Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

13 napja
JC6 (Mr. Miele) Denver Broncos 9 262
Há nemtom. Elég erősnek érzem nálunk az alpolgi bruttó 1.6M-t és a 250k költségtérítést.
A polgit nem is tudom, de hasonló.
A kozszoli vezetője meg 1.8 bruttó elég meleg..
Ráadásul az alpolgi egy egyesület elnöke is. Onnan is csurran neki, nem is értem az egészet
13 napja
warr_b Washington Commanders 30 304 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Csak kérdezem a Tiszától, hogy csodás populista húzással lecsökkenti a közszférában a bértáblát, de így hogyan akarja a piacról a szagértőket visszahozni?
Csak az én szűkebb területemen az utolsó négy évben 90% távozott velem együtt. Mikor mennek a beszélgetések az esetleges visszatérésről, olyan bruttók hangzanak el, aminél a nettó több.
Így nehéz lesz vagy hajrá, pályakezdők.
Dzsokijuing
erről valami forrás? nem tudom mit lehet azon csökkenteni, már amúgy is zsebpénz a bér a közszférában.
deyell
Jó lenne valami, mert ettől rettegnek a hivatalokban, a sok volt Fideszes, de erről én sem hallottam még, a képviselők bérét csökkentik, tudtommal..
Nomac
A polgármesterek bérét tervezik, ami indirekt módon az önkormányzati hivatalokban teremthet bérfeszültséget. Minisztériumokról, egyéb közszféráról nem hallottam, sőt, inkább az ellenkezőjét (az egészségügyi béremelés ha jól emlékszem a 200 oldalas programjukban is benne van).
Szerintem a polgármesteri bércsökkentésből se lesz semmi. Rá fognak jönni, hogy felesleges b@szakodni a polgikkal. Szerintem lesz valami jelképes, hogy legyen is meg nem is, és kész. Esetleg majd a lakosságarányos szorzót nyomják össze, így Karácsony meg a nagyvárosi polgik fizetését majd lehet mutogatni, a kicsikét meg kb. meghagyják.
peterk2005 udvari bolond
Jaja, én 15%-os illetményalap növelést hallottam pusmogni, aztán majd elválik...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
13 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
 telex.hu/belfold/2026/06/08/ruff-balint-miniszter-elso-felszolalas-parlament-panyi-miklos
Ruff 😊
(Jó, azért terelt is, dehát azért van ott)
Lúdas Solymi
Nekem a "terelt is" miatt nem tetszik. Keménykedjen nyugodtan, de ha közben a kérdésekre nem válaszol, az szarul fest rendszerváltásügyileg. Ne csak elszámoltasson, hanem ő is viselkedjen úgy, ahogy egy miniszternek viselkednie kell. Válaszoljon a kérdésekre. Mindenkiére.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
13 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
Csak kérdezem a Tiszától, hogy csodás populista húzással lecsökkenti a közszférában a bértáblát, de így hogyan akarja a piacról a szagértőket visszahozni?
Csak az én szűkebb területemen az utolsó négy évben 90% távozott velem együtt. Mikor mennek a beszélgetések az esetleges visszatérésről, olyan bruttók hangzanak el, aminél a nettó több.
Így nehéz lesz vagy hajrá, pályakezdők.
Dzsokijuing
erről valami forrás? nem tudom mit lehet azon csökkenteni, már amúgy is zsebpénz a bér a közszférában.
deyell
Jó lenne valami, mert ettől rettegnek a hivatalokban, a sok volt Fideszes, de erről én sem hallottam még, a képviselők bérét csökkentik, tudtommal..
Nomac
A polgármesterek bérét tervezik, ami indirekt módon az önkormányzati hivatalokban teremthet bérfeszültséget. Minisztériumokról, egyéb közszféráról nem hallottam, sőt, inkább az ellenkezőjét (az egészségügyi béremelés ha jól emlékszem a 200 oldalas programjukban is benne van).
Szerintem a polgármesteri bércsökkentésből se lesz semmi. Rá fognak jönni, hogy felesleges b@szakodni a polgikkal. Szerintem lesz valami jelképes, hogy legyen is meg nem is, és kész. Esetleg majd a lakosságarányos szorzót nyomják össze, így Karácsony meg a nagyvárosi polgik fizetését majd lehet mutogatni, a kicsikét meg kb. meghagyják.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
13 napja
iktriad Jacksonville Jaguars 86 007 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
 telex.hu/belfold/2026/06/08/ruff-balint-miniszter-elso-felszolalas-parlament-panyi-miklos

Ruff 😊
(Jó, azért terelt is, dehát azért van ott)

Pócs János meg nem érti, hogy mi van. Vigyorog és bólogat.
Lúdas Solymi
Ruffless az új Ruthless.
 youtu.be/EyYW2C10zBQ?si=ndk2nRKhIupkqg_d
13 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 483
 telex.hu/belfold/2026/06/08/ruff-balint-miniszter-elso-felszolalas-parlament-panyi-miklos

Ruff 😊
(Jó, azért terelt is, dehát azért van ott)

Pócs János meg nem érti, hogy mi van. Vigyorog és bólogat.

