szimpatikusabb is nekem, mint Lázár (és még a jobbak közé tartozik a mostani gárdában), de így is ég és föld tehetségben a kettő. És ez csak a közvetlen politikusi kör. A rengeteg intézmény élén - oktatás, egészségyügy csúcsai, gazdaság csúcsai, akadémia, gazdasági tanácsadók - hemzseg a középszerűség. És a középszerűség még a jobbik eset is. Ott van a Cecília például. Nem bántani akarom, egy jószándékú nőnek gondolom. De ha nem lenne pandémia, akkor is ő lenne a tiszti főorvos. Tényleg? Hát na...

Az ellenzék politikus gárdája olyan, amilyennek egy ilyen féloldalas, egy plusz pártos demokráciában a törpepártok vezetői látszanak. A fele vicc, a másik felét nem tudod komolyan venni, a harmadiknak nem adsz esélyt, mert politikusnak béna. De ez csak a politikai gárda, a rezsiszilárdokkal, dajcstomikkal, stb. Közülük pár be fog ülni valahova ahol égnek áll tőle a hajad/hajam, de olyan szűk a csapat, hogy a miniszterek fele se ilyen lesz már. A másod vonalban pedig egyszerűen már nincs káderük, mert elfogyott a pénz, nem tudják úgy pénzelni őket, mint a Fidesz a saját kádereit, hogy párton belüli karrierrel érkezzenek helyzetbe. Egyszerűen rá lesznek szorítva, hogy a fontosabb intézmények élére, vezetőségébe, a minisztériumi állományba, állami cégek vezetőségébe a piacról "importáljanak". Persze szimpátia körből, de akkor is. Szóval sokkal valószínűbbnek gondolom, hogy olyan lesz, mint az első Fidesz kormány Chikánékkal, Martonyiékkal. amikor még a Fidesz is híján volt "politikai neveltekből" és a szimpátia körből kapirgálta össze a vezetőket. És mennyivel jobb is volt az, mint ez....

(Konkrét példát is tudok mondani a rossz belső mechanizmusra: Vuhan (lol, a pandémia miatt már félrebeszélek 😀) szóval Fudan egyetem. Ez egy annyira rossz gazdasági / politikai döntés, hogy két másodperc se kell hozzá, hogy átlásd. Üzletileg is borzalom, bukás, politikailag is rizikós, haszna sincs. Egyszerűen minek? Mit nyernek vele Orbánék, ha idehoznak egy ilyent? Néhány haveri zseb megtömésén kívül persze. Az ég világon semmit. Sőt, igazából a Fidesznek ugyanannyira nem kell, ugyanannyira rizikós, feleslege, mint amennyire az országnak az. És mégis meglépik. Mert már semmi filter nem működik. Nincs ott egy Chikán / Stumpf / Martonyi amelyik azt mondaná, hogy gyerekek, állj, ne vicceljünk már, ez komoly? Értem én, hogy kell a megrendelés, de akkor építsünk már mondjuk lengyel-magyar CEU-t vagy mittudomén valami hasonlót, az eladható. És még valami értelme is lenne.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
És aki eljutott idáig annak mégegy pletyka: Van egy ellenzéki egyeztető csoport akik a kormányzás államszervezési részével foglalkoznak, ki hány minisztérium, államitikár stb. ez egyébként rendben van szerintem is, aki kormányozni akar az készüljön rá. Na most a pletykák szerint a jobbik kirakta a 30 centis bránert az asztalra, hogy akkor Belügy - Honvédelem - önálló Oktatásügy és az Igazságügy lenne az igény miniszteri szinten - amitől a DK-Mszp tandem padlót fogott 😀 ők a földművelésügyet, a vidékfejlesztést meg maximum az oktatást adták volna. Másrészről 1-1 minisztériumért bejelentkezett az LMP meg a Párbeszéd is de el lettek hajtva a faszba. Pletyka vége.
peterk2005
Nincs ennyi minisztérium. Persze statútumban szabadon lehet alapítgatni, csak na.
Amadeus
Csak a félreértések elkerülése végett, a pletykát nem én hallottam / írtam, hanem MC: 😊

