Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

13 napja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 41 875 — LIGHTS OUT!
kozben Varju Laci lett a DK elnoke. ott sem fogunk unatkozni.
csebi
Van még DK???

14 napja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 919 — Lucas Scott
kozben Varju Laci lett a DK elnoke. ott sem fogunk unatkozni.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
14 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
MC12
Amúgy szerintem azt hagyod figyelmen kívül, hogy szép lassan teljesen a másik irányba lengett ki az inga a Nyugat-Európai identitás-meghatározásában, társadalomfelfogásban, és ennek lesz megint egy robbanás-pontja, amit a népességcsere fog kiváltani.
Másik lehetséges jövőkép az, hogy nem lesz, hanem egyszerűen a klasszikus értelemben vett európai kulturális-szociális jelleg eltűnik.
szaba
Szerintem a Nyugat Európai indentitás ma se más alapvetően, mint akár 30-40 éve volt. Az európai ember ma is európainak érzi magát, kultúrálisan is. Akkor is, ha megmaradt valamelyik centrum közeli régebbi politikai alakulat szavazója maradni és akkor is, ha elkapta a politikai inga és valamelyik "patrióta" radikálisabb vonalat támogatja. A választóvonal szerintem nem kultúrálisan van.

(Én egyébként - látva, hogy az USA merre tart, és látva Kína sikereit - inkább azt várom, hogy az "európai identitás" akár még erősödjön is a következő időkben. Még akkor is, ha továbbra sem sikerül kikászálódni ebből a bürokratizmusba fulladó alku-bűvészkedéses rendszerből ami ma az Unió.)

Aztán majd meglátjuk.
peterk2005 udvari bolond
Az egy dolog, hogy ki minek érzi magát, más kérdés, hogy közben ah adott fogalom (“európai”) tartalma mennyit változott.
szaba
Nyilván majd változni fog az identitások tartalma. De hát amióta ember él a földön, mindig is változott. Identitás mindig is létezett, hovatartozás, patriotizmus is, háborúkat is évezredek óta vívnak identitás alapon (nem csak vallási, de területi identitás alapján is). Pedig például a nemzetállam fogalom csak kb. 200 éves, az európai identitás meg egy évszázados sincs (és még csak alakulgat). Amikor Petőfi elszavalta a Nemzeti Dal-t a múzeumi lépcsőkön, akkor a hallgatóságának kb. 50-60%-a német anyanyelvű volt, és csak kb. 30-35% volt magyar. Mégis magyar forradalomnak hívjuk, az akkor élők is annak érezték, és a történelem könyvekbe is így került be.

Érdekes kérdés, hogy ha ma feltámadna egy kétszáz évvel ezelőtt élt magyar ember, akkor mit gondolna a mi magyar identitástudatunkról? Falra mászna tőle, vagy rövid idő alatt beilleszkedne, elfogadná, mert annyira nem is nagyon más.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
14 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 889
MC12
Amúgy szerintem azt hagyod figyelmen kívül, hogy szép lassan teljesen a másik irányba lengett ki az inga a Nyugat-Európai identitás-meghatározásában, társadalomfelfogásban, és ennek lesz megint egy robbanás-pontja, amit a népességcsere fog kiváltani.
Másik lehetséges jövőkép az, hogy nem lesz, hanem egyszerűen a klasszikus értelemben vett európai kulturális-szociális jelleg eltűnik.
szaba
Szerintem a Nyugat Európai indentitás ma se más alapvetően, mint akár 30-40 éve volt. Az európai ember ma is európainak érzi magát, kultúrálisan is. Akkor is, ha megmaradt valamelyik centrum közeli régebbi politikai alakulat szavazója maradni és akkor is, ha elkapta a politikai inga és valamelyik "patrióta" radikálisabb vonalat támogatja. A választóvonal szerintem nem kultúrálisan van.

(Én egyébként - látva, hogy az USA merre tart, és látva Kína sikereit - inkább azt várom, hogy az "európai identitás" akár még erősödjön is a következő időkben. Még akkor is, ha továbbra sem sikerül kikászálódni ebből a bürokratizmusba fulladó alku-bűvészkedéses rendszerből ami ma az Unió.)

Aztán majd meglátjuk.
peterk2005 udvari bolond
Az egy dolog, hogy ki minek érzi magát, más kérdés, hogy közben az adott fogalom (“európai”) tartalma mennyit változott.