Szerkesztette: Lúdas Solymi
13 napja
Nomac New England Patriots 4 542 — balazs.t85@gmail.com
Csak kérdezem a Tiszától, hogy csodás populista húzással lecsökkenti a közszférában a bértáblát, de így hogyan akarja a piacról a szagértőket visszahozni?
Csak az én szűkebb területemen az utolsó négy évben 90% távozott velem együtt. Mikor mennek a beszélgetések az esetleges visszatérésről, olyan bruttók hangzanak el, aminél a nettó több.
Így nehéz lesz vagy hajrá, pályakezdők.
Dzsokijuing
erről valami forrás? nem tudom mit lehet azon csökkenteni, már amúgy is zsebpénz a bér a közszférában.
deyell
Jó lenne valami, mert ettől rettegnek a hivatalokban, a sok volt Fideszes, de erről én sem hallottam még, a képviselők bérét csökkentik, tudtommal..
13 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 483
Anna már majdnem érti, de sajnos a KOGNITÍV DISSZONANCIA, keveredve nagyfokú sértettséggel megakadályozza, hogy egészen objektíven értelmezze a történteket.
Gyurma Pappa
De megvan mi a baja Annanak, DK szindromas.
Nem tudja elengedni, ugyanugy ahogy Feri meg Klara se tudta.
Lúdas Solymi
Ez korai kijelenteni. Jelenleg az látszik, hogy képtelen elszakadni a korábbi világnézetétől, és a valóság ugyan betüremkedik, de még nem tudja levonni a megfelelő következtetéseket.

Ebben a témában is ajánlom Magyar Bálint Magyar Narancsos interjúját, szépen megfogalmazta, hogy mi a legjobb, amit a régi liberális elit tehet: "rohadtul semmit". Befogja a száját mindenki, és hagyja hogy az új seprű seperjen.

Ezt javaslom Annának is.
Gyurma Pappa
Legyen igazad.
Csak nekem az a problémám, hogy neki volt két éve elemezni, hasonló tapasztalattal és még így se tudta levonni a következtetéseket, megtenni a számvetését és átértékelni a helyzetét.

Egyszerűen nem tudja elfogadni azt, hogy itt az emberek nem (csak) politikai elvekre, hanem arra az erőre szavaztak, amely képes leváltani OV-t.

Egy olyan erőre, ami felé ők is terelték anno a tömeget, mert nem véletlenül jött létre a MoMo, erősödött a DK és lett ellenzéki összefogás egy MZP-vel, de még az előtt is volt egy Jobbikos megindulás.

Nem látta akkor se, hogy ez a választói tömeg a rendszer leváltása érdekében képes félretenni az ideológiai különbségeket?

Vagy inkább az a problémája, hogy a jelenlegi kormány meghirdetett programjai nagy átfedést mutatna az övékével?

Bízom benne, hogy nem egy újabb "megnemértett", sértődött politikus válik belőle, akivel kibabrált a történelem.
13 napja
deyell Las Vegas Raiders 12 851 — Sworn to the Dark
Csak kérdezem a Tiszától, hogy csodás populista húzással lecsökkenti a közszférában a bértáblát, de így hogyan akarja a piacról a szagértőket visszahozni?
Csak az én szűkebb területemen az utolsó négy évben 90% távozott velem együtt. Mikor mennek a beszélgetések az esetleges visszatérésről, olyan bruttók hangzanak el, aminél a nettó több.
Így nehéz lesz vagy hajrá, pályakezdők.
Dzsokijuing
erről valami forrás? nem tudom mit lehet azon csökkenteni, már amúgy is zsebpénz a bér a közszférában.

built for this shit

13 napja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 892 — capitaine du château de Vienne 1487
Én nem is értem igazából miért jó folyamatosan a NER szektások lelki világát és nyomorát elemezni.
Eddig az ment, hogy miért tartják hatalmon a NER-t, április óta meg, hogy miért maradnak a bandwagonban amikor a szakadék felé megy...

Ebből így sosem lesz megtisztulás és továbblépés, ha preurna állapotú félzombik gondolatvilagat szurkaljuk a levegőben.
FLZOLI
Mert ők is állampolgárok. Mert a szektások megértése nélkül nem lehet egyről a kettőre jutni.

Évtizedekig azzal rendezték el a szerhasználókat, hogy a fizikai függés, nincs mit tenni, ha megszűnik a szerhasználat, megszűnik a függés stb. Aztán kiderült, hogy a leszokottak között kiemelkedő az öngyilkossági ráta illetve a visszaesés/szercsere. Majd amikor patkányokon kísérletezve rájöttek, hogy még a kokain sem okoz fizikai függést, máshol kezdték el keresni a megoldást.

De hogy kevésbé elvont párhuzamot hozzak: Krekó Péter kiváló Tömegparanoia 2.0 könyve felütése is kezdi, az összeesküvéselmélet hívők nem ostobák. Sokszor nagyon is intelligens emberek. Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt.
Gyurma Pappa
"Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt."
Jaja, mint ahogy a történelem tanulmányozása is odavezetett, hogy ma már nem követjük el a több ezer éves hülyeségeket 😀
ender1112
Egyébként igen. A 2. VH után a nyugat-európai elitek, politikusok, értelmiségiek stb. évtizedes távon tanulmányozták, értelmezték, dolgozták fel, hogy mi vezette Goethe népét Hitlerig, de a franciák, az olaszok, a spanyolok (Franco után), az angolok (egyébként részben a szovjet befolyás alatt álló országok is) és a többiek, szintén részben vagy egészben de megtették ezt és ennek, az ebből fakadó cselekvéseknek (Pl:EU) az eredménye, hogy Liszabontól Varsóig nem volt komolyan vehető fegyveres konfliktus országok között, uszkve 80 éve. A Balkánt ne vegyük ide, ők nem lépték meg ezt a fejlődést és ott még kell pár évtized ehhez legalább.

Ha megvizsgáljuk, Nyugat-Európa vezetése, elitje egyébéként egész jól megúszta ezt a jobboldali populista hullámot, amit az első Trump kormányzástól számítunk. Ha körbenézünk, Orbánnak mindig csak 1-2 haverja volt (vagy annyi se) a Tanácsban és "mindig jövőre" jött meg az áttörés, mint Steiner Berlinnél.

Viszont abban van igazság, hogy tanulmányozhatjuk ezt éjjel -nappal, írhatunk okos szakkönyveket ezrével, a gazdaság felül tudja írni ezt. Ebben a 80 évben az európai és amerikai ember - a magyar is - példátlan módon gazdagodott, soha a történelémben ilyen széles ember tömegek ilyen jól még nem éltek, mint ma. De pont a kelet-európai országokban és az USA-ban látjuk, hogy amint a nép úgy érzi, hogy neki szar gazdaságilag, gond nélkül szavaz meg tulajdonképpen bárkit vezetőnek, aki egyérszt megígéri, hogy az előző mocskos korrupt bandát eltakarítja, másérszt, hogy minden jobb lesz. De ugyanez nyugat-európában nem, vagy csak részlegesen és rövid időre történt meg, a társadalom immunitása a szélsőséges, autoriter felhangú pártoknál bekapcsol (afd, le pen stb.) és szépen leszavaznak az establishment pártokra. Miért? Mert évtizedek óta jólétben élnek ÉS a közös társadalmi tudás része, hogy a szélsőség=rossz. Ez az oka, hogy tanulmányozni kell az autoritások iránti rajongás okait, utána pedig beépíteni az oktatásba és a társadalmi dikurzusokba.

Hogy ez változik-e, azt meglátjuk jövőre pl. a francia választásokon, ahol jelenleg csak rossz és rosszabb jelöltek vannak, de reménykedjünk, hogy a szokásoknak megfelelően a végén találnak valami 60 körüli szocdem/jobbközép ex-minisztert akire biztonsággal le tud szavazni a nép.
MC12
Hemzsegsz részigaszságokban
Az hogy a társadalom jólétben él, puncs - a felső réteg irgalmatlan iramban gazdagodik, a közepe meg vékonyul. Nemhiába tör előre a szélsőjobb, akiknek szerencsére van egy orosz nagybácsijuk. De, ha majd nem lesz, akkor is ott lesz ez az elégedetlen tömeg 15-20%kal mindig, amíg nem lesz megoldás a hiper kapitalizmus megfékezésére.
Most vegyük a szociális európai 70es éveket, ha bebuktál valamibe, igaz kicsit összehúzott gatyával a szoc.háló fönntartott. Ellébecoltál munkanélkülin, de a melót megcsinálták a migránsok - negyedéér. Közbe elszállt minden a lakásárak főleg és fölnő a harmadik generáció a migránsokból. Azér annyira nem hüjék, hogy ne annyi lenne az annyi született állampolgárként, vagy hogy csak a szemét melót csinálják. Ekkor jön a "koszosok", ami előránt minden munkahelyi egyenlőtlenséget - nők, színesek, buzik. Ez előránt minden társadalmi egyenlőtlenséget is. S ebből a bér - Szoc.pótlék egyenlőségi vitából mindenki kitolődik a szélsőség felé. Leegyszerűsítve visszatér az apámmondta - a vaníliáknak, az, hogy dehát mi építettük ezt az országot - a szinesgézáknak, ha nem vagyunk itteniek, akkor mik vagyunk, ja iszlámok. Képletesen: munkanélküli pukkadék vagyok, tartom a törvényt, vasárnap templom, de a kebabos legyen nyitva!

És ez mindig is megvolt, mindig is meglesz - én 5-15% közé teszem a lakossági támogatottságát. Persze vannak ojan rendszerek kívül a periférián, akiknek ez nagyon tetszik és pénzt/paripát tesznek belé, hogy fölhízlalják. Az erőszak nem a fő gond a fasizmussal, a fő gond az állam elfoglalása. Amikor a 20%os támogatás ijen ojan féllegális illegális felduzzasztása áttudja vinni a gátat. És a fasiszta rendszer megeszi az államot - ezt annyiban árnyalnám, hogy a jó kommunista rendszer is sokat edződött ezen. Aztán, hogy ki tanulta el kitől az filológiai kérdés - bár a bolsevik/mensevik áthidalásra sok pénzzel fogadnék.

Ennek kiiktatására kitűnő a kétfordulós rendszer -


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
13 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 052 — Saturday Night Lights
Csak kérdezem a Tiszától, hogy csodás populista húzással lecsökkenti a közszférában a bértáblát, de így hogyan akarja a piacról a szagértőket visszahozni?
Csak az én szűkebb területemen az utolsó négy évben 90% távozott velem együtt. Mikor mennek a beszélgetések az esetleges visszatérésről, olyan bruttók hangzanak el, aminél a nettó több.
Így nehéz lesz vagy hajrá, pályakezdők.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
13 napja
Matthew99 New Orleans Saints 10 482 — Invisible man
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/720206341_1186825247845213_549289758243794484_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=YnsuHVorj1gQ7kNvwFu8Xfc&_nc_oc=AdrBnq3sJUURHiT1UTMipuM-G6ZrZcULKUBC7uvKWzDPAXWjR0hB6Cs2HXBrSa4fXNg&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=Uf4oodE656C4zAWou38fNQ&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af_6DWCV__TtGmqY2Aspgm-hYdpcbDhdz7r0JeurfLg5mw&oe=6A36017D
1.590 Reaktionen · 200 Mal geteilt | 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Ez gyilkos! Halálra röhögtem magam! 🤣 | Mármarosi Anna
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Ez gyilkos! Halálra röhögtem magam! 🤣


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
13 napja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 561 — Chiefs GM
Azért annak van valami egész fura hangulata, amikor Elődember Izraelt hozza követendő példaként a parlamentben.

13 napja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 41 875 — LIGHTS OUT!
kozben Varju Laci lett a DK elnoke. ott sem fogunk unatkozni.
csebi
Van még DK???

13 napja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 919 — Lucas Scott
kozben Varju Laci lett a DK elnoke. ott sem fogunk unatkozni.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
13 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
MC12
Amúgy szerintem azt hagyod figyelmen kívül, hogy szép lassan teljesen a másik irányba lengett ki az inga a Nyugat-Európai identitás-meghatározásában, társadalomfelfogásban, és ennek lesz megint egy robbanás-pontja, amit a népességcsere fog kiváltani.
Másik lehetséges jövőkép az, hogy nem lesz, hanem egyszerűen a klasszikus értelemben vett európai kulturális-szociális jelleg eltűnik.
szaba
Szerintem a Nyugat Európai indentitás ma se más alapvetően, mint akár 30-40 éve volt. Az európai ember ma is európainak érzi magát, kultúrálisan is. Akkor is, ha megmaradt valamelyik centrum közeli régebbi politikai alakulat szavazója maradni és akkor is, ha elkapta a politikai inga és valamelyik "patrióta" radikálisabb vonalat támogatja. A választóvonal szerintem nem kultúrálisan van.

(Én egyébként - látva, hogy az USA merre tart, és látva Kína sikereit - inkább azt várom, hogy az "európai identitás" akár még erősödjön is a következő időkben. Még akkor is, ha továbbra sem sikerül kikászálódni ebből a bürokratizmusba fulladó alku-bűvészkedéses rendszerből ami ma az Unió.)

Aztán majd meglátjuk.
peterk2005 udvari bolond
Az egy dolog, hogy ki minek érzi magát, más kérdés, hogy közben ah adott fogalom (“európai”) tartalma mennyit változott.
szaba
Nyilván majd változni fog az identitások tartalma. De hát amióta ember él a földön, mindig is változott. Identitás mindig is létezett, hovatartozás, patriotizmus is, háborúkat is évezredek óta vívnak identitás alapon (nem csak vallási, de területi identitás alapján is). Pedig például a nemzetállam fogalom csak kb. 200 éves, az európai identitás meg egy évszázados sincs (és még csak alakulgat). Amikor Petőfi elszavalta a Nemzeti Dal-t a múzeumi lépcsőkön, akkor a hallgatóságának kb. 50-60%-a német anyanyelvű volt, és csak kb. 30-35% volt magyar. Mégis magyar forradalomnak hívjuk, az akkor élők is annak érezték, és a történelem könyvekbe is így került be.

Érdekes kérdés, hogy ha ma feltámadna egy kétszáz évvel ezelőtt élt magyar ember, akkor mit gondolna a mi magyar identitástudatunkról? Falra mászna tőle, vagy rövid idő alatt beilleszkedne, elfogadná, mert annyira nem is nagyon más.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
13 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 888
MC12
Amúgy szerintem azt hagyod figyelmen kívül, hogy szép lassan teljesen a másik irányba lengett ki az inga a Nyugat-Európai identitás-meghatározásában, társadalomfelfogásban, és ennek lesz megint egy robbanás-pontja, amit a népességcsere fog kiváltani.
Másik lehetséges jövőkép az, hogy nem lesz, hanem egyszerűen a klasszikus értelemben vett európai kulturális-szociális jelleg eltűnik.
szaba
Szerintem a Nyugat Európai indentitás ma se más alapvetően, mint akár 30-40 éve volt. Az európai ember ma is európainak érzi magát, kultúrálisan is. Akkor is, ha megmaradt valamelyik centrum közeli régebbi politikai alakulat szavazója maradni és akkor is, ha elkapta a politikai inga és valamelyik "patrióta" radikálisabb vonalat támogatja. A választóvonal szerintem nem kultúrálisan van.

(Én egyébként - látva, hogy az USA merre tart, és látva Kína sikereit - inkább azt várom, hogy az "európai identitás" akár még erősödjön is a következő időkben. Még akkor is, ha továbbra sem sikerül kikászálódni ebből a bürokratizmusba fulladó alku-bűvészkedéses rendszerből ami ma az Unió.)

Aztán majd meglátjuk.
peterk2005 udvari bolond
Az egy dolog, hogy ki minek érzi magát, más kérdés, hogy közben az adott fogalom (“európai”) tartalma mennyit változott.

Szerkesztette: szaba
14 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
MC12
Amúgy szerintem azt hagyod figyelmen kívül, hogy szép lassan teljesen a másik irányba lengett ki az inga a Nyugat-Európai identitás-meghatározásában, társadalomfelfogásban, és ennek lesz megint egy robbanás-pontja, amit a népességcsere fog kiváltani.
Másik lehetséges jövőkép az, hogy nem lesz, hanem egyszerűen a klasszikus értelemben vett európai kulturális-szociális jelleg eltűnik.
szaba
Szerintem a Nyugat Európai indentitás ma se más alapvetően, mint akár 30-40 éve volt. Az európai ember ma is európainak érzi magát, kultúrálisan is. Akkor is, ha megmaradt valamelyik centrum közeli régebbi politikai alakulat szavazója maradni és akkor is, ha elkapta a politikai inga és valamelyik "patrióta" radikálisabb vonalat támogatja. A választóvonal szerintem nem kultúrálisan van.

(Én egyébként - látva, hogy az USA merre tart, és látva Kína sikereit - inkább azt várom, hogy az "európai identitás" akár még erősödjön is a következő időkben. Még akkor is, ha továbbra sem sikerül kikászálódni ebből a bürokratizmusba fulladó alku-bűvészkedéses rendszerből ami ma az Unió.)

Aztán majd meglátjuk.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
14 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én nem is értem igazából miért jó folyamatosan a NER szektások lelki világát és nyomorát elemezni.
Eddig az ment, hogy miért tartják hatalmon a NER-t, április óta meg, hogy miért maradnak a bandwagonban amikor a szakadék felé megy...FLZOLI
Azért fontos, hogy ne járjunk úgy, ahogy a NER járt. Hogy beleszorulva a saját buborékba, ne lássunk ki belőle.

Mindazonáltal ebben az esetben egyet is értek. Szerintem nincs lényegi különbség aközött, ha egy emberért vagy egy pártért rajonganak emberek. Márpedig a posztmodern, identitás alapon önmagát meghatározó politikában jórészt csak fehér vagy fekete van. Ha megnézel egy bármilyen NER-es műsort - legyen akár "mérsékeltebb" is -, nem fogsz olyant hallani, hogy ezt elkúrtuk, ezt meg jól csinálta az ellenfél. És fordítva is 2-3 ciklusnyi szopás kellett, hogy elkezdjen előjönni. És elég biztos vagyok benne, hogy nem kell sok, és Tisza oldalon is ez lesz. Amit a Tisza csinál az minden jó, de ha nem, akkor is oka van és elnézhető, amit a Fidesz (vagy legyen bárki majd az ellenzéke) az meg fos. 😊 Ez van. Mi legalább nem így gondolkodunk itt általában. Ez is valami. (Remélem nem dícsértem túl magunkat. 😀 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
14 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 888
MC12
Amúgy szerintem azt hagyod figyelmen kívül, hogy szép lassan teljesen a másik irányba lengett ki az inga a Nyugat-Európai identitás-meghatározásában, társadalomfelfogásban, és ennek lesz megint egy robbanás-pontja, amit a népességcsere fog kiváltani.
Másik lehetséges jövőkép az, hogy nem lesz, hanem egyszerűen a klasszikus értelemben vett európai kulturális-szociális jelleg eltűnik.
14 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 822
Én nem is értem igazából miért jó folyamatosan a NER szektások lelki világát és nyomorát elemezni.
Eddig az ment, hogy miért tartják hatalmon a NER-t, április óta meg, hogy miért maradnak a bandwagonban amikor a szakadék felé megy...

Ebből így sosem lesz megtisztulás és továbblépés, ha preurna állapotú félzombik gondolatvilagat szurkaljuk a levegőben.
FLZOLI
Mert ők is állampolgárok. Mert a szektások megértése nélkül nem lehet egyről a kettőre jutni.

Évtizedekig azzal rendezték el a szerhasználókat, hogy a fizikai függés, nincs mit tenni, ha megszűnik a szerhasználat, megszűnik a függés stb. Aztán kiderült, hogy a leszokottak között kiemelkedő az öngyilkossági ráta illetve a visszaesés/szercsere. Majd amikor patkányokon kísérletezve rájöttek, hogy még a kokain sem okoz fizikai függést, máshol kezdték el keresni a megoldást.

De hogy kevésbé elvont párhuzamot hozzak: Krekó Péter kiváló Tömegparanoia 2.0 könyve felütése is kezdi, az összeesküvéselmélet hívők nem ostobák. Sokszor nagyon is intelligens emberek. Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt.
Gyurma Pappa
"Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt."
Jaja, mint ahogy a történelem tanulmányozása is odavezetett, hogy ma már nem követjük el a több ezer éves hülyeségeket 😀
ender1112
Egyébként igen. A 2. VH után a nyugat-európai elitek, politikusok, értelmiségiek stb. évtizedes távon tanulmányozták, értelmezték, dolgozták fel, hogy mi vezette Goethe népét Hitlerig, de a franciák, az olaszok, a spanyolok (Franco után), az angolok (egyébként részben a szovjet befolyás alatt álló országok is) és a többiek, szintén részben vagy egészben de megtették ezt és ennek, az ebből fakadó cselekvéseknek (Pl:EU) az eredménye, hogy Liszabontól Varsóig nem volt komolyan vehető fegyveres konfliktus országok között, uszkve 80 éve. A Balkánt ne vegyük ide, ők nem lépték meg ezt a fejlődést és ott még kell pár évtized ehhez legalább.

Ha megvizsgáljuk, Nyugat-Európa vezetése, elitje egyébéként egész jól megúszta ezt a jobboldali populista hullámot, amit az első Trump kormányzástól számítunk. Ha körbenézünk, Orbánnak mindig csak 1-2 haverja volt (vagy annyi se) a Tanácsban és "mindig jövőre" jött meg az áttörés, mint Steiner Berlinnél.

Viszont abban van igazság, hogy tanulmányozhatjuk ezt éjjel -nappal, írhatunk okos szakkönyveket ezrével, a gazdaság felül tudja írni ezt. Ebben a 80 évben az európai és amerikai ember - a magyar is - példátlan módon gazdagodott, soha a történelémben ilyen széles ember tömegek ilyen jól még nem éltek, mint ma. De pont a kelet-európai országokban és az USA-ban látjuk, hogy amint a nép úgy érzi, hogy neki szar gazdaságilag, gond nélkül szavaz meg tulajdonképpen bárkit vezetőnek, aki egyérszt megígéri, hogy az előző mocskos korrupt bandát eltakarítja, másérszt, hogy minden jobb lesz. De ugyanez nyugat-európában nem, vagy csak részlegesen és rövid időre történt meg, a társadalom immunitása a szélsőséges, autoriter felhangú pártoknál bekapcsol (afd, le pen stb.) és szépen leszavaznak az establishment pártokra. Miért? Mert évtizedek óta jólétben élnek ÉS a közös társadalmi tudás része, hogy a szélsőség=rossz. Ez az oka, hogy tanulmányozni kell az autoritások iránti rajongás okait, utána pedig beépíteni az oktatásba és a társadalmi dikurzusokba.