A Fideszről se lehetett semmit tudni 2010-ben. Nem is mondtak semmit a "fülkeforradalmon" kívül, miből is lehetett volna. Aki nekem azt mondja, hogy csak megközelítőleg is sejtette, hogy EZ lesz belőle, NER-estül, mindenestül ami lett, annak nem hiszem el, mert hazudik. 😊
peterk2005
Annak idején hajlottam arra, hogy a fideszre szavazzak, hogy valakinek legyen végre 2/3-a, amivel hozzá mer nyúlni azokhoz a szent tehenekhez, amikhez addig senki, még Hornék sem a 3/4-el. Aztán voltak hangok, amik óvva intettek, többek között pl Kéri és társai, akik a 2009-es kötcsei beszédre + a fideszen belüli hangulatra hivatkoztak ("centrális politikai erőtér", stb.) Akkor mindenki csak nézett, hogy az meg mi a faszom lenne? Na ez...
Nem mondom, hogy Kéri megjósolta, de talán abból kifolyólag, hogy szerintem jobban ismeri OV-t, mint amiről G Fodor valaha álmodhat, nem ártott volna hallgatni rá.
Az volt az egyetlen választás, amit rajtam kívül álló okból kihagytam... Ma már nem bánom.
Lecsó
Arról a NER-ről amivé lett mára, Kérinek se volt halvány fogalma sem. Arra volt (elég jó) előzetes tippje, hogy rá fognak gyúrni arra, hogy két szélre tolják az ellenzéket. Legyen egy tőlük jobbra és balra is, így eljátszhatják a "centrális erőteret". Ez jól bejött, de ez tényleg régi terv volt, és látható is. Ilyeneket lehetne mondani a momentum meg a dk környékéről is, ha valakinek vannak "fülesei" (ki melyik hogy tervez a jövőben helyezkedni"), aztán ha bejön, utólag bólogatni, hogy émmegmondtam. De ez nem kormányzás, nem törvénykezés, nem gazdaságpolitika, nem oktatáspolitika, stb., hanem hatalmon maradási stratégia. Ez utóbbi az előbbiről semmit nem árul el.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 292 — The Mathematician
SOROS!!!!!!!!!!!!!!!!


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Lecsó Denver Broncos 2 979
FYI:
 torokgaborelemez.blog.hu/2010/02/17/64_mi_az_a_centralis_partrendszer
több mint 3 éve
Lecsó Denver Broncos 2 979
A Fideszről se lehetett semmit tudni 2010-ben. Nem is mondtak semmit a "fülkeforradalmon" kívül, miből is lehetett volna. Aki nekem azt mondja, hogy csak megközelítőleg is sejtette, hogy EZ lesz belőle, NER-estül, mindenestül ami lett, annak nem hiszem el, mert hazudik. 😊
peterk2005
Annak idején hajlottam arra, hogy a fideszre szavazzak, hogy valakinek legyen végre 2/3-a, amivel hozzá mer nyúlni azokhoz a szent tehenekhez, amikhez addig senki, még Hornék sem a 3/4-el. Aztán voltak hangok, amik óvva intettek, többek között pl Kéri és társai, akik a 2009-es kötcsei beszédre + a fideszen belüli hangulatra hivatkoztak ("centrális politikai erőtér", stb.) Akkor mindenki csak nézett, hogy az meg mi a faszom lenne? Na ez...
Nem mondom, hogy Kéri megjósolta, de talán abból kifolyólag, hogy szerintem jobban ismeri OV-t, mint amiről G Fodor valaha álmodhat, nem ártott volna hallgatni rá.
Az volt az egyetlen választás, amit rajtam kívül álló okból kihagytam... Ma már nem bánom.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 384 — #NoStress
...
peterk2005
Vagyis szerinted ha 22-től az ellenzék lesz akkor jobbakat fognak lépni? Tudom, nem tudod, de mi a tipped?

több mint 3 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 020
Kezdeményezgetések vannak, se sokkal masszívabbakat lehetne lépni.
peterk2005
Csak egy eldöntendő kérdés:
Úgy véled, ha 22-ben az ellenzék alakít kormányt, akkor jobb lesz, jobbakat fognak lépni?
Sobri Jóska


