Politika

44 feliratkozó

5 hónapja
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
 24.hu/belfold/2023/11/27/donath-anna-a-jovoben-biztos-nem-szereplunk-kozos-listan-gyurcsany-ferenccel/

akkor nem lesz közös jelöltállítás tavasszal, Anna?

criminal lawyer or criminal lawyer?
5 hónapja
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Csak attól függ, hogy merről fúj a szél. Ha dél/dél-kelet, akkor 13R a leszálló, mivel 13L-en rákosborzasztó miatt zajkorlátozás van, ott csak akkor van komolyabb forgalom ha a 13R/31L vagyis az 1-es pálya zárva karbantartás miatt.
Nyilván ugyanez a másik oldal, vagyis ha északi/észak-nyugati a szél, akkor 31L a felszálló, a 31R felszállásra szintén a korlátozás miatt nem használható.
Persze ha a T1-re jön valami, akkor az a 31L-re száll le, de a forgalom 90%-a legalább T2.
Vagyis ha 13R siklópályába bebasznak néhány nagy épületet, akkor az jó nagy szopás lenne 😀
Bár 31R siklópálya mellé is beraktak egy raktárépületet, ami miatt jelenleg a reptér nagyon nagy ködben nem használható 31R irányból.

 ais.hungarocontrol.hu/varhato-futopalya-hasznalat

Ezen az oldalon a várható futópályahasználatot lehet követni, nyilván az időjárás mindig a legfontosabb tényező.
Ha lehet és kicsi a forgalom, mondjuk éjszaka, akkor 31R van használva érkezőre és 13L indulóra. Ennek feltétele, hogy nem lehet a közelkörzetben érkező, mert akkor természetesen szembe nem reptetik a vasakat.

A városban vannak egyébként tilalmi zónák ahol nem, vagy bizonyos magasság alatt nem lehet repülni. Ezért is fordul ki felszállás után a gép balra. De ez nem minden esetben van így...
5 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
 telex.hu/gazdasag/2023/11/24/dubaji-befekteto-epitene-felhokarcolot-zugloba
empty taxi
Rákosrendezőre, ami a reptér leszállópályájának a siklópályája alatt helyezkedik el? nem mondom, hogy lehetetlen, de... a 13R-t mennyire használják? vagy csak 31L-ként felszállásra?
slowmotion
A 31L-ről felszállnak, és jellemzően még Kőbánya fölött elfordulnak balra, nem?
Leszállni tudtommal a 2-es pályára szállnak, dél-keleti irányból.

Persze a felhőkarcolójukat basszák meg 😊
warr_b
Szálltam már le a 31L-re is, meg voltam úgy kint a reptéren, hogy a 13R-re szálltak le sorban, igaz nem mostanában - azért dobtam fel a kérdést.
Amúgy Kőbánya felett csak akkor fordulnak, ha délnek-délnyugatnak mennek, vagy ha egyéb okok miatt arra tervezik meg az utat - de ebben is tévedhetek
slowmotion
Szerintem az összes Nyugat-Európába tartó ott fordul, de most éppen ahogy nézegettem a Flightradart volt egy Chengduba tartó Sichuan Airlines járat, szépen a Népligetnél vett egy balost, tartott egy kicsit dél-délnyugatnak, majd Szigetcsépnél még egy balos, azóta tartja a 116 fokos irányt.
warr_b
Az észak-német, holland, belga angol járatok szerintem tökegyenesen repülnek, vagy ez megváltozott volna?
5 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 624 — Patriot
 telex.hu/gazdasag/2023/11/24/dubaji-befekteto-epitene-felhokarcolot-zugloba
empty taxi
Rákosrendezőre, ami a reptér leszállópályájának a siklópályája alatt helyezkedik el? nem mondom, hogy lehetetlen, de... a 13R-t mennyire használják? vagy csak 31L-ként felszállásra?
slowmotion
A 31L-ről felszállnak, és jellemzően még Kőbánya fölött elfordulnak balra, nem?
Leszállni tudtommal a 2-es pályára szállnak, dél-keleti irányból.

