Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

13 napja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 788 — beers & Packers
Jogi értelemben senki nem ellenőrzi. Ezen akar változtatni a Tisza. Az ígéret szerint büntetőjogi következménye lesz annak, ha valaki valótlanságot ír be a vagyonnyilatkozatába, de törvény erről még nincs. Ligeti Miklós (Transparency) pont tegnap nyilatkozta, hogy nem kell kapkodni, a következő bevallásig van idő, alaposan át kell rágni, mi legyen a jogszabályban.
nagylaza, főpohárnok
Tehát akkor a könyvek színház topicban is lehetne ez a beszélgetés, kb annyira releváns, hogy ki mit ír bele.

Az jutott eszembe, amikor megpróbáltak megbecsülni Dagobert McCsip vagyonát (talán a Forbes-nál) a Duck Tales alapján 😀 😀 😀
bobi0092
"Az új kormány a tervek szerint kedden nyújtja be az Országgyűlésnek az uniós pénzek hazahozatalához szükséges átláthatósági és korrupcióellenes törvénycsomagot, amely jelentősen szigorítaná a vagyonnyilatkozati szabályokat is. A jövőben részletesebb és alaposabb vagyonnyilatkozatot kell tennie minden közéleti szereplőnek, és ezeket a megerősített Integritás Hatóság (IH) fogja ellenőrizni. Az IH hozzá fog férni minden olyan adatbázishoz – például gépjármű-, hajó-, bűnügyi nyilvántartás stb. –, ahol meg lehet győződni az adatok valóságtartalmáról. Ha a vagyonnyilatkozat-tevő kifelejtett valamit, lesz lehetőség hiánypótlásra, de utána a hatóság a megfelelő szervek segítségével elindíthatja azt a folyamatot, aminek a végén megfoszthatják az érintetteket tisztségüktől. A törvénycsomagnak a része lesz a Btk. szigorítása is: ha egy közéleti szereplő kihagy lényeges információt a vagyonnyilatkozatából, akár két év börtönbüntetést is kaphat."
Nomac
Erre mondta Ligeti Miklós, hogy nem kell kapkodni. És igaza van. Ebben az esetben nincs időkényszer. A rapid törvényalkotás nem szokott jól elsülni.
13 napja
Nomac New England Patriots 4 543 — balazs.t85@gmail.com


Tegnap arról ment a vita mennyire kell válaszolni a Fideszeseknek...Ruffról volt szó, amíg az összes ilyen dolog ki nem derül, semennyire. Rács, rács, bilincs a megfelelő válasz.
Milyen fura hogy a régi nagy hármas, Szijjártó, Rogán, Lázár nem jár be a parlamentbe. Pedig olyan szívesen nézném ahogy MP szopatja őket. Takács már kezd unalmas lenni.
13 napja
Jughead Dallas Cowboys 6 753
Valóban viccesek ezek a számlán tárolt összegek, meg készpénz otthon bevallások. 😀 Mi a feleségemmel együtt max 50k-t tartunk számlán és kp-ban, a maradék összeg meg be van fektetve.

A költésekre meg ott van mindkettőnk hitelkártyája.
13 napja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 299 — Így remélem megfelelek nektek.....
Annyira szánalmas, figyszes vergődés ezen a SZ(u)H körül.....bakker két harmaddal kikaptatok ez nem elég szuverén.............😀
13 napja
ozibozi New York Giants 21 719
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/719426789_27173734738949493_7183846889990353692_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=GZdrO43rYp8Q7kNvwHV5ziA&_nc_oc=Adqy_8TCo4ZyNVHNEuNQ4YdDHeaYMVNfC642fsvp-6ISC-ERsnE-qr24sX14TmuzfgI&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=G4cAf3MnsbXXbpIj1TcWYw&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af-NadwZ2JA-gCopQyB1813qtwc2PGdvzQe3RyksWvlS8Q&oe=6A36F3DC
250.659 Aufrufe · 4.374 Reaktionen | Benyó Rita újságíró on Reels
13 napja
warr_b Washington Commanders 30 304 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mondjuk Radnaié elég szórakoztató, április végén ajándékba kapott egy pesti lakást meg két BMW-t 😀 hogy nekem sose volt senki, aki ilyesmit akart ajándékozni.
MC12
Ha ez valid, akkor elég fura, hogy erre még nem ugrott rá egyik ellenzéki sem. (vagy de?)
dugo93
Valahogy sosem ugrál rá senki a másik vagyonnyilatkozatára.
Gyurma Pappa
Egyébként melyik az a hatóság aki validálja a vagyonnyilatkozatokat? (Azt is, hogy igaz-e az ami bele van írva, akárcsak az értéke, vagy hogy nem hiányzik belőle semmi)
bobi0092
Jelenleg semmi. Asszonynak is kell nyilatkozni, és ezáltal közeli hozzátartozóként nekem is (hogy mi a búbánatos macskabajusznak, azt mondjuk nem értem, a 10 és 13 éves gyerekre is ki kell tölteni egy-egy példányt, nyilván rengeteg vagyontárgy van a nevükön), az elmúlt öt évről (2021-25), a kp-t, hasonlókat tavaly dec. 31-i állapot szerint. Nyilván emlékszik rá az ember fél év távlatából 😀 De lényeg a lényeg, náluk senki nem nézi, beteszik egy borítékba, és csak akkor veszik elő, ha felmerül valami fennforgás...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
13 napja
Nomac New England Patriots 4 543 — balazs.t85@gmail.com
Jogi értelemben senki nem ellenőrzi. Ezen akar változtatni a Tisza. Az ígéret szerint büntetőjogi következménye lesz annak, ha valaki valótlanságot ír be a vagyonnyilatkozatába, de törvény erről még nincs. Ligeti Miklós (Transparency) pont tegnap nyilatkozta, hogy nem kell kapkodni, a következő bevallásig van idő, alaposan át kell rágni, mi legyen a jogszabályban.
nagylaza, főpohárnok
Tehát akkor a könyvek színház topicban is lehetne ez a beszélgetés, kb annyira releváns, hogy ki mit ír bele.

Az jutott eszembe, amikor megpróbáltak megbecsülni Dagobert McCsip vagyonát (talán a Forbes-nál) a Duck Tales alapján 😀 😀 😀
bobi0092
"Az új kormány a tervek szerint kedden nyújtja be az Országgyűlésnek az uniós pénzek hazahozatalához szükséges átláthatósági és korrupcióellenes törvénycsomagot, amely jelentősen szigorítaná a vagyonnyilatkozati szabályokat is. A jövőben részletesebb és alaposabb vagyonnyilatkozatot kell tennie minden közéleti szereplőnek, és ezeket a megerősített Integritás Hatóság (IH) fogja ellenőrizni. Az IH hozzá fog férni minden olyan adatbázishoz – például gépjármű-, hajó-, bűnügyi nyilvántartás stb. –, ahol meg lehet győződni az adatok valóságtartalmáról. Ha a vagyonnyilatkozat-tevő kifelejtett valamit, lesz lehetőség hiánypótlásra, de utána a hatóság a megfelelő szervek segítségével elindíthatja azt a folyamatot, aminek a végén megfoszthatják az érintetteket tisztségüktől. A törvénycsomagnak a része lesz a Btk. szigorítása is: ha egy közéleti szereplő kihagy lényeges információt a vagyonnyilatkozatából, akár két év börtönbüntetést is kaphat."
13 napja
bobi0092 Indianapolis Colts 4 857
Jogi értelemben senki nem ellenőrzi. Ezen akar változtatni a Tisza. Az ígéret szerint büntetőjogi következménye lesz annak, ha valaki valótlanságot ír be a vagyonnyilatkozatába, de törvény erről még nincs. Ligeti Miklós (Transparency) pont tegnap nyilatkozta, hogy nem kell kapkodni, a következő bevallásig van idő, alaposan át kell rágni, mi legyen a jogszabályban.
nagylaza, főpohárnok
Tehát akkor a könyvek színház topicban is lehetne ez a beszélgetés, kb annyira releváns, hogy ki mit ír bele.

Az jutott eszembe, amikor megpróbáltak megbecsülni Dagobert McCsip vagyonát (talán a Forbes-nál) a Duck Tales alapján 😀 😀 😀
13 napja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 788 — beers & Packers
Mondjuk Radnaié elég szórakoztató, április végén ajándékba kapott egy pesti lakást meg két BMW-t 😀 hogy nekem sose volt senki, aki ilyesmit akart ajándékozni.
MC12
Ha ez valid, akkor elég fura, hogy erre még nem ugrott rá egyik ellenzéki sem. (vagy de?)
dugo93
Valahogy sosem ugrál rá senki a másik vagyonnyilatkozatára.
Gyurma Pappa
Egyébként melyik az a hatóság aki validálja a vagyonnyilatkozatokat? (Azt is, hogy igaz-e az ami bele van írva, akárcsak az értéke, vagy hogy nem hiányzik belőle semmi)
bobi0092
Jogi értelemben senki nem ellenőrzi. Ezen akar változtatni a Tisza. Az ígéret szerint büntetőjogi következménye lesz annak, ha valaki valótlanságot ír be a vagyonnyilatkozatába, de törvény erről még nincs. Ligeti Miklós (Transparency) pont tegnap nyilatkozta, hogy nem kell kapkodni, a következő bevallásig van idő, alaposan át kell rágni, mi legyen a jogszabályban.
13 napja
bobi0092 Indianapolis Colts 4 857
Mondjuk Radnaié elég szórakoztató, április végén ajándékba kapott egy pesti lakást meg két BMW-t 😀 hogy nekem sose volt senki, aki ilyesmit akart ajándékozni.
MC12
Ha ez valid, akkor elég fura, hogy erre még nem ugrott rá egyik ellenzéki sem. (vagy de?)
dugo93
Valahogy sosem ugrál rá senki a másik vagyonnyilatkozatára.
Gyurma Pappa
Egyébként melyik az a hatóság aki validálja a vagyonnyilatkozatokat? (Azt is, hogy igaz-e az ami bele van írva, akárcsak az értéke, vagy hogy nem hiányzik belőle semmi)
13 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 822
 444.hu/2026/06/09/vadat-emeltek-biro-ferenccel-az-integritas-hatosag-elnokevel-szemben-140-millio-miatt-letoltendo-szabadsagvesztest-kertek-ra

Úgy fest mégsem koncepciós az az eljárás.
13 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 029 — zászló zászló szív
Mondjuk Radnaié elég szórakoztató, április végén ajándékba kapott egy pesti lakást meg két BMW-t 😀 hogy nekem sose volt senki, aki ilyesmit akart ajándékozni.
MC12
Ha ez valid, akkor elég fura, hogy erre még nem ugrott rá egyik ellenzéki sem. (vagy de?)
dugo93
Valahogy sosem ugrál rá senki a másik vagyonnyilatkozatára.

13 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 142 — Cowboys fan
Nézegetem a vagyonnyilatkozatokat - mindekinek kell hobbi - és egyet nem értek: a készpénz. Egy csomónak van otthon, de nem némi apró a kaja futárnak, hanem 3 millió, 5 millió, 2 millió stb. Minek?
Az ember általában minek tart otthon ennyi kesst, azt se értem, de hogy egy edukált, javarészt jogász - közgazdász csoportosulásban még megvan a készpénz fetisizmus…érthetetlen. Megkérdeztem a jobbik felemet, van-e itthon készpénz, azt mondta, mindig tart itthon 100 ezret ha valami szaki kellene, úgyhogy megadom, ennyi oké. Van oka. De 5 millió?? És csodálkozunk, hogy a gyerekek pénzügyi edukációja a béka segge alatt van.
MC12
Nem azt jelenti hogy ennyi lekötetlen pénze van? Kp-ban, bankszámlán.
Nemes samu09
Nem, az egy sorral lejjebb van.
MC12
Szerintem simán szar helyre írták. Valószínűleg ugyanaz az asszisztens töltötte ki a papírokat. Nálunk volt egy pénzügyes, az rendszeresen ezt csinálta, hogy rosszhelyre vitte fel, de következetes volt. Itt is hasonlót sejtek.

(Megkérdeztem én is az otthoni pénzügyest, aki visszakérdezett, hogy nálam van-e a mert kéne a gyereknek adni 2500-t valami foglalkozásra.)
Gyurma Pappa
Akkor se jó a helyzet 😀 ezt is be kell írni ugye, és hát 5-20 millióig álldogál a számlapénz sok képviselőnél, akit néztem, ha ehhez hozzáadom a kesst, akkor 10-30 millió van lekötetlenül a számlán. Minek? Ott van MP, 5 millió kess és 22 millió a számláján, hát ez minden, csak nem okos pénzügyi döntés. De ilyenből van sok. Persze, lehetne magyarázat, hogy éppen mindenki most tervez házat-kocsit-nagyberuházást de ennek a valószínűsége elég csekély, (De lehet igazságod, mert simán benne van, hogy a banknál értékpapír számlán van mondjuk a 20 milliója, és az asszisztens a sima számlához írja be, holott ezt is külön soron kellene feltüntetni)

Mondjuk Radnaié elég szórakoztató, április végén ajándékba kapott egy pesti lakást meg két BMW-t 😀 hogy nekem sose volt senki, aki ilyesmit akart ajándékozni.
MC12
ha még legalább betennék DKJ-be az Államkincstárba, lényegében az is bármikor lehívható, és be lehet tenni ilyen két-három havi forgásra, havonta egy csomag mindig felszabadul. aztán a kamatot elkurvázzák, vagy valami.
13 napja
dugo93 Indianapolis Colts 4 713
Mondjuk Radnaié elég szórakoztató, április végén ajándékba kapott egy pesti lakást meg két BMW-t 😀 hogy nekem sose volt senki, aki ilyesmit akart ajándékozni.
MC12
Ha ez valid, akkor elég fura, hogy erre még nem ugrott rá egyik ellenzéki sem. (vagy de?)

13 napja
Nomac New England Patriots 4 543 — balazs.t85@gmail.com
Nézegetem a vagyonnyilatkozatokat - mindekinek kell hobbi - és egyet nem értek: a készpénz. Egy csomónak van otthon, de nem némi apró a kaja futárnak, hanem 3 millió, 5 millió, 2 millió stb. Minek?
Az ember általában minek tart otthon ennyi kesst, azt se értem, de hogy egy edukált, javarészt jogász - közgazdász csoportosulásban még megvan a készpénz fetisizmus…érthetetlen. Megkérdeztem a jobbik felemet, van-e itthon készpénz, azt mondta, mindig tart itthon 100 ezret ha valami szaki kellene, úgyhogy megadom, ennyi oké. Van oka. De 5 millió?? És csodálkozunk, hogy a gyerekek pénzügyi edukációja a béka segge alatt van.
MC12
100-200k van nálam mindig, hogy ha sos kéne kórházba menni, akkor legyen taxira, gyógyszerre, 1-2 napi kajára, stb vagy ha sos kell szaki. Ennél többet viszont még a revomon sem tartok.
resistance is futile
nálunk 10 ezer forint is meglepő, ha van kp-ban otthon 😀

más:
 24.hu/belfold/2026/06/09/vademeles-integritas-hatosag-elnoke
előre akart menekülni múltkor azzal az interjúval?
rva
Van egy olyan értzésem hogy Bíró sem sokáig lesz az IH vezére. Nem véletlenül nem bontották ki azokat a témákat a DE interjúban. Talán meg is kaptuk a választ, vagyis én. Miért vállalta ezt el 12 év fidesz után.

Szerkesztette: Nomac
13 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 914 — The Mathematician
Nézegetem a vagyonnyilatkozatokat - mindekinek kell hobbi - és egyet nem értek: a készpénz. Egy csomónak van otthon, de nem némi apró a kaja futárnak, hanem 3 millió, 5 millió, 2 millió stb. Minek?
Az ember általában minek tart otthon ennyi kesst, azt se értem, de hogy egy edukált, javarészt jogász - közgazdász csoportosulásban még megvan a készpénz fetisizmus…érthetetlen. Megkérdeztem a jobbik felemet, van-e itthon készpénz, azt mondta, mindig tart itthon 100 ezret ha valami szaki kellene, úgyhogy megadom, ennyi oké. Van oka. De 5 millió?? És csodálkozunk, hogy a gyerekek pénzügyi edukációja a béka segge alatt van.
MC12
100-200k van nálam mindig, hogy ha sos kéne kórházba menni, akkor legyen taxira, gyógyszerre, 1-2 napi kajára, stb vagy ha sos kell szaki. Ennél többet viszont még a revomon sem tartok.
resistance is futile
nálunk 10 ezer forint is meglepő, ha van kp-ban otthon 😀

más:
 24.hu/belfold/2026/06/09/vademeles-integritas-hatosag-elnoke
előre akart menekülni múltkor azzal az interjúval?
rva
Nekem max 50k szokott lenni kpban

De faterek elég sokat tartanak abban

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
13 napja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 545
Nézegetem a vagyonnyilatkozatokat - mindekinek kell hobbi - és egyet nem értek: a készpénz. Egy csomónak van otthon, de nem némi apró a kaja futárnak, hanem 3 millió, 5 millió, 2 millió stb. Minek?
Az ember általában minek tart otthon ennyi kesst, azt se értem, de hogy egy edukált, javarészt jogász - közgazdász csoportosulásban még megvan a készpénz fetisizmus…érthetetlen. Megkérdeztem a jobbik felemet, van-e itthon készpénz, azt mondta, mindig tart itthon 100 ezret ha valami szaki kellene, úgyhogy megadom, ennyi oké. Van oka. De 5 millió?? És csodálkozunk, hogy a gyerekek pénzügyi edukációja a béka segge alatt van.
MC12
Nem azt jelenti hogy ennyi lekötetlen pénze van? Kp-ban, bankszámlán.
Nemes samu09
Nem, az egy sorral lejjebb van.
MC12
Szerintem simán szar helyre írták. Valószínűleg ugyanaz az asszisztens töltötte ki a papírokat. Nálunk volt egy pénzügyes, az rendszeresen ezt csinálta, hogy rosszhelyre vitte fel, de következetes volt. Itt is hasonlót sejtek.

(Megkérdeztem én is az otthoni pénzügyest, aki visszakérdezett, hogy nálam van-e a mert kéne a gyereknek adni 2500-t valami foglalkozásra.)
Gyurma Pappa
Akkor se jó a helyzet 😀 ezt is be kell írni ugye, és hát 5-20 millióig álldogál a számlapénz sok képviselőnél, akit néztem, ha ehhez hozzáadom a kesst, akkor 10-30 millió van lekötetlenül a számlán. Minek? Ott van MP, 5 millió kess és 22 millió a számláján, hát ez minden, csak nem okos pénzügyi döntés. De ilyenből van sok. Persze, lehetne magyarázat, hogy éppen mindenki most tervez házat-kocsit-nagyberuházást de ennek a valószínűsége elég csekély, (De lehet igazságod, mert simán benne van, hogy a banknál értékpapír számlán van mondjuk a 20 milliója, és az asszisztens a sima számlához írja be, holott ezt is külön soron kellene feltüntetni)

Mondjuk Radnaié elég szórakoztató, április végén ajándékba kapott egy pesti lakást meg két BMW-t 😀 hogy nekem sose volt senki, aki ilyesmit akart ajándékozni.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
13 napja
rva 4 705 — Me for President!
Nézegetem a vagyonnyilatkozatokat - mindekinek kell hobbi - és egyet nem értek: a készpénz. Egy csomónak van otthon, de nem némi apró a kaja futárnak, hanem 3 millió, 5 millió, 2 millió stb. Minek?
Az ember általában minek tart otthon ennyi kesst, azt se értem, de hogy egy edukált, javarészt jogász - közgazdász csoportosulásban még megvan a készpénz fetisizmus…érthetetlen. Megkérdeztem a jobbik felemet, van-e itthon készpénz, azt mondta, mindig tart itthon 100 ezret ha valami szaki kellene, úgyhogy megadom, ennyi oké. Van oka. De 5 millió?? És csodálkozunk, hogy a gyerekek pénzügyi edukációja a béka segge alatt van.
MC12
100-200k van nálam mindig, hogy ha sos kéne kórházba menni, akkor legyen taxira, gyógyszerre, 1-2 napi kajára, stb vagy ha sos kell szaki. Ennél többet viszont még a revomon sem tartok.
resistance is futile
nálunk 10 ezer forint is meglepő, ha van kp-ban otthon 😀

más:
 24.hu/belfold/2026/06/09/vademeles-integritas-hatosag-elnoke
előre akart menekülni múltkor azzal az interjúval?
13 napja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 681 — Patriot
Nézegetem a vagyonnyilatkozatokat - mindekinek kell hobbi - és egyet nem értek: a készpénz. Egy csomónak van otthon, de nem némi apró a kaja futárnak, hanem 3 millió, 5 millió, 2 millió stb. Minek?
Az ember általában minek tart otthon ennyi kesst, azt se értem, de hogy egy edukált, javarészt jogász - közgazdász csoportosulásban még megvan a készpénz fetisizmus…érthetetlen. Megkérdeztem a jobbik felemet, van-e itthon készpénz, azt mondta, mindig tart itthon 100 ezret ha valami szaki kellene, úgyhogy megadom, ennyi oké. Van oka. De 5 millió?? És csodálkozunk, hogy a gyerekek pénzügyi edukációja a béka segge alatt van.
MC12
Nem azt jelenti hogy ennyi lekötetlen pénze van? Kp-ban, bankszámlán.
Nemes samu09
Nem, az egy sorral lejjebb van.
MC12
Szerintem simán szar helyre írták. Valószínűleg ugyanaz az asszisztens töltötte ki a papírokat. Nálunk volt egy pénzügyes, az rendszeresen ezt csinálta, hogy rosszhelyre vitte fel, de következetes volt. Itt is hasonlót sejtek.

(Megkérdeztem én is az otthoni pénzügyest, aki visszakérdezett, hogy nálam van-e a mert kéne a gyereknek adni 2500-t valami foglalkozásra.)
Gyurma Pappa
Szerintem meg jó ha parlamenti képviselőként előre be van jelentve 7-10 millió forintod, így egy esetleges házkutatásnál nem kell magyarázkodni, honnan van 😀 de ez csak tipp.

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
13 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 052 — Saturday Night Lights
Csak kérdezem a Tiszától, hogy csodás populista húzással lecsökkenti a közszférában a bértáblát, de így hogyan akarja a piacról a szagértőket visszahozni?
Csak az én szűkebb területemen az utolsó négy évben 90% távozott velem együtt. Mikor mennek a beszélgetések az esetleges visszatérésről, olyan bruttók hangzanak el, aminél a nettó több.
Így nehéz lesz vagy hajrá, pályakezdők.
Dzsokijuing
erről valami forrás? nem tudom mit lehet azon csökkenteni, már amúgy is zsebpénz a bér a közszférában.
deyell
Jó lenne valami, mert ettől rettegnek a hivatalokban, a sok volt Fideszes, de erről én sem hallottam még, a képviselők bérét csökkentik, tudtommal..
Nomac
A polgármesterek bérét tervezik, ami indirekt módon az önkormányzati hivatalokban teremthet bérfeszültséget. Minisztériumokról, egyéb közszféráról nem hallottam, sőt, inkább az ellenkezőjét (az egészségügyi béremelés ha jól emlékszem a 200 oldalas programjukban is benne van).
Szerintem a polgármesteri bércsökkentésből se lesz semmi. Rá fognak jönni, hogy felesleges b@szakodni a polgikkal. Szerintem lesz valami jelképes, hogy legyen is meg nem is, és kész. Esetleg majd a lakosságarányos szorzót nyomják össze, így Karácsony meg a nagyvárosi polgik fizetését majd lehet mutogatni, a kicsikét meg kb. meghagyják.
peterk2005 udvari bolond
Jaja, én 15%-os illetményalap növelést hallottam pusmogni, aztán majd elválik...
warr_b
Minisztériumi háttérintézmény elnökének nettó másfél-egynyolc nagyon karcsú, ez alá mennek be a főóvék és lefelé.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
13 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 822
Nézegetem a vagyonnyilatkozatokat - mindekinek kell hobbi - és egyet nem értek: a készpénz. Egy csomónak van otthon, de nem némi apró a kaja futárnak, hanem 3 millió, 5 millió, 2 millió stb. Minek?
Az ember általában minek tart otthon ennyi kesst, azt se értem, de hogy egy edukált, javarészt jogász - közgazdász csoportosulásban még megvan a készpénz fetisizmus…érthetetlen. Megkérdeztem a jobbik felemet, van-e itthon készpénz, azt mondta, mindig tart itthon 100 ezret ha valami szaki kellene, úgyhogy megadom, ennyi oké. Van oka. De 5 millió?? És csodálkozunk, hogy a gyerekek pénzügyi edukációja a béka segge alatt van.
MC12
100-200k van nálam mindig, hogy ha sos kéne kórházba menni, akkor legyen taxira, gyógyszerre, 1-2 napi kajára, stb vagy ha sos kell szaki. Ennél többet viszont még a revomon sem tartok.
13 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 889
Szépen hazavitt innen-onnan összesen minimum (alsó határokkal számolva) bruttó 7 milliót.......nájsz!

 telex.hu/belfold/2026/06/09/szucs-gabor-fidesz-megafon-alapjogokert-kozpont-szazadveg
bogjosi
Így legalább már érthető a lelkesedése.
13 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 029 — zászló zászló szív
Nézegetem a vagyonnyilatkozatokat - mindekinek kell hobbi - és egyet nem értek: a készpénz. Egy csomónak van otthon, de nem némi apró a kaja futárnak, hanem 3 millió, 5 millió, 2 millió stb. Minek?
Az ember általában minek tart otthon ennyi kesst, azt se értem, de hogy egy edukált, javarészt jogász - közgazdász csoportosulásban még megvan a készpénz fetisizmus…érthetetlen. Megkérdeztem a jobbik felemet, van-e itthon készpénz, azt mondta, mindig tart itthon 100 ezret ha valami szaki kellene, úgyhogy megadom, ennyi oké. Van oka. De 5 millió?? És csodálkozunk, hogy a gyerekek pénzügyi edukációja a béka segge alatt van.
MC12
Nem azt jelenti hogy ennyi lekötetlen pénze van? Kp-ban, bankszámlán.
Nemes samu09
Nem, az egy sorral lejjebb van.
MC12
Szerintem simán szar helyre írták. Valószínűleg ugyanaz az asszisztens töltötte ki a papírokat. Nálunk volt egy pénzügyes, az rendszeresen ezt csinálta, hogy rosszhelyre vitte fel, de következetes volt. Itt is hasonlót sejtek.

(Megkérdeztem én is az otthoni pénzügyest, aki visszakérdezett, hogy nálam van-e a mert kéne a gyereknek adni 2500-t valami foglalkozásra.)

13 napja
bogjosi New England Patriots 2 296
Szépen hazavitt innen-onnan összesen minimum (alsó határokkal számolva) bruttó 7 milliót.......nájsz!

 telex.hu/belfold/2026/06/09/szucs-gabor-fidesz-megafon-alapjogokert-kozpont-szazadveg

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
13 napja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 919 — Lucas Scott
Nézegetem a vagyonnyilatkozatokat - mindekinek kell hobbi - és egyet nem értek: a készpénz. Egy csomónak van otthon, de nem némi apró a kaja futárnak, hanem 3 millió, 5 millió, 2 millió stb. Minek?
Az ember általában minek tart otthon ennyi kesst, azt se értem, de hogy egy edukált, javarészt jogász - közgazdász csoportosulásban még megvan a készpénz fetisizmus…érthetetlen. Megkérdeztem a jobbik felemet, van-e itthon készpénz, azt mondta, mindig tart itthon 100 ezret ha valami szaki kellene, úgyhogy megadom, ennyi oké. Van oka. De 5 millió?? És csodálkozunk, hogy a gyerekek pénzügyi edukációja a béka segge alatt van.
MC12
Amúgy múltkor jól járt velem a helyi máltai szaki. Nem volt 10 eurom itthon így 20t kapott zsebbe … de tény h a mosógép programja szélsebesen ideért Hollandiából mintha Concorde hozta volna.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.