És aki eljutott idáig annak mégegy pletyka: Van egy ellenzéki egyeztető csoport akik a kormányzás államszervezési részével foglalkoznak, ki hány minisztérium, államitikár stb. ez egyébként rendben van szerintem is, aki kormányozni akar az készüljön rá. Na most a pletykák szerint a jobbik kirakta a 30 centis bránert az asztalra, hogy akkor Belügy - Honvédelem - önálló Oktatásügy és az Igazságügy lenne az igény miniszteri szinten - amitől a DK-Mszp tandem padlót fogott 😀 ők a földművelésügyet, a vidékfejlesztést meg maximum az oktatást adták volna. Másrészről 1-1 minisztériumért bejelentkezett az LMP meg a Párbeszéd is de el lettek hajtva a faszba. Pletyka vége.
peterk2005
Nincs ennyi minisztérium. Persze statútumban szabadon lehet alapítgatni, csak na.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A vetésforgós rendszered működik is, mondjuk Amerikában vagy hunyorgó szemmel Nyugat-Európában. Csak ezeken a helyeken stabil az államszerkezet, a gazdaság hellyel - közzel, úgy - ahogy de mégiscsak el tud működni magában ha demokrata elnök van, ha repi (vagy ha Hollandiában másfél évig nincs kormány csak megbízott 😀 ). Jól látszik, hogy semmilyen konkrét állami vagy gazdasági válságot, összeomlást, kataklizmát nem okozott se a Trump korszak se a Biden korszak (eddig), ez pedig azért van mert az állami dolgozók 95%-nak teljesen tök mindegy, hogy ki az elnök a munkavégzése szempontjából, a gazdasági szereplők meg megtudnak egyezni mindkét féllel.

Tehát van két hasonló nagyságú oldal, tudod mire számíthatsz kb. ha egyiket vagy másikat választod és azt is tudod, hogy "A" repi gazdasági miniszternek van "B" demokrata megfelelője, aki ugyanaz az öltönyös fehér fószer, csak az egyik a kevesebb adót kiabálja úton - útfélen, a másik meg az igazságosabb adózást, de a porgramjuk igazából 95%-ban ugyanaz - fenntartani a status quo-t. Te meg a maradék 5% alapján kiválasztod a szimpatikusabbat.

Na most idehaza ez nincs így. Van az egyik oldal aki mond magáról valamit, látod nap mint nap a működését. Megítéled így - úgy de van mondása saját magáról. Ha rá szavazol tudod mit kapsz. Egy modern feudalizmust, ahol van egy erős központi akarat ami leuralja az hétköznapok jelentős részét, ellopnak egy nagy rakat vagyont, de. De hagyják, hogy te is eltedd a magadét, ha idomulsz a rendszerhez és támogatod (vazallus) akkor te is kapsz a sütiből. Lehet hogy csak morzsákat (családi adókedvezmény) meg lehet hogy egy szelet tortát (tetszőleg iparág einstand). Ha nem mész a rendszer ellen és megadod a királynak ami a királyé, békéd van. Még miellőt a kommentek nekem esnek, én nem mondom, hogy ez jó. Azt mondom, hogy ez az oldal ezt kínálja.

És mit kínál a másik oldal? Mit mond magáról? Ha őszintén végigondoljuk, fogalmunk nincs. Vannak benne neonácik, neoliberálisok, szociáldemokraták, oppurtunista technokraták, zöldek és centrista szoft-jobbosok, sokminden más mellett, így teljesen érthető, hogy képtelenek az önmeghatározásra, azon kívül, hogy nem-Orbán. Csak ez így nem elég, nem elég annak a tömegnek, akinek az Orbán-rendszer egy korrupt, velejéig feudális de kiszámítható rendszert hozott létre. És a tömeg, amikor szavaz, akkor a kiszámíthatóság mindig erősebb mint a "Felcsúti per" ígérete. Mert a CSOK-ot, a családi adókedvezményt ma megkapom - nem én, a tömeg - és oké, hogy a szemét Lölőt elszámoltatják a Panchoban, de a pénzecském is meglesz? Erre pedig nincs mondása az ellenzéknek. MC12
Ezt a tények cáfolják. 😊 Mondom is, hogy mik, pontról pontra:

1. Az USA-ban sem tudod, hogy mit kapsz az adott 4 évtől. Obama se azt hozta, amit beleláttak előre, sokkal másabb volt a gyakorlatban. Trump totálisan kiszámíthatatlan volt előre, ember nincs szerintem aki EZT előre látta. De Clinton se olyan volt, mint amilyennek ígérkezett. És Biden se olyan. Egy demens öregember "semmittevésének" kellett volna jönnie, ehelyett úgy "tepernek", mintha Obama lenne most, nem a vénember. Obama meg "tötyörgött" ehhez képest (és az önnön ígéretéhez képest is).