Persze a felhőkarcolójukat basszák meg 😊
warr_b
Szálltam már le a 31L-re is, meg voltam úgy kint a reptéren, hogy a 13R-re szálltak le sorban, igaz nem mostanában - azért dobtam fel a kérdést.
Amúgy Kőbánya felett csak akkor fordulnak, ha délnek-délnyugatnak mennek, vagy ha egyéb okok miatt arra tervezik meg az utat - de ebben is tévedhetek
slowmotion
Szerintem az összes Nyugat-Európába tartó ott fordul, de most éppen ahogy nézegettem a Flightradart volt egy Chengduba tartó Sichuan Airlines járat, szépen a Népligetnél vett egy balost, tartott egy kicsit dél-délnyugatnak, majd Szigetcsépnél még egy balos, azóta tartja a 116 fokos irányt.
warr_b
De gondolom az nem felhőkarcoló magasságban volt
5 hónapja
warr_b Washington Commanders 21 029 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/gazdasag/2023/11/24/dubaji-befekteto-epitene-felhokarcolot-zugloba
empty taxi
Rákosrendezőre, ami a reptér leszállópályájának a siklópályája alatt helyezkedik el? nem mondom, hogy lehetetlen, de... a 13R-t mennyire használják? vagy csak 31L-ként felszállásra?
slowmotion
A 31L-ről felszállnak, és jellemzően még Kőbánya fölött elfordulnak balra, nem?
Leszállni tudtommal a 2-es pályára szállnak, dél-keleti irányból.

Persze a felhőkarcolójukat basszák meg 😊
warr_b
Szálltam már le a 31L-re is, meg voltam úgy kint a reptéren, hogy a 13R-re szálltak le sorban, igaz nem mostanában - azért dobtam fel a kérdést.
Amúgy Kőbánya felett csak akkor fordulnak, ha délnek-délnyugatnak mennek, vagy ha egyéb okok miatt arra tervezik meg az utat - de ebben is tévedhetek
slowmotion
Szerintem az összes Nyugat-Európába tartó ott fordul, de most éppen ahogy nézegettem a Flightradart volt egy Chengduba tartó Sichuan Airlines járat, szépen a Népligetnél vett egy balost, tartott egy kicsit dél-délnyugatnak, majd Szigetcsépnél még egy balos, azóta tartja a 116 fokos irányt.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
5 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
 telex.hu/gazdasag/2023/11/24/dubaji-befekteto-epitene-felhokarcolot-zugloba
empty taxi
Rákosrendezőre, ami a reptér leszállópályájának a siklópályája alatt helyezkedik el? nem mondom, hogy lehetetlen, de... a 13R-t mennyire használják? vagy csak 31L-ként felszállásra?
slowmotion
A 31L-ről felszállnak, és jellemzően még Kőbánya fölött elfordulnak balra, nem?
Leszállni tudtommal a 2-es pályára szállnak, dél-keleti irányból.

Persze a felhőkarcolójukat basszák meg 😊
warr_b
Szálltam már le a 31L-re is, meg voltam úgy kint a reptéren, hogy a 13R-re szálltak le sorban, igaz nem mostanában - azért dobtam fel a kérdést.
Amúgy Kőbánya felett csak akkor fordulnak, ha délnek-délnyugatnak mennek, vagy ha egyéb okok miatt arra tervezik meg az utat - de ebben is tévedhetek
5 hónapja
warr_b Washington Commanders 21 029 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/gazdasag/2023/11/24/dubaji-befekteto-epitene-felhokarcolot-zugloba
empty taxi
Rákosrendezőre, ami a reptér leszállópályájának a siklópályája alatt helyezkedik el? nem mondom, hogy lehetetlen, de... a 13R-t mennyire használják? vagy csak 31L-ként felszállásra?
slowmotion
A 31L-ről felszállnak, és jellemzően még Kőbánya fölött elfordulnak balra, nem?
Leszállni tudtommal a 2-es pályára szállnak, dél-keleti irányból.

Persze a felhőkarcolójukat basszák meg 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
5 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 624 — Patriot
 telex.hu/gazdasag/2023/11/24/dubaji-befekteto-epitene-felhokarcolot-zugloba
empty taxi
Rákosrendezőre, ami a reptér leszállópályájának a siklópályája alatt helyezkedik el? nem mondom, hogy lehetetlen, de... a 13R-t mennyire használják? vagy csak 31L-ként felszállásra?
slowmotion
Ha megépül ott gyakorolhatnak a sejk barátai, milyen felhőkarcolók között repkedni. Aztán New Yorkban megkapják a "Nem gyakorlat" parancsot.
5 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
 telex.hu/gazdasag/2023/11/24/dubaji-befekteto-epitene-felhokarcolot-zugloba
empty taxi
Rákosrendezőre, ami a reptér leszállópályájának a siklópályája alatt helyezkedik el? nem mondom, hogy lehetetlen, de... a 13R-t mennyire használják? vagy csak 31L-ként felszállásra?
5 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
 telex.hu/gazdasag/2023/11/24/dubaji-befekteto-epitene-felhokarcolot-zugloba


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
5 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
 m.hvg.hu/kkv/20231123_Lazar_Janos_Szaporodni_kell_es_fegyverkezni_es_magyar_betont_onteni_a_paksi_bovitesbe

Ez volt mar?
Imitheking
Aki Viktor apón kívül világnézeti fejtegetésekbe bocsátkozik (kivéve Kövért), könnyen miniszterelnöknek képzeli magát.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
5 hónapja
Imitheking New England Patriots 1 873
 m.hvg.hu/kkv/20231123_Lazar_Janos_Szaporodni_kell_es_fegyverkezni_es_magyar_betont_onteni_a_paksi_bovitesbe

Ez volt mar?
5 hónapja
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Közben Lézer Jani azt mondja minél drágább az autópálya-matrica annál zöldebb az ország. Ezért a 10 napos 2000 forinttal drágább mint a labancoknál. Méghogy nem zöld a fidesz…
De azért foglalkozzunk az ellenzékkel…
Klaci79
Volt erre valami érvelés is?
zinedine5
Az korábban volt, de másik érv, hogy ezzel csak a külföldiek járnak jól, ami meg nem érdekünk….az osztrákoknak és a cseheknek biztos az, a többieket nem tudjuk még.
Klaci79
Csak a külföldiek érdeke, hogy olcsóbb legyen a magyar állampolgároknak is a díj? Azt hogy hozták ki?
zinedine5
Így van és kész!!! Így hozták ki 🤣

Nyilván nekünk az a jó, amit az ország vezetői mondanak…éljen a párt!
5 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 046 — Ajmo Vatreni
Közben Lézer Jani azt mondja minél drágább az autópálya-matrica annál zöldebb az ország. Ezért a 10 napos 2000 forinttal drágább mint a labancoknál. Méghogy nem zöld a fidesz…
De azért foglalkozzunk az ellenzékkel…
Klaci79
Volt erre valami érvelés is?
zinedine5
Az korábban volt, de másik érv, hogy ezzel csak a külföldiek járnak jól, ami meg nem érdekünk….az osztrákoknak és a cseheknek biztos az, a többieket nem tudjuk még.
Klaci79
Csak a külföldiek érdeke, hogy olcsóbb legyen a magyar állampolgároknak is a díj? Azt hogy hozták ki?
5 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
Közben Lézer Jani azt mondja minél drágább az autópálya-matrica annál zöldebb az ország. Ezért a 10 napos 2000 forinttal drágább mint a labancoknál. Méghogy nem zöld a fidesz…
De azért foglalkozzunk az ellenzékkel…
Klaci79
Volt erre valami érvelés is?
zinedine5
Mer' aszonta, 'szkész!

Szerkesztette: slowmotion
5 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
Biztos volt már de ha lenne èrtelmes ellenzèk akkor erre rohadtul rá kellenne ugrani....

 telex.hu/belfold/2023/11/22/szuverenitasvedelmi-hivatal-torvenytervezet-kocsis-mate-fidesz-kdnp

Illetve nem is feltétlenül ellenzèk ha nem egy "új jobboldal" ami hitelesen kèpviseli azt, ami miatt a fidesz-kdnp úgymond népszerű/hatalmon van ès nemcsak mond vmit de mást csinál...(èrtitek na 😜)
dande2
….ehelyett a következő hetek ellenzéki csámcsogása az lesz, hogy Mellár kilép-e a párbeszéd-frakcióból, ha igen mi lesz a frakcióval, ki kölcsönöz oda embert (ha egyáltalán ad bárki)…vagy nem lép ki….vagy mégis…..

Mellár szerint sok a megélhetési politikus az ellenzéknél aki nem érti, hogy csak összefogva lehet Orbánt leváltani. Ezért kilép a Párbeszédből és független lesz. Vagy nem. Majd a karácsonyi szünetben eldönti.

Kis magyar ellenzéki valóság.
MC12
Mellár egy kaliber, egy igaz ember. Mennyit hallgattam ezt... Csak én ugye ismerem, és SEMMI meglepő
Gyurma Pappa
A lényeg, hogy kapja a parlamenti fizuját még évekig. Ugyanis, ha komolyan gondolná ezt a megélhetési politikus bullshitet, lemondana a mandátumáról.
Dzsokijuing
Most Mellártól függetlenül, de ha bárki komolyan gondolja, hogy leváltja a NER-t, mihez kezdjen? Ne induljon a választáson, hanem csináljon forradalmat, aminek a végén lógni fog az egész garnitúra?
Ha beül a parlamentbe - NER tag lett, megélhetési politikus
Ha nem ül be a parlamentbe - még annyi lehetősége sincs

Például TGM 1989-ben beült a parlamentbe. Akkor ő a Hazafias Népfront része volt? Hisz a parlamenti munkájával nem lett rendszer- vagy kormányváltás.
vpi
TGM beült 300 őskommunista közé és olyan törvényjavaslatokat terjesztett be, ami a rendszerváltás alapját szolgálták.
Mellár és ellenzéki tsai úgy kezdték, hogy felesküdtek az Alaptörvényre.
Dzsokijuing
TGM nem tette le az esküt?
vpi
Aztán kiment az utcára és deklarálta, hogy semmi köze a vén opportunista fszokhoz.
A mai ellenzék fényévekre van az akkoritól tökösségben, leleményességben.
Mindegy, nem sírok, csak nem értem, ha a lengyelek megcsinálták, mi miért nem.
Dzsokijuing
Érzelmileg tök jól levezeted, de kicsit még keress érveket, mert ez kevés.
Beült 300 komcsi közé, ma meg be lehet ülni 133 bátor ember közé. Same shit.
vpi
Újabb érzelmi érv: bár lehetett érezni, hogy dől a rendszer, viszonylag kisszámú ellenzéki dolgozott aktívan azon, hogy a világpolitikai rengést a magunk javára fordítsuk.
Most az egy irányba húzás sincsen meg, épp olvasom, hogy a Momentumot kihagyták a Karácsony-koalícióból.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
5 hónapja
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Közben Lézer Jani azt mondja minél drágább az autópálya-matrica annál zöldebb az ország. Ezért a 10 napos 2000 forinttal drágább mint a labancoknál. Méghogy nem zöld a fidesz…
De azért foglalkozzunk az ellenzékkel…
Klaci79
Volt erre valami érvelés is?
zinedine5
Az korábban volt, de másik érv, hogy ezzel csak a külföldiek járnak jól, ami meg nem érdekünk….az osztrákoknak és a cseheknek biztos az, a többieket nem tudjuk még.
5 hónapja
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
Közben Lézer Jani azt mondja minél drágább az autópálya-matrica annál zöldebb az ország. Ezért a 10 napos 2000 forinttal drágább mint a labancoknál. Méghogy nem zöld a fidesz…
De azért foglalkozzunk az ellenzékkel…
Klaci79
Volt erre valami érvelés is?
zinedine5
Ne autózz, biciklizz! Meg vonatozz... vagyis előbb buszozz, aztán szállj át


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
5 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 624 — Patriot
Biztos volt már de ha lenne èrtelmes ellenzèk akkor erre rohadtul rá kellenne ugrani....

 telex.hu/belfold/2023/11/22/szuverenitasvedelmi-hivatal-torvenytervezet-kocsis-mate-fidesz-kdnp

Illetve nem is feltétlenül ellenzèk ha nem egy "új jobboldal" ami hitelesen kèpviseli azt, ami miatt a fidesz-kdnp úgymond népszerű/hatalmon van ès nemcsak mond vmit de mást csinál...(èrtitek na 😜)
dande2
….ehelyett a következő hetek ellenzéki csámcsogása az lesz, hogy Mellár kilép-e a párbeszéd-frakcióból, ha igen mi lesz a frakcióval, ki kölcsönöz oda embert (ha egyáltalán ad bárki)…vagy nem lép ki….vagy mégis…..

Mellár szerint sok a megélhetési politikus az ellenzéknél aki nem érti, hogy csak összefogva lehet Orbánt leváltani. Ezért kilép a Párbeszédből és független lesz. Vagy nem. Majd a karácsonyi szünetben eldönti.

Kis magyar ellenzéki valóság.
MC12
Mellár egy kaliber, egy igaz ember. Mennyit hallgattam ezt... Csak én ugye ismerem, és SEMMI meglepő
Gyurma Pappa
A lényeg, hogy kapja a parlamenti fizuját még évekig. Ugyanis, ha komolyan gondolná ezt a megélhetési politikus bullshitet, lemondana a mandátumáról.
Dzsokijuing
Most Mellártól függetlenül, de ha bárki komolyan gondolja, hogy leváltja a NER-t, mihez kezdjen? Ne induljon a választáson, hanem csináljon forradalmat, aminek a végén lógni fog az egész garnitúra?
Ha beül a parlamentbe - NER tag lett, megélhetési politikus
Ha nem ül be a parlamentbe - még annyi lehetősége sincs

Például TGM 1989-ben beült a parlamentbe. Akkor ő a Hazafias Népfront része volt? Hisz a parlamenti munkájával nem lett rendszer- vagy kormányváltás.
vpi
TGM beült 300 őskommunista közé és olyan törvényjavaslatokat terjesztett be, ami a rendszerváltás alapját szolgálták.
Mellár és ellenzéki tsai úgy kezdték, hogy felesküdtek az Alaptörvényre.
Dzsokijuing
TGM nem tette le az esküt?
vpi
Aztán kiment az utcára és deklarálta, hogy semmi köze a vén opportunista fszokhoz.
A mai ellenzék fényévekre van az akkoritól tökösségben, leleményességben.
Mindegy, nem sírok, csak nem értem, ha a lengyelek megcsinálták, mi miért nem.
Dzsokijuing
Érzelmileg tök jól levezeted, de kicsit még keress érveket, mert ez kevés.
Beült 300 komcsi közé, ma meg be lehet ülni 133 bátor ember közé. Same shit.
5 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 046 — Ajmo Vatreni
Közben Lézer Jani azt mondja minél drágább az autópálya-matrica annál zöldebb az ország. Ezért a 10 napos 2000 forinttal drágább mint a labancoknál. Méghogy nem zöld a fidesz…
De azért foglalkozzunk az ellenzékkel…
Klaci79
Volt erre valami érvelés is?
5 hónapja
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Közben Lézer Jani azt mondja minél drágább az autópálya-matrica annál zöldebb az ország. Ezért a 10 napos 2000 forinttal drágább mint a labancoknál. Méghogy nem zöld a fidesz…
De azért foglalkozzunk az ellenzékkel…
5 hónapja
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Biztos volt már de ha lenne èrtelmes ellenzèk akkor erre rohadtul rá kellenne ugrani....

 telex.hu/belfold/2023/11/22/szuverenitasvedelmi-hivatal-torvenytervezet-kocsis-mate-fidesz-kdnp

Illetve nem is feltétlenül ellenzèk ha nem egy "új jobboldal" ami hitelesen kèpviseli azt, ami miatt a fidesz-kdnp úgymond népszerű/hatalmon van ès nemcsak mond vmit de mást csinál...(èrtitek na 😜)
dande2
….ehelyett a következő hetek ellenzéki csámcsogása az lesz, hogy Mellár kilép-e a párbeszéd-frakcióból, ha igen mi lesz a frakcióval, ki kölcsönöz oda embert (ha egyáltalán ad bárki)…vagy nem lép ki….vagy mégis…..

Mellár szerint sok a megélhetési politikus az ellenzéknél aki nem érti, hogy csak összefogva lehet Orbánt leváltani. Ezért kilép a Párbeszédből és független lesz. Vagy nem. Majd a karácsonyi szünetben eldönti.

Kis magyar ellenzéki valóság.
MC12
és ő ugye az elit tagja elvileg.

criminal lawyer or criminal lawyer?
5 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
 24.hu/belfold/2023/11/23/valasztasi-torveny-fovarosi-kozgyules-karacsony-geregely-onkormanyzati-valasztasok-mi-hazank/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
5 hónapja
bobi0092 Indianapolis Colts 4 254
 telex.hu/belfold/2023/11/23/policy-solutions-kutatas-megelhetesi-valsag-rossz-egeszsegugy
empty taxi
Mèg nem elèggè.....
dande2
A megoldás kulcsa szerintem ott van, bár ez elhangzott már ezerszer (tőlem még talán az orosz-ukrán háború kitörése után röviddel), hogy addig ameddig a listán szereplő dolgokért az emberek jelentős része nem a kormányt teszi felelőssé (ld. felelősség áthárítása és a düh elcsatornázása), lehet itt akármekkora infláció, lokális vagy globális pénzügyi válság, háború, járvány stb. az emberek nem a kormány ellen fognak mozdulni.

Mindig lesz valaki: EU, háború, USA, Soros, liberális világpolitikai elit stb.

Az egészségügy sosem fog összeomlani, ahogyan a BKV vagy a MÁV sem, meg a közmű szolgáltatások sem.
(Ez nem azt jelenti, hogy rendben vannak ezek a dolgok mindenhol, de vannak).

Nekünk nem tetszik a szemed, nekünk nem tetszik a szád, nekünk nem tetszik a hangod, nekünk nem tetszik, hogy várni kell rád.
5 hónapja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 609 — Így remélem megfelelek nektek.....
 telex.hu/belfold/2023/11/23/policy-solutions-kutatas-megelhetesi-valsag-rossz-egeszsegugy
empty taxi
Mèg nem elèggè.....