Szerkesztette: szaba
14 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
MC12
Amúgy szerintem azt hagyod figyelmen kívül, hogy szép lassan teljesen a másik irányba lengett ki az inga a Nyugat-Európai identitás-meghatározásában, társadalomfelfogásban, és ennek lesz megint egy robbanás-pontja, amit a népességcsere fog kiváltani.
Másik lehetséges jövőkép az, hogy nem lesz, hanem egyszerűen a klasszikus értelemben vett európai kulturális-szociális jelleg eltűnik.
szaba
Szerintem a Nyugat Európai indentitás ma se más alapvetően, mint akár 30-40 éve volt. Az európai ember ma is európainak érzi magát, kultúrálisan is. Akkor is, ha megmaradt valamelyik centrum közeli régebbi politikai alakulat szavazója maradni és akkor is, ha elkapta a politikai inga és valamelyik "patrióta" radikálisabb vonalat támogatja. A választóvonal szerintem nem kultúrálisan van.

(Én egyébként - látva, hogy az USA merre tart, és látva Kína sikereit - inkább azt várom, hogy az "európai identitás" akár még erősödjön is a következő időkben. Még akkor is, ha továbbra sem sikerül kikászálódni ebből a bürokratizmusba fulladó alku-bűvészkedéses rendszerből ami ma az Unió.)

Aztán majd meglátjuk.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
14 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én nem is értem igazából miért jó folyamatosan a NER szektások lelki világát és nyomorát elemezni.
Eddig az ment, hogy miért tartják hatalmon a NER-t, április óta meg, hogy miért maradnak a bandwagonban amikor a szakadék felé megy...FLZOLI
Azért fontos, hogy ne járjunk úgy, ahogy a NER járt. Hogy beleszorulva a saját buborékba, ne lássunk ki belőle.

Mindazonáltal ebben az esetben egyet is értek. Szerintem nincs lényegi különbség aközött, ha egy emberért vagy egy pártért rajonganak emberek. Márpedig a posztmodern, identitás alapon önmagát meghatározó politikában jórészt csak fehér vagy fekete van. Ha megnézel egy bármilyen NER-es műsort - legyen akár "mérsékeltebb" is -, nem fogsz olyant hallani, hogy ezt elkúrtuk, ezt meg jól csinálta az ellenfél. És fordítva is 2-3 ciklusnyi szopás kellett, hogy elkezdjen előjönni. És elég biztos vagyok benne, hogy nem kell sok, és Tisza oldalon is ez lesz. Amit a Tisza csinál az minden jó, de ha nem, akkor is oka van és elnézhető, amit a Fidesz (vagy legyen bárki majd az ellenzéke) az meg fos. 😊 Ez van. Mi legalább nem így gondolkodunk itt általában. Ez is valami. (Remélem nem dícsértem túl magunkat. 😀 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
14 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 889
MC12
Amúgy szerintem azt hagyod figyelmen kívül, hogy szép lassan teljesen a másik irányba lengett ki az inga a Nyugat-Európai identitás-meghatározásában, társadalomfelfogásban, és ennek lesz megint egy robbanás-pontja, amit a népességcsere fog kiváltani.
Másik lehetséges jövőkép az, hogy nem lesz, hanem egyszerűen a klasszikus értelemben vett európai kulturális-szociális jelleg eltűnik.
14 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 822
Én nem is értem igazából miért jó folyamatosan a NER szektások lelki világát és nyomorát elemezni.
Eddig az ment, hogy miért tartják hatalmon a NER-t, április óta meg, hogy miért maradnak a bandwagonban amikor a szakadék felé megy...

Ebből így sosem lesz megtisztulás és továbblépés, ha preurna állapotú félzombik gondolatvilagat szurkaljuk a levegőben.
FLZOLI
Mert ők is állampolgárok. Mert a szektások megértése nélkül nem lehet egyről a kettőre jutni.

Évtizedekig azzal rendezték el a szerhasználókat, hogy a fizikai függés, nincs mit tenni, ha megszűnik a szerhasználat, megszűnik a függés stb. Aztán kiderült, hogy a leszokottak között kiemelkedő az öngyilkossági ráta illetve a visszaesés/szercsere. Majd amikor patkányokon kísérletezve rájöttek, hogy még a kokain sem okoz fizikai függést, máshol kezdték el keresni a megoldást.

De hogy kevésbé elvont párhuzamot hozzak: Krekó Péter kiváló Tömegparanoia 2.0 könyve felütése is kezdi, az összeesküvéselmélet hívők nem ostobák. Sokszor nagyon is intelligens emberek. Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt.
Gyurma Pappa
"Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt."
Jaja, mint ahogy a történelem tanulmányozása is odavezetett, hogy ma már nem követjük el a több ezer éves hülyeségeket 😀
ender1112
Egyébként igen. A 2. VH után a nyugat-európai elitek, politikusok, értelmiségiek stb. évtizedes távon tanulmányozták, értelmezték, dolgozták fel, hogy mi vezette Goethe népét Hitlerig, de a franciák, az olaszok, a spanyolok (Franco után), az angolok (egyébként részben a szovjet befolyás alatt álló országok is) és a többiek, szintén részben vagy egészben de megtették ezt és ennek, az ebből fakadó cselekvéseknek (Pl:EU) az eredménye, hogy Liszabontól Varsóig nem volt komolyan vehető fegyveres konfliktus országok között, uszkve 80 éve. A Balkánt ne vegyük ide, ők nem lépték meg ezt a fejlődést és ott még kell pár évtized ehhez legalább.

Ha megvizsgáljuk, Nyugat-Európa vezetése, elitje egyébéként egész jól megúszta ezt a jobboldali populista hullámot, amit az első Trump kormányzástól számítunk. Ha körbenézünk, Orbánnak mindig csak 1-2 haverja volt (vagy annyi se) a Tanácsban és "mindig jövőre" jött meg az áttörés, mint Steiner Berlinnél.

Viszont abban van igazság, hogy tanulmányozhatjuk ezt éjjel -nappal, írhatunk okos szakkönyveket ezrével, a gazdaság felül tudja írni ezt. Ebben a 80 évben az európai és amerikai ember - a magyar is - példátlan módon gazdagodott, soha a történelémben ilyen széles ember tömegek ilyen jól még nem éltek, mint ma. De pont a kelet-európai országokban és az USA-ban látjuk, hogy amint a nép úgy érzi, hogy neki szar gazdaságilag, gond nélkül szavaz meg tulajdonképpen bárkit vezetőnek, aki egyérszt megígéri, hogy az előző mocskos korrupt bandát eltakarítja, másérszt, hogy minden jobb lesz. De ugyanez nyugat-európában nem, vagy csak részlegesen és rövid időre történt meg, a társadalom immunitása a szélsőséges, autoriter felhangú pártoknál bekapcsol (afd, le pen stb.) és szépen leszavaznak az establishment pártokra. Miért? Mert évtizedek óta jólétben élnek ÉS a közös társadalmi tudás része, hogy a szélsőség=rossz. Ez az oka, hogy tanulmányozni kell az autoritások iránti rajongás okait, utána pedig beépíteni az oktatásba és a társadalmi dikurzusokba.

Hogy ez változik-e, azt meglátjuk jövőre pl. a francia választásokon, ahol jelenleg csak rossz és rosszabb jelöltek vannak, de reménykedjünk, hogy a szokásoknak megfelelően a végén találnak valami 60 körüli szocdem/jobbközép ex-minisztert akire biztonsággal le tud szavazni a nép.
MC12
Egy dolog marad ki ebből: Magyarországon sosem volt huzamosabb ideig szélsőség hatalmon. Itt Szálasi és Rákosi is történelmi léptékben mérve gyorsan bukott (előbbinek sok esélye amúgy sem volt). Itt a tartós, több évtizedes berendezkedéseket mindig az ezekhez viszonyított, "puhább" erők tudták megteremteni, ezért abszolút nem kapcsol be az immunrendszer, sőt, aranykorként gondolnak vissza a későbbi nemzedékek a puha stabilitásra, amibe csak bezavar a többpártrendszer, csúnya szóval élve "váltógazdaság".

Az Orbán-imádat a pepitában ugyanaz, mint a Kádár-nosztalgia vagy a "Horthy Miklós a Novara cirkáló hídján" c. romantika, de ugyanez Kossuth Lajos is, Kossuth nótástul mindenestül.

Orbán Viktor katonája vagyok, leg-szebb ka-tó-ná-ja.

Satöbbi
14 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 822
 444.hu/2026/06/08/ez-egy-nagyon-veszelyes-talalkozo-de-bizom-a-csibeszbecsuletben

Jajj, de vártam már hogy kikerüljön valahova. Erről itt helyben már régen hallottunk (Varga nem a legélesebb kés a fiókban, de legalább azt hiszi magáról, hogy az), és elég régen rebesgetik, hogy miért is nem kapott végül Radnai kormányzati pozíciót. Hanzel egy szarkeverő, aki jó eséllyel "kétkapura" játszott egy ideig, és ő volt aki szivárogtatni próbált. Egyes (optimista) pletykák szerint azért tartotta Radnai magához közel a helyi kampányban, hogy rálásson, mások (kevésbé optimista) pletykák szerint Radnai már elég régen készen áll arra, hogy átvegye Magyar helyét. Addig mondjuk egyik pletyka sem megy el, hogy ezt aktívan elősegítse.
Gyurma Pappa
Hanzel az (egyik) oka annak, hogy miért tartottam magam távol a Tiszától annak ellenére, hogy hívtak.
resistance is futile
Őt nekem is van szerencsém ismerni, még vagy 25 évvel ezelőttről, amikor a Crystal zenekart menedzselte. Tipik félalvilági figura, aki megold mindent okosba'. Vagy nem, de igyekszik.
De végülis Kasza Tibi, MP, tele van sikersztorikkal.
Őszentsége Sobri Jóska
Engem csak az lep meg, hogy ennyire radar alatt tudott maradni ennyi éven át.
14 napja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 545
Én nem is értem igazából miért jó folyamatosan a NER szektások lelki világát és nyomorát elemezni.
Eddig az ment, hogy miért tartják hatalmon a NER-t, április óta meg, hogy miért maradnak a bandwagonban amikor a szakadék felé megy...