2. Idehaza sem tudod, hogy mit kapsz. Nem csak most, ezelőtt sem. Az Antall kormány 4 éve is teljesen más lett, mint amilyennek '90-ben ígérkezett. A maszop-szdsz első négy év is teljesen más lett (Bokrost pl. ki látta előre)? A Fidesz első négy évéből talán, ha kettő volt olyan, amilyennek a Fidesz a győzelmekor látszott '98-ban (ejropéer liberálkonzervatív irány). Aztán jött a kétéves költségvetés és elment teljesen másfelé. A második MSZP-SZDSZ időszak már kapitálisan nagyot fordult ahhoz képest aminek 2002-ben kinézet. De még 2006-ban, már Gyurcsány megválasztása után is egy évvel teljesen más volt a kép és maga a rezsim működése is. A Fideszről se lehetett semmit tudni 2010-ben. Nem is mondtak semmit a "fülkeforradalmon" kívül, miből is lehetett volna. Aki nekem azt mondja, hogy csak megközelítőleg is sejtette, hogy EZ lesz belőle, NER-estül, mindenestül ami lett, annak nem hiszem el, mert hazudik. 😊

3. Nincs nagyobb különbség elképzelésekben sem az ellenzéknél, mint a Fideszen belül. Attól, hogy egy párt ernyője alatt vannak, attól még ugyanolyan sokfélét gondolnak. Matolcsyt és Bod Péter Ákost pl. egy világ választja el egymástól. Mellár, Chikán, stb. teljesen más út, mint ami éppen fut. Persze azt tudjuk, hogy most éppen Matolccy szava számít és nem Bod Péteré, Chikán nem faktor, de tudjuk-e, hogy meddig lesz ez így, ha változás lesz ki jön, annak milyen elképzelései vannak / lesznek? Semmit nem tudunk. Varga lényegében egy "irány nélküli" ember, róla el tudok képzelni bármilyen adórendszeri változtatást meg az ellenkezőjét is, nem rajta fog múlni. Nem is Orbánon, mert ő meg nem ért hozzá. Azon fog múlni, hogy kire mutat majd rá valamikor. Ami lehet ilyen is meg olyan is. Ugyanúgy homály, mint ahogy az ellenzéknél homály, hogy mi fog kikerülni legerősebb platformként. (Ami egyébként önmagában nem egy tragédia, a néppártok így működnek, Bidennél, Trumpnál se lehet előre feltétlenül tudni, hogy ki lesz, milyen irány lesz, mi lesz a FED-el, adóssággal, milyen program jön, milyen adópolitikai változások, stb. A néppárt is így működik, meg a sokpárti koalíció is. És mindegyikkel előfordul, hogy képtelen önmagával / egymással kiegyezni, meg az is, hogy meg tud.)

4. A vetésforgós rendszerem hasznosságáról az elmúlt 30 év fényesen beszél. Minden 4 évig hatalmat kapott kormányzat jobb volt, mint a 8 évig kormányzó MSZP utolsó 4 éve, és jobb volt, mint a 12 évig kormányzó Fidesz második és harmadik menete. A saját első négy évük is sokkal jobb volt, mint az utána következő 4 illetve 8 (még csak 7). Ennél egyértelműbb bizonyíték nem is kell, hogy mennyivel előnyösebb lenne az országnak, ha visszatérnénk a 90-es évek 4 évenkénti cseréjéhez. (Nem azt mondtam, hogy EZ LESZ. Azt mondtam, hogy mi lenne a jó. Ettől még lehet, hogy az országnak továbbra is Orbán kell majd, aztán megyünk még lejjebb a lejtőn. Mert az én meggyőzédésem az, hogy ha Orbán marad, megyünk lejjebb. Egyre meredekebben.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 842
Kezdeményezgetések vannak, se sokkal masszívabbakat lehetne lépni.
peterk2005
Csak egy eldöntendő kérdés:
Úgy véled, ha 22-ben az ellenzék alakít kormányt, akkor jobb lesz, jobbakat fognak lépni?
Sobri Jóska
Jó a kérdés. Nem tudom. Apróbb jelek vannak, de túl sok bizodalmam azért még nincs. De a váltást nem is elsősorban ezért akarom. (Az csak elősegítené, hogy újraindulhasson a vetésforgó. Sokszor leírtam már: ezt a közösségi média által uralt, posztmodern választásos demokráciának csúfolt valamit csak úgy látom működőképesnek, ha gyors vetésforgó van a "tetején". Ahogy leáll, a legjobb szándék is kisiklik. Lásd Kohl például. Vesd össze az idejének az első felét a másodikkal. És neki még nagy mázlija is volt, mert bejött az egyesülés, ami miatt ölébe hullott a teendő. Ha az nem lett volna, még csúnyább lenne az összehasonlítás eredménye. Merkel dettó. Bár ő az én ízlésemhez képest az elején is túl sokat hibázgatott. Thacher is beszürkült, Az USA-ban meg lényegében minden elnök az első 1-2 évében tud valamit csinálni. Ha egy ciklusra választják meg akkor is, ha kettőre akkor is. Már a második is fölösleges.)
peterk2005
A vetésforgós rendszered működik is, mondjuk Amerikában vagy hunyorgó szemmel Nyugat-Európában. Csak ezeken a helyeken stabil az államszerkezet, a gazdaság hellyel - közzel, úgy - ahogy de mégiscsak el tud működni magában ha demokrata elnök van, ha repi (vagy ha Hollandiában másfél évig nincs kormány csak megbízott 😀 ). Jól látszik, hogy semmilyen konkrét állami vagy gazdasági válságot, összeomlást, kataklizmát nem okozott se a Trump korszak se a Biden korszak (eddig), ez pedig azért van mert az állami dolgozók 95%-nak teljesen tök mindegy, hogy ki az elnök a munkavégzése szempontjából, a gazdasági szereplők meg megtudnak egyezni mindkét féllel.

