Politika

44 feliratkozó

több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
nem, nem most szembesültem.
azzal viszont igen, hogy ez egyes embereknél itt a fórumon üdvözítő...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
azért itt is jól látszik mennyire sikeres a NER... nem csak tátott szájjal nézik emberek, hanem bólogatnak is hozzá... ráadásúl olyan is, akiről nem gondoltam volna...

persze teljesen normális, hogy egy kapitalista világban egy piaci média szereplőnél politikai nyomásra szerkesztőt cserélnékcsebi
Nem normális - életszerű. Vagy megszokott, természetes, racionális, logikus.
A politika is csak az üzlet egy formája, nem értem miért misztifikálod túl.
Nincs tisztán politikai érdek és üzleti érdek.
Ezek szorosan kézenfogva járnak.



az meg, hogy van ahol máshol is kirúgnak embert is és ezzel akar ennek létjogosultságot teremteni, arra tudok mondani én is pár országból példákat, ha ennyi elég, ahhoz hogy valami jó dolog vagy akár csak elfogadható... (Eritrea, Zimbabwe, vagy ismertebbek pl Észak-Korea stb...) csebi
Én is tudok pár példát mondani, USA, Németország, Anglia, Franciaország, Oroszország, Belgium, Argentína, Szlovákia, Egyiptom, Indonézia, Norvégia, és minden ország amelyik csak szerepel a világtérképen.



de a lényeg, hogy azóta kijött nyilatkozatokkal nem is foglalkoztunk pl. Lázár inkább kifizette, minthogy megnevezze a tárgyaló feleket, gondolom ez sem fura... a fentebb felsorolt országokban biztosan nem, így itt sem az...csebi
Ne csinálj már úgy, mintha ez bizonyítaná számodra életedben először, és most szembesültél volna a nagy igazsággal, hogy minden politikus szarházi.

több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Miért, te mit teszel a "demokratikus rendszer fékjeinek lebontása" ellen, hogy nagyképűen nem sorolod be magad a birkák közé, Öntudatos Demokratikus Állampolgár Úr?
(Vagy már az is elég, hogy ezen a fórumon próbálod osztani az észt?)
"Ti meg ők a hibások, én aztán egyáltalán nem", persze.
(Bár te nyilván a Jupiter valamelyik holdján töltöd az időd legnagyobb részét, és "nem ebben a közegben élsz".)Gogo
Mondjuk kezdjük ott, hogy nem szavazok bizalmat az olyan politikusoknak, akik így irányítják az országot.
Ez nem elég?
De lehetne itt sorolni még sok egyéb dolgot, csak felesleges, mert ha jól hallom ki a szavaidból, lassan oda jutunk, hogy ha egyszer tényleg kiderül, hogy ami itt épült, az egy szarkupac, akkor mindenki hibás lesz hirtelen, mert (még) itt él, függetlenül attól, hogy mit gondolt róla közben.
Szép...
több mint 9 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 046 — Ajmo Vatreni
azért itt is jól látszik mennyire sikeres a NER... nem csak tátott szájjal nézik emberek, hanem bólogatnak is hozzá... ráadásúl olyan is, akiről nem gondoltam volna...

persze teljesen normális, hogy egy kapitalista világban egy piaci média szereplőnél politikai nyomásra szerkesztőt cserélnék

az meg, hogy van ahol máshol is kirúgnak embert is és ezzel akar ennek létjogosultságot teremteni, arra tudok mondani én is pár országból példákat, ha ennyi elég, ahhoz hogy valami jó dolog vagy akár csak elfogadható... (Eritrea, Zimbabwe, vagy ismertebbek pl Észak-Korea stb...)

de a lényeg, hogy azóta kijött nyilatkozatokkal nem is foglalkoztunk pl. Lázár inkább kifizette, minthogy megnevezze a tárgyaló feleket, gondolom ez sem fura... a fentebb felsorolt országokban biztosan nem, így itt sem az...csebi
És gondolom ez sem fura.

 index.hu/belfold/2014/06/04/lazarnak_nagy_tervei_vannak_a_deutsche_telekommal/
több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
azért itt is jól látszik mennyire sikeres a NER... nem csak tátott szájjal nézik emberek, hanem bólogatnak is hozzá... ráadásúl olyan is, akiről nem gondoltam volna...

persze teljesen normális, hogy egy kapitalista világban egy piaci média szereplőnél politikai nyomásra szerkesztőt cserélnék

az meg, hogy van ahol máshol is kirúgnak embert is és ezzel akar ennek létjogosultságot teremteni, arra tudok mondani én is pár országból példákat, ha ennyi elég, ahhoz hogy valami jó dolog vagy akár csak elfogadható... (Eritrea, Zimbabwe, vagy ismertebbek pl Észak-Korea stb...)

de a lényeg, hogy azóta kijött nyilatkozatokkal nem is foglalkoztunk pl. Lázár inkább kifizette, minthogy megnevezze a tárgyaló feleket, gondolom ez sem fura... a fentebb felsorolt országokban biztosan nem, így itt sem az...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
már vártalak. Emiatt a mentalitás miatt mondom, hogy meg is érdemlitek, éljetek ebben a közegben. Egyszerűen nem érdemeltek jobbat, ha nem becsülitek meg még ezt sem.Amadeus91
Mi van?

Most kérdezem tőled és a többi hasonlóan gondolkodótól is: fogalmazzátok meg a demokratikus, kapitalista világrendben minként kellene működnie a világnak? Ugye nem gondoljátok, hogy világ szebbik felén nem rúgnak ki bármilyen nyomásra főszerkesztőket? Ugye nem?

Gyurma Pappa
a-a, nem a világrenddel van a gond (máshol is történnek ilyenek, ez stimmt), hanem veletek. A magyar választópolgárok tátott szájjal bámulják, ahogy bontják körülöttük le a demokratikus rendszer fékjeit (1-2 határral arrébb meg a német, osztrák, holland polgárok teszik ugyanezt azért, mert nem értik, hogy lehetséges ez 2014-ben Európa közepén), nem, hogy nem értik meg, mi zajlik, még támogatják is, lassan mindenkire kiadják a kilövési engedélyt, aki még ki meri mondani ez ellen a tendencia ellen a véleményét. (most épp az Origo, de sorra kerül lassan az RTL is) Egy demokratikus rendszerhez öntudatos - demokratikus értékrenddel bíró - polgárokra van szükség, ez pedig nem adott a jelek szerint Magyarországon, innentől kezdve pedig áll amit mondtam, hogy meg is érdemli a magyar nép azt, ami ez után fog jönni. Lesz majd HírTV, Közmédia, TV2, egy romba döntött RTL, egy másik oldalról elfogult ATV, meg egy lázadó 444, egy beágyazott hatalom 20n+1-ig, egy kvázi egypártrendszer. (De hívhatjuk alternatívák nélküli többpártrendszernek is, csak ott a bökkenő, hogy csírájában folytja el a médiatv. és a választási tv. az alternatívák megjelenését).Amadeus91
Miért, te mit teszel a "demokratikus rendszer fékjeinek lebontása" ellen, hogy nagyképűen nem sorolod be magad a birkák közé, Öntudatos Demokratikus Állampolgár Úr?
(Vagy már az is elég, hogy ezen a fórumon próbálod osztani az észt?)
"Ti meg ők a hibások, én aztán egyáltalán nem", persze.
(Bár te nyilván a Jupiter valamelyik holdján töltöd az időd legnagyobb részét, és "nem ebben a közegben élsz".)

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
már vártalak. Emiatt a mentalitás miatt mondom, hogy meg is érdemlitek, éljetek ebben a közegben. Egyszerűen nem érdemeltek jobbat, ha nem becsülitek meg még ezt sem.Amadeus91
Mi van?

Most kérdezem tőled és a többi hasonlóan gondolkodótól is: fogalmazzátok meg a demokratikus, kapitalista világrendben minként kellene működnie a világnak? Ugye nem gondoljátok, hogy világ szebbik felén nem rúgnak ki bármilyen nyomásra főszerkesztőket? Ugye nem?

Gyurma Pappa
a-a, nem a világrenddel van a gond (máshol is történnek ilyenek, ez stimmt), hanem veletek. A magyar választópolgárok tátott szájjal bámulják, ahogy bontják körülöttük le a demokratikus rendszer fékjeit (1-2 határral arrébb meg a német, osztrák, holland polgárok teszik ugyanezt azért, mert nem értik, hogy lehetséges ez 2014-ben Európa közepén), nem, hogy nem értik meg, mi zajlik, még támogatják is, lassan mindenkire kiadják a kilövési engedélyt, aki még ki meri mondani ez ellen a tendencia ellen a véleményét. (most épp az Origo, de sorra kerül lassan az RTL is) Egy demokratikus rendszerhez öntudatos - demokratikus értékrenddel bíró - polgárokra van szükség, ez pedig nem adott a jelek szerint Magyarországon, innentől kezdve pedig áll amit mondtam, hogy meg is érdemli a magyar nép azt, ami ez után fog jönni. Lesz majd HírTV, Közmédia, TV2, egy romba döntött RTL, egy másik oldalról elfogult ATV, meg egy lázadó 444, egy beágyazott hatalom 20n+1-ig, egy kvázi egypártrendszer. (De hívhatjuk alternatívák nélküli többpártrendszernek is, csak ott a bökkenő, hogy csírájában folytja el a médiatv. és a választási tv. az alternatívák megjelenését).

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Ugye nem gondoljátok, hogy világ szebbik felén nem rúgnak ki bármilyen nyomásra főszerkesztőket? Ugye nem?Gyurma Pappa
Attól, hogy máshol is van ilyen, az még nem igazolja, hogy ez helyes.
Lecsó
Nem érted. Nem gondolom, hogy helyes visszaélni az erőfölénnyel, csak nem lepődök meg olyan látványosan, mint pl. Amadeus. És azt sem gondolom, hogy ez "rendszeridegen", és hogy "ezt érdemeljük". Bár ha belegondolok ezt, és jól van ez így mert amikor államosították öregapám fűrészüzemét, az sokkal szarabb volt, mert nem kaptunk cserébe semmit (Az más kérdés, hogy az öreg nem is kért, mert ő munkával érte el amit elért, és ezt minden rendszerben meg tudta oldani, hogy elérjen valamit.), a kapitalizmusban meg általában (jó esetben mindig) kapsz cserébe valamit. És ez így van a németeknél, az amcsiknál és még sorolhatnám.

Mesélek egy mesét, és kérdezek ezzel kapcsolatban: van egy városban két cég, ugyanarra a célra árul, két különböző márkát, árban is hasonlóak. Csak az egyik vezetője kiváló viszonyban van a városvezetéssel, én meg olyan szolgáltatás végzek, amire szinte biztos hogy a városnak előbb-vagy utóbb szükséges lesz. Hol fogom megvenni azt a terméket? Most akkor politikai nyomásgyakorlás, hogy az ártárgyalás végső szakaszában szóba kerül, hogy ha itt veszem az autót, akkor szól értem egy-két jó szót (tegyük fel, hogy régi ismerősöm az eladó, szóval megbízok benne, hogy tényleg szól)? Vagy ez a kapitalizmus, a liberális demokrácia velejárója?

több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Ugye nem gondoljátok, hogy világ szebbik felén nem rúgnak ki bármilyen nyomásra főszerkesztőket? Ugye nem?Gyurma Pappa
Attól, hogy máshol is van ilyen, az még nem igazolja, hogy ez helyes.
Amúgy szeretem ezt az érvelést, hogy "ti ballibsik is ezt csináltátok, akkor most mi a baj?" Meg "máshol is van ilyen, akkor most mi a baj?" Utoljára általánosban próbálkoztam ilyesmivel apám előtt, hogy "de mindenki egyest kapott, akkor mi a baj?"

De az mindenesetre tanulságos, hogy a NER előszeretettel hivatkozik a világ "szebbik" felére, ha a saját rossz döntéseit kell igazolni, ugyanakkor szarozza azt, ha valaki megkérdezi, miért is kellenek nekünk unortodox módszerek.
A szabadversenyes kapitalizmus jó, mert lehet rá hivatkozni, ha el kell távolítani valakit vagy valamit politikai célzattal, de ugyanezt a szuverenitást megkérdőjelezzük, ha politikai érdekünk úgy kívánja.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Egyébként érdemes elolvasni Puzsér mai írását Sixx-ről, és elgondolkodni azon, hogy tán a magyar sajtónak nem az a legnagyobb baja, hogy nem szabad. Hanem - hogy alliteráljak- az, hogy szar.
Sobri Jóska
Nekem ebből az jön le, hogy Puzsérnak a legfőbb baja, hogy egyszerűen nem fogadja el, hogy a világ A, ő meg folyamatosan mondja, hogy "de miért nem B?", akkor megkapja hogy azért, mert ilyen, akkor felháborodik. Nekem ebből a bejegyzésből inkább az jön le, hogy Puzsér egy öntelt fasz, nem azt hogy a magyar újságírás szar. De lehet én nem értek valamit.


Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
már vártalak. Emiatt a mentalitás miatt mondom, hogy meg is érdemlitek, éljetek ebben a közegben. Egyszerűen nem érdemeltek jobbat, ha nem becsülitek meg még ezt sem.Amadeus91
Mi van?

Most kérdezem tőled és a többi hasonlóan gondolkodótól is: fogalmazzátok meg a demokratikus, kapitalista világrendben minként kellene működnie a világnak? Ugye nem gondoljátok, hogy világ szebbik felén nem rúgnak ki bármilyen nyomásra főszerkesztőket? Ugye nem?


több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Mi a mocskolódás meg a közmorál rombolása? Ha leírják, hogy valaki kicsit többet költ a közpénzből, mint kellene?
több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
Kicsit félreértettétek. Kell a nyilvánosság, kell a sajtószabadság, de a folyamatos mocskolódás, az egyébként is szar közmorál tovább rombolása minden csak nem jó, pláne ha magát objektív, függetlennek beállító médium teszi. Óriási hatalom a média, felelősséggel kéne használni és ez itthon nem megy, sem a közmédia sem a "független" média részéről. Akkor meg nyugodtan marják egymást, én jól szórakozok rajta, kínomban.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Komolyan úgy gondolod, hogy rendjén van, ha egy kormányzati ember megteheti azt, hogy kirúgat valakit, mert neki nem tetsző dolgokról ír az általa szerkesztett újság? gdavid
Nem engem kérdeztél, de én ezt válaszolom:
Irreleváns, hogy mi van rendjén, a racionalitás az, hogy ma Magyarországon ha valaki kirúgathat valakit, azt egy profitorientált vállalkozás tulajdonosának, és a tulajdonos érdekeit képviselő vezetőknek racionálisan helyes figyelembe venni. A saját vállalkozása sikerének érdekében.
Moralizálás nélkül: Ha valaki valamit megtehet, és nem áll módodban ebben korlátozni, akkor nem az a helyes, hogy ezt az eshetőséget is számba veszed?

több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Ha poltikai nyomás ha nem, marhára rászolgáltak. Annyira érinthetetlennek képzeli magát a média hogy már csak azért is piszkálják a nagyhalat, aztán ha a a nagyhal visszabaszogat akkor lehet temetni a sajtószabadságot és a demokráciát. A watergate ügy óta túl sokat gondol magáról a média és túl nagy fegyver van ilyen magukról túl sokat gondoló emberek kezében.JayB
Te jó Isten....

...túl nagy fegyver van ilyen magukról túl sokat gondoló emberek kezében.JayB
Na, ez éppen igaz. Csak nem abban a relációban, ahogy te gondolod.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
A lényeg pedig ez:
"Társadalmi felelősséget egy kereskedelmi tévén aligha, maximum a közszolgálati műsorszolgáltatókon lehet számon kérni. Ez egy profitorientált vállalkozás, és engem azért tartanak itt, hogy hozzam a tőlem elvárt számokat."
ezt Dirk Gerkens mondta, a legbefolyásosabb magyar médiaszereplő, az magyat RTL vezérigazgatója.
És ez ugyanígy igaz minden profitoreientált vállalkozásra.
Az origo-ra is.

több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
Ha poltikai nyomás ha nem, marhára rászolgáltak. Annyira érinthetetlennek képzeli magát a média hogy már csak azért is piszkálják a nagyhalat, aztán ha a a nagyhal visszabaszogat akkor lehet temetni a sajtószabadságot és a demokráciát. A watergate ügy óta túl sokat gondol magáról a média és túl nagy fegyver van ilyen magukról túl sokat gondoló emberek kezében.JayB
Ez félelmetesen sötét megnyilvánulás volt. Komolyan úgy gondolod, hogy rendjén van, ha egy kormányzati ember megteheti azt, hogy kirúgat valakit, mert neki nem tetsző dolgokról ír az általa szerkesztett újság? Nagyhalat... A Watergate is csak vicc volt a szemedben, vagy csak túlmozgásos volt akkor a média? Milyen fegyver? A kérdezés, a nyomozás? Vagy a nyilvánosság csodája? Rászolgált, hogy kirúgják...

Hogy volt-e politikai nyomás? Remélem, hogy nem.gdavid
Nincs rendjén, de ha két bűnüző halálra késeli egymást az se érdekel, ez hasonló. Hányingerem van ettől a mártírkodástól amit a média csinál most, ennyi az egész.
több mint 9 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Ha poltikai nyomás ha nem, marhára rászolgáltak. Annyira érinthetetlennek képzeli magát a média hogy már csak azért is piszkálják a nagyhalat, aztán ha a a nagyhal visszabaszogat akkor lehet temetni a sajtószabadságot és a demokráciát. A watergate ügy óta túl sokat gondol magáról a média és túl nagy fegyver van ilyen magukról túl sokat gondoló emberek kezében.JayB
Ez félelmetesen sötét megnyilvánulás volt. Komolyan úgy gondolod, hogy rendjén van, ha egy kormányzati ember megteheti azt, hogy kirúgat valakit, mert neki nem tetsző dolgokról ír az általa szerkesztett újság? Nagyhalat... A Watergate is csak vicc volt a szemedben, vagy csak túlmozgásos volt akkor a média? Milyen fegyver? A kérdezés, a nyomozás? Vagy a nyilvánosság csodája? Rászolgált, hogy kirúgják...

Hogy volt-e politikai nyomás? Remélem, hogy nem.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
Ha poltikai nyomás ha nem, marhára rászolgáltak. Annyira érinthetetlennek képzeli magát a média hogy már csak azért is piszkálják a nagyhalat, aztán ha a a nagyhal visszabaszogat akkor lehet temetni a sajtószabadságot és a demokráciát. A watergate ügy óta túl sokat gondol magáról a média és túl nagy fegyver van ilyen magukról túl sokat gondoló emberek kezében.
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
nem az elmozdítással van a baj... hanem inkább a feltételezhető indokok miatt... azért valljuk be ez nem túl elegáns lépés... bárcsak ez lenne a legnagyobb probléma amúgy...csebi
Az origo vagy az index hetente közöl le olyan kormányzatól szóló kritikus cikket, amivel párhuzamosan egy esetleges vezetőeltávolításba teliszájjal bele lehet(ne) magyarázni, hogy az valójában az adott cikkre adott reakció.atapapa
véletlenek márpedig nincsenek

"Miután kedden leváltották Sáling Gergő főszerkesztőt, szerdán az Origo főszerkesztő-helyettese is úgy döntött, nem folytatja tovább az újságnál.
Az Origo hírek rovatának sok munkatársa és a két felelős szerkesztő is távozik a szerkesztőségből. "

persze tudom mind csak véletlen...köze nincs az új góréhoz, vagy bmeik cikkhez...végülis csukott szemmel bólogatni az mindig jó dolog volt...csebi
látod, hogy vannak. Minden szép, minden jó. Csak.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
de érted, ha nem politikai nyomás lenne, miért mondana le a fél stáb, az igazgatótanács egy tagja, és a főszerk-helyettes? Azt nem szokták csak úgy.berger90
Ha egyszer lesz egy saját újságod, vagy online portálod, és ott fog dolgozni mondjuk 30 ember, akkor te, mint tulajdonos majd leülsz velük egyeztetni, hogy melyik konkurens oldalt vásárold meg, milyen hirdetéseket helyezel ki, milyen pályázatokon indultok, hogy melyik tartalomszolgáltatóval szerződj le, hogy a szerkesztőségi ásványvizet melyik cég szállítsa, hogy melyik futárcéget használjátok, hogy ki legyen a recepciós, a gyakornok, a szerkesztő, a főszerkesztő?
Vagy úgy érzed, hogy ha ilyen helyzetbe kerülsz, el tudod dönteni magad is?
És ha már döntöttél, akkor pusztán azért, mert az alkalmazottaidnak ez nem tetszik, meg fogod másítani a szerinted helyes, és átgondolt döntésedet?
És ha ilyen helyzetbe kerülsz, és ismerni fogsz egy csomó gazdasági és/vagy politikai potentátot, akkor a döntéseid során úgy csinálsz majd, mintha semmi közöd nem lenne egyikükhöz sem?
Vagy addigra szerinted megérted, hogy miként működik a kapitalizmus?

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
de érted, ha nem politikai nyomás lenne, miért mondana le a fél stáb, az igazgatótanács egy tagja, és a főszerk-helyettes? Azt nem szokták csak úgy.berger90
Mert ők azt hiszik, hogy a szakmai és a kereskedelmi szempontok alapján egyaránt tökéletesen dolgoznak és csak a politikai véleményük miatt kerülhet bárki is lapátra. Egy ősidők óta ballib lapnál, egy német multi közvetett alkalmazásában.
Az origosok a szerkesztőségi értekezletre is azzal a prekoncepcióval mentek oda, hogy ez csak a politika miatt lehet, mert csak.
Állandóan baszogatják a közgépet meg a kormányt, ha ez a nyomás megvolt és a nyomásra való fogadókészség is, akkor egy ilyen döntés megszülethetett volna bőven a választások előtt is, csak azért, hogy a kampányban jobb legyen a kormány sajtója.

Emlékszem, amikor az index körül ment a sírás, hogy fideszesek vették meg őket, most aztán mi lesz.
Aztán kaptak egy olyan főszerkesztőt, aki nem volt rest azt írni, hogy ő nem az ezer éves államiságra, meg Szent Istvánra büszke, hanem az A38-ra meg a Szimplára.
És persze az index továbbra is legalább úgy marta a fideszt, mint korábban bármikor.

több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
véletlenek márpedig nincsenek
csebi
Ahogy az átlátszós hírből lejött, az origos újságírók az első pillanattól úgy gondolták, hogy ez csak politikai döntés lehetett. Azóta mindenkinek ezt kommunikálják és ahogy kinéz, ezen véleményük alapján cselekszenek.

Míg egyetlen ember nem állt elő azzal, hogy itt van x és y, erre meg erre gyakorolt nyomást, mert ez a nyomásgyakorlás hatalmában áll.

Ahogy SJ kifejtette, millió oka lehet egy ilyen váltásnak, és egy ellenzéki hangvételű lapnál csak kényes és nagyon kényes időpontok között tudsz választani.
pl. a HVG főszerkesztőjét is kirúgták nemrég, ott is biztos politikai nyomás volt 😀atapapa
de érted, ha nem politikai nyomás lenne, miért mondana le a fél stáb, az igazgatótanács egy tagja, és a főszerk-helyettes? Azt nem szokták csak úgy.berger90
csak, mert. ezer oka van. a legkézenfekvőbb, mert egyszerűen nem jöhet számításba, ismerve a NER-t...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
véletlenek márpedig nincsenek
csebi
Ahogy az átlátszós hírből lejött, az origos újságírók az első pillanattól úgy gondolták, hogy ez csak politikai döntés lehetett. Azóta mindenkinek ezt kommunikálják és ahogy kinéz, ezen véleményük alapján cselekszenek.

Míg egyetlen ember nem állt elő azzal, hogy itt van x és y, erre meg erre gyakorolt nyomást, mert ez a nyomásgyakorlás hatalmában áll.

Ahogy SJ kifejtette, millió oka lehet egy ilyen váltásnak, és egy ellenzéki hangvételű lapnál csak kényes és nagyon kényes időpontok között tudsz választani.
pl. a HVG főszerkesztőjét is kirúgták nemrég, ott is biztos politikai nyomás volt 😀atapapa
de érted, ha nem politikai nyomás lenne, miért mondana le a fél stáb, az igazgatótanács egy tagja, és a főszerk-helyettes? Azt nem szokták csak úgy.

Mindig jövőre
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
véletlenek márpedig nincsenek
csebi
Ahogy az átlátszós hírből lejött, az origos újságírók az első pillanattól úgy gondolták, hogy ez csak politikai döntés lehetett. Azóta mindenkinek ezt kommunikálják és ahogy kinéz, ezen véleményük alapján cselekszenek.

Míg egyetlen ember nem állt elő azzal, hogy itt van x és y, erre meg erre gyakorolt nyomást, mert ez a nyomásgyakorlás hatalmában áll.

Ahogy SJ kifejtette, millió oka lehet egy ilyen váltásnak, és egy ellenzéki hangvételű lapnál csak kényes és nagyon kényes időpontok között tudsz választani.
pl. a HVG.hu főszerkesztőjét is kirúgták nemrég, ott is biztos politikai nyomás volt 😀

több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Mintha egy multi híroldalának főszerkesztőjének olyan védettséget kellene élveznie, mint egy alkotmánybírónak.
Ha elmozdítják, 2010 óta hatszáztizennyolcadik alkalommal újra megszűnik a sajtószabadság.atapapa
nem az elmozdítással van a baj... hanem inkább a feltételezhető indokok miatt... azért valljuk be ez nem túl elegáns lépés... bárcsak ez lenne a legnagyobb probléma amúgy...csebi
Az origo vagy az index hetente közöl le olyan kormányzatól szóló kritikus cikket, amivel párhuzamosan egy esetleges vezetőeltávolításba teliszájjal bele lehet(ne) magyarázni, hogy az valójában az adott cikkre adott reakció.atapapa
véletlenek márpedig nincsenek

"Miután kedden leváltották Sáling Gergő főszerkesztőt, szerdán az Origo főszerkesztő-helyettese is úgy döntött, nem folytatja tovább az újságnál.
Az Origo hírek rovatának sok munkatársa és a két felelős szerkesztő is távozik a szerkesztőségből. "

persze tudom mind csak véletlen...köze nincs az új góréhoz, vagy bmeik cikkhez...végülis csukott szemmel bólogatni az mindig jó dolog volt...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.