Politika

44 feliratkozó

több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 703 — Cowboys fan
Ez kurvára demagóg!
Nem azért vállal mert az állam ad pénzt, hanem mivel az állam ad pénzt, már úgy érzi megvan a háttere, hogy gyereket vállaljon.
Toca
hát ez mondjuk nézőpont kérdése, mer' ugye mi volt előbb: a tyúk, vagy a tojás?
mer hát az állam valóban nem azért ad pénzt, hogy csinájjá' gyereket, de mivel megígéri, és az ígéret szép szó (magánnyugdíjat is hogy megvédték, ugye), ezért ad pénzt a gyerek után, tehát mégiscsak azért ad pénzt, hogy csinájjá' gyereket.
szóvalhogy ha valaki úgy érzi, hogy így a segítséggel már megvan a háttér, de eddig nem gondolta úgy hogy megvan a háttér, akkor... érzed, ugye?
slowmotion
Nem azt vontam kétségbe, hogy az állam azért ad pénzt , hogy gyereket csinálj. Mert hát ezért ad.

Az állítás ez volt:
"Rég szar és szánalmas, ha valaki azért vállal gyereket, mert az állam ad érte pénzt."
Ez a hozzáállás azért elég erős.
Tegyük fel, kurvára akar egy család gyereket, de még kenne nekik 5 millió forint ohgy mondjuk egy nagyobb lakásba / házba költözzenek ahol elfér a gyerek / második gyerek.
Mondjuk emiatt a nő felveszi az 5 milliót, mert hát annyi kell neki és belevágnak a projektbe.
Valóban szar / szánalmas dolog lenne ez?
Toca
lesz ilyen is, olyan is. a kérdés az, hogy arányaiban ez hogy oszlik meg. de nem csak olyan lesz, mint amit Te írtál. (meg erre persze lehetne hozni azt is, hogy aki szeretett volna, és tudott, az eddig is szült gyereket a nem elég nagy lakásba, mert hát a szeretet számít, minden mást ki lehet hozni valahogyan.)

mindegy, ahogy látom, nagyjából sikerült a megélhetési gyerekvállalókat kizárni a dologból (a három évnyi munkaviszony elég nagy szelektáló tényező), viszont amit nem tartok fairnek, hogy 40 évben limitálják a felső határt. ha valaki 35 éves kora óta próbálkozik, és mondjuk csak 41-re jön össze a baba, akkor így járt? (nekem pl van az ismeretségi körömben hasonló)
több mint 5 éve
Duff Seattle Seahawks 3 032
A második részével egyetértek, de akkor már nem lehet örülni annak se amit ad?
Toca
Exactly. Hosszabb távon csak rosszabb lesz, ha bárminek is örül az ember, amit ezek adnak. Gerinctelen trágya féreg emberek "ajándékának" én nem szoktam örülni.
Duff
Attól még éled tovább az életed boldogságban, szeretetben, harmóniában.
Sobri Jóska
Sarkítva igen. És a baj az, hogy azt szeretném, hogy minél többen így tudjanak tenni ebben a 93 ezer négyzetkilométernyi erkölcsi fertőben, de nagyon nem afelé haladunk.
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 652 — Vikings fan
Ez kurvára demagóg!
Nem azért vállal mert az állam ad pénzt, hanem mivel az állam ad pénzt, már úgy érzi megvan a háttere, hogy gyereket vállaljon.
Toca
hát ez mondjuk nézőpont kérdése, mer' ugye mi volt előbb: a tyúk, vagy a tojás?
mer hát az állam valóban nem azért ad pénzt, hogy csinájjá' gyereket, de mivel megígéri, és az ígéret szép szó (magánnyugdíjat is hogy megvédték, ugye), ezért ad pénzt a gyerek után, tehát mégiscsak azért ad pénzt, hogy csinájjá' gyereket.
szóvalhogy ha valaki úgy érzi, hogy így a segítséggel már megvan a háttér, de eddig nem gondolta úgy hogy megvan a háttér, akkor... érzed, ugye?
slowmotion
Nem azt vontam kétségbe, hogy az állam azért ad pénzt , hogy gyereket csinálj. Mert hát ezért ad.

Az állítás ez volt:
"Rég szar és szánalmas, ha valaki azért vállal gyereket, mert az állam ad érte pénzt."
Ez a hozzáállás azért elég erős.
Tegyük fel, kurvára akar egy család gyereket, de még kenne nekik 5 millió forint ohgy mondjuk egy nagyobb lakásba / házba költözzenek ahol elfér a gyerek / második gyerek.
Mondjuk emiatt a nő felveszi az 5 milliót, mert hát annyi kell neki és belevágnak a projektbe.
Valóban szar / szánalmas dolog lenne ez?
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 346 — #NoStress
A második részével egyetértek, de akkor már nem lehet örülni annak se amit ad?
Toca
Exactly. Hosszabb távon csak rosszabb lesz, ha bárminek is örül az ember, amit ezek adnak. Gerinctelen trágya féreg emberek "ajándékának" én nem szoktam örülni.
Duff
Akkor majd te nem szülsz.
De gondolom az nem zavar, ha más meg örül neki.
Attól még éled tovább az életed boldogságban, szeretetben, harmóniában.

több mint 5 éve
Duff Seattle Seahawks 3 032
A második részével egyetértek, de akkor már nem lehet örülni annak se amit ad?
Toca
Exactly. Hosszabb távon csak rosszabb lesz, ha bárminek is örül az ember, amit ezek adnak. Gerinctelen trágya féreg emberek "ajándékának" én nem szoktam örülni.
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 703 — Cowboys fan
Ez kurvára demagóg!
Nem azért vállal mert az állam ad pénzt, hanem mivel az állam ad pénzt, már úgy érzi megvan a háttere, hogy gyereket vállaljon.
Toca
hát ez mondjuk nézőpont kérdése, mer' ugye mi volt előbb: a tyúk, vagy a tojás?
mer hát az állam valóban nem azért ad pénzt, hogy csinájjá' gyereket, de mivel megígéri, és az ígéret szép szó (magánnyugdíjat is hogy megvédték, ugye), ezért ad pénzt a gyerek után, tehát mégiscsak azért ad pénzt, hogy csinájjá' gyereket.
szóvalhogy ha valaki úgy érzi, hogy így a segítséggel már megvan a háttér, de eddig nem gondolta úgy hogy megvan a háttér, akkor... érzed, ugye?
több mint 5 éve
warr_b Washington Commanders 20 754 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Kicsit már részletesebben:

 index.hu/gazdasag/2019/02/11/novak_katalin_demografia_csaladvedelmi_akcioterv/


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 652 — Vikings fan
Nekem nagyon sok ismerősöm él vele és ha nem lenne ilyen erős nem vàllaltàk volna be a gyerekeket vagy csak jóval később.
Fattyu
Rég szar és szánalmas, ha valaki azért vállal gyereket, mert az állam ad érte pénzt.
A lényeg, hogy VAN KONCEPCIÓ! Mert olyan még nem volt a rendszervàltàs óta.
Fattyu
WTF??????????

Tudod mi a koncepció: Elvesznek sokat, majd néha adnak egy kis keveset egy kis rétegnek, hogy örüljé, majd megint elvesznek sokat. Aztán infinite loop. A tudatlanok meg észre sem vesznek semmit.

muszàly
Fattyu
ew
Duff
Ez kurvára demagóg!
Nem azért vállal mert az állam ad pénzt, hanem mivel az állam ad pénzt, már úgy érzi megvan a háttere, hogy gyereket vállaljon.

A második részével egyetértek, de akkor már nem lehet örülni annak se amit ad?
Értelmesebb emberek tudják, hogy ez kb. EU választásoknak szól.
több mint 5 éve
Duff Seattle Seahawks 3 032
Nekem nagyon sok ismerősöm él vele és ha nem lenne ilyen erős nem vàllaltàk volna be a gyerekeket vagy csak jóval később.
Fattyu
Rég szar és szánalmas, ha valaki azért vállal gyereket, mert az állam ad érte pénzt.
A lényeg, hogy VAN KONCEPCIÓ! Mert olyan még nem volt a rendszervàltàs óta.
Fattyu
WTF??????????

Tudod mi a koncepció: Elvesznek sokat, majd néha adnak egy kis keveset egy kis rétegnek, hogy örüljé, majd megint elvesznek sokat. Aztán infinite loop. A tudatlanok meg észre sem vesznek semmit.
muszàly
Fattyu
ew
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 652 — Vikings fan
"Bevezetik a fiatal házasok gyermekvállalási támogatását. Minden 40 év alatti nő 10 millió összegű kedvezményes kölcsönben részesül. Minden gyereknél egy évre felfüggesztik a törlesztést, három után elengedik a fennálló tartozást.
Bővítik a családi otthonteremtési kedvezmény (csok) kedvezményes hitelét.
A második gyermek születésekor 1, a harmadiknál 4 millió forintot, minden további gyereknél 1-1 millió forintot vállal át a kormány a szülők jelzálog-hiteléből.
Azok a nők, akik legalább négy gyereket szültek, életük végégig mentesülnek az szja fizetése alól.
Elindítják a nagycsaládosok autóvásárlási programját. 2 és fél millió forint vissza nem térítendő támogatást ad a kormány az új, 7 személyes autókra.
Megvalósítják a teljes bölcsődei ellátást. 21 ezer új férőhelyet ígér 3 év alatt. 2022-ben minden szülő bölcsődébe viheti a gyermekét.
Bevezetik a nagyszülői gyed-et."

Azt mondom, hogy OK, de aki nem tud gyereket szulni?
ZoliMP
Ez a kérdés módfelett releváns egy olyan program esetén, aminek az a neve, hogy Családvédelmi akcióterv.
Te jelentetted fel a Dobozt annakidején, amikor arról volt szó, hogy a nők ingyen mehetnek be, a pasiknak meg kell valamit fizetni?
Vagy ha ételt osztanak a szegényeknek, akkor is megy a rinya, hogy "de mit kapnak a nemszegények"?!
Vagy most az is frusztrál, hogy miért csak 9. és 11. után lehet 2 hétre ingyen menni külföldre nyelvet tanulni, és mi legyen azokkal, akik már kiöregedtek belőle? Sőt, van aki már beszél idegen nyelven baszki... Azzal mi lesz most akkor?
És a 700 milliárdos eü-fejlesztés miért nem 1400 milliárd, erre nem gondoltál? Sőt, miért nem 2700 milliárd? Eh...

Hogy nektek soha nem jó semmi.
2010 óta több hasznos dolog realizálódott (persze, a fél ország ellopása mellett), mint elötte 20 év alatt (persze szintén egy fél ország elprivatizálása mellett), de jön a kérdés, hogy mi legyen azzal, aki nem tud gyereket szülni...
Megmondom azért: Aki nem tud szülni, az ne szüljön, és így nem lesz se család, se nem szorul családként védelemre.
Sobri Jóska
honnan az indulat?😃
Olyankor mivan ha pont nem vagyok szegeny, beszelek idegennyelvet stb...persze h zavar h amit onerobol eler az ember mert egy konyvet pl nem nehez megfogni azt idovel vkik kedvezmenyben megkapja. Lakashitelek:azokat "megmentik" aki nem tudtak fizetni de akik minden erejukon azon voltak h kifizessek ne legyen csuszas.

miert kell megint jonni az elmukt 200 evvel.Csak ebben lehet gondolkodni?En nem a fideszt szidtam de az mszmpt sem hoztam fel jo peldanak.csak eszembe jutott egy opcio mert aki az utcan van vhol tehet 4ola de ha vki meddo stb azt nem onerobol eri el sajnos.

gyerek azert szulessen mert ketten szeretnenek es tudjanak gondoskodni rola es olyan embert neveljenek aki a vilagot jobba teszi:nem bant verbalisan fizikailag senkit, elozekeny stb .
oszinten 3-4-5 gyerekre h jut ido az embernek.foglalkozni kell veluk nevelni....
mi lesz most?Te legyen 4 gyerekunk mert akkor kapunk x milliozt.
mondjuk 4 gyerekhez h egeszsegesen eljenek kell minimum 5 szoba.Kitermelni a lakast a hitel stb...haat.


orulnek ha olyan torveny szuletne ami kvazi mindekit tamogat.es mi lenne az?nem az en dolgom ezen gondolkodni hanem az ovek.
ZoliMP
Jó dehát ha van 4 gyerek, abból ha megesznek 2-t az afrikai kannibálok akkor marad pont 2!
Így kell számolni!
Egyébként meg mikor adakoznak az emberek, segítenek az emberek akkor általában a rászorulók kapják és nem azok akik vért hugyozva megcsinálják önerőből.
Ez egy plusz segítség, ami lehet sokat segít olyanoknak akik nem mertek gyerek vállalásba kezdeni mert ez hiányzott ahogy hogy úgy érezze gondoskodni tud a gyerekről és nem egy fél szobás panelba szüli oda.
Persze ennek biztos van valami ára amit még nem látunk és nem egyébként ettől nem lettem Fidesz szavazó, de továbbra se látom, hogy alapjába véve miért annyira rossz ez nekünk.
több mint 5 éve
YoungZeeZee 7 934
"Bevezetik a fiatal házasok gyermekvállalási támogatását. Minden 40 év alatti nő 10 millió összegű kedvezményes kölcsönben részesül. Minden gyereknél egy évre felfüggesztik a törlesztést, három után elengedik a fennálló tartozást.
Bővítik a családi otthonteremtési kedvezmény (csok) kedvezményes hitelét.
A második gyermek születésekor 1, a harmadiknál 4 millió forintot, minden további gyereknél 1-1 millió forintot vállal át a kormány a szülők jelzálog-hiteléből.
Azok a nők, akik legalább négy gyereket szültek, életük végégig mentesülnek az szja fizetése alól.
Elindítják a nagycsaládosok autóvásárlási programját. 2 és fél millió forint vissza nem térítendő támogatást ad a kormány az új, 7 személyes autókra.
Megvalósítják a teljes bölcsődei ellátást. 21 ezer új férőhelyet ígér 3 év alatt. 2022-ben minden szülő bölcsődébe viheti a gyermekét.
Bevezetik a nagyszülői gyed-et."

Azt mondom, hogy OK, de aki nem tud gyereket szulni?
ZoliMP
Ez a kérdés módfelett releváns egy olyan program esetén, aminek az a neve, hogy Családvédelmi akcióterv.
Te jelentetted fel a Dobozt annakidején, amikor arról volt szó, hogy a nők ingyen mehetnek be, a pasiknak meg kell valamit fizetni?
Vagy ha ételt osztanak a szegényeknek, akkor is megy a rinya, hogy "de mit kapnak a nemszegények"?!
Vagy most az is frusztrál, hogy miért csak 9. és 11. után lehet 2 hétre ingyen menni külföldre nyelvet tanulni, és mi legyen azokkal, akik már kiöregedtek belőle? Sőt, van aki már beszél idegen nyelven baszki... Azzal mi lesz most akkor?
És a 700 milliárdos eü-fejlesztés miért nem 1400 milliárd, erre nem gondoltál? Sőt, miért nem 2700 milliárd? Eh...

Hogy nektek soha nem jó semmi.
2010 óta több hasznos dolog realizálódott (persze, a fél ország ellopása mellett), mint elötte 20 év alatt (persze szintén egy fél ország elprivatizálása mellett), de jön a kérdés, hogy mi legyen azzal, aki nem tud gyereket szülni...
Megmondom azért: Aki nem tud szülni, az ne szüljön, és így nem lesz se család, se nem szorul családként védelemre.
Sobri Jóska
honnan az indulat?😃
Olyankor mivan ha pont nem vagyok szegeny, beszelek idegennyelvet stb...persze h zavar h amit onerobol eler az ember mert egy konyvet pl nem nehez megfogni azt idovel vkik kedvezmenyben megkapja. Lakashitelek:azokat "megmentik" aki nem tudtak fizetni de akik minden erejukon azon voltak h kifizessek ne legyen csuszas.

miert kell megint jonni az elmukt 200 evvel.Csak ebben lehet gondolkodni?En nem a fideszt szidtam de az mszmpt sem hoztam fel jo peldanak.csak eszembe jutott egy opcio mert aki az utcan van vhol tehet 4ola de ha vki meddo stb azt nem onerobol eri el sajnos.

gyerek azert szulessen mert ketten szeretnenek es tudjanak gondoskodni rola es olyan embert neveljenek aki a vilagot jobba teszi:nem bant verbalisan fizikailag senkit, elozekeny stb .
oszinten 3-4-5 gyerekre h jut ido az embernek.foglalkozni kell veluk nevelni....
mi lesz most?Te legyen 4 gyerekunk mert akkor kapunk x milliozt.
mondjuk 4 gyerekhez h egeszsegesen eljenek kell minimum 5 szoba.Kitermelni a lakast a hitel stb...haat.


orulnek ha olyan torveny szuletne ami kvazi mindekit tamogat.es mi lenne az?nem az en dolgom ezen gondolkodni hanem az ovek.
több mint 5 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
4. Mo-n amúgy mi a garancia arra, hogy amit most meghirdetnek 3-4 év múlva is meg lesz még és nem törlik el egy tollvonással?
NB2
A Fidesz rá a garancia. Nem szoktak eltörölgetni semmit, itt is legfeljebb az lehet, hogy a hitelbírálati díj megemelkedik a hitelösszeg 5-10 %-ával, amit a Rogánék Seychelle szigetegi cégén keresztül kell majd befizetni előre.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 939 — nabege2@yahoo.com
1. Nem tudjuk a kedvezményes hitel feltételrendszerét
2. Nem tudjuk, hogy tulajdonképpen ez hány embert érint. Kétlem, hogy emiatt tömegek kezdenének el szülni. (én egyébként elismerem, hogy több embernél is kényelmi szempont a gyerekszám)
3. Azért mielőtt valaki belevág, számoljon utána, hogy valóban tudja-e érvényesíteni a kedvezményt, mert ha nincs elég nagy jövedelme, akkor a gyerek full ráfizetés lesz. (persze ki az a hülye aki anyagi előnyökért szül?)
4. Mo-n amúgy mi a garancia arra, hogy amit most meghirdetnek 3-4 év múlva is meg lesz még és nem törlik el egy tollvonással?
több mint 5 éve
Nomac New England Patriots 2 631 — balazs.t85@gmail.com
Erre még fog jönni egy 9% SZJA 2020 körül, és máris megnyerték a következő választást is 2/3-al. Ha nem jön valami nagy világválság.
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 652 — Vikings fan
Szólni kellene az építőiparban dolgozóknak is, hogy azért ezt a plusz pénzt ne építsék már bele a jelenlegi árakba, mert akkor a 30nm2 lakás 40 milláról fog indulni, abba meg szüljél gyereket.

Tudom, költözzek (vissza) vidékre, ott olcsóak a házak meg a telkek.
Ja, hogy pl. a Mercedes gyár 80km-re van, az nem baj, ott meg már megint más a lakások árfekvése...

Ezek annyira ostobák és erőből akarják nyomni a gyerekvállalást, annyira nem értenek az egészhez, hogy az borzasztó.
Nem egy ismerősöm akarna több gyereket, csak egyszerűen nem tudják kitermelni hozzá a pénzt, mert elviszi a sok adó.
Na meg ahhoz, hogy a gyereknek legyen esélye is az életben, nem biztos, hogy a mucsaröcsögei szolgaképzőbe akarják beíratni, ahol az oktatási színvonal nem keveset hagy maga után.

Ugye a leglényegesebb dolog a pénzen kívül, hogy az adott anyuka szervezete képes-e kihordani 1-2 gyereket vagy többet...

Ja meg a bölcsőde...jó, hogy lesznek, csak ki fog ott dolgozni?

Vicc az egész koncepció...
Solymi
Egyébként a koncepció nem rossz sőt.
Az, hogy a források megvannak-e nem tudom rá.
Viszont igenis ez segíteni fogja a családokat akik gyereket akarnak vállalni és azért ilyen szinten lefikázni csak mert a Fidesz hozta nekem kicsit erős.
több mint 5 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 565 — Apu ökölbeszorított keze
Kérdés az is,hogy ez mibe fáj majd az egy két gyermekes,esetleg(sorosbérenc)gyermektelen családoknak/cégeknek...
Janek
Semmibe.
Az adóbevételek így is nőnek, hogy nincs adóemelés.
Kölcségvetést ugyan terheli, de megoldható anélkül, hogy bàrhonnan el kellene venni.
Fattyu
Ezt levezetned adatokkal is?
Vannak rá számok hogy ki mit kaphat?
Hany auto, gyerek ,lakas ,hitel lesz?
Mit lehet erről tudni?
Ha nem kell elvenni akkor csupan az adobevetelek plusszábol ez meglesz?

több mint 5 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 822
Szólni kellene az építőiparban dolgozóknak is, hogy azért ezt a plusz pénzt ne építsék már bele a jelenlegi árakba, mert akkor a 30nm2 lakás 40 milláról fog indulni, abba meg szüljél gyereket
Solymi
Hasznàlt lakàsokról volt szó a CSOK bővítéssel kapcsolatba.
Nem figyeltél, csak egyből valamit fikàzni kellett!

Ezek annyira ostobák és erőből akarják nyomni a gyerekvállalást, annyira nem értenek az egészhez, hogy az borzasztó.
Nem egy ismerősöm akarna több gyereket, csak egyszerűen nem tudják kitermelni hozzá a pénzt, mert elviszi a sok adó.
Solymi
Ez amit így letettek egy nagyon erős tàmogatàsi rendszer az eddigiekkel együtt. Sőt redkívűl ütős. És nem hiszem hogy valaki erőböl kényszerítenének. EZ EGY ÖSZTÖNZŐ/TÂMOGATÓ Rendszer.
De nem muszàly elismerni, ha ez így jobb neked.
Meglàtjuk mi lesz az eredménye. Mondom úgy, hogy engem nem érint.
Nekem nagyon sok ismerősöm él vele és ha nem lenne ilyen erős nem vàllaltàk volna be a gyerekeket vagy csak jóval később.

Vicc az egész koncepció...
Solymi
Tényleg, így gondolod? Nem lep meg.
Szerintem nem, de nem is ez a lényeg.
A lényeg, hogy VAN KONCEPCIÓ! Mert olyan még nem volt a rendszervàltàs óta.

több mint 5 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 822
Kérdés az is,hogy ez mibe fáj majd az egy két gyermekes,esetleg(sorosbérenc)gyermektelen családoknak/cégeknek...
Janek
Semmibe.
Az adóbevételek így is nőnek, hogy nincs adóemelés.
Kölcségvetést ugyan terheli, de megoldható anélkül, hogy bàrhonnan el kellene venni.

több mint 5 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 565 — Apu ökölbeszorított keze
Kérdés az is,hogy ez mibe fáj majd az egy két gyermekes,esetleg(sorosbérenc)gyermektelen családoknak/cégeknek...

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 346 — #NoStress
Szólni kellene az építőiparban dolgozóknak is, hogy azért ezt a plusz pénzt ne építsék már bele a jelenlegi árakba, mert akkor a 30nm2 lakás 40 milláról fog indulni, abba meg szüljél gyereket.
Solymi
Nem tudom mennyire vagy képben az építőipart illetően, vagy inkább úgy kérdezem, hogy bármilyen piaci közeget illetően, de egy 30 m2-es lakás akkor fog 40 millióról indulni, ha van rá kereslet.
Ha nem lenne, csak 15 millióért, akkor onnan indulna.
Vagy jól értem, hogy azt szeretnéd, ha a kormány beleszólna először a lakáspiac árképzésébe, majd aztán még mégis mibe?
Nem vagy te egy kicsit kommunista?
Nemrég még az "állam ne szóljon bele semmibe" elvét hangoztattad a túlóratörvény kapcsán.
Kaptál 2 kiló narancsot? Vagy csak beszélsz összevissza?

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 346 — #NoStress
"Bevezetik a fiatal házasok gyermekvállalási támogatását. Minden 40 év alatti nő 10 millió összegű kedvezményes kölcsönben részesül. Minden gyereknél egy évre felfüggesztik a törlesztést, három után elengedik a fennálló tartozást.
Bővítik a családi otthonteremtési kedvezmény (csok) kedvezményes hitelét.
A második gyermek születésekor 1, a harmadiknál 4 millió forintot, minden további gyereknél 1-1 millió forintot vállal át a kormány a szülők jelzálog-hiteléből.
Azok a nők, akik legalább négy gyereket szültek, életük végégig mentesülnek az szja fizetése alól.
Elindítják a nagycsaládosok autóvásárlási programját. 2 és fél millió forint vissza nem térítendő támogatást ad a kormány az új, 7 személyes autókra.
Megvalósítják a teljes bölcsődei ellátást. 21 ezer új férőhelyet ígér 3 év alatt. 2022-ben minden szülő bölcsődébe viheti a gyermekét.
Bevezetik a nagyszülői gyed-et."

Azt mondom, hogy OK, de aki nem tud gyereket szulni?
ZoliMP
Ez a kérdés módfelett releváns egy olyan program esetén, aminek az a neve, hogy Családvédelmi akcióterv.
Te jelentetted fel a Dobozt annakidején, amikor arról volt szó, hogy a nők ingyen mehetnek be, a pasiknak meg kell valamit fizetni?
Vagy ha ételt osztanak a szegényeknek, akkor is megy a rinya, hogy "de mit kapnak a nemszegények"?!
Vagy most az is frusztrál, hogy miért csak 9. és 11. után lehet 2 hétre ingyen menni külföldre nyelvet tanulni, és mi legyen azokkal, akik már kiöregedtek belőle? Sőt, van aki már beszél idegen nyelven baszki... Azzal mi lesz most akkor?
És a 700 milliárdos eü-fejlesztés miért nem 1400 milliárd, erre nem gondoltál? Sőt, miért nem 2700 milliárd? Eh...

Hogy nektek soha nem jó semmi.
2010 óta több hasznos dolog realizálódott (persze, a fél ország ellopása mellett), mint elötte 20 év alatt (persze szintén egy fél ország elprivatizálása mellett), de jön a kérdés, hogy mi legyen azzal, aki nem tud gyereket szülni...
Megmondom azért: Aki nem tud szülni, az ne szüljön, és így nem lesz se család, se nem szorul családként védelemre.

több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 407
Szólni kellene az építőiparban dolgozóknak is, hogy azért ezt a plusz pénzt ne építsék már bele a jelenlegi árakba, mert akkor a 30nm2 lakás 40 milláról fog indulni, abba meg szüljél gyereket.

Tudom, költözzek (vissza) vidékre, ott olcsóak a házak meg a telkek.
Ja, hogy pl. a Mercedes gyár 80km-re van, az nem baj, ott meg már megint más a lakások árfekvése...

Ezek annyira ostobák és erőből akarják nyomni a gyerekvállalást, annyira nem értenek az egészhez, hogy az borzasztó.
Nem egy ismerősöm akarna több gyereket, csak egyszerűen nem tudják kitermelni hozzá a pénzt, mert elviszi a sok adó.
Na meg ahhoz, hogy a gyereknek legyen esélye is az életben, nem biztos, hogy a mucsaröcsögei szolgaképzőbe akarják beíratni, ahol az oktatási színvonal nem keveset hagy maga után.

Ugye a leglényegesebb dolog a pénzen kívül, hogy az adott anyuka szervezete képes-e kihordani 1-2 gyereket vagy többet...

Ja meg a bölcsőde...jó, hogy lesznek, csak ki fog ott dolgozni?

Vicc az egész koncepció...

több mint 5 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Nocsak! A Ráhelék legalább 4 gyereket szeretnének?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 939 — nabege2@yahoo.com
Azért ez külön vicc, hogy a 40 év utún nyugdíj után is mennyire magasról tesznek a férfiakra, akik 50-60 évesen halnak sorjában.
flzoli
Valahol tényleg nem értem! A mai világban egy férfi TÉNYLEG dolgozok 40 évet simán, bennünket miért diszkriminálnak, az számomra rejtély???
Megyünk Strasbourghoz!😊
több mint 5 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
A cigányok meg a parasztok tudnak szülni, a városi libsi értelmiség meg úgy sem akar még 20 millióért sem. 😊
ozibozi
Nekem van 2 kollégám, akinek 5-5 gyereke van. (Fehérek! Diplomások) Nekik nagyon jól fog jönni. Az egyik épp autót akart venni tavaj....
zemanla
Mi akadályozta az autóvásárlást a múlt évben?
VanillaSky
Építkeznek. Letett a nagyobb autóról....




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