Tehát van két hasonló nagyságú oldal, tudod mire számíthatsz kb. ha egyiket vagy másikat választod és azt is tudod, hogy "A" repi gazdasági miniszternek van "B" demokrata megfelelője, aki ugyanaz az öltönyös fehér fószer, csak az egyik a kevesebb adót kiabálja úton - útfélen, a másik meg az igazságosabb adózást, de a porgramjuk igazából 95%-ban ugyanaz - fenntartani a status quo-t. Te meg a maradék 5% alapján kiválasztod a szimpatikusabbat.

Na most idehaza ez nincs így. Van az egyik oldal aki mond magáról valamit, látod nap mint nap a működését. Megítéled így - úgy de van mondása saját magáról. Ha rá szavazol tudod mit kapsz. Egy modern feudalizmust, ahol van egy erős központi akarat ami leuralja az hétköznapok jelentős részét, ellopnak egy nagy rakat vagyont, de. De hagyják, hogy te is eltedd a magadét, ha idomulsz a rendszerhez és támogatod (vazallus) akkor te is kapsz a sütiből. Lehet hogy csak morzsákat (családi adókedvezmény) meg lehet hogy egy szelet tortát (tetszőleg iparág einstand). Ha nem mész a rendszer ellen és megadod a királynak ami a királyé, békéd van. Még miellőt a kommentek nekem esnek, én nem mondom, hogy ez jó. Azt mondom, hogy ez az oldal ezt kínálja.

És mit kínál a másik oldal? Mit mond magáról? Ha őszintén végigondoljuk, fogalmunk nincs. Vannak benne neonácik, neoliberálisok, szociáldemokraták, oppurtunista technokraták, zöldek és centrista szoft-jobbosok, sokminden más mellett, így teljesen érthető, hogy képtelenek az önmeghatározásra, azon kívül, hogy nem-Orbán. Csak ez így nem elég, nem elég annak a tömegnek, akinek az Orbán-rendszer egy korrupt, velejéig feudális de kiszámítható rendszert hozott létre. És a tömeg, amikor szavaz, akkor a kiszámíthatóság mindig erősebb mint a "Felcsúti per" ígérete. Mert a CSOK-ot, a családi adókedvezményt ma megkapom - nem én, a tömeg - és oké, hogy a szemét Lölőt elszámoltatják a Panchoban, de a pénzecském is meglesz? Erre pedig nincs mondása az ellenzéknek.

Akik hallgatják a zuhanyhiradót az ellenzéki egyezetetésekről, azok pontosan tudják, hogy pl. adórendszer kérdésében ég és föld a Momentum és a Jobbik víziója egymástól ami egyébként teljesen normális, hiszen az egyik szavazóbázisa a vidéki munkás a másiknak meg a pesti 30-as irodista. Nem véletlenül nem hallunk az össz-ellenzéki programól - ami olyan mint Columbo felesége, mindenki tudja, hogy készül de senki nem látta - mert ebben a kérdésben is kifejezetten megrekedtek a tárgyalások a Momentum szuper-progresszív fancy adó-rendszere és a Jobbik "tulajdonképpen nem olyan szar a mostani, kicsit foltozzunk rajta és maradjon" gondolata között. És ez is normális. Csak akkor nem kell közösen kormányozni, mert az nem fog menni.