Hogy ez változik-e, azt meglátjuk jövőre pl. a francia választásokon, ahol jelenleg csak rossz és rosszabb jelöltek vannak, de reménykedjünk, hogy a szokásoknak megfelelően a végén találnak valami 60 körüli szocdem/jobbközép ex-minisztert akire biztonsággal le tud szavazni a nép.
MC12
Egy dolog marad ki ebből: Magyarországon sosem volt huzamosabb ideig szélsőség hatalmon. Itt Szálasi és Rákosi is történelmi léptékben mérve gyorsan bukott (előbbinek sok esélye amúgy sem volt). Itt a tartós, több évtizedes berendezkedéseket mindig az ezekhez viszonyított, "puhább" erők tudták megteremteni, ezért abszolút nem kapcsol be az immunrendszer, sőt, aranykorként gondolnak vissza a későbbi nemzedékek a puha stabilitásra, amibe csak bezavar a többpártrendszer, csúnya szóval élve "váltógazdaság".

Az Orbán-imádat a pepitában ugyanaz, mint a Kádár-nosztalgia vagy a "Horthy Miklós a Novara cirkáló hídján" c. romantika, de ugyanez Kossuth Lajos is, Kossuth nótástul mindenestül.

Orbán Viktor katonája vagyok, leg-szebb ka-tó-ná-ja.

Satöbbi
14 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 822
 444.hu/2026/06/08/ez-egy-nagyon-veszelyes-talalkozo-de-bizom-a-csibeszbecsuletben

Jajj, de vártam már hogy kikerüljön valahova. Erről itt helyben már régen hallottunk (Varga nem a legélesebb kés a fiókban, de legalább azt hiszi magáról, hogy az), és elég régen rebesgetik, hogy miért is nem kapott végül Radnai kormányzati pozíciót. Hanzel egy szarkeverő, aki jó eséllyel "kétkapura" játszott egy ideig, és ő volt aki szivárogtatni próbált. Egyes (optimista) pletykák szerint azért tartotta Radnai magához közel a helyi kampányban, hogy rálásson, mások (kevésbé optimista) pletykák szerint Radnai már elég régen készen áll arra, hogy átvegye Magyar helyét. Addig mondjuk egyik pletyka sem megy el, hogy ezt aktívan elősegítse.
Gyurma Pappa
Hanzel az (egyik) oka annak, hogy miért tartottam magam távol a Tiszától annak ellenére, hogy hívtak.
resistance is futile
Őt nekem is van szerencsém ismerni, még vagy 25 évvel ezelőttről, amikor a Crystal zenekart menedzselte. Tipik félalvilági figura, aki megold mindent okosba'. Vagy nem, de igyekszik.
De végülis Kasza Tibi, MP, tele van sikersztorikkal.
Őszentsége Sobri Jóska
Engem csak az lep meg, hogy ennyire radar alatt tudott maradni ennyi éven át.
14 napja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 545
Én nem is értem igazából miért jó folyamatosan a NER szektások lelki világát és nyomorát elemezni.
Eddig az ment, hogy miért tartják hatalmon a NER-t, április óta meg, hogy miért maradnak a bandwagonban amikor a szakadék felé megy...

Ebből így sosem lesz megtisztulás és továbblépés, ha preurna állapotú félzombik gondolatvilagat szurkaljuk a levegőben.
FLZOLI
Mert ők is állampolgárok. Mert a szektások megértése nélkül nem lehet egyről a kettőre jutni.

Évtizedekig azzal rendezték el a szerhasználókat, hogy a fizikai függés, nincs mit tenni, ha megszűnik a szerhasználat, megszűnik a függés stb. Aztán kiderült, hogy a leszokottak között kiemelkedő az öngyilkossági ráta illetve a visszaesés/szercsere. Majd amikor patkányokon kísérletezve rájöttek, hogy még a kokain sem okoz fizikai függést, máshol kezdték el keresni a megoldást.

De hogy kevésbé elvont párhuzamot hozzak: Krekó Péter kiváló Tömegparanoia 2.0 könyve felütése is kezdi, az összeesküvéselmélet hívők nem ostobák. Sokszor nagyon is intelligens emberek. Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt.
Gyurma Pappa
"Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt."
Jaja, mint ahogy a történelem tanulmányozása is odavezetett, hogy ma már nem követjük el a több ezer éves hülyeségeket 😀
ender1112
Egyébként igen. A 2. VH után a nyugat-európai elitek, politikusok, értelmiségiek stb. évtizedes távon tanulmányozták, értelmezték, dolgozták fel, hogy mi vezette Goethe népét Hitlerig, de a franciák, az olaszok, a spanyolok (Franco után), az angolok (egyébként részben a szovjet befolyás alatt álló országok is) és a többiek, szintén részben vagy egészben de megtették ezt és ennek, az ebből fakadó cselekvéseknek (Pl:EU) az eredménye, hogy Liszabontól Varsóig nem volt komolyan vehető fegyveres konfliktus országok között, uszkve 80 éve. A Balkánt ne vegyük ide, ők nem lépték meg ezt a fejlődést és ott még kell pár évtized ehhez legalább.

Ha megvizsgáljuk, Nyugat-Európa vezetése, elitje egyébéként egész jól megúszta ezt a jobboldali populista hullámot, amit az első Trump kormányzástól számítunk. Ha körbenézünk, Orbánnak mindig csak 1-2 haverja volt (vagy annyi se) a Tanácsban és "mindig jövőre" jött meg az áttörés, mint Steiner Berlinnél.

Viszont abban van igazság, hogy tanulmányozhatjuk ezt éjjel -nappal, írhatunk okos szakkönyveket ezrével, a gazdaság felül tudja írni ezt. Ebben a 80 évben az európai és amerikai ember - a magyar is - példátlan módon gazdagodott, soha a történelémben ilyen széles ember tömegek ilyen jól még nem éltek, mint ma. De pont a kelet-európai országokban és az USA-ban látjuk, hogy amint a nép úgy érzi, hogy neki szar gazdaságilag, gond nélkül szavaz meg tulajdonképpen bárkit vezetőnek, aki egyérszt megígéri, hogy az előző mocskos korrupt bandát eltakarítja, másérszt, hogy minden jobb lesz. De ugyanez nyugat-európában nem, vagy csak részlegesen és rövid időre történt meg, a társadalom immunitása a szélsőséges, autoriter felhangú pártoknál bekapcsol (afd, le pen stb.) és szépen leszavaznak az establishment pártokra. Miért? Mert évtizedek óta jólétben élnek ÉS a közös társadalmi tudás része, hogy a szélsőség=rossz. Ez az oka, hogy tanulmányozni kell az autoritások iránti rajongás okait, utána pedig beépíteni az oktatásba és a társadalmi dikurzusokba.

Hogy ez változik-e, azt meglátjuk jövőre pl. a francia választásokon, ahol jelenleg csak rossz és rosszabb jelöltek vannak, de reménykedjünk, hogy a szokásoknak megfelelően a végén találnak valami 60 körüli szocdem/jobbközép ex-minisztert akire biztonsággal le tud szavazni a nép.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
14 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 311 — #NoStress
 444.hu/2026/06/08/ez-egy-nagyon-veszelyes-talalkozo-de-bizom-a-csibeszbecsuletben

Jajj, de vártam már hogy kikerüljön valahova. Erről itt helyben már régen hallottunk (Varga nem a legélesebb kés a fiókban, de legalább azt hiszi magáról, hogy az), és elég régen rebesgetik, hogy miért is nem kapott végül Radnai kormányzati pozíciót. Hanzel egy szarkeverő, aki jó eséllyel "kétkapura" játszott egy ideig, és ő volt aki szivárogtatni próbált. Egyes (optimista) pletykák szerint azért tartotta Radnai magához közel a helyi kampányban, hogy rálásson, mások (kevésbé optimista) pletykák szerint Radnai már elég régen készen áll arra, hogy átvegye Magyar helyét. Addig mondjuk egyik pletyka sem megy el, hogy ezt aktívan elősegítse.
Gyurma Pappa
Hanzel az (egyik) oka annak, hogy miért tartottam magam távol a Tiszától annak ellenére, hogy hívtak.
resistance is futile
Őt nekem is van szerencsém ismerni, még vagy 25 évvel ezelőttről, amikor a Crystal zenekart menedzselte. Tipik félalvilági figura, aki megold mindent okosba'. Vagy nem, de igyekszik.
De végülis Kasza Tibi, MP, tele van sikersztorikkal.

14 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 029 — zászló zászló szív
"Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt."
Jaja, mint ahogy a történelem tanulmányozása is odavezetett, hogy ma már nem követjük el a több ezer éves hülyeségeket 😀
ender1112
technikailag nagyon sokszor segített a történelem, hogy PONT ugyanazt ne kövessük el.

mondjuk tény, hogy nagyon kreatívak vagyunk mi emberiség a hülyeségek elkövetésében.