Ebből így sosem lesz megtisztulás és továbblépés, ha preurna állapotú félzombik gondolatvilagat szurkaljuk a levegőben.
FLZOLI
Mert ők is állampolgárok. Mert a szektások megértése nélkül nem lehet egyről a kettőre jutni.

Évtizedekig azzal rendezték el a szerhasználókat, hogy a fizikai függés, nincs mit tenni, ha megszűnik a szerhasználat, megszűnik a függés stb. Aztán kiderült, hogy a leszokottak között kiemelkedő az öngyilkossági ráta illetve a visszaesés/szercsere. Majd amikor patkányokon kísérletezve rájöttek, hogy még a kokain sem okoz fizikai függést, máshol kezdték el keresni a megoldást.

De hogy kevésbé elvont párhuzamot hozzak: Krekó Péter kiváló Tömegparanoia 2.0 könyve felütése is kezdi, az összeesküvéselmélet hívők nem ostobák. Sokszor nagyon is intelligens emberek. Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt.
Gyurma Pappa
"Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt."
Jaja, mint ahogy a történelem tanulmányozása is odavezetett, hogy ma már nem követjük el a több ezer éves hülyeségeket 😀
ender1112
Egyébként igen. A 2. VH után a nyugat-európai elitek, politikusok, értelmiségiek stb. évtizedes távon tanulmányozták, értelmezték, dolgozták fel, hogy mi vezette Goethe népét Hitlerig, de a franciák, az olaszok, a spanyolok (Franco után), az angolok (egyébként részben a szovjet befolyás alatt álló országok is) és a többiek, szintén részben vagy egészben de megtették ezt és ennek, az ebből fakadó cselekvéseknek (Pl:EU) az eredménye, hogy Liszabontól Varsóig nem volt komolyan vehető fegyveres konfliktus országok között, uszkve 80 éve. A Balkánt ne vegyük ide, ők nem lépték meg ezt a fejlődést és ott még kell pár évtized ehhez legalább.

Ha megvizsgáljuk, Nyugat-Európa vezetése, elitje egyébéként egész jól megúszta ezt a jobboldali populista hullámot, amit az első Trump kormányzástól számítunk. Ha körbenézünk, Orbánnak mindig csak 1-2 haverja volt (vagy annyi se) a Tanácsban és "mindig jövőre" jött meg az áttörés, mint Steiner Berlinnél.

Viszont abban van igazság, hogy tanulmányozhatjuk ezt éjjel -nappal, írhatunk okos szakkönyveket ezrével, a gazdaság felül tudja írni ezt. Ebben a 80 évben az európai és amerikai ember - a magyar is - példátlan módon gazdagodott, soha a történelémben ilyen széles ember tömegek ilyen jól még nem éltek, mint ma. De pont a kelet-európai országokban és az USA-ban látjuk, hogy amint a nép úgy érzi, hogy neki szar gazdaságilag, gond nélkül szavaz meg tulajdonképpen bárkit vezetőnek, aki egyérszt megígéri, hogy az előző mocskos korrupt bandát eltakarítja, másérszt, hogy minden jobb lesz. De ugyanez nyugat-európában nem, vagy csak részlegesen és rövid időre történt meg, a társadalom immunitása a szélsőséges, autoriter felhangú pártoknál bekapcsol (afd, le pen stb.) és szépen leszavaznak az establishment pártokra. Miért? Mert évtizedek óta jólétben élnek ÉS a közös társadalmi tudás része, hogy a szélsőség=rossz. Ez az oka, hogy tanulmányozni kell az autoritások iránti rajongás okait, utána pedig beépíteni az oktatásba és a társadalmi dikurzusokba.

Hogy ez változik-e, azt meglátjuk jövőre pl. a francia választásokon, ahol jelenleg csak rossz és rosszabb jelöltek vannak, de reménykedjünk, hogy a szokásoknak megfelelően a végén találnak valami 60 körüli szocdem/jobbközép ex-minisztert akire biztonsággal le tud szavazni a nép.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
14 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 311 — #NoStress
 444.hu/2026/06/08/ez-egy-nagyon-veszelyes-talalkozo-de-bizom-a-csibeszbecsuletben

Jajj, de vártam már hogy kikerüljön valahova. Erről itt helyben már régen hallottunk (Varga nem a legélesebb kés a fiókban, de legalább azt hiszi magáról, hogy az), és elég régen rebesgetik, hogy miért is nem kapott végül Radnai kormányzati pozíciót. Hanzel egy szarkeverő, aki jó eséllyel "kétkapura" játszott egy ideig, és ő volt aki szivárogtatni próbált. Egyes (optimista) pletykák szerint azért tartotta Radnai magához közel a helyi kampányban, hogy rálásson, mások (kevésbé optimista) pletykák szerint Radnai már elég régen készen áll arra, hogy átvegye Magyar helyét. Addig mondjuk egyik pletyka sem megy el, hogy ezt aktívan elősegítse.
Gyurma Pappa
Hanzel az (egyik) oka annak, hogy miért tartottam magam távol a Tiszától annak ellenére, hogy hívtak.
resistance is futile
Őt nekem is van szerencsém ismerni, még vagy 25 évvel ezelőttről, amikor a Crystal zenekart menedzselte. Tipik félalvilági figura, aki megold mindent okosba'. Vagy nem, de igyekszik.
De végülis Kasza Tibi, MP, tele van sikersztorikkal.

14 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 029 — zászló zászló szív
"Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt."
Jaja, mint ahogy a történelem tanulmányozása is odavezetett, hogy ma már nem követjük el a több ezer éves hülyeségeket 😀
ender1112
technikailag nagyon sokszor segített a történelem, hogy PONT ugyanazt ne kövessük el.

mondjuk tény, hogy nagyon kreatívak vagyunk mi emberiség a hülyeségek elkövetésében.

14 napja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 842 — Víí veeer dö cseempjönsz.
Én nem is értem igazából miért jó folyamatosan a NER szektások lelki világát és nyomorát elemezni.
Eddig az ment, hogy miért tartják hatalmon a NER-t, április óta meg, hogy miért maradnak a bandwagonban amikor a szakadék felé megy...

Ebből így sosem lesz megtisztulás és továbblépés, ha preurna állapotú félzombik gondolatvilagat szurkaljuk a levegőben.
FLZOLI
Mert ők is állampolgárok. Mert a szektások megértése nélkül nem lehet egyről a kettőre jutni.

Évtizedekig azzal rendezték el a szerhasználókat, hogy a fizikai függés, nincs mit tenni, ha megszűnik a szerhasználat, megszűnik a függés stb. Aztán kiderült, hogy a leszokottak között kiemelkedő az öngyilkossági ráta illetve a visszaesés/szercsere. Majd amikor patkányokon kísérletezve rájöttek, hogy még a kokain sem okoz fizikai függést, máshol kezdték el keresni a megoldást.

De hogy kevésbé elvont párhuzamot hozzak: Krekó Péter kiváló Tömegparanoia 2.0 könyve felütése is kezdi, az összeesküvéselmélet hívők nem ostobák. Sokszor nagyon is intelligens emberek. Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt.
Gyurma Pappa
"Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt."
Jaja, mint ahogy a történelem tanulmányozása is odavezetett, hogy ma már nem követjük el a több ezer éves hülyeségeket 😀
14 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 822
 444.hu/2026/06/08/ez-egy-nagyon-veszelyes-talalkozo-de-bizom-a-csibeszbecsuletben

Jajj, de vártam már hogy kikerüljön valahova. Erről itt helyben már régen hallottunk (Varga nem a legélesebb kés a fiókban, de legalább azt hiszi magáról, hogy az), és elég régen rebesgetik, hogy miért is nem kapott végül Radnai kormányzati pozíciót. Hanzel egy szarkeverő, aki jó eséllyel "kétkapura" játszott egy ideig, és ő volt aki szivárogtatni próbált. Egyes (optimista) pletykák szerint azért tartotta Radnai magához közel a helyi kampányban, hogy rálásson, mások (kevésbé optimista) pletykák szerint Radnai már elég régen készen áll arra, hogy átvegye Magyar helyét. Addig mondjuk egyik pletyka sem megy el, hogy ezt aktívan elősegítse.
Gyurma Pappa
Hanzel az (egyik) oka annak, hogy miért tartottam magam távol a Tiszától annak ellenére, hogy hívtak.

Szerkesztette: resistance is futile
14 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 029 — zászló zászló szív
 444.hu/2026/06/08/ez-egy-nagyon-veszelyes-talalkozo-de-bizom-a-csibeszbecsuletben

Jajj, de vártam már hogy kikerüljön valahova. Erről itt helyben már régen hallottunk (Varga nem a legélesebb kés a fiókban, de legalább azt hiszi magáról, hogy az), és elég régen rebesgetik, hogy miért is nem kapott végül Radnai kormányzati pozíciót. Hanzel egy szarkeverő, aki jó eséllyel "kétkapura" játszott egy ideig, és ő volt aki szivárogtatni próbált. Egyes (optimista) pletykák szerint azért tartotta Radnai magához közel a helyi kampányban, hogy rálásson, mások (kevésbé optimista) pletykák szerint Radnai már elég régen készen áll arra, hogy átvegye Magyar helyét. Addig mondjuk egyik pletyka sem megy el, hogy ezt aktívan elősegítse.

14 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 822
ha Orbán Viktor tudta volna, biztos nem hagyta volna:

 atlatszo.hu/kozpenz/2026/06/08/haromszoros-aron-vettek-balasy-gyula-cegeitol-a-fideszes-kepviselok-altal-osztogatott-jatekmotorokat/
NB2
Erre mondaná Gajdics Ottó, hogy Orbán legalább adott, bezzeg a Gyurcsány alatt ez sem volt.
14 napja
NB2 New England Patriots 29 010 — nabege2@yahoo.com
ha Orbán Viktor tudta volna, biztos nem hagyta volna:

 atlatszo.hu/kozpenz/2026/06/08/haromszoros-aron-vettek-balasy-gyula-cegeitol-a-fideszes-kepviselok-altal-osztogatott-jatekmotorokat/
14 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 889
Én nem is értem igazából miért jó folyamatosan a NER szektások lelki világát és nyomorát elemezni.
Eddig az ment, hogy miért tartják hatalmon a NER-t, április óta meg, hogy miért maradnak a bandwagonban amikor a szakadék felé megy...

Ebből így sosem lesz megtisztulás és továbblépés, ha preurna állapotú félzombik gondolatvilagat szurkaljuk a levegőben.
FLZOLI
Mert ők is állampolgárok. Mert a szektások megértése nélkül nem lehet egyről a kettőre jutni.

Évtizedekig azzal rendezték el a szerhasználókat, hogy a fizikai függés, nincs mit tenni, ha megszűnik a szerhasználat, megszűnik a függés stb. Aztán kiderült, hogy a leszokottak között kiemelkedő az öngyilkossági ráta illetve a visszaesés/szercsere. Majd amikor patkányokon kísérletezve rájöttek, hogy még a kokain sem okoz fizikai függést, máshol kezdték el keresni a megoldást.

De hogy kevésbé elvont párhuzamot hozzak: Krekó Péter kiváló Tömegparanoia 2.0 könyve felütése is kezdi, az összeesküvéselmélet hívők nem ostobák. Sokszor nagyon is intelligens emberek. Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt.
Gyurma Pappa
Egyetértek. Na meg, mivel az anyósomékról van szó, elkerülni se tudom őket. Azért azt a Kanadai költözést lehet felelevenítem neki. 😀
dugo93
Hidd el, nem olyan jó hely India.
14 napja
dugo93 Indianapolis Colts 4 713
Én nem is értem igazából miért jó folyamatosan a NER szektások lelki világát és nyomorát elemezni.
Eddig az ment, hogy miért tartják hatalmon a NER-t, április óta meg, hogy miért maradnak a bandwagonban amikor a szakadék felé megy...

Ebből így sosem lesz megtisztulás és továbblépés, ha preurna állapotú félzombik gondolatvilagat szurkaljuk a levegőben.
FLZOLI
Mert ők is állampolgárok. Mert a szektások megértése nélkül nem lehet egyről a kettőre jutni.

Évtizedekig azzal rendezték el a szerhasználókat, hogy a fizikai függés, nincs mit tenni, ha megszűnik a szerhasználat, megszűnik a függés stb. Aztán kiderült, hogy a leszokottak között kiemelkedő az öngyilkossági ráta illetve a visszaesés/szercsere. Majd amikor patkányokon kísérletezve rájöttek, hogy még a kokain sem okoz fizikai függést, máshol kezdték el keresni a megoldást.

De hogy kevésbé elvont párhuzamot hozzak: Krekó Péter kiváló Tömegparanoia 2.0 könyve felütése is kezdi, az összeesküvéselmélet hívők nem ostobák. Sokszor nagyon is intelligens emberek. Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt.
Gyurma Pappa
Egyetértek. Na meg, mivel az anyósomékról van szó, elkerülni se tudom őket. Azért azt a Kanadai költözést lehet felelevenítem neki. 😀

14 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 029 — zászló zászló szív
Én nem is értem igazából miért jó folyamatosan a NER szektások lelki világát és nyomorát elemezni.
Eddig az ment, hogy miért tartják hatalmon a NER-t, április óta meg, hogy miért maradnak a bandwagonban amikor a szakadék felé megy...

Ebből így sosem lesz megtisztulás és továbblépés, ha preurna állapotú félzombik gondolatvilagat szurkaljuk a levegőben.
FLZOLI
Mert ők is állampolgárok. Mert a szektások megértése nélkül nem lehet egyről a kettőre jutni.

Évtizedekig azzal rendezték el a szerhasználókat, hogy a fizikai függés, nincs mit tenni, ha megszűnik a szerhasználat, megszűnik a függés stb. Aztán kiderült, hogy a leszokottak között kiemelkedő az öngyilkossági ráta illetve a visszaesés/szercsere. Majd amikor patkányokon kísérletezve rájöttek, hogy még a kokain sem okoz fizikai függést, máshol kezdték el keresni a megoldást.

De hogy kevésbé elvont párhuzamot hozzak: Krekó Péter kiváló Tömegparanoia 2.0 könyve felütése is kezdi, az összeesküvéselmélet hívők nem ostobák. Sokszor nagyon is intelligens emberek. Orbán iránti rajongás megértése közelebb visz ahhoz, hogy a jövőben elkerüljük ezt.

14 napja
FLZOLI Denver Broncos 12 711 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Hétvégi anyósék féle okfejtés:
Az Európai Bizottság arra készül, hogy Orbánt tegye meg elnöknek, mert azzal MINDENKI jól járna. Nem bírom már. 😀😀
dugo93
Érdekes ez, hogy miért fontos ez nekik. Értem, hogy röhögsz rajtuk (joggal, tényleg vicces), de szerintem nagyon fontos lenne megérteni, hogy miért olyan fontos Orbán szavazóinak egy ilyen konteó, hogy higgyenek benne.
Gyurma Pappa
Szerintem nincs emögött nagy titok. Alapvetően a Fidesz felépítéséből adódik. A Fidesz sorsa mindig is Orbán személyén keresztül volt értelmezhető, így épült ki, ez lett a működésének a logikája. A szavazó bázis csak ehhez alkalmazkodott. A szektás mag is - amelyiknek szüksége is van szent emberre, akkor is azt csinált volna belőle, ha a párt nem így épül ki - és a szektás magon kívüli bázisra is. Hogy melyik mekkora, az eddig nem igazán tudott kiderülni, de a következő 1-2 évben valószínűleg ki fog.
peterk2005 udvari bolond
Kb ez. Náluk orbán a világ legjobb politikusa. Túlzás nélkül mondom. Ők nem tudják elképzelni, hogy az istenük hibázott volna. Konkrétan ők azt hiszik, hogy aki a Tiszára szavazott vagy támogatta őket, azok vagy gonoszak vagy megvezetett emberek. Nincs még mindig olyan opció a fejükben, hogy valamit rosszul csinált volna orbán. Azt itt fontos kiemelni, hogy orbán és nem a fidesz, mert utóbbiban látnak problémákat, de amíg a főnök a főnök, addig rendíthetetlenek. Ő nem tud egyszerűen hibázni.

Na és egy ilyen ember csak felfelé tud bukni.
dugo93
Én az ilyen emberekkel úgy vagyok, hogy rohadjanak meg ahol vannak. Ha valaki ennyire hülye, akkor az rettegje végig a maradék életét, higgye azt, hogy OV az isten és mind meghalunk, hogy most a Tisza lett. Talán lesz egy olyan pillanat amikor ráébred, hogy eddig hülyítettek, de úgy érzem, hogy van egy bizonyos réteg aki menthetetlen.
Mondom ezt úgy, hogy idegennel még az ember csak-csak elfogadja ezt az álláspontot, de azért akinek ilyen családtagja van, ott nem irigylem az illetőt, hogy ezt hogy tudja elviselni.
NB2
Én nem is értem igazából miért jó folyamatosan a NER szektások lelki világát és nyomorát elemezni.
Eddig az ment, hogy miért tartják hatalmon a NER-t, április óta meg, hogy miért maradnak a bandwagonban amikor a szakadék felé megy...

Ebből így sosem lesz megtisztulás és továbblépés, ha preurna állapotú félzombik gondolatvilagat szurkaljuk a levegőben.

14 napja
NB2 New England Patriots 29 010 — nabege2@yahoo.com
Hétvégi anyósék féle okfejtés:
Az Európai Bizottság arra készül, hogy Orbánt tegye meg elnöknek, mert azzal MINDENKI jól járna. Nem bírom már. 😀😀
dugo93
Érdekes ez, hogy miért fontos ez nekik. Értem, hogy röhögsz rajtuk (joggal, tényleg vicces), de szerintem nagyon fontos lenne megérteni, hogy miért olyan fontos Orbán szavazóinak egy ilyen konteó, hogy higgyenek benne.
Gyurma Pappa
Szerintem nincs emögött nagy titok. Alapvetően a Fidesz felépítéséből adódik. A Fidesz sorsa mindig is Orbán személyén keresztül volt értelmezhető, így épült ki, ez lett a működésének a logikája. A szavazó bázis csak ehhez alkalmazkodott. A szektás mag is - amelyiknek szüksége is van szent emberre, akkor is azt csinált volna belőle, ha a párt nem így épül ki - és a szektás magon kívüli bázisra is. Hogy melyik mekkora, az eddig nem igazán tudott kiderülni, de a következő 1-2 évben valószínűleg ki fog.
peterk2005 udvari bolond
Kb ez. Náluk orbán a világ legjobb politikusa. Túlzás nélkül mondom. Ők nem tudják elképzelni, hogy az istenük hibázott volna. Konkrétan ők azt hiszik, hogy aki a Tiszára szavazott vagy támogatta őket, azok vagy gonoszak vagy megvezetett emberek. Nincs még mindig olyan opció a fejükben, hogy valamit rosszul csinált volna orbán. Azt itt fontos kiemelni, hogy orbán és nem a fidesz, mert utóbbiban látnak problémákat, de amíg a főnök a főnök, addig rendíthetetlenek. Ő nem tud egyszerűen hibázni.

Na és egy ilyen ember csak felfelé tud bukni.
dugo93
Én az ilyen emberekkel úgy vagyok, hogy rohadjanak meg ahol vannak. Ha valaki ennyire hülye, akkor az rettegje végig a maradék életét, higgye azt, hogy OV az isten és mind meghalunk, hogy most a Tisza lett. Talán lesz egy olyan pillanat amikor ráébred, hogy eddig hülyítettek, de úgy érzem, hogy van egy bizonyos réteg aki menthetetlen.
Mondom ezt úgy, hogy idegennel még az ember csak-csak elfogadja ezt az álláspontot, de azért akinek ilyen családtagja van, ott nem irigylem az illetőt, hogy ezt hogy tudja elviselni.
14 napja
dugo93 Indianapolis Colts 4 713
Hétvégi anyósék féle okfejtés:
Az Európai Bizottság arra készül, hogy Orbánt tegye meg elnöknek, mert azzal MINDENKI jól járna. Nem bírom már. 😀😀
dugo93
Érdekes ez, hogy miért fontos ez nekik. Értem, hogy röhögsz rajtuk (joggal, tényleg vicces), de szerintem nagyon fontos lenne megérteni, hogy miért olyan fontos Orbán szavazóinak egy ilyen konteó, hogy higgyenek benne.
Gyurma Pappa
Szerintem nincs emögött nagy titok. Alapvetően a Fidesz felépítéséből adódik. A Fidesz sorsa mindig is Orbán személyén keresztül volt értelmezhető, így épült ki, ez lett a működésének a logikája. A szavazó bázis csak ehhez alkalmazkodott. A szektás mag is - amelyiknek szüksége is van szent emberre, akkor is azt csinált volna belőle, ha a párt nem így épül ki - és a szektás magon kívüli bázisra is. Hogy melyik mekkora, az eddig nem igazán tudott kiderülni, de a következő 1-2 évben valószínűleg ki fog.
peterk2005 udvari bolond
Kb ez. Náluk orbán a világ legjobb politikusa. Túlzás nélkül mondom. Ők nem tudják elképzelni, hogy az istenük hibázott volna. Konkrétan ők azt hiszik, hogy aki a Tiszára szavazott vagy támogatta őket, azok vagy gonoszak vagy megvezetett emberek. Nincs még mindig olyan opció a fejükben, hogy valamit rosszul csinált volna orbán. Azt itt fontos kiemelni, hogy orbán és nem a fidesz, mert utóbbiban látnak problémákat, de amíg a főnök a főnök, addig rendíthetetlenek. Ő nem tud egyszerűen hibázni.

Na és egy ilyen ember csak felfelé tud bukni.

14 napja
gyurczi New York Giants 2 694 — Giants fan
de le se mondott, akkor mi értelme volt, hogy maradt?
peterk2005 udvari bolond
Mert otthon a konyhában megmondták neki...

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
14 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hétvégi anyósék féle okfejtés:
Az Európai Bizottság arra készül, hogy Orbánt tegye meg elnöknek, mert azzal MINDENKI jól járna. Nem bírom már. 😀😀
dugo93
Érdekes ez, hogy miért fontos ez nekik. Értem, hogy röhögsz rajtuk (joggal, tényleg vicces), de szerintem nagyon fontos lenne megérteni, hogy miért olyan fontos Orbán szavazóinak egy ilyen konteó, hogy higgyenek benne.
Gyurma Pappa
Szerintem nincs emögött nagy titok. Alapvetően a Fidesz felépítéséből adódik. A Fidesz sorsa mindig is Orbán személyén keresztül volt értelmezhető, így épült ki, ez lett a működésének a logikája. A szavazó bázis csak ehhez alkalmazkodott. A szektás mag is - amelyiknek szüksége is van szent emberre, akkor is azt csinált volna belőle, ha a párt nem így épül ki - és a szektás magon kívüli bázisra is. Hogy melyik mekkora, az eddig nem igazán tudott kiderülni, de a következő 1-2 évben valószínűleg ki fog.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)