Szóval működne a vetésforgó rendszered, ha a szereplők hasonlóak lennének mint az USA-ban vagy nyugaton, csak nem azok, nagyon nem. Egyszer nézett ki úgy, mintha működne, 2002 és 2010 között (igazából a 02-es és 06-os választáson). De ez a szitu most közel sem olyan.

És aki eljutott idáig annak mégegy pletyka: Van egy ellenzéki egyeztető csoport akik a kormányzás államszervezési részével foglalkoznak, ki hány minisztérium, államitikár stb. ez egyébként rendben van szerintem is, aki kormányozni akar az készüljön rá. Na most a pletykák szerint a jobbik kirakta a 30 centis bránert az asztalra, hogy akkor Belügy - Honvédelem - önálló Oktatásügy és az Igazságügy lenne az igény miniszteri szinten - amitől a DK-Mszp tandem padlót fogott 😀 ők a földművelésügyet, a vidékfejlesztést meg maximum az oktatást adták volna. Másrészről 1-1 minisztériumért bejelentkezett az LMP meg a Párbeszéd is de el lettek hajtva a faszba. Pletyka vége.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 947 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Kezdeményezgetések vannak, se sokkal masszívabbakat lehetne lépni.
peterk2005
Csak egy eldöntendő kérdés:
Úgy véled, ha 22-ben az ellenzék alakít kormányt, akkor jobb lesz, jobbakat fognak lépni?
Sobri Jóska
Jó a kérdés. Nem tudom. Apróbb jelek vannak, de túl sok bizodalmam azért még nincs. De a váltást nem is elsősorban ezért akarom. (Az csak elősegítené, hogy újraindulhasson a vetésforgó. Sokszor leírtam már: ezt a közösségi média által uralt, posztmodern választásos demokráciának csúfolt valamit csak úgy látom működőképesnek, ha gyors vetésforgó van a "tetején". Ahogy leáll, a legjobb szándék is kisiklik. Lásd Kohl például. Vesd össze az idejének az első felét a másodikkal. És neki még nagy mázlija is volt, mert bejött az egyesülés, ami miatt ölébe hullott a teendő. Ha az nem lett volna, még csúnyább lenne az összehasonlítás eredménye. Merkel dettó. Bár ő az én ízlésemhez képest az elején is túl sokat hibázgatott. Thacher is beszürkült, Az USA-ban meg lényegében minden elnök az első 1-2 évében tud valamit csinálni. Ha egy ciklusra választják meg akkor is, ha kettőre akkor is. Már a második is fölösleges.)
peterk2005
A vetésforgós hozzáállásodat megértettem, szerintem hülyeség, de azt, hogy így látod nem vitatom, logika is van benne, csak nem értek vele egyet.
De irreleváns a kérdésem szempontjából.
Ahogy az is, hogy kit utálsz, kit nem.

Ez egy full technokrata kérdés: szerinted egy új kormány pusztán gazdasági szempontból jobbakat fog lépni?
Nyilván nem tudod.
De mi a tipped? Inkább igen vagy inkább nem?
Nem hiszem, hogy pont egál a pro és a kontra és ne billennél valahova ha belegondolsz.
Sobri Jóska
Sztem nehéz lesz ezt összehasonlítani egy covid/post covid időszakban. Várhatóan most jön majd igazi gazdasági visszaesés sztem abban meg mindenkinek kutya kemény lesz kormányozni.
csebi
Nyilván, de nem is erre irányult a kérdés, hogy nehéz lesz vagy sem.
Hanem arra, hogy fog e jobbakat lépni egy új kormányzat, mint a jelenlegi.
De látom ezügyben elég nehézkes egy egyszerű "igen"t vagy "nem"et mondani.
Pedig csak egy tipp.
Sobri Jóska
Pusztán gazdasági szempontból szerintem nem . De ha a gazdasági szemponthoz hozzávesszük h kisebb lenne a korrupcio (mert ez is lehet a gazdasági szempont egyik vetülete) akkor meg elképzelhető.
csebi
Miért lenne kisebb a korrupció?
warr_b
Mert lehet zöld az eg és kék a fű 😊
csebi
Megkaptad az oltást, egyből milyen optimista lettél 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta